PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Nie żyje Andrzej Lepper !


Kapel
05-08-2011, 16:38
Andrzej Lepper, założyciel i przewodniczący Samoobrony, były wicepremier, były wicemarszałek Sejmu, czterokrotny kandydat na urząd prezydenta RP nie żyje - informuje Polsat News. Miał 57 lat.

Andrzej Lepper urodził się w czerwcu 1954 r. Był absolwentem Technikum Rolniczego, w młodości zawodowo uprawiał boks; pracował w Stacji Hodowli Roślin w Górzynie, a także w PGR w Rzechcinie oraz Państwowym Ośrodku Hodowli Zarodowej w Kusicach.

Na scenę publiczną wkroczył na początku lat 90, gdy zaczął występować w imieniu rolników i mieszkańców wsi niezadowolonych z dotykających ich konsekwencji przemian rynkowych.


W latach 1977-1980 Lepper należał do PZPR. W 1992 r. założył Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona, a w 2000 roku partię polityczną - Samoobrona RP. Zasłynął przede wszystkim z organizowania rolniczych blokad dróg i nawoływania do niespłacania zaciągniętych kredytów.

Lider Samoobrony był znany z kontrowersyjnych i kwiecistych wypowiedzi. Jego sztandarowym hasłem przez długi czas było hasło: "Balcerowicz musi odejść" (gdy Leszek Balcerowicz był szefem NBP) oraz: "Wszyscy oni już rządzili i rozkradli Polskę".

Czterokrotnie bez powodzenia kandydował w wyborach prezydenckich - w 1995 roku zdobył 1,32 proc. poparcia; w 2000 r. - 3,05 proc. poparcia; w 2005 r. zdobył trzecie miejsce - 15,11 proc. (w drugiej turze poparł kandydata PiS - Lecha Kaczyńskiego). W 2010 roku wystartował po raz czwarty. Tym razem zdobył 1,28 proc. głosów.

W wyborach parlamentarnych we wrześniu 2001 r., w których Samoobrona otrzymała 10,2 proc. głosów, Lepper został posłem na Sejm IV kadencji. "Samoobrona jest biczem bożym na to, co się dzieje w Polsce" - mówił Lepper po wejściu jego partii do parlamentu. "Wersal się skończył w dniu, kiedy Samoobrona weszła do Sejmu" - podkreślał.

W nowym Sejmie na krótko objął funkcję wicemarszałka Izby. Jednak po tym, jak uniemożliwił eksmisję kupców z włocławskiego rynku oraz oskarżył z trybuny sejmowej kilku polityków o przyjęcie wysokich łapówek, pod koniec listopada 2001 r. został odwołany z tej funkcji.

Pod koniec października 2005 r. w Sejmie V kadencji ponownie został wybrany na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

W 2006 roku Samoobrona weszła do rządu. Umowę koalicyjną z PiS Samoobrona podpisała, gdy premierem był Kazimierz Marcinkiewicz. Do porozumienia dołączyła LPR i 5 maja 2006 r. powstał koalicyjny rząd PiS-Samoobrona-LPR kierowany przez Marcinkiewicza. Lepper został wicepremierem i ministrem rolnictwa. 10 lipca doszło do zmiany na stanowisku szefa rządu - objął je Jarosław Kaczyński.

Do kryzysu w relacjach PiS - Samoobrona doszło kilka miesięcy później w czasie prac nad budżetem na 2007 r. 22 września w atmosferze wzajemnych zarzutów między politykami koalicji, na wniosek premiera Jarosława Kaczyńskiego, prezydent Lech Kaczyński odwołał Leppera z funkcji w rządzie.

Niedługo potem rozpoczęły się rozmowy o powrocie Samoobrony do koalicji - Lepper powrócił do rządu w październiku, powtórnie zostając wicepremierem i szefem resortu rolnictwa.

9 lipca 2007 r. prezydent odwołał Leppera z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa.

W 2004 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Międzynarodowej Akademii Kadr w Kijowie - za osiągnięcia w zbliżaniu narodów polskiego i ukraińskiego. W 2007 roku został honorowym profesorem Międzynarodowej Akademii Kadr w Kijowie.

Lepper opublikował kilka książek, m.in. : "Każdy kij ma dwa końce" (2001r.), "Lista Leppera" (2002 r.), "Czas barbarzyńców (2005 r.). Wystąpił w dwóch filmach: w komedii Jerzego Gruzy, "Gulczas, a jak myślisz?" oraz w filmie Mariana Eherta "Kto rządzi w Auschwitz". W obu wcielił się w rolę samego siebie.

W 1995 otrzymał Medal Nadziei im. Papieża Jana Pawła II, a następnie Order Świętej Brygidy (przewodniczącym jego Kapituły jest ks. Henryk Jankowski). W 2003 został mu przyznany tytuł "Człowieka Roku" pisma akademickiego "Forum Psychologiczne". W 2001 został w Nowym Jorku odznaczony przez Roberta Kennedy'ego Jr. Medalem im. Alberta Schweitzera przyznanym przez Instytut na rzecz Dobra Zwierząt

Był żonaty żonaty, osierocił syna i dwie córki.

onet.pl

Panuś
05-08-2011, 16:38
Andrzej Lepper, założyciel i przewodniczący Samoobrony, były wicepremier, były wicemarszałek Sejmu, czterokrotny kandydat na urząd prezydenta RP nie żyje - informuje Polsat News. Według policji mógł on popełnić samobójstwo. Miał 57 lat.

http://m.onet.pl/_m/62f201ae63b7bebf4c06c561b5343e04,37,1,0-61-4056-1564-0.jpg

Andrzej Lepper urodził się w czerwcu 1954 r. Był absolwentem Technikum Rolniczego, w młodości zawodowo uprawiał boks; pracował w Stacji Hodowli Roślin w Górzynie, a także w PGR w Rzechcinie oraz Państwowym Ośrodku Hodowli Zarodowej w Kusicach.

