PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Co sądzicie o Hondzie Civic V gen.


.:>DJ_RUDY<:.
09-05-2011, 21:20
Witam
Rozglądałem się ostatnio za jakimiś samochodem wpadła mi w oko Honda Civic V generacji, i stąd moje pytanie czy ktoś posiada i ogólnie wasze opinie związane z tym samochodem.

Z tego co wiem jest dość oszczędny i bez awaryjna jak na japońca przystało.
I na co uważać przy kupnie takiego samochodu na co zwracać uwagę?
I jak jest z gazem [LPG] w tym samochodzie?
http://ciapol.ultime.pl/imgs/honda-civic-v-01.jpg
http://img133.imageshack.us/img133/5048/pic1ii5.jpg
http://www.resmoto.com/a_car/honda/opisy/civic/civic_91-95/honda_civic_04.jpg

_Small_
09-05-2011, 21:26
jak dla mnie to.. duzo pali jak to honda lubia wysokie obroty..
brzydko w srodku.. szybko rdzewieje. ja nie poelcam :)

planet1
11-05-2011, 08:54
jak dla mnie autko cudne... miałem kolejną generacje :) a to co pisze kolega z góry to bajka... VI gen z silnikiem 1,4 90km palił mi koło 7/8 l/100 teraz mam passata 1,6 i spala minimum 9 litrów przy spokojnej jeździe... musisz uważać na gnijące nadkola tylne ;) prawie w każdej gniją :) i ciężko znaleźć zadbany egzemplarz ale to już inna bajka :) ogólnie autko jak najbardziej polecam :) 100% przyjemności z jazdy :D :D :D a z tego co wiem hondy średnio lubią gaz... ale pewnie jak dobry gazownik założy instalacje to nie ma prawa się nic stać :) polecam civic klub tam często chłopaki auta sprzedają :)

vutendo
13-05-2011, 20:53
Lepszego auta nie znajdziesz, mam civiczke od 4 lat i nie narzekam, wiadomo auto starsze wiec trzeba inwestować ale warto polecam w wersji coupe, spalanie ok 7 litrów przy silniku 1.5 przy 1.6 ciężko powiedzieć bo swapa robiłem tydz temu, w środku jak na tą klase i te lata bardzo ładnie. Jak kupisz na pewno nie pożałujesz !!!!

Na Civicklub znajdziesz wszystko na temat tych aut strona godna uwagi Pozdro :)

Daveese Rate
13-05-2011, 21:17
jedno z najlepszych aut, krotko mowiac ;d
jezeli czegos nie wiesz o wszsytko pytaj, mozesz liczyc na moje odpowiedzi
co do kupna - najlepiej bez gazu
silnik d13 - najmniej awaryjna jednostka - nie ma sie co zepusc
co sprawdzic przed kupnem ? teoria ta sama co przy innych samochodoach
oczywiscie blacha lubi gnic, szczegolnie tylnia klapa i nadkola
mozesz rowniez zrobic samodiagnostyke i odczytac czy komputer nie pokazuje bledow - nie trzeba nic podpinac, mozna to zrobic w pare sekund w 6gen trzeba sie juz troszeczke nameczyc

bzyku99722
15-05-2011, 16:38
Posiadam takową z sil. D13b2 95 r. . Mój d13 pali w granicach 8l pb59 . I nie słuchaj kogoś że pali 5 l bo to nie możliwe: D .Osiągi jak na pojemność 1300 i to na gaźniku to BD.
Kwestia awaryjności to silnik nie do wyjeb...:D lecz inne podzespoły to już norma, w przeciągu dwóch lat wymieniłem:
-chłodnice
-przewody paliwowe i hamulcowe
-poduszkę pod silnikiem
-przeguby
-tulejki na wahaczach
nie wliczając w to rozrząd, oleje i filtry.
Kwestia blachy....bardzo słaba i podatna na korozje, szczególnie tylnia klapa i nadkola.
Dostępność części bardzo spora , zamienników w chu* i jeszcze dalej:D, natomiast cenowo również ok. Jak dla mnie auto bardzo dobre:D

Abarth
20-05-2011, 14:30
Wielkim problemem tej generacji hondy jest korozja (te auto gnije od środka), nie pisze tego przez złośliwośc do marki czy co ale takie są fakty. Jeżeli chodzi o bezpieczenstwo to 5 generacja wogóle go nie zapewnia: Crash test z 50 km/h YouTube - &#x202a;Honda Civic old model crash test (DEATH TRAP)&#x202c;&rlm; . Silniki w tej hondzie biorą olej i to niestety w znacznych ilościach nawet (odma zawsze uwalona). Reszta wsumie ok. Jeżeli uda ci sie znaleśc nie zruszony korozją egzemplarz to możesz wziąść jeśli ci sie podoba te auto ja bym jednak sobie odpuścił.
Edit:
Nie słuchaj ludzi co piszą, że gen V ma małe silniki które mało palą. Tak naprawde taki 1.4 potrafi 10L opitolic w mieście smiało i do tego jeszcze troche oleju.

vutendo
20-05-2011, 20:13
co do oleju to zdarzają się takie egzemplarze mój były silnik po generalnym remoncie nie brał ani kropli nawet kręcony i to często do 6.5 tyś obr, co do spalania jak ciśniesz to potrafi spalić ale coś za coś :) 1.5 spalanie przy normalnej jeżdzie 7 litrów ale bywało że palił 12 jak prędkość jazdy nie spadała poniżej 160 km/h na autostradzie.
Co do crash testu to i owszem ale czego można sie spodziewać od auta o wadze ok 1 tony, a w wersji eg ok 850 kg to auto stworzone bylo do osiągów ( od 0 do 100 km/h) bo które auto z tak małym silnikiem rozbuja się w max 10 sek do 100?? (i to w słabszej wersji )

Angelo SkyLine
20-05-2011, 20:29
ja bym wziął VI generacje.. :P
albo Audi A3 :P

DirtTrack
25-05-2011, 20:10
maxikum mozliwości w tuningu ;)

Dzony88
04-06-2011, 10:27
Fajna jest ale wiem jak wyglada po dzwonie jak puszka po piwie pod butem wole golfika jakiegos

DeeJayBenio
13-07-2011, 20:19
Jak dla mnie auto super. Posiadam Vgen, jedynym problem jest rdza. Mało jest na rynku zadbanych egzemplarzy. Ale gdy w miarę wcześnie zaczniesz zapobiegać rdzewieniu to wszystko bedzie ok. Autko niezależnie od pojemności lubi wysokie obroty. Niskie spalanie można uzyskać jak będziesz mieć lżejszą nogę. Ja mam cały czas ciężka i mieszczę sie w 7litrach. Masa części do tuningu