PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Numark MixTrack Pro


J.Ev
12-02-2012, 16:53
Numark MixTrack Pro

http://www.dj-sklep.net/71-248-thickbox/numark-mixtrack-pro-nowy-24-miesiace-gwarancji.jpg

Z racji dużego zainteresowania tego typu sprzętem na forum, postanowiłem przybliżyć nieco sylwetki kontrolerów MIDI - zaczynając od Numarka MixTrack Pro. Mam nadzieję, że rozwieje to większość Waszych pytań i pomoże w doborze sprzętu. Let's rock!:)


MixTrackPro

MixTrack Pro to kontroler od Numarka z możliwością obsługi dwóch wirtualnych decków. Z wyglądu przypomina dwa cdplayery z mikserem pośrodku. Dzięki temu dla kogoś kto grał za konsolą obsługa urządzenia nie stanowi problemu, a dla zupełnych żółtodziobów jest łatwy w ogarnięciu wszystkich funkcji. Czym różni się Pro od zwykłej wersji? Tylko tym, że ma wbudowaną kartę dźwiękową co daje większą stabilność dźwięku podczas gry. I jest też dlatego o 200zł droższy od podstawowej wersji :)

Od strony czysto technicznej - MTP (MixTrackPro) posiada:

- 15 pokręteł
- 6 faderów
- 40 przycisków
- 2 jogi

Całość zamknięta jest niestety w plastikowej obudowie. Oczywiście dzięki temu sprzęt jest bardziej mobliny - mała waga. Ma to też wpływ na cenę.
Plastik sam w sobie łatwo można uszkodzić lub zarysować. Oczywiście kontroler nie rozpadnie się od mocniejszego nacisku Naszej ręki ale jego upadek z konsolety czy nawet biurka może być jego ostatnim upadkiem.


Interfejs i design

Każdy z dwóch decków kontrolera posiada dwa sporej wielkości jogi. Tutaj na chwilę warto się zatrzymać. Jedynym minusem może w nich być to, że nie spełniają funkcji search w Traktorze czy VDJ. Reszta to bajka. Jogi chodzą wyśmienicie i chociaż nie ma możliwości regulacji oporu to są bardzo czułe. Poza tym doskonale mapują się w sofcie więc generalnie nie ma potrzeby używać klawisza sync. Scratch'e wychodzą całkiem nieźle. Poniżej poglądowe video na ten temat.


bM8NcifXpY4


W kwestii innych przycisków bardzo krótko, korzystając z gotowca. Nie będę się tutaj zbytnio rozpisywał bo jest wszystko co być powinno i zarazem powiewu nowości nie ma.

Prawa/Lewa strona na górze - fader do zmiany tempa, Pitch Blend -/+, Hot Cue, efekty + pokrętła do ich wyboru i ustawień, loop - pętla.

http://img853.imageshack.us/img853/2079/1000193h.jpg


JOG, SYNC, SCRATCH - włącza/wyłącza funkcję, CUE, Play/Stop, Stutter

http://img339.imageshack.us/img339/4484/1000194qm.jpg


Sekcja EQ, Cue Gain, Cue Mix, KeyLock, pokrętło - funkcja search + trzy przyciski do zarzucenia utwory na deck A bądź B + przycisk Back do cofania np. z playlisty do drzewka folderów na dysku + CUE - klawisze służące do wybierania odsłuchu na lewym lub prawym deck.

http://img853.imageshack.us/img853/3772/1000200.jpg


Sekcja Mixera - 3 fadery - lewy/prawy deck, master i crossfader.

http://img862.imageshack.us/img862/864/1000201j.jpg



Wejścia/Wyjścia

Back
Słuchafony i Mic (plusem jest regulacja gaina na majku)
Zdjęcie duże więc w znacznikach.



http://img546.imageshack.us/img546/2612/dsc00002i.jpgFront
http://img810.imageshack.us/img810/9263/dsc00001ab.jpgPoza tym przyciski podświetlane są ledowo. Świecą w danej chwili te, które są w aktywne lub w stanie gotowości. Można je zmapować tak, żeby świeciły w rytm muzyki i zmieniały kolory. Normalnie disco disco!


