PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Początek: brzuszki oraz pompki


Kameleon
15-02-2012, 21:21
Czołem. Powiem tak, nigdy nie miałem styczności z siłownią, ale czasami robiłem pompki i sporo brzuszków (tak kiedy mi się chciało, bez żadnego planu diety). Wakacje idą i trzeba się wziąć za siebie. Od razu muszę zaznaczyć, że nie mam żadnych przyrządów oprócz drążka czy kilku małych hantli (raz na jakiś czas jeżdżę do kumpla na siłownie, ale tego nie bierzmy pod uwagę bo jest to całkowicie nie regularne). Wyczytałem w necie (w sumie kolega mi to samo polecał), że można zacząć od ABS 2 (A6W niby po skończeniu ABS2) oraz pompek i brzuszków. Przeczytałem wiele tematów na naszym forum, ale jedni piszą tak, drudzy tak i nie wiadomo kogo słuchać ;/ Dlatego potrzebował bym jakiegoś gotowego planu dla mnie.
Wiek: 19 lat. Wzrost: 189 cm. Waga: około 75 kg. Z postury raczej chudy ;/
Oczywiście dieta wchodzi w grę... nie jakaś bardzo mocna, ale dużo białka, węglowodanów oraz ograniczenie tych niedobrych tłuszczów. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Proszę osoby, które nie znają się całkowicie na rzeczy o nie wpieprzanie się do tematu hahaha ;x
Z góry dzięki , pozdro :piwo:

Criss Dave
15-02-2012, 21:38
Najważniejsze to musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć. Powiadasz że jesteś chudej postury. By jakoś prezentować się w wakacyjny czas musisz złapać trochę masy mięśniowej.Uwidocznić mięśnie.Dieta w tym przypadku to podstawa! Bez tego nie ruszysz. Druga najważniejsza w sumie sprawa to sprzęt. Bardzo dobrze by było gdyby on był. Do wakacji w brew pozorom jest bardzo mało czasu. Jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś to masz nie lada wyzwanie.
Ćwicz puki co w domu bez sprzętu. Rób wszystkie grupy mięśni po trochu by 'wyjść' z zakwasów. Potem potrzebne będzie już nieco przyrządów.

Kameleon
15-02-2012, 21:41
Najważniejsze to musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć.

przede wszystkim spalić to, co mam na brzuchu i umocnić mięśnie brzucha tak, aby pokazały się małe zarysy :) do tego lekko wyrzeźbić klatkę ; - )
dla przykładu foto kolegi, mam trochę lepszą posturę obecnie, czas: 5 miesięcy :)
i właśnie coś takiego chce osiągnąć !

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/420291_329030300472877_100000977290105_910485_2053 774485_n.jpg

Dave al Mine
15-02-2012, 21:43
polecam ta strone: Program 100 pompek | 100 pompek (http://www.100pompek.pl/)

sa tam cwiczenia takze na brzuch, nogi itd

ja robie pompki wg tego jak tam podaja...dopiero zaczalem ;)

Criss Dave
15-02-2012, 21:52
hmm... Gdy mięśnie brzucha się poprawią i będzie on już jako taki widoczny to automatycznie ''optycznie'' klatka piersiowa będzie wyraźniejsza:)
Jak do tego dojść? Jeśli chodzi o brzuch to myślę ze zwykłe brzuszki wystarcza na razie. By pozbyć się zakwasów i przyzwyczaić mięśnie do treningu. Oczywiście wersji brzuszków jest wiele. Popatrz jak możesz je wykonywać i wtedy urozmaicisz sobie trening. Z czasem jeśli będziesz czuł się na siłach to możesz spróbować A6W.
Jeśli chodzi o klatkę piersiową to przydałyby się hantle chociaż. Rzecz jasna pompki na razie możesz wykonywać;p Klatka piersiowa to duża partia mięśni i wymaga ona jednak trochę urozmaicenia w treningu.

Ps. Pamiętaj że spalić tłuszczyk z brzucha a rozbudować i umocnić mięśnie to dwie różne sprawy.

