PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dyskusja Matura 2011


Panuś
04-05-2011, 11:48
W tym temacie poruszajmy kwestie, wątpliwości, odpowiedzi, pytania związane z tegoroczną matura ;D jak tam Polski Wam poszedł? :piwo:

Marco Donati
04-05-2011, 13:09
ide coś jeść, jak zjem to wrócę z editem ;P


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Bardzo głodny chyba jesteś skoro od 20h trwa u Ciebie posiłek a sensownego edita dalej nie wdzię. Pisz na temat i nie rób off topów. Tylko ostrzegam powinien być warn !!!


_______________________________________________

_Simon



xD hehehe nie skomentuje tego xD troche melisy :D

jeżeli chodzi o Polski to o Granicy nic nie wiedziałem także wierszy się czepiłem :) pisałem że autorzy pisali swoje wiersze w okresach trudnych dla Polski...chyba dobrze :P

co do matmy to cienizna :/ myślę że 30% siądzie...

ESKEY DJ
04-05-2011, 13:30
Myślę, że ok, pisałem wiersze, bardziej boję się jutra ;)

Puclav
04-05-2011, 13:48
Matura 2011, język polski, odpowiedzi (http://www.edulandia.pl/Edulandia/1,98377,9536846,Matura_2011__jezyk_polski__odpowie dzi.html)

Przykładowe odpowiedzi, może się komuś przyda.

Piaszeczki
04-05-2011, 13:56
W tym 9 zadaniu komisja się rypnęła. Nie wiem co oni z tym zrobią ale wg mnie nie można przyznać 2 punktów za 1 zakreśloną odpowiedź ;]

Dan Slenders
04-05-2011, 14:09
Te prace...
Granicy nie czytałem, bo uważam tą książkę za niepotrzebna w kanonie lektur, bo mi Modę na Sukces przypomina.
A w telewizji jeden kujon mi przypomniał, że chyba w wierszach zapomniałem o tęsknocie napisać. I spojrzałem na rozwiązania - będzie buba niestety.
Ale przed maturą na to zlewałem, więc teraz też będę.
Pamiętajcie, jutro walczymy;)

Digital Mode
04-05-2011, 14:13
dzis bylo okej:)pisalem Granice,bo utwor znam i lubie:)CR osobiscie mi nie siadlo.Tak jak kolega napisal wyzej:jutro zaczyna sie walka:D

benek2411
04-05-2011, 14:15
Ciężko z pisaniem własnego tekstu, za wiersze wolałem się nie brać a granica? Totalne zaskoczenie! Osobiście stawiałem na coś z trójki : Dżuma, Jądro Ciemności, Tango a tu lipa. Rzeźbiłem byle co na siłę, głównie odnosząc się do podanych fragmentów bo jeśli chodzi o treść książki... no cóż. Wiedziałem jedynie że główny bohater to Zenon Ziembiewicz - karierowicz który nie chce powielać schematów ojca z Boleborzy a Justyna to jego kochanka, Ela zaś to jego legalna dupeczka.

Właściwie nie odniosłem się do całości utworu bo niby jak? Tam wszystko było powiedziane. Pierwszy fragment - Żancia zachwala Justynę, Drugi to mieszane uczucia Zenona, w 3 mogliśmy powiedzieć coś jedynie o związku między bohaterami a ostatni to obraz 'tej złej' Justyny.

generalnie obraz Juchy na plus.

Gorzej już było ze skwitowaniem jakie konsekwencje ciągnie za sobą różnorakie ukazanie postaci. Wiem na czym polega ogólnie ale w Granicy to nie za bardzo.

Zapisałem całe miejsce jakie było dane ale i tak mi trochę brakowało - tak ze trzech kartek.

Mam nadzieje że ziomek który będzie sprawdzał moje wypociny doceni że dobrze zanalizowałem fragmenty, i przymknie oko na nieznajomość całości:)

Liczę na jutro i piątek.

djmatti91
04-05-2011, 14:18
mysle ze kluczowym odniesieniem bylo to ze justyna zemscila sie na zenonie ktory potem sie zabil, ela potem zostawila dziecko z babka. Rodzinna tragedia.

