PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Atlas, ćwiczenia - dopiero zaczynam


Malik77
14-07-2011, 22:59
Witam, w najbliższym czasie zakupuję taki oto atlas do domu Decathlon - produkty edukacyjne do sali ćwiczenie - trening atlas DOMYOS - HG 60-3 DOMYOS - do regularnych ćwiczeń siłowych w domu (do 5 godzin tygodniowo). (http://www.decathlon.com.pl/PL/hg-60-3-77732262/) (na siłownie mam za daleko, więc postanowiłem kupić sobie coś takiego do ćwiczeń)

Tak na początek opisze swoje wymiary ;]
Rocznik:1996
Wzrost 180 cm
Waga: 72 kg
Obwód w bicepsie: 34cm
Obwód w klatce piersiowej: 96cm
Obwód w pasie: 85 cm

Planuje długoterminowe ćwiczenia na tym sprzęcie, na przyrost masy mięśni, chcę ćwiczyć każdą partię jaką sie da na owym atlasie ;] Proszę Was o to, żebyście pomogli mi ułożyć jakiś plan (codziennie oczywiście będę ćwiczył) i być może jakieś porady żywieniowe ;]

Sir Conceptz
14-07-2011, 23:12
Zacznij od żywienia. Bez jedzonka nie urośniesz ;) Najważniejsze jest białko i węglowodany. Białko dostarcza budulca do mięśni, które chcesz budować. Polecam jest dużo a mało, czyli częste porcje, jednak nie muszą być nie wiadomo jak obfite, żebyś zmieścił jeszcze następne ;) Dużo piersi z kurczaka jak i innego mięsa, jakieś jogurciki naturalne, itp. Powinieneś dostarczać organizmowi coś koło 150g białeczka przy swojej wadze (~2g/kg wagi ciała), węgli nie pamiętam już ile musi być. Tłuszcze staraj się usunąć z żywienia, jednak powinieneś spożywać zdrowe tłuszcze w porze drugiego śniadania, ponieważ nie wszystkie tłuszcze są złe. Mam na myśli orzechy, słonecznik, oliwa, itp. Co do ćwiczeń to najpierw spróbuj zobaczyć na co Cię stać aktualnie, planu akurat Ci nie ułożę, bo sam bardzo różnie ćwiczę (niestety nie każdego dnia mogę sobie pozwolić i ciężko jest cokolwiek planować). Pamiętaj - 10% to ćwiczenia, reszta to żywienie i odpoczynek. Mięśnie rosną jak odpoczywasz (śpisz), a nie jak ćwiczysz. Ćwiczysz tylko, aby je pobudzić ;)

Co do diety na masę to też jest jeszcze jedna zasada, jeśli jesteś głodny w trakcie dnia przy diecie na masę to zmień dietę, bo za mało w niej jedzonka jest ;P

Kapel
15-07-2011, 11:31
Kolega dobrze ci napisal. Musisz diete miec bo to podstawa do progresu.
Cwiczenia mozesz dobrac sobie sam tutaj
ATLAS ĆWICZEŃ (http://www.kulturystyka.pl/atlas/)

A i trenowanie codziennie jest zlym pomyslem. 3x w tygodniu np pon ,czw ,sobota
jest dobrym rozwiazaniem. Bo tak jak pisal ci kolega miesnie musza miec czas na regeneracje

Malik77
15-07-2011, 21:57
Dzięki panowie za porady ;]

Mam jeszcze takie pytanie, zgodnie z tym co radziliście, postanowiłem ćwiczyć 3x w tygodniu, a oprócz tego zastanawiam się czy codziennie robić do tego po pare pompek (5x 15) i zastanawiam sie czy nie dorzucić do tego brzuszków i troche hantelka 6kg

Angelo
15-07-2011, 22:00
JEZUSIE!!! Co wy z ta dieta?! Jasne ze jest ważna... ale mowiecie tak jakby mu miesnie rosły od samego machania łyzką! Wystarczy ze sie bedziesz zdrowo odyzwial. Założe sie ze wiekszosc ludzi ktora mowi "popierwsze dieta" nie miala nawet z nia kontaktu ;/


Co do tematu, lepiej kupic sztange moim zdaniem, wolne ciezary sa lepsze do budowy masy. Do tego drążek , expander i mozna w domu cwiczyc spokojnie :)


Edit.


Jaki trening chcesz robic? Split? FBW ? cos innego?

Malik77
16-07-2011, 12:51
Poczytałem troche o Splicie i FBW, ale sam nie wiem co będzie lepsze, może któryś z Was mi doradzi bo ja nie mam pojęcia ;)

Czytałem też o ACT ACT-AEROBIC CIRCUIT TRAINING - Forum KFD.pl (http://www.kfd.pl/act-aerobic-circuit-training-49793.html) i może bym i zaczął od tego ale całego sprzętu do tego nie mam ;]

Przemekk
16-07-2011, 16:05
Jeżeli zaczynasz polecam Ci zdecydowanie FBW, a potem po jakims czasie ułożysz sobie indywidualnie plan treningowy.