PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Ćwiczenia - Dyskusja.


_Koras
07-01-2012, 13:09
Wątek przeznaczony jest do dyskusji na temat ćwiczeń. Obejmuje on wszystkie ćwiczenia na każdą partię ciała. Możecie zadawać pytania, wymieniać poglądy, podawać swoje opinie, opisywać ćwiczenia, zamieszczać filmy itp.

Posty nie odnoszące się do tematu, wulgarne i przejawiające się brakiem kultury oraz obrażające innych użytkowników będą karane warnem.

Temat ogólny powstał w celu uniknięcia zaśmiecania jednakowymi tematami tegoż właśnie działu.

lovemotions.
13-01-2012, 14:47
Witam. Co prawda jestem zielony na ten temat , ale jakoś się złożyło , że Ja zacznę :]
w wolnych chwilach ćwiczę niekiedy sobie w domu dla siebie , bez odżywek , bo chyba i takie coś gdy się jest wytrwałym może przynieść jakiś efekt.

Mam takie pytanie , do osób które znają się na ćwiczeniach i będą w stanie mi odpowiedzieć , dotyczy ono ćwiczeń na mięsień jakim jest Biceps. Posiadam dwie hantle i niestety nie mam możliwości regulowania ich ciężkości. :(

Czy większa ilość powtórzeń przy mniejszym obciążeniu też może przynieść jakiś efekt ? Czy ćwiczenia na tym samym obciążeniu , nie są efektywne ?


Może ktoś byłby tak miły i wskazał jak ćwiczyć , jaka ilość powtórzeń , serii ... ? :)
Dodam , że jedna hantla to ciężar w granicach 8 KG. Wiem , że to nie dużo , wręcz przeciwnie mało , ale może ktoś coś doradzi :)

Proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję :) za pomoc.

Meff
13-01-2012, 18:16
Każdy mięsień poprzecznie prążkowany składa się z dwóch rodzajów włókien - czerwonych (wolnokurczliwych) oraz białych (szybkokurczliwych). Rozkład tych włókien w poszczególnej parti mięśniowej jest inny u każdego człowieka. Na grupy mięśniowe z przewagą włókien czerwonych stosujemy około 12-15 powtórzeń w serii, natomiast na mięśnie z przewagą włókien białych jest to około 5-8 powtórzeń. Dodam że aby w pełni wykorzystać potencjał danego mięśnia należy pobudzać oba rodzaje włókien i stosować takie ciężary aby było w stanie wykonać się tyle powtórzeń ile zamierzamy (z zapasem 1 powtórzenia, ale nie więcej). Także albo dokup sprzętu, albo zapisz się na siłownię, bo trening z tym obciążeniem nie będzie efektywny. Pozdro!

Adriamo
19-12-2012, 18:12
Dokup więc albo dorób na początek mniejsze ciężarki! Nie masz kasy - zrób z butelek z piaskiem... na pierwsze 2 tygodnie starczy. A później 8 będą OK, ale ewentualnie do rozpiętek, bicka i może triceps (ale chyba za ciężkie).
W sumie 8kg-to możesz też barki.
Lepiej mniejszy ciężar a poprawne wykonanie!

Meff
22-01-2013, 08:07
Jakie dokup? Jakie dorób? Taniej i lepiej wyniesie go zapisanie się na publiczną siłownię.

Piaszeczki
06-05-2013, 18:08
Powitać w tym dziale. Mam pewne pytanie związane z ćwiczeniami, chcę to porównać z Waszymi doświadczeniami. Otóż, ostatnio kupiłem sobie sztangę z podstawowym obciążeniem i zacząłem ćwiczyć klatkę. Po pierwszym treningu 3 kolejny dzień klata mnie boli i przeczuwam że jeszcze jutro tak będzie. Kumpel ma takie przekonanie że "jeśli boli to rośnie". Czy to jest normalna kolej rzeczy czy też przesadziłem z ciężarem ??

