PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Podróż-horror w PKP. Kibole terroryzowali pasażerów, policja nic


Sauron
23-08-2011, 05:23
Byli pijani i agresywni, w wagonach opróżniali gaśnice, odpalali race, wyrywali drzwi. - Jechaliśmy z tą bandą 10 godzin, baliśmy się, a policja i straż kolei nie reagowały - mówią pasażerowie pociągu do Wrocławia, którym po meczu z Legią wracali pseudokibice piłkarskiego Śląska

Pociąg wyjechał w niedzielny wieczór z Warszawy Centralnej. - Na stacji Warszawa Zachodnia do wagonów przez okna zaczęli wdzierać się jak dzicy kibice Śląska. To wyglądało jak napad na pociąg - opowiada Marta, jedna z pasażerek. - Sokiści jak stali, tak zaczęli uciekać. Pasażerowie nie wiedzieli, co się dzieje. Kobiety wpadły w histerię, dzieci zaczęły płakać.

To był jednak zaledwie początek. Cały pociąg wypełnił się kibicami. Pozajmowali nie tylko miejsca siedzące. Zrzucali pasażerom torby i kładli się na półkach na bagaże, opanowali też korytarz.

Po kilku stacjach podpięli się do nagłośnienia w pociągu. - Puszczali głośną muzykę, głównie techno, oraz wydzierali się do tego głośnika, używając niecenzuralnych słów - relacjonuje inna pasażerka, Patrycja. - Pasażerowie mojego przedziału byli zmuszeni do rozkręcenia i rozłączenia głośnika w przedziale, bo nie można było w nim wytrzymać.

Na dworcu w Skierniewicach pseudokibice wybiegli z pociągu i sprayami mazali po budynku. - Nagle wyrzucili z wagonu świecę dymną. Chcieliśmy skakać przez okna, bo wyglądało, jakby pociąg się zapalił. Jakiś pasażer powiedział, że uderzyli go gaśnicą w oko - mówi Marta. - Baliśmy się coraz bardziej, bo słyszeliśmy, jak przez głośniki zwołują się na jakąś akcję w Częstochowie.

Zaczęło się robić coraz groźniej. Gdy pociąg wtoczył się na stację w Częstochowie, kibole zaciągnęli hamulec ręczny. Pociąg przez półtorej godziny nie mógł ruszyć z miejsca, bo fani Śląska postanowili zaopatrzyć się w alkohol. - Policjanci zjawili się dopiero po półgodzinie, ale kibole tylko się z nich śmiali, wzięli megafon i zaczęli wyśpiewywać swoje piosenki - opowiada Marta. - Wyrwali nam drzwi w przedziale. Policja stała i nie interweniowała, a kibice na peronie i w pociągu robili rozróbę.

Podróż trwała 10 godzin. Pasażerowie wielokrotnie wzywali policję. Funkcjonariusze nie zdecydowali się jednak wsiąść do pociągu. - Przez całą trasę nie pojawił się nawet konduktor. Nikogo nie było. Tylko pasażerowie i banda pijanych w sztok kiboli - wspomina Marta.

Dopiero tuż przed Wrocławiem wsiedli policjanci. - Kibice byli już wtedy spokojni, bo po tylu godzinach krzyków, przepychanek i awantur zwyczajnie się zmęczyli - mówi pasażerka.

Policja w Częstochowie, gdzie kibice w środku nocy na ponad godzinę zawładnęli pociągiem, nie ma sobie nic do zarzucenia. - Przejazd ten był monitorowany przez częstochowską policję, która zabezpieczała teren dworca PKP, aby nie dochodziło do naruszeń prawa - zapewnia Joanna Lazar, oficer prasowy tamtejszej komendy.

Okazuje się jednak, że policja nie interweniowała, gdy kibice zagrażali podróżnym, a dopiero gdy zaczęli kraść. - Z pociągu wyszła grupa pseudokibiców i podbiegli do automatu z napojami, z którego po włamaniu ukradli napoje. Uciekających chuliganów zatrzymali policjanci - relacjonuje Lazar. Kibole na oczach funkcjonariuszy szaleli w wagonach i na peronie, a rzeczniczka tłumaczy: - Nie mieliśmy sygnałów od obsługi pociągu o agresywnym lub stwarzającym zagrożenie dla innych zachowaniu pseudokibiców.

Spółka PKP InterCity, do której należał pociąg, także uważa, że wystarczająco zadbała o bezpieczeństwo podróżnych. - Nie możemy nikomu odmówić wejścia do pociągu, nawet pseudokibicom - mówi Kamil Świętoń z biura prasowego InterCity. - W sytuacjach, gdy ktoś zachowuje się agresywnie podczas jazdy, załoga pociągu wzywa ochronę kolei lub policję. Siłą przecież konduktor nie będzie wyrzucał kibiców, zwłaszcza że jest ich więcej. W raporcie mam adnotację, że pociąg ten miał 94 minuty opóźnienia - z powodu interwencji policji, czyli ta interwencja była, załoga wezwała policję. Inna sprawa, że zwykle policja ogranicza się do spisania kibiców i zezwala na dalszą jazdę, uznając że nie zagrażają oni bezpieczeństwu. Rzadko decyduje się wyprowadzić taką grupę z pociągu. W wielu raportach mamy też odnotowane, że policja w ogóle odmówiła interwencji. W takiej sytuacji pociąg musi jechać dalej.

Pasażerowie, którym nie odpowiadała podróż z kibolami, mogą złożyć reklamację. - Do biletu powinni załączyć opis, że pociągiem jechali agresywni kibice i mogą liczyć na przynajmniej częściowy zwrot kosztów, albo bon na zakup następnego biletu z 25-procentową zniżką - mówi Świętoń.

