PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Kościół pozywa miasto - żąda milionów złotych


mariuszpl88
07-09-2011, 23:06
Pozew o zapłatę za prawie pięcioletnie korzystanie bez umowy przez jedno z liceów ogólnokształcących z budynku należącego do Kościoła złożyła w poznańskim sądzie Archidiecezja Poznańska. Za korzystanie z budynku domaga się od miasta Poznania prawie 6 mln zł. Informację przekazała Agnieszka Weichert-Urban z biura prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Sprawa dotyczy budynku bezprawnie zabranego Kościołowi w 1956 roku. W czerwcu Kościół otrzymał wyrokiem sądu 4,7 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa za niemożność dysponowania odebranymi wówczas nieruchomościami, w tym budynkiem obecnego liceum. Czynsz jakiego domaga się archidiecezja został naliczony od czasu, kiedy nieruchomość została zwrócona Kościołowi.

- Pozew (http://wiadomosci.wp.pl/query,pozew,szukaj.html) dotyczy wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z tej nieruchomości za okres ostatnich 4,5 roku - powiedział reprezentujący Archidiecezję Poznańską mec. Mikołaj Drozdowicz. Kościół chce uzyskane od miasta pieniądze przeznaczyć na działalność charytatywną i oświatową Caritas.
Władze Poznania uważają, że prawie 6 mln zł, których domaga się archidiecezja jest kwotą za wysoką. Miasto chce zapłacić za korzystanie z nieruchomości, ale dokonane wyliczenia, na które się powołuje są 4,5 krotnie niższe od kościelnych.

Negocjacje miasta z Kościołem w sprawie tej nieruchomości trwają od września 2008 roku. W budynku przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu mieści się VIII Liceum Ogólnokształcące.

Wcześniej Kościół (http://wiadomosci.wp.pl/query,ko%B6ci%F3%B3,szukaj.html) otrzymał wyrokiem sądu 4,7 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa za niemożność dysponowania dwoma budynkami w Poznaniu, bezprawnie zabranymi Kościołowi w 1956 roku.

W 1956 roku budynek (http://wiadomosci.wp.pl/query,budynek,szukaj.html) obecnego liceum został wywłaszczony na rzecz Skarbu Państwa. Decyzję tę za nieważną w 2007 r. uznał minister budownictwa, a następnie wojewódzki i Naczelny Sąd Administracyjny.

Kuria domagała się 32 mln zł - równowartości 10-letniego czynszu za użytkowane budynki. Sąd w lipcu 2010 roku uznał, na podstawie wyceny biegłych, że wystarczająca będzie kwota 23 mln zł.

W czerwcu br. sąd apelacyjny obniżył tę kwotę, uznając że odszkodowanie (http://wiadomosci.wp.pl/query,odszkodowanie,szukaj.html) nie przysługuje za utracone korzyści, czyli potencjalne zyski z wynajmu budynków.

wp.pl

zawadzia89
07-09-2011, 23:10
malo kosciol ciagnie kasy od wiernych??? niech im wkoncu kasy fiskalne zaloza a nie za wszystko chca kasy tak jak im sie podoba ! ladna "co laska" w sadzie...6 mln zlotych... a ksieza potem rozwalaja sie mercedesami i audicami !!

oscar wilde
07-09-2011, 23:28
czarnej zarazie nigdy za wiele ;D sami wyciagneli piekną kase poprzez komisje majątkową ale to przeciez dla nich mało.....

zarazie wolno od wszystkiego brac pieniadze ale sami nie daliby zlamanego grosza na cokolwiek! a pensje za religie?! a darmowe ubezpieczenia i emerytura?! a ulgi podatkowe?!

i to wszystko wg tych ktorzy mają być w "posłudze" ;D

dobre ale dla baranów, nawet nie dla owieczek.

droga do piekła bedzie ksieżmi wybrukowana ;)

1x2Buła
07-09-2011, 23:38
droga do piekła bedzie ksieżmi wybrukowana ;)


nic dodać nic ując...

