PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Debata: Janusz Korwin-Mikke vs Janusz Palikot


Wojtek Szczęsny
08-09-2011, 10:22
XRbfK7uH91M

z_vtkxMlyBI

UibHHkwErNY

qx6QKKZdBHk

uL0leUl3dok

tedgPUFf1Fs

Sanbit
08-09-2011, 14:47
Ciekawa debata dwóch ciekawych postaci, którzy zachowują się normalnie (nie są marionetkami, nie mają fałszywych twarzy).
Wydaje mi się, że lekkie wskazanie na JKM

lukibaze
08-09-2011, 14:51
Szkoda ze palikot nie wzial wibratora:P jestem tolerancyjny ale to glupek poprostu kolejny co kasa mu sie pcha w kieszenie wypchane sloma:) JKM tez nie dokonca jest w porzadku ale juz wole jego:P

Matan Zajcev
08-09-2011, 15:48
Ja na pewno zagłosuję na kogoś z tych dwóch panów.

Pytanie do znawców: w jaki sposób JKM chce doprowadzic do tego, że podatki będą znacznie niższe? Nie oszukujmy się - wszędzie jest dziura budżetowa. A JKM chce obniżyc podatki, które i tak nie wystarczają na zmniejszenie deficytu. W jaki więc sposób zrobic takie tanie państwo, w którym podatki idą tylko na policję i wojsko? Jest to w ogóle możliwe?

Dan Slenders
08-09-2011, 17:24
Palikota nie widzę jako premiera, ale w rządzie już tak:)

O JKM si nie wypowiadam, nie moja opcja

Wojtek Szczęsny
08-09-2011, 19:14
Ciekawa debata dwóch ciekawych postaci, którzy zachowują się normalnie (nie są marionetkami, nie mają fałszywych twarzy).
Wydaje mi się, że lekkie wskazanie na JKM

otóż to :) nie liżą dupki nikomu .. otwarcie mówią o wszystkich sprawach:)
Ja też lekko bym był za JKM :)

_MarCus_
08-09-2011, 19:20
zdecydowanie JKM :)
to jest prawdziwy polityk bez zadnych falszywych akcji....
po porstu normalne zachowanie.... wielki plus dla tego pana

Sauron
08-09-2011, 20:17
Ciekawa debata dwóch ciekawych postaci, którzy zachowują się normalnie (nie są marionetkami, nie mają fałszywych twarzy).
Wydaje mi się, że lekkie wskazanie na JKM

cLQ9Xe2751A


wskazanie jak najbardziej właściwe.....GRATULUJĘ!!!
teraz już wiem czemu na 4clubbers panuje gebbelsowska cenzura....

obydwaj,Palikot i Mikke to politycy nie z mojej bajki....:)

Sanbit
08-09-2011, 21:28
Nie utożsamiam się z nim na tyle, by uważać go za swojego mentora ;)
We wrzuconym przez Ciebie fragmencie jest tytuł, który wskazuje na to, że hitler był ok. A tak naprawdę chodzi jedynie o porównanie praw/funkcjonowania gospodarki w ówczesnych oraz obecnych czasach. Ot co. Ale dziennikarstwo jest takim dziwacznym zawodem... ;)

zxcvbnmasdfgh
08-09-2011, 23:51
Ja na pewno zagłosuję na kogoś z tych dwóch panów.


To Ty nie wiesz nawet czy lewica czy prawica ; > ?

Swoją drogą Palikot nawet nieźle kroczy i może ugra jakiś dobry wynik.

Wojtek Szczęsny
09-09-2011, 00:19
forumowa ankieta.. moze malo warta ale jednak ma 2 miejsce !

sajgoN1
09-09-2011, 01:01
To Ty nie wiesz nawet czy lewica czy prawica ; > ?


A jakie to ma znaczenie? Program JKM jest dobry, co można również powiedzieć o programie Palikota. Wybór jednego lub drugiego byłby wyborem trafnym ;)



Pytanie do znawców: w jaki sposób JKM chce doprowadzic do tego, że podatki będą znacznie niższe? Nie oszukujmy się - wszędzie jest dziura budżetowa. A JKM chce obniżyc podatki, które i tak nie wystarczają na zmniejszenie deficytu. W jaki więc sposób zrobic takie tanie państwo, w którym podatki idą tylko na policję i wojsko? Jest to w ogóle możliwe?

Likwidując wiekszość kosztów związanych z utrzymaniem urzędników państwowych, czyli pracowników ZUSu, urzędów miast, pracy itd. (podczas debaty powiedział, że chce zmniejszyć ich liczbę ze 150 000 [nie pamiętam czy tylu?] do około 300) - kilkadziesiąt miliardów złotych oszczędności rocznie. Ponadto chce zmniejszyć liczbę polityków zasiadających w sejmie i senacie (ponad 10 mld na deficyt rocznie), zmniejszyć wydatki na kościoły, publiczne szpitale, szkoły (kolejne kilkadziesiąt miliardów). Pomyśl ile pieniędzy wydawanych jest na durne kampanie wyborcze.. Myślisz, że na co idą Twoje podatki? Na pewno nie na łatanie dziury budżetowej ;)

W takim razie skąd będziesz miał pieniądze, aby opłacić np. leczenie czy edukację swoich dzieci? W tym momencie każdy Polak mniej więcej połowę swojej pensji oddaje państwu. Z kolei, gdy nie będziemy musieli tego robić (zostanie tylko 200 zł podatku na policję i wojsko), będzie nas stać na opłacenie tych rzeczy, w razie potrzeby we własnym zakresie. Ponadto gdy zniknie przymus oddawania pieniędzy państwu na każdym kroku, każda usługa stanie się znacznie tańsza.


Co do debaty... Mój głos niezmiennie dla Korwina-Mikke :)

JJU
09-09-2011, 05:35
A jakie to ma znaczenie? Program JKM jest dobry, co można również powiedzieć o programie Palikota. Wybór jednego lub drugiego byłby wyborem trafnym ;)

Program JKM jest nie do wprowadzenia :D
bynajmniej nie przez 20 lat

S3b4
09-09-2011, 06:42
Jest jak najbardziej do wprowadzenia. Wystarczy wiekszosc w rzadzie plus prawicowy prezydent. Tylko ze trzeba chciec to zrobic, a nie głosowac na strikte lewicowe partie pokroju bandy czworga, ktorych dlug zupelnie nie interesuje.

SchizeQ
09-09-2011, 06:45
Tusk i Kaczynski zostaliby zjedzeni w debacie z obydwoma dlatego nie chca sie tego podjąc :]

sajgoN1
09-09-2011, 10:43
Tusk i Kaczynski zostaliby zjedzeni w debacie z obydwoma dlatego nie chca sie tego podjąc :]

Dokładnie. Przewyższają ich inteligencją i argumentami kilkukrotnie.

Program JKM jest nie do wprowadzenia :D
bynajmniej nie przez 20 lat

Chyba lepiej, żeby w kraju zmieniło się w ciągu 20 lat niż wcale?

JJU
09-09-2011, 12:08
Chyba lepiej, żeby w kraju zmieniło się w ciągu 20 lat niż wcale?