Uwaga! 10 września Śląsk Wrocław gra wyjazdowy mecz w Kielcach, a 18 września - w Krakowie

gazeta.pl

Dla mnie to jest bydło i szarańcza a nie żadni kibice.Bezradność i strach takich służb jak SOK i Policja jest porażająca.Wcale się nie dziwię pomysłom typu,mecze Ekstraklasy bez kibiców drużyn przyjezdnych!!!!

oscar wilde
23-08-2011, 09:25
w gazecie polskiej Ci napiszą ze to jedyni prawdziwi patrioci.. po jarku oczywiscie

SchizeQ
23-08-2011, 09:45
nie chce nikogo bronic, ale wku****a mnie takie manipulowanie faktami jak np: Kobiety wpadły w histerię, dzieci zaczęły płakać. bo to wyglada tak chocby ktos do tych kobiet i dzieci mierzyl z karabinu..

Kibice tacy zli, zapytajmy jak wygladaja pozdróze żołnierzy albo innych zorganizowanych grup(jezdzilem na kilka zlotow muzycznych ~50 osobową ekipą i wiem jak to wyglada). Daje glowe ze gdyby wsiadlo 4clubbers do takiego pociagu jako duza, dobrze znana sobie, nabuzowana ekipa to nie wygladaloby to inaczej niz powyzszy opis.

oscar wilde
23-08-2011, 09:59
i to jeszcze Ultrasi 4clubbers ;D (+ moderatorzy z twardego młyna)

zgadzam sie w 100% jest potrzeba to jest nagonka na kibicow ;) choć powiedzmy sobie szczerze taka grupa kiboli rzadko kiedy jest tak w pełni niewinna ;)

Matan Zajcev
23-08-2011, 12:42
nie chce nikogo bronic, ale wku****a mnie takie manipulowanie faktami jak np: bo to wyglada tak chocby ktos do tych kobiet i dzieci mierzyl z karabinu..

Kibice tacy zli, zapytajmy jak wygladaja pozdróze żołnierzy albo innych zorganizowanych grup(jezdzilem na kilka zlotow muzycznych ~50 osobową ekipą i wiem jak to wyglada). Daje glowe ze gdyby wsiadlo 4clubbers do takiego pociagu jako duza, dobrze znana sobie, nabuzowana ekipa to nie wygladaloby to inaczej niz powyzszy opis.

Nie popadajmy ze skrajności w skrajnośc. To było bydło a nie kibice. Dziwisz się że dzieci płakały? A co miały robic, jak do pociągu wtargnęli chuligani, zaczęli głośno krzyczec, rozrabiac... Normalne, że nie wiedziały co się dzieje i płakały.

Wiadomo, że dziwnym trafem mówi się tylko o przypadkach, gdzie rozrabiają kibice, a nie np. grupy jadące na jakiś koncert, ale to niczego nie zmienia.

Vinylside
23-08-2011, 13:10
To jest tylko w Polsce możliwe... Winni są WSZYSCY !

PKP - skoro uważają się za takich "faaaajnyyych" to dlaczego nie dadzą kibicom osobnego pociągu przeznaczonego tylko dla nich (o danej godzinie w dniu meczu) !!??

Pasażerowie - tak jak już ktoś napisał - kobiety przerażone, ale przecież nic im nie robili. Wiadomo, że gdy bydło właduje się do pociągu to zaczyna sie drzeć i odwalać. Więc Polacy powinni być na takie sytuacji uczuleni. Skoro pasażerom aż tak to przeszkadzało to dlaczego nie wysiedli na następnej stacji i nie poczekali na następny pociąg ??

Kibice - robi nam się druga Anglia - kradzieże w pociągach, cięcie po czołach w biały dzień żyletkami, walka na maczety w PUB'ach... Poprostu coś tragicznego ...

Policja - jak zwykle umyła sobie rączki i zadowolona. No tak lepiej łapać ludzi przechodzacych na czerwonym świetle, zabierać żuli z przystanków autobusowych i spisywać ludzi za puszczanie petard na odpustach i festynach... Skoro nie potrafią sobie wyrobić opini i trafnego zdania, tylko przyjeżdżają po 30 minutach i w dodatku się BOJĄ to takich osób nie można nazwać Policją. Jeżeli tak zachowuje się Policja w XXI wieku to na prawde ten świat już schodzi na psy. Strach Policji przed kibicami - wszystko rozumiem, ale gdyby widzieli, że na peronie okładają jakiegoś innego człowieka to też by nie zareagowali ??

Nie wyobrażam sobie tego Euro 2012 za rok. Jeżeli taka atmoswera i nastrój panuje w naszym kraju. Zero jakiegokolwiek porządku czy działań. Policja się boi a kibice pozwalają sobie na coraz więcej... Parodia..

Krótko mówiąc i podsumowując wszystko jednym słowem ... POLSKA !

Kez
23-08-2011, 13:23
bo policja w polsce jest odwazna i silna wtedy, kiedy trzeba zlapac 14 latka z 0,1 g zielska. wtedy to sa bohaterzy.

lukibaze
23-08-2011, 14:23
Yyyy jak jest w niemczech dam przyklad akurat ten bo znam doskonale sytuacje z meczow wyjazdowych sankt pauli .. Jadac na mecz jest spokoj sa huralne spiewy jada dzieci, rodzice , starsi ludzie i to nie w liczbie smiesznych jak w polsce kilkuset czy 1000 tam jezdza po 6 czasem 7 tys jak to mialo miejsce w meczu z dortmundem. Nie ma zadym jesli nikt nie prowokuje kibicow nie ma ekscesow chuliganskich zeby pokazac ja jestem pan bo gasnice oproznilem do zera. Bydło pozostanie bydlem to nie kibice. Oczywiscie nie twierdze ze w niemczech nie ma zadym, chocby kibice z bylych NRD z ktorymi lekko mowiac nie zyjemy w zgodzie zawsze niszcza nam dworzec kolejowy pala race pluja ale to wlasnie kultura skrajnie prawicowych (tak ich nazwe bo nie chce uzywac innych okreslen) ludzi i chocby pod koniec listopada znow bedzie glosno o burdach bo Hansa gra z Pauli a to oznacza pieklo do czego zmierzam polski kibic (oczywiscie mowie o tych co niszcza ) nie wazne czy szczesliwi po zwyciestwie czy wkurzeni po przegranej wyladowuja swoje zyciowe slabosci a policja coz jesli jest bierna na takie zachowanie to powinno sie to porostu zmienic

Marcus M
23-08-2011, 18:25
No tak lepiej napisać jacy kibice są zli,mogę się założyć jak by tym pociągiem jechała zwykła grupa kowalskich i nowaków-zachowywliby się skandalicznie-nikt by o tym nie wspomniał,ale lepiej pisać ze kibole niszczą rozrabiają-a że kibole pomagają i jak powiedział jeden z weteranów Powstania Warszawskiego-są największymi patryjotami w naszym kraju! Szkoda już czytać niektórych newsów,jutro następny temat
-kibol zabił dziecko,kilka razy był na meczu lokalnej drużyny i śpiewał niecenzuralne pieśni.

