PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Ksiądz szukał skarbów, zniszczył część kościoła


Zolczi
14-07-2011, 15:22
Proboszcz we wsi Marczów, ostatniego dnia swojej posługi w parafii, postanowił poszukać skarbów. Wraz z pomocnikami rozkopał wnętrze kościoła niszcząc przy tym posadzkę z XIII wieku. Skarbu nie znalazł, znalazła ich za to policja – donosi "Gazeta Wrocławska".
Kazimierz Ż., który był proboszczem w parafii we wsi Marczów koło Wlenia, po 10 latach pracy na odchodne postanowił poszukać skarbu, ukrytego podobno pod kościołem. Wraz z czterema mężczyznami po ostatniej niedzielnej mszy rozkopał wnętrze kościoła w dwóch miejscach.
Proboszcz szukał kosztowności pozostawionych tu podobno przez Niemców. Jak powiedział Jerzy Szkapiak z prokuratury rejonowej we Lwówku wszystkim mężczyznom postawiono zarzut uszkodzenia zabytku i usiłowania kradzieży. W ocenie prokuratury było to poszukiwanie skarbu z zamiarem zatrzymania go.
Policję powiadomili zaniepokojeni odgłosami dochodzącymi z kościoła mieszkańcy wsi. Zatrzymany ksiądz (http://katalog.onet.pl/3032,biskupi-ksieza-klerycy,k.html) tłumaczył się, że wykonywał pracę przy renowacji kościoła.
Więcej informacji w "Gazecie wrocławskiej".


onet.pl

Mac Alexander
14-07-2011, 21:20
Chciwy klecha :/ Nie dość że całe życie spędził na utrzymaniu innych to jeszcze na koniec kariery zamarzyło mu się rozkradać i niszczyć mienie narodu.

OriginalCreativ
16-07-2011, 19:00
cóż za temat...


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


nabijanie postow. twoj komentarz nijak sie ma do tematu. nastepnym razem prosze komentowac smielej bo inaczej poleca kolejne warny :)


_______________________________________________

Zolczi

_Rafael
16-07-2011, 19:52
Księża pasożytują na narodzie i tyle, widać jak nisko mogą upaść.

OriginalCreativ
17-07-2011, 09:55
cóż za temat...


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


nabijanie postow. twoj komentarz nijak sie ma do tematu. nastepnym razem prosze komentowac smielej bo inaczej poleca kolejne warny :)


_______________________________________________

Zolczi



nie nabijam postów.. ;] poprostu nie ma co tu dużo pisać . ;] więc napisalam krótko. Po za tym jakbym nabijała posty to by mi wyskoczylo ze brak tekstu albo cos. ;] . i wysłałam jednego posta, tutaj, nie kilka. ;) .

Konr@do
17-07-2011, 10:42
coz sie dziwic teraz kazdy lasy na kase czy to ksiadz czy inny. Mialby nowe auto czy cos :P

Shadin
19-07-2011, 08:47
mówiłem, że to złodzieje ;d w bani im sie poprzewracało od tego wszystkiego juz ;D