PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Rozmowa z "polskim Skrillexem" - czyli Van Styles opowiada o sobie


DJ Assimo
20-06-2011, 20:43
Dziś porozmawiam z młodym producentem, którego niektórzy nazywają "polskim Skrillexem". Oczywiście chodzi o kogoś takiego jak Van Styles.

Assimo: To moze tak na poczatek...jak się to wszystko zaczęło? Muzyka siedziała w Twojej głowie od zawsze czy jakieś wydarzenie Cię natchnęło do tej przygody?

Van Styles: Zaczęło się dość prosto. Mój tata jest muzykiem, pogrywa sobie wraz z kolegami. Jak byłem dzieciakiem, brałem dwie kredki i stukałem o stół nimi w rytm perkusji. Wtedy chciałem być perkusistą, ale wraz z czasem, zacząłem poznawać inne gatunki muzyczne. Mój brat od 2001 roku zaczał słuchać italodisco, hands upu i spodobała mi się ta muzyka. Jakieś 3 lata temu, mój dobry kolega wspomniał mi o pewnym programie, dzięki któremu można tworzyć muzyke klubową. Postanowiłem,że może sprobuję i zobaczę jak to się robi...i tak to się zaczęło :)

ZPEqpDYQTJ0

Zawsze szedłeś drogą niekomercyjnej muzyki?

Nie. Wiadomo, z początku słuchałem muzyki, która grana była w radiach, TV. Słuchałem dużo komercyjnej muzyki, która była na topie, która rządziła na listach w radiach itp. Dopiero później odkryłem taką muzyke jak np. drum n bass, ambient

Co było przełomowym momentem?
Bo wątpię, żebyś taką muzykę usłyszał np na VIVie

Zaczęło mi się nudzić słuchanie jednego i tego samego, głównie tego, co leciało w TV i radiu. Na forum przeszukiwalem inne działy, zaczałem słuchać tych nowych gatunków, co to w ogóle jest. Wydaje mi się, że wraz z czasem dojrzałem do tego, by dostrzegać pozytywne cechy w muzyce nieco bardziej undergroundowej. Nienawidzilem np. dubstepu, ale wraz z czasem przekonałem się do tej muzyki i jak wiesz, dzisiaj w tym klimacie nawet tworzę :)

A propos forum... Jest grupa ludzi, która mówi, że gdyby nie 4clubbers to by nie Van Styles. Ich zdaniem jesteś tylko wytworem tej strony...

chwila chwila
nie rozumiem tego pytania
Wytworem ? czyli gdyby nie to forum, to by o mnie nikt nie usłyszał ?

Ja tak nie sądzę, ale spotkałem się z takimi słowami. Spróbuj więc powiedzieć, jak to wygląda na prawdę, bo niektórzy myślą, że to forum jest twoją tubą, którą nadajesz na cały świat.

Nie wiem, może to przez zazdrość tak ludzie mówią, to nie moja sprawa. Fakt, forum mnie głównie wypromowało, ale spójrzmy na zagranicznych artystów. Tam też są fora, z tego co kiedyś czytałem to np. Avicii był na forum Laidbacka Luke'a i proszę, tam go Laidback zauważył i co ? I dzisiaj wiele osób dzięki temu, że Aviciiego tam zauważono na forum, może wywijać na prawo i lewo do jego utworów na parkiecie. Forum muzyczne 4clubbers.com.pl wypromowało mnie, dużo ludzi o mnie usłyszało dzięki tej stronie.

Ale nie jest jedynym miejscem gdzie można o Tobie usłyszeć, prawda?

Myślę, że wujek Google odpowie za mnie na to pytanie :)

Do niedawna Van Styles kojarzył się z formacją MagicVision i muzyką "dyskotekową". Co możesz powiedzieć o brzmieniach które dawniej reprezentowałeś?