Sauron
23-08-2011, 21:02
założyłem ten temat nie po to aby wyżywać się na "pseudokibicach" Śląska Wrocław,ale po to aby pokazać,że kibic a kibic to WIELKA RÓŻNICA...
jedni potrafią pięknie kibicować i pięknie wrócić do domu,inni potrafią być tylko mocni w gębie i w grupie...
.oraz że polskie służby są całkowicie nie przygotowane do EURO 2012....oczami wyobraźni już widzę jak Polska Policja rozpędza rozwydrzone ordy kibiców z Anglii hahahaha

@ oscar wilde
w gazecie polskiej Ci napiszą ze to jedyni prawdziwi patrioci.. po jarku oczywiscie

nic dodać,nic ująć....

@SchizeQ
jezdzilem na kilka zlotow muzycznych ~50 osobową ekipą i wiem jak to wyglada

nie pozostaje mi nic innego,jak tylko jedno....POGRATULOWAĆ ZNAJOMYCH!!!!

@Vinylside
PKP - skoro uważają się za takich "faaaajnyyych" to dlaczego nie dadzą kibicom osobnego pociągu przeznaczonego tylko dla nich (o danej godzinie w dniu meczu) !!??

PKP InterCity nie posiada takich wagonów....ten postulat powinien być kierowany do PKP Cargo,ponieważ to ta spółka posiada wagony do przewozu bydła!!!!:)

Pasażerowie - tak jak już ktoś napisał - kobiety przerażone, ale przecież nic im nie robili. Wiadomo, że gdy bydło właduje się do pociągu to zaczyna sie drzeć i odwalać. Więc Polacy powinni być na takie sytuacji uczuleni. Skoro pasażerom aż tak to przeszkadzało to dlaczego nie wysiedli na następnej stacji i nie poczekali na następny pociąg ??

pasażerowie zapłacili za bilet,bydło w Polsce nie płaci za bilety...czemu więc człowiek ma ustępować miejsca zwierzęciu????

z całą resztą Twojego postu zgadzam się w 100%...

@Marcus M
No tak lepiej napisać jacy kibice są zli,mogę się założyć jak by tym pociągiem jechała zwykła grupa kowalskich i nowaków-zachowywliby się skandalicznie-nikt by o tym nie wspomniał,ale lepiej pisać ze kibole niszczą rozrabiają-a że kibole pomagają i jak powiedział jeden z weteranów Powstania Warszawskiego-są największymi patryjotami w naszym kraju! Szkoda już czytać niektórych newsów

idę z Tobą o zakład......że zwykła grupka Kowalskich czy Nowaków rozrabiająca w pociągu,na najbliższej stacji zostałaby wyciągnięta z pociągu przez wzmocnione siły Policji i SOK-u....

o pomagających kibolach mogę napisać tylko jedno....niektórzy potrafią się zachować,inni to poprostu bydło...

oto przykład tych pierwszych kibiców...

Kibice Górnika Zabrze, którzy podróżowali do Warszawy na mecz z Legią, pomagali ofiarom katastrofy kolejowej koło Piotrkowa Trybunalskiego. Fani z "Torcidy" opuścili swój pociąg, który stanął w pobliżu miejsca wypadku, a po udzieleniu pomocy ruszyli w drogę powrotną na Śląsk.
- Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Wysiedliśmy i zaczęliśmy pomagać tym ludziom - dodał członek Stowarzyszenia Kibiców Górnika Zabrze cytowany przez zpierwszejpilki.com.pl. Zabrzanie nie dotrali do Warszawy, gdyż ruch kolejowy w kierunku stolicy był zablokowany.
Podczas przerwy meczu w Warszawie, spiker zawodów poinformował o przyczynach nieobecności najbardziej zagorzałych kibiców Górnika. Nagrodzone to zostało owacją zgromadzonych na stadionie fanów obu zespołów.
sport.pl

mam nadzieję że widzisz różnicę ???? :)

SchizeQ
24-08-2011, 12:48
nie pozostaje mi nic innego,jak tylko jedno....POGRATULOWAĆ ZNAJOMYCH polecam zdobyc znajomych i przekonac sie na wlasnej skórze jak to wyglada ;) a nie pier***ic zza monitora :]

Wojtek Szczęsny
24-08-2011, 13:02
haha Ci usprawiedliwiają tych chamów :D nic tego bydła nie usprawiedliwi .. wiadome ze nei wolno wrzucac wszystkich do jednego wora ale pisanie ze kibole są tez "spoko" to głupota :)
To chuligani , wandale , bandyci itp idt.. przyjedzcie do krakowa to zobaczycie co się tu dzieje !!
mozesz dostać nożem bo jesteś za Wisłą albo Cracovią !! Mi się na szczęscie raz udało uciec takim debilom

Wojtek Szczęsny
24-08-2011, 16:51
Hehe kolego bez obrazy, ale wiesz te zdanie kojarzy mi się z wypowiedzą w telewizji takiego mohera, który siedzi w oknie 24/7 a później "plotki i ploteczki" ;D
Serio bez obrazy niem, bo ja tam nic do Ciebie nie mam :)



to wyjdz z domu i zobacz co sie k... dzieje na ulicach a potem pisz ze jestem moherem.. takie są realia .. kibole to w duzym stopniu poprostu chamy i taka jest prawda .. "plotki i ploteczki"

chyba podałem przyklad z zycia wziety.. umeisz czytac ze zrozumieniem ?
czy sam jestes kibolem .. to wtedy zrozumiem jak cieżko Ci idzie przyswajanie informacji

co za koleś ...

