PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Ukradł zbroję w grze, grozi mu poprawczak


Barti
13-07-2011, 06:54
Przed sądem rodzinnym w Łodzi stanął 17-latek, który w wirtualnej grze ukradł innemu graczowi zbroję. Za kradzież chłopiec może trafić do poprawczaka.

17-latek grał w internetową grę Metin2. Nawiązał współpracę z 21-letnim mieszkańcem Olsztyna, wymieniali się "ekwipunkiem". Olsztynianin zgłosił na policję kradzież zbroi, którą wycenił na 500 zł.

źródło: onet

thesldr
13-07-2011, 07:32
oby wiecej takich akcji a przyjemniej bezdie nam sie gralo w mmorpg;)

Arhaner
13-07-2011, 08:34
To jest śmieszne ta gra to choroba napierdzielaja w nia po 15h dziennie a potem płacza jak im ktoś coś ukradnie i jeszcze można do poprawczaka iść za to.. bez jaj

Mac Alexander
13-07-2011, 09:17
Noo, też w to kiedyś grałem. To uzależnia, jak już grasz to 24h na dobę myślisz tylko o Metinie. Powinni tą grę i wszystkie serwery usunąć na wieki wieków amen.

DJdenix
13-07-2011, 09:27
jak dobrze pamiętam to grałem też kiedyś w podobną gre online TalismanOnline
nazywała się ona to dniami i nocami siedziało się i nic cię nie obchodziło jaki dzień jaka pogoda
nawet się czasami nie umyłeś ;] do 2 -3 w nocy się w to grało ale to juz wtedy byłem mocno uzależniony do tej pory nie polecam żądnych gierek online marne wydawanie kasy tez na jakies virtualne diamenty dobrze ze mi się zj*bała karta graficzna bo wtedy juz nie mogłem grać w tą gre . ;]

phs.
13-07-2011, 09:39
kilka lat temu był podobny przypadek, nawet w tej samej grze. jak pokazywali poszkodowanego, to powiedział że wydał na ekwipunek ponad 1000zł bo wszystkie rzeczy kupił na allegro a nie zdobył ich w grze. jego pokój wyglądał tak: łóżko, szafa, stolik i laptop. typowy wystrój no-life'a :P

PatosMusic
13-07-2011, 10:30
Dlatego nie garam w takie gry, ale za to moi kumple grają... zostali okradzeni z 10 razy (w tym postać 71 lvl) ale i tak twardo od nowa na nowym serwie i jazda
Swoją drogą raz było nawet w TV że komuś ukradli EQ w metinie...

CrisPL
13-07-2011, 10:34
Może takie akcje w końcu nauczą, żeby nie kraść w grach. Bo to się robi irytujące ty je***sz cały dzień, aby to zdobyć, a przyjdzie taki jeden nowy i ci ukradnie.

Zresztą to jest jego własna wina po co się wymieniał?

Andzelo
13-07-2011, 11:37
No mi też kiedyś tak ktoś zrobił tyle ze grałem w world of warclaft (cata) siedziałem całymi dniami i nocami zeby wbić 85 lvl kumaci wiedzą ile to czasu zabiera i pewnego dnia wchodze do gry a tam cały golas :) zbroja plate,broń wszystko na maxx poszło się j....ć napisałem do admina ze miałem włam na konto i zbanowali tamtego goscia ,ale i tak nic nie odzyskałem musiałem grać od nowa :)



tak jak piszą koledzy wyżej takie gry uzależniają gorzej jak dragi :)

Dj Encore
13-07-2011, 15:29
a ja gralem w tibie od 4 klasy podst do 3 gimn ;p Kiedys tez mnie okradli to myslalem, ze jak tego typa spotkam to zaj*be xD teraz jak o tym mysle, to uwazam sie za idiote :F

kilka lat temu był podobny przypadek, nawet w tej samej grze. jak pokazywali poszkodowanego, to powiedział że wydał na ekwipunek ponad 1000zł bo wszystkie rzeczy kupił na allegro a nie zdobył ich w grze. jego pokój wyglądał tak: łóżko, szafa, stolik i laptop. typowy wystrój no-life'a :P


Skubany nawet krzesla nie miał? xD

Sir Conceptz
13-07-2011, 15:39
Według mnie prawidłowo. Kradzież programu czy gierki, butelki wódki w sklepie jak i zbroi w grze jak i nawet czyjeś pracy na sprawdzanie jest tym samym - KRADZIEŻĄ. To żałosne, że ktoś kto ściągnie gierkę uważa się za "porządnego", a wyzywa od złodziei tych co ukradną coś w normalnym sklepie ;] Oby więcej takich zatrzymań to w końcu w grach MMORPG będzie "bezpieczniej". Sam gram w WoWa, ale muszę to w końcu odstawić :D Prepaid jeszcze na miesiąc, potem trzeba sprzedać konto, bo to za dużo czasu wymaga ;)

Cnaack
13-07-2011, 15:50
nie trawie metina i gierek tego typu! :)
ale grozic poprawczakiem to przesada za takie cos ...

greeNew
13-07-2011, 15:54
A wg mnie to dobrze, że sprawa została zgłoszona. Pomyślcie - może to i głupia gierka, ale jeśli ktoś pakuje w nią pieniądze, a ta zbroja była warta 500 zł to też byście byli wkur**eni. Wielu ludzi zarabia na takich grach, więc jakby nie było ukradł mu pół tysiąca ;)

Zolczi
13-07-2011, 15:56
kradziez kradzieza ale zeby grozic poprawczakiem za 500 zl?? :) ostre przegiecie :)

PuCeK
13-07-2011, 16:14
Ja w jedyna gre jaka gram przez online to nurya Spokojna gierka wchodzisz na godzinke i wychodzisz Ale nigdy nie wydalem zadnych prawdziwych pieniedzy na gre z przegladarki...

r4zor
13-07-2011, 16:47
Mnie okradziono na s3 z postaci top3, ale żeby to na policję zgłaszać? Trzeba być chorym. Wtedy byłem bardzo zdenerwowany, ale teraz jak o tym myślę, to dziękuje złodziejowi. Chociaż uwolniłem się od tej chorej gry.

