PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : 20-latek zmarł przed konsolą - grał 12 godzin non stop


Spide
31-07-2011, 19:09
Uzależniony od gier 20-letni Brytyjczyk zmarł w wyniku zatoru żył po całodniowych sesjach spędzonych przy konsoli. Teraz jego ojciec w publicznym oświadczeniu ostrzegł innych rodziców przed niebezpieczeństwem, jakie stwarza uzależnienie od gier komputerowych - pisze brytyjski tabloid "Daily Mail".

Do tragedii doszło w maju w Sheffield. Chłopak skarżył się na "dziwne uczucie" w klatce piersiowej i wyjątkowo niskie tętno, mimo to dalej gra (http://wiadomosci.wp.pl/query,gra,szukaj.html)ł na konsoli. W końcu po 12 godzinach nieprzerwanego grania zasłabł i stracił przytomność. Przybyli na miejsce ratownicy pogotowia mimo podjętej reanimacji nie zdołali go uratować.

Początkowo przyczyna śmieci młodego Brytyjczyka nie była znana. Dopiero teraz przeprowadzona autopsja wykazała, że nieustanne siedzenie przed konsolą doprowadziło do zakrzepicy żył, co ostatecznie skończyło się zatorem, który spowodował śmierć. Jest to przypadłość, która zdarza się pasażerom długich lotów, gdy osoby siedzą unieruchomione w samolocie przez wiele godzin - pisze "Daily Mail".

W obliczu dramatu, ojciec 20-latka wydał publiczne oświadczenie, w którym ostrzegł innych rodziców przed zagrożeniem, jakie niesie ze sobą uzależnienie od gier komputerowych. Podkreślił, że dzieci nie zdają sobie sprawy z negatywnych konsekwencji dla zdrowia związanych z wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem i zaapelował, by rodzice chronili swoje pociechy przed tym niebezpieczeństwem.

Rafael Flash
31-07-2011, 20:00
Z kompem i tymi grami nie ma żartów tylko szkoda że wszystko zawsze trafia da naszej świadomości po jakiejś tragedii :/

Lukez
31-07-2011, 20:55
moj znajomy gral na konsoli 16h i spalil xboxa.
a moglo sie stac to co z tym chlopakiem...

_MarCus_
31-07-2011, 20:59
i co gra potrafi zrobic z człowiekiem, <szok> jak w cos grac t tylko w warcaby na necie , a najlepiej wyjsc z domu i ustawic sie ze znajomymi na bilard naprzykład

gosia691
31-07-2011, 21:06
tak to może doprowadzić do tego co doprowadziło w tym wypadku ale moim zdaniem to z tym chłopakiem coś nie tak musiałoby być wcześniej bo są ludzie co potrafią na tyłkach siedzieć przed komputerem wiele dłużej i nic się takiego nie stało po 12 h. Chyba że chłopak już nie pierwszy raz uskuteczniał takie tournee po konsoli. no i fakt też że duzo ludzi co spędzają w ten sposób tak dużo czasu myśli że co nie bierze się do ust albo w żyłę to nie uzależnia, a jednak...

Dan Slenders
31-07-2011, 21:09
12 godzin? To i tak cienko.
Mój dalszy znajomy robi ze znajomymi meetingi, na których grają całą dobę, popijając piwo i jedząc chipsy.

Ludzie różne rzeczy potrafią ze sobą robić.
Tak sie kończy zabawa bez umiaru.

DjCarles
31-07-2011, 21:44
Dobrze że nie jestem zwolennikiem długiego przesiadywania przy grach komputerowych. Oczywiście 1,2 h w PES-a lub FIFE owszem zdaży się:D. W sumie może to otworzy oczy tym którzy całymi dniami i nocami potrafią przesiedzeć przed monitorem, wszystko z zdrowym rozsądkiem. Ludzie szkoda czasu na to, lepiej zrobić coś pożytecznego za ten czas. Nie mówie że nie zdaży się posiedzieć nieco dłużej, lecz praca i inne obowiązki nie pozwalają na takie maratony. Dziwi mnie fakt że mimo swojego wieku chłopak tak zmarnował sobie życie. :(

Marvel3
31-07-2011, 21:46
na to nic nie poradzi jak gra wciągnie to nie ma takiej opcji żeby przestać grać
a swoją drogą ciekawe w co grał

Panuś
31-07-2011, 21:57
na 4clubbers zrobić odnośnik żeby nie siedzieć ponad 12h :hahaha:

Oommen
31-07-2011, 23:05
na 4clubbers zrobić odnośnik żeby nie siedzieć ponad 12h :hahaha:

Można, ale trzeba co 1-2 godziny robić sobie przerwy 10-15 min.