zawadzia89
07-09-2011, 23:46
ksieza powinni placic podatki za poslugi ... malo ktorych jest czystej wiary. dla wielu wiara to biznes i latwy zarobek

Sanbit
07-09-2011, 23:50
Mało złodziejom ?

oscar wilde
08-09-2011, 00:11
Mało złodziejom ?


stonce zawsze malo

mariuszpl88
08-09-2011, 00:39
a ksieza potem rozwalaja sie mercedesami i audicami !!


trzeba czyms do wiernych dojechac;d:piwo:

oscar wilde
08-09-2011, 00:48
trzeba czyms do wiernych dojechac;d:piwo:


wiernych baranow - zapomniales dodac

Sanbit
08-09-2011, 00:53
Zapomnieliście dodać, że aby dojechać to "za coś trzeba zalać"

offcast
08-09-2011, 01:07
Nie ma to jak opinia biewglego sanbita

Sanbit
08-09-2011, 01:24
Nie ma to jak opinia biewglego sanbita
każdy ma prawo do swojej, tak jak i Ty masz do tej. Nie wiem tylko czy chciałeś napisać :"biegłego" czy "wielebnego"... Oba słowa pasują tutaj bezapelacyjnie \m/

Szypeć
08-09-2011, 07:51
Jestem wierzący, ale wobec prawa wszyscy powinni być równi. Skoro tak się domagają od jednego miasta pieniędzy, to może niech innemu miastu oddadzą skradzione pieniądze.
Kościół kupił tanio, sprzedał drogo. Długu miastu nie chce oddać; kościół, parafia, pieniądze, wezwanie do zapłaty, Eugeniusz Stelmach, na Ujeścisku, Ujeścisko, Wilanowska, działka dla kościoła Gdańsk, Gdynia, Sopot (http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kosciol-kupil-tanio-sprzedal-drogo-Dlugu-miastu-nie-chce-oddac-n47947.html)

lukibaze
08-09-2011, 10:10
hmmmm dla mnie powinno byc tak ksiadz powinien miec umowe o prace na najnizsza krajowa skoro wiekszosc ludzi przezyje oni tez do tego maja za darmo dach nad glowa i gosposie:) pieniadze od wiernych powinny isc w szczegolnosci na podatki reszta powinna isc na pensje dla nich podatki dzis uderzaja w najbiedniejszych a rekiny biznesu a raczej zwykli ludzie idacy nieuczciwa droga ze tak powiem placa tyle samo co ten co zarabia najnizsza krajowa:) w polsce sa rowni i rowniejsi niech ksiaza oddaja 50% tego co im wpada do kieszeni na kazdej mszy powinna byc kasa fiskalna moze ktos mnie wysmieje ale jesli kosciol dzis to biznes to niech wszystko bedzie jak w biznesie czysty interes i placenie:) jestem tak samo za zlegalizowaniem prostytucji zeby panstwo mialo kase :) troszke ruszyc glowa a mozna niezle naprawde pchnac polske naprzod:)

Wojtek Szczęsny
08-09-2011, 10:24
dlaczego zaden gorliwy katolik nie gnoi oscara albo sanbita ?
xD zatkało was katolicy czy co?

co do tematu to mnie to nie dziwi :) Już długo uwazam katolicyzm za złowieszczą sektę
wystarczy otworzyć oczy i nie być baranem.. albo owieczką co już zależy od płci chyba ? :PP

zawadzia89
08-09-2011, 11:18
juz nawet nie chodzi o ta kase ale ogolne ich zachowania bo co oni moga wiedziec na temat rodzin, ich zakladania i relacja kobieta-mezczyzna?? chyba ze maja na boku rodziny :P