No chyba logiczne, że tak, ale moim zdaniem nie w taki sposób jak JKM by chciał ;). Co z tego że zwolni tylu urzędników, jak i tak będą musieli znaleźć nowe prace, a nie jest zbyt łatwo. Mamy słabe czasy, a jego postulaty są takie na "pstryk i jest już cudownie", poza tym nie nasza mentalność takie życie bez drobnej kontroli. Państwo byle co darmowego zabiera i jest to wielkim problemem, nie wyobrażam sobie np. wyłącznie prywatnych szkół podstawowych (o ile się nie mylę, ale wywnioskowałem że podatki szłyby tylko na policję i wojsko, gdzie tu pomoc socjalna). Ile dziś kosztują "nadgodziny" w przedszkolu? Ile będzie kosztował cały dzień? A jak nie będzie kasy to rozumiem że nie będzie trzeba wysyłać dziecka? Bo wolna wola.
Miałem okazję być na debacie u mnie na wydziale, trochę inaczej się wyrażał. Palikot go nie przyatakował.

Wojtek Szczęsny
09-09-2011, 13:35
Kaczynski zostałby zjedzony przez kazdego .. to jest głuptas :P
Jak wogole taki chłop moze byc w rządzie to ja nie wiem


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Pkt 6 regulaminu głownego: "Nie należy umieszczać wypowiedzi, które: obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego).


_______________________________________________

Zolczi

Matan Zajcev
09-09-2011, 13:39
Zastanawia mnie, czy w ogóle da radę tak bardzo ograniczyc liczbę urzędasów. Ktoś tu kiedyś na forum pisał, że nawet ograniczenie ich liczby o połowę jest bardzo mało realne,.

JJU
09-09-2011, 13:55
Zastanawia mnie, czy w ogóle da radę tak bardzo ograniczyc liczbę urzędasów. Ktoś tu kiedyś na forum pisał, że nawet ograniczenie ich liczby o połowę jest bardzo mało realne,.

Nie wiem czy SajgoN się nie pomylił z tą redukcją do 300. Ale nawet jeśli chciałby zmniejszyć do 3000 czy nawet do 30 000 to sobie tego kompletnie nie wyobrażam. Urzędy Skarbowe działać muszą, Urzędy miast i gmin działać muszą. Ba, przecież nawet burmistrz czy prezydent miasta jest przecież urzędnikiem państwowym, ktoś na czele stać musi, więc ja nie rozumiem gdzie on chce to zrobić :D
A gdzie pensje dla nich jak podatki będą minimalne? (nie wiem, ale on chyba też VAT albo akcyzę chciał znieść, więc i tak byłoby za mało)
Nie mówcie mi że JKM jest taki super ekstra bo nie rzuca pustymi hasłami. Czuje moment że Polacy chcą czegoś nowego i że łykną te ładne słówka, jak widać łykają :). Poza tym w modzie stało się uważanie urzędnika za wroga

Matan Zajcev
09-09-2011, 14:19
Czuje moment że Polacy chcą czegoś nowego i że łykną te ładne słówka, jak widać łykają :).

Co z tego, skoro i tak większośc Polaków myśli, że są tylko 3-4 partie. Palikot i JKM znajdą niewielu zwolenników. :P

Wojtek Szczęsny
09-09-2011, 14:32
Co z tego, skoro i tak większośc Polaków myśli, że są tylko 3-4 partie. Palikot i JKM znajdą niewielu zwolenników. :P

to już trzeba być dzieckiem (które nie ma głosu) albo debilem totalnym żeby tak myśleć..
taką mądrość tylko ty mogłeś przedstawić

sajgoN1
09-09-2011, 18:01
to już trzeba być dzieckiem (które nie ma głosu) albo debilem totalnym żeby tak myśleć..
taką mądrość tylko ty mogłeś przedstawić

Niestety, ale Matan ma rację...

Sanbit
10-09-2011, 10:29
Niestety, ale Matan ma rację...
Ma, ma, co widać, że przez 2 kadencje dwie partie, które rządziły, nadal toczą bój o wygraną... Co jest smutne, że Polacy w ogóle się nie uczą na błędach (PIS) oraz naiwności (PO)

Wojtek Szczęsny
10-09-2011, 11:13
nie myślą że są tylko dwie , tylko biorą pod uwagę przy głosowaniu :) a to jest różnica :)

Matan Zajcev
10-09-2011, 11:25
nie myślą że są tylko dwie , tylko biorą pod uwagę przy głosowaniu :) a to jest różnica :)

Nie raz pokazałeś, że nauka czytania ze zrozumieniem nie jest jeszcze skończonym etapem w twoim życiu, więc mnie niczym nie zaskoczyłeś. Do tego dochodzi brak jakiejkolwiek, cywilizowanej kultury, no a teraz pierwszy raz w życiu natrafiłeś na coś co się zowie metafora. Każdy normalny człowiek domyśliłby się (powyżej masz przykłady), że chodziło mi właśnie o to, że ludzie kompletnie nie biorą pod uwagę innych partii, zachowują się, jakby istniały tylko 3, góra 4 partie. Prosty przykład: ktoś nie lubi ani PO, ani PiSu. Co więc robi? Wybiera "mniejsze zło" i głosuje na którąś z tych dwóch partii.

W swoim życiu wielokrotnie spotkałem się właśnie z takim podejściem, jakby ktoś zmuszał do głosowania tylko na te dwie partie.

Dan Slenders
10-09-2011, 14:01
No nie przesadzajmy, że wszyscy Polacy wiedzą tylko o 4 partiach.
Tak jest tylko z większością głosujących, Ci co nie chodzą na wybory po prostu nie wierzą w zmiany i możliwości wygranej innych partii, wychodząc z założenia, że lepiej w ogóle nigdzie nie iść.
Jakbyśmy mieli w Polsce 100% frekwencję, to PiS i PO nie wygrałyby wyborów.

Wojtek Szczęsny
10-09-2011, 15:15
Nie raz pokazałeś, że nauka czytania ze zrozumieniem nie jest jeszcze skończonym etapem w twoim życiu, więc mnie niczym nie zaskoczyłeś. Do tego dochodzi brak jakiejkolwiek, cywilizowanej kultury, no a teraz pierwszy raz w życiu natrafiłeś na coś co się zowie metafora. Każdy normalny człowiek domyśliłby się (powyżej masz przykłady), że chodziło mi właśnie o to, że ludzie kompletnie nie biorą pod uwagę innych partii, zachowują się, jakby istniały tylko 3, góra 4 partie. Prosty przykład: ktoś nie lubi ani PO, ani PiSu. Co więc robi? Wybiera "mniejsze zło" i głosuje na którąś z tych dwóch partii.