Dragon Fly
04-05-2011, 17:14
Polski jak to polski. a ze dobry nie jestem to sie cykalem troche ale jakos przepchalem i nie bylo az tak zle. Co do txtu to niebardzo mozna bylo z niego wycisnac to co bylo zadane. Ale analize przeprowadzilem, z odniesieniem do calosci bylo gorzej bo juz tego niepamietam za bardzo. Cos tam wystrugalem i mysle ze zdam. Co do jutra to ciekawy jestem jakie beda zadania:)

_SmoQ_
04-05-2011, 17:22
polski do dupyyyy! pytania całkiem zwalone omg nie wiedziałem co pisać;/ a wypracowanie pisałem podobnie jak benek2411 ;p stresciłem fragmenty;p boje się że nie bedzie 30 % ale nadzieję będe mial do ostatecznej chwili poznania wyników ;)

Thomas Maven
04-05-2011, 19:21
Nie było tak źle :D Mam nadzieję, że będzie to 30% xD
Kto prócz mnie jutro walczy z rozszerzoną matmą?

Sylw!a
05-05-2011, 06:06
bylo tragicznie ;x wzielam sie za granice a potem tego zalowalam :P
czytanie ze zrozumieniem bylo tez srednie..pytania byly do dupy! co chwile jakies funkcje trzeba bylo napisac ;x
dzis o 9 bedzie masakra !

Dj Encore
05-05-2011, 06:15
Ja sprawdzilem swoje czytanie ze zrozumieniem z oficjalnym kluczem CKE to wyszlo mi 15/16 pkt. zalezy czy mi jedno uznają takie, czy nie ;p O dziwo to 4 mialem dobrze o tej spójnosci, co nikt nie znał odpowiedzi <duma> Wypracowanie: Granica, nosz kurde lepiej trafic nie moglem <3333 Takze z polskiego bardzo zadowolony jestem
Dzisiaj będzie tragedia :D

djmatti91
05-05-2011, 11:26
mozesz zapodac link do tego klucza cke?

_SpeeD_
05-05-2011, 11:40
To ja sie zapytam ilu Was drodzy klabbersiaki poleglo na matmie :D

Chris Joy !
05-05-2011, 11:43
A ja powiem tak, z polaka mi wypracowania pewnie chamy nie uznają, ale to raczej przez moja głupotę :P A matma dzisiejsza, trudna dla mnie, bynajmniej trudniejsza od próbnych które miałem dotychczas. A więc pewnie sierpień mam wolny, bo po dzisiaj pewnie oblałem 2/3 egzaminów, a jutro ciąg dalszy masakry - angielski hahaha

Panuś
05-05-2011, 11:52
_SpeeD_ ja Ci powiem, że masakra ta matma była... Jako, że orłem z matmy nie jestem liczyłem, że dadzą coś podobnego jak z zeszłego roku, próbną zdało raptem 64%, no ale i tak musieli próg trudności podnieść 2x.. Na dodatek nie bylo klasycznych zadań z wyznacz oś paraboli, potęgi, a zad. zamknięte z tym logarytmem to do łatwych nie należało.. Wściekłem się, ze zmniejszyli ilość zadań zamkniętych z 25 na 23.. W tamtym roku mieli 25 dość łatwych zamkniętych+ 2 łatwe na poczatku w otwartych.. Teraz 23 dużo cięzszych zadań+ 1 prostsze w otwartych..

Może się załapie w ten próg przy dobrych lotach ;\

Dobrze, że jutro angielski to się odbije dzisiejsze niepowodzenie :)

Sky Line
05-05-2011, 11:59
To ja sie zapytam ilu Was drodzy klabbersiaki poleglo na matmie :D



Podejrzewam,że ja :D
Zresztą ode mnie ze szkoły to dużo osób mówiło, że będzie ciężko im uzbierać te 15pkt. Uczyłem się, rozwiązywałem sporo testów maturalnych i zawsze zdawałem. A dziś to i zadania były niektóre *uj wie skąd :D
A i kolejność odpowiedzi chyba była pozmieniana...

benek2411
05-05-2011, 11:59
Panuś zgadzam się z Tobą. Brak klasycznych prostych zadań i to mnie bardzo boli bo liczyłem na łatwe punkty. Wojowałem ze wszystkimi no ale cóż:
Zamkniete - myślę że tylko po tym już mam zdaną maturę.

Otwarte:
Funkcję zrobiłem, ciągi też, to co było równanie kwadratowe chyba także roztrzaskałem, to o pieszym za 5 pkt też calutkie zrobiłem. O tej stycznej do okręgu, własnym sposobem uciułałem i licze tak chociaż na 2pkt/4, ostatnie zadanie wiedziałem jak zrobić, niestety nie wiedziałem jak napisać to w liczbach i tak na własną rozkimnkę mi coś tam wyszło.