Konr@do
08-09-2011, 11:32
jestem tak samo za zlegalizowaniem prostytucji zeby panstwo mialo kase :) troszke ruszyc glowa a mozna niezle naprawde pchnac polske naprzod:)i to dosłownie pchnąć heheh :D
co do tematu, zgadzam się z większością tak samo jak kościół opodatkować tak samo jak i jestem za zlikwidowaniem KRUSU i skonczeniem tego podziału. Wtedy przynamniej odrobine sprawiedliwości by było ;P Niestety w dzisiejszych czasach wszystko przedklada sie dla pieniedzy, co widac na kazdym kroku nawet i Kosciele, to jaka kase zbijaja na pogrzebach, slubach, i innego typu wydarzeniach to naprawde przyprawia o bol głowy, dla mnie to jest wręcz chore. Żeby rzeczywiscie to szlo na jakies dobre cele, a ktos kto placi im co tydzien tak naprawde nie wie czy pojdzie to na nowy samochod, rodzine na boku, czy rzeczywiscie na to na co powinno. Wsumie ich też się powinno z tego rozliczac ;p

Dj Encore
08-09-2011, 11:37
malo kosciol ciagnie kasy od wiernych??? niech im wkoncu kasy fiskalne zaloza a nie za wszystko chca kasy tak jak im sie podoba ! ladna "co laska" w sadzie...6 mln zlotych... a ksieza potem rozwalaja sie mercedesami i audicami !!

Niedługo to będa Bentleyami jezdzic xd

zawadzia89
08-09-2011, 11:39
a ja nie jestem za zlikwidowaniem KRUSU jak ktos ma gospodarstwo to wie ze lepszy dla niego jest KRUS. nasza wiara..."co laska " a babcie daja kase bo mysla ze dostana odkupienie wieczne

Konr@do
08-09-2011, 11:49
Lepsze dla nich owszem, ale wcale nie lepsze dla kraju, i też dla innych ktorzy płaca ciezkie pieniadze w ZUS ;p

zawadzia89
08-09-2011, 11:54
a no przykre ale tak jest w Polsce i KRUSU nie zlikwiduja bo rolnicy i sadownicy sie na to nie zgodza :) placa ciezkie pieniadze w ZUS ale rolnicy za to ciezko zapier.... wiec w jakis sposob sprawiedliwosc jest. a kraj niech najpierw zacznie od obciecia koryt politykow :)

Matan Zajcev
08-09-2011, 14:26
juz nawet nie chodzi o ta kase ale ogolne ich zachowania bo co oni moga wiedziec na temat rodzin, ich zakladania i relacja kobieta-mezczyzna?? chyba ze maja na boku rodziny :P

Tak samo możnaby powiedziec o lekarzach, którzy operują ludzi ze schorzeniami, których oni sami nigdy nie mieli :P To, że księża nie mają rodzin nie znaczy, że g.... wiedzą na ten temat. Oczywiście, są pewnie tacy, podobnie jak ci, którzy mają rodziny. Ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.

Nie jestem specjalistą, ale czy 6 mln to nie jest za dużo? Kościół nie miał przez to chyba straty. A taką kasę ściągają za pogrzeby, że powinni się wstydzic.

Sanbit
08-09-2011, 14:30
Tak samo możnaby powiedziec o lekarzach, którzy operują ludzi ze schorzeniami, których oni sami nigdy nie mieli :P Słabe. Lekarze odbywają praktyki przez wiele lat i widzą na własne oczy. Uczą się tego kilka ładnych lat na studiach (studia medyczne). Gdyby nie pierwsze cięcia przed wieloma wieloma wiekami to do tej pory nie wiedzielibyśmy jak leczyć schorzenia. Księża pieprzą o miłości, oddaniu się Bogu i zrzucaniu wielu spraw na "opatrzność boską". Tyle z ich nauczania. Tyle to i ja mogę nauczać, podobnie jak zwykły facet z 20-letnim doświadczeniem małżeńskim.

