PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pioneer DDJ-ERGO-V


juniorsky_rp
27-11-2011, 23:04
Pioneer DDJ-Ergo V




Kontroler mam od 2 dni i kiedy odbierałem paczkę zdziwiłem się że tak mało waży, do 5 kg można liczyć, szczerze to ja sie z wagą nie zapoznawałem toteż szczerze, nie wiem, na oko 5kg.

Po otwarciu paczki zobaczyłem świetnie zabezpieczony przed uszkodzeniem kontroler, styropian, folia zwykła, folia bąbelkowa, taśmy i papiery, gwarancja oraz instrukcja niestety w wielu jezykach ale nie w polskim oraz ulotka który przycisk za co odpowiada w virtualdj. Gwarancje i polska instrukcje ma mi dosłać sprzedawca co mnie o tym powiadomił. Bardzo miłe jest również to, że w paczce była koszulka od pioneera czarna z playerem na przedzie.

Co do podłączenia banalnie proste USB, Master 1 na duże jacki, master 2 na chinche, mikrofon na duży jack oraz wyjscie aux do podlączenia jakiegoś urządzenia. Z tyłu głośność mikrofonu oraz jeszcze jedno małe pokrętełko ale jeszcze nie rozgryzlem od czego służy. Wykonanie bardzo fajne, ale wystarczy mieć czymś ubrudzony palec by zostawic ślad na czarnej powierzchni.... a na dodatek tym bardziej jest to widoczne. Pitch oraz fadery chodzą przyjemnie ciężko stawiając opór palcom. Lekko sie zawiodłem na jogu który mi jak najbardziej odpowiada ale zdaje mi sie że nie został solidnie zrobiony, chodzi mi o srodkową tarcze oraz boczne pokretło, dwie oddzielne czesci ale bardzo widac luzy na tym. Na chwile na to rzuciłem oko, ale gdy zacząłem grać zupełnie o wszystkich niesnaskach zapomniałem.

Światełka? To chyba trzeci atut za funkcjonalnością i wilekością sterownika. Każde poruszenie czymś, faderem, pokretłęm czy przycisnięcie guzika jest sygnalizowane i przynajmniej ja już pierwszego dnia wiedziałem co i gdzie jest za co odpowiada czy jaką ma funkcję z klawishem shift.

Kolejny aspekt mikrofon... tutaj niektórzy mogą być zawiedzeni. Aby coś powiedzieć trzeba nieźle sie namachać faderem i przełącznikami od decków, ja przykładowo ustawiłem sobie deck a i deck b standardowo, deck c -- sampler oraz deck b - live input czyli nasz mikrofon :)

Kolejność wykonywania działań by mówić przez mikrofon: włączyć mikrofon, przełączyć z deck b na deck d, wyciszyć kanał d oraz od razu go podgłośnić, przełączyć na deck b i gadać wyciszajac deck b, skomplikowane ale tylko w tym przypadku, jesli gramy z deck a to wystarczy przełączyć na deck d podglosnić go faderem oraz wyciszać deck a i gadac. Dodam że gdy mowie przez mikrofon a mam azusa dm604 głos jest szysciutki i elegancki mimo ze jest tylko jedno pokretło od mikrofonu, na dxm06 gdzie były 3 pokretła mój głos był stłumiony jak za ścianą. a tutaj jestem mile zaskoczony,

Efekty? standard jak w traktorze używam gamblera i flangera tylko. Co do punktów cue, również standard, wciskasz 1 masz cue 1, shift i 1 nie ma cue 1, prosta sprawa. Używam traktora scratch pro, koniecznie wersja 2.1.1. na wczesniejszych nie ruszy, opóźnienia są praktycznie nieodczuwalne ale jednak traktor bierze te prawie 2 GB ram u mnie co czasami może sie przytrafić przycinaniem dźwięku. Mnie to spotkało na pierwszej audycji w radiu i troche byłem zaskoczony. Zalecam mieć dobrze przeczyszczonego peceta, powyłączać pierdoły albo korzystać na mac book'u.