Tego dowodu nie zrobiłem, znaczy się zrobiłem ale źle na bank, bo jeśli a +b = 1 i a2(kwadrat) + b2=7 to na moje oko coś nie gra. Jak się obydwie strony w pierwszym równaniu podniesie do kwadratu to mamy a2+b2=1 czyli jedno wyklucza drugie.

Nie zrobiłem też tego z kątem prostym. Ja widziałem ewidentnie na rysunku ale czemu nie widzi tego CKE?:)

No i nie wiedziałem jak ogarnąc to równanie z sinusami o cosinusami...


Szkoda że zamiast tych 3 nie dali jakich klasycznych zadań z arkuszy, typu funkcje kwadratowe, najmniejsza i największa wartość w przedziale itd.

Piaszeczki
05-05-2011, 12:05
Powiem tak.

Jeżeli ktoś chciał ją dobrze zdać to trzeba było się naprawdę porządnie przyłożyć. W porównaniu z dwoma maturami próbnymi i tą majową rok temu, dzisiejsza była najtrudniejsza. Zadania zamknięte wymagały dość dużo obliczeń. Początkowe otwarte były proste, żeby nie powiedzieć banalne, ale już przy wyżej punktowanych trzeba się było mocno wysilić^^

Sądzę że procent zdanych matur może być podobny jak na próbnej.

Arthur K.
05-05-2011, 12:06
ja kur*a pewnie nie zdałem.

próbna to była łatwiutka.

rozpier***le ich chyba, takie to było poj**** ne :( :( :(

djmatti91
05-05-2011, 12:08
matura była z maty trudniejsza niz w tamtym roku ale nie gadajcie ze nie było podstawowych zadan! Zadanie nr. 32 było proste jak budowa cepa, oraz 24 - to byly wlasnie podstawowe zadania ktore wystepowalay na kazdych poprzednich arkuszach, co do reszty zadan sie zgadzam.

Kameleon
05-05-2011, 12:11
jak będziecie już mieli arkusze gdzieś na necie to dajcie znać, bo chciałbym sprawdzić ile zrobię, bo mnie to kure..wo (czyt. matma) czeka za rok ;/ ;/ ;/

Panuś
05-05-2011, 12:12
Kameleon ciesz się chłopie ciesz, że nie w tym roku :)

Kameleon
05-05-2011, 12:14
Kameleon ciesz się chłopie ciesz, że nie w tym roku :)

co mi to da? nawet gdybym chodził na korki to jest strata czasu bo nawet korki mi wiele nie dadzą... matmy po prostu nie czaje i tyle ;/
mam nadzieję, że jakieś podstawy będą i coś zrobie ;D

benek2411
05-05-2011, 12:15
Kameleon ciesz się chłopie ciesz, że nie w tym roku :)

Tendencja jest rosnąca więc na bank za rok będzie miał trudniej.

No chyba że w tym roku z 50% nie zda.

Sky Line
05-05-2011, 12:16
Też tak nasza nauczycielka mówiła, że z roku na rok będą matury trudniejsze. Ale w porównaniu z tym, co było w tamtym roku to diametralna różnica...

Dan Slenders
05-05-2011, 12:17
Jakoś to było.
I mogło być gorzej, dużo gorzej.

Lepiej się czuje niż po polskim, ale fajerwerków to raczej znowu nie będzie;)
Mam chociaż nadzieję, że mnie sierpień minie, bo angola zdać powinienem.
2 matura z 7 zaliczona;)

Frozen
05-05-2011, 12:17
Ja nic na matury się nie uczyłem . Może będę tego żałował za parę miesięcy , może nie . Wczorajszy Polski , wziąłem się za wiersze itd - uważam , że trudna raczej nie była .

Dzisiejsza matma ? Masakra :| To jest poziom podstawowy , a zadania mega trudne . Wykonałem wszystkie zamknięte i połowę otwartych . Będzie good :D Jutro jeszcze angielski rozszerzony , nie martwię się ;)
Głowa do góry !! :)

djmatti91
05-05-2011, 12:19
co mi to da? nawet gdybym chodził na korki to jest strata czasu bo nawet korki mi wiele nie dadzą... matmy po prostu nie czaje i tyle ;/
mam nadzieję, że jakieś podstawy będą i coś zrobie ;D

nie pi****l :)

tez tak mowilem dokladnie rok temu. Moje oceny na koniec zawsze wahały sie miedzy 1 a 2 z maty.