lukibaze
08-09-2011, 14:49
A wiec jednym slowem bagno ale niemieszlabym kosciola z Bogiem poniewaz jak orzeł napisal to swietokractwo ... Powinno moze byc jeszcze inaczej swiatynia powinna byc wchodzi modli sie kto chce ale sam temat ksiezy to trudny temat wystarczy isc lub spytac sie kogos madrego w podeszlym wieku mianowiscie kiedys ksiaza mowili z glowy mowili co czuja teraz kazania sa sciagane z internetu ba powiem wiecej jest pare afer gdzie ksiaza nawoluja np do jakiejs nienawisci jak to czyni tadeusz rydzyk i powiem jeszcze wiecej idac moim rozumowaniem dochodze do wniosku ze ksieza to juz nie lacznik miedzy bogiem a czlowiekiem a to juz biznes biorac slub juz masz cennik nie ma co laska bo jak kolega odmowil ksiadzu kasy slubu nie bylo, co laska to sie tylko mowi tak jak biedny zebra na ulicy tez ma napisane ile mozecie dajcie ale napewno nie mysli o 1 groszu a o sumie wiekszej .. Bylo pare takich przypadkow ale jeden utklil mi w pamieci kiedy śp ksiadz Jankowski wsiadl do jaguara i powiedzial " co tu tak ciasno beznadziejny samochod" ja bym chcial miec znaczek od jaguara i bym sie cieszyl przepych maja niemilosierny i nalezy cos z tym zrobic przede wszystkim zaczac ostro podatkowac .

Dan Slenders
08-09-2011, 17:26
Ksiądz to niby ksiądz, ale takim zachłannym habiciorom to nakopałbym tu i ówdzie.
Niech się do jakieś porządnej roboty wezmą, PKB lepiej by rosło:P

Gordon_FreeMaN
08-09-2011, 17:55
Zapomnieliście dodać, że aby dojechać to "za coś trzeba zalać"


a sześciolitrowe silniki w audicach nie palą mało


poza tym.. oddano im w 2007 roku... zapewne chwyt kampanii wyborczej PiS w ówczesnych wyborach, tzw. "hołd dobrego ojczulka Kaczyńskiego" dla zdobycia garstki schorowanych moherów którzy zagłosują na PiS

Raffsky
08-09-2011, 19:38
"Bogu co boskie,cesarzowi co cesarskie..."
Kościół jest traktowany instrumentalnie przez polityków,dlatego nikt nie potrafi zaprowadzić zdrowych relacji na linii państwo-kościół,i tak będzie jeszcze przez jakiś czas.Księża,hierarchia ma te same wady co i inni polacy.Ale wierzcie mi zatęsknicie za kosciołami,katolikami w starciu z islamem.Życie nie znosi pustki i w miejsce pozostawione przez katolicyzm wejdzie wlaśnie islam,a on się nie patyczkuje i pogardza ateistami.O ile katolicy nawołują to islamiści zmuszają.
Jestem wierzący,ale jestem za sprawiedliwym płaceniem podatków.Skoro kler bierze duże opłaty niech płaci podatki,niech politycy to uregulują(a nie jak D.Tusk biorą ślub kościelny przed wyborami).
Myśleć,myśleć.....

Dan Slenders
08-09-2011, 19:49
Ale wierzcie mi zatęsknicie za kosciołami,katolikami w starciu z islamem.Życie nie znosi pustki i w miejsce pozostawione przez katolicyzm wejdzie wlaśnie islam,a on się nie patyczkuje i pogardza ateistami.O ile katolicy nawołują to islamiści zmuszają.

Typowo katolickie gadanie (w tym, co cytuję).
Ja nigdy nie przejdę na żaden islam i nie myśl, że jak coś to dam im sobą pomiatać.
Nie trzeba być wierzącym, by czynić dobro i bronić swoich ideałów.

Raffsky
08-09-2011, 20:00
Typowo katolickie gadanie (w tym, co cytuję).
Ja nigdy nie przejdę na żaden islam i nie myśl, że jak coś to dam im sobą pomiatać.
Nie trzeba być wierzącym, by czynić dobro i bronić swoich ideałów.