Troche mnie ten czas regeneracji irytuje, bo wcześniej jakieś pompeczki,brzuszki, machanie hantlami, takie duperele i zero bólu, a teraz jakby to wszystko sie odwróciło ;]

Peta
06-05-2013, 19:10
Zakwasy zapewne.
Normalna rzecz, wiesz, że trening wykonany był dobrze.
Być może za bardzo siebie skatowałeś.
Jakie wykonywałeś ćwiczenia? Ile powtórzeń, serii? Jaki ciężar (procentowo jaki to był ciężar który czujesz, że mozesz podnieść)

Kameleon
06-05-2013, 21:15
Jak najbardziej to naturalny proces. Tak na prawdę pompki to dobre ćwiczenie, ale nie dla kogoś kto chce budować klatkę piersiową. Oczywiście zakładam, że to masz na myśli, bo budując wspomnianą 'klatę' nie chodzi o ilość powtórzeń, a nakład jaki bierzesz, czyli tutaj mowa o tym co kumpel Ci mówił. Jestem ektomorfikiem i moje początki rok temu wczesną wiosną były podobne, tzn. przez pierwszy tydzień dokuczliwy ból klatki piersiowej, ale po tygodniu było już tylko lepiej. Generalnie na początku warto się przyłożyć, a z czasem organizm przyzwyczai się i nie będzie już takiego bólu. Przez zrywanie włókien mięśniowych (to właśnie stąd ten ból) przy odpowiedniej diecie rośnie nowa i przede wszystkim podwojona warstwa tych włókien... tak się rozpisałem o informacje, które wiem i sam doświadczyłem na swoim ciele. Dobrej rzeźby i wytrwałości kolego :piwo:

Piaszeczki
06-05-2013, 23:18
Spoko dzięki, wiesz ja wiem że po treningu powstają ubytki w mięśniach potem dieta je uzupełnia itd itd itd. Głównie chodzi mi o to że czas regeneracji jest dość długi. I się zastanawiam czy to przez nieumiejętny trening, dietę czy może naturalna oczywistość.

Co do konkretnego treningu. Z góry mówię że jestem laikiem w tej dziedzinie, postanowiłem więc spróbować czegoś co kumpel robi, mianowicie 12-10-8 z dokładaniem ciężarów. Z tym że on to zupełnie inna przemiana materii, inna budowa ciała, inna podatność na przyrosty itd. Na dzień przed normalnym treningiem sprawdziłem ile wezmę max. Wyszło 64 kilo. No więc postanowiłem jechać sobie niby delikatnie od 40 kilo (62 % możliwości) 12 powtórzeń. Potem 45 kilo (70%) 10 powtórzeń i na końcu 47 kilo (73%) 8 powtórzeń. To uznaję jako 1 serię. Takich serii zrobiłem 4 i finito. Dzień po treningu do południa nic nie bolało, pod wieczór sie zaczęło.

W przyszłości muszę się kogoś profesjonalnego poradzić w tych kwestiach bo zamierzam dać z siebie maxa. Motywację nabrałem niesamowitą. Kasy już też troche wydałem. Z dietą się powoli wprowadzam, ale to też wymaga korekty specjalisty. Kiedyś się kilkakrotnie przymierzałem do ćwiczeń ale nic z tego wielkiego nie wynikało. Teraz zaczynam dużo czytać, i powoli praktykować.

Tymczasem spadam spać bo regeneracja być musi. Czołem!

MR Piorun
06-05-2013, 23:31
diet w internecie znajdziecie setki dla każdego typu sylwetki ;) osobiście jeżeli ktoś jest zainteresowany konkretną dietą i programem treningowym mogę dać namiary na człowieka , który profesjonalnie i indywidualnie dostosuje dietę i program do waszej sylwetki i zakładanego celu za niewielką opłatą... pw, natomiast przede wszystkim potrzebna jest wytrwałość i silna wola bo nie sztuką iść kilka razy na siłkę , zakupić suple i zrezygnować po miesiącu... sen tak samo jest ważny i jedzenie mniej więcej o stałych porach ale o tym doczytacie sami ;)

Meff
10-06-2013, 23:29
Zakwasy zapewne.

