PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Nawałnice przetaczają się nad Polską; są ofiary i ogromne straty, sparaliżowane miast


Tomek
20-07-2011, 19:04
Ponad 1000 razy interweniowali strażacy w związku z nawałnicami, które przeszły nad Polską. Najtrudniejsza sytuacja jest w woj. łódzkim, gdzie uszkodzonych zostało m.in. 25 dachów, w tym 11 na budynkach mieszkalnych. W wielu regionach trwa usuwanie szkód, które spowodowały burze.

Łódzkie: zerwane dachy i połamane drzewa

- Cały czas napływają zgłoszenia. Z tych informacji, które do nas dotarły, wynika jednak, że obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w województwie łódzkim - interweniowaliśmy tam już ponad 350 razy, w samej Łodzi - 120 razy - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak.

Strażacy wypompowują wodę z zalanych piwnic, usuwają połamane drzewa. - Najwięcej interwencji jest m.in. w powiatach radomszczańskim, piotrowskim i zgierskim. Wiatr dodatkowo uszkodził tam 25 dachów, w 11 na budynkach mieszkalnych - dodał.

Na wielu ulicach Łodzi pojawiły się rozlewiska, zalane są przejazdy pod wiaduktami; połamane drzewa i konary tarasują w niektórych miejscach ruch. Przez pewien czas nie jeździły tramwaje, bo woda zalała zwrotnice. Strażacy dostarczają też przy pomocy agregatów prądotwórczych prąd do szpitala im. J. Korczaka w Łodzi.

Warszawa: zalane metro, nie kursują tramwaje

Silne burze przechodzą także przez Warszawę. Co najmniej jedna osoba została ranna, po tym jak przewróciło się na nią złamane drzewo. Kilka osób zostało porwanych do Jeziorka Kamionkowskiego na Pradze. Woda zalała kilka stacji metra, nie kursują tramwaje w okolicach stacji metra Wilanowska, gdzie na sieć trakcyjną przewróciło się drzewo.

Informacje o wypadkach w Warszawie potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską Rafał Marczak z zespołu prasowego stołecznej policji. Jak powiedział, ok. 30-letni mężczyzna, na którego spadła gałąź topoli został zabrany do szpitala.

Straż pożarna dostaje wiele zgłoszeń. Jak dowiadujemy się w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej, kilka osób zostało porwanych do Jeziorka Kamionkowskiego na Pradze. Strażacy prowadzą tam akcję ratunkową.

Wejścia na stacje metra: Imielin, Stokłosy, Służew i Wilanowska są zalane. Pociągi metra jeżdżą normalnie. Nie kursują jednak tramwaje z Metra Wilanowska, bo drzewo przewróciło się na sieć trakcyjną.

Sieć kanalizacyjna nie nadążała z usuwaniem wody z ulic. Na skrzyżowaniu Rzymowskiego i Gotarda woda całkowicie zalała jezdnię. Służby informują także o wywróconych sygnalizatorach w całym mieście.

Jak informuje TVN Warszawa, w Halę Mirowską uderzył piorun. Zadziałał system przeciwpożarowy.

Przez 45 minut samolotów nie przyjmowało warszawskie lotnisko Okęcie, bo na pasach startowych było zbyt dużo wody. Samoloty czekały w powietrzu na możliwość lądowania. Opóźnienia miały także samoloty startujące z Okęcia. Teraz już wszystko wróciło do normy.

Na Mazowszu strażacy interweniowali ponad 100 razy, w tym w samej Warszawie ponad 30.

Małopolskie: kilka tysięcy odbiorców bez prądu

Kilka tysięcy odbiorców bez prądu, 60 budynków podtopionych i 12 uszkodzonych wskutek wyładowań - to bilans nawałnic, które przeszły nad Małopolską. Dyżurny wojewódzki państwowej straży pożarnej powiedział, że po nawałnicy, która około południa przeszła nad regionem strażacy podjęli ok. 170 interwencji - najwięcej w powiatach wadowickim i oświęcimskim.

Intensywne opady deszczu i burze spowodowały lokalne podtopienia, uszkodzenia infrastruktury komunalnej i energetycznej w Krakowie oraz w powiatach: gorlickim, tarnowskim i wadowickim.

Świętokrzyskie: ponad 80 interwencji straży

Oficer dyżurny świętokrzyskiej straży pożarnej powiedział, że po burzy było 27 interwencji dotyczących pompowania wody z budynków po gwałtownych opadach. Około 50 razy strażacy usuwali z dróg powalone drzewa i konary. Najwięcej interwencji było w powiecie koneckim, sandomierskim i staszowskim.

Anna Szcześniak z Zakładu Energetycznego Okręgu Radomsko-Kieleckiego powiedziała, że energetycy lokalizują uszkodzenia w Zachybiu i natychmiast przystąpią do ich usuwania.

- Trudna sytuacja jest również w województwach podkarpackim, śląskim i małopolskim. Na Podkarpaciu silny wiatr uszkodził sześć dachów; na Śląsku - dwa; tam także strażacy usuwają m.in. powalone przez nawałnice drzewa - dodał Paweł Frątczak.

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27230/11720050.jpeg
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27230/11720084.jpeg
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27230/11720082.jpeg
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27230/11720080.jpeg
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27230/11720087.jpeg

ZIU-TECK
20-07-2011, 19:06
sam dzisiaj widzialem na własne oczy jak drzewa kłada sie jak zapałki..także naprawde masakra....

