PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Reloop RMP-2


ToMiX
29-12-2011, 13:28
Reloop RMP-2



http://img403.imageshack.us/img403/9422/20100525133014.jpg
Ogólnie

Zacznijmy od wyglądu pierwsze co zwraca uwagę to decki są bardzo zbliżone wyglądem do cdj1000. Są naprawdę duże (większe niż cdj800) i ważą tyle samo (4kg) .
Są wykonane z dość nie ciekawego plastiku który jest pokryty czymś w rodzaju gumy z prezerwatywy , nie sposób ich wytrzeć całkowicie z kurzu jest to dla mnie bardzo denerwujące.


Przyciski ,Play/Cue
http://img403.imageshack.us/img403/9342/przyciski.jpg
Wszystkie przyciski też są pokryte gumą co ma swoje plusy i minusy owszem cała reszta mogła być pokryta bo są przyjemne w dotyku i szybciutką chodzą każdy z nich jest podświetlony :P
Ale moim zdaniem Play i Cue powinny być tylko plastikowe brakuje mi tego pionkowego twardego CUE, dzięki czemu nie można sobie tak ponapierdalać tym CUE jak by się chciało :) . Switche też nie są za ciekawe prawdopodobnie w wszystkich przyciskach są takie same a przeciesz p/c najczęściej są używane i powinny być nieco mocniejsze. Dzięki temu zastosowaniu jest masa tematów że przyciski szybciutko padają :| ja osobiście w swoich reloopach mam switche od pionka cdj800 i chodzą jak złoto :) . Poza tymi szczegółowo opisanymi wadami są to świetnie wyglądające, elegancko podświetlone przyciski. (widać inspiracje cdj1000 xd)


Jog
http://img861.imageshack.us/img861/5494/jogwa.jpg
Wielki talerz bardzo przypominający ten z pionnira (again xd) jest miły w dotyku . Jog jest podzielony na dwie części ,górna część jest czuła na dotyk przy włączonym trybie scratch tylko nią da się scretchować a dołem można spokojnie dokręcać . Góra jest chyba czuła na ciepło bo działa tylko po dotknięciu palcem (ewt inną częścią ciała xd) można na niego spokojnie położyć słuchawki i nic :) . Zachowuje się całkowicie inaczej jest po prostu bez oporu nawet fajnie czasami tak zakręcić przy włączonym scratchie, inżynierowie reloopa doszli chyba do wniosku że szpanersko jest dużo kręcić czyli dla porównania pionierem przekręcimy jog o 90stopni przelecimy 4 bity a w reloopie z dwa.
Dużą role gra tu kwestia przyzwyczajenia !


Efekty loopy itp
http://img17.imageshack.us/img17/1738/efektyx.jpg
Większość efektów wgl jest przeze mnie nie używana i raczej powinni je wywalić bo po co ale skoro są to je opisze , każdy z efektów kontrolujemy jogiem (nawet scratch można ustawić pod siebie) parametry czas (guziczek time koło wyświetlacza) i natężenie (ratio) dodatkowo możemy automatycznie ustawić czas do bitu guziczkami 1/8 ¼ ½ itp. Nie będę opisywał po kolei bo każdy zna te efekty ale szału brak !

Pętla moim zdaniem do dupy ponieważ brak autoloopa :| (dali dupy z tym)

Ale za to dodatkowe 4 punktu CUE zamienne na sampler naprawdę super sprawa , chodzą szybciutko i na tej samej podstawie co zwykłe cue (trzymamy guziczek i po naciśnięciu play nuta leci dalej sama)

Licznik nawet działa pokazuje też wartość po przecinku ale mocno skaczę (zwłaszcza ta liczba po przecinku) , można też samemu wstukiwać bit (Tab) i wgl wyłączyć licznik (przycisk bpm)


Pitch
http://img221.imageshack.us/img221/1880/pitcht.jpg
Tu też szału brak rozdziałka 0.1 słabiutko. Plusem jest zakres 4/8/16/100 który wystarcza do większości błędów ale nawet 4% pokazuje tylko z dokładnością do 0.1
Key Lock (następca master tempo) sprawuje się bardzo dobrze :)
I przycisk on/off wyłącza jog (zbędne moim zdaniem ale niech tam sobie jest)
Pitch bendy przyspieszają nutę maksymalnie o tyle co jest ustawiony pitch a natomiast jog (zapomniałem dopisać ) zapierdziela do 100% (300bpm xd)