W swoim życiu wielokrotnie spotkałem się właśnie z takim podejściem, jakby ktoś zmuszał do głosowania tylko na te dwie partie.

tłumacz się tłumacz :) najpierw piszesz kompletnie bez sensu a pózniej sie rozliczasz z tego :) O moją naukę się nie martw wszystko z nią jest ok :) Poza tym nie mam zamiaru sie kłócić ze znawcą wszystkich dziedzin życia takim jak Ty.. możesz się nawet popłakać ale jak widze twoje durne posty to cięzko jest nie reagować.. ludzie dobrze wiedzą ile jest parti tylko przez ciemnote głosują na Pis Po czy tam Sld :) co nie zmienia faktu że każda partia ma swój czas i może przyść wkońcu i na partie JKM np :)

JJU
10-09-2011, 15:59
tłumacz się tłumacz :) najpierw piszesz kompletnie bez sensu a pózniej sie rozliczasz z tego :) O moją naukę się nie martw wszystko z nią jest ok :) Poza tym nie mam zamiaru sie kłócić ze znawcą wszystkich dziedzin życia takim jak Ty.. możesz się nawet popłakać ale jak widze twoje durne posty to cięzko jest nie reagować.. ludzie dobrze wiedzą ile jest parti tylko przez ciemnote głosują na Pis Po czy tam Sld :) co nie zmienia faktu że każda partia ma swój czas i może przyść wkońcu i na partie Januszów

Orzeł, ale Ty chyba naprawdę nie skumałeś o co do końca mu chodzi.
W sumie to Matan dobrze mówi, przecież o JKM się praktycznie w tv nie gada, a sporo ludzi tylko stamtąd bierze info.

Martynka.
10-09-2011, 16:06
Ma, ma, co widać, że przez 2 kadencje dwie partie, które rządziły, nadal toczą bój o wygraną... Co jest smutne, że Polacy w ogóle się nie uczą na błędach (PIS) oraz naiwności (PO)

Dlaczego tak jest? Bo w telewizji na okrągło mówi się tylko o tych największych partiach. Nikt nie zaprasza tych mniejszych na debaty, nikt ich nie pyta o ich postulaty.
Po drugie, ludzie nie głosują na te mniejsze partie, gdyż myślą, że i tak "świata nie zmienią" i ich głos za bardzo nie wpłynie na wynik wyborów.
Poza tym, ludzie w Polsce nie mają świadomości tego na kogo głosują. Tak naprawdę nie znają programu wyborczego partii, nie wiedzą co chce ona zmienić w państwie itd. Ludzie mają w głowach takie głupie przeświadczenie, że "PO pomaga bogaczom, a PiS rolnikom".

Wczoraj w Polsat News oglądałam rozmowę z Januszem Palikotem i muszę powiedzieć, że zmieniłam w pewnym stopniu zdanie na jego temat. Nie powiem, bo program jego partii przedstawia drastycznie zmiany w naszym państwie, ale może coś takiego jest nam potrzebne? Nie mówię, że wszystko, co on mówi w pełni do mnie dociera, ale jego postulaty mają sens. Chce zmienić wiele rzeczy w naszym państwie wzorując się na innowacjach wprowadzonych w innych państwach. Zadziwił mnie, bo przedstawił bardzo dużo faktów, w przeciwieństwie do premiera Tuska, który na dzisiejszej konwencji PO konkretny na pewno nie był.
Tematu prezesa Kaczyńskiego nawet nie poruszam, bo szkoda słów.

Cóż, Polacy boją się dużych zmian, dlatego pewnie nie będą głosować na Palikota, czy Korwin-Mikke. Będą oddawać głosy na Pis, czy PO, a to jak wiemy jest przelewanie z pełnego w próżne.

Eh, ale o polityce można rozmawiać i rozmawiać ...

Matan Zajcev
10-09-2011, 16:40
Orzeł, brak słów na ciebie... Popełniłeś błąd, źle zinterpretowałeś mój post, ale nie potrafisz przyznac się do błędu i zarzucasz mi że się tłumaczę (i że napisałem bez sensu). Nie wiem jak nierozgarniętym trzeba byc, by odebrac mój post tak dosłownie. Każdy powyżej skapował o co chodzi, tylko nie ty. Dziwne. Ale oczywiście, Orzeł nigdy się nie myli, a nawet jeśli tak, to trzeba to zrobic w taki sposób, by wyszło, że jednak się nie pomylił. Tłumacz się tłumacz, ale każdy tutaj wie, że źle zinterpretowałeś mojego posta...

W kwestii Bigrooma... nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale twój post z tamtego tematu stał się niebywałym pośmiewiskiem. Tak jak pisałem - sami W&W twierdzą, że robią Bigroom, w jakimś poradniku odnośnie podgatunków też się taki termin pojawił. Ale pewnie, Orzeł wie lepiej od W&W, co oni tworzą. hahaha Beka niesamowita, a to jeszcze nie koniec. Bo tam pisałeś, że do końca nie wiadomo co w danym przykładzie oznacza Bigroom. Ale jednocześnie wiesz na 100%, że nie to, co ja napisałem. Hmmm, to trochę tak, jakby ktoś powiedział "nie wiadomo jak wyglądają kosmici, ale na pewno nie są zieloni". Naprawdę ciężko z tobą dyskutowac, bo twoja indolencja jest po prostu porażająca.

Panowie, wyjasnijcie prosze swoje sprawy jakos na boku a nie tutaj.

Nie powiem, bo program jego partii przedstawia drastycznie zmiany w naszym państwie, ale może coś takiego jest nam potrzebne?Jestem tego samego zdania. W Polsce potrzebna jest mała rewolucja (czyt. drastyczne zmiany), by istniała jakaś szansa na poprawę. Tym bardziej, że programy obu Panów opierają się na oszczędzaniu (zwłaszcza JKM), podczas gdy inni obiecują a to darmowe laptopy, a to budowę tego i tamtego itd. Tylko skąd wziąc na to pieniądze?

Raffsky
10-09-2011, 16:47
Ludzie ja rozumiem że szukacie alternatywy na to co się dzieje ale przypomnijcie sobie co wyczyniał Palikot - penisy,świnskie ryje,chamstwo,prostactwo,żadnych zasad,ubliżanie,przezwiska,heppeningi,ukrywanie majątku przed żoną i urzędem skarbowym,prostackie obnoszenie się z majątkiem,poniżanie zmarłych,mało wam jeszcze tej madialnej hucpy zamiast rządzenia.
Pomyślcie czy Palikot zrobił wszystko co mógł jako prominentny działacz platformy,czy zajmował się własna karierą.To był przydupas na posyłki innych,a przydupas zawsze nim pozostanie jedynie zmienić może pryncypała.
Jeszcze raz pomyślcie zanim pózniej zaczniecie póz niej narzekać na chamstwo w klubie,na ulicy,w szkole-bo większość pomyśli,jemu wolno-mi wolno.

Martynka.
10-09-2011, 16:59
Jestem tego samego zdania. W Polsce potrzebna jest mała rewolucja (czyt. drastyczne zmiany), by istniała jakaś szansa na poprawę. Tym bardziej, że programy obu Panów opierają się na oszczędzaniu (zwłaszcza JKM), podczas gdy inni obiecują a to darmowe laptopy, a to budowę tego i tamtego itd. Tylko skąd wziąc na to pieniądze?