Dave al Mine
24-08-2011, 17:28
kibole do getta !!!!!

thesldr
24-08-2011, 17:36
pseudokibice to w 90% ludzie bez wykształcenia, totalne bezmózgi, które chca sie wyzyc w jakis zalosny proporcjonalnie do ich intelektu sposob.

_Maciek
24-08-2011, 19:28
Ja widze ze wiekszosc wypowiadajacych sie w tym temacie w dupie byla i gowno widziala..

Zaloze sie ze prawie zaden z Was na meczu nigdy nie byl ani na wyjezdzie, a do pieprzenia pierwsi !
Niewiem na jakiej podstawie ktos moze pisac ze 90% kibicow to nie wyksztalceni ludzie hahaha przeciez to jest zalosne, zdziwilibyscie sie oj zdziwili

Wiekszosc Waszych opinii jest jakby wyssana z Gówno Prawdy (czyt. Wyborczej), gdzie kibicow sie uogolnia,a gdzie slowo kibol jest obrazliwe hahaha
tak btw, kibol- to z gwary wielkopolskiej zwykly fanatyk :)


Calkowicie inny temat tyczy sie grodu Kraka, gdzie rzeczywiscie dzieja sie chore rzeczy, i nigdy bym nie bronil kibicow Wisly ani Cracovii.
Tam rzeczywiscie jest patalogia, zadnych zasad, zadnych przepisow jelsi chodzi o bojki.
Zreszta jakbyscie sie zapytali kibicow innych klubow to nikt nie szanuje tych 2 ekip

P.S tak zeby off topu nie bylo, to co do tematu to moim zdaniem jest to jak zwykle perfidnie wyolbrzymione,a slowo horror i terroryzowali wywoluje wrecz smiech na moich ustach :)

kibole do getta !!!!!

A Ty do gazu !

w gazecie polskiej Ci napiszą ze to jedyni prawdziwi patrioci.. po jarku oczywiscie

Gazeta Polska ma 100% racje, bo to sa jedyni prawdziwi patroci :) chcesz przykladu ?
prosze bardzo, wszelkie rocznice (np. niepodlegosci, lub powstancze), Kibice zawsze pojawiaja sie w zorganizowanych grupach, czesto jako jedyni obchodza wlasnie takie rocznice, flagi, transparenty na meczach odnoszace sie do rocznic, wiec polecam Ci przestac ogladac Tvn 24 i czytac gazete wybiorcza :)

Matan Zajcev
24-08-2011, 19:36
Ja widzę że to raczej ty mało co wiesz.

Jeśli uważasz, że dla podróżnych tego pociągu to nie był horror, to widocznie miewasz takie sytuacje co tydzień. Ale normalni ludzie prawie w ogóle nie doświadczają sytuacji, w której kupa ludzi ładuje się do pociągu, krzyczy, dewastuje i zrzuca ci bagaże. A co jakby ktoś zaprotestował? Dla mnie (i podejrzewam że dla większosci normalnych ludzi) ta podróż to byłby horror.

Niemiłosiernie wku.... mnie takie bronienie kiboli. Owszem, nie wszyscy tacy są, większośc jest normalna. Ale my teraz rozmawiamy o tej mniejszości, dla której liczy się tylko dobra zabawa.

Zrozum, że większośc ludzi nie doświadcza takich sytuacji, więc logiczne, że dla nich to horror.

PS Aha i czytaj ze zrozumieniem. Braincreator napisał "90% pseudokibiców", a nie 90% kibiców.

_Maciek
24-08-2011, 19:45
PS Aha i czytaj ze zrozumieniem. Braincreator napisał "90% pseudokibiców", a nie 90% kibiców.

Przyznaje sie ze zle przeczytalem, ze nie przeczytalem 90 % pseudokibicow, jednak to niczego nie zmienia, bo psuedokibicow jest jak na lekarstwo, a jeszcze z tej garstki 90% to juz wogole jest mala liczba :)

Tak bronie srodowiska kibicowskiego, bo sam jestem kibolem, chodze na mlyn, spiewam, pomagam w oprawach, jezdze na wyjazdy i wiem jak to wyglada od srodka :) ( i nie nie jestem chuliganem, chamem i prostakiem ktory sie nie umie zachowac:))

Matan Zajcev
24-08-2011, 19:52
Tak bronie srodowiska kibicowskiego, bo sam jestem kibolem, chodze na mlyn, spiewam, pomagam w oprawach, jezdze na wyjazdy i wiem jak to wyglada od srodka :) ( i nie nie jestem chuliganem, chamem i prostakiem ktory sie nie umie zachowac:))

No właśnie, ty nie jesteś chuliganem, ale ci kibole z pociągu są, więc nie wiem czemu ich bronisz.

Dave al Mine
24-08-2011, 20:55
Ja widze ze wiekszosc wypowiadajacych sie w tym temacie w dupie byla i gowno widziala..

Zaloze sie ze prawie zaden z Was na meczu nigdy nie byl ani na wyjezdzie, a do pieprzenia pierwsi !
Niewiem na jakiej podstawie ktos moze pisac ze 90% kibicow to nie wyksztalceni ludzie hahaha przeciez to jest zalosne, zdziwilibyscie sie oj zdziwili

Wiekszosc Waszych opinii jest jakby wyssana z Gówno Prawdy (czyt. Wyborczej), gdzie kibicow sie uogolnia,a gdzie slowo kibol jest obrazliwe hahaha
tak btw, kibol- to z gwary wielkopolskiej zwykly fanatyk :)


Calkowicie inny temat tyczy sie grodu Kraka, gdzie rzeczywiscie dzieja sie chore rzeczy, i nigdy bym nie bronil kibicow Wisly ani Cracovii.
Tam rzeczywiscie jest patalogia, zadnych zasad, zadnych przepisow jelsi chodzi o bojki.
Zreszta jakbyscie sie zapytali kibicow innych klubow to nikt nie szanuje tych 2 ekip

P.S tak zeby off topu nie bylo, to co do tematu to moim zdaniem jest to jak zwykle perfidnie wyolbrzymione,a slowo horror i terroryzowali wywoluje wrecz smiech na moich ustach :)



A Ty do gazu !



