PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Kata pilnie zatrudnię!


Spide
11-07-2011, 17:23
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27173/executioner425.jpeg

W celach śmierci w Zimbabwe na egzekucję czeka ok. 60 skazanych, ale od lat żadnego wyroku śmierci nie wykonano, ponieważ brakuje wykwalifikowanego kata - pisze niemiecki "Focus" w wydaniu internetowym.


Ostatni kat w Zimbabwe przeszedł na emeryturę w 2005 roku i od tego czasu wszystkie egzekucje musiano odłożyć na czas nieokreślony. Rozpisano nabór, ale chętnych brak. Wiceminister sprawiedliwości Obert Gutu mówi, że większość ludzi odrzuca karę śmierci, a zawód kata utożsamia z mordowaniem. Poza tym w społeczeństwie głęboko zakorzenione jest przekonanie, że kata i jego rodzinę będą nawiedzać złe duchy.

Gutu również uważa, że kara śmierci jest "nieludzka" i "prymitywna". Opowiada się za jak najszybszą zamianą wyroków śmierci na kary dożywotniego więzienia.

Znalezienie kata utrudnia również mało zachęcające wynagrodzenie - w przeliczeniu ok. 300 amerykańskich dolarów miesięcznie. A kandydat - któremu rząd obiecuje zagwarantowanie anonimowości - musi się wykazać mocnymi nerwami i umiejętnością założenia skazańcowi stryczka. Zgłoszenia kobiet w ogóle nie są brane pod uwagę.

Kościół anglikański w Zimbabwe jest przekonany, że stanowisko kata jeszcze długo pozostanie nieobsadzone, ponieważ wielu mieszkańców tego kraju jest praktykującymi chrześcijanami.

Wiadomo, że ostatniego kata dręczyły straszne wyrzuty sumienia - pisze na zakończenie "Focus".

Danny Rush
11-07-2011, 18:11
Co to za stara metoda kary śmierci. Krzesło elektryczne niech zrobią, wtedy Kat nie będzie potrzebny.

PS:
Takie jest moje zdanie i nie zarzucać mi niczego. Wolałbym karę śmierci niż dożywocie.

EqualStudio
11-07-2011, 20:23
Co to za stara metoda kary śmierci. Krzesło elektryczne niech zrobią, wtedy Kat nie będzie potrzebny.


a w tym Zimbabwe to mają chociaż prąd? ;p




wiem, głupi zart : )

Cnaack
11-07-2011, 22:24
ktos zrobi jakies przestepstwo to czemu maja go wiezic? szkoda jedzenia na takich. aby kara smierci!

WeLoveMusic
11-07-2011, 22:31
Śmierć za śmierć proste...

Mr_SnAjPer
12-07-2011, 13:55
Co to za stara metoda kary śmierci. Krzesło elektryczne niech zrobią, wtedy Kat nie będzie potrzebny.

Ktoś jednak chyba włącza prąd i człowiek który to robi jest "katem" choćby nie wiem jak inaczej mówiono na niego.

Dan Slenders
12-07-2011, 15:18
Już w starożytnej Grecji uważali, że nie warto utrzymywać więźniów, i trochę w tym racji jest. A problem wydaje się nie do rozwiązania, chyba że jakiegoś psychola zatrudnią.

PuCeK
12-07-2011, 19:13
Juz lepsze by bylo zeby poszedl do wiezienia i do tego zapracowal sobie na nie to wtedy mozna by bylo go utrzymywac..

onetonet
13-07-2011, 02:45
Ostro. ale jak to mowią żadna praca nie hańbi xD

Zolczi
13-07-2011, 05:38
W celach śmierci w Zimbabwe na egzekucję czeka ok. 60 skazanych, ale od lat żadnego wyroku śmierci nie wykonano, ponieważ brakuje wykwalifikowanego kata

to nawet do usmiercania trzeba miec kwalifikacjie??
proponuje wiec Jamesa Bonda, ma licencje na zabijanie ;)