Nie rozumiesz o czym piszę - katolicy są łatwą grupą do eliminacji bo nadstawiają drugi policzek(niech pajac Negral podrze koran,albo Brown niech napisze swoje brednie o Mahomecie).Katolicy nawracają słowem albo wcale bo są w odwrocie,islamiści nie będą pytać cię o zdanie - istnieje Dom Boga(kraje wyznawców islamu) i reszta(stan przejściowy-albo sie nawrócą albo trzeba ich zabić).Zachód ze swoją duchową pustynią jest bezradny w tym starciu.

zawadzia89
09-09-2011, 09:52
nie porownujmy katolikow do islamistow to nie ma sensu :)
latwa grupa do eliminacji ale o wiele bardziej liczniejsza niz islamisci

Raffsky
09-09-2011, 10:56
Odważni politycy o odpowiedniej moralności już dawno załatwili by problem stosunków państwo-kościół(podatki,sfera rozgraniczenia,edukacja,zwrot majątku) i nie byłoby takich dyskusji.Głosujecie na pajaców,szachrajów,oszustów a potem narzekacie.
Jeszce mam pytanie do tych atkujących,czy tak samo rozliczalibyście liczne szemrane fortuny powstałe na garbach głownie waszych rodziców i dziadków.
Jeden przykład czy wiecie że pieniądze ze sprzedaży udziałów PZU miały zasilić fundusz rezerwy demograficznej i w przyszłości z tej kasy miały być wypłacane świadczenia.Jak było to polecam wam filmik pod linkiem
Kto chciał ukraść PZU 1/6 - YouTube
do wielbicieli piłkarzyków i drugiej irlandii-nie szczekać bo to materiał waszej zaprzyjażnionej stacji

sajgoN1
09-09-2011, 10:59
Nie rozumiesz o czym piszę - katolicy są łatwą grupą do eliminacji bo nadstawiają drugi policzek(niech pajac Negral podrze koran,albo Brown niech napisze swoje brednie o Mahomecie).Katolicy nawracają słowem albo wcale bo są w odwrocie,islamiści nie będą pytać cię o zdanie - istnieje Dom Boga(kraje wyznawców islamu) i reszta(stan przejściowy-albo sie nawrócą albo trzeba ich zabić).Zachód ze swoją duchową pustynią jest bezradny w tym starciu.

Wrzucasz wszystkich muzułmanów do jednego wora... Ale zainteresuj się bardziej to religią, a nie wierz we wszystko co mówią Ci w telewizji, bo skończysz jak marionetka, którą ktoś pociąga za sznurki ;) Możesz być zaskoczony..

Co do tematu. Wszyscy jesteście za opodatkowaniem kościoła i zrobienia z niego normalnej "firmy", ale na wyborach i tak większość z Was zasłoguje na "bandę czworga". Później znowu będzie 4 lata narzekania...

Raffsky
09-09-2011, 11:17
Wrzucasz wszystkich muzułmanów do jednego wora... Ale zainteresuj się bardziej to religią, a nie wierz we wszystko co mówią Ci w telewizji, bo skończysz jak marionetka, którą ktoś pociąga za sznurki ;) Możesz być zaskoczony..

Co do tematu. Wszyscy jesteście za opodatkowaniem kościoła i zrobienia z niego normalnej "firmy", ale na wyborach i tak większość z Was zasłoguje na "bandę czworga". Później znowu będzie 4 lata narzekania...

Od 4 lat praktycznie nie oglądam tv(poza sportem i powtórkami swoich ulubionych seriali),o islamie co nieco wiem ze studiów(pisałem pracę mgr na temet terroryzmu religijnego) plus troszkę książek przeczytałem na ten temat.Mogę być pewien że nawet umiarkowani poprą fanatyków w starciu ze światem szeroko rozumaianego przez nich zachodu.

sajgoN1
09-09-2011, 12:26
Od 4 lat praktycznie nie oglądam tv(poza sportem i powtórkami swoich ulubionych seriali),o islamie co nieco wiem ze studiów(pisałem pracę mgr na temet terroryzmu religijnego) plus troszkę książek przeczytałem na ten temat.Mogę być pewien że nawet umiarkowani poprą fanatyków w starciu ze światem szeroko rozumaianego przez nich zachodu.

