PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Pobili policjantów, którzy zabezpieczają mecze


Zolczi
16-08-2011, 16:41
Policja w Płocku zatrzymała sześciu mężczyzn w wieku 25-28 lat, którzy napadli na dwóch funkcjonariuszy po służbie. Do napaści doszło, gdy mężczyźni rozpoznali policjantów jako funkcjonariuszy zabezpieczających mecze piłkarskie Wisły Płock.
W sprawie zdarzenia, podczas którego pobitych zostało dwóch policjantów, śledztwo wszczęła płocka prokuratura rejonowa. Wobec czterech sprawców sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Dwóch kolejnych ma stanąć przed sądem we wtorek.
Jak poinformowała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska, czterem podejrzanym przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
- Postępowanie jest w toku. Trwają ustalenia, dotyczące pozostałych napastników - powiedziała Śmigielska-Kowalska. Dodała, że z dotychczasowych ustaleń wynika, iż przyczyną agresywnego zachowania mężczyzn wobec policjantów było to, że rozpoznali oni funkcjonariuszy, którzy zabezpieczają mecze piłkarskie Wisły Płock. Policjanci nie doznali groźnych obrażeń - mają potłuczenia.
Według rzecznika płockiej policji Piotra Jeleniewicza, do napaści na dwóch policjantów z sekcji patrolowej doszło w niedzielę w nocy przed klubem na peryferiach miasta. Funkcjonariusze byli po służbie. Zostali rozpoznani przez grupę 8-10 mężczyzn.
- Mężczyźni zaczęli wyzywać funkcjonariuszy, używając wulgarnych określeń. Potem zaatakowali, bijąc pięściami po głowie. Policjanci bronili się na tyle skutecznie, że napastnicy zaczęli uciekać - powiedział Jeleniewicz. Jak dodał, dwóch napastników zaatakowani funkcjonariusze zatrzymali w pościgu, a dwóch kolejnych ujął wezwany na miejsce zdarzenia patrol. Następnego dnia zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn, którzy według policyjnych ustaleń, byli w grupie, która zaatakowała funkcjonariuszy.
Według nieoficjalnych informacji PAP z organów ścigania, wśród zatrzymanych jest 28-letni kibic Wisły Płock, uniewinniony w ubiegłym tygodniu przez sąd w sprawie wywieszenia na tamtejszym stadionie transparentu z przekreślonym symbolem sierpa i młota oraz napisem: Zawsze po prawej stronie. W ocenie organizatorów spotkania i policji, wywieszenie transparentu niezgodnego - ich zdaniem - z charakterem imprezy stanowiło złamanie regulaminu imprezy, a brak reakcji na wezwanie do jego usunięcia było wykroczeniem.
W trakcie piątkowego posiedzenia sądu, podczas którego policja wnioskowała o nałożenie na kibica kary 2 tys. zł grzywny i 2 lat zakazu stadionowego, świadek potwierdził, że kibic jedynie pomagał w zawieszeniu transparentu. Postanowienie sądu o uniewinnieniu kibica nie jest prawomocne.
Policja zatrzymała kibica Wisły Płock po meczu piłki nożnej 7 sierpnia z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą, ponieważ, według ustaleń, to on miał wywiesić na ogrodzeniu stadionu transparent, na którym obok napisu "Petrochemia Płock" i dawnego logo obecnego klubu Wisła Płock widniał przekreślony symbol sierpa i młota oraz napis: Zawsze po prawej stronie. W trakcie meczu spiker dwukrotnie wezwał do zdjęcia transparentu z ogrodzenia. Apel nie odniósł skutku. W efekcie transparent zasłonili pracownicy ochrony.


onet.pl

Mikel_
16-08-2011, 17:00
takie kozaki, a uciekali:]. Jacy Ci ludzie są śmieszni:D hahaha

lukibaze
17-08-2011, 14:00
Wiecie co nigdy sie w tym kraju nic nie zmieni zawsze beda buraki takie jak w tym artykule do tego powiem szczerze ze jak Wisla ma takich kibicow to dzieki bardzo:)

big teep
18-08-2011, 14:37
takie kozaki, a uciekali:]. Jacy Ci ludzie są śmieszni:D hahaha

ciekawe cwaniaczku co ty byś zrobił?


tylko Petra Płock!

_Simon
18-08-2011, 14:44
ciekawe cwaniaczku co ty byś zrobił?


tylko Petra Płock!

