PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Projekt Uplifting Trance (Andy Blueman - Arctic Moon style)


Maciach
31-12-2011, 03:26
hejo :)
zrobiłem taki projekt i postanowiłem się z Wami nim podzielić...
może nie jest dopracowany i nie jest najwyższych lotów (co tu dużo gadać - nie chciało się :D), ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ;)

Czekam na komentarze, bo po to Wam to wrzucam ;)


Potrzebne:
-FL Studio 10
-Synapse Audio DUNE (koniecznie, ja mam wersje 1.3.5 od assign)
-PSP EasyVerb (obejdzie się, ale radzę mieć)



ODSŁUCH
(w 1:52 jest za duży resonans na filtrze w Dune i wyszło jak jakieś pluskanie, zautomatyzujcie ten reso tak zeby przy wejsciu byl maly i rósł mniej wiecej do 1/3)






PROJEKT





Pobierać i KOMENTOWAĆ

Madrus
31-12-2011, 07:22
elo kolego wrzuć swojawersje DUNE bo trudno o nią

Piaszeczki
31-12-2011, 11:40
Projekt jest dobry, nie pobieram bo nie bawię się w FL-a, tym bardziej w 10.

Co do DUNE to rzeczywiście wszystkie instalki poznikały w ostatnim czasie z serwerów, może gdzieś znajdę to zapodam.

Nukken
31-12-2011, 12:32
Wchodząc tutaj myślałem że będzie perka podobna,bas,leady itp i się zawiodłem nic podobnego i jeszcze ta wtyka dune o strasznie plastikowym brzmieniu podobnym do vanguarda więc proj 1/10 za chęci :) i pamiętaj nie umiesz to się za to nie bierz.

Andy Elliass
31-12-2011, 12:40
Jako iż jestem Trance'owcem , ogólnie jest nieźle, wiem że ciężko jest zrobić tego typu projekt, ogólnie Trance to strasznie trudny gatunek, Thanks jak najbardziej się należy, i od razu zajrzę do środka dzięki ! :)

Maciach
31-12-2011, 14:21
daje wam .dll file DUNE'a z mojego folderu VST bo faktycznie nie ma w necie TEJ wersji (1.3.5). Wklejcie ten plik do swojego folderu VST i napiszcie czy działa. Jeśli nie to zrobie na wersji 1.4.0 z która nie bedzie problemów żeby ją pobrać ;)
DUNE.dll


Wchodząc tutaj myślałem że będzie perka podobna,bas,leady itp i się zawiodłem nic podobnego i jeszcze ta wtyka dune o strasznie plastikowym brzmieniu podobnym do vanguarda więc proj 1/10 za chęci i pamiętaj nie umiesz to się za to nie bierz.

pobrałeś projekt czy sugerujesz się odsłuchem? pytam, bo ten odsłuch jest tragiczny na zipku :/
Ale spokojnie, zdaje sobie sprawe ze ten projekt nie jest na poziomie Arctica czy Andyiego, ale chyba jednak coś tam przypomina ich styl...
Acha, i dzięki za zachęte do dalszego robienia projektów i wrzucania ich tutaj swoim "nie umiesz to sie za to nie bierz"........ Człowieku wymagasz odemnie żebym reprezentował umiejętności na ich poziomie? Jeśli tak to faktycznie się zawiedziesz ;)

Pawex
31-12-2011, 14:36
Bardzo dobry projekt ! Thanks poleciał :) Dune wywala błędy ale działa .
P.S Nukken (http://www.4clubbers.com.pl/members/nukken.html) krytykujesz to może pokarz ty swoje umiejętności...

Nukken
31-12-2011, 16:51
No więc tak nigdy nie sugeruje się odsłuchem na zippy jak już coś to rzecz jasna pobieram ale w tym wypadku pobrałem proj na hdd nie oczekuje odwzorowania w 100 % ale chociasz aby mid bass był podobny a nie jest a co do moich umiejętności to zamieszam demo mojego autorskiego utworu który dzisiaj zrobiłem i radze pobrać
bas jest layerowany kręcony na sylenth1 acidy też na sylenthu a lead to layer sylentha z massive.