Chyba musiał być odwodniony, bo żeby nie wyjść za potrzebą
przez 12h to chyba niemożliwe.

edit


a swoją drogą ciekawe w co grał

jemu zaszkodziło to że siedział w jednej pozycji przez tyle godzin . Bez ruchu.

I w taki o to sposób odpowiedzieliśmy sobie na pytanie w co grał.
Siedział pewnie na multiplayerze w jakiejś dziurze ukryty czekając na rywala.
Także taki apel do wszystkich zapaleńców CS - Stop Camping!

Memciu
31-07-2011, 23:06
jemu zaszkodziło to że siedział w jednej pozycji przez tyle godzin . Bez ruchu.

Takto znam osoby które grały nawet i więcej a nic im nie jest.

Jak już ktoś nawet i musi siedzieć tyle a nawet więcej czasu przed kompem to niech się trochę rusza bo zastoi swoje ciało, krew nie będzie krążyć normalnie i będzie tak jak w temacie.

Dj Vertiz
31-07-2011, 23:47
no przerabane jest wyjsc z tego nałogu. wiem po sobie :) ale wszystko dochodzi do nas po tragedii

Prince
01-08-2011, 07:25
I znowu muszą zwalić na konsole jakie one złe, że zabijają ludzi ... ;) Tak jak Gosia pisała chłopak musiał mieć już wcześniej jakieś problemy. Za młodu potrafiłem siedzieć po 16 godzin z kumplami i grać. Zresztą każdy organizm inaczej reaguje.

lucusDj
01-08-2011, 07:42
w sumie 12 godzin to wydaje się nic dużego, ale sami wdzicie dla chłopaka było to stanowczo za dużo!
Strzeżmy się !

conrad_owl
01-08-2011, 08:31
Ludzie... przecież pisze
nieustanne siedzenie przed konsolą
czyli latami zapewne siedział i w końcu dopadła go jedna 12godzinn a sesja.
Chłopak skarżył się na "dziwne uczucie" w klatce piersiowej i wyjątkowo niskie tętno, mimo to dalej grał na konsoli
Rany... przecież tu też pisze - wyraźnie i jasno. Grywał tak nie raz, zaczął nawet chorować, aż w końcu dopadł go atak choroby.

Tragedia - ale sam do tego się doprowadził. Mam znajomego, który pracuje w biurze 10 godzin, pozostały czas to WoW oraz spanie i seks i jakoś żyje zdrowo, a w WoWie ma jedną z najlepszych w Polsce postaci. Jak ktoś ma objawy to powinien zagrać w piłkę i pójść na spacer, a nie dalej grać. Mnie po 4 godzinach niezależnie od monitora bolą oczy - naturalny wyganiacz sprzed kompa czy konsoli.

Za to co do cytatów jakie podałem - nie dziwię się, że w Polsce nie zdaje matury tyle osób. Kilkanaście osób jakie czytało to przede mną nie umie czytać ze zrozumieniem. Może pora wrócić do szkoły, zamiast siedzieć przed monitorem na forum??

dj nervous
01-08-2011, 09:13
Ja osobiście jestem zdania że wszystko jest dla ludzi - tylko we wszystkim trzeba mieć umiar.

Major XD
01-08-2011, 10:59
na pierwsza mysl to ze tak dlugo impreze gral :D hah

CrisPL
01-08-2011, 12:48
To jak oni grają, że umierą przy tym ja nie pierwszy raz gram na kompie 10-12h i nic mi nie jest.

Oommen
01-08-2011, 22:43
Za to co do cytatów jakie podałem - nie dziwię się, że w Polsce nie zdaje matury tyle osób. Kilkanaście osób jakie czytało to przede mną nie umie czytać ze zrozumieniem. Może pora wrócić do szkoły, zamiast siedzieć przed monitorem na forum??