Stosunek jakości do ceny

Cenowo sprzęt nie jest drogi jak na zaproponowane od Numarka rozwiązania i możliwości. Cena to około 850zł - zazwyczaj do wyrwania z jakimiś gratisami typu słuchawki, majk, smyczka, naklejki. Co prawda całość zamknięta jest w plastikowej obudowie ale jeżeli ktoś o sprzęt dba i nie gasi na nim kiepów lub nie zalewa co jakiś czas napojami to przynajmniej dwa latka - tyle co gwarancja - powinien wytrzymać. Dodam, że serwisowanie sprzętu na etapach 'wysyłka od Nas - serwis - wysyłka do Nas' trwa od 10 do 14 dni więc niezbyt długo.


Wymagania systemowe i wymiary

PC:
Intel Pentium 4 lub AMD Athlon XP
1024x768 SVGA video
512MB RAM (zalecane 1GB)
Napęd CD
Port USB
20MB wolnej przestrzeni na dysku

Mac:
Intel processor
Mac OS X v10.5
1024MB RAM
Napęd CD
Port USB
30MB wolnej przestrzeni na dysku

Długość x szerokość x wysokość - 48cm x 28cm x 5cm


Podsumowanie


Duże, czułe na dotyk koła JOG
Wbudowany interfejs DJ’ski z niezbędnymi wejściami oraz wyjściami
Dołączone oprogramowanie Traktor/VDJ
Klasyczny layout przypominający dwa odtwarzacze oraz mikser
Podświetlane przyciski informujące o aktywnych funkcjach
W pełni kompatybilny z MIDI
Plug&Play, nie wymaga instalowania żadnych sterowników
Zasilany przez port USB
Kompatybilny z iTunes
Dobry stosunek jakości do ceny
Mobilny i lekki, a zarazem nie za mały i wygodny w użytkowaniu



Od siebie dodam jeszcze, że MTP nadaje się znakomicie do grania w e-radiu czy małych imprezach. Jest to też krok naprzód dla osób które nie stały za konsolą, a użytkowały Traktor czy VDJ. Trzeba pamiętać jednak, że to mimo wszystkich zalet wciąż zabawka i osobiście na kilkugodzinne granie MTP bym nie zabrał.

ciachoz
19-02-2012, 13:34
Bardzo dobra recenzja:icon_surprised:
Wszystko dokładnie opisane i przejrzysty sposób:thumbsup:

bor3kk
20-02-2012, 14:04
co oznacza karta dźwiękowa wmontowana w sprzęt? Zastanawiam się czy kupić zwykły Mixtrack czy Pro. Mam interface audio focusrite Saffire 6, czy to coś zmienia, czy i tak warto dołożyć 200 zł i kupić Mixtrack Pro? Z góry dzięki za odp

vtecpl
20-02-2012, 19:02
bardzo ciekawy sprzet i przedewszystkim bardzo dobra recka! :)
pozdrawiam

ciachoz
20-02-2012, 19:12
co oznacza karta dźwiękowa wmontowana w sprzęt? Zastanawiam się czy kupić zwykły Mixtrack czy Pro. Mam interface audio focusrite Saffire 6, czy to coś zmienia, czy i tak warto dołożyć 200 zł i kupić Mixtrack Pro? Z góry dzięki za odp


Wbudowana karta dźwiękowa oznacza że nie potrzebujesz dodatkowego intefejsu,
ale skoro masz oddzielny intefejs myślę,
że spokojnie możesz brać zwykłego Mixtracka:icon_surprised:

Q-Naro
22-02-2012, 16:45
Jen\dno powazna wada tego kontrolera jest brak czulosci wyjscia kanalu czyli gain

michal_ag
25-02-2012, 15:43
Gdy miałem wybór jaki kontroler kupić był mixtrack pro i rellop mixage ie . Kupiłem reloopa i nie żałuje bo przy takiej samej cenie co mixage . dostajemy zabawkę w pełnej metalowej obudowie z ... odpowiednim interfejsem audio i wszystkimi rzeczami które potrzebujemy do mixu dla zabawy . Gdybym wybierał znowu wybrałbym reloopa . Warto zwrócić na niego uwagę .