Maciach
31-12-2011, 16:57
No więc tak nigdy nie sugeruje się odsłuchem na zippy jak już coś to rzecz jasna pobieram ale w tym wypadku pobrałem proj na hdd nie oczekuje odwzorowania w 100 % ale chociasz aby mid bass był podobny a nie jest a co do moich umiejętności to zamieszam demo mojego autorskiego utworu który dzisiaj zrobiłem i radze pobrać
bas jest layerowany kręcony na sylenth1 acidy też na sylenthu a lead to layer sylentha z massive.

no i gitara ;) bass jest faktycznie całkiem dobry tutaj ;) tylko jakoś tak pusto ogólnie, chyba brakuje perki

Andy Elliass
31-12-2011, 17:03
No więc tak nigdy nie sugeruje się odsłuchem na zippy jak już coś to rzecz jasna pobieram ale w tym wypadku pobrałem proj na hdd nie oczekuje odwzorowania w 100 % ale chociasz aby mid bass był podobny a nie jest a co do moich umiejętności to zamieszam demo mojego autorskiego utworu który dzisiaj zrobiłem i radze pobrać
bas jest layerowany kręcony na sylenth1 acidy też na sylenthu a lead to layer sylentha z massive.


Twój mid bass w ogóle nie jest podobny :D :D :D co najwyżej sub bass jest w miare niezły nic po za tym ;) ogólnie ciężko wam będzie odwzorować tego typu Uplifting bo to nie jest proste...

Nukken
31-12-2011, 18:00
ale okej to nie jest odwzorowanie :) to mój autorski utwor a wszystko kręciłem ja.
A że brakuje perki to wiem ja się skupiłem bardziej na melodii i basie ale to tylko zarys mojego kawałka więc wszystko w swoim czasie :)

Captiva
31-12-2011, 18:10
ogólnie całkiem wporzo kawałek! jedynie ten arp przy basslinem coś mi nie pasuje no i tu słychać różnice z arctic moonem, ale sie nie czepiam bo sam mam z nim problem i kombinuje z nexem:/ kawał ciężkiej i mozolnej pracy za Tobą, no ale przynajmniej drugie tyle jeszcze Cie czeka przy kończeniu kawałka!:p pozdr!

Maciach
31-12-2011, 18:34
ogólnie całkiem wporzo kawałek! jedynie ten arp przy basslinem coś mi nie pasuje no i tu słychać różnice z arctic moonem, ale sie nie czepiam bo sam mam z nim problem i kombinuje z nexem:/ kawał ciężkiej i mozolnej pracy za Tobą, no ale przynajmniej drugie tyle jeszcze Cie czeka przy kończeniu kawałka!:p pozdr!

Może głupie pytanie ale piszesz o moim projekcie czy o kawałku Nukken'a?

Captiva
01-01-2012, 14:28
chodzi o kawałek z pierwszego postu:p

Nukken
01-01-2012, 16:30
Dobra jeśli chodzi o styl Arctica Moona to żaden Nexus nie potrzebny a ogólnie jego styl jest nawet prosty i wystarczy tylko sylenth1 a jak będe miał więcej czasu to jakiegos proja w jego stylu zrobie póki co słuchajcie mojego remake Aly & Fila - We control the Sunlight jak słyszycie odwzorowane w 93 procentach więc ze stylem Arctica nie będzie problemu :)

7clouds
01-01-2012, 17:15
Dobra jeśli chodzi o styl Arctica Moona to żaden Nexus nie potrzebny a ogólnie jego styl jest nawet prosty i wystarczy tylko sylenth1 a jak będe miał więcej czasu to jakiegos proja w jego stylu zrobie póki co słuchajcie mojego remake Aly & Fila - We control the Sunlight jak słyszycie odwzorowane w 93 procentach więc ze stylem Arctica nie będzie problemu :)


93% nigdy bym nie dal... pozatym ciekawe jak to obliczyles? az ciekaw jestem :D

Bass troche inny, a i pad kompletnie inaczej gra w oryginale brakuje mu troche gory :P

Ale ogolnie ladnie gra ;)

Nukken
01-01-2012, 17:24
hmm jakoś obliczyłem :) a proj robiłem w 1 godzine i 49 minut :) a ty ile dałbyś procent ? Pewnie 52 he he.
A założe się że i tak większość osób czytający ten temat lepszego remake by nie zrobiła.

