PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : 1000 dni do końca wsparcia Windows XP


CrisPL
13-07-2011, 10:42
1000 dni do końca wsparcia Windows XP


Microsoft przypomniał, że Windows XP będzie wspierany jeszcze przez mniej niż trzy lata.

http://img.interia.pl/komputery/nimg/w/n/Microsoft_odsyla_Windowsa_5343246.jpg
Microsoft odsyła Windowsa XP na emeryturę /AFP
Na oficjalnym blogu Windows ukazał się wpis: "Od dzisiaj do wygaśnięcia wsparcia dla Windows XP pozostało 1000 dni. Windows XP służył nam dobrze, ale 10 lat po jego premierze świat się zmienił. Czas odesłać Windows XP na emeryturę i przesiąść się zna Windows 7 by skorzystać z innowacji, które zaszły w ciągu ostatniej dekady w dziedzinie bezpieczeństwa, wydajności oraz użyć bardziej naturalnego, intuicyjnego interfejsu" - napisał Erwin Visser, menedżer w zespole Windows Commercial marketing.
Dotychczas Microsoft sprzedał 400 milionów kopii Windows 7, co rzeczywiście pozwala firmie stwierdzić, że czas na zmiany. Jednocześnie liczba użytkowników Windows XP wciąż jest bardzo duża. Z danych Net Applications dowiadujemy się, że systemu tego używa 51 proc. posiadaczy komputerów. To niemal dwukrotnie więcej niż jest użytkowników Windows 7.
Być może jednak warto poczekać z decyzją o zmianie systemu. Niewykluczone, że na początku przyszłego roku Microsoft zaprezentuje wersję beta Windows 8, a jeśli tak się stanie, to pełna wersja systemu może trafić do sprzedaży pod koniec roku 2012, zatem będzie do kupienia wcześniej niż wygaśnie wsparcie dla Windows XP.

Mariusz Błoński



kopalniawiedzy.pl

lusa
15-07-2011, 15:30
Na codzień nie odczuwam jakiegokolwiek wsparcia z ich strony tak więc lajt ;x
Korzystam z XP, nie narzekam chociaż zdaje sobie sprawę, że za kilka lat trzeba będzie się przesiąść na nowszy system ;) w Linuxie pokładać nadzieję ;p

Zolczi
15-07-2011, 16:12
a nie mozna wydac wersji xp przystosowanej do obecnych potrzeb?? :)

Unlucky
15-07-2011, 16:39
Ubuntu coraz bliżej do windowsa więc polecam. Ew. Mint (sam z niego korzystam)

dragon6b
15-07-2011, 17:46
ja też widzę przyszłość w LINUX jeśli Windows nie zrobi systemu który sam siebie by nie zaśmiecał -.-

cały czas zastanawiam sie nad Mintem czy fedorą i którego z nich wybiorę jeśli już się zdecyduję:D

Xien
16-07-2011, 21:19
XP'ka mam na płytce.
Jednak teraz jadę na 7.
Może wrócę kiedyś do tego "niezawodnego" (xD) systemu.

Gordon_FreeMaN
16-07-2011, 22:21
taaa... windows 7... masę gówna i utrudnień które w ogóle nie są potrzebne, słitaśne skriny zżerające zasoby i interfejs wprawiający użytkownika w uczucie jakby się po raz pierwszy znalazł w galerii handlowej.

ogólnie mówiąc 7 to dno. a XP zawieszają support bo trzeba zarobić więcej kapuchy na tym rzęchu niż na systemie co jest bardziej niezawodny a że starszy - tańszy.

Piaszeczki
16-07-2011, 22:52
To strzał w kolano.

Moim zdaniem wydanie udoskonalonego windowsa XP, powiedzmy z lepszą szatą graficzną dodatkowymi przydatnymi opcjami z jeszcze większą wydajnością byłoby czymś świetnym. Tego systemu nic nie przebije. Oby za te niecałe 3 lata wychodziły programy pod Xp i aplikacje microsoftu. Windows 7 jest dobrym systemem ale nie tak szybkim i prostym w obsłudze jak Xp. A jeśli jest szybki na dobrym sprzęcie to nie każdego stać na 4 rdzenia + 4 Gb Ramu.

DenyGreen
16-07-2011, 23:25
eee tam co wy za bzdury klepiecie.... xp to juz antyk i od dawna z niego nie korzystam.... i szczerze wisi mi to czy beda go jeszcze aktualizowali czy nie.... a zamiast reanimować tego dziadka powinny wydawać 2 razy tyle łatek do win7 który jest świetnym systemem.... i nie *******cie mi tu ze ciezki w obsłudze zjadajacy pamiec itp itd..... sory ale life is brutal..... świat idzie do przodu i dziwie wam sie że dalej używacie Xp'eka.... piona

kozaktm
16-07-2011, 23:41
taaa... windows 7... masę gówna i utrudnień które w ogóle nie są potrzebne, słitaśne skriny zżerające zasoby i interfejs wprawiający użytkownika w uczucie jakby się po raz pierwszy znalazł w galerii handlowej.

ogólnie mówiąc 7 to dno. a XP zawieszają support bo trzeba zarobić więcej kapuchy na tym rzęchu niż na systemie co jest bardziej niezawodny a że starszy - tańszy.

Nie moge no...

Gadajcie dalej.
To wam support przerwa nie uzytkownikom WIN 7


WIN 7 jest swietny. Od kiedy go mam. Nie mialem okazji formatowac dysku, naprawiac bledow. Wszystko system sam ogarnie.. W odroznieniu do XP. Nie trzeba miec super kompa tez.
Ale dziwicie sie jak macie kompa rocznikowo odp. win xp.. a gadacie ze wam 7 nie pojdzie.
Trzeba jakis standard utrzymac.
Tymbardziej ze Microsoft.. zna sie na rzeczy poprostu.
Za swoich czasow.. XP byl idealny... juz swietnosc minela. Godnie 7 go zastapila. Jak wiecie Vista.. Ech sam microsoft sie tego wyparl. Dla tego w niedlugim okresie tez nie bedzie wsparcia dla Visty. Jeszcze jakies pytania? Problemy z XP lub 7? Macie jeszcze jabluszko jak cos nie pasuje ;)

Ja od siebie serdecznie polecam WIN 7.. Nie bede popieral zadnymi argumentami.. Wystarczy sprawdzic. Ale parametry chociaz jakies ogarnijcie, bo na 256rami i procku 1,2 GHz to nie mamy o czym mowic :)

CrisPL
17-07-2011, 09:13
Jak sobie chcesz NTP wolisz zostać za murzynami to proszę bardzo. XP to już przeżytek mam kompa(1.5Ghz,1GB,9550 128MB) z przed 10 lat i na nim Windows 7 sunie lepiej niż XP. Nie trzeba się w siódemce też pieprzyć ze sterownikami sam sobie zainstaluje. Używałeś w ogóle Windows 7 czy tylko krytykujesz siedząc na XP. Bez styczności z systemem gówno tu masz do powiedzenia.