Na scenę publiczną wkroczył na początku lat 90, gdy zaczął występować w imieniu rolników i mieszkańców wsi niezadowolonych z dotykających ich konsekwencji przemian rynkowych.


W latach 1977-1980 Lepper należał do PZPR. W 1992 r. założył Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona, a w 2000 roku partię polityczną - Samoobrona RP. Zasłynął przede wszystkim z organizowania rolniczych blokad dróg i nawoływania do niespłacania zaciągniętych kredytów.

Lider Samoobrony był znany z kontrowersyjnych i kwiecistych wypowiedzi. Jego sztandarowym hasłem przez długi czas było hasło: "Balcerowicz musi odejść" (gdy Leszek Balcerowicz był szefem NBP) oraz: "Wszyscy oni już rządzili i rozkradli Polskę".

Czterokrotnie bez powodzenia kandydował w wyborach prezydenckich - w 1995 roku zdobył 1,32 proc. poparcia; w 2000 r. - 3,05 proc. poparcia; w 2005 r. zdobył trzecie miejsce - 15,11 proc. (w drugiej turze poparł kandydata PiS - Lecha Kaczyńskiego). W 2010 roku wystartował po raz czwarty. Tym razem zdobył 1,28 proc. głosów.

W wyborach parlamentarnych we wrześniu 2001 r., w których Samoobrona otrzymała 10,2 proc. głosów, Lepper został posłem na Sejm IV kadencji. "Samoobrona jest biczem bożym na to, co się dzieje w Polsce" - mówił Lepper po wejściu jego partii do parlamentu. "Wersal się skończył w dniu, kiedy Samoobrona weszła do Sejmu" - podkreślał.

W nowym Sejmie na krótko objął funkcję wicemarszałka Izby. Jednak po tym, jak uniemożliwił eksmisję kupców z włocławskiego rynku oraz oskarżył z trybuny sejmowej kilku polityków o przyjęcie wysokich łapówek, pod koniec listopada 2001 r. został odwołany z tej funkcji.

Pod koniec października 2005 r. w Sejmie V kadencji ponownie został wybrany na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

W 2006 roku Samoobrona weszła do rządu. Umowę koalicyjną z PiS Samoobrona podpisała, gdy premierem był Kazimierz Marcinkiewicz. Do porozumienia dołączyła LPR i 5 maja 2006 r. powstał koalicyjny rząd PiS-Samoobrona-LPR kierowany przez Marcinkiewicza. Lepper został wicepremierem i ministrem rolnictwa. 10 lipca doszło do zmiany na stanowisku szefa rządu - objął je Jarosław Kaczyński.

Do kryzysu w relacjach PiS - Samoobrona doszło kilka miesięcy później w czasie prac nad budżetem na 2007 r. 22 września w atmosferze wzajemnych zarzutów między politykami koalicji, na wniosek premiera Jarosława Kaczyńskiego, prezydent Lech Kaczyński odwołał Leppera z funkcji w rządzie.

Niedługo potem rozpoczęły się rozmowy o powrocie Samoobrony do koalicji - Lepper powrócił do rządu w październiku, powtórnie zostając wicepremierem i szefem resortu rolnictwa.

9 lipca 2007 r. prezydent odwołał Leppera z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa.

W 2004 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Międzynarodowej Akademii Kadr w Kijowie - za osiągnięcia w zbliżaniu narodów polskiego i ukraińskiego. W 2007 roku został honorowym profesorem Międzynarodowej Akademii Kadr w Kijowie.

Lepper opublikował kilka książek, m.in. : "Każdy kij ma dwa końce" (2001r.), "Lista Leppera" (2002 r.), "Czas barbarzyńców (2005 r.). Wystąpił w dwóch filmach: w komedii Jerzego Gruzy, "Gulczas, a jak myślisz?" oraz w filmie Mariana Eherta "Kto rządzi w Auschwitz". W obu wcielił się w rolę samego siebie.

W 1995 otrzymał Medal Nadziei im. Papieża Jana Pawła II, a następnie Order Świętej Brygidy (przewodniczącym jego Kapituły jest ks. Henryk Jankowski). W 2003 został mu przyznany tytuł "Człowieka Roku" pisma akademickiego "Forum Psychologiczne". W 2001 został w Nowym Jorku odznaczony przez Roberta Kennedy'ego Jr. Medalem im. Alberta Schweitzera przyznanym przez Instytut na rzecz Dobra Zwierząt

Był żonaty żonaty, osierocił syna i dwie córki.