Pozostałe
http://img69.imageshack.us/img69/5251/beznazwy1vxh.jpg
Gałki do przewijania tu tez marny pomysł wole zwykłe przyciski a guma wokół gałek bardzo szybko się wyciera do palców i czuć że płyty mp3 przewija wolniej


Wyświetlacz
http://img825.imageshack.us/img825/1412/beznazwy2qu.jpg
Wielki plus super duży bardzo czytelny wysoki kontrast (moim zdaniem dużo lepszy nic np. w cdj800) pokazuje wszystko od nazwy nuty po załadowanie anti-shocka xd
Naprawdę jest świetny (inżynierowie numarka powinni chodzić w tej sprawie na korki do reloopa xd)



Podsumując

Reloopa bardzo ostro opisałem porównując go z kilka razy droższymi playerami pionira xd
Reloop widać że bardzo mocno inspirował się pionnierem (cdj1000 w szczególności)
Ale czy to źle ? Wiadomo to nie ta kategoria cenowa żeby konkurować z pionem, ale mogli cenę zwiększyć o te kilka stówek i z lepiej player wykonać . Jeśli chodzi o to jak się sprawuję jest naprawdę bardzo szybki płyty szybciutko czyta audio z 1 sekundę mp3 z trzy sekundy
Jeśli chodzi o statystyki cena – funkcjonalność i to co dostajemy to się naprawdę opłaca


Dane techniczne:

Pojedynczy ładowany od przodu odtwarzacz CD/MP3 (slot)
Efekty DSP(filter, skid, echo, flanger, trans, phase, pan, break, hold) z regulacją czasu i zakresu.
Automatyczny i manualny licznik beatów
Efekty połączone z BPM
Modulacja efektów przez koło JOG
Super jasny wyświetlacz VFD
2-częściowe dotykowe koło JOG
Wysokiej jakości symulator Scratch z funkcją return-to-cue
4 niezależne 5-sekundowe banki sampli (regulowany pitch)
4 niezależne banki punktów CUE
Wsparcie dla ID3-TAG & CD text
Wyszukiwanie Folderów i Utworów
Czuły Fader Pitch (opcja on/off)
Zakres Pitch +/- 4/8/16/100% (z prędkością master)
Pitch bend do +/- 100%
Auto cue
Funkcja pętli bez przerw / funkcja re-loop
Natychmiastowy start z 1-bitową technologią (8-pozycji)
10 sekundowa pamięć anti-shock
Wyświetlanie czasu który upłynął/pozostał
Tryb uśpienia (sleep)
Natychmiastowe odtwarzanie od punktu CUE
Odtwarzanie zależne
Cyfrowe wyjście
Wyjście słuchawkowe z regulacją

+ Ciekawostki z tematu @ Dj-Crest’a
http://www.4clubbers.com.pl/djs-dyskusje/172809-ciekawostki-dla-posiadaczy-reloop-rmp-2-opinie.html


--- CIEKAWOSTKI ---

1. Zamiast wybijać CUE ktoro lubi sie ciąć mozna dobijac przyciskiem relop w rytmik lecacego kawalka :-) tutaj tez mamy tyle lepiej ze tym przyciskiem mozemy na prawde przyszalec bo jest bardzo czoly dopracowany i szybki :-)

Jednak zeby to robic najpierw punkt CUE musimy miec znaleziony

2. Trzymając przycisk ON/OFF ten od PITH Control na wyłaczonym kompakcie prosze włączyć kompakcik i wtedy ukaze sie nam regulacja czolosci plyty vinylowej im bardziej bedziemy zblizac palce do taleza tym wartosc bedzie sie zmieniać.

Kiedy juz ja ustalimy puszczamy przycisk on/off i jest zapisane

3. Na włączonym kompakcie trzymamy dziubek od przewijania w prawo i WYłączamy . kiedy jest wyłaczony dziubek przekrecamy w lewo i wlaczamy kompakt .. powinno sie pojawic clean all czy clear all... czyscimy w ten sposob zapisane banki sampli i rozne inne rzeczy ktore zamotalismy w Sofcie

4. Przyciskiem SGL/CTN (przytrzymujemy dluzej) właczamy lub wyłaczamy AUTO CUE czyli jak wylaczymy nie bedzie nam CUE wyłapywalo pierwszego brzmienie jakie nada kompakcik :-) tylko sami juz decydujemy co ma byc

