PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Loterie SMS - koniec z oszustwami


^Mruczy^
05-09-2011, 16:55
"Wygrałeś samochód o wartości 100 tys. zł. Aby potwierdzić odbiór nagrody wyślij SMS..." - już niedługo takie wiadomości tekstowe mogą odejść w niepamięć. Sejm uchwalił bowiem nowe prawo, które z założenia ma walczyć z nieuczciwymi organizatorami konkursów.

O odpowiednie regulacje walczyła od dawna prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej - Anna Streżyńska. Urząd od dłuższego czasu dostawał skargi od rozżalonych użytkowników, którzy nie byli świadomi, że z każdym dniem pobierane są od nich opłaty. Wystarczyło, że odpowiedzieli na SMS startowy danego konkursu. O procederze dowiadywali się dopiero z dniem otrzymania rachunku...

Teraz ma się to zmienić. Sejm przyjął bowiem uchwałę, która zakazuje organizowania konkursów. Jest to część nowego prawa telekomunikacyjnego. Wraz z wejściem w życie ustawy, operatorzy i organizatorzy SMS-owych loterii będą musieli informować o podwyższonej opłacie usługi, którą oferują. Ponadto dane te mają być podawane w przejrzysty sposób. Nie będzie już więc sytuacji, kiedy informacje o cenie będą wypisane najmniejszą czcionką w mało widocznym miejscu (np. w reklamie telewizyjnej).

Następną nowością jest możliwość ustalenia (z operatorem) progu kwoty, po przekroczeniu którego usługa zostanie wstrzymana.

Nowe prawo jest dobrym krokiem w kierunku ucywilizowania wszelakich loterii...


gg.pl

Memciu
05-09-2011, 17:10
Lepiej późno niż wcale :)

zawadzia89
07-09-2011, 11:06
dla mnie te loterie sms to wielki niewypal, zeby wygrac cos musisz wyslac kilka sms za konkretne kwoty albo wykonac poloczenie za 7 zl/min. nabijanie ludzi w butelke i tyle!
Dziadki siedza w domu i sie na to nabieraja.

lukibaze
07-09-2011, 11:19
Dla mnie osobiscie kazde takie nabieranie ludzi powinno sie konczyc conajmniej 10 letnim wiezieniem:)

zawadzia89
07-09-2011, 11:44
ale konczy sie na nerwach i placzu nad strata kasy:P

ErykDance!
07-09-2011, 14:01
Juz mnie nie wkur..wi zaden sms o podobnych tresciach :P i bardzo dobrze ;)

MoveFunk
07-09-2011, 14:25
glownie nabierali starszych ludzi

Konr@do
07-09-2011, 14:34
raz ze trzeba karac takich oszustow, dwa to trzeba miec odrobine zdrowego rozsadku, ja wychodzę z załozenia ze nie ma nic za darmo, jedynie konkursy ktore organizuja jakies znane firmy itp jestem w stanie uznać. Bo za ludzką głupotę i naiwnosc sie płaci niestety

CrisPL
07-09-2011, 15:13
Ja nie trzymam założenia, że nic nie ma za darmo, bo jakoś gramy na internecie w różne gry, np. Metin, tibia jest za darmo. Więc myślę, że twierdzenie nie ma nic za darmo nie do końca się sprawdza.

A co do tematu to dobrze, że w końcu coś z tym robią wkurza mnie jak czekam na sms'a od kolegi, a przychodzi takie konkursowe oszustwo.

zawadzia89
07-09-2011, 16:05
ale twarz Hajzera w reklamie pusty sms nieraz do mdlosci doprowadzala ;P

Suicide Mouse
08-09-2011, 11:00
Ja tego typu smsów nawet nie czytam...
Jak widzę nadawcę typu "72XX" czy "Loteria", to z miejsca usuwam bez czytania.

Ale moim zdaniem to jest dobry pomysł, tyle że ja bym coś od siebie dodał. Wszyscy ci ludzie, którzy wpompowali kasę w te lipne konkursy i loterie, łudząc się, że coś wygrają, powinni obowiązkowo dostać te nagrody, o których była mowa w smsach - fundowane oczywiście przez organizatorów "loterii". Ciekaw jestem, czy tym naciągaczom wtedy by się chciało organizować kolejne loterie...