Fajna recka . Gratki

Krupuś
15-08-2012, 18:08
mam pytanie czy mixtrack podejdzie mi pod Netbook Samsung N150 głównie chodzi mi o procesor bo w wymaganiach powinien być pentium 4 minimum a ja mam Intel Atom:help:

Marisoli
15-08-2012, 19:02
Nie . Po pierwsze to to ze jednym portem USB idzie zbyt wiele sygnałów midi mało tego transportuje tez sygnał do karty dzwiekowej zewnętrznej umieszczonej w kontrolerze . Mimo ze Intel Atom w twojej zabawce że tak to ujmę może obsługiwać 2 watki jednocześnie pomimo jednego rdzenia 1.6 GIGA to za mało .NIE MA SZANS . Radze zakupić kontroler bez karty dźwiękowej i dokupic zewnętrzną aby była podłaczona do 2 gniazda USB ( TRAKTOR AUDIO 2 lub RELOOP PLAY ) . Mało tego przy systemie win starter i parametrach procka jedynym programem jaki TWOJA MASZYNKA da radę udźwignąć to jest TRAKTOR LE, TRAKTOR DUO 1.2.7 i VDJ LE . o Traktorze pro2 zapomnij .


Z tego co się orientuje to są jeszcze magazynowe zapasy TRAKTOR DUO 1.2.7 w cenie ok 250zł . Mogę zainteresowanym ZAŁATWIĆ .

Samsung N150 - to jest maszynka do internetu .Kolega miał problem z uruchomieniem podobnego sprzętu na intel atom N2600 gdzie są 2 rdzenie po 2 wątki każdy .Dopiero po dokupieniu RAMU i ZUBOŻENIU biednego już win7starter dało rade udźwignąć TRAKTOR DUO 1.2.1 przy czym po podłączeniu zewnetrznej karty TRAKTOR AUDIO 2 system z kontrolerkiem śmiga aż miło .

Krupuś
15-08-2012, 19:58
hmm... a jak z vDJ? bo obecnie mam na lapku zainstalowanego virtuala i śmiga aż miło.. nic nie zacina, nie przerywa itp.

23.08.2012
Kolego Marisoli.
Muszę Cie rozczarować gdyz ze tak powiem myliłeś sie w tym co napisałeś. Dzisiaj dostałem kontroler z programem Traktor LE2 i po zainstalowaniu wszystko działa i nie ma żadnych zakłóceń.

Marisoli
15-08-2012, 20:05
Z chwila podłączenia kontrolera zacznie . Program ma swoje wymagania a urządzenie zewnętrzne pod postacią kontrolera obciąża jeszcze bardziej zwłaszcza jedną szynę USB .... TO JEST INTEL ATOM z pierwotnego założenia wzgl wydajności nie będzie to śmigać . Procek 2.0 to jest minimum przy interfejsach zewnętrznych USB . Twoja sprawa Ryzykuj i kup .

KrzemoFTB
26-09-2012, 17:12
jak to cos bedzie sie sprawowało na i5-430m i 6 gb ramu? daje rade to? czy raczej reloop? dodam ze nie mialem stycznosci z zadnym w/w sprzecie tylko co mysz i klawa w vdj albo ursusie...

BeatOfTheMoon
02-10-2012, 16:46
6gb ramu procek adm + powyższy kontroler i traktor i ja nie mam żadnych zastrzeżeń śmiga jak chcę nie zacina się wogóle, aczkolwiek to nie to co granie na normalnej kosnoli całkowicie inna bajka...(aczkolwiek podobnie sie gra heh:) )

BUBLOS
22-12-2012, 22:53
Chce se kupić właśnie MTP i jak nie mam w ogóle pojęcia o mixowaniu, to ten sprzęt będzie dobry do nauki? :D

X-Sound
18-01-2013, 18:10
Czym różni się wersja Numark MixTrack Pro, od Numark MixTrack ?
Na czym polega działanie urządzenia interfejs ? Proszę o pomoc :)

Dj Bunsen
18-01-2013, 18:35
Numark Mixtrack Pro posiada wbudowaną kartę dźwiękową czyli możesz podłączyć kontroler bezpośrednio pod wzmacniacz lub inne urządzenie, poza tym ma wejście słuchawkowe i mikrofonowe którego zwykłego wersja bez PRO nie posiada...
Jakbyś dokładnie czytałe recenzję to byś się dowiedział o co w tym wszystkim chodzi ;P
Pozdrawiam

X-Sound
18-01-2013, 18:47
O wejściach zrozumiałem ;> Tylko nie dokońca zrozumiałem z tym jak można to podłączyć.