Racja! Czas wrócić do szkoły i nauczyć się przede wszystkim j. polskiego.
A pierwszy powinien iść ten o to Pan...
Ludzie... przecież pisze

Szerszen3
01-08-2011, 23:03
Niezła reklama dla Kinecta i PS Move.

"Graj bezpiecznie...Z tymi kontrolerami nie grozi Ci zator żył..."

SOUTH BLAST
01-08-2011, 23:20
12 godzin? hmmm to powinienem umrzec jeszcze w gimnazjum :o
Tragedia tragedią ale troche mi to naciaganie wyglada.
Nie zmienia to faktu jednak ze uzaleznienie od gier komputerowych prowadzi do czegos takiego ;) Nie ma to jak wyskoczyc sobie po poludniu na meczyk w noge z kolegami bo ja osobiscie nawet jak robie cos waznego nie usiedze dluzej niz 3-4 godziny przed kompem...
Wspolczuje rodzicom i gratuluje ze nie zauwazyli problemu wczesniej. To tez ich wina.

_MarCus_
01-08-2011, 23:25
na 4clubbers zrobić odnośnik żeby nie siedzieć ponad 12h :hahaha:

nio zrobic sobie przerwe od gry zeby upnac cos na 4um :) albo pomoc innym :)
ale i tak najlepiej wyjsc i wypic piwko :) na powietrzu chodz to ostatnio nie jest za bardzo mozliwe bo leje....

Bilson
01-08-2011, 23:28
jest roznica miedzy maniaczeniem na konsoli a gra dla rozrywki...

DJ.LUKASH
02-08-2011, 06:12
A ja nie gram w żadne gry i mam święty spokój XD

przemal999
05-08-2011, 18:57
mój kolega grał na xboxie ponad 24h i do tej pory szwęda sie gdzieś w czechach;D
oczywiście pomagał sobie "czymś" ale to juz inna sprawa;)

RIFFZ
07-08-2011, 15:01
Jak zobaczyłem temat to pomyślałem, że zmarł w klubie przed konsolą. :D
Kurde 12 godzin ? Znam większe rekordy, po których nikomu nic się nie stało. ;o
Fakt szkoda chłopa, głupia śmierć

thesldr
08-08-2011, 10:59
Racja! Czas wrócić do szkoły i nauczyć się przede wszystkim j. polskiego.
A pierwszy powinien iść ten o to Pan...

Oraz ten oto Pan. :)

1x2Buła
09-08-2011, 00:41
zwykle pieprzenie:X

greeNew
09-08-2011, 00:52
mój kolega grał na xboxie ponad 24h i do tej pory szwęda sie gdzieś w czechach;D
oczywiście pomagał sobie "czymś" ale to juz inna sprawa;)

ach te Czechy ;)

a tak na poważnie - ciężko mi uwierzyć w to, że po 12 godzinach zrobił się zakrzep. "Daily Mail" to taki angielski "Fakt" więc ciężko mi wierzyć w jakikolwiek ich artykul

Feelthemusic
09-08-2011, 01:14
Co ja tu jeszcze w ogóle robię ?

[L]una
09-08-2011, 13:29
Jakoś ja siedze całymi dniami codziennie na forach,i gram itd.
i żyje heh .
ale skruce bo już się zaczełem bać :D

benek2411
09-08-2011, 20:38
Mięczak. jak ja siądę przed Tibią albo Maincraftem to gram 24 godzin na dobę. Sram w pampersy i a szame przynosi mi czasem ktoś z rodziny.

NIE ODCHODZĘ OD KOMPA WIĘC WIEM CO TO ŻYCIE NA KRAWĘDZI DZI?KO :)

dyniu
14-08-2011, 12:56
12 godzin słaby zawodnik haha......

Dario Delvegez
14-08-2011, 14:22
Z kumplami raz na 2 tygodnie spotykamy się przynosimy kompy i gramy bez przerwy po 20h

Pattie
14-08-2011, 16:25
trzeba się od czasu do czasu ruszać, a ten koleś podejrzewam że był jakiś otyły.
Poruszajcie się od czasu do czasu, a dobrze wam zrobi;)

JayM.
19-08-2011, 04:36
a moim zdaniem to sie przećpał chłopak.