Edit: 02-12-2011 Przyciski to czysty plastik fantastik zresztą jak całe wykonanie sterownika, nie nawalam jak głupi w cue, więc myślę że raczej troche pożyją. Pokrętła od potencjometrów, efektów etc... etc... zdecydowanie super się sprawdzają przy mixowaniu :) nie są czułe, nie ślizgają się palce, mnie jak najbardziej przypadły do gustu.

I kolejne 2 rzeczy na jakie przyszło mi narzekać po tygodniu użytkowania to sync i load. Przycisk Sync za blisko pitcha! To samo tyczy się guzików "load". Największe pokrętło służy do nawigacji po playliście traktora. Kiedy wczytują kawałek na deck b, nie zdażyło mi się to jeszcze ale wyczułem pod drugim palcem load od A, także uczulam też przed tym by nie zrobić chwilowej ciszy, czy to na audycji czy w klubie.

Powyłączałem sobie liczniki bpm i pasek pokazujący ile musze tracka przesunąć aby sie kawałki zgrały a z tego względu że jog nie chodzi jak w cdj100 o tyle o ile przesuwasz tyle przesuwa sie utwór mixuje się bardzo fajnie ;). To była moja wstepna recenzja nt. urządzenia. mam nadzieje ze czyms pomogłem, jedno co moge dodac, to to, że do radia, do gry w domu lub dodatkowy support do klubu w razie gdyby player padł jak najbardziej tak, ale jako główny sprawca rytmów i muzyki, NIE!

Zdjęcia jak to wyglada u mnie.

http://i40.tinypic.com/2vsi5bd.jpg

http://i43.tinypic.com/of33aa.jpg

Niektóre osoby podpytują mnie jak zrobić by mikrofon działał w traktorze. Podaję krótką instrukcję co jak do czego po co.
Co należy mieć? Komputer, laptop, macbook etc... traktor scratch pro 2.1.1. lub wersja nowsza, mikrofon i kontroler :)
Podłączamy mikrofon z tyłu kontrolera, głośności narazie nie ustawiamy, wchodzimy w traktora, config, decks, załączamy enable decks c&d, i teraz jak wolicie ja ustawiłem sobie sampler na deck c a live iput czyli nasz mikrofon na deck d :) również do ustawienia w zakładce decks :)
kolejna sprawa to input routing, jeśli live input jest na deck d to w deck d zaznaczamy obie opcje z listy rozwijanej. ajeśli na c to na c. Wiadomo... to tyle...



Post przeniosłem do działu RECENZJE bo tu bardziej się przyda i nie zginie w natłoku bezsensownych postów.

Napisze w sprawie odpowiedniego prefiksu, bo takiego jeszcze nie ma przypisanego.

greg_

Dodałem troche nfo oraz poprawiłem stylistykę.

vtecpl
02-12-2011, 17:00
szczerze mowiąc nie mam zaufania do tego typu "zabawek" ale co kto woli :) ciekawa peopozycja dla początkujących z ramy pioneera. miłego uzytkowania zycze
pozdrawiam

Rafael B.
02-12-2011, 17:48
Ooo, nareszcie ktoś się pokusił o recenzję tego cudeńka :)
Mógłbyś to zrobić (napisać) jakoś bardziej estetycznie, podzielić zdania, z dużych liter zaczynać ładnie, oddzielić co do czego itd. żeby wyglądało to porządnie, ale to tylko moje stylistyczne zastrzeżenia.
Ogólnie recenzja super, wszystko chyba opisane jak należy. Dzięki!

Dj Bunsen
05-12-2011, 23:39
Noo i pięknie ;-)
Wszystko przeczytałem i jestem pewny, że do domu wystarczy w 100%
Dzięki Wielkie za recenzję
Pozdroo

Kevin Forbes
09-12-2011, 09:36
Ja się właśnie w niego zaopatruję. Cel: bankiety, wesela i inne chałturki, a w polowie nastepnego roku wymienie na t1.

shanzdj
09-12-2011, 11:05
miałem okazje grać i testować wczoraj, powiem tak słabe wykonanie, vdj le to kopa straszna, da sie grac ale soft lipny, pozniej bede testowac traktora, mam nadzieje ze to bedzie lepsze rozwiazanie

djrealize
13-12-2011, 19:44
Witam Was. Jest to dobry sprzęt czy lipa? Widzę że opinie różne a nie mam możliwości tego przetestować osobiście... Doradźcie, bo gwiazdka tuż tuż :P