BubSon
30-12-2011, 15:15
Dodatkową ciekawostką może być to, że gdy przytrzymamy efekt "Scratch" zacznie migać na niebiesko lub zacznie świecić na niebiesko. Dzięki temu, gdy dotykamy tarczy jog, piosenka wraca do punktu CUE, więc w taki sposób też można wybijać sobie rytm, jak CUE padnie ;D

Triks
30-12-2011, 23:37
Gram na nich co tydzien i grac sie gra fajnie :P ale nie polecam sypia sie strasznie ! raz na miesiac sie sypia srednio xD takze nie polecam z tego jedynie powodu

BubSon
31-12-2011, 00:33
Nie wiem czy się aż tak sypią, ja mam już z 3 miesiące używane, jedyne co było robione to wymiana laseru w obydwu odtwarzaczach, bo miały po 2 lata (Wymieniane przez byłego właściciela) i została wymiana mikrostyków, tyle, że łapy do takich rzeczy nie mam, więc musze to zanieść do jakiegoś elektryka :p Osobiście dbam bardzo o sprzęt, bo to grosze nie kosztuje :)

bartec25
01-04-2012, 22:56
ogólnie dobry playerek... przyciski cue/play można wymieniać (chociaż aż tak często się to nie zdarza). najgorzej z ogarnięciem joga i pitcha - po prostu ciężko ustawić tempo ale idzie się przyzwyczaić. co do efektów to 4 na coś mogą się przydać, reszta jest bo jest (w sumie rzadko używam)

__PuMa__
02-04-2012, 12:19
Dobry... ale raczej do domu. Nie wyobrażam sobie grać na nim w klubie - a niestety miałem taką "przyjemność". Sam byłem posiadaczem tego modelu. Po pewnym czasie siadł laser, regularnie wymieniane switche od cue/play. Głównie myślę, że gdyby nie to - że dość szybko się zużywa to za tą cenę dobra zabawka do nauki. Poleciłbym wszystkim którzy zaczynają zabawę w DJ'a.

Kamen31
03-04-2012, 09:59
Powiem tak od 1,5 roku posiadam właśnie te deki i muszę przyznać że faktycznie ma plusy i minusy...
Głównym minusem jest jego efektor który jest kompletnie niedopracowany... efekty brzmią tragicznie, już nie wspominam o flagerze bo brzmi on jak z Virtual Dj. Na tą chwile (od pukać) jeszcze nic nie nawala... przede mną jeszcze jakieś pół roku gwarancji więc jak się coś ma zesypać to niech się sypie teraz :P

LoudMaster
03-04-2012, 14:19
Odtwarzacze w sumie spoko, jak ktoś wyżej wspomniał, efektor tragedia, lecz największą wadą są przyciski, miałem te odtwarzacze i po roku się rozsypał CUE a PLAY też nie był w najlepszej kondycji.
Lecz ogólnie to polecam :-)

Dorothy B
29-06-2012, 13:24
Gram na nich bardzo często i jak dla mnie są to jedne ze słabszych odtwarzaczy na których grałam. Słabo trzymają tempo i są bardzo wadliwe usterki nawet po wymianie poszczególnych elementów powracają.

Czarny Lulek
29-07-2012, 20:45
Słabo trzymają tempo

Rozumiem , że gdyby zakleić Ci licznik to koniec grania tak ?
Posiadam model RMP-1 , tam też jest problem tego tempa , ale znalazlem na to sposob (uwaga , rzadko spotykane wsrod polskich 'dji' ) - grać na słuch a nie na to co pokazuje licznik. :)

Marisoli
02-08-2012, 17:02
Rozumiem , że gdyby zakleić Ci licznik to koniec grania tak ?

Miszczu Dorota wie co mówi bo tak jest i ja to potwierdzam rmp2 są kiepskie i maja problem z utrzymaniem tempa , jest pływające. Mimo to da się na nich grac i nie są zbyt skomplikowane do ogarnięcia .

Jak ty dziecko miałeś 13 wiosenek to Dorota u mnie w klubie bez problemu ogarniała cdj 100s wiec troszkę pomysł zanim coś napiszesz mądrego i będziesz mierzył innych swoja miara .

Mikeal
23-10-2012, 09:27
Swego czasu posiadałem rmp1, oraz rmp2 - niestety nie mam z nimi dobrych przeżyć ...
Obydwa były jeszcze na gwarancji, grane jedynie w domu.
Gdy kupiłem, od razu wymieniłem switche CUE/PLAY - z wiadomych przyczyn.
Zagrałem na nich 3-4 imprezy typu 18-nastka, po czym zabrałem je kiedyś na małą imprezę w lokalu.
Niestety po 4-5h grania padły mi switche CUE i Play przy obydwu odtwarzaczach ... Byłem w szoku. Ratowała mnie opcja reloop, no ale to marne pocieszenie.