Gazeta Polska ma 100% racje, bo to sa jedyni prawdziwi patroci :) chcesz przykladu ?
prosze bardzo, wszelkie rocznice (np. niepodlegosci, lub powstancze), Kibice zawsze pojawiaja sie w zorganizowanych grupach, czesto jako jedyni obchodza wlasnie takie rocznice, flagi, transparenty na meczach odnoszace sie do rocznic, wiec polecam Ci przestac ogladac Tvn 24 i czytac gazete wybiorcza :)

to ze pojawiaja sie na rocznicach itd. to ich nie usprawiedliwia od tego ze zachowuja sie jak dzikusy...Ty piszesz o kibicach...Ja o kibolach...chyba nie znasz roznicy a duzo gadasz...wiem jak zachowuja sie kibole w moim miescie i co robia po meczach wiec mi tu nie pier*** ze nic nie widze...to jest gowno a nie kibicowanie !!!

jak jestes taki jasnowidz i widzisz po postach czy ktos chodzi na mecze i co widział to gratuluje...rosnie kolejny tępy kibol

Zolczi
24-08-2011, 21:16
Tak bronie srodowiska kibicowskiego, bo sam jestem kibolem, chodze na mlyn, spiewam, pomagam w oprawach, jezdze na wyjazdy i wiem jak to wyglada od srodka :) ( i nie nie jestem chuliganem, chamem i prostakiem ktory sie nie umie zachowac:))

ale tacy chuligani i chamy jak to okresliles psuja wam, tym normalnym kibicom, reputacje. a potem jest jazda po wszystkich kibicac ze to dzicz etc

Came K
25-08-2011, 01:32
Ciekawe czemu nikt nie wspomnial jak kibice Gornika Zabrze pomagali rannym w wypadku w katastrofie kolejowej .. Powiem tak : J**** Tuska, J**** Wyborcza i reszte .. przepraszam za wulgaryzmy, ale nie moglem sie opanowac.


Komuna wraca ..

pawel1661
25-08-2011, 06:38
Nie pierwszy i nie ostatni raz takie coś ma miejsce ;) Wygrana czy przegrana to już potem nie jest warzne tak sie już chyba przyjeło że musi być awantura i tyle ;p Czasem sie zdarza tak że jak jedzie mniejsza grupka ze szpilu to często i gęsto policja sama prowokuje, byłem w takiej sytuacji gdzie policja sprowokowoała wciepywali gaz do przedziałów gdzie były małe dzieci to kibice Ruchu Chorzów pomagali tym dzieciom dostać sie do okien żeby sie nie udusiły a potem za to w nagrode gdzieś na którejś stacji w katowicach spędziliśmy ponad godzine leżąc na betonie bez prawa jakiego kolwiek ruchu bo zaraz z pały przez plery. Jedna osoba miała astme i dostała ataku to musiał użyć inhalatora za którego go spałowali ;) Większość patrzy na kibiców ale inni też są temu winni ;p

sajgoN1
25-08-2011, 09:12
Śmiać mi się chce, jak widzę, jak niektórzy bronią tą debilną hołotę. Życzę Wam, abyście kiedyś znaleźli się w takim pociągu :)

Jeszcze jak ktoś pisał o winie pasażerów... Trzeba być chyba na poziomie tych "kibiców".

Policja - śmiech na sali.

sajgoN1
25-08-2011, 11:23
Facet jestem kibicem Górnika Zabrze i co ? Nie należe do tych brutali, którzy niszczą pociągi czy coś. Dostałeś kilka postów temu informacje co kibice KSG zrobili w drodze na mecz do Warszawy. I co ?? Może tez mi powiesz, że są ŹLI i straszni ?? ;/
Tak jak napisałem wyżej. Nie chce tutaj nikogo bronić (bo z tego co napisze pewnie połowa mnie "zjedzie" i powie, ze bronie bande tego bydła - ale w cale takiego celu nie mam). Bronie tutaj jedynie kibiców sportowych, którzy kulturalnie chodzą na mecze i nie robią awantur.
Wina pasażerów - owszem ! Bo cokolwiek się nie stanie i tak będą poszkodowani. Gdy normalna grupka kibiców wsiada do autobusu w szalikach i koszulkach, zajmuje miejsce i spokojnie jedzie na mecz TO I TAK WSZYSTKIM DZIEJE SIĘ KRZYWDA !! Odrazu każdy patrzy na nich jak na bandytów, tylko dlatego, że jadą popatrzeć na mecz i mają przy sobie szaliki. Właśnie takie patrzenie na świat o którym sie GÓWNO wie najbardziej mnie denerwuje. Bo rozumiem, że Polscy kibice nie są normalni (po tym co wyczytaliśmy w tym temacie), ponieważ ewidentnie kibice Śląska zachowali się jak pajace. Ale szczerze mówiąc nawet gdyby wsiedli w 10, usiedliby spokojnie i zaczeli rozmawiać o meczu - to i tak nie jeden z pasażerów miałby jakieś "ale" ...
Bo trzeba troche umieć rozróżnić normalne zachowanie od chamstwa. Bo skoro ktoś jedzie z kolegami, nic się nie odzywa i nic Ci nie robi to po co sie patrzysz spod byka ?? W 90% wina zawsze staje po stronie kibiców a właśnie GÓWNO prawda, ponieważ nie zawsze oni są winni. Media lubią sobie podkolorować różne rzeczy i każdy powinien być już na to uczulony. Dopuki policja będzie się bała podjąć jakiekolwiek działania to właśnie te bandy debili będą robiły coraz to gorsze rzeczy...
Nie każdy kibic jest nienormalny zrozumcie to w końcu ! Bo nawet jeśli uwazasz, ze każdy to dno itd. to będąc kibicem nawet takiej barcelony - obrazasz samego siebie (bo też zaliczasz się do grona ich fanów)...