źródło: onet.pl

asienkaja
05-08-2011, 16:43
Śmich.. przed chwila usłyszałam tą wiadomość. W radio podali ze popełnił samobójstwo... Zaraz zaczną gadać, że może to był spisek.. :D Ja nie będę komentowała tego. W kazdym badz razie wiadomo co bedziemy ogladac przez nastepny tydzien w tv. Kazdy się z niego wyśmiewał, a teraz bedą gadać i pokazywać jaki on to dobry człowiek nie był..

Jutkaa
05-08-2011, 16:45
nie wiem co napisac ;p smutne ;p

Xien
05-08-2011, 16:50
Zaskoczył mnie ten news.
Nie przepadam za politykami ale szkoda człowieka.

zawadzia89
05-08-2011, 16:52
ale jaja;/ polityka polityka ale szkoda czlowieka jaki by nie byl

_MarCus_
05-08-2011, 16:52
Śmich.. przed chwila usłyszałam tą wiadomość. W radio podali ze popełnił samobójstwo... Zaraz zaczną gadać, że może to był spisek.. :D Ja nie będę komentowała tego. W kazdym badz razie wiadomo co bedziemy ogladac przez nastepny tydzien w tv.

no wyobrazam sobie co bedzie w TV Asienkaja i napewno nie tydzien wiecej smolensk byl ponad rok temu a jeszcze o tym mowia

Xien
05-08-2011, 16:58
Co to znaczy nie źyje? ;D
A po drugie temat taki już jest w dziale polityka.

Memciu
05-08-2011, 17:05
Dla mnie samobójstwo jest tchórzostwo.
Polityk który był dla Polski wartościowy - aż dziwne że to zrobił :D

Każdego szkoda.

paether
05-08-2011, 17:06
Fajny człowiek...Właściwie wszyscy politycy robią wałki ale On to przynajmniej robił "z jajem" :)

ClubMusic!
05-08-2011, 17:10
Dla mnie samobójstwo jest tchórzostwo.
Polityk który był dla Polski wartościowy - aż dziwne że to zrobił :D

Każdego szkoda.


MNIE ROZPIER**LA STAWIANIE WIRTUALNYCH ZNICZY.. :huh:

Sanbit
05-08-2011, 17:15
"Nie wierzę w samobójstwo, miał chorego syna, był potrzebny"

Będą komisje, spiski oraz teorie, że za tym stoją ruscy. A J.K na pewno osądzi o to Platformę Obywatelską insynuując, że był to polityk, który mógł zagrozić PO wygrać kolejne wybory. Zapamiętajcie ten post ;)

Trouble.
05-08-2011, 17:18
Będą komisje, spiski oraz teorie, że za tym stoją ruscy.



Czyli wszystko jak zawsze.


Mimo wszystko, nie lubiłem Go jako polityka, ale kto by to nie był i jakich poglądów nie miał, to szkoda człowieka.

Woncky
05-08-2011, 17:22
Lubiłem Go. Zawsze przedstawiany przez polityków i media jako "nieokrzesany chłop", a kiedy wyjechał na zachód to wszyscy byli zdziwieni, że zamiast chama i prostaka przyjechał człowiek, który chciał rozmawiać - ale o tym już się głośno nie mówiło...

Wojtek Szczęsny
05-08-2011, 17:30
szkoda chłopa ale nie wierze ze to samobójstwo :) nie ma takiej możliwości

_Maciek
05-08-2011, 17:30
Jestem w szoku !! Nigdy bym sie nie spodziewal ze taki twardy czlowiek jak Andrzej Lepper moze popelnic samobojstwo..
Bardzo porzadny polityk, jeden z niewielu ktory potrafil mowic prawde.
Bardzo go szanowalem jako polityka. Nawet mialem na niego glosowac w poprzednich wyborach.
Jestem pewien ze jednym z powodow popelnienia przez niego samobojstwa byly te falszywe oskarzenia wobec niego (seks afera itd.)
Poprostu chyba mial dosc ..:/
Osobiscie mi jest smutno..

P.s Prosze mi tu nie pisac, ze teraz po smierci to sobie pisze jaki to on nie byl.
Poprostu lubialem go i tyle, kropka !!

Jack Orlando
05-08-2011, 17:38
Nie wierzę, czemu to zrobił. Przecież źle mu się nie żyło na pewno, szok.

Konr@do
05-08-2011, 17:42
napewno barwna postac w Polityce, mimo wszystko szanuje go bardziej niz np Komorowskiego ktory niby wyksztalcony a sam nie grzeszy inteligencja (NIE jestem za PiS, to tak gwoli ścisłości) ;) w wiekszosci przedstawiany w czarnym swietle ale jako rolnik chcial dobrze dla nich,przez co zapewne we wsiach mial do tej pory poparcie, przede wszystkim nie był zakłamany, mówił to co uważał dlatego też miał tak liczne grono krytykantów i wysmiewaczy, ale nikt mu nieodbierze tego iz swoje zrobil (przynajmnie chcial ) ;) mimo wszystko wybral najgorzej jak mogl bo samobojstwo niczego nie rozwiazuje ale to tylko pokazuje do czego moze doprowadzic taka publiczna nagonka ;) przede wszsytkim szkoda jako czlowieka, ale coz takie zycie.

przemal999
05-08-2011, 17:48
mówcie co chcecie ale Lepper zawsze miał swoje zdanie i nikt mu niczego nie narzucił, mówił co to co myślał i nikomu nie właził w **pe jak inny politycy. zostaje jeszcze jeden "normalny" polityk - Palikot.

