PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Alfa romeo


95aDi
03-06-2011, 12:34
:crigon_04::crigon_04:
Czy To prawda ze alfy sa bardzo wadliwe ? Czy to tylko stereotyp ?

Edibe
03-06-2011, 12:39
moich 2 kumpli miało i jak szybko kupili tak samo szybko sprzedali ... no i strasznie drogie części ... może stereotyp może nie , ja nie kupię w życiu alfy , fiata i parę innych marek :-) żebym się nie pomylił heheh

95aDi
03-06-2011, 13:31
Wlasnie slyszalem ze ford oraz fiat maja bardzo slabe blachy Tak jak golf 3

Noiz
03-06-2011, 14:16
streotyp :) jesli chodzi o silnik polecam 1.9 JTD :D mega fajna sprawa ;) Oszczedny i dynamiczny. Mam czasami okazje jezdzic alfa 147 i nie powiem zlego slowa na to auto. Co do czesci no fakt ceny maja, ale jakos nie bardzo wieksze od cen czesci innych marek :D

Microtek
03-06-2011, 14:24
Z tego co mi wiadomo to największą boleścią alfy są zawieszenia, niezbyt przemyślanie rozwiązane ...

Edibe
03-06-2011, 17:06
95aDi posiadałem Golfa III 94rok. blachy były w idealnym stanie :-) silnik 1.6 (75km) a był w stanie przescignąć Fiata Bravo 1.6 16v (100km) , Fiat nie wiem czy wszystkie ale Bravo miał blachy w ocynku też trzymały się bardzo dobrze .. co do alfy to podobno ELEKTRONIKA siada i turbina a to już spory wydatek, przyjemność z jazdy jest napewno ale ja bym się bał kupić samochód takiej marki

djmatti91
03-06-2011, 17:08
Prawda jest taka że nowe alfy (159 etc.) sa jakościowo o niebo lepsze niz poprzednie modele takie jak 156 czy 146/7. Alfy tamtych czasów charakteryzowały sie słaba blacha, twradym plastikiem i znikoma iloscia miejsca (chociaz i do dzis maja jej mało) oraz warjujaca elektroniką. Części drogie chociaz to nic innego jak fiat w ekskluzywnej szacie - podobno alfy sa piekne, kwestia gustu, mnie do tej pory zadna nie rzucila na nogi :). Mowcie co chcecie z zewnatrz ładne, ale srodek okropony i nie przemyslany

Aha to jeśli bravo/a ma ocynk to moja vectra chyba nierdzewke :D Sory ale sasiadka miała bravo - tak ja wcinala ruda ze nie było już czego ratować - poszla na zlom za 800zł :)

Memciu
03-06-2011, 17:48
streotyp :) jesli chodzi o silnik polecam 1.9 JTD :D mega fajna sprawa ;) Oszczedny i dynamiczny. Mam czasami okazje jezdzic alfa 147 i nie powiem zlego slowa na to auto. Co do czesci no fakt ceny maja, ale jakos nie bardzo wieksze od cen czesci innych marek :D

posiadam Brave/a 19.JTD i dobrze mówisz. Dynamiczny i oszczędny.
Co do alf, nie wiem za bardzo - znajomy ma ale jemu się ona nie psuje . Noo raz miał jakiś problem ale to przez siebie.

Aha to jeśli bravo/a ma ocynk to moja vectra chyba nierdzewke :D Sory ale sasiadka miała bravo - tak ja wcinala ruda ze nie było już czego ratować - poszla na zlom za 800zł :)
No prawda, niema ocynku , ale aż tak strasznie nie mają, u mnie chyta rdza ale to miałem zadrapane przez zimę i do tego czasu nie zrobiłem a 2 tyg temu zauważyłem że się pojawia rdza, na nadklu od wewnątrz- i musze to szybko zrobić

a tak btw. jak najlepiej taką rdzę unieszkodliwić i zabezpieczyć ?? W tym miejscu jest fabryczny kolor auta- nie czarny więc baranek nie.

