PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Producencie, przeczytaj ten tekst, jeżeli przejmujesz się krytyką w internecie. ;)


TylerD
21-07-2011, 09:39
Co prawda o fotografii, ale inteligentny człowiek z łatwością wyciągnie płynące z tego tekstu morały i dopasuje to do naszej muzycznej rzeczywistości ;)

Czy najwięksi mistrzowie fotografii zyskaliby uznanie na portalach typu DigArt? | (http://pictureme.pl/index.php/fotografia-dokumentalna/czy-najwieksi-mistrzowie-fotografii-zyskaliby-uznanie-na-portalach-typu-digart/)

Najbardziej podoba mi się cytat:
Ludzie w internecie przekraczają granice rozsądku. Dowartościowują się krytyką prac innych osób i wypowiadają sądy niepoparte rzetelną wiedzą. Dlatego jeśli ktoś bierze serio sugestie internautów, to pewnie powinien się teraz zastanowić nad sensem takiego postępowania.

Więc twórz, działaj i nie zawsze słuchaj specjalistów od wszystkiego. ;)

kozaktm
21-07-2011, 09:59
Co prawda o fotografii, ale inteligentny człowiek z łatwością wyciągnie płynące z tego tekstu morały i dopasuje to do naszej muzycznej rzeczywistości ;)

Czy najwięksi mistrzowie fotografii zyskaliby uznanie na portalach typu DigArt? | (http://pictureme.pl/index.php/fotografia-dokumentalna/czy-najwieksi-mistrzowie-fotografii-zyskaliby-uznanie-na-portalach-typu-digart/)

Najbardziej podoba mi się cytat:
Ludzie w internecie przekraczają granice rozsądku. Dowartościowują się krytyką prac innych osób i wypowiadają sądy niepoparte rzetelną wiedzą. Dlatego jeśli ktoś bierze serio sugestie internautów, to pewnie powinien się teraz zastanowić nad sensem takiego postępowania.

Więc twórz, działaj i nie zawsze słuchaj specjalistów od wszystkiego. ;)

Masz kolego racje. Sam jestem pieprzonym krytykiem ;) Takie przyzwyczajenie.. Ale co niektorzy krytycy wyrozniaja sie jedna wazna rzecza. Przytocze z cytatu : wypowiadają sądy niepoparte rzetelną wiedzą
A wiec w naszym wypadku jest to rzetelna wiedza poparte. ;) Chociaz nie ukrywam duzo jest "znafffcow" krytykow..Jest to dla nas to kloda pod nogi bo jestesmy traktowani tak samo jak oni. Czyli cwaniaki internetowi.. Zgodze sie ze na polowe opini trzeba przymrozyc oko.. Ale spojrzmy na to z innej strony... Dziela sztuki troche odbiegaja od muzycznego artu. Z zycia wiem.. Ze jak cos jest swietne a nie dopieszczone to nie powiem ze jest zle. Z czystej zazdrosci czy dowartosciowania. Doswiadczylem tyle rzeczy w zyciu i siedze troche w tym temacie..ze wiem ze takie postepowanie (jak dowartosciowywanie) nie ma sensu ;) Znam ludzi.. Ktorzy na poczatku szydzili mna bo ich cisnelem :D A dzis podrzucaja mi produkcje zebym spojrzal co i jak... :) Pozdr.

Longer_7
21-07-2011, 10:18
Ludzie w internecie przekraczają granice rozsądku. Dowartościowują się krytyką prac innych osób i wypowiadają sądy niepoparte rzetelną wiedzą. Dlatego jeśli ktoś bierze serio sugestie internautów, to pewnie powinien się teraz zastanowić nad sensem takiego postępowania.
Ja to skomentuję krótko, do 10/10 nie trzeba się znać, a do krytyki już trzeba?
Głupota. Albo się podoba albo nie, każdy ma takie samo prawo wyrazić swoje zdanie. Krytyką się nie powinno przejmować, tylko z podniesioną głową poprawiać to co się innym nie podoba.

Czarny Lulek
21-07-2011, 12:57
Krytyke powinno sie przyjmowac ale konstruktywna. Bo krytyka typu 'ale gowno' 'co za syf' itp. pokazuje poziom krytykujacego.

Sanbit
21-07-2011, 13:21
ale inteligentny człowiek z łatwością wyciągnie płynące z tego tekstu morały i dopasuje to do naszej muzycznej rzeczywistości ;)
Inteligentny człowiek nie będzie się przejmować krytyką. Żadne tematy nie są potrzebne, no ale nie ma to jak się podbudować, prawda ?

