PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Trance > Tech-Trance


Mac Alexander
04-10-2011, 17:18
Tech-Trance (Techno Trance) - gatunek tanecznej muzyki elektronicznej łączący elementy Techno i Trance.
Kluczowymi elementami pozwalającymi odróżnić ten gatunek od Techno są breakdown i melodia, aczkolwiek prostsza niż w typowym Trance. Pierwotnie gatunek ten był dość surowy i monotonny.

marco v indicator - YouTube
Dj Tomcraft - The Mission - YouTube
Tiesto Flight 643 Original Mix - YouTube

Niestety wśród obecnych release'ów trudno jest odnaleźć utwór nawiązujący do tej formy. Przez ostatnie 2-3 lata Tech-Trance został mocno wymieszany z Progressive Trance, Tech-House a nawet(!) Electro House.

Jednymi z najbardziej znanych postaci związanych z Tech-Trance są (niektórzy "byli"):
Mark Sherry, Sander Van Doorn, Marco V, Marcel Woods, Joint Operations Centre, DJ Tomcraft, Randy Katana, Yves Deruyter.

kuben24
04-10-2011, 18:08
Nie żeby coś, ale techno to czasem jest (było*) bardziej melodyczne od trance :P
Co do mieszania to ten "progressive trance" to już bardziej electro niż oryginalny gatunek, od siebie dorzucę, że tech ma często elementy acidu, klimat jest mocno undergroundowy, a o najlepszych produkcjach nigdy nie było głośno. Co do artystów to dorzucę Yves'a Deruyter.
A nowe tech produkcje się pojawiają, najczęściej jest to robota fanów na free labelach, przykładowo Fools Forest, choć niestety i tu brak aktywności ostatnimi czasy :(

Maarten Metz
15-10-2011, 16:09
Najlepszy tech-trance -> MARKUS SCHULZ, UMMET OZCAN, W&W. Choc nie jest to zupelnie tech, bo Ci geniusze lączą progressive trance i tech trance w jedno. Jest to moj ulubiony gatunek, ktory ja nazywam Progressive Tech Trance. Z polskich producentow mistrzem tego gatunku sa: Dave Schiemann i Skytech.

Rooreck
17-10-2011, 22:25
Tech Trance kojarzę zawsze z Simon'em Patterson'em oraz naszym polskim przedstawicielem Indecent Noise'm

Yoshimitsurek
19-10-2011, 11:42
Tech Trance kojarzę zawsze z Simon'em Patterson'em oraz naszym polskim przedstawicielem Indecent Noise'm

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
koleś powaliłeś mnie hah. Simon Patterson - producent tech trance hahahahaha
to to samo jak by powiedzieć że Orjan Nilsen robi disco polo hahahahaha
masz za to mistrza!!!!!!!!
nie wiem czy twoja wypowiedź w tym momencie przebija to że
''extended ma zawsze najlepsze nuty''
ale też jest na bardzo wysokim poziomie hahahah
poprawiłeś mi humor pozdrooooooooooooo!~:D:D:D

Maarten Metz
19-10-2011, 12:30
Patterson robi nudnawy uplifting.... A Indecent Noise rzeczywiscie swietne tech- trance'y tworzy :)

Rooreck
24-11-2011, 23:51
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
koleś powaliłeś mnie hah. Simon Patterson - producent tech trance hahahahaha
to to samo jak by powiedzieć że Orjan Nilsen robi disco polo hahahahaha
masz za to mistrza!!!!!!!!
nie wiem czy twoja wypowiedź w tym momencie przebija to że
''extended ma zawsze najlepsze nuty''
ale też jest na bardzo wysokim poziomie hahahah
poprawiłeś mi humor pozdrooooooooooooo!~:D:D:D
Taki jesteś cwaniak, a jakoś sam Simon mówi, że bliżej mu do Techu niż do Upliftu....