Kevin Forbes
22-12-2011, 21:38
Wlasnie testuje i szczerze-bez zastrzezen, milo lekko i przyjemnie. Jako,ze zajmuje sie teraz glownie bankietami, weselami etc-będzie naprawdę pomocny. Polecam

Dj Bunsen
22-12-2011, 22:49
Noo to teraz już wiem na co odkładać kasę ;D
Mój cel na przyszły rok to właśnie ten kontroler xD
Na domowe warunki i małe imprezy idealny ;P
Dowiedziałem się wszystkiego czego chciałem się dowiedzieć ;-)
Jeszcze tylko zastanawiam się nad jakimiś słuchawkami... Na razie najbardziej przekonują mnie Sennheiser HD215 i Statnton DJ Pro 2000 lecz nie wiem co lepsze

Triks
23-12-2011, 01:23
Posiadam od czwartku xD narazie smiga ;p wszytsko ladnie wyglada ;d zobaczymy w trakcie ;p

shanzdj
23-12-2011, 10:23
ktos wie jak odpalic ddjergo na krakowanym vdj 7 pro?

Kevin Forbes
24-12-2011, 14:32
Ja sie zastanawiam nad kupnem wlasnie tej wersji i tez zaraz bd probowal jak na niej smiga. Jesli ogarne temat dam znac
edit: niestety ni ch..a ;/Jak ktos faktycznie to opatentuje prosze o napisanie wersji ewentualnie linku

Peter Ivansky
25-12-2011, 17:50
W aktualnej wersji PRO 7.0.5 nie widzę ERGO na liście obsługiwanego hardware'u. Być może dodadzą support w następnej aktualce.

Ja ze swojej strony polecam aktualizacje firmware'u Software/Firmware Downloads : PIONEER CORPORATION (http://pioneer.jp/support/download/dj-e/ddj-ergo-v/firm.html) i pobranie Serato DJ Intro Download Serato DJ Intro 1.0.4 software and manuals | Serato.com (http://serato.com/downloads/dj-intro) 'Lekkością' przebija Virtuala jak i Traktorzyste. Pzdr!

mohamedddd
26-12-2011, 12:22
Jak wersja PRO może nie obsługiwać tego kontrolera jak działa na LE która jest totalnie zubożoną jego wersją ??? Wejdzcie w Config --> Mappers --->Rescan new device powinno pomóc

Peter Ivansky
27-12-2011, 09:02
Jak wersja PRO może nie obsługiwać tego kontrolera jak działa na LE która jest totalnie zubożoną jego wersją ??? Wejdzcie w Config --> Mappers --->Rescan new device powinno pomóc
wersja LE jest customizowana przez producenta sprzyntu, wiec mapy sa zintegrowane.

Edit: pojawila sie wesja 7.0.5b ktora posiada juz mappingi do ERGO ;)

looqoc
31-12-2011, 01:56
Z mojego punktu widzenia
Na poczatku ergo widzialem tylko na filmikach wydawalo mi sie fajne ale obawialem sie o jakosc wykonania. Przed świetami wrocilem do mojego rodzinnego miasta okazalo sie ze kolega kupil sobie ten sterownik. Zadziwil mnie tym poniewaz posiada on 2x cdj 1000 i djm 800. Jak dla mnie jakos wykonania jest bardzo dobra pioneer to pioneer przyciski chodza tak samo jak jak w innych produktach tej firmy sam mam zamysł kupic ten sterownik dodatkowo oprócz tego co mam w tej chwili przewaga jest to ze jest lekki i ze tak to ujme mobilny. Jednak nie jest to samo co cd aczkolwiek jak dla mnie jest to bardzo dobra opcja dzisiaj gralem na zmiane z 2x cdj 400 i djm 600 zreszta nie pierwszy raz oraz z ERGO wole jednak normalny setup (nie mowie ze ten sterownik jest zla opcja :) ) co do joga autor pisal ze czuc roznice po wcisnieciu go, jak dla mnie w cdj 400 skok jest bardziej wyczuwalny :) . Gdybym mial kupowac jakies cdki numarka stantona,american audio lub innej firmy wolalbym kupic ten sterownik .