Dawniej miałem inne patrzenie na świat muzyczny. Robiłem muzykę komercyjną, była grana w klubach. Fajnie było patrzeć, jak ludzie do niej tańczą, to miłe dla oka. Jednak wraz z czasem, robienie takiej muzyki nie sprawiało mi już takiej frajdy, jak kiedyś. Zacząłem szukać czegoś nowego, chcialem zacząć wyrażać siebie poprzez muzykę.
MagicVision, formacja którą założyłem wraz z MBrassem i Divim M. . Mamy na koncie kilka fajnych produkcji. To był dobry czas, formacja nadal trwa. Fakt, skupiam się teraz bardziej na sobie, niż na formacji :)

Choć w już Twoim "Model game" można było poczuć posmak ostrej papryczki :D

,,Model Game'' to była praca moja i Patryka (MBrass) a Mikołaj (Divi M.) głównie promował. Styl bardziej na Disco Freak'a/Michaela Minda - wtedy to było modne. Technicznie ten utwór to klapa, ale z tego co wiem - ludzie do niego tańczą w klubach :D

Sam go grałem niejednokrotnie i potwierdzam - szaleństwo na parkiecie:)

Dzięki za promowanie (,,Model Game'') :D

Powiedziałeś przed chwilą "robiłem muzykę komercyjną". Jak rozumiesz to pojęcie? I w czym jest ona lepsza od radiowych hitów?

To moje zdanie, nikt się z nim nie musi zgadzać. Muzyka komercyjna dla mnie to taka, która się sprzedaje w radiu/ TV. Można na niej zarobić dobre pieniądze, to muzyka tworzona pod publikę. Ludzie ją uwielbiają, dobrze się przy niej tańczy (głównie dance/pop itp.)

FcukGmpVtEQ

Czy to znaczy, że gdyby media przestawiły się na inne dźwięki to ludzie przestaliby słuchać tego, co teraz?

Nie wiem, ciężko mi na to odpowiedzieć. Jedni wolą komercje, inni muzykę bardziej niszową, undergroundowa. Żeby czegoś słuchać cały czas, musi się to po prostu spodobać, trzeba się do tego też przyzwyczaić, może dojrzeć. Mam dopiero 18ście lat, nie za dużo wiem jeszcze o życiu, także muzycznym.

Więc "sprzedawanie się", pseudozwiązki i pseudoafery nie wpływają na mity i stereotypy o "modnej muzyce" ?

Oczywiście, że takie zdarzenia mają na to ogromny wpływ. Ludzie kochają sensacje. Spójrz tylko na naszego rodaka, Roberta M. Cały czas są afery wokół jego osoby, a afera daje rozgłos.

Według Ciebie jest to pozytywne zjawisko? Czy ,lepiej żeby muzycy zajmowali się tylko muzyką?

Według mnie, to negatywne zjawisko. Osobiście uważam, że lepiej jest się męczyć 10 lat i ciężko pracować na sukces. Jeśli wybuchnie jakaś afera z celebrytą, ludzie nie będą go kojarzyć z tego, że np. ,,o to ten co robi świętną muzykę filmową'' tylko z tego, że np. ,,o, to ten co zrobił sobie zdjęcie nago w piwnicy i wstawił je do internetu''. Ludzie wiedzą to co chcą wiedzieć i widzą to, co chcą widzieć. Lepiej, żeby muzycy zajęli się muzyką, a nie robieniem wokół siebie szumu poprzez afery. Jeszcze raz podkreślam, to tylko moje zdanie :)

Która z tych dróg jest trudniejsza i dlaczego niekomercyjna? :)

Niekomercyjna. Trudniejsza, bo nie łatwiejsza hehe. Znacznie więcej osób lubi muzykę komercyjną, taką, która jest grana w radiach,tv.
Ile osób słucha ambientu a ile popu ? Chyba nie trzeba odpowiadać na to pytanie

Czy to świadczy o braku gustu słuchających? Mówi się, że to większość ma rację...

