PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Kliczko skrytykował Adamka! "To była zła decyzja". O czym mówi?


^Mruczy^
11-09-2011, 10:29
Mistrz z Ukrainy mówił po walce z Góralem kurtuazyjnie, ale czasem także szczerze. W prostych słowach wytłumaczył, dlaczego nie powinno dojść do tej walki!

10 rund Tomasza Adamka z czempionem wagi ciężkiej, Witalijem Kliczko zostało odebranych w dwojaki sposób przez kibiców. Dla jednych Góral jest bohaterem, który „postawił się” wielkiemu mistrzowi, dla innych sobotnia noc we Wrocławiu była kompromitacją polskiego pięściarza, który otwarcie przecież mówił o zdobyciu pasa.

Na konferencji prasowej po walce, Kliczko był bardzo szczery wobec swojego rywala. Podkreślił, że polski bokser zaskoczył go sercem do walki i... twardym podbródkiem. Padły też bardzo znamienne słowa. Zobaczmy.

"Adamek to najlepszy bokser świata, ale... nie w wadze ciężkiej! Myślę, że popełnił ogromny błąd przechodząc do wyższej kategorii wagowej. Dziś potwierdziło się, że była ta zła decyzja - ocenił pretendenta mistrz."

Słowa Kliczki wpisują się w opinię większości ekspertów, którzy od momentu pierwszej walki Górala w królewskiej dywizji (przeciwko Andrzejowi Gołocie) za każdym razem wytykali Polakowi słabsze warunki fizyczne i brak nokautującego ciosu.

"Nie wystarczy tylko jeść dużo. Trzeba być silnym i dużym facetem. Trzeba mieć to w genach - przyznał."

Mistrz popisał się też dużą kurtuazją chwaląc Adamka za postawę w ringu. Wyraził opinię, że walka była ciekawa i dostarczyła emocji kibicom

Na koniec, Ukrainiec pokazał, że jest nie tylko świetnym pięściarzem, ale również wielkim człowiekiem. Jeszcze na ringu, gdy sędzia przerwał walkę, Kliczko podszedł do narożnika Polaka i podniósł wysoko rękę Górala. Padły przy tym jakieś słowa. Podczas konferencji Kliczko zdradził szczegóły.

"Powiedziałem "dziękuję ci bardzo". Ja bardzo lubię Adamka, to fajny facet. Byłem lepszy od niego, przepraszam za to - zakończył mistrz."

Jak ocenicie słowa Kliczki? Zgodzicie się z opinią, że Adamek popełnił błąd, przechodząc do wagi ciężkiej drodzy Clubbersiaki ? ;)


o2.pl

Dan Slenders
11-09-2011, 10:32
Co można powiedzieć - święta racja niestety

Kapel
11-09-2011, 10:45
Dla Kliczki szacun wielki. Bo chyba zaden bokser nie potrafi sie tak zachowac. Widac ze sodowka do wody nie uderza.
Co do przejscia adamka do wagi ciezkiej coz... Widac bylo wyraznie roznice walorow fizycznych.

Sanbit
11-09-2011, 11:03
Waga ciężka to całkiem inna waga niż te niższe, bardziej "szczenięce", gdzie króluje cwaniactwo, kozaczenie na konferencjach i w ringu ;)
Bracia Kliczko pokazali to nie po raz pierwszy, że to prawdziwi bokserzy-dżentelmeni.
Mam tylko nadzieję, że Adamek wyciągnie wnioski z tej walki i następne kilka walk będzie już całkiem innych od wczorajszej.

Rosen.
11-09-2011, 11:29
Adamek może i jest najlepszym Polskim bokserem, ale nie w wadze cieżkiej. Za szybko chyba chcial wszystko zdobyc ;)

_MarCus_
11-09-2011, 11:31
zdecydowanie Adamek za szybko porwal sie z motyka na slonce....
pierwsza walka jaka stoczyl w krolewskiej wadze byla tylko malym testem.... szczeze to Adamek powinien najpierw walczyc z Davidem Heiem, a nie odrazu porywac sie na Kliczke ...
ale naprawde Kliczko zaskoczyl, i pokazal ze woda sodowa nie udeza mu do glowy i jest naprawde honorowym zawodnikiem, czlowiekiem. miejmy nadzieje ze adamek wyciegnie wnioski z tej walki...