Kevin Forbes
01-01-2012, 13:46
Wczoraj testowalem cala nocke-ogolnie rewelka. Maly minus-opznienie mikrofonu ale mysle,ze da sie to gdzies ustawic

Ra5h
01-01-2012, 14:00
Ja jak bym mial wybierac kontroler, to kontroler midi ktory posiada same fadery badz galki no i podlaczamy go pod Abletona, mialem okazje widziec pare razy na zywo sety wlasnie grane w taki sposob i na prawde zabawa na calego :) A co do tych kontrolerow (pseudo konsoli) jakos rowniez nie mam zaufania, no ale jednak cos w tym musi byc jesli ludzie to kupuja.

SustanoN
06-01-2012, 20:52
Witam! Mam pytanie... Posiadam ten kontroler i chciałem dzisiaj wypróbować mikrofon, tak więc pożyczyłem od kolegi mikrofon dynamiczny, podpiąłem go pod kontroler i nic, nie wiem jak ustawić, żeby mikrofon działał, tak samo jest z aux'em, mam podłączone na maksa lecz nic się nie dzieje, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to ogarnąć??

karas2002
07-01-2012, 01:42
Lepiej brać go czy Jockey 3?

Kevin Forbes
07-01-2012, 11:05
Jeśli chodzi o mikrofon podłączasz go z tylu kablem typu "jack" podglasniasz pokretlem mic i dziala. Niestety troche opoznia i nie doszedlem do tego jak to zniwelowac. Poza tym wczoraj mialem nastepuajca akcje: kontroler przestal reagowac. Prawdopodobnie byla to wina kiepskiego czincza, ktory robil spiecie, tak wiec nalezy uwazac czym się podpina ergo :)

SustanoN
07-01-2012, 12:20
Problem w tym że właśnie nie słychać... Jak ustawię w virtualu na wejście mikrofon, to dźwięk od razu się psuje, wszystko trzeszczy, mojego głosu praktycznie nie słychać, słychać tylko trzeszczenie

Kevin Forbes
08-01-2012, 14:51
Hmmm. No ja wlasnie sprawdzalem, wszystko idzie dobrze ...Popatrz jeszcze jak masz poustawiane glosnosci (z tylu i na glownym pulpicie konsoli). Byc moze sygnal jest wysterowany.

djrealize
09-01-2012, 14:56
Mam coś bardzo ciekawego :) nie tylko dla wielbicieli Ergo
Warto zobaczyć i rozwiać pewne wątpliwości ...

Kontrol S2 vs DDJ-Ergo vs MC3000 vs Novation Twitch | UniqueSquared.com - YouTube

SustanoN
09-01-2012, 23:35
Czy któryś z Was mógłby podać mi swój numer gg, w celu pomocy?? Bardzo mi na tym zależy, żeby ustawić ten mikrofon, a sam sobie nie dam z tym rady. Pozdrawiam

Ethan93
10-01-2012, 18:36
powie mi ktos jak zmienic dokrecanie joga na wieksze bo trzeba krecic i krecic a nie moge tego nigdzie znalezc dzieki wielkie

SustanoN
10-01-2012, 19:08
Vdj->Config->Options->Jog Sensitivity

Ethan93
11-01-2012, 21:33
chodziło mi raczej o traktora pro scratch 2 jak na foto w recenzji. bo Vdj Le jest do kitu ze tak powiem : )

juniorsky_rp
12-01-2012, 08:22
załączyłem krótki tut pod obrazkami jak skonfigurować mikrofon w traktorze, prosze nie pytać o vdja, nie korzystam z shitu.

juniorsky_rp
03-02-2012, 08:26
moim zdaniem coś masz nie tak z modelem, bo u mnie przyssane tak mocno jak ja do sutów mojej kobiety ;)) udaj sie do sklepu gdzie to kupiłeś i pogadaj ze sprzedawcą.

mohamedddd
05-02-2012, 10:48
Jestem posiadaczem tego kontrolera i chciałbym podzielić się paroma spostrzeżeniami.

Co do aspektów Audio dźwięk wydobywający się ze środka jest bardzo przyzwoity, ergonomia pracy również można śmiało powiedzieć że kontroler w 100% spełnia moje oczekiwania pod tym względem.