Nie wiem kto ma rację, a o gustach się nie dyskutuje. Każdy ma prawo słuchać tego, co mu się podoba :)

Ale można powiedzieć, że z Twoją muzyką masz w Polsce pod górkę...?

Tak, to jest prawda. Wiesz jaką muzykę ja robię, nie jest ona zbyt popularna w naszym kraju. Może kiedyś się to zmieni...mam taką nadzieję.

Czujesz, że w pewnym sensie masz jakąś misję? Bo według mnie taka muzyka nie dotarła jeszcze w naszym kraju do wystarczająco szerokiego grona. Nie słucha się tego, czego się nie zna...

Gdybym się daj Boże wybił, za granicą, to chciałbym tą muzyke promować w naszym kraju później. Szczerze, trochę osób dzięki mnie zaczeło słuchać takiej muzyki jak ambient/glitch/dubstep. (Między innymi Ty hehe). Może to misja, pewna przygoda... nie wiem jak to nazwać :)

A z jakimi reakcjami spotkałeś się u Twoich znajomych? Bo oczywistością jest, że nie każdy polubi takie brzmienia :)

Wydaje mi się, że na początku pisali mi, ze to jest ,,fajne'' tylko dlatego, żeby nie zrobić mi przykrości. Z czasem zaczęli doceniać to co robię, zaczęli doceniać taką muzykę.

Wszyscy?

Nie wszyscy, wiadomo. Ale większość

A czy Twoja popularność u znawców muzyki daje się odczuć w rodzinnym mieście, szkole, najbliższym otoczeniu?

Ja nie jestem popularny, w moim miasteczku fakt, większość zna mnie z tego, że robię sobie muzykę, jedni ją krytykują, oczerniają (fani disco polo :)) inny mi mówią, że jest ona fajna, podoba się, jest inna. W szkole czasami przechodziłem po korytarzu i ktoś nagle zawołał ,,Artur ! Zajebisty jest ten nowy kawałek, fajne basy''

Między innymi ja wołałem :D A jak ma się sprawa lokalnych klubów? Czy okolica sprzyja dubstepowi i wogóle niekomercyjnej muzyce?

Absolutnie nie. W lokalnych klubach gra się głównie house,progressive,dance,radiowe hity. Dubstep ? Nie... niestety.

31LDyQIRxfQ

Więc okolica jest uboga w niekomercyjnych artystów, czy po prostu kluby narzucają takie trendy?

Kluby narzucają takie trendy, tak mi się wydaje. Również tutaj jest niewiele ludzi, którzy słuchają takiej muzyki

Czy to prawda że jesteś jedynym, który w promieniu wielu kilometrów działa w niekomercyjnej muzyce?

Na pewno jednym z niewielu, ale czy jedynym, to nie mam pojęcia. Może ktoś tam jeszcze siedzi w podobnych klimatach, a nikt o tej osobie nie słyszał..

Angelo Mike z leżącego niedaleko Nowego Sącza się wybił na poziom światowy i Tobie oczywiście też tego życzymy :) Niedawno dostałeś pomocną dłoń od wytwórni Allusion Records, co z pewnością przyspieszyło tempo Twojego rozwoju. Jak wygląda współpraca z tą grupą i jej wpływ na Twoje życie?

Angelo tak, wybił się, oj wybił :) Mam nadzieję, że o mnie też może tak kiedyś będzie głośno hehe :)

Allusion Recors - wydałem tam swój pierwszy utwór pt. Replica. Jestem im bardzo wdzięczny za pomoc, uwierzyli w moje umiejętności, dali mi szansę. Bardzo szybko się dogadaliśmy.Ta wytwórnia jest dosyć młoda, ale rozwija się w bardzo szybkim tempie i naprawdę, mam nadzieję, że pewnego dnia będzie to jeden z najlepszych Labeli w Europie, a nawet i na świecie.

Skoro już jesteśmy przy światowych labelach to wypada o to zapytać: Kto jest Twoim muzycznym wzorem do naśladowania, a co (lub kto) inspiracją?