Czyli pro bezpośrednio mogę podłączyć pod wzmacniacz, a do zwykłego muszę dać jeszcze np. mixer i dopiero wtedy pod wzmacniacz, tak ? :)

Stevenson
06-02-2013, 23:11
Ja też mam pytanie do znawców tematu. Czy na tak archiwalnym sprzęcie jak mój obecny laptop Toshiba Satellite L30-134 (jego parametry tutaj: TOSHIBA Satellite L30-134 - Hi-Tech (http://tech.money.pl/hi-tech/laptopy/toshiba-satellite-l30-134,notebook,1326.html) ) w ogóle jest szansa, że będzie to sprawnie chodziło? Dodam, że w tej chwili bez problemów korzystam głównie ze starszych wersji VDJ, ale nowsze też działają. Obojętne czy w zwykłej wersji czy w Pro, ale pytanie, czy jest ryzyko, że coś nie pójdzie na tym lapku?

Mr Crash
16-02-2013, 22:51
tu nie chodzi tylko o vdj tylko o to czy komputer da sobie rade z interfejsem usb, vdj i mixowaniem na raz ;)

Stevenson
28-03-2013, 21:25
Dał radę, od ponad miesiąca jestem użytkownikiem tego kontrolera i z VDJ śmiga całkiem dobrze.

djpolekos
30-04-2013, 12:55
Wideo recenzja kontrolera numark mixtrack pro 2 po polsku:

akSa6_B3Vw8

Tak jak w temacie chciałbym wam przedstawić wideo recenzję Kontrolera Numark Mixtrack Pro 2 :

Numark Mixtrack Pro 2 Recenzja Kontrolera [PL] - YouTube (http://youtu.be/akSa6_B3Vw8)

freak2
17-05-2013, 14:50
A ja zakupiłem MIXTRAKA pro z wbudowaną karta dźwiękową i za 700 zł bo już w takiej cenie można go znaleźć. Pro ma tego plusa że już nie ważne czy korzystasz ze swojego laptopa komputera czy czego tam chcesz i nie masz problemu interfejsem
A jeśli chodzi o traktora to preferuje TRAKTOR PRO w wersji LE o ole pamiętam nie ma możliwości nagrywania swoich wypocin

luket
19-05-2013, 22:08
Witam. Mixowanie muzyki, tworzenie własnych setów chodzi za mną już jakiś czas i stąd chciałbym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia na temat stosunkowo budżetowych kontrolerów DJ Numark. Czy warto kupić któryś z niżej wymienionych na początek czy może zainwestować trochę więcej w oddzielny mixer i cd-playery?

- Numark MixTrack
- Numark MixTrack Pro
- Numark MixTrack II
- Numark Mixtrack Pro II

Chodzi mi głównie czy będzie większa różnica w samym graniu od zestawów z wyższej półki po za konfiguracją sprzętową, jakością i możliwościami. Najprościej mówiąc czy nadają się do stworzenia dobrych setów czy jest to może tania zabawka która nic nie oferuje. Nie chciałbym wydawać niepotrzebnie kasy żeby później się nie okazało że to szmelc.

Z góry dzięki za odpowiedź:)

Dawidek12341234
01-06-2013, 08:54
Witam!

Mam problem dotyczący może nie samego MixTracka, ale może ustawień w VDJ . Mianowicie, kontroler mam podłączony tak : Outputs 1 : Czincz-czin do wzmaciacza OutPuts 2 : czincz-jack jack wpięty do niebieskiego wejścia. I ogólnie wszystko ładnie gra, tylko nie na Fotka.tv . Dźwięk idzie tak jakby z odsłuchu, czyli ten kanał który jest włączony na odsłuch gra na fotce . Moje ustawienia VDJ to : Inputs : None, OutPuts : HeadPhones = Master chan1&2 / Headphones chan 3&4, Sound card : NUMARK. Próbowałem zmieniać na outputs master chan 3&4 przepinałem kable ale dalej to samo . Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem ? Albo na jaki program zmienić żeby wszystko dobrze grało ? Z Góry Dzięki.

