PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Biorą sprawy we własne ręce. Chcą strzelać do Romów!


^Mruczy^
29-08-2011, 20:42
Mieszkańcy czeskiego Szluknowa są przerażeni. Kupują broń i szkolą psy obronne - wszystko po to, aby chronić się przed atakami Romów, stanowiących coraz liczniejszą grupę etniczną na północy Czech.

"Regionowi grozi zapaść społeczna. Ludzie mają tego dosyć, a ja się obawiam, że dojdzie do rękoczynów i linczów" - tak pod koniec lipca br. przestrzegał premiera Petra Neczasa burmistrz Rubmburka, innego miasta położonego na północy Republiki Czeskiej. Podobne problemy dotyczyły także Litvinova. Władze tego niewielkiego miasteczka jeszcze w ub. roku zapowiedziały, że nie nie pozwolą Romom na osiedlanie się w tym mieście.

W ciągu ostatnich dwóch lat liczba ludności na północy Czech zwiększyła się o 20 procent, w większości o bezrobotnych i niewykształconych Romów. Jak mówi cytowany przez radio Tok FM Andrzej Grzymała - Kazłowski, specjalista od spraw mniejszości romskiej - "W całych Czechach prywatni przedsiębiorcy wykupują zamieszkane przez Romów mieszkania i pozbywają się z nich lokatorów. To wilcze prawa rynku. Ci lokatorzy trafiają do tańszych mieszkań w innych miejscach, głównie w Rumburku i Szluknowie."

Przestrogi burmistrza kierowane do czeskiego premiera, okazały się bardzo zasadne. Do jednego z większych incydentów doszło 20 sierpnia br. właśnie w Rumburku. Grupa 20 mężczyzn pochodzenia romskiego zaatakowała sześciu Czechów. "Staliśmy przed domem, paląc papierosy. W pewnym momencie zauważyliśmy dużą grupę Cyganów opuszczających pobliski budynek, w którym odbywała się dyskoteka. Zaczęli na nas krzyczeć, kopać w drzwi, wygrażali nam teleskopowymi pałkami, którymi na końcu zaczęli nas bić."

Świadkowie incydentu dodawali, że Romowie zachowywali się wyjątkowo agresywnie zaraz po wyjściu z dyskoteki. Zaczęli zaczepiać stojących nieopodal Czechów używając wielu inwektyw, z których "czeska świnia" należała do najłagodniejszych.

Opisane wyżej zajście nie jest jedynym, które zaniepokoiło ostatnio lokalną społeczność i czeskie media. W Varnsdorf, innym małym mieście na północy Czech, grupa Romów napadła małą dziewczynkę i ukradła jej buty. Nagminne są kradzieże telefonów komórkowych.

Nasi południowi sąsiedzi narzekają na tę grupę etniczną od dawna. Skarżą się na agresywne bandy okupujące przystanki, parkingi i inne miejsca użyteczności publicznej. Pozostający wciąż w mniejszości Romowie, do protestujących i zirytowanych ich natarczywością mieszkańców, krzyczą z reguły, że też są tutaj u siebie. Choć wiele drobnych incydentów zostaje uchwyconych na miejskim monitoringu, z reguły pozostają one bez konsekwencji.

Rodacy dzielnego wojaka Szwejka, przerażeni indolencją władz, bronią się na własną rękę. Kupują gaz i pistolety na gumowe kulki. Wielką popularnością cieszą się psy obronne. Prague Daily Monitor cytuje jednego z mieszkańców Szluknowa, który wyraża to, o czym myśli chyba większość Czechów mieszkających na północy - "Nie chcemy niczego wyjątkowego. Płacimy podatki, chcemy żyć normalnie. To jest jednak niemożliwe, nikt się nami nie przejmuje."


niewiarygodne.pl

lukibaze
30-08-2011, 09:03
niewiarygodne.pl


Niewiarygodne a jednak prawdziwe Romy to niestety choroba naszych czasow w Niemczech nie zachowuja sie wcale lepiej niz Troszke dalej na wschod i poludnie ale pragne tez przypomniec ze oni nie chca jakby to powiedziec utozsamiac sie z krajem w ktorym zyja i robia syf...

DjQcyk
30-08-2011, 09:37
.... Co się dzieję .

Kapel
30-08-2011, 11:03
Ile ja bym dal zeby mi ktos tych cyganow z miasta wytepil ...

POPEYUS
30-08-2011, 11:18
Wystrzelic ich na marsa i będzie spokój. Mieszkam 18 km od granicy ze słowacja. Skur*****y chodzą po domach i jak nie chcą coś wyżebrac to sprzedac (oczywiscie ukradzione).

Dj Encore
30-08-2011, 11:49
I bardzo dobrze, *ebac brudasów!

r4zor
30-08-2011, 11:50
Nie rozumiem władz... Dają im mieszkania, utrzymują takich darmozjadów, złodziei... W dodatku oni, zamiast być wdzięczni to robią roz****dol. Takich ludzi powinno się bez litości wypierdzielić na zbity pysk z kraju. Albo są spokojni, uczciwi i siedzą po cichu w obcym kraju, albo niech wypie*****ją na beton! Osobiście nienawidzę tej mniejszości, tak jak większość moich znajomych. A powodów mamy wiele, bo z tymi cepami nie da się żyć w zgodzie.

Wojtek Szczęsny
30-08-2011, 12:29
no ja bym się nie pytał tylko zaopatrzył się w broń i walczył z nimi :) wiem ze to poprostu są szkodniki francowate;p niech spi.. tam skąd pochodzą a to mnie juz nie interesuje

Gordon_FreeMaN
30-08-2011, 16:47
:)) ogniem i mieczem tępić szarańczę

M@-Ti
30-08-2011, 17:26
U nas w Polsce też swego czasu było głośno o jakiś tam zamieszkach z Romami. ;/
Dobrze, że u mnie w mieście nie mieszkają.

kozawpns
30-08-2011, 17:38
Tu gdzie teraz mieszkam, tez jest pelno tego robactwa, na szczescie nie ma jeszcze z nimi takiego problemu... ;)

DeeJay_YF
30-08-2011, 19:24
:)) ogniem i mieczem tępić szarańczę
Popieram ;D
U mnie tylu ich aż nie ma ale mi zaleźli za skóre ;D
Raz se motor naprawiałem i kupiłem nowy tłok i mi pierścień jeden nowy pękł i pojechałem kupić nowy a wszystko tłok cyliner głowice powiesiłem na płocie. Jak przyszłęm to nic nie zostało ; / a sąsiad mi powiedział że jeździli cyganie po ulicy ; // i 200 zł na nowe części poszło ; /
Pozdr