Patterson to Tech-Lifting jeżeli już czepiać się szczegółów

Mac Alexander
27-11-2011, 20:58
Bez spin chłopaki :D Jeśli mówimy już o techu w 2011 roku to muszę powiedzieć, że wg. mnie najbliższa jego definicji jest ta nuta:
http://www.youtube.com/watch?v=19g_rmn4Ras&ob=av2e
W tym roku lepszej nie słyszałem...
Ogólnie to dla mnie zamieszanie wokół W&W jest niezrozumiałe. Ale ok, różne są gusta :) Jak dla mnie na chwilę obecną rządzą John Askew, John '00' Fleming i Robert Vadney. Luca Antolini również czasami zapoda coś mniej mocnego co mogłoby się znaleźć na techowej playliście (w tym roku urzekło mnie Endless, w zeszłym Universe Of Harmony:)), John O'Callaghan wręcz przeciwnie - jeśli doda więcej mocy jest boski :)
Ale szczerze powiedziawszy: od 2007 roku nie ma już praktycznie czystego techu. Trzeba więc cieszyć się tym co mamy, czyli nutami inspirowanymi innymi podgatunkami transu. Osobiście wolę nawiązania do hardtrance lub psychedelic niż do progresu, ale zdażają się wyjątki od reguły (Dakota czy wspomniany już Vadney)
Trochę się rozpisałem, ale forum jest po to żeby dyskutować, c'nie? :P

Loort`k
01-04-2012, 21:15
Trance umarł i nigdy nie wróci ;) teraz jest era innego " tręsu "

Mac Alexander
02-04-2012, 13:38
Trance umarł i nigdy nie wróci ;) teraz jest era innego " tręsu "

Ja wierzę że wróci, potrzebnych jest tylko kilka osób z talentem, miłością do tego podgatunku i chęcią ratowania go ;)
Rozkręcić jakiś mały label nastawiony na Trance i Techno z klimatem jak za dawnych lat... Jakieś tematyczne imprezy pod jego szyldem, może jakiś lokal... Marzenia ;)

Qzyn
19-04-2012, 00:22
jaram się Tech Trance'em od dawna i napisze pare słów od siebie.

Simon Patterson, Markus Schulz to nie jest tech, i nie ma co tu wiecej tlumaczyć.

W&W stworzyli ze 2-3 dobre kawałki w tym stylu ale pozniej zaczeli robic już bardziej komercyjne i proste utwory, odeszli od tej koncepcji juz jakis czas temu.

Indecent noise tworzy kawałki T-T ale są one specyficzne z elementami Acidowymi często. Osobiscie uwazam że blizej w jego Tech-Trance'e Czystego Techno.

Ostatnimi czasy ciężko o prawdziwy Tech _trance. Wielu tworców ktorzy trzymali się tego podgatunku zaczęli robic bardziej komercyjne nuty.

Dla tych którzy chcieliby sie zagłebić i poznać naprawde warte uwagi nuty powinni przestudiować kawałki takich artystów jak:

Mark Sherry, Bryan Kearney, Bvibes, Carlo Calabro, Chris Schweizer, Dave Schiemann, Jonas Stenberg, Marcel Woods, Joey V, Wezz Devall, Aaron Camz, Joop, SCot Project, Tigran Oganezov, Gary Maguire, Matthew Dunne, Matthew Nagle również niektore kawałki Sied Van Riel i starsze dokonania Heatbeat, Sander Van Doorn.

wielu z wyzej wymienionych zaczęło tworzyć bardziej komercyjnie dlatego polecam ogólnie starsze produkcje. Aktualnie nie wielu z nich nadal trzyma się TT.

bartec25
19-04-2012, 11:31
tech-trance też bardzo lubię, czysty trance przez swoje długie breakdowny nie za bardzo nadaje się do tańczenia a tu mamy zawsze trochę bitu, ulubiony producent to oczywiście Randy albo W&W... ale to zależy od konkretnego kawałka.

btw: nie wiem o co się kłócicie? czasami ciężko coś przypisać do konkretnego gatunku, producenci je mieszają a nawet tworzą nowe (np. Tiesto i jego Trouse)

lukasz3451
19-04-2012, 20:48
Dj choose.. czlowiek,ktory równiez wie co to dobry tech-trance! najlepsze nuty tylko do 2006-2007 roku..reszta to juz kaszana.