No właśnie, Palikot chce zrobić taką małą rewolucję. Chce połączyć ZUS i KRUS, stworzyć konkurencję dla NFZ, zlikwidować senat, zlikwidować powiaty i zmniejszyć liczbę urzędników. Człowiek chce skupić się na imporcie i polepszyć kontakty z państwami wschodu, etc. Ja wiem, że nie wszystko jest wykonalne, ale mam dość słuchania w ciąż tych samych tekstów innych partii.
Myślę, że gdyby realnie patrzeć na tą Jego wizję, to nie jest najgorsza, jednak za dużo w Polsce ciemnego ludu, który nie rozumie, że budżet państwa jest ograniczony. Ludzie patrzą tylko przez pryzmat swoich problemów finansowych i tego co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu, a przecież są rzeczy ważne i ważniejsze.

Jak mamy budować państwo, gdy każdy ciągnie z budżetu ile się da? Ale taki jest polak, ile by nie dostał, wiecznie mu mało. No i najlepiej wszystko za darmo. :|


Ludzie ja rozumiem że szukacie alternatywy na to co się dzieje ale przypomnijcie sobie co wyczyniał Palikot - penisy,świnskie ryje,chamstwo,prostactwo,żadnych zasad,ubliżanie,przezwiska,heppeningi,ukrywanie majątku przed żoną i urzędem skarbowym,prostackie obnoszenie się z majątkiem,poniżanie zmarłych,mało wam jeszcze tej madialnej hucpy zamiast rządzenia.
Pomyślcie czy Palikot zrobił wszystko co mógł jako prominentny działacz platformy,czy zajmował się własna karierą.To był przydupas na posyłki innych,a przydupas zawsze nim pozostanie jedynie zmienić może pryncypała.
Jeszcze raz pomyślcie zanim pózniej zaczniecie póz niej narzekać na chamstwo w klubie,na ulicy,w szkole-bo większość pomyśli,jemu wolno-mi wolno.


Właśnie, szukamy alternatywy, więc bierzemy wszystkie opcje pod uwagę. Można też to podciągnąć pod tolerancję. Czym się różni Palikot od reszty polityków? Tym, że on mówi co uważa, a inni mówią, to co obywatele chcą usłyszeć.
Nie opowiadam się na razie za żadną partią na 100%, ale w pewnym stopniu podoba mi pomysł małej rewolucji w tym kraju, bo niestety coś musi się w końcu tu zmienić.

Raffsky
10-09-2011, 17:25
1Palikot różni się na przykład tym że przełamał wszelkie granice chamstwa i to powinno go zdyskwalifikować.2Mierne wyniki prac komisji przyjazne państwo3.Zapowiedzi zmian własnego postępowania po 10,04,2010 by po chwili uderzyć z podwojoną mocą chamstwa
Z niektórymi rzeczami z jego programu się zgadzam,ale jestem pewny że z relizacją będzie jak z zapowiedziami Tuska.

Nobody
10-09-2011, 18:03
Bardziej do mnie palikot przemawia... może lepiej w garniaku wygląda - i może jednak na niego zagłosuje. ale zobaczymy co ci dwaj panowie jeszcze powiedzą do wyborów.


Eh, ale o polityce można rozmawiać i rozmawiać ...

umówimy sie na kawe żeby (nie koniecznie) o niej pogadać ?:ide:

Martynka.
10-09-2011, 23:14
Działalność Palikota w PO była bardzo produktywna , wiele jego pomysłów zostało zrealizowanych. No ale o tym się już nie mówi, bo łatwiej wyzwać go od "oszołomów" ;)



umówimy sie na kawe żeby (nie koniecznie) o niej pogadać ?:ide:

Porozmawiamy, o czym tylko będziesz chciał :P. :naughty:

Gordon_FreeMaN
11-09-2011, 08:07
Ludzie ja rozumiem że szukacie alternatywy na to co się dzieje ale przypomnijcie sobie co wyczyniał Palikot - penisy,świnskie ryje,chamstwo,prostactwo,żadnych zasad,ubliżanie,przezwiska,heppeningi,ukrywanie majątku przed żoną i urzędem skarbowym,prostackie obnoszenie się z majątkiem,poniżanie zmarłych,mało wam jeszcze tej madialnej hucpy zamiast rządzenia.
Pomyślcie czy Palikot zrobił wszystko co mógł jako prominentny działacz platformy,czy zajmował się własna karierą.To był przydupas na posyłki innych,a przydupas zawsze nim pozostanie jedynie zmienić może pryncypała.
Jeszcze raz pomyślcie zanim pózniej zaczniecie póz niej narzekać na chamstwo w klubie,na ulicy,w szkole-bo większość pomyśli,jemu wolno-mi wolno.


wolę gumowego *****ika i świński ryj niż "małpę w czerwonym" i "spieprzaj dziadu" czyli tzw. spuściznę po bracie, jak to Fuhrer Jaro określa.

lukibaze
11-09-2011, 08:45
wolę gumowego *****ika i świński ryj niż "małpę w czerwonym" i "spieprzaj dziadu" czyli tzw. spuściznę po bracie, jak to Fuhrer Jaro określa.


Jesli wolisz gumowce to nie nasza sprawa zachowaj to dla siebie ;)
Palikot wszystko robi pod publike gada to co chcecie uslyszec jestem ciekaw jakby wszedl do rzadu czy żylo by sie wam lepiej:) watpie :)
Spojrzcie na czyny nie na slowa ile Tusk zrealizowal planu swojego.
Miala byc 2 Irlandia otoz macie swoja druga Irlandie zadluzenie rosnie , bezrobocie takze, oszutow coraz wiecej kar dla nich coraz mniej.
Jaki kraj budujecie taki kraj macie proste

Raffsky
11-09-2011, 08:46
wolę gumowego *****ika i świński ryj niż "małpę w czerwonym" i "spieprzaj dziadu" czyli tzw. spuściznę po bracie, jak to Fuhrer Jaro określa.

to się potem nie dziw na starość jak ci ktoś miejsca w autubusie nie ustąpi.
A tak na serio to kto promował Palikota,z tego co pamiętam TVN,proponuje przeczytaj mój wcześniejszy wpis za czyje,a właściwie za jakie pieniądze powstała ta telewizja i skojarz te fakty.
Palikot był tylko nę...nym przydupasem Tuska mającym na zlecenie opluwać jego oponentów i przeciwników.Teraz jak go przeżuli i wypluli sie obudził i obiecuje.Obiecanki,cacanki a głupiemu radość głosi przysłowie.

Matan Zajcev
11-09-2011, 09:55
Każdy w polityce ma wady i zalety. Palikot się wygłupiał, ale pozostali też święci nie byli. Proste. Poza tym, skąd możecie wiedziec jaka Polska byłaby pod jego rządami? PO i PiS się nie sprawdziły, więc czas na kogoś innego. Zawsze to jakaś nadzieja...