Skoro pisałeś o tym pracę magisterską to odpowiedz na pytanie. Przedstawiciele której religii zabili w historii świata więcej ludzi, w celu szerzenia wiary i nawracania "niewiernych" ?

Wiadomo, że na kilkaset milionów muzułmanów, znajdzie się grupa popaprańców, którzy są terrorystami. Światowe media zrobiły na to nagonkę (każdy doskonale wie w jakim celu) i teraz uważa się, że każdy muzułmanin to terrorysta. To są fanatycy religijni. Fanatykami religijnymi można również nazwać ludzi, którzy stali w zeszłym roku pod krzyżem w Warszawie. Różni ich tylko to, że ci muzułmańcy fanatycy mają w swoich działaniach jakiś cel i jest w nich sens. U tych katolickich jest wprost przeciwnie. No bo czemu miało to służyć? ;x Poza tym założe się, że gdyby dać bombę takiemu moherowi, to daje sobie rękę odciąć, że użyła by jej w celu "nawracania niewiernych".

Raffsky
09-09-2011, 12:47
Najwięcej sumień ma na koncie współczesna religia zwana komunizm i jej lżejsza odmiana socjalizm,sporo dołożył też odłam zwany narodowym socjalizmem(a w mediach ciągle o prawicowych faszystach)
A na poważnie to nie neguję czarnych kart kościoła katolickiego i wielu ofiar.
To ty mi powiedz kto to głosi -że istnieje dom boga(kraje rządzone wg prawa koranicznego)i reszta państw z rzeszami niewiernych(ale to stan przejściowy).
Ja sam nie mam nic przeciwko wyznawcom islamu ,wprowadziłem ten wątek ze względu na to że życie nie znosi pustki,zachód wyruguwuje wartość jaka jest wiara zastępując ja pustką i chorymi pomysłami(eutanzja,narkotyki,aborcja,homoseksualiz m),jest bezradny w starciu ze światem islamu.A naiwni ludzie podłączają się to tzw. churu wujów i jadą po kościele jak się tylko da wykorzystując każdą okazję bez cienia refleksji.Przypomnij sobie włoska aktorkę Fallaci która mimo że była niewierząca,twierdziła że tylko chrześcijaństwo jest w stanie ochronić europę.

sajgoN1
09-09-2011, 13:08
Najwięcej sumień ma na koncie współczesna religia zwana komunizm i jej lżejsza odmiana socjalizm,sporo dołożył też odłam zwany narodowym socjalizmem(a w mediach ciągle o prawicowych faszystach)
A na poważnie to nie neguję czarnych kart kościoła katolickiego i wielu ofiar.

Pytałem tylko o islam i chrześcijaństwo, nie wiem po co wtrącasz tu komunizm i socjalizm, które tak na marginesie nie są religią, a ustrojem politycznym ;)


To ty mi powiedz kto to głosi -że istnieje dom boga(kraje rządzone wg prawa koranicznego)i reszta państw z rzeszami niewiernych(ale to stan przejściowy).


Pytasz kto to głosi? Właśnie ta rzesza fanatyków religijnych, o których pisałem wcześniej.

Przypomnij sobie włoska aktorkę Fallaci która mimo że była niewierząca,twierdziła że tylko chrześcijaństwo jest w stanie ochronić europę.

Kim ona była, żebym miał jej wierzyć w to co mówi i traktować to jako jedyne słuszne słowa? Moim zdaniem wszelkiego rodzaju religie, na tym etapie ewolucji i rozwoju technologicznego, powodują już tylko zacofanie społeczeństwa i świata.