Co do wykonania nie jest już tak kolorowo.
Niestety nie miałem możliwości obejrzenia a tym bardziej pobawienia się samym kontrolerem przed zakupem. Muszę stwierdzić że po marce Pioneer spodziewałem się czegoś więcej.
Same pokrętła, przyciski, line fadery i crossfadery nie budzą jakichkolwiek zastrzeżeń chodzą z odpowiednim oporem dla poszczególnych sekcji oraz reagują szybko na jakikolwiek dotyk. Zastrzeżenie budzi wykonanie obudowy. Przerabiałem już 7 kontrolerów w swoim życiu od Herculesa MKII, RMX, RELOOPA 2 DJI, Numarka MIXTRACK PRO, NUMARKA MIXDECK, American Audio VMS4 (tu akurat całość była zrobiona z metalu) i żaden z nich nawet ten najtańszy nie był wykonany tak tandetnie jak DDJ ERGO. Po wzięciu go do ręki mamy wrażenie że plastikowa obudowa zaraz się rozlezie. Biały plastik otaczający w koło kontroler w żaden sposób nie jest zespolony z całością chodź by na zaczepach, wystarczy lekko go nacisnąć i odchyla się do zewnątrz tworząc szparę na około 3-5mm co na pewno w późniejszym czasie może skutkować jego jeszcze większymi odkształceniami i dostawaniem się do środka zbędnego kurzu. Takie rzeczy takiej firmie w takich pieniądzach nie powinny mieć miejsca !!!.

Zamieszam własnoręcznie nagrany filmik oraz zaznaczam że w rzeczywistości wygląda to zdecydowanie gorzej.
WRZUTA - VIDEO0015 (http://w479.wrzuta.pl/film/5HFBcCt14Pg/video0015)

kikar94
16-03-2012, 17:12
Powiem tak jeśli komuś vdj nie odpowiada to kontroler jest jeszcze kompatybilny z programem serato który jest dołączany do ddj-t1 lub s1 nie pamiętam ;) pozdrawiam w poniedziałek będę miał to cudo to postaram wam się jak naszybciej to ocenić :)

mohamedddd
22-03-2012, 18:39
Ameryki nie odkryłeś z Serato tylko nie łudź się że jakakolwiek inna wersja niż DJ INTRO będzie współpracować z tym kontrolerem.

DDJ-T1 wersja dla traktora
DDJ-S1 wersja dla Serato

Cybul__
26-03-2012, 20:41
Zakupiłem ergo v :) samo wykonanie bardzo dobre. Nie narzekam na plastikową budowę, ponieważ z reguły dbam o sprzęt i ŻADEN mi się w żaden sposób nie zepsuł, nie podrapał ani nie uszkodził.
Osobiście polecam Traktora (koniecznie wersja 2.1.1 i wyżej, bo na starych mapowanie nie działa do końca) bo ten virtual dj jest strasznie sztuczny w brzmieniu.
Osobiście jestem ze sprzętu zadowolony i na pewno będzie mi troche służył :)

djroni25
11-04-2012, 18:42
DDJ-V czy Wersja DDJ T1

Marisoli
13-04-2012, 06:10
Troszkę pobawiłem się tą zabawką ( z naciskiem ZABAWKĄ ) Wykonanie jak na pioniera jest niezwykle kiepskie co do ergonomii jest całkiem znośnie . Zamysłem tej zabawki jest niskobudżetowy tani sprzęt dodam amatorski .... Co zostało mi telefonicznie jasno naznaczone w w serwisie PAJONIERA ....Fakt sprzęt spełnia swoją funkcję w 100 procentach. zdecydowanie na plus jest RELOOP JOCKEY 3 choćby samo wykonanie .

mtspl
19-05-2012, 20:32
Mi sprzęt się nie spodobał , grałem- odczucia mieszane , nie lubię kontrolerów tego typu. Na poczatek świena sprawa, ale jeżeli ktoś chce się poprawnie nauczyć dokręcać to nie ta bajka .. :)

