PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Numark NDX800


gwiazda90
09-08-2011, 15:45
NUMARK NDX 800

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i17448_a.jpg
dane techniczne :


kompatybilny z CD/MP3
możliwość podłączenia zewnętrznego nośnika danych USB
możliwość kontrolowania oprogramowania muzycznego MIDI
efektor DSP, zawierający takie efekty jak: chop, echo, filter, flanger, pan, phase
duże, podświetlane, dotykowe koło JOG z możliwością regulacji czułości
możliwość kontrolowania oprogramowania MIDI bez potrzeby posiadania płyt z kodem czasowym
kontrola pitch o zakresach: +/-6%, +/-12%, +/-25%, +/-100%
funkcja Key Lock do blokady oryginalnej tonacji utworu
łatwe tworzenie pętli
trzy tryby odtwarzania: single , continuous , program
dwa tryby pracy w rewersie: reverse oraz bleep
możliwość kontroli odtwarzacza za pomocą funkcji fader start
duży i czytelny wyświetlacz LCD
wyjścia stereo RCA (chinch), cyfrowe S/PDIF



Mój pierwszy kontakt z firmą Numark odbył się w 2008 roku, kiedy to kupiłem mikser tej firmy. Użytkowałem go ponad 1,5 roku i byłem bardzo zadowolony. Po mikserze nadszedł czas na playery i trafiłem na model axis 4, niestety ich stan wizualny i techniczny kompletnie mnie zniechęcił do tego typu wynalazków. Kiedy kupowałem już swój setup okazyjnie w komplecie z Reloopem rcd800s trafił się Axis 9. Chciał nie chciał jak już zakupiłem to grzechem było by nie przetestować i tutaj spotkał mnie szok!! To, za co znienawidziłem 4 w modelu 9 tak jakby nie istniało a te playery dużo się naprawdę nie różnią. Bacznie śledząc rynek przyszła pora na zmianę setupu i wybór cdj200 czy ndx400?? Traf chciał ze trafiłem w dobrych pieniądzach ndx800 (pomijając pewne zawirowania podczas zakupu z allegro) i oto przyszedł J No to testujemy:

Pierwsze wrażenia……
Po otworzeniu pudelka moim oczom ukazuje się duży (o wiele większy niż się spodziewałem) multi odtwarzacz. Plastiki wyglądają na dobrej jakości, dobrze spasowane, knoby na trwale, wszystkie przełączniki itd. Jak najbardziej ok. wierzch playera wykonany jest z czarnego plastiku, w którym można się przejrzeć J można tez łatwo z niego zbierać odciski palców, ale lepsze to niż pokrywanie playera gumo plastikiem (pozdrawiamy inżynierów reloopa). Wszystko jest wykonane estetycznie i podświetlone w niebieskim bądź czerwonym kolorem, guziki w końcu są plastikowe, ogólnie solidna robota



Co i jak i gdzie?.
Jak już wspomniałem ndx800 to multiodtwarzacz, możemy grać tradycyjnie z płyty, nowocześnie z pendrive (bądź innej pamięci masowej) lub tez ultranowocześnie może nam służyć jako kontroler midi . Z przodu odtwarzacza znajdujemy szczelinę na płytę, z tylu zaś tradycyjnie- Wejście na kabel do zasilania, główny włącznik, przełącznik 115/230 V, Remote, Relay, wyjście chinch i cyfrowe oraz jak już wspominałem usb/midi.


Efektów moc
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i17449_b.jpg
NDX800 został wyposażony w kilka efektów:
*chop,
*echo,
*filter,
*flanger,
*pan,
*phaser


Po włączeniu przyciskiem FX, dodatkowo do każdego efektu możemy regulować natężenie poprzez przesuwanie minifadera wet/dry i parametr efektu- manualnie poprzez kręcenie pokrętłem lub tez jeżeli chcemy aby efekt zgrywał nam się z bitem lub jego proporcjonalnie dzielona częścią, bądź też w przypadku efektu filter ustawienie wartości low, med.,hi - poprzez wciśniecie i przekręcenie tego samego pokrętła. Jakże proste a jakże praktyczne rozwiązanie.