Sanbit
11-09-2011, 16:05
to się potem nie dziw na starość jak ci ktoś miejsca w autubusie nie ustąpi.
Nie te geny kolego, nasza starość to będzie starość w wieku lat 50 (o ile większość z nas dożyje)
Proste. Poza tym, skąd możecie wiedziec jaka Polska byłaby pod jego rządami? PO i PiS się nie sprawdziły, więc czas na kogoś innego. Zawsze to jakaś nadzieja...
I o to chodzi. Jedna ekipa miała szanse, druga dała również plamę, to czas na zmiany. Co raz mocniej dochodzę do wniosku, że nie ma sensu wybierać "mniejszego zła"

Raffsky
12-09-2011, 12:08
Pomyślcie jeszcze i poczytajcie historię.Przełomowych zmian w państwach dokonywali ludzie o dobrej reputacji i moralności(Margaret Tacher,Ronald Regan),a nie ludzie wciskający się do życia publicznego za pomocą medialnej hucpy.Już widzę te zdjęcia w zachodniej prasie polskiego premiera ze sztucznym susiakiem albo świńskim ryjem,kto takiego człowieka potraktuje poważnie.Plus niejasności w finansach( o których rozpisywała się lokalna i ogólnopolska prasa np Dziennik wschodni )stwarzją możliwość szantażu i nacisku.

Matan Zajcev
12-09-2011, 14:12
Raffsky, ciągle wymieniasz jego wady, mówisz, że przełomowych zmian w państwach dokonywali ludzie o dobrej reputacji, więc do rzeczy: na kogo ty zagłosujesz?

Raffsky
12-09-2011, 14:18
Raffsky, ciągle wymieniasz jego wady, mówisz, że przełomowych zmian w państwach dokonywali ludzie o dobrej reputacji, więc do rzeczy: na kogo ty zagłosujesz?

Czekam na pojawienie się polskiego Wiktora Orbana lub Ronalda Regana i nowe wcielenie Józefa Piułsudzkiego.

Matan Zajcev
12-09-2011, 14:35
Aha, no to fajnie, to wszyscy tu na forum mamy tak czekac i na nikogo nie głosowac. Zrobią to za nas inni i wybiorą bandę patałachów, a my tego Piłsudskiego i tak miec nie będziemy.

Sanbit
12-09-2011, 15:58
Czekam na pojawienie się polskiego Wiktora Orbana lub Ronalda Regana i nowe wcielenie Józefa Piułsudzkiego.
Ja to zaplułem monitor. Przepraszam.

Raffsky
12-09-2011, 16:00
Ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać do konkretnej partii piszę wam swoje argumenty DO PRZEMYŚLENIA.Analizuję programy,mocno się w nie wczytując.Dyskutuję też na innych forach,na pewno nie podejmę decyzji pod wpływem telewizji czy pseudoatorytetów-celebrytów i pismaków manipulatorów,konsekwentnie od uzyskania praw wyborczych nie głosuje na przemalowaną czerwono-różową ekipę PZPR.
Zaglosuję na tych którym najbliżej będzie do mojego katologu wartosci i wizji Polski.
Wszystkim dyskutantom dedykuję utwór Hansa(52 Dębiec) pod tytułem - ZMYWAM
Hans Solo - ZMYWAM (prod. DarkBeatz) - YouTube

zxcvbnmasdfgh
12-09-2011, 18:33
Ja to zaplułem monitor. Przepraszam.


Ja też.

hihihi

No to czekamy na "PiłsuDZkiego" !

Raffsky
12-09-2011, 18:38
Ja też.

hihihi

No to czekamy na "PiłsuDZkiego" !

sorki mój błąd przyznaję ale czasem muszę pisać szybko.Mam nadzieję że ważniejsze są dla was konkretne argumenty a nie literówka.
Łączę się w bulu.

zxcvbnmasdfgh
12-09-2011, 18:45
A ja w nadzieji.

Martynka.
13-09-2011, 00:16
Ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać do konkretnej partii piszę wam swoje argumenty DO PRZEMYŚLENIA.Analizuję programy,mocno się w nie wczytując.Dyskutuję też na innych forach,na pewno nie podejmę decyzji pod wpływem telewizji czy pseudoatorytetów-celebrytów i pismaków manipulatorów,konsekwentnie od uzyskania praw wyborczych nie głosuje na przemalowaną czerwono-różową ekipę PZPR.


A co Ty myślisz, że my to ciemna masa społeczna jesteśmy? Samo to, że staramy się dyskutować na ten temat i analizować, ukazuje, że jesteśmy ponad tymi, którzy nie szukają rozwiązań.
Nie bądź arogancki.

Sauron
13-09-2011, 06:46
Ciekawa dyskusja się rozwinęła :)
Demokracja jakże piękne słowo,każdy mówi co chce,w wyborach oddaje głos na kogo chce,albo nie głosuje wcale bez żadnych konsekwencji....
WYBORY
Wybory to taka specyficzna dziedzina demokracji....
Wyborca wybiera partię która programowo najbardziej Mu pasuje,oddaje na nią głos i oczekuje CUDU NAD WISŁĄ....tysiące kilometrów autostrad,3mln.mieszkań,zniesienia podatków,służba zdrowia za darmo dla każdego i bez kolejek,praca dla wszystkich itd......ale tak nie będzie nigdy!!! DLACZEGO???
RZĄDZENIE
Po wygranych wyborach wygrana partia musi stworzyć rząd...i tutaj zaczynają się schody...
Bo jak pogodzić różne programy,różnych partii???
przykład

Wybory wygrywa partia Palikota dostaje 25% poparcia,tworzy koalicję z PSL-em i próbuje realizować obietnicę wyborczą

Palikot chce zrobić taką małą rewolucję. Chce połączyć ZUS i KRUS, stworzyć konkurencję dla NFZ,


PSL nigdy się na to się zgodzi!!!
po czterech latach Martynka ma pretensje do Palikota,oddała na Niego swój głos w wyborach i została oszukana...wiec co Ruch Poparcia już jest bee???....

Dotąd dokąd w Polsce będą rządzić koalicje,nic się nie zmieni....
Dotąd dokąd w Polsce będzie panowało przekonanie,że obywatelowi wszystko od Państwa należy się za friko,to nawet Palikot i Mikke nie pomogą :)
Dotąd dokąd w Polsce wyborcy co cztery lata będą zmieniali poglądy polityczne,w jednych wyborach za lewicą w drugich za prawicą,dotąd partie polityczne będą Ich oszukiwały....

Chciałbym,aby wybory wygrała któraś z partii panów o których mowa w tym temacie,..(chociaż ja oddam głos na PO)
chciałbym poczytać na 4clubbers dyskusję na ich temat przed następnymi wyborami :)...

Sanbit
13-09-2011, 07:28
Chciałbym,aby wybory wygrała któraś z partii panów o których mowa w tym temacie,..(chociaż ja oddam głos na PO)
chciałbym poczytać na 4clubbers dyskusję na ich temat przed następnymi wyborami :)...
Byłaby taka sama jak po wygranych wyborach przez PO

lukibaze
13-09-2011, 07:42
To ja mam inny pomysl glosujcie na Spalikota i bedzie wszystko cacy. Szkoda ze sie nie wytlumaczyl Wam kiedy urzad skarbowy naciagnal na miliony. Parcie na inna wladze Polak ma wielkie tylko to jest wybor mniejszego zla bo zaden polityk nie mysli o was tylko o sobie

Hidden
13-09-2011, 07:50
Parcie na inna wladze Polak ma wielkie tylko to jest wybor mniejszego zla bo zaden polityk nie mysli o was tylko o sobie

Ale skoro żaden polityk nie myśli o nas, to najlepszym wyjściem będzie wybór mniejszego zła, czyż nie?

lukibaze
13-09-2011, 08:31
Ale skoro żaden polityk nie myśli o nas, to najlepszym wyjściem będzie wybór mniejszego zła, czyż nie?


