PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dyskusja Muzyka na świecie a w polsce


Sidu
03-02-2012, 12:28
siemaneczko :P

chciałem zapytać was o zadanie jak postrzegacie polski clubbing ??

bo wg mnie to co sie obecnie dzieje na polskiej scenie muzyki klubowej to smiech na sali i żenada :( polscy producenci tworzą coraz to nowe 4funy jakieś dziwne pompy, remixują polskie klasyki muzyki rozrywkowej, disco polo i jakieś inne podobne a polska szaleje na tym punkcie :( szkoda ze tak daleko nam do tego co się dzieje np na IBIZIE gdzie ludzie dostają szału w rytmach tech house itp... :(

a jakei jest wasze zdanie na ten temat ??

Potajtany :)
03-02-2012, 16:22
Muzykę tworzy się pod ludzi a nie "ludzi pod muzykę".W polce przeważa komercja "wszelkiego rodzaju 4funy, jakieś dziwne pompy" (jak to ty ująłeś) i tak będzie cały czas.Wiadomo że producenci będą to tworzyć bo z tego maja zysk.
A co do Ibizy to ludzie tam dostają szału ale ze względu na "używki" :)
Nie ważne jaki rodzaj muzyki,ważne ze jest to muzyka.

Cahoot Freaks
04-02-2012, 22:43
ta w polsce jest dobra muzyka klubowa, ale nikt jej nie slucha masowo, jest tylko dla wyjadaczy reszta jara sie Went to poland albo innego tego typu pompy...

DJ Incartey
04-02-2012, 23:03
no siemaneczko o/

polecam zagłębić się w ten temat http://www.4clubbers.com.pl/kosz-3m/759785-co-sie-dzieje-z-polskim-clubbingiem.html , tam jest wszystko czarno na białym opisane hahaha

nie ma lipy, lecą polskie dobre hity:pompa:

Kapel
05-02-2012, 15:35
Gdyby nie te pompy to nie bylo by tak zle.
Zwykle komercyjne kwalaki i jest dobra zabawa

Tiesto5
10-02-2012, 23:59
Istnieje wgl. coś takiego jak polski clubbing ? On się dopiero rodzi ...

Dawid92
11-02-2012, 00:05
Istnieje wgl. coś takiego jak polski clubbing ? On się dopiero rodzi ...
Nigdy go nie było , nie ma i nie będzie ! :)

Sanbit
12-02-2012, 11:49
Nigdy go nie było , nie ma i nie będzie !gdy miałeś ledwie kilka latek to było tutaj coś takiego jak polski clubbing i kultura techno ;)
Każdy naród europejski przez to przechodził

Teraz nie ma clubbingu, jest tylko jakieś gówno dla dresów i bandy diskopolowców ;) Aha. No jeszcze dla szesnastek szukających ojca dla swojego dziecka

Kapel
26-02-2012, 19:00
Teraz nie ma clubbingu, jest tylko jakieś gówno dla dresów i bandy diskopolowców ;) Aha. No jeszcze dla szesnastek szukających ojca dla swojego dziecka

Wole to niz by mieli grac trance :lol2eh1:

GROOVEMASH
26-02-2012, 19:13
Za szczyla jak sluchalem ekwadoru to jeszcze sie to jakos kupy trzymalo 2001-2003
A teraz brak pytan, gnoj niemilosierny na rynku, a zaczelo sie od sexi biczow guetty i stosie innych gowien, dziunie z gimnazjum sa wet jak leci cos pod ludzi... jak to mowia vixiarze. Chu.. a prawda zabawisz sie dobrze przy pure techno albo deephouse 110bpm, patrze wstecz i w polsce byl clubbing mimo klubbheadsow i rurkuf zmiksowanych przez przymierajacych hobo z dworca -.-

DuDziAs
27-02-2012, 18:33
Według mnie polski clubbing już nie istnieje ponieważ nasi Polscy producenci którzy tworzą jakąś tam ambitną muzykę np.Trance czy Techno są bardziej znani na zachodzie niż u nas w kraju a dzieje się według mnie tak bo u nas w kraju nic by nie osiągneli...a na zachodzie mogą wydawać utwory w znanych wytwórniach i należeć do znanych labeli...poprostu tam ma kto ich promować oraz niszową dla mas muzykę którą tworzą...w Polsce nie ma kto tego promować albo promuje w niewielkim stopniu za to media i komercyjne radia przekazują słuchaczom jedynie kiczowatą komercyjną muze potocznie nazywaną clubową którą jarają się szalone nastki bo poprostu media mogą na tym zarobić oraz grajki którzy to tworzą...Wydaje mi się też że ok.6-7 lat temu to wyglądało całkiem inaczej ale to już inna bajka..

Sidu
27-02-2012, 22:31
niestety jeżeli Katowicki klub promuje takie utwory:

Chwytak vs. Sak Noel - Umyj se luloka ( Dj Janek vs. Razdan little bit longer video re-edit ;) - YouTube

gospel - hyc o podłoge || welcome to Ibiza !TECHNO taniec opętaniec - YouTube

no to cóz można powiedzieć...

w polsce Dj dzisiaj jest jak sprzątaczka. Co powie słuchacz, zaraz DJ gra bo powiedzą że jest lipny i w jego miejsce bedzie 10 innych. Na zachodzie DJ gra swoje i ludzie idą do tego klubu bo wiedzą ze jest dobra, ambitna muzyka i chcą jej słuchać...