Poszłem na korki i bardzo duzo mi to dało, przygotowanie tylko i wylacznie pod mature bez zbednych kombinacji jak pokazuje ta nauczyciele na lekcjach. Odrazu zabrałem sie za zadanie za 5pkt, a zawsze je omijałem, a to tylko glupi schemat zawsze dzialajacy tak samo tylko inne wyniki. Gdyby nie korki na pewno bym nie zdał. Moim celem teraz jest spalenie wszystkich materiałów o tamatyce matematycznej jakie mam w domu :)

Panuś
05-05-2011, 12:20
W tamtym roku mieli w otwartym zadaniu kąt alfa jest ostry i tangens wynosi 5/12. Oblicz cos afa. My w tym roku podobne, ale na zamknietej częsci za 1 pkt ;\

Dan Slenders
05-05-2011, 12:22
Wyluzujcie, dajcie sobie chwilę oddechu. Już po ptokach.
Im więcej będziecie rozpamiętywać, tym bardziej będziecie się martwić i niepotrzebnie stresować. Co ma być to będzie.

benek2411
05-05-2011, 12:28
Poszłem na korki

No ale polskiego to Ty omnibusie chyba nie zdałeś?

Dan Slenders
05-05-2011, 12:29
No ale polskiego to Ty omnibusie chyba nie zdałeś?

Wiesz matura z polskiego takich rzeczy zbytnio nie sprawdza.
Wiedza o książce o charakterze romansidła ważniejsza;)

_SpeeD_
05-05-2011, 12:30
Ja na pocieszenie powiem ze mature mam za soba i sie z tego powodu Ciesze

u mnie matma nie byla obowiazkowa wiec nie musialem jej pisac ale jak by trzeba bylo to bym nawet nie podchodzil

boo jej kompletnie nie czaje !!

benek2411
05-05-2011, 12:36
http://pliki.echodnia.eu/pdf/matura_matamatyka.pdf


MATURA Z MATMY!

Sylw!a
05-05-2011, 12:36
jednym slowem dzisiejsza matematyka to byla MASAKRA ! jak bede miala 25% to i tak bedzie cud ... ale i tak wolalabym zdac...ale czarno to widze ;p liczylam chociaz na 25 zamknietych a dali 23..
z mojej klasy liczyli na sciagnie ale okazalo sie potem ze odp byly mieszane

Dan Slenders
05-05-2011, 12:39
Uroczyscie postanowiłem, że nie będę sprawdzał wyników z niczego.
Niech będzie co ma być, byle do finału dożyć.

_Maciek
05-05-2011, 12:46
Polski wczoraj mi siadl w miare, z pierwszej czesci liczylem w odp to jakies 16/20 wiec git, a wypracowanie, granica takze mi siadla, mialem ją niedawno przerabiana :) takze jakie 60-65 % powinno byc.
Matma- hmm no trudna byla, o *** razy trudniejsza niz rok temu, ale i tak calkiem mi poszlo. Sporo otwartycj zrobilem, jakies 60% tez powinno byc. :)
A ang jutro- nie przejmuje sie .

Yoshimitsurek
05-05-2011, 12:51
brakuje bluźnierstw na to co zrobiło CKE z maturą z matematyki. jakieś 60% zdających tego nie zda

Esiu91
05-05-2011, 13:05
Pisał/pisze ktoś jakieś rozszerzenia?

Panuś
05-05-2011, 13:08
naliczyłem 26%, fuck ;\

djmatti91
05-05-2011, 13:13
ma ktos namiary na odpowiedzi z obu grup ;]?

_SpeeD_
05-05-2011, 13:19
naliczyłem 26%, fuck ;\


Panuś glowa do gory xD


lepiej nie liczyc kto ile mial % bo jeszcze bardziej zyjecie w wiekszym stresie

a to nie jest wskazane

Wrobel
05-05-2011, 13:24
Arkusze i rozwiązania z matematyki - Fakty w INTERIA.PL - Matura 2011, odpowiedzi, wyniki, arkusze, matura próbna język polski, matematyka, angielski, niemiecki (http://fakty.interia.pl/raport/matura-2011/rozwiazania/news/arkusze-i-rozwiazania-z-matematyki,1632804,7352)

Otwarte były poj..ene

benek2411
05-05-2011, 13:45
naliczyłem 26%, fuck ;\


Z zamkniętych? Stary nie załamuj zdasz:)


ma ktos namiary na odpowiedzi z obu grup ;]?