Maciach
01-01-2012, 20:28
hmm jakoś obliczyłem :) a proj robiłem w 1 godzine i 49 minut :) a ty ile dałbyś procent ? Pewnie 52 he he.
A założe się że i tak większość osób czytający ten temat lepszego remake by nie zrobiła.

ale czegoś nie rozumiem... chwalisz się tutaj czy żalisz? skoro zrobiles taka nute to wrzuc ja do odpowiedniego działu albo udostepnij projekt, co tam chcesz, a ludzie to ocenią...

7clouds
01-01-2012, 20:33
hmm jakoś obliczyłem :) a proj robiłem w 1 godzine i 49 minut :) a ty ile dałbyś procent ? Pewnie 52 he he.
A założe się że i tak większość osób czytający ten temat lepszego remake by nie zrobiła.

Polska wolny kraj - mam prawo wyrazic swoja opinie i m.in. do tego jest to forum ;)

No nie kazdy tutaj siedzi tyle w produkcji ze doszedl do takiego stopnia co inni wiec nie wiem w jakim sensie to pisales, tak jak maciach mowil - chwalisz sie tym czy zalisz...?

Nukken
01-01-2012, 20:54
Poprostu chce powiedzieć po co projekty do nauki dajecie takie zajebiście amatorskie nie lepiej posiedzieć przy projekcie i zrobić coś podobnego ? Ej ludzie ludzie a ten remake mój miał pokazać że jednak można zrobić coś podobnego a nie te wasze pseudo uplify.

Matan Zajcev
01-01-2012, 20:55
A założe się że i tak większość osób czytający ten temat lepszego remake by nie zrobiła.

Powiem ci ze swojego doświadczenia, że takie samochwalstwo to pierwszy stopień do piekła. Nie tylko ze względu na renomę (producent, który w taki sposób się wypowiada nie cieszy się zbyt dużym szacunkiem), ale także poziom twojego skilla. Jeśli w taki sposób oceniasz dany utwór, to nigdy nie uda ci się zrobic czegoś naprawdę na światowym poziomie. Zawsze będziesz oceniał swoje utwory w samych superlatywach i nie będziesz przyjmował krytyki. A wg mnie krytyka jest najlepszym motywatorem.

Co do utworów. Dla mnie jest to po prostu zwykły amatorski uplift. Nikt nie da nikomu za darmo dobrego projektu, tym bardziej w tak trudnym stylu. Jeśli ktoś ma kasę, polecam kupic sobie projekt od Soundlifta lub od NextProducers - do nauki myślę, że się może komuś przydac, a i nie jest taki drogi (25 euro).

Nukken
01-01-2012, 21:05
hmm samochwalstwo a nie pomyślałeś może że ten tekst miał być motywacją dla innych ? aby jednak coś zrobili porządnego.

A i weźcie kó... wszyscy wyluzujcie :)

Maciach
01-01-2012, 21:06
Powiem ci ze swojego doświadczenia, że takie samochwalstwo to pierwszy stopień do piekła. Nie tylko ze względu na renomę (producent, który w taki sposób się wypowiada nie cieszy się zbyt dużym szacunkiem), ale także poziom twojego skilla. Jeśli w taki sposób oceniasz dany utwór, to nigdy nie uda ci się zrobic czegoś naprawdę na światowym poziomie. Zawsze będziesz oceniał swoje utwory w samych superlatywach i nie będziesz przyjmował krytyki. A wg mnie krytyka jest najlepszym motywatorem.