Vinyl czy Scratch ?
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i17450_c.jpg
Idąc dalej w dol. odtwarzacza napotykamy przełącznik od włączania trybów (tak, mamy 2 takie tryby) rewersu. Pierwszy to normalne odtwarzanie do tylu a drugi bleep niejako odtwarza muzykę od tylu ale czas leci do przodu J O ile dobrze pamiętam to właśnie taki przełącznik był m.in. w Pioneerach cdj1000 no ale cóż w dzisiejszych czasach niezwykle ciężko o innowacje. Niżej znajdujemy magiczny guzik „scratch”, gdy go wciśniemy na wyświetlaczu pojawia nam się napis…….vinyl. Jak widać inżynierównie Numarka nie mogli się do końca zdecydować, bo w mniejszym modelu ndx400 guzik jest scratch i napis na ekranie tez scratch. Niby drobnostka, ale jak wiecie diabeł tkwi w szczegółach!
Poniżej magicznego guzika kolejne 2 magiczne pokrętła, które są odpowiedzialne za symulacje zatrzymania i startowania gramofonu.
Co do samego scratchu, nie jest to ten pioneerowski, do którego się moje ucho przyzwyczaiło, ale nie jest to ten straszny zniekształcony, który miałem okazje słyszeć z cd-playera technicsa. Koło jog reaguje podobnie jak w większości odtwarzaczy poprzez dotkniecie wierzchu natomiast boki nadal działają, jako pitch bend. I jeszcze jedna zmiana propos porównania z axis 9 jak położę reket na jogu w trybie scratch to utwór się zatrzymuje a jak puszcze to rusza od tego miejsca gdzie zatrzymałem nie tak jak w axisie „leciał” w tle.
Poniżej jeszcze jeden guzik od wyjmowania płyty- tu nie będę się rozpisywał, bo i nie ma o czym. Player szybko lika płyty podobnie jak w ndx400 jest tu zastosowany mechanizm slot-in.


„Ciemność, widzę ciemność” ?
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i17451_d.jpg
No właśnie, może mi ktoś powiedzieć ile sztuk tych badziewnych wyświetlaczy ma jeszcze numark w swoich magazynach, niewiele się różnią od tych z axis 4, a wiekowo to przepaść, ekran owszem jest czytelny, ale tylko jak się stoi nad nim i patrzy, a spróbujcie iść w drugi kąt konsolety i z daleka odczytać czas pozostały- powodzenia, wszystko się zlewa, to już w cdj100s wyświetlacz jest 100x lepszy, nie wspomnę już, ze mógłby być nowocześnie nachylony trochę do przodu. Na wyświetlaczu praktycznie to, co i wszędzie wartość pitch, prędkość bpm, czas, cdtext alb id tag, numer utworu i kreska wizualizująca ile jeszcze piosenki pozostało/upłynęło
Wokół wyświetlacza przyciski do wyboru źródła dźwięku, programowania, przełącznik czasu upłynęło pozostało, po drugiej stronie zaś przyciski i pokrętło do nawigowania po folderach i wyboru tracka.


Loopy, samplery i inne bajery
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i17452_e.jpg
Poniżej wyświetlacza i przycisków do nawigacji znajdujemy sekcje przycisków odpowiadających za pętle, hot cue i sampler. Jedną pętle mamy stale tj. przyciski zawsze śluza do tego samego, natomiast drugi rząd można za pomocą przycisku zamienić w 3 punkty hot cue, drugą pętle bądź sampler (który działa nawet po wyciagnięciu płyty/pendrive z odtwarzacza. Ciekawym (chociaż nie oryginalnym- patrz cdj400) rozwiązaniem jest przełącznik shift, który pozwala nam „ciąć” pętle najpierw na ½ potem na ¼ itd. a z kolei w drugą stronę powiększa tą pętle. Znowu proste, ale praktyczne rozwiązanie, choć osobiście wolałbym guziki zamiast tego „wihajstra”. Dodatkowo przyciski od pętli są strasznie małe, podobnie jak i cue i play, ale o tym za chwile. Dodatkowo znajdziemy w tej sekcji jeszcze guzik tap do manualnego wystukiwania prędkości oraz search, który pozwala nam przewijać piosenkę kręcąc jogiem i to kolejny z patentów, który mnie zawsze w numarku irytował wole tradycyjne tak jak w pioneerze