Dan Slenders
20-07-2011, 19:16
U mnie też nie było wesoło, na szczęście dom mam blisko lasu, który amortyzował wszystko.
Wiatr szybko ustał, ale błyskawice były kapitalne (wiem, że są niebezpieczne itp. ale tak zajebiaszczo wyglądają).

Stretch
20-07-2011, 19:21
U mnie w nocy to co 3-4 sekundy piorun. Tak głośno było a do tego miałem normalnie jasno w pokoju.

Memciu
20-07-2011, 21:24
A ja podczas tej nawałnicy autem jechałem ...

Nie było szans by jechać, musiałem stanąć na poboczu.

Małopolska:
Po tym "ulewnym deszczu" w Krzeszowicach na drogach było ok 10 cm wody .

W olkuszu Nie było szans przejazdu przez niektóre ulice.


Masakra normalnie.

Kameleon
20-07-2011, 21:29
u mnie z kolei grad wybił okno na poddaszu, a niektórym sąsiadom zrobił dziury w elewacji ;' /

SERVVA
20-07-2011, 23:10
no ja mam przeciek w dachu, sasiadowi auto o kilka metrów przestawiło, do tego widziałem na miescie jak niektórzy mają rozdupcone auta przez padający grad :D

miałem dziś opijac moje 18 urodziny, a tu lipa, lało, grzmiało i uj wie co jeszcze ;\

_Tomek to widze taka nasza pogodynka ^^

onetonet
20-07-2011, 23:15
u mnie raptownie niebo zrobilo sie doslownie czarne..popadalo pogrzmialo i koniec ;> rewelacji na szczescie nie bylo jak w pozostalych miejsowosciach wspolczuje

R3belz
21-07-2011, 00:28
u nas straszne deszcze a w USA straszne upały;/

Tomek
21-07-2011, 06:05
_Tomek to widze taka nasza pogodynka ^^

Lepiej zakładać takie tematy niż te niektóre co daje Zolczi -,-

CrisPL
21-07-2011, 14:34
Tak samo lepiej czytać to niż o jakimś ufo.

Zolczi
21-07-2011, 16:07
Lepiej zakładać takie tematy niż te niektóre co daje Zolczi -,-


o wypraszam sobie :P

kazdy ma swoj gust a czytanie i ewentualne komentowanie nie jest obowiazkowe. pozatym niektore moje tematy poprawiaja humor :)


no a burze i inne zywioly nawiedzaja polske nie od dzis. tak bylo jest i bedzie... i tak cieszmy sei ze nie zyjemy w takiej ameryce gdzie tornado w kilka sekund rowna chate z ziemia....

Feelthemusic
21-07-2011, 16:37
U mnie to aby ostro lało, ale jak raz piorun JAK NIE PRZY*IERDOLIŁ to myślałem, że się posram :O Aż domem zatrzęsło ; oo Mieszkam dość nie daleko ziu-tka (jakieś 30km) i potwierdzam to co on pisze ;o masakra jakaś. prąd aby migał cały dzień -.-

lukibaze
21-07-2011, 16:56
o wypraszam sobie :P

kazdy ma swoj gust a czytanie i ewentualne komentowanie nie jest obowiazkowe. pozatym niektore moje tematy poprawiaja humor :)


no a burze i inne zywioly nawiedzaja polske nie od dzis. tak bylo jest i bedzie... i tak cieszmy sei ze nie zyjemy w takiej ameryce gdzie tornado w kilka sekund rowna chate z ziemia....


Zgodze sie z Toba ja lubie czytac twoje newsy sa bardzo interesujace :piwo:
Co do pogody niestety najbardziej narazona jest zawsze na to ziemia lodzka i mazowiecka tam niestety sie scieraja warstwy mas powietrza i niestety zdarza sie najgorsze :) mam nadzieje ze zaden clubbersiak nie ucierpial z powodu zawirowan pogodowych pozdrawiam:)

Rosen.
21-07-2011, 19:29
Wczoraj piorun wpadl do domu mojej kolezanki. A wczesniej walnął w stodołe :)

Pogoda po ch*ju.

Tomek
21-07-2011, 19:37
no a burze i inne zywioly nawiedzaja polske nie od dzis. tak bylo jest i bedzie... i tak cieszmy sei ze nie zyjemy w takiej ameryce gdzie tornado w kilka sekund rowna chate z ziemia....

Tak. Zgadzam się. Nawiedzały, ale nie było tak ogromnych strat jak teraz. Nie bylo huraganów i obfitych opadów deszczu. A teraz co roku latem coraz gorzej jest.

Dan Slenders
21-07-2011, 20:08
A teraz co roku latem coraz gorzej jest.


Jest i będzie tylko gorzej.
Niestety, ale zmiany klimatu poszły tak daleko, że i tak powinniśmy się cieszyć, że u nas tornad nie ma. A nasze chałupy nieprzystosowane...

korpi90
21-07-2011, 20:32
Nie oglądam telewizji.

Ładnie zalało

Interesuje mnie to tylko moje miasto, a co tam Warszawa - politycy.....

Marcus M
22-07-2011, 13:10
A u mnie nic sie prawie nie działo jakaś burza troche popadało

AdOne
22-07-2011, 14:19
U mnie już 4 dzień pada non stop , dzień , noc ;/

Memciu
22-07-2011, 17:35
Jest i będzie tylko gorzej.
Niestety, ale zmiany klimatu poszły tak daleko, że i tak powinniśmy się cieszyć, że u nas tornad nie ma. A nasze chałupy nieprzystosowane...

Ale będą...

klimat za bardzo się już zmienił, i dalej będzie się zmieniał, bo za późno by to zatrzymać . Za dużo zmian w klimacie.