Facet zacytuj mi zdanie, w którym pisałem o normalnych kibicach (wiem, że może Cię to dziwić, ale mam świadomość, że jest ich wielu, sam znam kilkudziesięciu). Czytaj ze zrozumieniem, dopiero później snuj wywody ;)

Matan Zajcev
25-08-2011, 11:36
Vinylside nie wiem po co Ty wtrącasz do tego normalnych kibiców. My rozmawiamy o tych pseudokibicach. O tym że są normalni kibice, którzy nie rozrabiają to chyba każdy głupi wie i nie musisz nam tego tłumaczyc.

Sauron
25-08-2011, 12:00
@Vinylside

Piszesz,że jesteś normalnym kibicem,więc jako normalny kibic powinieneś walczyć z pseudokibicami którzy zachowaniem takim jak wyżej psują reputację wszystkim innym normalnym kibicom,a Ty o dziwo ich bronisz a winą obarczasz wszystkich wokół...
Przez takie ekstremalne zachowania każdy kto obnosi się z barwami klubowym drużyny której kibicuje,przez resztę społeczeństwa jest postrzegany jako bandyta,wandal osoba której należy się bać....
Piszesz że nawet grupka 10-u kibiców w barwach klubowych wsiadająca do autobusu i udająca się na mecz może wywołać psychozę strachu u pozostałych pasażerów,to ja przedstawię Ci fakt z mojego miasta i stwierdzę że należy się bać....

Sterroryzowali ich w autobusie. Zabrali im szaliki Włókniarza i ostentacyjnie je spalili. Przyznali, że kibicują piłkarzom Rakowa.
Do napaści doszło w niedzielę około godz. 20.30 po meczu żużlowym z Tauronem Azoty Tarnów. Trzech młodych mężczyzn (21-35 lat) z klubowymi szalikami Włókniarza na szyjach jechało autobusem linii 12. Jak potem ustaliła policja, fanów żużla obserwowali nastoletni pseudokibice Rakowa. Do autobusu weszło ich siedmiu. Podzielili się: dwóch zasłoniło kierowcy widok na to, co dzieje się w głębi pojazdu, inni zastawili drzwi. Reszta sterroryzowała mężczyzn w szalikach: zabrała im je i podpaliła. Na szczęście za autobusem jechała policja w nieoznakowanym radiowozie. Funkcjonariusze, widząc nastolatków uciekających z autobusu, ruszyli w pościg. Zatrzymali pięciu młodocianych bandytów; wszyscy to częstochowianie w wieku od 15 do 19 lat.
Wczoraj dwaj najstarsi z nich usłyszeli zarzuty rozboju. Choć policja wnioskowała o ich aresztowanie, prokurator zdecydował, że wystarczy poręczenie majątkowe i dozór policyjny, czyli obowiązek meldowania się na komisariacie w określonym dniu i o konkretnej godzinie. Trzej nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym i dla nieletnich. Zatrzymanie pozostałych dwóch nastolatków to kwestia czasu.....

czestochowa.gazeta.pl

sajgoN1
25-08-2011, 15:21
Vinylside, napisz tylko czy dotarło do Ciebie, że nikt nic nie ma do normalnych kibiców, bo wciąż nie potrafię tego rozgryźć :/

Nikt nie napisał nawet jednego złego słowa o tych normalnych czy o kibicach Górnika, którzy pomagali ofiarom katastrofy. Wszyscy pisaliśmy o tej grupie podludzi (pseudokibiców Śląska Wrocław), bądź podobnych przypadkach.

Vinylside
25-08-2011, 15:26
Dobra kończe te wypociny bo widze, że do współnego porozumienia nie dojdziemy - zaczyna robić się monotonia i kolejny temat na 2000 postów... Kasuje all wypowiedzi i zostawiam pierwszą ;)

Dziękuje dobranoc :)

sajgoN1
25-08-2011, 15:35
Dobra kończe te wypociny bo widze, że do współnego porozumienia nie dojdziemy - zaczyna robić się monotonia i kolejny temat na 2000 postów... Kasuje all wypowiedzi i zostawiam pierwszą ;)

Dziękuje dobranoc :)

Ten post pokazał tylko, że brakuje Ci argumentów i nie masz na tyle honoru by przyznać komuś rację :)

A to usunięcie postów to również wybitny pomysł :) Gratulacje!

Vinylside
25-08-2011, 15:41
Ten post pokazał tylko, że brakuje Ci argumentów i nie masz na tyle honoru by przyznać komuś rację :)

A to usunięcie postów to również wybitny pomysł :) Gratulacje!

Nie brakuje mi argumentów , tylko taka rozmowa do niczego nie prowadzi. Co z tego, ze ja wyraże swoje zdanie, jak zostanie ono podbite zaraz 3ma innymi postami ;) ??
Racje racjami, bo każdy ma w czymś innych kapke prawdy. Ale także każdy posiada inne zdanie, z którym inni mogą się nie zgodzić ;)
To serio nie ma sensu, no chyba, ze zalezy Ci, aby się kłócić :)

Zolczi
25-08-2011, 15:55
Co z tego, ze ja wyraże swoje zdanie, jak zostanie ono podbite zaraz 3ma innymi postami ;) ?

widzisz do czego prowadzi zachowanie takich kiboli. teraz ludzie, kazdego kibica wrzucaja do jednego wora z tym bydlem no i potem ciezko prawdziwemu sympatykowi (takiemu jak ty, bo zakladam ze pisales prawde o sobie) udowodnic ze istnieja jeszcze porzadni ludzie, potrafiacy w przyzwoity sposob prezentowac barwy swojego klubu :)

Vinylside
25-08-2011, 15:57
widzisz do czego prowadzi zachowanie takich kiboli. teraz ludzie, kazdego kibica wrzucaja do jednego wora z tym bydlem no i potem ciezko prawdziwemu sympatykowi (takiemu jak ty, bo zakladam ze pisales prawde o sobie) udowodnic ze istnieja jeszcze porzadni ludzie, potrafiacy w przyzwoity sposob prezentowac barwy swojego klubu :)

Noi podsumowanie z którym w 100% się zgadzam ;) ! ! ! :piwo:

Gordon_FreeMaN
25-08-2011, 16:57
Ja widze ze wiekszosc wypowiadajacych sie w tym temacie w dupie byla i gowno widziala..