Co do utworów. Dla mnie jest to po prostu zwykły amatorski uplift. Nikt nie da nikomu za darmo dobrego projektu, tym bardziej w tak trudnym stylu. Jeśli ktoś ma kasę, polecam kupic sobie projekt od Soundlifta lub od NextProducers - do nauki myślę, że się może komuś przydac, a i nie jest taki drogi (25 euro).

bardzo mądre słowa ;)
po cholere miałbym dawać Wam coś naprawde dobrego, wolałbym to zostawić dla siebie... A właśnie dlatego dałem ten projekt (wiem i napisałem już na samym początku że nie jest arcydziełem) dla tych którzy są słabsi odemnie (nie bedę jakoś wyjątkowo skromny ale uważam że przeciętna osoba mająca np. 2-3 tyg. praktyki w FL'u nie zrobiłaby takiego projektu - więc jakiś sens ten temat ma), żeby mogli conieco sobie podpatrzeć... CHYBA NIE OCZEKUJECIE TEGO ŻE KTOŚ WAM TUTAJ UDOSTĘPNI PROJEKT UTWORU GOTOWEGO DO WYSŁANIA DO WYTWÓRNI? Ten projekt jest ledwo zaczęty, tak naprawde nie jest nawet zmiksowany, ale niech początkujący sobie zobaczą jak zrobić supersaw'a, midbass, subbass, wejście. Ja chce dobrze, ale tu oczywiście zawsze znajdą się hejterzy którym coś nie pasi... I wogóle myśle że nie bede wiecej nic wrzucał, no bo po co, skoro są tutaj tacy co umieją to zrobić "lepiej". Zawsze można lepiej ale liczą się czyny a nie słowa.
papa

Piaszeczki
01-01-2012, 21:42
hmm samochwalstwo a nie pomyślałeś może że ten tekst miał być motywacją dla innych ? aby jednak coś zrobili porządnego.


Znajdź mi 1 osobę która by tak pomyślała. Próbujesz się tłumaczyć ale jakoś Ci to nie wychodzi.

Kolega wrzucił dosyć dobry projekt a Ty tu próbujesz ludzi uświadomić jaki to denny kawałek zrobił. Chyba lepsze takie coś niż niektóre 10 sekundowe demka które to inni nawet wrzucają tutaj na forum ;]

Nukken
01-01-2012, 21:55
A czy ty widziałeś na jego projekcie mid bass ? Chyba nie jeśli twierdzisz że proj jest dobry jego mid bass brzmi jak supersaw z fali noise. A już nie wspomne o reszcie ale w jakimś stopniu to też wtyka jest do dupy gorsza niż vanguard czysty plastik.
Pozdro.

Maciach
01-01-2012, 22:11
A czy ty widziałeś na jego projekcie mid bass ? Chyba nie jeśli twierdzisz że proj jest dobry jego mid bass brzmi jak supersaw z fali noise. A już nie wspomne o reszcie ale w jakimś stopniu to też wtyka jest do dupy gorsza niż vanguard czysty plastik.
Pozdro.

oj kolego, chyba zdrowo przesadzasz
na swoją obronę zamieszczam fragment z moim midbassem
(w projekcie blok 97-105 - włączony DUNE #3 #4 #5 i kick)



sorry ale chyba masz coś ze słuchem pisząc że to jest na fali noise... :/ (już nie mówie że superSAW i fala NOISE same sobie zaprzeczają ;) ups powiedziałem)

a co do wtyczki Dune - mi bardzo pasuje jej brzmienie i nigdy nie powiedziałbym że jest plastikowe... rzekłbym raczej analogowe i to jest zdanie naprawde dużej grupy ludzi - poczytaj KVRaudio (tam jest określany nawet mianem następcy Sylenth1'a... No ale to jest kwestia gustu, ja Ci nie karze jej używać ;)

Nukken
01-01-2012, 23:14
Ja *******e z jakimi ja ludźmi dyskutuje człowieku mając na myśli supersaw z fali noise znaczy że właśnie tak brzmi twój mid bass i nie ucz kuźwa mnie bo wiem więcej od ciebie.