Komaro
20-04-2012, 18:12
jaram się Tech Trance'em od dawna i napisze pare słów od siebie.

Simon Patterson, Markus Schulz to nie jest tech, i nie ma co tu wiecej tlumaczyć.

W&W stworzyli ze 2-3 dobre kawałki w tym stylu ale pozniej zaczeli robic już bardziej komercyjne i proste utwory, odeszli od tej koncepcji juz jakis czas temu.

Indecent noise tworzy kawałki T-T ale są one specyficzne z elementami Acidowymi często. Osobiscie uwazam że blizej w jego Tech-Trance'e Czystego Techno.

Ostatnimi czasy ciężko o prawdziwy Tech _trance. Wielu tworców ktorzy trzymali się tego podgatunku zaczęli robic bardziej komercyjne nuty.

Dla tych którzy chcieliby sie zagłebić i poznać naprawde warte uwagi nuty powinni przestudiować kawałki takich artystów jak:

Mark Sherry, Bryan Kearney, Bvibes, Carlo Calabro, Chris Schweizer, Dave Schiemann, Jonas Stenberg, Marcel Woods, Joey V, Wezz Devall, Aaron Camz, Joop, SCot Project, Tigran Oganezov, Gary Maguire, Matthew Dunne, Matthew Nagle również niektore kawałki Sied Van Riel i starsze dokonania Heatbeat, Sander Van Doorn.

wielu z wyzej wymienionych zaczęło tworzyć bardziej komercyjnie dlatego polecam ogólnie starsze produkcje. Aktualnie nie wielu z nich nadal trzyma się TT.
Od Kiedy MK robił Tech i na jakiej podstawie tak wnioskowałeś on zawsze robił Prog Trance. Chris Schweizer? On robi Electro Tech Trance z prawdziwym starym Tech Trance pokroju "Supernaturalistic" ma mało wspólnego.

Qzyn
29-04-2012, 08:13
@Komaro jaki MK ? niestety nie wiem kogo tu masz na myśli.

A jeśli chodzi o Schweizera to zgodze się w jego kawałkach slychac electro ale to nadal Tech-Trance. Mnie osobiście bardzo podobają się właśnie jego bassline'y tego typu. Jeden z niewielu który trzyma się nadal swojego genre.

Jeśli mamy dzielić ich jeszcze na electro-tech to dołożyłbym tutaj jeszcze Nagle, Maguire, czy stary Heatbeat bo wszyscy lubili mocny electro bass.

A co do Supernaturalistic to była swego rodzaju genialna płyta :) ostatni kapitalny kawałek Sandera w klimacie tech to genialne Bliksem.

szymek94
03-09-2012, 10:50
Tech-Trance najbardziej kojarzę z takimi nutaki:

-Armin van Buuren - Control Freak (Sander van Doorn Remix),
-John O'Callaghan - Stresstest (John Askew Remix),
-Simon Patterson - Smack (John Askew Remix),
-Tiesto Ft. Maxi Jazz - Dance 4 Life (Sander van Doorn Remix),

Bardziej Remixy niż Utwory wykonawców :).

Zegar.
05-12-2012, 12:10
Dla mnie Tech Trance to stary Simon Patterson (Smack, Bulldozer, Taxi, Thump), Indecent Noise, Will Atkinson, Peter Plaznik, Eddie Bitar...

Satellite Vision
05-12-2012, 12:44
Dla mnie Tech Trance to stary Simon Patterson (Smack, Bulldozer, Taxi, Thump), Indecent Noise, Will Atkinson, Peter Plaznik, Eddie Bitar...

Ja bym do nich dorzucił jeszcze Matta Skyera z kawałkiem Bad Trip ;)

Zegar.
05-12-2012, 16:22
Ja bym do nich dorzucił jeszcze Matta Skyera z kawałkiem Bad Trip ;)


Jeden z najlepszych Techowych tracków od Matta ! Moc nieziemska :)
Dla mnie tech powinien mieć 138 - 140 BPM. Chociaż brakuje mi techów w stylu Dave Schiemanna (Remix Elektry z Claessenem, Madness również z Claessenem)...