Chudyyy
01-06-2013, 09:26
Moze sproboj podpiac pod wejscie mikrofonowe. Probowales?

Dawidek12341234
01-06-2013, 10:07
Okej, sprawdzę.

@Edit

dalej to samo.

Amperrr
01-06-2013, 14:26
Witam, powiedzcie mi czy do tego numarka moge podłączyc zewnętrzny mixer? chodzi o Numarka DXM06?

RazorDJ
02-06-2013, 19:06
Jak napisałem w temacie posiadam numark mixtrack peo, ma on dwa wyjścia input do in.1 podłączam głośniki a przez drugi nagrywam, input 2 łącze przez z czincze i adaper z wejsciem na mikro w lapku. I tu sie stwarza problem bo nie mam gdzie podłaczyc mikro niezbędne do audycji. Wiem ze mixtrack pro ma wejscie w sobie na mikrofon al gdy podłacze juz t input i wgl, to program goldwave czyta mi sam dzwięk z miksera ale już mikro które do niego jest podłączone juz nie ;/

więc pytanie co zrobić ?

saker0wsky
05-06-2013, 18:55
ja sam nabyłem niedawno mixtrack pro po konsultacji z wieloma DJ'ami ;) nie zawiodłem się... jak na początek jak najbardziej polecam ;) do mixowania i robienia setów w sam raz... oblukaj sobie na youtube co mozna tworzyc na tej zabawce :D

saker0wsky
05-06-2013, 19:04
Witam. Posiadam od nieco ponad miesiąca numark mixtrack pro (wersja kolorystyczna - biała).

Mam 2 pytania :

1) jaki najlepiej program do niego uzywac jezeli chodzi o mixowanie, granie na imprezkach ?
* oryginalnie w pudełku dołaczone było Serato DJ Intro version 1.0 - ale jakoś mało efektów itp. - można ściągnąć dodatkowe efekty etc. ?
** jeżeli inne niz Serato (np: Virtual, Tractor) czy mapowanie bedzie ok ?

2) odsłuch jest beznadziejny... tzn. bardzo słabo słychac utwór na drugim decku.
* tak mam zainstalowane ASIO4ALL ale i tak nic nie dało.

Świeżak będzie wdzięczny za pomoc ;) papa

pawell777
05-06-2013, 20:09
Odnośnie punktu 1, moje zdanie jest takie:
Serato - jest najstabilniejsze, używa go chyba chyba większość ludzi którzy mają z tym dłuższe doświadczenie, jeśli twoja wersja jest okrojona, z sieci spokojnie możesz ściągnąć bogatszą za darmo aczkolwiek dobrzy było by kupić jednak...
Virtual DJ - dużo efektów itp, generalnie ok. Z mapami nie będzie żadnego problemu. Niestety nie tak stabilne jak serato.
Traktor- z mapą może być ciężko i pewnie będzie to mapa nieoficjalna, również dużo bajerów ale duże wymagania programu.

W domu, możesz grać z czego Ci wygodniej, ale jeśli już jakaś impreza mniejsza czy większa nie ważne polecam Serato.

Odnośnie drugiego punktu nie pomogę

pawell777
05-06-2013, 20:18
Co do opóźnienia, to proponuję pobawić się ustawieniami letancji(opóźnienia), powinno pomóc.
Co do tych kontrolerów, bierz pod uwagę tylko wersję pro lub pro II, tez bez kart dźwiękowych sie nie nadają.

Dawidek12341234
12-06-2013, 09:50
Witam, kupiłem ostatnio mikrofon azusa dm-525, wpiąłem go do MixTracka i nic , słychać go tylko na kolumnach , a na audycjach już nie. Nie mam przejściówki na razie z małego jacka na duży tak to spróbowałbym wpiąć go bezpośrednio do karty do różowego wejścia. Ale jest jakaś możliwość, żeby działał bezpośrednio z mixtracka ?