Zegar.
13-07-2011, 17:48
Ja pierdziele... Trafić do poprawczaka za coś takiego... Przecież to jest chore...

Tomek
13-07-2011, 18:38
Skąd Wy te "niusy" bierzecie to ja nie wiem. Siedzicie za długo przed tym komputerem i Wam się już w głowach pier^oli powoli :x

Christoph'86
13-07-2011, 18:49
Ja pierdziele... Trafić do poprawczaka za coś takiego... Przecież to jest chore...

Chore to jest przede wszystkim to że wielu debili gra w takie gry a potem płacze.Jak widzę gdy ktoś gra w tak durnowate gry to aż mnie ściska, no ale cóż- ich wybór...

Dan Slenders
13-07-2011, 18:55
Kradzież to zawsze kradzież.

SojkaPL
13-07-2011, 19:48
Hahahahaha :D
Tak to skomentuję, bo nic innego mi nie przychodzi na myśl :D

LookAp
13-07-2011, 20:03
Ciekawe co na to Kaminiak ? :D
A przypadkiem w regulaminach owych gier nie ma pkt, że postacie oraz wszystkie przedmioty itp są własnością firmy która tą grę tworzy? Np w Tibii to CipSoft?

Eremo
13-07-2011, 20:14
Mój kolega z byłej klasy był też o krok od uzależnienia w Metina.
Naszczęście w ostatniej chwili przeżucił się na CS'a xD

Czarny Lulek
13-07-2011, 23:07
Za sam fakt , ze w to gral go powinni zamknąć w psychiatryku.

_Rafael
18-07-2011, 19:42
Głupota ludzka nie zna granic, strata czasu na takie bezsensowne gry.

Shadin
19-07-2011, 08:34
a ja gralem w tibie od 4 klasy podst do 3 gimn ;p Kiedys tez mnie okradli to myslalem, ze jak tego typa spotkam to zaj*be xD teraz jak o tym mysle, to uwazam sie za idiote :F

nom ja też w to kur***wo grałem : // nie no szkoda na to czasu i nerwow :D

btw. co do tematu -> aśuśmiaem ; D

Edit. A czy nie jest przypadkiem tak, że w tych grach wszystkich, handel przedmiotami i postaciami nie jest zabroniony ? bo ja jak grałem w tibie.. xd to wlasnie handel postaciami byl zabroniony na allegro i innych sklepach, przynajmniej Cipsoft tego zabraniał. tak samo było z kontem premium (?)

East Sanderz
19-07-2011, 08:45
To pewnie Kaminiak hahaha

A tak serio to dla mnie chore xd. Są tak uzależnieni że nie widzą innego świata poza tym wirtualnym i właśnie wynikają z tego takie przypadki..

Microtek
19-07-2011, 08:47
w tym kraju to już mnie niczym nie zaskoczą...

R3belz
20-07-2011, 14:57
znowu jakiś psychol co mu zbroje ukradli w metinie:omg: i jeszcze poprawczak za takie coś;o

Kameleon
20-07-2011, 16:02
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
nie no leże.... gość mnie powalił, gdybym go spotkał to chyba bym mu flache postawił za dawkę popołudniowego humoru xD

MENAGER337
21-07-2011, 12:48
Ja mam tylko takie jedno pytanie: Jak można ukraść coś czego tak naprawdę nie ma?

korpi90
21-07-2011, 20:27
Grałem i gram w Diablo I i II ale gram bo lubię. Nie muszę mieć wszystkiego najlepszego, nie muszę być najlepszy.
Ten chłopak co "ukradł" jest chory. A temu co ukradli dziwny maniak

Coox
22-07-2011, 01:07
Ja grałem w Metina ;) i pewnie grał bym dalej jak bym nie zaszedł za skórę adminom servera :) I tak szczerze mówiąc śmiać mi się chce jak czytam co poniektóre komentarze :) Takie zbroje, miecze, hełmy i innego typu bajery do metina mają swoją wartość ;) Człowiek siedzi po te 15h po to by mieć coś konkretnego w tej grze :) Gra się bo się lubi, a jak się gra to się dąży do celu aby ta gra była łatwiejsza :) I teraz pytanie do wszystkich tych którzy się tak wymądrzają, jak byście ciężko pracowali na daną rzeczy i jakiś jełop by wam to zabrał w 5minut byli byście zadowoleni?:)

powiedział że wydał na ekwipunek ponad 1000zł bo wszystkie rzeczy kupił na allegro a nie zdobył ich w grze.


1000zł to i tak mało, teraz masz ceny o wiele droższe :)

oby wiecej takich akcji a przyjemniej bezdie nam sie gralo w mmorpg;)
Tutaj masz rację :) przynajmniej nie trzeba będzie się obawiać że czas poświęcony na mmorpg został wywalony w błoto ;)