Zdecydowanie Daft Punk,Uppermost,The Prodigy. Lubię też Skrillexa,Buriala,Dada Life. Uwielbiam też Stateless,Hansa Zimmera,Daniela Blooma.
Jest wielu artystów którymi się inspiruje, ale to są ci najważniejsi

I wierzę w to, że pewnego dnia Skrillex zadzwoni do Ciebie prosząc o wspólny remix. Dzięki wielkie za rozmowę :)

Bardziej czekam na telefon od Uppermosta, hehe :D Ja również dziękuję za rozmowe i za poświęcony czas na przygotowanie pytań :)

A teraz możemy iść na piwo haha :)
Z Van Stylesem rozmawiał DJ Assimo.

HA763299PIM

Dj Vertiz
20-06-2011, 21:33
ciekawa lektura ;] chociaz duzo z tego juz wczesniej wiedzialem

Kosmo'n'Auta
20-06-2011, 21:54
Czlowiek na poziomie (co nam pokazuje powyzszy artykul). Nic tylko zyczyc dalszych sukcesow :)

GROOVEMASH
20-06-2011, 22:05
Swietny wywiad;D Nawet nie trzeba sie dlugo zastanawiac. Po kilku zdaniach widac ze gosc jest ogarniety w 100%. Przynajmniej nie robi hitow ala 10min. Pozdrawiam i zycze sukcesow! :D

Picus
20-06-2011, 22:14
No van spoko widac;p
sukcesow sukcesow;p
Obys sie wybil bardziej miz Mike;p

_Maciek
21-06-2011, 11:39
Van Styles- człowiek, któremu jestem pewien ze nie uderzy woda sodowa do glowy.
Mimo iz nie slucham zabardzo Dubstepu, to zycze powodzenia i duzych sukcesow na arenie miedzynarodowej !

Arthur K.
21-06-2011, 16:05
nie wiem czy zasługuje na to, żeby wywiad był w dziale ,,Music News'', ponieważ nie jestem gwiazdą, która jest znana w świecie muzyki klubowej.

,,Polski Skrillex'' - do jego poziomu to mi brakuje jeszcze dużo dużo, trochę to wyolbrzymione ale ok, niech bedzie :P nawet mi sie wydaje, ze to zle okreslenie, bo Skrillex robi troche inna muzyke, glownie dubstep a ja robie to co mi do łba wpadnie

dystans do siebie mam, więc jest fajnie :)

niebawem 2 nowe dubstepy i remix dada life - fun fun fun ujrzy światło dzienne.

pozdrawiam :)

Edibe
21-06-2011, 16:27
świetny gość , muzyka genialna :-) nic tylko życzyć sukcesów :-))
powodzonka

Czarny Lulek
21-06-2011, 16:28
Prosz , nie dosc , ze muzyke robisz genialna to jeszcze koles z Ciebie na poziomie , normalny ;) pozdro Van ;)

AnthonyM.
21-06-2011, 16:36
Chociaż nie słucham Vanstylów, to cieszy mnie to że jako jeden z niewielu polskich producentów poszedł w stronę nie komercyjną ;) i za to wielki szacun!!!

_Mysa_
21-06-2011, 16:42
No i gitara ; )

Należy się jakiś artykuł, pomoc w wypromowaniu nie tylko osoby, ale i trochę niekomercyjnej muzyki.
Dobry pomysł, należało się Arturoowi ; D

Szerokiej Drogi Van ; !

PS. Myślę, że nie zapomnisz o nas jak już tam wybudujesz to studio w NYC ; D

lusa
21-06-2011, 17:23
Wow, to jeszcze są normalni producenci w PL ;] Sukcesów życzę ;)

Kokos 1835
21-06-2011, 17:25
Tego "wywiadu" czytać mi się nie chcę. Co do tego producenta.....
Przez długi długi czas szanowałem 3 producentów z tego forum, ostatnimi czasy dołączyło do nich 2 kolejnych, jednym z Nich jest Van Styles.
Tyle ode mnie.