Polecam Wam No Good w Remixie Dave'a. Lekko podobne do Madness, techowa rozkosz, mózg na podłodze.

The Prodigy - No Good (Dave Schiemann Remix) - YouTube

W sumie ten podgatunek Trance'u trzyma się dość dobrze. Sporo dobrych producentów, dużo również ich przybywa a w tym roku przybyło ich chyba najwięcej :D

Nie zapominajmy również o labelach :) Gdyby nie Mental Asylum to nie wiem czy znałbym takich wykonawców jak Eddie Bitar, John Newall, Bowdidge & Taylor... Polecam również Discover Dark, sporo wydawnictw, świetne produkcje :)

Mac Alexander
05-12-2012, 17:10
W sumie ten podgatunek Trance'u trzyma się dość dobrze. Sporo dobrych producentów, dużo również ich przybywa a w tym roku przybyło ich chyba najwięcej :D

No bez kitu, też mam wrażenie że w tym roku ten nurt nieco odżył :) I bardzo jestem z tego powodu zadowolony :)

Satellite Vision
07-12-2012, 09:11
No rzeczywiście w tym roku mamy taki mały renesans Tech-Trance chodzi mi oczywiście o ten prawdziwy 138 - 140 BPM ;) Dobrze że są jeszcze producenci, którzy pamiętają co to Tech-Trance

Zegar.
07-12-2012, 11:36
A co sądzicie o wstawkach dubstepowych w tym podgatunku ? Jak np w tych kawałkach

Indecent Noise w jakimś wywiadzie chwalił Eddiego, że świetnie łączy te dwa gatunki :)

Eddie Bitar - Rollercoaster [Mental Asylum Records] [Music Video] [HD] - YouTube

Eddie Bitar feat. Gabriela Canales - Home (Original Mix) [MA004] OUT NOW! - YouTube

Brian Flinn - Monsterville (Tech Mix) - YouTube

[Preview] John Merki - Second Chances (Brian Flinn Remix) - YouTube

SojkaPL
07-12-2012, 15:45
No rzeczywiście w tym roku mamy taki mały renesans Tech-Trance chodzi mi oczywiście o ten prawdziwy 138 - 140 BPM ;) Dobrze że są jeszcze producenci, którzy pamiętają co to Tech-Trance
Boże, jak można wyznaczać granice jakiegokolwiek gatunku poprzez ilość BPMów...

martin1243
07-12-2012, 15:58
tempo jest jednym z istotnych elementów tego gatunku, zresztą jakie ma to znaczenie skoro raczej poniżej 136 bpm to raczej nie ma zbyt wielu techowych utworów- oczywiście zależy co kto "techem" nazywa :)

dubstep jest ok - w takiej formie w jakiej to teraz jest to praktykowane, jak w utworach np.: od Eddie Bitar, mi to absolutnie nie przeszkadza :)

Satellite Vision
08-12-2012, 14:14
Jeśli by to miała być sama stopa to jeszcze jeszcze ale jakby miało być z tymi dziwnymi dźwiękami to ja mówie stanowcze NIE bo to po prostu nie pasuje do tego gatunku ;) Dubstep niech będzie Dubstepem a Trance niech będzie Trance`m ;)

Mac Alexander
08-12-2012, 14:31
Gouryella - Ligaya (Yoji Biomehanika Remix) - YouTube

A co powiecie na to, panowie? :) Czyżby pierwsza w historii wstawka dubstepowa w 5:32 mimo braku wobbla? :D
Czasem zdarzają się fajne wstawki, nigdy nie ma co generalizować ;) Np także La Roux - In For The Kill (Tristan Ingram & Black Russian Festival Edit). Fragment D&B wymiata ;)
Chociaż to prawda, dziś wstawki dubstepowe w 95% denerwują :/

Estrax
08-12-2012, 14:49
Dubstepowa? A po czym to wywnioskowałeś? Przecież to zwykły breakbeat, jakich pełno w utworach Yoji'ego..