Pitch…
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i17453_f.jpg
Po prawej stronie odtwarzacza znajdujemy dość długi suwak do ustawiania tempa utworu, brak w nim blokady, czyli niewielkiego uskoku, kiedy osiągniemy 0.0 ale za to pojawiła się malutka dioda, która nas o tym informuje. Poniżej przycisk pitch odpowiadający za zakres regulowanego tempa pomiędzy 8%, 12%, 25% a 100%, osobiście wolałbym rozwiązanie 4%, 10%, 16%, 100% no, ale cóż nie wybrzydzajmy. Przycisk pitch po dłuższym przytrzymaniu uaktywnia funkcje key lock, czyli inaczej (znów cos dla Pioneerowcow) Master Tempo. Na samym dole przyciski + i – odpowiadające za kontrole pitch bend, czyli jeśli by się komuś jogiem nie chciało krecich J

Jog, cue, play
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i17454_g.jpg

Jog jest duży, większy niż się spodziewałem, jak już wcześniej wspomniałem jest czuły na dotyk w trybie scratch, ponadto podświetlany (trochę chaotycznie), ale jest. Ponadto w trybie scratch poświata pod jogiem pokazuje nam, w którym miejscu zatrzymaliśmy utwór. Pod jogiem znajdują się przyciski Cue/Pause/Play i to po raz kolejny wołam do niebios, dlaczego w modelach ndx 200 i 400 jest „normalnie” tj. Pause/Play to jeden przycisk a tu jest inaczej?? I dlaczego w modelach 200 i 400 znajdują one się normalnie tj. po lewej stronie odtwarzacza a tu pod spodem, dodatkowo są tak malej wielkości, że trzeba na nich grać po trzeźwemu, gdyż po kilku głębszych można nie trafić w tego, co się chciało. Mało tego dodam, że mój egzemplarz przyszedł z niedziałającymi przyciskami cue i play a ma ledwo ponad poł roku wiec albo switche są takie mizerne albo ktoś go katował.

Podsumowując
Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było gdyby nie było pioneerów?? Co stało by w waszych klubach?? Firma Numark od kilku ładnych lat próbuje zdobyć jakąś część rynku, na pewno do Pioneera czy Denona im daleko, ale myślę, że Reloop już został pochłonięty. NDX 800 to solidny odtwarzacz, niestroniący od wad, ale ma też cale multum zalet i w kategorii odtwarzaczy nowych (cena około 1300-1400zl) ciężko wskazać lepsze rozwiązania. Okazyjna cena, jaką za jego zapłaciłem jeszcze bardziej utwierdziła mnie w tym przekonaniu, bo player sporo tańszy niż używane cdj200 daje nam znacznie więcej możliwości.

PLUSY:
-Duże gabaryty, i jog
-USB
-Efekty i możliwości odtwarzacza
-CENA

MINUSY:
-Bardzo słabej jakości wyświetlacz
-Umiejscowienie, wielkość i wątpliwa jakość cue/play


Recenzja pisana na szybko, przepraszam jeżeli coś pominąłem bądź coś pomyliłem (choć nie powinienem)


Wkrótce kolejne recenzje



1. Czerwony kolor jest tylko dla administracji.
2. To tylko recenzja, a nie miejsce dla samo-promocji. Od tego masz chociażby promo mix.
Błędy poprawiłem.

Greg_

Vision_
09-08-2011, 16:10
Mam takie same spostrzeżenia, ale po użytkowaniu NDX200. :)
Zabawkowe wykonanie, słaba jakość niby funkcji które posiada .. . :)
Do nauki/zabawy w domowym zaciszu dobre, ale na nic więcej one sie nie nadaja.