PrOnuTa
07-07-2013, 23:27
Witam dziś zostałem szczęśliwym posiadaczem oto tego sprzętu. Gdyjak zwykle chciałem nagrać seta (wcześniej miałem mixer) napotkałem się z nie miłym problemem a mianowicie mikrofon... szukałem w necie i znalazłem tylko ten sposób :
"1. Do podłączenia kontrolera potrzebujemy kabel chinch jack 3,5 mm.
http://imageshack.us/photo/my-images...belchinch.jpg/

2. Chinch podłączamy do kontrolera OUTPUT 1.

3. Jack wkładamy do niebieskiego wejścia w komputerze popularnie zwanym Line IN (wejście liniowe)

4. Uruchamiamy Virtual DJ 7 PRO, i ustawiamy w ten oto sposób:
http://imageshack.us/photo/my-images...369220973.jpg/

5. Słuchawki i mikrofon podpinamy w kontrolerze.
http://imageshack.us/photo/my-images...758039097.jpg/

6. Od Teraz możecie cieszyć się nadawaniem na radiu , lub tworzeniem własnych setów z głosem ! "

Okej mikro działa ale za to odsłuch nie działa. Chodzi mi o to aby mój głos był nagrywany np. Audycje radiowe czy sety, że bym miał odsłuch na słuchawkach. Czy da się to jakoś pogodzić z windowsem 7 ? Czy po po prostu musze zrezygnować z audycji i majka ? :/

DjAquinio
08-07-2013, 16:25
Wszystkie zamieszczone linki = 404 Not Found

popraw temat. :smoke:

axel19
10-07-2013, 16:49
Witam.

Otóż mam następujący problem jestem posiadaczem kontrolera Numark Mix Track Pro oraz interfesu Focusrite Scarlet 2.4 próbuje to wszystko z konfigurować w Traktor Pro 2 i tu zaczynają się schody ustawiam tak jak powinno być ,w asio4all mam zaznaczoną opcje mix track oraz focusrite. Niestety brak odsłuchu na słuchawkach..(sa one podpięte pod kontroler) co jest zle ?

Mati_35
14-07-2013, 18:44
Witam
Mam problem z mikrofonem w kontrolerze. Mikrofon słychać w głośnikach, ale podczas nagrywania mnie nie słychać tylko przyciszanie muzyki. Proszę o pomoc ponieważ bez mikrofonu nie mogę prowadzić audycji w radiu.
Próbowałem już tego sposobu:
1. Do podłączenia kontrolera potrzebujemy kabel chinch jack 3,5 mm.
http://imageshack.us/photo/my-images/825/kabelchinch.jpg/ (http://imageshack.us/photo/my-images...belchinch.jpg/)

2. Chinch podłączamy do kontrolera OUTPUT 1.

3. Jack wkładamy do niebieskiego wejścia w komputerze popularnie zwanym Line IN (wejście liniowe)

4. Uruchamiamy Virtual DJ 7 PRO, i ustawiamy w ten oto sposób:
http://imageshack.us/photo/my-images/826/93270273471369220973.jpg/ (http://imageshack.us/photo/my-images...369220973.jpg/)

5. Słuchawki i mikrofon podpinamy w kontrolerze.
http://imageshack.us/photo/my-images/713/68537500495758039097.jpg/ (http://imageshack.us/photo/my-images...758039097.jpg/)

DjGało
27-07-2013, 22:39
Witam mam dość duży problem. Mianowici kontroler stał przez jakiś czas nie używany, dziś podłączyłem go do pc aby troche poćwiczyć, ale niestety prawy linefader rusza się w VDJ do połowy tylko. W Traktorze to samo. Wszystko inne chodzi idealnie tylko nie linefader. Co zrobić? Rozebrałem go już próbowałem przedmuchać powietrzem, ale nic nie dało bo nie mogę dostać się od spodu do faderów. Tak jakby ta zielona blaszka nie była tylko na zatrzaski i śrubki bo jeszcze ją coś trzyma. Co zrobić? Serwis? Kupić nowy linefader? Jak tak to link jakiś

Kamczo
21-09-2013, 14:11
Która wersja Traktora najlepiej przy tym kontrolerze się sprawdza?