Zolczi
05-08-2011, 17:48
zapamietam go jako śmiechowego goscia. jego wypowiedzi zawsze wywolywaly u mnie usmiech. wiekszy badz mniejszy ale zawsze byl powod by sie posmiac z tego co robi czy tez mowi :) o chociazby to mnie smieszy z nim :)
teD2HodipZk

Pete Stan
05-08-2011, 17:48
No ja jestem w wielkim szoku...
Nie popierałem go politycznie jednak był postacią wyjątkowo charakterystyczną...

Dan Slenders
05-08-2011, 18:00
Moja pierwsza reakcja? Ja pier*ole.
Też go nie popierałem, ale lubiłem skubańca, często buchałem się z jego wypowiedzi.
I powiem szczerze, że to chyba ostatni człowiek który mógł się zabić - przynajmniej tak myślałem.

Nie chcę wykrakać, ale zaraz się pewnie zacznie proces insynuacji wokół tej śmierci.
Smutny ten nasz kraj:(

Jack Orlando
05-08-2011, 18:15
Jego znana i jakże trafna wypowiedź :D
‪Lepper - Jak można zgwałcić prostytutkę?‬‏ - YouTube

PostScriptum
05-08-2011, 18:32
no co jak co ale tego człowieka w życiu bym o samobójstwo nie posądzał, tyle energii i optymizmu ile on miał w sobie to niewielu polityków ma


smiedzi tu coś bardzo


szkoda, wielkie zaskoczenie

Legs Alive!
05-08-2011, 18:37
Jaki był, taki był, ale naprawdę szkoda faceta ;/ Tym bardziej, że wydawał sie być silną i konkretną osobą... Jeśli mam być szczery, to wolałbym by tak kto inny był teraz sztywny, ale nie chce wywoływać burzy wśród kaczego elektoratu.... Panie Andrzeju pamiętamy o Panu

Matyk
05-08-2011, 19:37
Samobójstwo ?
mam przeczucie że ktoś mu w tym pomógł :)

hardwell2
05-08-2011, 19:45
szkoda człowieka bo było trochę smiechu .... :(

Adrian<3trance
05-08-2011, 19:54
Polityk czy nie polityk mi się wydaje, że ich się nie da lubić, no chyba, że właśnie takich "śmiesznych" jak on. Jaki by to człowiek nie był to i tak szkoda. Na początku to on był takim człowiekiem czynu bo walczył za tych rolników ale później? Solarka i kasa najwyraźniej poprzewracało mu w głowie. No ale też jak wiemy to był oskarżany o próbę gwałtu za co miał iść chyba siedzieć więc może to było przyczyną, ale ja i tak dalej tego nie rozumiem jak można się zabić.

Nikotyna69
05-08-2011, 19:57
ciekawe czemu się powiesił??: za szyje pewnie :d

Galci
05-08-2011, 20:13
Panie Andrzeju pamiętamy o Panu

Pochowaja Go, idz na grob i zapal swieczke.. a nie "emo" swiece na forum ;|

Co do Pana Andrzeja naprawde byl pozytywna postacia w polityce, chyba jedna z najbardziej wyrozniajacych sie osob w tej dziedzinie, swoimi wypowiedziami potrafil rozweselic nie jednego :P umial tanczyc "Bredgensa"
Kogo jak kogo ale Jego szkoda... smierdzi mi tu ze to jednak nie bylo do konca samobojstwo

SchizeQ
05-08-2011, 20:14
szkoda, jeden z niewielu którzy pier**lą 'poprawnosc polityczną'.. on byl PRAWDZIWY!

zawadzia89
05-08-2011, 20:19
tak jego teksty typu "jak mozna zgwalcic prostytutke "itd.
czlowiek, ktory wyszedl ze wsi i nie bal sie glosno mowic przy mownicy nieraz walac nazwiskami. Zawsze szczery do bolu na obradach, nieraz dostal po glowie i te slynne blokady:) no skoro sie powiesil to jednak musial miec konkretny powod bo nie wierze ze ktos by sobie odebral zycie dla picu. Zgodze sie ze to bylo tchorzostwo z jego strony. Najpierw Barbara Blida a teraz on. Dziwne sie rzeczy dzieja w polskiej polityce.

Przemo001
05-08-2011, 20:24
Jak to powiedział mój brat Alle jaja

zxcvbnmasdfgh
05-08-2011, 20:56
o kurcze. No szkoda jak każdego (prawie każdego) człowieka.

ErykDance!
05-08-2011, 21:32
:(( Szkoda . Jako człowiek był sobą

lusa
05-08-2011, 21:45
Potrzebna była tak barwna postać wśród złodziei naszych podatków ;[

PS. Ciężko mi uwierzyć, że wolał tak rozwiązać swoje problemy osobiste.

Matt Bukovski
05-08-2011, 22:29
Absolutnie nie wierzę w jego "samobójstwo". Ktoś musiał mu pomóc. Taki twardy człowiek nie zostawiłby swojego ciężko chorego syna oraz swojej żony w pierwszy dzień kampanii wyborczej.

Nie popierałem go politycznie, ale bardzo szkoda człowieka.

Bilson
05-08-2011, 22:30
byl to jedyny czlowiek ktory potrafil sie postawic w rzadzie...