Raffsky
09-09-2011, 14:54
To porównaniee to była mała dygresja do moralności we współczesnym świecie kiedy ciagle przypomina się dawne występki kościoła rugując go z przestrzeni,a zapomina się o występkach socjalizmu i wprowadza się go w przypudrowanej wersji.Cała unia europejska śmierdzi socjalizmem aż do wyrzygania.
Ta grupka nie jest aż taka mała a stoją za nimi wpływowi i bogaci potentaci pól roponośnych,wystarczyły karukatury Mahometa i przypomnij sobie co się działo,zachód traktuje ich wybiórczo oni nas wrogo jako całość.
Twierdzisz że wartości to przeżytek bo technologia,ewolucja,rozwój
1.Amerykańska technologia chyba nie daje rady hartowi,poświęceniu i wierze w cel walki
2.Przypomnij sobie z historii rok 1920 co daje wiara,poświęcenie,wartości
3.Obrona Wizny zwana "Polskimi Termopilami" kilkuset zdeterminowanych wiarą,patriotyzmem kontra 50 tyś

Oriana Fallaci ? Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Oriana_Fallaci)

Dan Slenders
09-09-2011, 15:40
Raffasky nie pękaj, Sobieski dał sobie radę to i my damy;>

Matan Zajcev
09-09-2011, 16:19
Sajgon, wystarczy wyobraźic sobie, co by było, jakby każdy w Polsce był wierzący i przestrzegał dekalogu. Nie byłoby morderstw, bijatyk, kradzieży, policja nie byłaby potrzebna. A tak to widzisz co mamy. Jakby nie było religii, to w społeczeństwie istniałaby swego rodzaju patologia, nie byłoby odgórnych ograniczeń, więc ludzie zachowywaliby się egoistycznie i robiliby co chcą.

zawadzia89
09-09-2011, 17:20
jakby kazdy przestrzegal dekalogu i Biblii to to nie byloby tyle malzenstw przez wpadke i ogolnie liczba dzieci bylaby mala :P

Negan
09-09-2011, 17:33
A jakby to Wam państwo zabrało grunt za PRL? To co, nie chcielibyscie z powrotem?

Co to za różnica, czy kościelne, czy państwowe, zabrano bezprawnie, to trzeba oddać i tyle

Matan Zajcev
09-09-2011, 17:35
jakby kazdy przestrzegal dekalogu i Biblii to to nie byloby tyle malzenstw przez wpadke i ogolnie liczba dzieci bylaby mala :P

Chyba raczej na odwrót - byłoby dużo dzieci. A małżeństwa przez wpadkę to chyba sama rozumiesz, że to kiepskie wyjście i lepiej, żeby takich małżeństw nie było. Nadal obstawiam przy swoim :)

YaHu
09-09-2011, 17:45
Sajgon, wystarczy wyobraźic sobie, co by było, jakby każdy w Polsce był wierzący i przestrzegał dekalogu. Nie byłoby morderstw, bijatyk, kradzieży, policja nie byłaby potrzebna. A tak to widzisz co mamy. Jakby nie było religii, to w społeczeństwie istniałaby swego rodzaju patologia, nie byłoby odgórnych ograniczeń, więc ludzie zachowywaliby się egoistycznie i robiliby co chcą.

Jest jeszcze takie coś jak ,,SUMIENIE"

sajgoN1
09-09-2011, 17:53
To porównaniee to była mała dygresja do moralności we współczesnym świecie kiedy ciagle przypomina się dawne występki kościoła rugując go z przestrzeni,a zapomina się o występkach socjalizmu i wprowadza się go w przypudrowanej wersji.Cała unia europejska śmierdzi socjalizmem aż do wyrzygania.
Ta grupka nie jest aż taka mała a stoją za nimi wpływowi i bogaci potentaci pól roponośnych,wystarczyły karukatury Mahometa i przypomnij sobie co się działo,zachód traktuje ich wybiórczo oni nas wrogo jako całość.
Twierdzisz że wartości to przeżytek bo technologia,ewolucja,rozwój
1.Amerykańska technologia chyba nie daje rady hartowi,poświęceniu i wierze w cel walki
2.Przypomnij sobie z historii rok 1920 co daje wiara,poświęcenie,wartości
3.Obrona Wizny zwana "Polskimi Termopilami" kilkuset zdeterminowanych wiarą,patriotyzmem kontra 50 tyś

Oriana Fallaci ? Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Oriana_Fallaci)

Nikt nie zapomina o występkach komunizmu czy socjalizmu. Dla mnie również oba te systemy to porażka. Jestem świadom tego jak Unia manipuluje ludźmi i dąży do podporządkowania ich sobie.