Werty51
09-10-2013, 00:34
Czy podłączając MTP , komputer będzie widział jego kartę dźwiękową w panelu sterowania czy Tylko Virtual Dj ?

Zależy mi na tym żeby komputer wykrywał mi go jako kartę również ponieważ chcę grać na Fotka.tv gdzie jest to jedyny sposób na transmisje dźwięku .

Wiem że jest również sposób z line-in , ale czy komuś udało się to skonfigurować tak że mógł grać w radiu lub na takiej fotce np i , i mikrofon i odłsuch jak i całośc mu razem działała ?

Dj.Adriano
02-11-2013, 16:14
Witam!
Posiadam kontroler Numark Mixtrack Pro.
Po 3 tygodniach przerwy w graniu chciałem się pobawić. Po uruchomieniu zauważyłem iż linefader nie działa jak powinien.
- Gdy na kontrolerze fader daję na max w programie jest na max, czyli wszystko ok.
- Ale gdy fader wyciszam całkowicie muzyka nadal gra i w programie wycisza się o połowę.

Fadery nigdy nie były czyszczone, jeżeli wina może leżeć w zasyfionych faderach proszę o podpowiedź jak mam to zrobić, abym nic nie uszkodził.

Znalazłem film, w którym jest podobny problem:
Problema Numark Mixtrack Pro FADER VOLUME - YouTube

Power Wave
19-11-2013, 21:56
Witam,
mam z kolei takie pytanie, bo mojego Numarka Mixtracka Pro coś ostatnio poje*ało i zaczął się sypać.
A dokładnie lewy górny róg tego otóż kontrolera.
Mam problemy ze suwakiem od tempa, bo masakrycznie przeskakuje tempo, kiedy ruszam suwak.
Co dziwniejsze nawet kiedy go nie ruszam, też przeskakuje tempo.
Następny problem, to taki, że dzisiaj przycisk MANUAL/AUTO zmienił kolor z pomarańczowego na czerwony: http://i.imgur.com/x0nC35v.jpg i czasem się świeci na czerwono, a czasem wcale.
Mieliście może takie problemy? Proszę o pomoc!

k4rol
24-11-2013, 15:44
Witam mam problem z kontrolerem MixTrack 2 ale nie w wersji PRO. W dołączonym oprogramowaniu le brakuje mi efektów można je miec w wersji pro ale konsola wtedy nie działa. Ściągnąłem oprogramowanie mixxx konsola dziala ale w miejscu efektów sa np wyłączenie niskich średnich wysokich tonów. Czy wie ktoś czy da się tam przypisać jakieś efekty? oraz w mixxx nie działa mi regulacja poziomu głośności na deckach

Logg
25-11-2013, 18:27
jakiego musze kupic laptopa zeby uciagnal tego numarka pod Traktora LE ? chodzi mi o laptopa TYLKO pod LE, i przegladarke.

velvet99
27-12-2013, 18:24
Witam. Mam krótkie pytanko. Zakupiłem wczoraj MIXTRACK QUAD i chciałem zapytać czy zeby wszystko działało musze coś dokupić od siebie czy wszystko co potrzebne jest w zestawie czincze na przykład...

pablo8
29-12-2013, 16:21
Brak odsłuchu, wszystko działa jak należy tylko odsłuch nie działa. Korzystam z programu VDJ PRO
Jakieś pomysły żeby uruchomić odsłuch ?

Gregor
30-12-2013, 14:28
W ustawieniach masz wybrane "Advanced Config" i tam masz ustawione coś takiego?

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i39313_Beztytuu.png

Lub podobnie, powinno być w Twoim przypadku "Numark Mixtrack Pro" zamiast "Numark N4".

boryniok
25-01-2014, 12:44
Witam Was wszystkich. Mam problem z numarkiem mix track 2 pro a mianowicie z programem serato. Czy przy zakupie tego kontlorera nie dostalem zadnej plyty i sciaglem ze strony serato program ale byl w wersji trial. Czy musze dodatkowo dokupywac program serato czy rzeba sie jakos zarejstrowac itp.