LubiemCiem
26-06-2012, 18:37
Jestem posiadaczem tego kontrolera.
Na początku skonfigurować mi go było baaardzo trudno, męczyłem się z nim kilka dni, żeby doprowadzić mikrofon do dobrej jakości itd. Ktoś pisał o opóźnieniach - wystarczy zmienić latency w sofcie i po problemie... Plastiki rzeczywiście lipnej jakości, jogi niby dobrej jakości ale polaczenie tego czarnego elementu z tarczą jest jedną wielką porażką... przyciski jak i wszystko pozostale jak na pioneera przystalo - dobrej jakosci. Dzwiek rowniez nie odbiega niczym od jakiegos innego mixera. Lekki, poreczny, mobilny, wygodny... w sam raz do domu, ale nie na impreze :)

kurtek69
13-08-2012, 11:25
Właśnie też kupiłem tą samą konsole tylko jestem "zielony" i mam właśnie problem z ta konsolą. Jak podłączam słuchawki i mam włączone cue ale nie chcą działać. Jak bawiłem się w opcjach to tylko było słychać muzykę puszczoną oraz z cue tylko że przez głośniki a w słuchawkach cisza lub odwrotnie że wszystko leciało ale przez tylko słuchawki a głośniki cisza. Nie wiem powiedzcie czego może to być wina. Liczę na pomoc bo pierwszy raz dotykam konsoli dj więc nie czego może byc wina :/. Liczę na pomoc.

DerTish
26-08-2012, 18:08
Siema, moge podlaczyc MASCHINE NATIVE INSTRUMENTS do korektora graficznego a ten do tej konsoli i samplowac na zywo ? Wklepywac inne sample do sciezki ktora wlasnie plynie ?

LoudMaster
26-08-2012, 18:12
To na podłodze to parkiet czy gumolit :) ??


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


*off top!
post nie wnoszący nic do dyskusji!


_______________________________________________

greg_

arbuz42
27-01-2013, 22:37
Mam ten kontroler od kwietnia 2012 roku i działa bez zastrzeżeń, gram na nim przy użyciu serato dj intro i windows 7, ani razu nie było z nim problemu,
wada - wycierają sę gumowe guziki hot cues samples i fxs

przemtar
23-02-2013, 11:28
Witam. Mam problem tego typu iż nie działają mi wszystkie opcje(przyciski), w ddj ergo Pioneer DDJ-ERGO-K [czarny], djSHOP.pl - sklep dj - gramofony, miksery firm technics, akai, reloop i inne - dystrybutor - dj shop (http://www.djshop.pl/i11342,pioneer,pioneer-ddj-ergo-k-czarny-.html) To moja pierwsza taka zabawka. Moje oprogramowanie to traktor, które chyba nie jest 100% wersja. Czy poleca ktoś jakiś inny program i mam pytanie co do mikrofonu czy idzie tam regulować jakość i efekty typu echo głosu. Prosił bym o szybką odp....

juniorsky_rp
27-02-2013, 09:46
nie działają ci, ponieważ zainstalowałes traktora LE ! czyli Limited Edition lecz ja wole to naywac okrojoną wersją Light, ściągnij no chłopie scratch pro 2.6.1. od union i tam będziesz miał wszystkie przyciski działające.

AdiVonWicher
28-02-2013, 22:03
Witajcie!! Mam problem z kontrolerem Pioneer DDJ WeGO i niewiem czy to wina systemu czy kontrolera. Program a raczej kontroler zawiesza sie i nic nie mogę zrobić. Zainstalowałem płytę z Virtual Dj. LE ale to jest okrojona wersja wiec podziękowałem i skorzystałem z crackowanej wersji dorzucając do niej skin z DDJ WeGO

XojciectadeuszX
11-04-2013, 21:11
Panowie powiedzcie mi jak zrobić aby słyszeć w słuchawkach moment ustawiania CUE w VDJ. Czyli ten moment który przesuwamy kołem. Dosłownie tak jak na zwykłym dajmy na to cdj 800. Gdy kręcę kołem ustawiam jak na tradycyjnym vinylu i strasznie jest to dla mnie nie wygodne.