Miksery NUMARK robi bardzo dobre(posiadam), ale playery nieciekawe..

gwiazda90
09-08-2011, 16:28
Nie do końca się z Tobą zgodze ndx 800 to nie badziewie, w swojej klasie cenowej jest naprawdę porządnym playerem, ale nie porównujmy go do np cdj850. Bo za cenę cdj850 można kupić 2x ndx800 i jeszcze zostanie 500 zł (Cena NDX -1399, CDJ850 - 3299) a w cenie do 1500 zl za nowy sprzęt nie ma konkurenta, najbliżej jest RMP3 alpha, ale wg mnie Numark choć tańszy o ok 250 zł jest lepszy.

zboro1991
09-08-2011, 16:30
dzieki za recenzje ;) , wlasnie jestem przed zakupem wlasnie tych odtwarzaczy. mam nadzieje ze sie nie zawiode na numarku

przeskok pitcha jest o 0,1 nie ? a ponoc w ndx 400 o 0,05.. niby ndx 800 wyzszy model a tu taka klapa jesli chodzi o pitch


Nie pisz posta pod postem!
Masz opcję edytuj to z niej korzystaj.
Kolejnym razem warn za nabijanie tematów (zapraszam do lektury regulaminu forum, jak i poszczególnych działów)

Greg_

Vision_
09-08-2011, 16:37
Nie do końca się z Tobą zgodze ndx 800 to nie badziewie, w swojej klasie cenowej jest naprawdę porządnym playeremOk, troche przesadziłem, ale zawiodłem się kompletnie na numarku ;/
Ale może jednak poszli po rozum do głowy w tej wersji.;)

A jak wygląda sprawa znana z NDX200, a mianowicie resetowanie się, i wolne wczytywanie płyt ?

gwiazda90
09-08-2011, 16:38
Tak pitch jest co 0.1, gralem pare godzin i nic sie nie zwiesiło, płyty też szybko odczytywało, głębszych testów dokonam w niedziele jak wróci z serwisu bo takto tylko chwilowo go przetestowałem, a recenzje z pamięci pisałem :) Napewno po dłuższej grze będe ją uzupełniał, a może nawet w sobote w klubie go wyprobuje.
P.S. Pod koniec roku wychodzi w Polsce NDX 900, z wyglądu niczym się nie różnią, jedynie ma wbudowany interfejs audio, i może ma poprawki jakieś niewidoczne

Harnasik
10-08-2011, 17:39
Użytkuję na co dzień 2 takie odtwarzacze , mam je od miesiąca i spisują się bardzo dobrze.
Co do recenzji .. hmm - większość jest zgodna z prawdą.
Wady i zalety ?
Hmm : od siebie mogę napisać tyle :
Zalety:
-funkcjonalność
-cena
-duży jog
-możliwość grania z pendrive'ów <33333
-efekty :D :lol: jest ich 6 ale używam 2 ulubionych (echo , fiter) <3 (chociaż szału z tym efektorem to nie ma :))
-inne bajery (loopy etc.)

Wady:
-wyświetlacz (chociaż co nie co można na nim zobaczyć)
-srebrna pokrywka na górze joga - wtf .. u mnie ona się bardzo porysowała , w porównaniu do reszty odtwarzacza to ten element jest najbardziej podatny na zarysowania.
-idealnie zbiera odciski z palców ^^

Szukałem sobie odtwarzaczy w cenie do 1500zł/szt . wybór padł na ndxy.
Po miesiącu użytkowania tych odtwarzaczy jestem mega zadowolony , mam nadzieję że to się nie zmieni.

Mam na dzieję ze pomogłem komuś moim postem :piwo:

@Edit:

Oski , bardzo możliwe , nie zwróciłem uwagi :)
Lepiej nie będę zrywał , niech sobie będzie .

DJ Oski
10-08-2011, 17:45
Na środku joga foli po prostu nie zdjąłeś i Ci się wydaje że masz porysowane :lol:
Edit: Pitch ma dokładność co do 0,05 :)

gwiazda90
10-08-2011, 17:56
Możliwe tak jak mówie grałem może ze 2 godziny a pozniej poszly na serwis :)

Mbroz
13-08-2011, 22:41
Ile taki playerek może wytrzymać latek ? ;P

Vision_
13-08-2011, 22:53
Ile taki playerek może wytrzymać latek ? ;P
Do końca świata i jeden dzień dłużej ;)


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Miało być śmiesznie, ale komentarze nic nie wnoszące do dyskusji są karane warnem.
Pozdrawiam