Zaloze sie ze prawie zaden z Was na meczu nigdy nie byl ani na wyjezdzie, a do pieprzenia pierwsi !
Niewiem na jakiej podstawie ktos moze pisac ze 90% kibicow to nie wyksztalceni ludzie hahaha przeciez to jest zalosne, zdziwilibyscie sie oj zdziwili

Wiekszosc Waszych opinii jest jakby wyssana z Gówno Prawdy (czyt. Wyborczej), gdzie kibicow sie uogolnia,a gdzie slowo kibol jest obrazliwe hahaha
tak btw, kibol- to z gwary wielkopolskiej zwykly fanatyk :)


Calkowicie inny temat tyczy sie grodu Kraka, gdzie rzeczywiscie dzieja sie chore rzeczy, i nigdy bym nie bronil kibicow Wisly ani Cracovii.
Tam rzeczywiscie jest patalogia, zadnych zasad, zadnych przepisow jelsi chodzi o bojki.
Zreszta jakbyscie sie zapytali kibicow innych klubow to nikt nie szanuje tych 2 ekip

P.S tak zeby off topu nie bylo, to co do tematu to moim zdaniem jest to jak zwykle perfidnie wyolbrzymione,a slowo horror i terroryzowali wywoluje wrecz smiech na moich ustach :)



A Ty do gazu !



Gazeta Polska ma 100% racje, bo to sa jedyni prawdziwi patroci :) chcesz przykladu ?
prosze bardzo, wszelkie rocznice (np. niepodlegosci, lub powstancze), Kibice zawsze pojawiaja sie w zorganizowanych grupach, czesto jako jedyni obchodza wlasnie takie rocznice, flagi, transparenty na meczach odnoszace sie do rocznic, wiec polecam Ci przestac ogladac Tvn 24 i czytac gazete wybiorcza :)


ja się pytam gdzie są modzi. to raz. regulamin określa że nie wolno tam jakiś wypowiedzi o nienawiści propagować bla bla bla....
:huh:

dwa. z kibolem jak z bykiem. załóż innego koloru koszulkę niż obowiązujący klub na danym terytorium i spaceruj sobie w nocy albo późnym wieczorem :) dla pikanterii, załóż koszulkę koloru największego wroga danej drużyny (prosty przykład, będąc w Zabrzu załóż koszulkę w barwach Chemika lub ZAKSY to zobaczysz co z Tobą będzie ;) )

trzy. to nienawiść wynoszona z domów, wpajana przez rodziców od dzieciństwa, fanatycznych tatusiów którzy uczą lać, sprowadzać do parteru, niszczyć każdego kto nie jest z "nami". W myśl zasady: "kto nie z nami, ten przeciw nam".

reasumując: ołowiem, ogniem i mieczem. innej rady nie ma.

_Maciek
25-08-2011, 17:02
ja się pytam gdzie są modzi. to raz. regulamin określa że nie wolno tam jakiś wypowiedzi o nienawiści propagować bla bla bla....
:huh:

dwa. z kibolem jak z bykiem. załóż innego koloru koszulkę niż obowiązujący klub na danym terytorium i spaceruj sobie w nocy albo późnym wieczorem :) dla pikanterii, załóż koszulkę koloru największego wroga danej drużyny (prosty przykład, będąc w Zabrzu załóż koszulkę w barwach Chemika lub ZAKSY to zobaczysz co z Tobą będzie ;) )

trzy. to nienawiść wynoszona z domów, wpajana przez rodziców od dzieciństwa, fanatycznych tatusiów którzy uczą lać, sprowadzać do parteru, niszczyć każdego kto nie jest z "nami". W myśl zasady: "kto nie z nami, ten przeciw nam".

reasumując: ołowiem, ogniem i mieczem. innej rady nie ma.

jakiej nienawiści ?? o czym ty pieprzysz;oo

zreszta twoj post jest bezsensowny bo chyba kazdy wie, ze przykladowo kibic gornika z kibicem ruchu sie nie nawidza jak psy ! i nie musisz nikomu tlumaczyc ze jak wejdzie z takiej koszulce na dany teren a nie w innej to poprostu nie przejdzie sboie spokojnie ;]

zreszta nie wiem co w tym dziwnego, tak jest o lat nastu i tak napewno pozostanie.
no chyba ze wyginie pokolenie prawdziwych fanatykow i patriotow a wzamian za to na pilke nozna wejdzie pokolenie kibicow siatkowki i malysza (tzw. januszow) . a jest to ostatnia rzecz jaka bym chcial ..

kozaktm
25-08-2011, 17:30
Ja z obserwacji widze ze nie bedz powodu niektorych sie nazywa kibicami a niektorych kibolami.
I to zazwyczaj wyglada tak : Kibice na meczu pospiewaja po meczu wracaja do domu i zyja wlasnym zyciem natomiast kibole - nasi zagozali fani tj fantycy,agenci,gowniarze i inne scierwo. Kibicuja jak sie da, po meczu niespelnienie jeszcze wracaja gdyz darcie mordy im nie starczylo i musza rozladowac emocje czy to na przedmiotach czy na ludziach. :)
I oni sie wtedy czuja najlepsi. Ze maja o co walczyc, zbieraja sojusznikow, maja wspolnego wroga.. policja tez ich rajcuje :) Nie ma to jak adrenalinka w starciu z psami. Kolejne wrazenia.