A ciekawe co bys Ty zrobił to samo i pewnieskończyłbyś w pudle co by sie należało. Ja nie popieram żadnych takich głupich dziecinnych kibicowań. Trzeba odróżnaiać bycie kibicem ob bycia zadymiarzem wandalem i bezmógziem. Co mnie obchodzi że policiajnt był na meczu ale takie głupie kibole juz ich rozpoznali chcieli zemsty to teraz maja życze im maksymalny wymiar kary w pierdlu :cwaniak2: Prosze mi tu w temacie nie rozpoczynać jakiś kłótni wyzywać sie od cwaniaczków itp.

Gordon_FreeMaN
18-08-2011, 15:03
ciekawe cwaniaczku co ty byś zrobił?


tylko Petra Płock!
Ja bym się zachowywał jak normalny człowiek a nie jak bezmózgi w stadzie odmóżdżonych pakerów co ich ulubionym hobby to kradzieże i łamanie kości a barwy klubowe to tylko przykrywka.

Zolczi
18-08-2011, 15:18
ciekawe cwaniaczku co ty byś zrobił?

ja po pierwsze nie zaczepialbym policjantow. :)

w koncu wtedy byli w pracy. I nigdy nie zrozumiem takiego zachowania ze "trzeba im wp*** bo to policjanci ktorzy byli na meczowej ochronie" :)

Mikel_
19-08-2011, 12:18
ciekawe cwaniaczku co ty byś zrobił?


tylko Petra Płock!

Nie jestem pseudo kibicem, nie zgrywam kozaka w 10 do jednej czy dwóch osób. Co niby miał bym zrobić? jestem na meczu no jest obstawa bo musi być, żeby pseudo kibice nie roznieśli stadionu. Jak bym na ulicy rozpoznał tych policjantów to bym ich ominął jak zwykłych ludzi i poszedł w swoją stronę.

Marcus M
19-08-2011, 12:31
Ci sami policjanci po meczu wyzywali dziewczynę która przyszła ze swoim chłopakiem na mecz od **** i dziwek,na widok tych samych policjantów uzbrojonych po zęby-dziecko wpada w panikę i płacze,od tych samych policjantów można było wyczuć odór alkoholu-poprostu niektórzy mają dość takiego zachowania płockiej policji,bezsensownych zatrzymań i prowokacji! Zanim zaczniecie się wypowiadać i powtarzać o tym jacy to kibole są zli,proponuje zapoznać sie z tematem,potem myśleć samodzielnie-a nie wysuwać pochopne wnioski!
Precz z komuną!

Andre
19-08-2011, 13:18
Precz z komuną!


Ty zato majac 17 lat wiesz co to była komuna ... stekasz tu tylkoo tym co Ci koledzy naopowiadali ...

Zolczi
19-08-2011, 15:28
Ci sami policjanci po meczu wyzywali dziewczynę która przyszła ze swoim chłopakiem na mecz od **** i dziwek,na widok tych samych policjantów uzbrojonych po zęby-dziecko wpada w panikę i płacze,od tych samych policjantów można było wyczuć odór alkoholu-poprostu niektórzy mają dość takiego zachowania płockiej policji


i tak sie sklada ze sprawiedliwosc chca wymierzac na wlasna reke akurat kibice pilki noznej atakujac grupą tych policjantow. w tym ta osoba ktora miala kilka dni temu rozprawe za pewien transparent wywieszony na meczu. co do alkoholu... gdyby mi na meczu przyszlo stanac w obliczu kilku tysiecy kibicow chetnych do skopania mi (jako policjantowi) tylka tez bym sie zaprawil odpowiednia dawka alkoholu ;)

Marcus M
19-08-2011, 19:49
Ty zato majac 17 lat wiesz co to była komuna ... stekasz tu tylkoo tym co Ci koledzy naopowiadali ...

Ty za to wiesz najwięcej...chyba że ci tak dobrze było wtedy,pisząc to odnosiłem się do tego co robi polski rząd i policja.*******isz jak gazeta wyborcza,i wszyscy pseudointeligentni dziennikarze

Andre
20-08-2011, 15:54
Ty za to wiesz najwięcej...chyba że ci tak dobrze było wtedy,pisząc to odnosiłem się do tego co robi polski rząd i policja.*******isz jak gazeta wyborcza,i wszyscy pseudointeligentni dziennikarze



mozesz mi wytłumaczyc gdzie napisałem ze wiem najwiecej ? albo ze cos pier....?
i skad taki atak na mnie co ?
nie podniejac sie młody spokonie :)