PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Jak Żyć?


SchizeQ
13-08-2011, 12:39
Jak żyć panie premierze. Mam zniszczone gospodarstwo i nie dostałem pieniędzy. Dlaczego pan przyjeżdża w miejsce, gdzie prawie nic się nie stało. Zapraszam do siebie, po prostu nie mogę mówić - krzyczał ze łzami w oczach do premiera Tuska rolnik z gminy Przysucha w woj. mazowieckim. Donald Tusk rozpoczął w sobotę rano wizytę w miejscowościach, które zniszczyła lipcowa wichura. Premier spotkał się z lokalnymi władzami i mieszkańcami wsi Sady-Kolonia (gmina Klwów).
Swoją wizytę Tusk rozpoczął od gospodarstwa w miejscowości Sady-Kolonia, premier był tam zaraz po lipcowej wichurze. Uszkodzony przez wichurę dom jest już odbudowany. Tusk spotkał się także z mieszkańcami innych pobliskich miejscowości, które zostały dotknięte przez trąbę powietrzną.

- Nie mamy jak żyć panie premierze. Mam kredyt kilkadziesiąt tys. zł i teraz nie mam z czego go spłacić. Nie dostałem pieniędzy. Ja nie życzę panu takiej sytuacji i pana rodzinie. Jak żyć, mi już się nie chce nic robić, bo ręce opadają - żalił się rolnik. I narzekał na ministra rolnictwa. - Przyjechał popatrzył i tylko powiedział, żebyśmy nie narzekali - ubolewał.

Video: "Jak żyć panie premierze?" - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 13.08.2011 (http://www.tvn24.pl/-1,1713852,0,1,jak-zyc-panie-premierze,wiadomosc.html)




odp Kaczynskiego: "To 'jak żyć' jest podsumowaniem 4 lat rządów" - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 13.08.2011 (http://www.tvn24.pl/-1,1713877,0,1,to-jak-zyc-jest-podsumowaniem-4-lat-rzadow,wiadomosc.html)

lukibaze
13-08-2011, 13:26
PO tylko obiecuje nic nie robi czasem mysle ze my sie zblizamy do Bialowrusi nie do "zachodu" ciezko naprawde ciezko jest wybrac kogos madrego sposrod burakow.

Dan Slenders
13-08-2011, 14:33
Sami dobrze wiecie, że idealnym premierem dla Jarka byłby on sam, i to najlepiej o nieograniczonych kompetencjach. Tylko ja się pytam, co wam taki premier da i czy chcecie autorytaryzmu?

Donald Tusk dzisiaj dobrze powiedział, że nie o to chodzi, by rozdawać pieniądze na prawo i lewo.
A dzisiejsze konsumcyjne społeczeństwo najlepiej by chciało nie płacić podatków i jednocześnie czerpać całymi garściami od państwa.

Obecna sytuacja gospodarcza kraju to nie jest wina tego rządu, tak jak wzrost za rządów PiSu nie jest zasługą tej partii. Zrozumcie w końcu, że tak działa wolny rynek. Nikt do tej pory nie wymyślił czegoś lepszego, no chyba że wolicie gospodarkę nakazowo - rozdzielczą, jak za czasów PRL. I jak się wtedy skończyło?

PO nic nie robi? Robi, ale nie tyle ile trzeba. Postępuje dokładnie tak, jak każdy inny rząd przez ostatnie 22 lata. Wskażcie mi łaskawie lepszy rząd od obecnego - według mnie chyba nie ma takiego, są tylko na tym samym poziomie. Poza tym brak zbyt dużych zawirować w polskiej gospodarce zawdzięczamy słabej reakcji polskiego liberalnego rządu, który pozwolił naszemu rynkowi działać samodzielnie. A taka Ameryka, która wpompowała miliardy w banki nadal jest w du*ie u murzyna i kolejne rewelacje z tego kraju destabilizują światową gospodarkę.

Przestańcie narzekać, że jest źle. Źle to jest np. w Grecji. U nas jest co najwyżej ,,poniżej oczekiwań'', ale tylko w części z naszej winy.

_MarCus_
13-08-2011, 15:15
szczeze mowiac zadnma partia nic nie robi przed wyborami duzo obiecuja, a i tak nic nie robia, mialy byc wyplacane pieniadze dla powodzian z wiosny a juz jesien idzie i jeszcze nic nie wyplacone. zero jakiej kolwiek pomocy, ciekawe czy jak by naszych poslów cos takiego spotkalo czy tez bylo by tak samo ze skonczy sie wszystko na obietnicach ...

Maggie
19-08-2011, 20:17
Wszyscy obiecują, że będzie lepiej, że będzie się lepiej żyło. Ale wiadomo, że na obietnicach się kończy. Niestety...

"Jak żyć...?" - pytanie kierowane przez wielu ludzi..

Marcus M
19-08-2011, 20:58
Powinni wziąć sie za reformę KRUS,niech już ci rolnicy nie płaczą bo unia i tak mi za to zwróci,trzeba się zastanowić czemu w demokratycznym kraju człowiek prowadzący własną działalność gospodarczą,płaci o wiele więcej podatków i składek niż taki rolnik który ciągle płacze i dostaje dopłaty z Unii! Ale póki PSL który wchodzi ze wszystkimi w koalicję-jest w rządzie to nic się nie zmieni.Takie traktowanie nie jest dopuszczalne w demokratycznym kraju.

Martynka.
19-08-2011, 21:07
"Jak żyć...?" - pytanie kierowane przez wielu ludzi..

Kierowane chociażby podczas dzisiejszych obrad do Premiera Tuska przez Kaczyńskiego i Napieralskiego. Pytali jak mają żyć ludzie w dzisiejszym świecie.

Premier odpowiedział im dosadnie. "Miliony Polaków wiedzą jak żyć w naszym kraju. Wydaje się, że od kilkunastu dni liderzy dwóch partii opozycyjnych panowie Napieralski i Kaczyński tak jakby przestali wiedzieć, jak żyć w Polsce. O to jak żyć może pytać rolnik, nie prezes PiS" - mówił.

Jaki to ma związek? Proszę zobaczyć, że opozycja nie śpi. PiS wykorzysta nawet tragedię obywateli, by ustawić działa przeciwko PO.

Legs Alive!
19-08-2011, 21:16
Nieszczęśliwy wypadek + nieudolność KRUSU... JNależy brac się za urzedy, a nie rządy, bo one nic i tak nie mają do tego...