_______________________________________________

Woncky

gwiazda90
14-08-2011, 17:15
Zalezy co grasz i jak grasz, w moim switche juz padniete byly jak kupilem

Mbroz
14-08-2011, 17:22
Do końca świata i jeden dzień dłużej ;)


Bardzo śmieszne ;/

Patrick Noise
14-08-2011, 19:29
Do końca świata i jeden dzień dłużej ;)

Chyba jakby grał Jurek Owsiak hahaha


Btw. Mam te playerki i chodzą bardzo ładnie ;) wszystko czytają szybko i sprawnie ;) Polecam je w tej klasie cenowej :)

ToMiX
18-08-2011, 18:12
No naprawdę ładna recenzja
Playerek jest mega konkurencją odtwarzacza rmp-2
Plusem na pewno jest to że jest pokryty ładnym plastikiem a nie gumą (rmp)
A minusem ten wyświetlacz , jak na niego patrzę to przypomina mi się mój pierwszy telefon
stary seimens ;p

Harnasik
18-08-2011, 21:34
No naprawdę ładna recenzja
Playerek jest mega konkurencją odtwarzacza rmp-2

Chyba dla rmp-3 kolego :) ?

gwiazda90
18-08-2011, 22:03
IMHO RMP3 przy nim się chowa, ale to tylko moje subiektywne zdanie

ToMiX
18-08-2011, 22:08
hmm :P
rmp-3 juz np. posiada pitch z rozdzielczością 0.05%, autoloop . itp Dla mnie wybur był by prosty :P
W sumie tak rmp-2 troszke odstaje od ndx800

gwiazda90
19-08-2011, 08:42
tutaj tez jest 0,05 pitch z tego co koledzy pisali bo ja poki co mam na serwisie to nie powiem

zboro1991
22-08-2011, 13:02
wlasnie z tym pitchem to nie wiadomo, jedni pisza ze o 0,1 inni ze o 0,05... jesli ktos bedzie pewny jaki ten pitch jest, niech napisze ;p pozdro

vtecpl
28-08-2011, 12:25
z tym pitchem w numarkach to w ogole jest dziwna sprawa. ja posiadam ndx 200 i na ekranie mam napisane ze sie zmienia co 0.1% ale gdzies w danych technicznych wyczytalem(i to kilka razy) ze skok pitcha jest co 0.05%, co mnie zdziwilo bo bardzo dokladnie zgrac utwory jest ciezko. ogolem nowa seria numarka jest calkiem spoko ale nie jest to jakis szczyt. moj ndx ma juz male problemy z czytaniem niektorych gorszych plytek a mam niecale 2 miechy ;/

DJ Oski
29-08-2011, 14:00
No to mi się posypały cue/play po 7 miesiącach gdzieś ;] Na szczęście wystarczy kupić w elektronicznym nowe switche za 50gr i nawet bez wylutowywania wystarczy zmienić blaszkę na nową w switchu i śmiga ładnie :D

gwiazda90
29-08-2011, 16:33
No to mi się posypały cue/play po 7 miesiącach gdzieś ;] Na szczęście wystarczy kupić w elektronicznym nowe switche za 50gr i nawet bez wylutowywania wystarczy zmienić blaszkę na nową w switchu i śmiga ładnie :Dno fajnie a mi kumpel w ndx800 robi juz 4ty tydzien bo mowi ze sa inne niż w pionku i inaczej sie lutuje :P

Damas
29-08-2011, 16:36
No to Cie w balona robi, mikro-styk to mikro-styk;)

Przeskok pitcha zależy od zakresu tempa, przy 10% bedzie 0,05, a przy 16 np 0,1.

DJ Oski
29-08-2011, 19:31
no fajnie a mi kumpel w ndx800 robi juz 4ty tydzien bo mowi ze sa inne niż w pionku i inaczej sie lutuje :P
Może i są inne niż w pionku - nie wiem. Ale w elektronicznym bez problemu można je dostać :) Ja nie wylutowywałem bo się bałem, że coś zepsuje. Otwarłem switch (bez problemu można to zrobić), wyjąłem z niego blaszkę która była wyrobiona i przez nią nie stykało, wsadziłem blaszkę z nowego switcha i ładnie działa :) Dużo śrubek trzeba wykręcić żeby dostać się do tego switcha ale tak to banalnie proste i żadnego sprzętu nie trzeba mieć poza śrubokrętem. Może i kiedyś poradnik ze zdjęciami zrobię choć nie wiem czy się komuś przyda.