Wielki szacunek dla niego kim byl i co robil (po za seksaferami :P)

SERVVA
05-08-2011, 23:15
http://www.4clubbers.com.pl/members/lepper.html

chłolera, może jaki Admin pośmiertny? :D

szkoda gościa, kradną tam wszyscy, on potrafił zrobić to z jajem! :)

ps. NIE RÓBCIE Z NIEGO PO ŚMIERCI BOHATERA NARODOWEGO

Metzone
05-08-2011, 23:15
Mimo że nie interesuje się polityką, był moim ulubionym politykiem. Potrafił się postawić, pokazać swoje racja i je uargumentować.
Szkoda faceta, na prawdę. W jego samobójstwo wierzę, bo jak to mówi stare chińskie przysłowie (o ile takie jest) "Najsilniejsi są najsłabsi"

SinceAge
05-08-2011, 23:25
mowicie ze nie wierzycie w samobojstwo itp... a guzik wiecie. moze w obliczu spoleczenstwa i mediów udawał twardego ale byc moze mial swoje problemy ktore kazdy czlowiek posiada i nie potrafil sobie z nimi poradzic i nei widzial innego wyjscia. nie wiemy tego. przed kamerą nie chcial tego opowiadac. mimo ze byl znaną postacią to byl czlowiekiem jak kazdy z nas posiadającym uczucia i problemy. szkoda czlowieka.

PostScriptum
05-08-2011, 23:31
oczywiście że był tylko człowiekiem ale
a) ma ciężko chorego syna, prawdopodobnie nieuleczalnie chorego więc sorry ale do końca dni zostaje się z synem w takiej sytuacji
b) ma też córki, dwie ponoć, dokładnie nie wiem bo aż tak się nie interesuję
c) ma kochającą żonę
d) samoobrona startuje w tegorocznych wyborach
e) jeszcze w marcu tego roku w wywiadzie twardo mówił o swych planach na przyszłość, tych politycznych


sorry, nic nie pasuje tu do powodów samobójstwa

1x2Buła
05-08-2011, 23:52
oczywiście że był tylko człowiekiem ale
a) ma ciężko chorego syna, prawdopodobnie nieuleczalnie chorego więc sorry ale do końca dni zostaje się z synem w takiej sytuacji
b) ma też córki, dwie ponoć, dokładnie nie wiem bo aż tak się nie interesuję
c) ma kochającą żonę
d) samoobrona startuje w tegorocznych wyborach
e) jeszcze w marcu tego roku w wywiadzie twardo mówił o swych planach na przyszłość, tych politycznych


sorry, nic nie pasuje tu do powodów samobójstwa

hahahahaah nie moge sie powstrzymac ale czegos tak smiesznego dawno nie czytalem:D dla mnie to nie sa zadne argumenty:>

DJ.Public
06-08-2011, 00:07
W szoku byłem jak usłyszałem w radiu tą wiadomosc.Może nie był super Politykiem ale zawsze rozbawiał smiechem i był zabawnym gosciem miał poprostu samopoczucie zawsze bede go wspominał mile i zostanie w mojej pamięci:(:(:(:(

Zolczi
06-08-2011, 07:15
Jak czytam wasze posty w ktorych Lepper nie mogl popelnic samobojstwa bo: bla bla bla to az sie w czolo pukam. Panowie co wy mozecie wiedziec o tym czy mial powod do tego czy nie mial. Nie wiecie co siedzialo w jego glowie. Przytocze przyklad Roberta Enke, czlowieka z sukcesami i przyszloscia...

kozaktm
06-08-2011, 07:33
Jak czytam wasze posty w ktorych Lepper nie mogl popelnic samobojstwa bo: bla bla bla to az sie w czolo pukam. Panowie co wy mozecie wiedziec o tym czy mial powod do tego czy nie mial. Nie wiecie co siedzialo w jego glowie. Przytocze przyklad Roberta Enke, czlowieka z sukcesami i przyszloscia...

Nie wiadomo co siedzi w glowie. Ale trzeba byc nie poczytalnym zeby popolenic samobojstwo od tak ;)

Bylo sluchac wypowiedzi jego przyjaciol ;)
Takze ja radzilbym sie zastanowic policji nad "prawdziwa" przyczyna smierci :)
Osobiscie skladam kondolencje rodzinie. Dla mnie Lepper byl tak samo wazny jak Walesa :)

SchizeQ
06-08-2011, 08:22
Takze ja radzilbym sie zastanowic policji nad "prawdziwa" przyczyna smierci :)


Chcemy prawdy! Chcemy raportu!





:huh:

Przemekk
06-08-2011, 08:43
Odszedł BOS Samoobrony :(
Politycznie go nie popierałem, ale lubiłem, był wyjątkowym politykiem.