Woncky
25-01-2014, 13:04
Do mixtracka pro dedykowane jest serato dj intro, jeśli ściągnąłeś serato dj, to niestety będziesz musiał zapłacić za pełną funkcjonalność.

boryniok
25-01-2014, 14:12
Woncky Okey no to próbowałem zainstalować właśnie intro i niestety hardware disconnected. W czym tkwi problem?

Woncky
25-01-2014, 14:43
A to dziwne troszkę, bo do tego numarka nie ma sterowników, więc powinno działać. Spróbuj pod inne wejście usb na początku, a jak dalej nie pójdzie to masz pod tym linkiem w ostatnim poście napisane co robić:

https://serato.com/forum/discussion/575381

DoubleMM
05-02-2014, 18:26
Witam, mam jedno pytanie czy sprzęt pociągnie na tym procesorze Intel_Atom_N260? (wiem, że już o atomie była mowa, ale atom ma rożne wersje więc proszę o pomoc) Pozdrawiam !

Paweler
06-02-2014, 00:17
Witam, mam jedno pytanie czy sprzęt pociągnie na tym procesorze Intel_Atom_N260? (wiem, że już o atomie była mowa, ale atom ma rożne wersje więc proszę o pomoc) Pozdrawiam !
O ile miałeś na myśli Atoma N2600, to ten procesor jest akurat dosyć mocny, jak na Atoma oczywiście. Myślę, że jest szansa na normalne granie na Virtual DJ-u (on nie ma dużych wymagań), o ile masz niezamulony system i na tyle dużo RAM-u, że nie będzie musiał korzystać z pliku stronnicowania. Nie wiem, co z Serato. Z Traktorem pewnie będą problemy, gdyż ma on całkiem spore wymagania. Podsumowując, przed zakupem dobrze by było, gdybyś jakoś to przetestował - na Virtual DJ-u powinno dać się grać, na Serato może, ale nic sobie za to nie dam obciąć.

DoubleMM
06-02-2014, 19:03
dziękuję bardzo za pomoc !!!! :)

DoubleMM
10-02-2014, 19:18
Witam, mam problem z podłączeniem konsoli, ponieważ gdy już biorę cinch i podłączam do pierwszego wejścia na kontrolerze, a następnie pod wieżę, nic na tej wieży nie leci (equalizer nie drga, nie słuchać żadnych szumów). Od razu mówię że w virtualu konsola jest skonfigurowana poprawnie (sprawdzałem na necie), dziwne jest to że słuchawki podłączone do kontrolera pięknie działają, a wieża nie, (cinch raczej są ok na kinie domowym normalnie działają). Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Rought Cash
10-02-2014, 20:07
Jak masz podłączony KONTROLER nie konsole przewodem 2x czincz z jednej i drugiej strony do wierzy i ci nie gra w głośnikach to może spróbuj w ustawieniach Outputs,Sounds Card coś pozmieniać,miałem kiedyś też taki problem,coś pozmieniałem i grało,teraz nie zbyt pamiętam jak to się dokładnie robiło.

DoubleMM
11-02-2014, 14:25
Dzięki za pomoc :)

pablo8
16-09-2014, 21:23
Witam,
Mam problem z podpięciem mikrofonu, używam VirtualDJ Pro 7.
Jeśli w tym programie nie da się podłączyć mikrofonu to jaki inny program bd kompatybilny ?

Dave Van Clyde
17-09-2014, 11:47
Musi dać się podłączyć zapewne coś źle robisz. Grzebałeś w Ustawieniach?. Ja polecam Ci np Traktora najnowszego :)

djzurek
28-10-2014, 11:34
Witam
Zakupiłem ostatnio używkę kontroler Numarka Mixtrack Pro. Zainstalowałem Serato DJ Intro z dołączonej płyty a następnie aktualizacje najnowsza i mam problem objawiający się tym , że gdy chcę dograć jeden kawałek do drugiego kręcić JOG-iem z wyłączoną funkcją scratch to niestety ale nic się nie dzieje. gdy utwór jest załadowany do grania ale jeszcze nie odtwarzany to wszystko jest o.k jednakże po wciśnięciu PLAY nie da się już nic sterować JOG-iem. Spotkał sie ktoś może z taką przypadłością ??
Pozdrawiam