Dla ciebie moze i tak mi to wisi tak na dobra sprawe. Mentalnosci polaka nie zmienisz zawsze bedzie balagan i jakis błazen co oczaruje opinie publiczna czytaj Spalikot a ludzie bada łykac to jak tanie seriale na polsacie:)
Nie mysli z was nikt o przyszlosci tylko prosto linijnie byle ktos byl na tym stolku nie wazne czy kradnie czy nie bo przeciez to nie za moje prawda?? A wlasnie ze oni biora za twoje a ty sie meczysz :)

Hidden
13-09-2011, 08:40
Czyli powinniśmy nie głosować, tak?

zxcvbnmasdfgh
13-09-2011, 09:28
Chciałbym,aby wybory wygrała któraś z partii panów o których mowa w tym temacie,..(chociaż ja oddam głos na PO)



Nie rozumiem.

Chcesz, ale nie robisz nic w tym kierunku.
heh

JJU
13-09-2011, 09:31
Nie rozumiem.

Chcesz, ale nie robisz nic w tym kierunku.
heh

W kontekście tego, co będą mówić o nich pod koniec kadencji.
heh

Konr@do
13-09-2011, 10:09
Nie rozumiem.

Chcesz, ale nie robisz nic w tym kierunku.
heh

haha dokładnie, typowy Polak chciałby żeby wygrali tamci, ale i tak nie pójdzie wcale na wybory albo zagłosuje na tych "co mają większe szansee" totalny bezsens, i nie dziwota że w naszym kraju nigdy nic się nie zmieni :]

Raffsky
13-09-2011, 10:48
A co Ty myślisz, że my to ciemna masa społeczna jesteśmy? Samo to, że staramy się dyskutować na ten temat i analizować, ukazuje, że jesteśmy ponad tymi, którzy nie szukają rozwiązań.
Nie bądź arogancki.

Przepraszam jeśli poczułaś się urażona nie było to moim zamiarem.Natomiast dobrze wiem że wiele ludzi głosuje sugerując sie tym co mówią dziennikarze zapominając że oni biorą za to co mówią grubą kasę ,często zmieniając poglądy.Najlepszym przykładem jest T.Lis-tym którzy nie wierzą polecam do przeczytania jego książkę "Co z tą Polską".Rozumiem ze można zmienić punkt widzenia,ale nie aż tak-chyba że to wyrachowanie i kunkatorstwo.Pamiętacie hasło Rokity o "szarpnięciu cuglami" to pikuś przy tym co napisał w wyżej wymienionej książce.Nie będę rozpisywał się jak karierę w mediach zrobiła np.Monika Olejnik lub Piotr Kraśko,można znależć informacje w necie.
Część daje sobie wmówić że ci są piękni a ci brzydcy(no to jaka jest kanclerz Merkel?).
Część wierzy że za tych było duszno bo ścigali przekręciarzy i młócili sie w swoim gronie,a za tych to demokracja w 100 % choć nic się nie zmieniło (korupcja rośnie, lekarze znowu chętniej wyciągają łapki,Marczuk Pazura będzie was uczyć gotować,Kwach znowu będzie autorytetem moralnym,a kraj zielona wyspą gdzie ABW puka do drzwi rano zwykłego internauty a nie bandziora).
Jeszcze inni pójdą za głosem autorytetów np tych co są profesorem a jednocześnie nie są i pełna garścią biorą kasę od niemieckich fundacji,lub byłego prezydenta co jego syn chory na pomroczność jasną pokiereszował nauczycielkę na skrzyżowaniu i włos mu z głowy nie spadł.
Gruby Rycho namawia tylko na nas,my to demokracja,lewicowa wrażliwość+gajer za kupę szmalu,spasiony ryj i porsche na sejmowym parkingu.
Lekarze,notariusze,prawnicy,geodeci,radcy prawni,komornicy,sędziowie,urzędnicy i inni przedstawiciele tzw. kast zagłosują za każdym kto zachowa status quo by dalej nas doić idorabiać się na styku pieniędzy państwowych z prywatnymi.
To tylko kilka przemyśleń a Palikot jest tylko nowym wcieleniem tego samego bajeru.

Sauron
13-09-2011, 11:20
haha dokładnie, typowy Polak chciałby żeby wygrali tamci, ale i tak nie pójdzie wcale na wybory albo zagłosuje na tych "co mają większe szansee" totalny bezsens, i nie dziwota że w naszym kraju nigdy nic się nie zmieni :]

typowym Polakiem to jesteś Ty,na wybory nie chodzisz,a po wyborach narzekasz jak to w kraju źle,ale zawsze masz alibi "Ja na Nich nie głosowałem"(20 lat na Twojej wizytówce podpowiada mi że będą to Twoje pierwsze wybory)...wiec z czym do ludzi :)

ja na wybory chodzę,6 lat temu głosowałem na PO,4 lata temu także,podobnie będzie teraz....

@Rower dziadka

chciałbym aby wygrał Palikot lub Mikke,bo chciałbym poczytać Twoje posty typu "następni złodzieje,oszołomy, itd"....jestem pewien,że Ci co dziś popierają tych panów za cztery lata nie zostawiliby na nich suchej nitki :)....taka już natura Polaka....

Konr@do
13-09-2011, 11:50
typowym Polakiem to jesteś Ty,na wybory nie chodzisz,a po wyborach narzekasz jak to w kraju źle,ale zawsze masz alibi "Ja na Nich nie głosowałem"(20 lat na Twojej wizytówce podpowiada mi że będą to Twoje pierwsze wybory)...wiec z czym do ludzi :)

ja na wybory chodzę,6 lat temu głosowałem na PO,4 lata temu także,podobnie będzie teraz....


To rzeczywiście już lepiej wcale nie iść : ) a podobno człowiek uczy się na błedach :unsure:
W tamtym roku byłem na wybborach prezydenckich, na wybory rządu nie miałem wpływu ale to różnica nie chodzić a nie móc pójść panie specjalisto : ) a prawo do wyrażania swoich opinii ma każdy ( wskaż na moje narzekania - czekam :) ) jak to w wolnym kraju, no chyba że w Twoim mniemaiu możesz to zrobić tylko Ty, który dokonał jakże wspaniałego wyboru :) peace

benek2411
13-09-2011, 12:36
JKM jest zdecydowanie dużo mądrzejszy, operuje wiedzą na wiele tematów i potrafi bez zastanowienia ją wykorzystać by przedstawić argumenty właśnie, lub obalić argumenty rywala. Fajnie byłoby mieć takiego premiera jednak mi jest osobiście bliżej do poglądów lewicowych więc jeżeli miałbym głosować na któregoś z tych panów zdecydowanie wybrałbym Janusza Palikota, tym bardziej że odkąd odszedł z PO nie robi już z siebie głupka tylko naprawdę poszedł po rozum do głowy i podoba mi się to co robi:)