Karolinho
06-08-2011, 09:08
Szanowałem go i w pewnym stopniu podziwiałem. Prosty chłop ze wsi a niejednego wykształciucha załatwiał swoją gadką. Charyzmatyczny człowiek. Media też zrobiły swoje. Pokój z Tobą Andrzeju.

gosia691
06-08-2011, 09:18
był za twardy żeby się zabić, jeśli rzeczywiście SAM się zabił to musiał mieć naprawdę ogromną chwilę słabości. Poza tym myślę, że nie zostawiłby bardzo chorego syna. Z drugiej strony i samobójstwa twardych ludzi się zdarzają np "Diablo" Włodarczyka. Czy mu ktoś w tym pomógł czy nie to myslę że i tak się tego nie dowiemy i już co by nie było to zostanie rozpowszechnione jako samobójstwo

DJ LuKo
06-08-2011, 09:31
a mi tam jakoś specjalnie go nie szkoda ... to był jego wybór ... jest lekki szok ale czy jakoś smutno mi z tego powodu? nie sądzę ... nie przepadałem za nim bo razem z Giertychem tworzyli polityczną polską błazenadę ... żyjemy dalej :)

Dan Slenders
06-08-2011, 10:16
Kamil Durczok dzisiaj wspominał o nim i powiedział bardzo wiele trafnych słów.
Talent polityczny i szef pierwszej partii, która nie miała żadnych korzeni w Solidarności, talent polityczny, prosty człowiek prostych ludzi. Bardzo mi się podobało co mówił Durczok i jak będzie jakoś podane w necie to wstawie.

Narazie takie małe coś:
Kamil Durczok WSPOMINA Andrzeja Leppera: O coś mu chodziło.
Andrzeja Leppera można oceniać różnie. Można mówić o jego kłopotach sądowych, o kompromitującym stylu. Można się nie zgadzać z jego polityką i awanturnictwem. Ale to był człowiek, któremu o coś w polityce chodziło - o ludzką krzywdę. Choć często zaprzeczał temu, ubierając się u Prady. Zawsze czuł, że walczy w słusznej sprawie.
Pamiętam, jak w 1994 roku zaprosiłem go do telewizji Katowice. Z tygodniowym wyprzedzeniem zadzwoniłem i zapytałem, czy mógłby przyjechać. A on na to: "Dobrze, o której?".
Odpowiadam: "Chyba pan żartuje, gdzie pan jest?". A on "W Kielcach, ale przyjadę w mig". I przyjechali z Maksymiukiem i Łyżwińskim jakimś strasznie starym volvo. Po programie to volvo nie chciało im zapalić. Więc w trójkę je pchali, a kierowca siedział w środku, żeby auto zaskoczyło.
Pomyślałem wtedy, jak wielkie trzeba mieć samozaparcie, żeby tu przyjechać, a potem jeszcze niezapalającym volvo chcieć wrócić do domu.

se.pl ? wiadomości, polityka, plotki, rozrywka, sport, motoryzacja (http://www.se.pl)

Legs Alive!
06-08-2011, 11:42
Pochowaja Go, idz na grob i zapal swieczke.. a nie "emo" swiece na forum ;|

Twój avatar chyba jest bardziej emo niż moja wypowiedź :huh: Co ja zapalam tu jakieś znicze? - to tylko symbol :doh:

_Small_
06-08-2011, 12:28
ja bym go pochowal na wawelu.. :(

PostScriptum
06-08-2011, 14:28
dla mnie to nie sa zadne argumenty:>

kto by od Ciebie innej odpowiedzi oczekiwał

marchioni66
06-08-2011, 15:11
Był konfliktowy ale nie bał sie używać mocnych słów czasem jak najbardziej mądrych:) to co mu leżało na sercu bez wahania mówił o tym głośno !

Andre
06-08-2011, 15:28
ps. NIE RÓBCIE Z NIEGO PO ŚMIERCI BOHATERA NARODOWEGO

Niestety ale to jest własnie polska ... za zycia kazdy sie z niego smiał nikt uwagi nie przywiazywał itd.
nie zyje i teraz kazdy mowi jaki to on nie był wspaniałym politykiem i człowiekiem
dziwny ten kraj...
odnosnie jego samobójstwa słyszałem kilka wypowiedzi ze nie wierza ze on to sam zrobił
bo tyle miał spraw do złatwienia syna chorego itd.(a włsnie to mogło byc z jedna przyczyn tego co zrobił... nie poradził sobie) czy tez to ze ktos tam z nim rozmawiał kilka godzin wczesniej i nic nie wskazywało ze to zrobi...
no sory ale jeszcze sie nie spotkałem z samobojcy zeby wszstkim rozpowiadał ze chce sie zabic no chyba ze chce zeby zwrócic na niego uwage ...
moj kumpel ze szkoły wstał od stolika jak pilismy piwo powiedział ze idzie do domu a tak naprawde poszedł na tory i zucił sie pod pociag ! do tej pory nie wierze ale to sa własnie samobojcy

Dan Slenders
06-08-2011, 15:41
Mnie to zaczynają rozwalać te spiskowe teorie.
PiSiory netowe wymyśliły, że to PO zabiło Leppera, bo chciał udzielićwywiadu w sprawie afery gruntowej, co niby miało obciążać platformę. Jak dla mnie to śmiech na sali.

oscar wilde
06-08-2011, 16:58
samobojstwo nigdy nie bedzie wyjsciem dla odważnego człowieka

R.I.P.

Gulcza$
06-08-2011, 18:13
Moim zdaniem to nie było samobójstwo!!! on nie był typem człowieka - samobójcy!! Ani razu nie widzialem u niego poczucia zwątpienia w to co robi, parł do przodu przeciw niesprawiedliwości nawet pomimo tych wszystkich wyroków ktore dostał, spraw w sądzie (ponad 100 spraw), ośmieszania go itd., nic sobie z tego nie robił!! na depresyjnego człowieka to on mi nie wygladał więc coś mi tu śmierdzi... :/
na dodatek tuż przed kampanią sie zabil... hmmmm.... ?

