PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Czy to koniec telefonów z Androidem?


Zolczi
21-07-2011, 17:53
Zwycięzcami patentowej wojny jaką Apple rozpoczął z firmami produkującymi telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android mogą być Windows Phone i Nokia, a być może także MeeGo.


Kilka dni temu świat obiegła informacja o przegranej HTC w sporze z Apple dotyczącym patentów. HTC już zapowiedziało walkę o unieważnienie wstępnego orzeczenia sądu. Jeśli to się nie uda tajwańskiej firmie, która jest jednym z najważniejszych graczy na rynku smartfonów, to może ona się znaleźć w niewesołej sytuacji. W najgorszym wypadku może dojść do zakazu sprzedaży w USA komórek HTC z systemem operacyjnym Android, a być może nawet wszystkich produktów firmy z Tajwanu. Możliwe jest też kupienie przez HTC licencji i płacenie Apple za każdy sprzedany telefon, co bez wątpienia obniży zyski tajwańskiej spółki i poprawi wyniki firmy z Cupertino.
Już teraz HTC ponosi takie opłaty na rzecz Microsoftu w wysokości - jak twierdzą media - 5 dolarów od każdego sprzedanego telefonu z Androidem. Podobne opłaty wpływają od trzech innych firm produkujących smartfony (http://katalog.onet.pl/18560,smartfony,k.html) z Androidem. Jak wyliczono przychody giganta z Redmond z tego tytułu są większe niż przychody z licencji na system operacyjny Windows Mobile i Windows Phone.
Eksperci zajmujący się amerykańską wojną patentową między producentami telefonów komórkowych, zauważają że patenty, które według wstępnego orzeczenia łamie HTC, dotyczą systemu operacyjnego Android, a nie autorskich rozwiązań tajwańskiej firmy. To zaś oznacza, że lada chwila podobne problemy mogą mieć inni dostawcy telefonów komórkowych z Androidem tacy jak Huawei, LG, Motorola, Samsung czy Sony Ericsson.



onet.pl

CrisPL
22-07-2011, 09:21
No to rzeczywiście długo Android podziała. Dobrze, że nie kupiłem telefonu z tym systemem.

Mac Alexander
22-07-2011, 09:54
Symbian rządzi, o! Tyle na temat :)

DJ Bone
22-07-2011, 10:08
Dlatego nie brnę już w żadne htc, nokia, se tylko blackberry kupie haha :D

Pawel
22-07-2011, 10:15
po *** take głupoty piszecie jak nie rozumiecie? dla mnie to możecie kupować sobie nawed myphone haha. teraz do tematu apple się saduje ponieważ android im odbiera rynek i wszystko jasne konkurecja ze nie tylko iOS jest wybajerowany i szybki.;)

_cHomik_
24-07-2011, 22:58
Symbian rządzi, o! Tyle na temat :)

Symbian to przeżytek , android podbił rynek w UE (nie wiem jak w USA) i tu kolega wyżej dobrze pisze, apple chce zlikwidować androida bo zabierają im rynek a szkoda, bo IOS nie jest tak mocno popularny u nas i zapewne więcej osób wybrałoby androida niż IOS

Konr@do
25-07-2011, 11:15
taa Apple łapie się czego może bo wie że już straciło większą połowę rynku dzięki google. Więc nie ma co panikować bo napewno Htc nie "zginie" jak i reszta producentów z systemem android, na co ma oczywiście nadzieje Apple ; ) i całe szczęście myślę że niedługo jeszcze bardziej wyprze Iphony. Android The Best ! :))

ka96rol
25-07-2011, 12:10
przeciez oni androida nie wycofaja :D