Kameleon
15-02-2012, 21:58
ok dzięki wielkie za pomoc :)
powiem Ci, co póki co planuję:
powoli wprowadzam dietę tj. dużo nabiału [mleko, ser biały, naturalne jogurty etc. etc.], do tego ograniczenie tych złych tłuszczów oraz 2-3 litry wody dziennie :)
zacząłem A6W oraz od jutra bieganie. będę biegał trzy dni w tygodniu albo więcej, A6W dzień w dzień, a co z resztą? jak myślicie - jakieś przysiady, albo jeszcze jakieś ćwiczenia? mam zamiar właśnie do diety, A6W oraz biegania dołączyć jeszcze przysiady oraz pompki. jak myślicie wykonywać wszystkie te czynności oprócz biegania codziennie? nie będzie jakiś skutków ubocznych ?
:piwo:

Meff
15-02-2012, 22:00
Ani A6W ani ABSII nie spali Ci tkanki tłuszczowej, na to pomoże jedynie wysiłek tlenowy (aeroby, interwały...).

Kameleon
15-02-2012, 22:03
Ani A6W ani ABSII nie spali Ci tkanki tłuszczowej, na to pomoże jedynie wysiłek tlenowy (aeroby, interwały...).

dlatego planuję dużo biegania, oraz być może wspomniany aerobik :)

Criss Dave
15-02-2012, 22:07
Tak jak kolega wyżej mówi....
Z powodu braku sprzętowego poszukaj w sieci jak możesz ćwiczyć bez sprzętowo:)
Jakie są ćwiczenia i na jakie partie mięśni. Wtedy podziej to sobie. Rozłóż na 3/4 dni w tyg i będzie ok. Cudów nie osiągniesz .Ale zawsze to coś.
Co do skutków ubocznych to nie ma;p Czuj umiar.Nie ''szarp'' się od na samym starcie. Będą zakwasy. Jak duże zależy od Ciebie. Powodzenia.

Mion
16-02-2012, 10:32
Z tym bieganiem to bym nie przesadzał. Jesteś chudy, nie masz mięśnia, a chcesz go tworzyć jednocześnie spalając go? Coś tu nie gra.

Przede wszystkim zajmij się dietą, regularnym treningiem przez okres co najmniej jednego miesiąca. Zbuduj fundamenty, a efekty będą znacznie większe. Weź pod uwagę porę roku, aktualnie łatwiej jest nabrać masy. Następnie sukcesywnie dorzucać bieganie, cardio, wdrażać odpowiednią dietę, suplementy. Spokojnie, do wakacji wyrobisz się formą, tzw. "plażówką". ;P

Meff
16-02-2012, 11:43
Z tym bieganiem to bym nie przesadzał. Jesteś chudy, nie masz mięśnia, a chcesz go tworzyć jednocześnie spalając go? Coś tu nie gra.

To że jest chudy nie oznacza że nie może być otłuszczony. Jeśli chce spalić tkankę tłuszczową to jedynie wysiłek tlenowy i ujemny bilans kaloryczny, jeśli chce budować masę mięśniową - dodatni bilans kaloryczny. Poza tym popalić mięśnie nie jest wcale tak łatwo ;)

Kapel
16-02-2012, 11:48
.
Wiek: 19 lat. Wzrost: 189 cm. Waga: około 75 kg. Z postury raczej chudy ;/
:

Nie bardzo rozumiem co chcesz spalac , jesli wygladasz tak jak na tym zdieciu

wishoOtEk
05-03-2012, 21:35
Ja mam ławkę , ale z racji tego iż mam zniszczony bark do czasu operacji bądź znalezienia jakiegoś kręgarza mogę sobie pozwolić na pompki jedynie z zakresu górnej partii mięśni . Polecam ten planik , nie wymaga sprzętu a efekty są ;)

Pompki: przepis na większą klatkę (http://www.menshealth.pl/fitness/Pompki-przepis-na-wieksza-klatke-4463.html)

Kameleon
05-03-2012, 21:46
Pompki: przepis na większą klatkę (http://www.menshealth.pl/fitness/Pompki-przepis-na-wieksza-klatke-4463.html)

dzięki :piwo:
wplotę go również do aktualnego planu, który od jakiegoś czasu funkcjonuje.. tzn. brzuszki, pompki (różnorodne... nawet na rękach przy ścianie), przysiady, siłownia x2 w tygodniu, bieganie, basen ;- )

zobaczymy jakie będą efekty ;x

Kameleon
06-03-2012, 18:42
powiem tak - ćwiczę jakieś trzy tygodnie i już zauważyłem efekty w postaci twardszego brzucha, na początku zakwasy, ale teraz już praktycznie ich nie ma, zostało samo zmęczenie co jest rzeczą naturalną... oby tylko chęci były huehuehue

Criss Dave
24-03-2012, 06:44
Z tymi chęciami to wiesz jak to jest;p Determinacja najważniejsza a na efekty czekać z cierpliwością:)
Na pewno przyjdą. Za jakiś czas zmodyfikuj sobie ten trening.
Powodzenia.