Hidden
06-08-2011, 18:29
Fascynujące! Okazuje się, że Lepper był ulubieńcem polaków! O, przepraszam, pan Andrzej. Był jedynym prawdomównym politykiem, posiadał wspaniałe poczucie humoru, szczery do bólu, wojował z rządem w imieniu szarych ludzi, silny psychicznie, cieszył się wszechobecnym szacunkiem, i tak dalej. Wobec takiej apoteozy nie wiem już, czy propozycja pochowania go na wawelu jest żartem. Gdy czytam te wasze komentarze, to mi zawartość żołądka do gardła podchodzi. Hipokryci.

zawsze mówiono, tylko nie zwracaliście na to uwagi, i nie było to tak nagłośnione jak teraz.

Dawno takich bzdur nie czytałem.

Mikel_
06-08-2011, 19:02
Żeby się powiesić trzeba być leszczem dlla mnie to dupa nie facet, który idzie na łatwiznę. Na wszystko jest wyjście, ale gdzie po co lepiej się powiesić i mieć wszystko głęboko w d***e. Bez przyczyny się nie powiesił. Nigdy nie jest mi szkoda osób które się wieszają jest mi ich tylko żal. Co to za facet który nie potrafi sobie w życiu poradzić?.

Napisałem to co mi na myśl naszło, a za nieskładnie sorki :-)

Arthur K.
06-08-2011, 19:36
Fascynujące! Okazuje się, że Lepper był ulubieńcem polaków! O, przepraszam, pan Andrzej. Był jedynym prawdomównym politykiem, posiadał wspaniałe poczucie humoru, szczery do bólu, wojował z rządem w imieniu szarych ludzi, silny psychicznie, cieszył się wszechobecnym szacunkiem, i tak dalej. Wobec takiej apoteozy nie wiem już, czy propozycja pochowania go na wawelu jest żartem. Gdy czytam te wasze komentarze, to mi zawartość żołądka do gardła podchodzi. Hipokryci.


Niestety, bądź stety :

Pragnę powiedzieć, iż w tym poście jest dużo prawdy.

:piwo:

DjQcyk
06-08-2011, 21:03
Lubiłem go :) Naprawdę ! Szkoda że , już nie dał rady :) Ale pochowanie go na Wawelu to chyba lekka przesada ... Za chwilę pochowajmy wszystkich na Wawelu !

jau_
06-08-2011, 21:07
A mi szczerze nie jest żal jego śmierci,jednego politykego nic nie robiącego mniej, a zarabiającego więcej niż czlowiek który tyra żeby zarobić na chleb dla dzieci.

onetonet
06-08-2011, 23:02
tez go na wawelu pochowaja? . . .

wladeczeek
06-08-2011, 23:13
nic wiecej nie da sie powiedziec

Matan Zajcev
07-08-2011, 13:54
Tja, uwaga bo uwierzę, że ojciec chorego dziecka popełniłby samobójstwo. Dla mnie to po prostu kolejna osoba, którą trzeba było zlikwidować.

Sanbit
07-08-2011, 14:16
Czytałem/oglądałem (nie pamiętam) wypowiedź psychologa, że nie trzeba zbyt mocnego impulsu. Wystarczy natłok problemów (finanse, choroba syna), do tego dochodzi wiek, zmęczenie życiem i jest tragedia. Samobójstwa to niestety coraz częstsza przyczyna śmierci i jest tendencja wzrostowa. Mówicie, że silny facet był. Może i tak, ale tylko to uzewnętrzniał, taka praca - polityk (mistrz kamuflażu, zachowanie zimnej krwi, łeb na karku). Słaby polityk nie ma prawa bytu a jestem pewien, że część z nich właśnie opiera swoją pracę na tym, że kamuflują swoje wnętrze. Moja teoria, podparta właśnie wykładem psychologa...

Hidden
07-08-2011, 14:22
jestem pewien, że część z nich właśnie opiera swoją pracę na tym, że kamuflują swoje wnętrze. .

Coś w tym jest. Słyszałem, że jego opalenizna, o której było głośno, służyła maskowaniu zdenerwowania (czyt. czerwienienia się), gdy na przykład kłamał.

big teep
07-08-2011, 15:05
Lubiłem Go. Zawsze przedstawiany przez polityków i media jako "nieokrzesany chłop", a kiedy wyjechał na zachód to wszyscy byli zdziwieni, że zamiast chama i prostaka przyjechał człowiek, który chciał rozmawiać - ale o tym już się głośno nie mówiło...

Jestem w szoku !! Nigdy bym sie nie spodziewal ze taki twardy czlowiek jak Andrzej Lepper moze popelnic samobojstwo..
Bardzo porzadny polityk, jeden z niewielu ktory potrafil mowic prawde.
Bardzo go szanowalem jako polityka. Nawet mialem na niego glosowac w poprzednich wyborach.

krótko, zwięźle i na temat

szanowałem go za szczerość chłop z jajami! eh...:(

Matan Zajcev
07-08-2011, 15:07
Wiadomo, że w dzisiejszym świecie droga do samobójstwa jest krótka, ale w tym przypadku ciężko mi uwierzyć w to, co mówią w mediach. Mało tego, do prokuratury trafiło nagranie z niedawnego wywiadu, w którym Lepper przyznał, że obawia się o własne życie. Zobaczymy, czy coś z tego wyniknie. Chociaż nie zdziwię się, jak o tym w mediach nic nie będą mówić.