Max Flore
13-07-2013, 22:25
Witam serdecznie forumowicze od dzisiaj jestem posiadaczem DDJ-ERGO wszystko udało mi się skonfigurować pod traktora tylko nie potrafię sobie poradzić z ogarnięciem mikrofonu :(

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to czekam na odpowiedzi ! :icon_razz:

ProDjKamilekUnw
16-07-2013, 23:34
Witam serdecznie forumowicze od dzisiaj jestem posiadaczem DDJ-ERGO wszystko udało mi się skonfigurować pod traktora tylko nie potrafię sobie poradzić z ogarnięciem mikrofonu :(

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to czekam na odpowiedzi ! :icon_razz:

W pierwszym poście tego tematu jest podane rozwiązanie jak to ustawić, żeby grało.
Pozdrawiam

ProDjKamilekUnw
03-08-2013, 20:07
nie działają ci, ponieważ zainstalowałes traktora LE ! czyli Limited Edition lecz ja wole to naywac okrojoną wersją Light, ściągnij no chłopie scratch pro 2.6.1. od union i tam będziesz miał wszystkie przyciski działające.

Skąd mam pobrać tą wersję? Mam ten sam problem

pioneek
24-08-2013, 14:46
Witam, posiadam od wczoraj pioneera ddj-ergo v z którym mam następujący problem:
podłączam przez usb, komputer go normalnie wykrywa, świecą się jogi i diody decków ale nic poza tym. włączam vdj, który go również wykrywa, odtwarza też tracki ale tylko po puszczeniu z vdj. ogólnie chodzi o to, że nie da się na tym ergo wykonać żadnej akcji np. przesunac faderem, cokolwiek. patrzyłem też w mappingu i mam tylko to:
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/t37899_ergo.png (http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i37899_ergo.png)
Jestem w tym zielony i nie za bardzo wiem co robić. może ktoś ma plik z mapperem dla ddj ergo v i mógłby podesłać? pozdro

Woncky
24-08-2013, 17:38
@pioneek - ściągnij sobie sterowniki ze strony pioneera, powinno pomóc.
Pioneer DDJERGOV - Wsparcie (http://www.pioneer.pl/pl/products/44/1992/DDJ-ERGO-V/media.html)

pioneek
24-08-2013, 18:18
no niestety :( próbowałem już tego wcześniej, teraz też ale nie zadziałało. dodam tylko że w serato chodzi ale znowu z odsłuchem coś nie tak (klikam te słuchawki i puszczam nutę ale dźwięk idzie i tak na zewnątrz).

pawell777
24-08-2013, 18:54
Spróbuj odznaczyć pole "tylko podłączone urządzenia" i wtedy na liści znajdź swoje i wybierz.
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/t37901_Beztytuu.jpg (http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i37901_Beztytuu.jpg)

pioneek
24-08-2013, 22:39
z pioneerów pokazuje mi się tylko kilka cdj'ek i 2 mepy
E: wersja vdj 7.0.3 Pro (b358)

pawell777
25-08-2013, 10:43
U mnie w wersji 7.4 Pro są wszystkie, ściągnij sobie tą wersję lub znajdź mapę w necie i ręcznie wgraj ją do swojego.

pioneek
25-08-2013, 11:21
Dobra zadziałało ale są kolejne problemy. nie działa odsłuch, tzn. dźwięk i tak wychodzi na zewnątrz a drugi problem jest z jogiem. kręcę w jedną stronę to przewija w drugą a im lżej przekręcę tym szybciej sie przewija (Oo?)

ProDjKamilekUnw
25-08-2013, 17:22
Miałem to samo w serato. Pogrzebałem w ustawieniach i jakoś teraz działa normalnie ale nie wiem czego to była wina ...

NercO
27-08-2013, 19:16
A ja mam taki problem z tym kontrolerem,że jak leciutko dokręcam jeden kawałek to widzę na laptopie i słyszę,że on w ogóle się nie przesuwa. Dopiero przy mocniejszym ruchu utwór się przesuwa. W czym może być problem ?

ProDjKamilekUnw
29-08-2013, 19:06
Też to zauważyłem. Czy czasem nie ustawia się jakoś czułości?

Druga sprawa. Niech ktoś mi powie dlaczego 90 % utworów które wrzucam na listę Traktora, Serato itp ma 128 bpm. Granie sprowadza się tylko do odpowiedniego wejścia utworem. Nie ustawiam praktycznie wcale tempa. Jak to przestawić? Miałem CDJ 100 i było zupełnie inaczej a tutaj masakra. Nic się nie musi robić. Jak to rozwiązać?