Maciach
01-01-2012, 23:19
Ja *******e z jakimi ja ludźmi dyskutuje człowieku mając na myśli supersaw z fali noise znaczy że właśnie tak brzmi twój mid bass i nie ucz kuźwa mnie bo wiem więcej od ciebie.

A i weźcie kó... wszyscy wyluzujcie
spokojnie, to że słyszysz tam fale noise a nie saw znaczy że nie masz słuchu
fala noise to poprostu szum a mój midbass wcale tak nie brzmi, tyle odemnie, panie wszystkowiedzący
(to że wiesz wiecej to może i prawda ale widać że ciężko Ci idzie wykorzystywanie tej wiedzy :D)
papa

PS. PROSZE BARDZO, ZADEMONSTRUJ NAM JAK WYGLĄDA SUPERSAW Z FALI NOISE xD

Piaszeczki
01-01-2012, 23:27
a co do wtyczki Dune - mi bardzo pasuje jej brzmienie i nigdy nie powiedziałbym że jest plastikowe... rzekłbym raczej analogowe i to jest zdanie naprawde dużej grupy ludzi - poczytaj KVRaudio (tam jest określany nawet mianem następcy Sylenth1'a... No ale to jest kwestia gustu, ja Ci nie karze jej używać ;)

DUNE może być rzeczywiście następcą Sylentha. Wg mnie jest rzeczywiście lepszy.

A kolega nie powiedział że Dune jest plastikowy tylko vanguard :) I z tym się zgodzę ;]

Maciach
01-01-2012, 23:50
Wchodząc tutaj myślałem że będzie perka podobna,bas,leady itp i się zawiodłem nic podobnego i jeszcze ta wtyka dune o strasznie plastikowym brzmieniu podobnym do vanguarda więc proj 1/10 za chęci :) i pamiętaj nie umiesz to się za to nie bierz.

jesteś pewnien Piaszeczki? :D ale ok bo się dużo offtopa robi i jakieś niepotrzebne wypominanie błędów

Piaszeczki
02-01-2012, 01:29
No to źle doczytałem. DUNE jest bardzo dobrą wtyką i z pewnością nie można jej porównywać do vanguarda.

SecretRank
02-01-2012, 13:55
http://soundcloud.com/secretrank/van-dressler-unforgiven
a ja sobie takie basy krece ;D
I to jest vanguard :D

Nukken
02-01-2012, 17:02
Drodzy koledzy z tym superSAWEM to mial byc przecierz zart a vanguard jest dobry do mid bassu,arp a do leadow jest plastikiem dla mnie tak jak dune

tomi3kh
08-01-2012, 22:11
Nukken, można prosić proja do tego We Control The Sunlight ? :) Albo chociaż jakich wtyczek użyłeś :)

Nukken
08-01-2012, 22:21
Projekt to z chęcią bym ci dał ale robiłem w 40 i nie zapisałem ale remake jest łatwy a użyłem tylko i wyłącznie wtyczki Sylenth1 a i jeszcze pianinko to z fla bo nie miałem innego :)

Madrus
08-01-2012, 22:35
jestem dubsteperem ale te nuciwo jest zacne!

Nukken
08-01-2012, 22:36
O czym mówisz o projekcie ?

tomi3kh
11-01-2012, 15:40
Dzięki Nukken, pobawię się i zobaczymy co z tego będzie :) Jestem dopiero na początku drogi, szukam w internecie projektu Uplifting Trance w stylu Aly&Fila, Bjorn Akesson lub Arctic Moon ale za cholerkę nie mogę znaleźć... Fajnie by było jakby ktoś coś takiego udostępnił, nawet zrobionego na szybko to nakierowałoby mnie i zapewne wiele innych osób na właściwą drogę :) Pomysły są ale od strony technicznej wszystko kuleje... :|

gabriel2012
22-04-2013, 20:34
mozna poprosci o reupa?:) jak ktos ma to niech sie podzieli:)