Pracuj dalej :kisstogether:

Shizzlematic
21-06-2011, 23:36
Produkcje jak najbardziej na poziomie ;)
Nadajesz im niesamowity klimat ;) Większość utworów mogę wałkować w kółko :)

Po wywiadzie widać, że dobry z Ciebie człowiek :)
Sukcesów życzę ;)

DJ C-Max
21-06-2011, 23:52
szacunek i pełen podziw dla tego Pana rozwijaj się dalej :)

SinceAge
22-06-2011, 00:53
Arturcio jak zwykle skromny:* ja wierze w tego goscia. ja juz pisalem w ktoryms poscie: Tylko on moze wypromowac dubstep w Polsce. mega pomysly ma;p w zastraszającym tempie sie rozwinął i dalej rozwija. od magic vision przez shoutgun az po replice i nowe produkcje:) sukcesów Van:)

nyguss
22-06-2011, 10:30
W sumie to go nie znam raz tylko czytałem coś o nim na forum ale to raczej z ttego powodu że mało interesuję się DS .
Ale nutki ma fajne i jak dla mnie może się rozwijać dalej nie mam nic przeciwko .

Skillstorm
22-06-2011, 14:54
Po wysłuchaniu kawałków to może i skrillex nie jest ale na pewno gośc jest bardzo sympatyczny ;P kawałki też dobre

Powodzenia w dalszej karierze :))

Paul Surety
23-06-2011, 13:48
Moim zdaniem jeden z najlepszych producentów w Polsce, absolutnie ścisła czołówka - dlaczego?
Nie liczy sie tylko technika i ułożenie poprawnej lini melodycznej, ale i pomysł... którego królem jest wyżej wymieniony pan. Powodzenia - wierzę, że już niedługo dostaniesz od świata to na co zasłużyłeś.

drop5
23-06-2011, 23:17
Nazywanie go "polskim Skrillexem" to dla chłopaka ujma - jego wachlarz gatunkowy jest znacznie szerszy niż Sonnego Moora...

Odkąd śledzę jego twórczość chłopak zrobił niesamowite postępy, często słuchając jego kawałków zastanawiam się jak on to do cholery robi...

Życzę wielu sukcesów, a patrząc na jego ostatnie wyczyny to i nawet niech napisze soundtracka do filmu - z przyjemnością go kiedyś obejrzę :D

SERVVA
23-06-2011, 23:27
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i15982_111111.JPG

Moim zdaniem bardziej niż polskim Skrillexem, powinien być nazywany naszym rodzimym BT.
Gdzie tam Sonny do Artka :D
Skrillex ma całkiem inny świat, u niego chodzi żeby łeb sprało, a u Vana, sami wiecie :D
Prócz tego że nie jest producentem muzycznym tylko artystą, to jeszcze świetny z niego gość, zawsze pogada chwile , zresztą my sami wiemy jaki jest. :)

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i15983_22222222.JPG

Exation
02-07-2011, 14:39
Nie słucham Dubstepu ale nutki masz genialne:)
Powodzenia!
I nie zejdź w złą drogę!

slawomirus
31-08-2011, 20:07
z tym skrillexem to gruba przesada IMO. Skrillex to geniusz muzyczny a ten pan z wywiadu to poprostu jeden z tysięcy artystów prezentujących przyzwoity poziom (bez obrazy naprawdę ale do światowej klasy jeszcze brakuje)


Chociaż nie słucham Vanstylów, to cieszy mnie to że jako jeden z niewielu polskich producentów poszedł w stronę nie komercyjną ;) i za to wielki szacun!!!

Więc widać że naprawdę mało ich znasz :) u mnie jest odwrotnie. Producentów komercyjnych mógłby policzyć na palcach jednej ręki.

A co do Vana to życzę powodzenia :)