Konr@do
13-09-2011, 12:40
mi natomiast bliżej do JKM :P jego poglądy chociaż stricte radykalne ale jednak ma chłop pojęcie, plus za to że odcina się od tego co Tusk robił w psrawie kibiców i stadionów:
Kongres Nowej Prawicy zdecydowanie sprzeciwia się traktowaniu kibiców piłkarskich jako obywateli drugiej kategorii. Stanowczo potępiamy zamykanie stadionów, stosowane jako formę kary nakładanej na kluby piłkarskie za wybryki garstki chuliganów. Jest to działanie wymierzone w praktyce w ogół miłośników piłki nożnej, kluby sportowe i samych sportowców. Takie postępowanie jest równoznaczne ze stosowaniem zasady odpowiedzialności zbiorowej, jaskrawo sprzecznej z regułami państwa prawa i stanowi naruszenie konstytucyjnych praw obywateli.
Nasze zdumienie budzą również informacje o kolosalnych kosztach policyjnych interwencji na stadionach, w naszej ocenie zupełnie nieadekwatnych do skali zagrożeń.
Potępiamy wszelkie chuliganskie wybryki stadionowych wandali, niedopuszczalne jest jednak traktowanie wszystkich kibiców jako potencjalnych przestępców i stosowanie wobec nich zbiorowych represji. Jednocześnie odnosimy nieodparte wrażenie, że celowo wyolbrzymiane incydenty stadionowe stały się wygodnym tematem zastępczym, mającymprzykryć nieudolność władz państwowych w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów kraju.

benek2411
13-09-2011, 12:48
Konr@do - Strikte radykalne? Czy ja wiem? Samo to że JKM ma poglądy prawicowe nie jest zbytnio radykalny. Ma dużo fajnych pomysłów ale nawet gdyby został premierem, miałby iluś tam posłów w rządzie, to musi stworzyć z kimś koalicję by zmieniać wszystko to co dzieje się w naszym kraju, a jak pewnie zdajesz sobie sprawę z prawicowym ruchem w koalicję nie wejdzie ani PO ani SLD z wiadomych względów, a PiS z racji tego że ma prezesa takiego jakiego ma też w to nie wejdzie, idąc tym tropem skreślić też możemy też PSL i 4 największe polskie partie odpadają - krótko mówiąc jest pozamiatane.

Przykro mi to mówić ale tak jak wcześniej wspomniał Matan - zwykły polak myśli że mamy tylko 4 partie w naszym kraju, także głosowanie na panów przedstawionych w tej debacie jest po prostu stratą głosu :(

Raffsky
13-09-2011, 13:41
Konr@do - Strikte radykalne? Czy ja wiem? Samo to że JKM ma poglądy prawicowe nie jest zbytnio radykalny. Ma dużo fajnych pomysłów ale nawet gdyby został premierem, miałby iluś tam posłów w rządzie, to musi stworzyć z kimś koalicję by zmieniać wszystko to co dzieje się w naszym kraju, a jak pewnie zdajesz sobie sprawę z prawicowym ruchem w koalicję nie wejdzie ani PO ani SLD z wiadomych względów, a PiS z racji tego że ma prezesa takiego jakiego ma też w to nie wejdzie, idąc tym tropem skreślić też możemy też PSL i 4 największe polskie partie odpadają - krótko mówiąc jest pozamiatane.

Przykro mi to mówić ale tak jak wcześniej wspomniał Matan - zwykły polak myśli że mamy tylko 4 partie w naszym kraju, także głosowanie na panów przedstawionych w tej debacie jest po prostu stratą głosu :(
A czy nie masz wrażeni że jest to skutek min żle funkcjonujących mediów.Które zamiast rozliczać polityków,bratają się z nimi tworząc koła wzajemnej adoracji. Przecież w normalnym kraju media rozwaliłyby rząd który podnosi podatki a obiecywał ich obniżenie,gdzie ginie
Przypomnij sobie jak SLD kończyło rządzić było pod totalny ostrzałem(dzień bez afery w mediach dniem straconym),Pis od pierwszego dnia do ostatniego i dalej walą w nich-choc faktycznie 3 mln mieszkań brak.Z Korwina jest wieczny egocentryk i wariat,a o Palikocie i jego niejasnych finansach przypomniały sobie jak zaczął robić konkurencję rządzącym.
Stadion w Warszawie za publiczna kasę i cała prawda całą dobę na korzyść rządzących.
Trzeba zacząć od przebudowy ładu lub nieładu medialnego.

zxcvbnmasdfgh
13-09-2011, 14:39
@Rower dziadka

chciałbym aby wygrał Palikot lub Mikke,bo chciałbym poczytać Twoje posty typu "następni złodzieje,oszołomy, itd"....jestem pewien,że Ci co dziś popierają tych panów za cztery lata nie zostawiliby na nich suchej nitki :)....taka już natura Polaka....

Ja ich nie popieram :)

to raz

a dwa, że bym tak nie napisał.

a trzy

niestety znów wygra PO :|

lukibaze
13-09-2011, 15:00
Czyli powinniśmy nie głosować, tak?


Powinniscie zaczac szanowac Polske jako kraj i wasz dom nie glosowac oczywiscie bo tak mozna tylko cos zmienic na dobra sprawe w tej sytuacji:) widzisz jak jest ... kazdy ma prawo do wlasnego zdania w polsce za to mozna niezle dostac nie mowie o biciu tylko zaraz sa sprawy o pomowienia tylko ze wladza PO nie wie ze robi dokladnie to samo co Łukaszenka. A i jeszcze jedno po katastrofie teraz w rosji w ciagu tygodnia zbadali czarne skrzynki a jak wasz samolot spadl zajelo to pol roku wiec otworzcie wrescie oczy i wezcie sprawy w swoje rece:)


Konr@do - Strikte radykalne? Czy ja wiem? Samo to że JKM ma poglądy prawicowe nie jest zbytnio radykalny. Ma dużo fajnych pomysłów ale nawet gdyby został premierem, miałby iluś tam posłów w rządzie, to musi stworzyć z kimś koalicję by zmieniać wszystko to co dzieje się w naszym kraju, a jak pewnie zdajesz sobie sprawę z prawicowym ruchem w koalicję nie wejdzie ani PO ani SLD z wiadomych względów, a PiS z racji tego że ma prezesa takiego jakiego ma też w to nie wejdzie, idąc tym tropem skreślić też możemy też PSL i 4 największe polskie partie odpadają - krótko mówiąc jest pozamiatane.