I nie pier*olcie ze sie uja wie. To dobrze widoczne jest ;) Sa specjalne strefy dla takich kibicow. Nawet na meczu juz demonstruja swoje niskie progi wartosciowe.
Chyba ze lamanie miejsc siedzacych,parkanow itp oddaje ducha meczu i kibicowania. :)
Moim przykladem bedzie kolega, ktory jeszcze rok temu nie poszedlby w bojke dla swoich wartosci, dzisiaj juz jest tak jako kibic wytresowany ze rajcuje go konflikt z prawem a dla niego dostanie palka w leb (nieskutecznie ;P) jest powodem do lansu wsrod znajomych :)
Media co prawda tez koloryzuja.. jak to media. By "lepiej" sie czytalo :P.
Pzdr.

A najgorsze ze takim kibicem moze zostac kazdy..
A prawda jest taka... ze jako jednostki by spieprzali gdzie pieprz rosnie gdyby mieliby cos naruszyc prawnie itp.
Nie mowie tez o elicie pseudokibicow.. Czyli ludzi po wyrokach itp... ;P


Tylko 4 litery i zmienia sie postac rzeczy FAN - FANATYK :)

sajgoN1
25-08-2011, 18:01
Nie brakuje mi argumentów , tylko taka rozmowa do niczego nie prowadzi. Co z tego, ze ja wyraże swoje zdanie, jak zostanie ono podbite zaraz 3ma innymi postami ;) ??
Racje racjami, bo każdy ma w czymś innych kapke prawdy. Ale także każdy posiada inne zdanie, z którym inni mogą się nie zgodzić ;)
To serio nie ma sensu, no chyba, ze zalezy Ci, aby się kłócić :)

Od początku próbuję wytłumaczyć Ci, że masz rację i się z Tobą zgadzam, a Ty dalej uważasz, że się kłócę.. Nie mam pojęcia jak do Ciebie dotrzeć :P

Matan Zajcev
25-08-2011, 18:50
widzisz do czego prowadzi zachowanie takich kiboli. teraz ludzie, kazdego kibica wrzucaja do jednego wora z tym bydlem no i potem ciezko prawdziwemu sympatykowi (takiemu jak ty, bo zakladam ze pisales prawde o sobie) udowodnic ze istnieja jeszcze porzadni ludzie, potrafiacy w przyzwoity sposob prezentowac barwy swojego klubu :)

Nosz kur.., ludzie, nauczcie się czytac ze zrozumieniem!!! Milion razy pisaliśmy, że NIC NIE MAMY DO NORMALNYCH KIBICÓW!!!. Rozmawiamy o tych pseudokibicach z pociągu, nie o tych zajebistych i kulturalnych sympatykach jak Vinylside.

Vinylside
25-08-2011, 18:59
Od początku próbuję wytłumaczyć Ci, że masz rację i się z Tobą zgadzam, a Ty dalej uważasz, że się kłócę.. Nie mam pojęcia jak do Ciebie dotrzeć :P

Haha xD No to teraz już to wiem, bo oficialnie napisałeś xD ;D

Dj_Cr4zyb0y
25-08-2011, 20:27
To jest nasza Polska policja... Wieczorne patrole przespane w aucie + spisywanie nastolatków, a gdzie jest prawdziwa rzeźnia to najlepiej nie reagować i pozwolić, żeby kibole robili co chcą...

Zolczi
26-08-2011, 22:50
To jest nasza Polska policja... Wieczorne patrole przespane w aucie + spisywanie nastolatków, a gdzie jest prawdziwa rzeźnia to najlepiej nie reagować i pozwolić, żeby kibole robili co chcą...


jesli kibol decyduje sie na mordobicie gdzies tam (miedzy takimi jak on) w lesie to spoko. niech sie leja, wybija siebie nawzajem i przez jakis czas bedzie swiety spokoj ;)

papa730
26-08-2011, 23:17
ja tam myślę jednak tak jak przeczytałem w jednym z pierwszych postów tu, czyli każda zorganizowana grupa która się zna, i jakby wpadła do pociągu mogła by zrobić coś podobnego, może poza tą kradzieżą z automatu albo zatrzymaniem pociągu.co prawda to prawda, kibice są częstymi aktorami takich spektakli bo wiadomo jak bywa na meczach, duzo nienawisci do innych klubow i kibiców jest wśród tej społeczności, i nie mówię tego bo wyssałem sobie to z palca, i ktoś powiedział że ci ludzie są bez wykształcenia i z patologii... kolejne uogólnianie... z którym się oczywiście nie zgadzam, nie każdy ksiądz to pedofil albo ma problemy z kobietami dlatego została duchownym... 0o

Godric
03-09-2011, 17:03
ja jestem za używaniem przez służby ostrej amunicji najwyżej rzeź by była która dałaby do myślenia raz drugi a potem spokój nw pociągach byłby

Marcus M
05-09-2011, 16:57
ja jestem za używaniem przez służby ostrej amunicji najwyżej rzeź by była która dałaby do myślenia raz drugi a potem spokój nw pociągach byłby


U ciebie w domu powinni zrobić taka rzez...Zastanów sie nad tym co wogóle piszesz

Gordon_FreeMaN
06-09-2011, 21:57
jakiej nienawiści ?? o czym ty pieprzysz;oo

zreszta twoj post jest bezsensowny bo chyba kazdy wie, ze przykladowo kibic gornika z kibicem ruchu sie nie nawidza jak psy ! i nie musisz nikomu tlumaczyc ze jak wejdzie z takiej koszulce na dany teren a nie w innej to poprostu nie przejdzie sboie spokojnie ;]

zreszta nie wiem co w tym dziwnego, tak jest o lat nastu i tak napewno pozostanie.
no chyba ze wyginie pokolenie prawdziwych fanatykow i patriotow a wzamian za to na pilke nozna wejdzie pokolenie kibicow siatkowki i malysza (tzw. januszow) . a jest to ostatnia rzecz jaka bym chcial ..


tyle że jako człowiek, nie przechodzę obok tego obojętnie.

A Ty jesteś człowiekiem? Czy żyjącym organizmem bez human duszy?
Proste.