Woncky
21-07-2011, 13:22
Bardzo złożona kwestia wbrew pozorom.
1. W internecie na publicznym forum każdy może napisać co chce, taka prawda - jaki problem być anonimowym kozakiem? Ostatnio brałem udział w plebiscycie na popularnego dja i ktoś mnie zjechał, że na zdjęciu przy konsolecie leży papierek po batonie - określił to brakiem profesjonalizmu :) ja takie rzeczy zlewam - szkoda mojego czasu na dyskusje, ale znam osoby, co zaraz napisałyby całą litanię "że jeść trzeba, że to nie mój, ktoś położył" itd. itp.
2. Inny przykład - po smoleńsku ponad połowa społeczeństwa stała się ekspertami od lotnictwa i trajektorii lotów - taka już natura Polaka, że jak ktoś coś robi lepiej, to trzeba go zjechać, to się nigdy nie zmieni. A z drugiej strony "nie ważne jak się mówi, ważne, aby się mówiło."
3. Co innego krytyka od strony technicznej, a co innego krytyka według własnego gustu i "widzimisie". Po co pisać "nie podoba mi się", lepiej "ale syf", będzie dobitniej :) Ci co się chociaż trochę znają, to napiszą co jest do poprawy, zwrócą uwagę na jakiś element. Cała reszta - "gówno, wstyd sobie robisz, popraw to".

Generalnie - jak macie pasję, to róbcie to, co kochacie i naprawdę bez spiny, bo nigdy wszystkim nie da się dogodzić. Haters gonna hate ;)

Paul Surety
22-07-2011, 08:32
Przecież w temacie jest to napisane bardzo prostym językiem " wypowiadają sądy niepoparte rzetelną wiedzą" Jak to ładnie ujął Pine, waszym zdaniem słowa "ale gówno, co za syf" są krytyką? Moim zdaniem, jeżeli komuś nuta się nie podoba to nie jest to jednoznaczne z krytyką, są różne gusta.
Krytyka są to zastrzeżenia co do samego stworzenia utworu, zastrzeżenia które słuchacz potrafi chociaż wymienić zamiast mówić "gówno - do amatorki" jak w przypadku niektórych tematów zakładanych przez MP


Przykład: Tiesto jest przecież wybitnym producentem a mi w życiu spodobała się jego 1 nuta.

Pozdrawiam.

Arthur K.
22-07-2011, 12:40
Ktoś mi kiedyś powiedział ,, nie przejmuj się opiniami ludzi z forum'' (pozdrawiam Patataja :*)

To żałosne, czytać komentarze ,,ale gówno'' , ,,co za syf'' albo ,,kto Ci dał rangę?'' - a tu proszę, taka osoba wydaje sobie w dobrych wytwórniach, za granicą ją promują a w Polsce ją obrzucają obelgami itp.

Nie ma co się przejmować opiniami ludzi, którzy nie mają pojęcia jak to jest kiedy się produkuje, ile na to trzeba czasu poświęcić itp.

Może to przez zazdrość albo po prostu to jest u nas wrodzone - ciągłe narzekanie na nas Polaków, ciągłe wytykanie błędów i ,,dogryzanie''

Proszę bardzo, mój własny przykład :

zrobiłem utwór, na forum się przyjął ale były i krytyczne opinie, że co to w ogóle jest, że jak to brzmi.

Wysłałem do Uppermosta (człowieka, który jest supportowany przez Vendette, Schulza) i zna się na rzeczy.

Co mi odpisał ?

Że wspaniałe akordy w pierwszej części i podoba mu się zejście.

,,Love it Artur, Keep at it''

także sami widzicie, ,,znawcy'' Was pojadą a prawdziwi znawcy napiszą to co uważają za prawdziwe.

Wszystkiego dobrego, dzięki za ten temat, być może niektórym krytykom da to coś do myślenia.

Cheers :)

Paul Surety
22-07-2011, 16:24
Van Styles, tak jak napisałem wyżej, trzeba wiedziec co jest krytyką a co opinią, bo moim zdaniem troche się to od siebie różni, nie trzeba się znać na muzyce i jej produkować, żeby kawałek się komuś nie spodobał, ma prawo napisać, że mu się nie podoba - ale nie, że to jest gówno i nie powinieneś miec rangi.

Joshko
14-10-2012, 11:55
Widać że na tym forum jest jeszcze garstka normalnych ludzi:)Aż chce się czytać posty!!