MyBijaCZ
26-03-2012, 17:51
Bieganie to przede wszystkim palenie mięśni... Nie w dużym stopniu, ale przy twoim wzroście i wadzę to mija się z celem.

Jak nie masz obciążenia, to znajdź jakieś rury, przetnij i zalej cementem... Tanio i możesz zrobić na prawdę dużo obciążenia.
Deska od prasowania pod plecy i dymaj. Jeżeli masz sztangę długą i krótką to Ci w zupełności wystarczy. Na samych sztangach jest mnóstwo ćwiczeń.

Meff
26-03-2012, 18:17
Bieganie to przede wszystkim palenie mięśni...

Kocham internetowych znawców ;) Żeby popalić mięśnie trzeba się naprawdę postarać ;)

lion.
26-03-2012, 20:30
Sportowe Forum Dyskusyjne - sport, kulturystyka, strongman, fitness, sztuki walki (http://www.sfd.pl/)

Polecam to forum, klasa..
Jak chcesz szybko nabrać masy i wyrobić rzeźbe, to radze ci kupić jakieś tabletki z białkiem (nie sterydy, bo to patologia). Rzeźba przyjdzie jak będziesz bardzo intensywnie trenował - i do wakacji mało czasu, więc musisz jechać z tym ostro, wraz z odpowiednim planem.

I jak nie masz sprzętu, to radze zainwestować te około 50zł na siłownie na karnet, bo w tak krótkim czasie i przy takim sprzęcie nie dasz rady, a do tego dochodzą pewnie jakieś wypady z kumplami itd. , bo ciepło sie zrobiło.

Meff
26-03-2012, 21:56
Białko w tabletach hahahahahaha :)

Mion
26-03-2012, 22:48
Sportowe Forum Dyskusyjne - sport, kulturystyka, strongman, fitness, sztuki walki (http://www.sfd.pl/)

Polecam to forum, klasa..
Jak chcesz szybko nabrać masy i wyrobić rzeźbę, to radze ci kupić jakieś tabletki z białkiem (nie sterydy, bo to patologia). Rzeźba przyjdzie jak będziesz bardzo intensywnie trenował - i do wakacji mało czasu, więc musisz jechać z tym ostro, wraz z odpowiednim planem.

I jak nie masz sprzętu, to radze zainwestować te około 50zł na siłownie na karnet, bo w tak krótkim czasie i przy takim sprzęcie nie dasz rady, a do tego dochodzą pewnie jakieś wypady z kumplami itd. , bo ciepło się zrobiło.



Następny mistrz intelektu. Z tym, że Ty chłopie przebiłeś swoją niezwykłą "WIEDZĄ", wszystkich poprzedników. Ukłony wręcz Ci się należą, ale za mistrzostwo głupoty.

Palenie mięśni poprzez bieganie. Większej bzdury świat sportu nie słyszał. No chyba, że kameleon zamierza biegać przez tydzień non stop. To zmienia postać rzeczy, mhm

Tabletki z białkiem - wyjdź już i się nie ośmieszaj.

lion.
27-03-2012, 14:43
Białko w tabletach hahahahahaha :)

bądź w proszku jak kto woli ;)

MyBijaCZ
02-04-2012, 16:22
Kocham internetowych znawców ;) Żeby popalić mięśnie trzeba się naprawdę postarać ;)

Hahhaha. Dobra już się nie odzywam bo jesteś mega gwiazdą pompek tego forum.

Ranga super mega koksa dla tego pana.


Przy jego wadzę i wzroście, wszystko co wyćwiczy na siłowni zaraz spali ! ! !
Kup sobie gainera i białko i na****iaj na siłowni. Poczytaj na forum sfd.pl, tam znajdziesz wszystko. Już widziałem że kolega wyżej Ci podesłał ten link.

PS.
Zagranie godne polityka. Wyjąć trzy słowa z całego zdania i ośmieszyć autora. Zamiast się czepiać trzech słów przeczytaj całą linijkę i wyjmij wtedy wniosek z tego co napisałem.

Kameleon
02-04-2012, 17:40
nie zaglądałem do tego tematu od jakiegoś czasu... jest on nieaktualny :)
ćwiczę na siłowni od ponad miesiąca, także te brzuszki, pompki etc. odeszły w niepamięć :)
ale tak czy siak dzięki za pomoc, bo jednak od tego zaczynałem :piwo: