PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : W starym szpitalu straszy!


Paul Electro
29-08-2011, 08:20
Kilka minut po północy korytarz starego szpitala w Kutnie pokrywa dziwna mgiełka, w powietrzu roznosi się nieznośny fetor, na korytarzu słuchać kroki, drzwi zaczynają skrzypieć, a z piwnic dobiega skowyt. Tak nocne dyżury w gmachu dawnego szpitala opisuje jedna z naszych Czytelniczek, która napisała do naszej redakcji. Jak się okazuje nie tylko ona słyszała i widziała podejrzane rzeczy.

Czy zjawiska opisywane przez kobietę można uznać za wizytę gości z zaświatów? A może paranormalne zdarzenia w murach dawnego szpitala to tylko złudzenie? Ochrona obiektu jest innego zdania.

– To było kilka dni temu, zbliżała się dwunasta gdy poczułem dziwny zapach. Wyszedłem na korytarz by sprawdzić co to takiego i nagle zobaczyłem coś w rodzaju mgły unoszącej się tuż nad posadzką – opisuje nocny dyżur ochroniarz.
Wielu pacjentów starej lecznicy nigdy nie opuściło jej murów, budynek stał się miejscem, w którym pożegnali się z doczesnością. W czasach PRL do szpitala rzadko wpuszczano księdza z ostatnią posługą. Zdaniem pracowników firm mieszczących się dziś w budynku po szpitalu mogą błąkać się dusze pacjentów, którzy nie otrzymali namaszczenia chorych.

– Często podczas nocnego dyżuru słyszę dziwne głosy dobiegające z piwnicy. Niespecjalnie wierzę w duchy, ale powoli zaczyna to działać na moją wyobraźnię – opowiada pracownik ochrony.

Jego słowa potwierdza Paweł Markiewicz, dziennikarz Kutnowskiego Magazynu Informacyjnego, który często pracuje do późna w budynku dawnego szpitala.

– Zwykle gdy składamy materiały do wydania KMI pracujemy do późnych godzin nocnych. Zdarzało się, że słyszałem dziwne skrzypienie i różne inne hałasy, które trudno zdefiniować – opowiada.

Doniesienia na temat paranormalnych zjawisk niepokoją panie z sekretariatu ZDZ, które boją się spotkać zjawy na szpitalnym korytarzu.

– Coraz głośniej się o tym mówi, zaczynamy się już bać tych historii. Na początku było śmiesznie, ale zaczyna robić się poważnie – mówi Bożena Lewańska.

Postanowiliśmy wybrać się do szpitala, by na własne oczy sprawdzić wiarygodność tych rewelacji. Gdy zeszliśmy do piwnicy wystarczyła chwila, by dał się wyczuć wyraźny fetor gnijącego mięsa. W jednej chwili przeszył nas przeraźliwy chłód, a na korytarzu przed nami pojawiła się dziwna mgła, którą udało się nam uwiecznić na zdjęciu. Oddalała się od nas, aż wsiąknęła w ścianę. Usłyszeliśmy głośny dźwięk, jakby westchnienie, po czym zapach oraz zimno zniknęły. Nie musimy dodawać, że przerażenie potwornie biegało nam ciarkami po plecach.

– Być może jest to duch zmarłego doktora Troczewskiego, który nawet po śmierci nadzoruje swój szpital? – zastanawia się historyk Jacek Saramonowicz.

Ktokolwiek by się nie przechadzał, nikomu nie polecamy doświadczenia, które przeżyliśmy. W starym szpitalu straszy!




foto

W starym szpitalu straszy! - KCI Kutno [Kutnowskie Centrum Informacyjne] - witamy na kutnowskiej stronie! Informacje z Kutna i powiatu kutnowskiego, ogłoszenia, katalog firm, fotoklub (http://kutno.net.pl/?strona=archiwum&id=24195)


Często przechodziłem koło tego budynku i nie wiedziałem że takie rzeczy dzieją się.

Dan Slenders
29-08-2011, 08:29
Kutno - moje miasto:)
Muszę się tam kiedyś wybrać, mimo że jestem sceptyczny wobec takich rewelacji.
Jak dla mnie to kolejny przykład autosugestii;>
Skrzypienie, piski, skowyty i fetor to chyba cecha charakterystyczka każdego starego budynku:P

No cóż, kiedyś pójdę, zobaczę i wszystko wam opowiem.

Paul Electro
29-08-2011, 08:39
idziemy razem ? :D

Unlucky
29-08-2011, 08:47
400km odemnie. Szkoda, że tak daleko. Możecie napisać coś więcej na temat tego szpitala ? tj adres, czy jest on obecnie w użytku ? etc.

SamTive
29-08-2011, 08:57
tja,jak to jest mgiełka na tym zdjęciu,to sorry...
ewidentnie podrzucony pył z podłogi...

DjQcyk
29-08-2011, 09:14
Archiwum X normalnie <3 ;df

Mikel_
29-08-2011, 10:48
ciekawe, czy są tam niebieskie smoki -_- nudzi im się to wymyślają chore historie

Rosen.
29-08-2011, 10:53
Info wprost do Faktu.

Spide
29-08-2011, 11:59
No ciekawe, specjalnie nie wierzę w duchy ale przekonać się na własnej skórze bym chciał :p Kutno nie aż tak daleko :p

Paul Electro
29-08-2011, 12:35
ciekawe, czy są tam niebieskie smoki -_- nudzi im się to wymyślają chore historie

pójdziemy tam to zobaczymy :)

Wojtek Szczęsny
29-08-2011, 13:00
haha ja pamietam jak raz szedłem ulicą i stara sąsiadka sie darła
zbyszek !! zbyszek !! fetor !! fetor !! xD

Dj SpideR.
29-08-2011, 13:47
Jak straszy to można jakiś film nakręcić :D
poszedł bym tam ale nie sam ;p