Grup było z 5? Weź sobie przykładowy arkusz + odpowiedzi z onetu lub po prostu to:
Arkusze i rozwiązania z matematyki - Fakty w INTERIA.PL - Matura 2011, odpowiedzi, wyniki, arkusze, matura próbna język polski, matematyka, angielski, niemiecki (http://fakty.interia.pl/raport/matura-2011/rozwiazania/news/arkusze-i-rozwiazania-z-matematyki,1632804,7352)

Panuś
05-05-2011, 13:47
Benek ale ja zamkniętych za duzo nie ruszylem ;o

benek2411
05-05-2011, 13:53
Benek ale ja zamkniętych za duzo nie ruszylem ;o


Chyba otwartych. Pamiętaj że wszystko zależy od tego kto będzie Ci sprawdzał. Są tacy co za rysunek dają punkty i mają wyyebane na jakiś tam klucz:)

Ja naliczyłem 18 dobrze zamkniętych, więc zdane. Z otwartych licze na jakieś 20 punktów więc wynik może być całkiem okazały.

Jutro na poprawę humoru pojedziemy sobie z angielskim na 100% :D

Panuś
05-05-2011, 14:06
Jutro angielski na szczęście ;) chociaż na pozór się łatwy wydaje, to przy łatwej próbnej teraz przelewek nie będzie ;) mogą dać list z podaniem o prace albo reklamacją albo list do redakcji :D

djmatti91
05-05-2011, 14:18
zdane... uff. Nie wiem jeszce ile mam dokladnie pkt. bo nie pamietam wszystkich odp.

Piaszeczki
05-05-2011, 14:31
Grup było z 5?



Oj chyba 5 grup nie było ;] Góra z 3.

Ja miałem kumpla obok który dostał tę samą grupę ;] Wszystkie zamknięte zerżnął chłopak ;] I maturka w kieszeni ;p

Defected
05-05-2011, 14:48
Ja jakiś strasznych problemów nie miałem, ale faktycznie skoro matura z matematyki jest obowiązkowa powinni brać pod uwagę osoby, które nie mają zdolności w tym kierunku. Zdziwił mnie brak zadania na grupowanie wielomianów i twierdzenia Pitagorasa na niewiadomych.
BTW. Podziękujcie zeszłorocznym, którzy krzyczeli jaka to ich matura była banalna.

Chris Joy !
05-05-2011, 15:49
Ogólnie to trzeba tak - mieć ******** na tą maturę, co nie weszło przez 3 lata nie wejdzie w jeden dzień :) Matmę raczej zdałem, ledwo ledwo, ale więc dobre i to :P

Thomas Maven
05-05-2011, 17:30
Matma podstawowa była w miarę prosta - myślę, że 85-90% będę miał. Za to rozszerzona kosmos :/ Dowalili zadania, że nie wiedziałem jak ruszyć :D Będzie jakieś 30-40%

maaarcin741
05-05-2011, 17:37
Polski myślę że ok :) Z matmą gorzej;/ z matmy przyznaje się jestem debilem :D na farta z zamkniętych będzie troche i z pare pkt z otwartych oby do przodu :D

asienkaja
05-05-2011, 17:44
Właśnie przeglądałam arkusz z matmy i pomimo, iż mature zdawałam równiutko 4 lata temu dałabym rade hehe :D <cwaniak>
Aaaa do Was Maturzyści: nie sprawdzajcie odpowiedzi, bo zgłupieć można! sama popełniłam ten bład i byłam załamana, że nie zdam a się udało i to całkiem dobrze :) wiec nie stresować sie, bo Ci co pójdą na studia będa mieli mature co pół roku :)
Powidzennia na dalszych exm :)

EqualStudio
05-05-2011, 18:13
BTW. Podziękujcie zeszłorocznym, którzy krzyczeli jaka to ich matura była banalna.
bo była :) ale to było pewne ze kolejna bedzie trudna, wiec nie miałeś sie co oglądac za starsze roczniki. ja miałem to szczescie pisac pierwszy wiec mialem latwiej (moim zdaniem), no i zdałem na 78%. źle nie było :) wam tez sie uda...
...moze ;p
:D

Matt Bukovski
05-05-2011, 18:35
Matma podstawowa była w miarę prosta - myślę, że 85-90% będę miał. Za to rozszerzona kosmos :/ Dowalili zadania, że nie wiedziałem jak ruszyć :D Będzie jakieś 30-40%

dokładnie, podobne odczucia. rozszerzona to totalny kosmos był dla mnie :D

.Fratherax
05-05-2011, 18:37
Tego roczna matura z matematyki też była łatwa, jeśli ktoś ma ścisły umysł to nie ma problemu z czymś takim, na studiach jest piękna matematyka i sie tam zaczyna jazda dopiero:D ja pisałem maturę 3 lata temu i nie musiałem matematyki wybierać a jednak sie pokusiłem i to rozszerzoną oraz 3 osoby ze szkoły całej (83% uzyskałem):D a to co teraz robią to śmiech...