Wlasnie slyszalem ze ford oraz fiat maja bardzo slabe blachy Tak jak golf 3
każde auto ma słabe jeśli nie jest zadbane, i bez ocynku.
Kwestia czystości auta i czy wiele rys ma, tak to rdza sama nie wyjdzie ci na aucie.

djmatti91
03-06-2011, 20:25
rdze wyczyscic i to miejsce (goła blache) wysmarowac takim preparatem cortain czy jakos tak. Ponoc nawet jesli nie zamalujemy to rdza nie bierze z tego co czytalem. Ale musimy to zrobic bardzo dokladnie i sterylnie

95aDi
03-06-2011, 23:07
Watpie aby Bravo mial ocynk , a slyszalem ze jak to fiat gnije masakrycznie .a Tego golfa 3 to chyba trzymales w garazu te wszystkie lata:D

pawel1661
04-06-2011, 09:26
Jeśli chodzi o blache Golfa III to gnije JAK KAŻDE AUTO w golfie zazwyczaj progi zaczynają szybko korodować i to jest właśnie minus golfa ale moim zdaniem to nic takiego bo nówki oryginalne kosztują 150 + pomalowanie 100 zł pomalowanie tylko tyle bo sam jestem lakiernikiem i sam sobie takie naprawy przeprowadzam.a co do bravo to mi sie wydaje że blacha jest ocynkowana bo fiat to kiedyś była taka wmiare wybita marka :P

ViluC36
22-06-2011, 10:41
podobno ELEKTRONIKA siada i turbina

Wszędzie te podobno podobno i podobno... Blachy są cynkowane w Gtv bankowo w innych nie wiem bo posiadałem taką. Żadne gnicie podłóg 30 letnia Alfa będzie miała podłoge w lepszym stanie niż Golf 3 z ostatniego rocznika produkcji taka jest prawda... Dalej Alfy mają twardy zawias to fakt przez co jest delikatne dodatkowo remont zawieszenia jest drogi ponieważ w AR nie można wymieniać poszczególnych elementów składowych tylko całe wachacze a to już droga zabawa. Silniki JTD są chyba najlepszymi silnikami diesla świetna dynamika i umiarkowane spalanie świetna alternatywa dla wszędobylskich TDI od 150 letniego weterynarza z Bremen. Jeśli chodzi o benzyniakach to mam doświadczenie tylko i wyłącznie z TS'ami delikatne głowice i uporczywy wariator zmiennych faz który lubił pojęczeć, jednakże frajda ciągnięcia na obrotach jest ogromna silnik idzie po nich jak wściekły. Generalnie prawda jest jedna z Alfą jak z kobietą nie zadbasz to Cię puści w trąbę. A jeszcze zapomniałem o wnętrzu ktoś napisał że jest słabo wykończone obadajcie sobie 166 w pomarańczowych skórach i Accorda w podobnej opcji zobaczycie różnicę w wyglądzie i wykończeniu... AR moim zdaniem ma świetne wnętrza i narzekanie że jest słabo wykończone jest troszkę niezbyt sprawiedliwą oceną.

rafal.wiech
21-07-2011, 17:35
Alfy są spoko też miałem ochote kupić ale niestety są awaryjne słyszałem niedaleko o 2-ch przypadkach jak niestety na oczach kumpli padły w zime przy kręceniu silniki ;/

wladeczeek
21-07-2011, 19:24
alfami trzeba umieć jezdzić, wiem bo kumpel jest ich fanem.
silniki twin spark trzeba trzymac przy ruszaniu na wysokich obrotach i sie nie psują, a jak sie psują to jest 80% winy kierowcy, gdyż są to silniki o małych pojemność w wiekszosci o dużej mocy (konie mechaniczne) i jezeli na nie rozgrzanym silniku daje mu odrazu jak tosie mowi w pi**e to nie dziwmy sie ze panewke obróci albo coś. są to delikatne silnik lecz bardzo dobrze, ktoś kto umie tym jezdzić bedzie sie nią cieszył długi czas :)

nie jest prawdą ze same od siebie sie psują. OBALAM MIT

LookAp
21-07-2011, 21:04
Hey!

Ja mam Alfe Romeo...Nie jestem fanem marki, poprostu ot dobrze wyposażona, była tania i fajny silnik.
Jedyne co mi się przez cały czas mojego użytkowania zepsuło to Sonda Lambda.
Mam silnik 1.8 T-Spark 144 koni + zmieniony cały układ wydechowy na sportowy. Mega dynamika jazdy! 144 koni a równa się z mocniejszymi autami. Spalanie na poziomie 8l/100km i nie zamierzam wkładać w gaz bo szkoda silnika i przyjemności z jazdy. No i problem z tym podwoziem bo nie wymienisz tulei tylko musisz wymienić cały wachacz dolny np.. Za +- 10 tyś zł za 2000~ rok to wątpie że coś lepszego znajdziecie. (nie mówcie mi o Golfach IV 1.9 Tdi 110km z turbiną po 10 remontach i 2 wymianach).