JJU
27-02-2012, 22:38
niestety jeżeli Katowicki klub promuje takie utwory:

Chwytak vs. Sak Noel - Umyj se luloka ( Dj Janek vs. Razdan little bit longer video re-edit ;) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=URsNxEFPTJo&feature=related)

gospel - hyc o podłoge || welcome to Ibiza !TECHNO taniec opętaniec - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=mQV5K4meobM&feature=related)

no to cóz można powiedzieć...

Wy tu czasami faflunicie jakbyście widzieli w życiu po jednej typowej dyskotece...
Jest w Katowicach świetny Inqbator, ale pewnie nawet o nim nie słyszałeś, standard :)

Sidu
27-02-2012, 22:41
Wy tu czasami faflunicie jakbyście widzieli w życiu po jednej typowej dyskotece...
Jest w Katowicach świetny Inqbator, ale pewnie nawet o nim nie słyszałeś, standard :)


hmm zmartwie Cie, bo akurat duzo podróżuje po klubach, eventach i mam swoje określone gatunki. Pomarańcza, energy to nie mój klimat a co do INQ to wiem co to za klub, wiem co tam grają, wiem kto tam gra bo nawet mój znajomy tam gra i fakt, grają tam inną muzyke. Bardziej ambitna ale niekoniecznie kazdemu musi pasowac akurat to co tam grają i dlatego tam nie chodzi wiec nie zakładaj z góry tępoty ludzkiej na ten temat :)

DjNati
27-02-2012, 22:54
Wy tu czasami faflunicie jakbyście widzieli w życiu po jednej typowej dyskotece...
Jest w Katowicach świetny Inqbator, ale pewnie nawet o nim nie słyszałeś, standard :)

:lol2eh1:

Nie ma to jak ktoś ze Szczecina uczy innych na temat klubów nie dość że w nie swoim mieście to jeszcze z pełnym przekonaniem iż ma racje :icon_surprised: . INQ to klub dla pewnej grupy ludzi interesujących się muzyką niszową taką jak dnb czy dubstep. Jednak jest to jeden z dwóch klubów w caaałych wielkich katowicach, który trzyma jako taki poziom (tam też gra kto chce) i klimat. Szkoda że w tych wielkich katowicach są jeszcze kluby takie jak e2k, oko miasta, pomarańcza, które są większe, ładniejsze i lepiej wyposażone. Tam gra się loca people, pompki, 4funy i bacefooki. Ciekawe dlaczego ? Machina biznesowa ?

Sidu
27-02-2012, 22:57
Machina biznesowa ?

wiadomo, ze najchętniej na imprezę przyjdą gorące 16nastki szukające wrażeń i dorosłości. Jeżeli sytuacja się nie zmieni to za kilka lat dzieci komunijne zamiast do kościoła wieczorem to do klubu się bawić będą szły... przykre, ale prawdziwe

JJU
27-02-2012, 23:05
:lol2eh1:

Nie ma to jak ktoś ze Szczecina uczy innych na temat klubów nie dość że w nie swoim mieście to jeszcze z pełnym przekonaniem iż ma racje :icon_surprised: . INQ to klub dla pewnej grupy ludzi interesujących się muzyką niszową taką jak dnb czy dubstep. Jednak jest to jeden z dwóch klubów w caaałych wielkich katowicach, który trzyma jako taki poziom (tam też gra kto chce) i klimat. Szkoda że w tych wielkich katowicach są jeszcze kluby takie jak e2k, oko miasta, pomarańcza, które są większe, ładniejsze i lepiej wyposażone. Tam gra się loca people, pompki, 4funy i bacefooki. Ciekawe dlaczego ? Machina biznesowa ?

Mam rodzinę w Katowicach, bywam od czasu do czasu.
Co do Inqbatora to nie tylko dnb czy dubstep. Było ostatnio np. Pets Recs Showcase i widzę że szykuję się kilka naprawdę solidnych house'owych imprez, ale pewnie tego również nie oczekujecie. I tu jest właśnie pytanie - czego tak naprawdę się oczekuje? Czy to nie jest tak że jak by nie było to i tak nie będzie dobrze?

DjNati
28-02-2012, 09:56
Osobiście oczekiwał bym zmiany polegającej na przestawieniu się DJ-ów z komercji na oryginalne granie, coś jak 8 lat temu. Wtedy ludzie zaczęli by odróżniać DJ-ów od dj-ów, doceniało by się tych najlepszych bo na ten moment każdy może sobie pójść do klubu z pirackim vdj, zagrać pitbulla i zgarnąć 100 zł za imprezę. Kiedyś trzeba było umieć grać, teraz grają za nas laptopy. Oczekiwał bym także tego że jak pójdę do klubu za który płacę 15 zł na wejściu będę się bawił przy tak dobrej muzyce że nie będę wiedział co się ze mną dzieje. Niestety tak nie jest...

JJU
28-02-2012, 10:00
No to dalej chyba tutaj ;) :

http://www.4clubbers.com.pl/djs-dyskusje/791380-upadek-kultury-klubowej.html