Osobiście odradzam te modele, ponieważ psują się co miesiąc

djvirus
25-10-2012, 17:41
Zdarzyło się mi naprawić kilka razy. I jak to nieziemsko przeklinali ten sprzęt jego użytkownicy, że to dziadostwo. Ależ potem jak jak im mina zrzędła jak mówiłem że piwa sie nie wlewa do tego rodzaju sprzętu

Scebio
10-12-2012, 21:03
Do nauki i na pierwszy raz jak najbardziej, mogły by być bardziej dopracowane kosztem niepotrzebnych bajerów i efektów, ale sam mam z nimi miłe wspomnienia, więc mógłbym polecić początkującym.

Dodam tylko, że gram na nich od ponad 2 lat w domu i na imprezach i jeszcze żadnych problemów z nimi nie miałem.

dejokster
11-12-2012, 10:45
zawsze podobały mi się rmp2. ale od momentu jak już zmieniłem mój setup właśnie na rmp2 szybciutko je sprzedałem. Wizualnie wsyzstko super fajnie , ale są strasznie awaryjne, nie wspomnę już o laserku. Ciesze się że je miałem ale już więcej ich nie zakupie;) pozdrawiam

MR Piorun
23-12-2012, 22:51
grałem na nich niejednokrotnie i playery jak playery no da się na tym zagrać w klubie i nawet jakiś czas też się zastanawiałem nad zakupem tych playerków ale jakoś tak wyszło że wybrałem inaczej ;) minus za przyciski play i cue , gdyby miały kawał czegoś twardego jak np cdj 200 pionka to poważnie bym się jeszcze zastanowił , jog fakt masywny ale mały opór trochę ma i czasem można się zdziwić ale po jakimś czasie idzie się przyzwyczaić , cena to największy plus tych playerków , na początek i do niedużego klubu , okolicznościowe itp jak najbardziej się nadają .

Martino'K
15-08-2013, 14:15
taaaka wypowiedz mi sie podobaa uzywac zmysł sluchu :)

Kamen31
23-10-2013, 10:52
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moimi odtwarzaczami.
Posiadam RMP 2 wersje a i wersje b i w obu odtwarzaczach mam ten sam przypadek. Otóż po włożeniu płyty do wózka płyta nie ląduje w napędzie do końca lecz po 2 sek jest z powrotem wyrzucana przez napęd. Dopiero po kilkukrotnej próbie odtwarzacz przyjmuje płytę i działa tak jak powinien. Dziwne jest to że mniej więcej w tym samym czasie oba odtwarzacze zdobyły taką usterkę. Czy ktoś ma pomysł jak samemu to naprawić? Odtwarzacze nie mają już gwarancji a serwis blaska zaśpiewał sobie 290 zł od szt.

Yuri Goodvibes
26-10-2013, 07:45
Kolego to jest typowy objaw zużywających sie mechanizmów slot-in w tych odtwarzaczach. W środku wycierają sie plastikowe prowadniczki w skutek czego nie ładuje płyty do końca na talerzyk i w efekcie ją wyrzuca. Można je rozebrać i podszlifować prowadniczki ale to nie jest rozwiązanie bo problem i tak niedłudo powróci. Niestety pozostaje wymiana, która zbytnio się nie opłaca a nowe napędy wcale nie są lepszej jakości. Kiedyś się borykałem chyba ze wszystkimi niedoskonałosciami tych playerów i na tyle to było uciążliwe że szybko się ich pozbyłem.

Albatun
05-11-2013, 10:06
Potwierdza słowa Numark125. Winne są plastikowe prowadniki które się wycierają, posmarowanie wszystkich prowadników wazelina techniczna oraz czasem wymiana sprężyny ( na mniejsza )która naciąga "palce' te które sie rozsuwają po włożeniu płyty daje nawet niezłe efekty. Niestety problem powróci po jakims czasie. Czasem pomaga energiczniejsze włożenie płyty - dosłownie popchanie jej.
To standardowa wada tych playerów i także się ich szybko pozbyłem, mimo ze bardzo fajnie sie na nich gra ;)

Dj PeBe
30-12-2013, 13:46
Pomimo błędów i zbędnego ogumienia na jogu i przyciskach, uważam że jeśli ktoś jest początkującym dj'em to taki sprzęt jest dla niego wystarczający.