Przykro mi to mówić ale tak jak wcześniej wspomniał Matan - zwykły polak myśli że mamy tylko 4 partie w naszym kraju, także głosowanie na panów przedstawionych w tej debacie jest po prostu stratą głosu

On ma poglady skrajnie prawicowe w niektorych wypowiedziach ja jestem raczej za wieksza swoboda ale wiekszymi karami ...
Trzeba najpierw zmienic mentalnosc ludzi nie mowie ze wszystkich ale zobacz ile jest przestepstw polacy jada np do anglii pracowac okradnie ich polak i zostawi nie anglik. Nad tym trzeba sie zastanowic potem isc i myslec o polityce:)
W niemczech skrajna prawica ma tak samo swoich sojusznikow ostatnio wielu z was napewno slyszalo ze pali samochody w Berlinie i wszczyna burdy. Otoz tak wlasnie jest ze zbyt radykalnymi pogladami trzeba znac umiar.. Spalikot nie ma pomyslu na polske ale ma za to pomysl jak swoja kieszen wypachac zlotowkami i tego ja sie trzymam bo polska mimo ze w polsce nie mieszkam nie jest mi obojetna w takich przypadkach

benek2411
13-09-2011, 15:42
A czy nie masz wrażeni że jest to skutek min żle funkcjonujących mediów.Które zamiast rozliczać polityków,bratają się z nimi tworząc koła wzajemnej adoracji. Przecież w normalnym kraju media rozwaliłyby rząd który podnosi podatki a obiecywał ich obniżenie,gdzie ginie
Przypomnij sobie jak SLD kończyło rządzić było pod totalny ostrzałem(dzień bez afery w mediach dniem straconym),Pis od pierwszego dnia do ostatniego i dalej walą w nich-choc faktycznie 3 mln mieszkań brak.Z Korwina jest wieczny egocentryk i wariat,a o Palikocie i jego niejasnych finansach przypomniały sobie jak zaczął robić konkurencję rządzącym.
Stadion w Warszawie za publiczna kasę i cała prawda całą dobę na korzyść rządzących.
Trzeba zacząć od przebudowy ładu lub nieładu medialnego.


Nie na darmo mówi się że media kreują rzeczywistość czy że są czwartą władzą w państwie:]


Kto by nie wygrał i tak raczej się nie poprawi. W Polsce rządy wyjdą na dobre dopiero gdy ktoś skrzyknie wszystkich i zrobi zamach stanu :]

Matan Zajcev
13-09-2011, 19:39
Lukibaze, ciągle piszesz tak, jakby tak łatwo byłoby to zrobic. Czy to moja wina, że Ruski tak bardzo się ociągali z tymi czarnymi skrzynkami? Czy to moja wina, że politycy tyle kradną i nie szanują kraju? Piszesz "powinniście" - w tym momencie zachowujesz się jak typowy Polak, czyli łatwo powiedziec, trudniej zrobic. Skoro dla ciebie to takie oczywiste, to weź zorganizuj jakiś ruch oporu czy coś w tym stylu, jak zobaczę że ma to sens, to się nawet dołączę :P

PS Benek, wg przepowiedni wkrótce ma się pojawic zapomniany generał-dyktator, (jedni obstawiają Petelickiego, inni kogoś inego, nazwisko zapomniałem) który ma przejac władzę w Polsce Tylko teraz nie pamiętam, czy on ma wprowadzic dyktaturę wojskową czy nie. Niektórzy twierdzą, że ów generał może się pojawic w 2014. Poczekamy, zobaczymy, może przepowiednia się spełni.

Sauron
13-09-2011, 21:58
To rzeczywiście już lepiej wcale nie iść : ) a podobno człowiek uczy się na błedach :unsure:
W tamtym roku byłem na wybborach prezydenckich, na wybory rządu nie miałem wpływu ale to różnica nie chodzić a nie móc pójść panie specjalisto : ) a prawo do wyrażania swoich opinii ma każdy ( wskaż na moje narzekania - czekam :) ) jak to w wolnym kraju, no chyba że w Twoim mniemaiu możesz to zrobić tylko Ty, który dokonał jakże wspaniałego wyboru :) peace

ucz się na błędach których jeszcze nie popełniłeś.....

Janusz Palikot "Fakty po Faktach" TVN24 13.09.2011

Janusz Palikot jest przekonany, że do Sejmu wejdzie, ale nie kryje, że jest gotów wspierać Donalda Tuska jako przyszłego premiera. - Chcę, by Polska dokonała skoku. Jeśli będzie to możliwe z Donaldem Tuskiem, nie widzę żadnych powodów, żeby nie miał być premierem i żeby nie udzielić mu wsparcia
- Uważam, że Tusk jako premier może wydobyć energię zmiany, jeśli nie będzie sparaliżowany Schetyną i Grabarczykiem. Koalicja z PSL, partią nastawioną na trwanie, oznacza, że nic się nie zmieni. Tusk ma potencjał, chociaż zawiódł, ludzie widzą to krytycznie - przyznał. Jak stwierdził, wie, że nie wygra wyborów, ale chodzi o to, kto (po PO i PiS) będzie trzecią siłą w parlamencie, która "zmusi Platformę do wysiłku". - PSL tego nie zrobi, SLD też nie. Ale może to zrobić Ruch Palikota
Dodał, że nie jest ruchem "wsparcia PO", bo wiele rzeczy mu się w partii nie podoba, ale można go nazwać "wsparciem Tuska", jego "dopalaczem".

Palikot chce być "dopalaczem" Tuska - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 13.09.2011 (http://www.tvn24.pl/-1,1717279,0,1,palikot-chce-byc-dopalaczem-tuska,wiadomosc.html)

Janusz Korwin - Mikke "se.pl" 13.09.2011

gospodarka wg. Hitlera jest już znana...teraz dochodzi gospodarka wg.Pinocheta i Xiaopinga...oraz ta wizja że za 6-7 lat przegonimy Niemcy...hahahaha

Janusz Korwin-Mikke: Przegonić Niemcy? Co za problem?!. Janusz Korwin-Mikke: Przegonić Niemcy? Co za problem?! - Janusz Korwin-Mikke, Niemcy, Opinie, Problem, Szwecja -Opinie - SE.pl (http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/janusz-korwin-mikke-przegonic-niemcy-co-za-problem_204916.html)

głosuj na kogo tylko chcesz to jest Twój wybór....tylko miej później odwagę do tego wyboru się przyznać....ja taką odwagę mam...czego również Tobie życzę....:)

Konr@do
13-09-2011, 22:01
ja się nie kryje na kogo zagłosuje, tego potem będe rozliczał na tym to chyba polega kolego? ;)

lukibaze
14-09-2011, 07:43
Lukibaze, ciągle piszesz tak, jakby tak łatwo byłoby to zrobic. Czy to moja wina, że Ruski tak bardzo się ociągali z tymi czarnymi skrzynkami? Czy to moja wina, że politycy tyle kradną i nie szanują kraju? Piszesz "powinniście" - w tym momencie zachowujesz się jak typowy Polak, czyli łatwo powiedziec, trudniej zrobic. Skoro dla ciebie to takie oczywiste, to weź zorganizuj jakiś ruch oporu czy coś w tym stylu, jak zobaczę że ma to sens, to się nawet dołączę :P



Nie jestem polakiem wiec jakiekolwiek ruchy u was mnie malo obchodza nawet jesli bym zorganizowal widzac to co sie w Polsce dzieje to rece opadaja :) poprostu jestem zdania ze nie mozna okradac wlasnego panstwa


A myślisz, że ja jestem innego zdania?


Tego nie wiem, ale zas wiem ze mentalnosci ludzi z dnia na dzien zmienic sie nie da a co za tym idzie wszystkiego dookola:)

Matan Zajcev
14-09-2011, 08:13
A myślisz, że ja jestem innego zdania?