Kromcia
11-09-2011, 11:34
Wszyscy kibicowali Adamkowi, ale i tak każdy przypuszczał że walka z Kliczko się skończy przegraną ;)
Szacunek dla Pana Kliczko ;)

Maggie
11-09-2011, 11:37
.. spróbował, nie udało się. Trudno. I tak go podziwiam. Jest naprawdę fantastycznym pięściarzem. Osiągnął wiele, dzięki determinacji i ciężkiej pracy. Brawa dla niego. : )

JJU
11-09-2011, 11:45
pierwsza walka jaka stoczyl w krolewskiej wadze byla tylko malym testem.... szczeze to Adamek powinien najpierw walczyc z Davidem Heiem, a nie odrazu porywac sie na Kliczke

Haye to wg mnie jednak jeszcze także za wysokie progi, jest szybszy, refleks ma fantastyczny, a i cios silniejszy.
Kliczki to świetni kolesie są :)

Karolinho
11-09-2011, 11:52
Moim zdaniem Adamek nie wygrałby również z Hayem. Tak jak napisano wyżej. Brytyjczyk dysponuje fantastycznym refleksem itd. Góral raczej nie zwojuje krolewskiej kategorii no ale poczekajmy.

Jutkaa
11-09-2011, 12:35
adamek druga walka w wadze ciężkiej chyba i już z mistrzem ;p ciężko było :D

jesli siódma to co innego ;)

JJU
11-09-2011, 12:38
adamek druga walka w wadze ciężkiej chyba i już z mistrzem ;p ciężko było :D

Siódma bodajże :).

Kopciu
11-09-2011, 12:42
Podejrzewam ze gdyby byla mozliwosc aby walczl z Gołatą(w formie z jego najlepszych lat) to rowniez by polegl

Konr@do
11-09-2011, 13:36
Siódma bodajże :).
tak siódma:
http://iv.pl/images/90402931482891847664.jpg

Niko M
11-09-2011, 16:46
Dla mnie Adamek zawsze bd mistrzem koniec . ;)

Edibe
11-09-2011, 16:56
waga ciężka jak najbardziej tak , walka z Kliczkiem zdecydowanie nie , za szybko chciał zwojować świat ... teraz trochę ochłonie i nabierze pokory , powinien brać przykład z kliczka i jego zachowania

LeonekE&H
11-09-2011, 19:37
Nic nie skrytykował. Mądre słowa powiedział i tyle. :)

zxcvbnmasdfgh
11-09-2011, 20:37
Podejrzewam ze gdyby byla mozliwosc aby walczl z Gołatą(w formie z jego najlepszych lat) to rowniez by polegl

Ty podejrzewasz, a ja to wiem ; )

lukibaze
12-09-2011, 10:09
Dobrze gada jak dla mnie za wczesnie znalazl sie w tym miejscu gdzie obecnie :) mysle ze za pare lat moze cos osiagnac:)

Major XD
12-09-2011, 17:42
trudno przgral bo przegral..ale jak zobaczylem co przyjąl w drugiej rundzie i doszedl do 10 no to.

szacun!!!!!!

PuCeK
12-09-2011, 20:31
Nie dosc ze Kliczko to kawal silnego chlopa to jeszcze prawdziwy dzentelmen i nie wysmiewa sie z innych ze ten byl slaby.
Jak dla mnie to niech kliczko pozostanie mistrzem do konca swojej kariery bo naprawde zasluguje na to...

A Adamek pewnie nie powiedzial ostatniego slowa dobrze sobie przemysli wszystko i jeszcze nie raz go zobaczymy

nyguss
12-09-2011, 21:25
Z Hayem myślę że poradził by sobie jaki gość jest większość wie .
Kliczko ma szacunek do swoich przeciwników wie jak walczy Adamek i na pewno obawiał się tej walki .
To że szanuje Adamka to bardzo miłe , gest który wykonał po walce też jest mało spotykany w dzisiejszych czasach .
A to że powiedział że Adamek popełnił błąd to tak z jednej strony Tomasz mógł poczekać tzn nabrać wagi i potrenować , a z drugiej ma juz swoje lata i nie było na co czekać.
To że jest świetnym bokserem wie każdy ale jak każdy bokser chce też sięgnąć szczytu a na to jest troszkę słaby, więc popieram klicxzkę że mógł zostac w klasie niższej .

Victor Teeg
12-09-2011, 22:37
Walka była do przewidzenia. Fakt Adamek ma wielkie serce do walki, ale ta kategoria, a przynajmniej mistrzostwo tej kategorii nie jest dla niego.