No to Cie w balona robi, mikro-styk to mikro-styk;)

Przeskok pitcha zależy od zakresu tempa, przy 10% bedzie 0,05, a przy 16 np 0,1.
Jak piszesz to pisz dokładniej :P Bo w tym numarku nie ma pitcha 10% ani 16% tylko jest 6%, 12%, 25% i przy tych wartościach jest dokładność co do 0,05 i jest jeszcze 100% ale tam już polówek nie ma.

Pisałem na przykładzie pionka, z numarkiem nie miałem styczności, ale zasada działania jest taka sama:)
Skąd pewność, że nie wprowadzisz ludzi w błąd przyrównując pioneera do numarka? xD

Damas
30-08-2011, 14:13
Pisałem na przykładzie pionka, z numarkiem nie miałem styczności, ale zasada działania jest taka sama:)

Interius
31-10-2011, 16:26
dodając do całej recenzji moją ocenę po 7 godzinach grania ciągiem.. co już też napisałem w lekkiej recenzji w moim temacie 4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Interius (http://www.4clubbers.com.pl/4661448-post16.html)

pitch za blisko joga to największa wada według mnie..

ch482b
13-11-2011, 17:42
Moim zdanie zależy od użytkowania .

DJ GHOST
27-12-2011, 17:00
Grałem na ndx-800 i moim zdaniem jest to fajny odtwarzacz mi się podoba, ale RMP-3 które użytkuje codziennie w domach i na imprezach moim zdaniem jest lepsze ale każdy ma swoje zdanie i nie ma co się przekomarzać jak by nie było tych gumowych przycisków za które tez pozdrawiam inżynierów reloopa gdyby były plastikowe to by było bardzo git może doczekamy sie ich w końcu w RMP-4 Jak wyjdą :D Pozdrawiam fajna recenzja :)

load6
05-02-2012, 09:20
"NDX800 posiada duże, czułe na dotyk koło JOG, z możliwością regulacji poziomu czułości."

Gdzie i jak ową "czułość" się ustawia ?

DjLohaS
11-03-2013, 10:07
gram na 8setkach już ponad rok i żadnej wady. wszystko śmiga jak trzeba. cue/play także mimo że wcześniej czytałem o ich szybko padających switchach :) do listopada mam je na gwarancji ale mimo wszystko nie zamieniłbym ich obecnie na żadne inne cdki :) no chyba, że byłoby mnie stać na 2000 pionka :) ja daję 9/10 bo zawsze mogłoby być lepiej ale za cenę za którą można je kupić nic lepszego chyba nie dostaniemy :)

alien-1990
22-04-2013, 11:17
Posiadam ndx 400 i zastanawiam sie nad przejsciem na te 800... z recenzji wynika jasno ze to jest ok sprzecik cena itp... ale mnie zastanawia czy duzo zyskam ta zmina z 400 na 800... mianowicie czy jest jakowy sens tej zmiany... jest kilka faktow ktore mnie mecza w 400 mianowicie loop okropnie sie robi nie wiem dokladnie jak w 800 ale wynika ze lepiej... no i wiekszy jog tez duzy plus... doradzcie :D

Konrad0oo
16-07-2014, 16:51
Panowie czy ktoś z Was mógłby mi wyjaśnić w jaki sposób wybrać odpowiedni folder z muzyka zgraną na pena ? Nie potrafię znaleźć menu wyboru miedzy nimi.

djkula2000
11-12-2014, 17:08
jak się zmienia czułość tarcz JOG w NDX800 ?

Pozdrooo ;)

krzysiufsta
20-12-2015, 18:53
po lewej na potencjometrach

Devsik
12-08-2016, 18:47
calkiem spoko cdki. moze nie jak pioneer ale do domu i malych imprez spokojnie wystarczają