Zakwas mija do około godziny po treningu, bo tyle czasu trwa usunięcie kwasu mlekowego z mięśni. To co popularnie nazywacie zakwasami to tzw. DOMS (delayed onset muscle soreness) czyli zespół opóźnionego bólu mięśniowego spowodowany mikrourazami włokien mięśniowych.

Ziko
03-08-2013, 19:06
Nie chcę specjalnie "pod siebie" zakładać nowego tematu, także piszę tutaj.
Mój "problem" jest taki. Jestem zajebiście wysoki (prawie 2 metry) i jeszcze bardziej zajebiście szczupły (dawno się nie ważyłem, ale na pewno mniej, niż 80kg, powiedziałbym nawet, że coś koło 75). O dziwo nie chcę przybierać na masie, bo zdążyłem się przyzwyczaić do własnej budowy ciała, i nawet ją zaakceptować. Z racji jednak, że mięśnie mam - jak to się mówi - jak bocian pięty, chciałbym troszeczkę się wyrzeźbić na brzuchu, nabrać pary w łapie + wyrobić sobie bardziej łydki, żeby mieć lepszy wyskok. O dziwo nie jest tak źle, że klatę mam jak lej po bombie, coś by się z tego dało zrobić bez potrzeby kolekcjonowania kilogramów. Także tu się rodzi moje pytanie: czy warto kupować hantle na te powiedzmy 15, 20 kilogramów? Znaczy się, jestem już do tego dość mocno przekonany ale czy wystarczy mi to, żeby móc robić jakieś sensowne ćwiczenia w domowych warunkach? Chciałbym je też próbować użyć do ćwiczeń wykorzystujących w większości ciężar mojego ciała, by go w jakiś sposób zwiększyć. Z góry mówię, że dojeżdżanie ileśtam kilometrów na siłownię by na dzień dobry robić tam z siebie pajaca mnie ani trochę nie ustawia :) Tak samo jak wszelkiego rodzaju odżywki. Chcę po prostu zrobić coś naturalnie z tego, co mam.
Mam nadzieję, że znajdzie się tu jakiś ktoś rozsądny i rozwieje moje wątpliwości + ewentualnie coś jeszcze doradzi.

Piaszeczki
03-08-2013, 19:44
Nie będę radził Ci z kupnem jakiegokolwiek sprzętu, bo uważam że inni mogą Ci tu lepiej doradzić. Jednak wg mnie jeśli chcesz rzeźbić brzuch i robić łydki to jesteś w komfortowej sytuacji. Do tych partii nie trzeba specjalistycznego sprzętu żeby dobrze je zajechać. Opowiem Ci z mojego doświadczenia jakie ćwiczenia robię na te części ciała właśnie.

BRZUCH

R0j7eFDkBag

Ogólnie Michał Karmowski pokazuje mnóstwo ćwiczeń które są bardzo efektywne. Ja po takim treningu jak na filmie jestem bardzo zadowolony, ponieważ czuję że mięśnie pracują i po prostu dostają w kość.

ŁYDKI

YvtsF1jG92A

Z tą partią mięśni jest dużo znaków zapytania, bo niektórzy nie wiedzą czy ćwiczyć z obciążeniem, czy bez, żeby były jakiekolwiek efekty. Ja spróbowałem tego co jest na filmiku. Jeśli nikt wcześniej łydek nie ćwiczył to niech się przygotuje na ostrą jazdę. Spróbowałem pierwszy raz. Dzień po lekkie bóle, wiadomo mikrourazy. Ale dwa dni po to już nie wiedziałem co się ze mną dzieje. Po prostu mięśnie odmówiły posłuszeństwa i pokazały: "mamy Cie w dupie, idź na czworaka" Przez kolejny tydzień ograniczałem chodzenie, bo łydy bolały. Po drugim treningu było już o wiele lepiej. Tyle ode mnie.

--levels--
23-10-2013, 15:33
Ktoś mi powie ile mogę czasu ćwiczyć na Expanderze ?? Po ile powtórzeń i po ile czasu przerwy po między powtórzeniami ?? :)