Zachód nie traktuj ich wybiórczo. Według mnie jest raczej odwrotnie niż piszesz ;)

Nie neguję tego, że wiara w cel, poświęcenie itd, itd. to ważna sprawa, lecz nie rozumiem jaki to ma związek z Islamem lub Kościołem katolickim.

Artykuł na temat Oriana Fallaci w ogóle mnie nie przekonuje :)

Sajgon, wystarczy wyobraźic sobie, co by było, jakby każdy w Polsce był wierzący i przestrzegał dekalogu. Nie byłoby morderstw, bijatyk, kradzieży, policja nie byłaby potrzebna. A tak to widzisz co mamy. Jakby nie było religii, to w społeczeństwie istniałaby swego rodzaju patologia, nie byłoby odgórnych ograniczeń, więc ludzie zachowywaliby się egoistycznie i robiliby co chcą.

Pomysł z dekalogiem był dobry. Przynajmniej omotani ludzie, ze strachu starają sie tego przestrzegać.

Jakby nie było religii to w pierwszej kolejności nie byłoby przynajmniej 80 % wojen w przeszłości :)

Poza tym to wszystko to gdybanie.

Matan Zajcev
09-09-2011, 18:01
Jakby nie było religii to w pierwszej kolejności nie byłoby przynajmniej 80 % wojen w przeszłości :)
.

Nie, jakby była jedna religia (np. chrześcijaństwo) to też wojen by nie było. To raz. Dwa - omotanymi ludźmi to raczej należy nazwac tych, którzy nie przestrzegają Dekalogu (omotani przez Szatana, przez wizję łatwego życia).

Maggie
09-09-2011, 18:09
malo ktorych jest czystej wiary. dla wielu wiara to biznes i latwy zarobek

Weź się dziewczyno zastanów o czym Ty w ogóle mówisz. : /

Cóż, w tej kwestii racją jest, że Kościół nie powinien był w ten sposób postępować..

_Karolajn
09-09-2011, 19:02
powiem tak - za mało kasy nasz kochany Kościółek ma :> poniekąd wiem jak ta działalność charytatywna wygląda, mam wujka księdza i szczerze powiedziawszy nie znam większego chama i bezlitosnego człowieka od niego, do tego jeszcze złodziej. Ta jego charytatywność poszła na nowe audi no i przynajmniej ma za darmo chlańsko z kolegami duchownymi, no i swojej rodzince też fajne libacje potrafi zafundować :) Powiem tyle - jak dla mnie w tych czasach wieczorna modlitwa ku czci Boga ma większą wartość niż niedzielna Msza , na którą oczywiście trzeba chodzić bo inaczej nie jestes prawdziwym Chrześcijaninem, no i tak jak moja nauczycielka z religii powiedziała 'jesteś zakłamany'.
malo ktorych jest czystej wiary. dla wielu wiara to biznes i latwy zarobek
zgadzam się w 100 % :)

Kościół dla mnie jest już dawno skończony, chociaż dalej wierze w Boga i prosze nie mówić, że naszym obowiązkiem jest chodzenie na Msze do tego domu złodziejskiego nie raz budowanego na ludzkiej krzywdzie, bo jak dla mnie Nabożeństwo odprawiane przez jakiegoś alkoholika, wśród tylu fałszywych katolików i istnych s*****synów żadnego znaczenia nie ma.
Za mało w dupach mają, no trudno, zawsze można jakieś odszkodowanie wymusić, będą mieli za co się bawić :)

Dan Slenders
09-09-2011, 20:09
Dzisiaj z tą kasą dla Kościołów to nieźle Palikot wyskoczył.
Znieść płacenie z budżetu, jak ktoś będzie chciał coś przekazać swojemu Kościołowi, to albo niech daje na tace, albo przekazuje 2,5% podatku