Metzone
07-08-2011, 23:02
Media teraz będą pogrążać temat.
Mam nadzieje że rodzina dostanie chociaż 1/3 pieniędzy z odszkodowania z tego, co dostała Marta Kaczyńska - im to na pewno się przyda na leczenie syna, a nie na otarcie łezek.
Niektórzy ludzie rozbawiają mnie na tym forum, na prawdę dużo osób go lubiało i dużo też się wypowiedziało jaki on był. No ale za chwilkę znalazła się sekta z tekstami "No, teraz po śmierci wszyscy mówią jaki on wspaniały człowiek" - zawsze mówiono, tylko nie zwracaliście na to uwagi, i nie było to tak nagłośnione jak teraz.

Gordon_FreeMaN
08-08-2011, 10:06
tak jego teksty typu "jak mozna zgwalcic prostytutke "itd.
czlowiek, ktory wyszedl ze wsi i nie bal sie glosno mowic przy mownicy nieraz walac nazwiskami. Zawsze szczery do bolu na obradach, nieraz dostal po glowie i te slynne blokady:) no skoro sie powiesil to jednak musial miec konkretny powod bo nie wierze ze ktos by sobie odebral zycie dla picu. Zgodze sie ze to bylo tchorzostwo z jego strony. Najpierw Barbara Blida a teraz on. Dziwne sie rzeczy dzieja w polskiej polityce.


Barbara Blida, kolesie umaczani w Krzysztofa Olewnika, teraz Lepper... nie wierzę że jakiś pan albo panowie w garniturach im nie pomogli....

Matan Zajcev
08-08-2011, 11:38
Jeśli chodzi o Blidę, to przypomnijcie sobie słowa Kaczyńskiego "jakby Blida miała inne poglądy, to by żyła". Wiadomo, że ktoś jej pomógł.

NTP to co wymieniłeś to nie wszyscy, było jeszcze kilka osób, które dziwnym zbiegiem okoliczności zginęły...

Memciu
08-08-2011, 22:22
W ostatnim okresie to nie pierwsze samobójstwo w Samoobronie więc może był jakiś wyciek bardzo ważnych info i bali się że wyjdzie to na jaw, i taka decyzja u nich.

Co do samobójstwa , to zgadza się osoba która chce popełnić samobójstwo będzie się zachowywać normalnie, nie powie nikomu co chce zrobić, ale sądzę że chociażby ojczyma miłość - bo raczej taka była w stosunku do chorego syna - jest silniejsza od bezsilności, problemów .

Thomas Vodka
08-08-2011, 22:44
Ja tam Leppera lubiłem choc nigdy na niego nie głosowałem. Barwna postac polskiej polityki.... tymbardziej ciężko przetrawic tą śmierc. Mozna spekulowac, czemu sekcja zwłok została przeprowadzona tak późno, czemu to i tamto. Ja troche w to samobójstwo nie wierze, ale nie doszukiwałbym sie wielkich sensacji, które to już zaczyna prowokowac rząd pisu. Mam nadzieje, że będzie to dla tej partii przysłowiowy strzał w kolano. Co do Leppera, swoje za skórą miał, jak każdy zresztą. Żal mi jednak, że stało się co sie stało, bo to jeden z niewielu polityków, który rozumiał potrzeby zwykłych ludzi i mówił głośno o tym, o czym nikt inny by sie mówic nie odważył ;)


Chłop z takim charakterem nie zostawiłby chorego syna na pastwe losu.
To w tym wszystkim jest najdziwniejsze.

1x2Buła
08-08-2011, 23:32
przeczytalem koncowke postu Veexa i wiecej mi sie nie chce :X Chlop z takim charakterem? kur... o czym Wy w ogole piszecie? myslicie ze ogladaliscie z nim pare wywiadow i juz go znacie? znacie jego charakter? gowno wiecie i tyle.

a w ogole to wg mnie zabilo go ufo ;X

Malpeczka
09-08-2011, 10:02
Zanim przeczytam kolejne bzdury typu poddal sie czy cos radze obejrzec ten wywiad ktory daje do myslenia, Co wiecej Lepper mial ciezko chorego syna i plany na przyszlosc...

&#x202a;Tomasz Sakiewicz 07.08.11 w Polsat News&#x202c;&rlm; - YouTube

_MateOo_
09-08-2011, 22:00
Nie wiem jak wam ale bardziej mi go szkoda jak Kaczyńskiego :/
A.Lepper


krótko, zwięźle i na temat

szanowałem go za szczerość chłop z jajami! eh...:(

W 100 % POPIERAM !!!!!!!!!

zawadzia89
10-08-2011, 11:19
wiecie co wam powiem? polityk politykiem, czlowiek czlowiekiem ale nie robcie z niego gwiazdy. poza tym moze to zabrzmi chamsko ale ludzie mowili zeby wybic politykow od koryta a okazuje sie ze oni sami sie wybijaja!