Ka Boom
09-09-2013, 22:43
Jasne, że ustawia się czułość.
Klikamy File > Preferences > Transport i mamy Tempo (ustawiamy czułość fadera od tempa) oraz Tempo Bend - ustawiamy sensitivity według własnego uznania.

TEDY_X
19-09-2013, 21:40
Witam!

Posiadam kontroler Pioneer DDJ-ERGO-V i mikrofon dynamiczny Shure SV 100 i mam następujący problem z mikrofonem.
A mianowicie tym problemem jest minimalne echo i opóźnienie dźwięku z mikrofonu który leci na master.
Nie wiem jak to ustawić, żeby tego nie było. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to ustawić ewentualnie jak kol wiek w inny sposób pomóc?

ProDjKamilekUnw
23-09-2013, 20:47
Ergo + Serato - jak podłączyć mikrofon?
Podłączyłem pod aux ale nic nie dało. W traktorze coś się ustawia a jak to wygląda w Serato?

EDIT:
Udało mi się ogarnąć.
Dla potomnych powiem co i jak. Otóż do obsługi mikrofonu potrzeba wersje Serato Dj INTRO.
Na zwykłym Serato Dj nie odpalicie majka bo po prostu nie obsługuje. Jest nawet oficjalnie info na stronie Pionieer'a. Po zainstalowaniu Serato Intro działa bez problemu.
Pozdrawiam

mcromano
09-12-2013, 19:23
Hej mam pytanko jakie wymagania sprzętowe potrzebuje traktor le 2 który jest tez dołączony przy zakupie przy ddj ergo uzywa ktos z was ??? czy wszyscy lecą na vdj

Dj Fabian
20-02-2014, 18:49
Witam. Mam w planach zakupić ten sprzęt ale nie wiem co wybrać : pioneer ddj ergo czy numark mixdeck quad

Proszę o odpowiedż

VanBass
01-03-2014, 21:35
Witam was jestem posiadaczem pioneera ddj ergo v i mam tkie pytano czy jest ktoś kto wie jak rozwiązać problem z nadawaniem na Team Speak 3 po nie waż próbowałem grać przez mix stero i wejście liniowe lecz nie stety użytkownicy skarżyli się że słyszą muzykę tylko na jedną słuchawkę a w opcjach ts3 mam dodatkową opcje linia DDJ egro która nie chce zatrybić na ts3 i nie wiem jak rozwiązać problem odbioru żeby było ładnie czysto i gładko proszę o szybką pomoc błagam ;(

davevandeep20
16-05-2014, 12:16
czy można ustawić efekt echo na mikrofon ?? mam ddj ergo k trako scratch pro 2 (2,6)

baniakrulez
17-05-2014, 11:13
Jeśli jesteś w stanie w traktorze na deck C/D lub którykolwiek w Input w Audio Settings ustawić Mic Input w traktorze wtedy zmieniasz ten deck na Input Live i włączasz sobie jakie chcesz efekty na mikrofon czy to co masz podłączone do danego wejścia. Nie wiem jak w DDJ Ergo jest rozwiązana opcja wejścia mikrofonowego, czy jest to osobna sekcja, która zadziała bez oprogramowania czy jest przekierowane przez program.

SmileDJ
09-09-2015, 01:57
Witajcie
mój problem z Ergo jest następujący, mimo usilnych starań mam trudności z "mocą" przy nagrywaniu set'ów. Potencjometr Master jest ustawiany na minimum 70% w DVS a sama jakosć dzwięku (chodzi mi o końcową głosnosc samego nagrania jest mierna) używam Serato Dj, myślałem nad zmianą DVS ale to chyba nie tym jest problem. Korzystam też ze standardowych sterowników Asio Pioneer dołączonych do tego sprzętu. Co mogę zrobić by głośnosc końcowego nagrania miała tę orinalną, dużą moc dzwiekową?

janox
11-09-2016, 21:51
wg. mnie to tańszym i lepszym rozwiązaniem jest ddj-rb możliwe że niedługo napisze recenzje o nim.