Sylw!a
05-05-2011, 18:58
wlasnie liczylam sobie punkty ;/ 28 %;/ fuck !

Dragon Fly
05-05-2011, 19:21
Hmm jesli oznaczyc wynik mojej matury jako x to
xE<60%;70%)
nie byla trudna ale liczylem na wiecej. Jak rozwiazywalem na chacie to mialem ponad 70%. Jedyne co mnie w tym wkurzalo to 2 zadania z wykaz i udowodnij. No i presja wygrywala czasami z mysleniem. Ciezko bedzie zdac tym ktorzy sa humanistami... takie jest moje stwierdzenie. Bardziej sie polskiego obawiam ale nie powinno byc zle. A ang tez moze byc roznie.

dARCOn
05-05-2011, 19:23
Ja jestem mega wkurzony, bedzie gdzie ok 60-70% tylko i wyłącznie przez głupie błędy w otwartych, spokojnie mogłem ponad 80%, ehh

Panuś
05-05-2011, 19:33
Sylw!a głowa do góry, nie Ty jedna masz tyle % ;\

_SmoQ_
05-05-2011, 20:02
z moich wyliczen wychodzi około 70 % z matmy ;) ale polski zwaliłem;/

TheRaveBlasterz
05-05-2011, 20:20
Jesli wszystko pójdzie tak jak sobie podliczyłem to gdzieś koło 80% powinno być. Na pewno lepiej niż polski. We środę ostania maturka z niemca i koniec. trzeba być dobrej myśli:).

PS. Do tych wszystkich "znawców" i "wybitnych matematyków", którzy pisali maturę kilka lat temu skończcie z waszymi komentarzami, bo nie każdemu leży majca.

zxcvbnmasdfgh
05-05-2011, 22:58
Zdziwił mnie brak zadania na grupowanie wielomianów i twierdzenia Pitagorasa na niewiadomych.
BTW. Podziękujcie zeszłorocznym, którzy krzyczeli jaka to ich matura była banalna.

No sorry, ale ta matura również była banalna ; )

Grupowanie wielomianów ?!? Moja siostra w teście gimnazjalnym miała trudniejsze rzeczy..

Zadanie 1. (1 pkt)
Wskaż nierówność, którą spełnia liczba π .

no sorry ale to jest banalik i już 2 %

Zadanie 2. (1 pkt)
Pierwsza rata, która stanowi 9% ceny roweru, jest równa 189 zł. Rower kosztuje

A to ??? PROCENTY ...

Zadanie 3. (1 pkt)
Wyrażenie 5a2 −10ab +15a jest równe iloczynowi

Tu trzeba AŻ umieć mnożyć :O:O:O naprawdę za trudne dla wykształconego człowieka który chce zdać egzamin dojrzałości





Zadanie 6. (1 pkt)

PODSTAWIANIE ZA X-a AJĆĆĆ

Zadanie 7. (1 pkt)
Wskaż, który zbiór przedstawiony na osi liczbowej jest zbiorem liczb spełniających
jednocześnie następujące nierówności: 3(x −1)( x −5) ≤ 0 i x >1.

Tu nawet trzeba było potrafić z rysunku cos odczytać : |
przesadzili !

Zadanie 8. (1 pkt)

logarytmy- ciekawe ile procent osób nawet nie doczytało do końca zadania ?

Zadanie 9. (1 pkt)
proste, ale ok można było nie wiedzieć

Zadanie 10 (1 pkt)
Miejsce zerowe- czego chcieć więcej ; )

Zadanie 11. (1 pkt)

Jak ktoś wie co to jest ciąg geometryczny to chyba ciężko o łatwiejszy przykład

Zadanie 14. (1 pkt)

Tu np praktycznie darmowe 2 procenty ; )

20 też banał

22 banał

zadanie 24 rozwiąż nierówność

zadanie 26 typu odczytaj z wykresu to chyba punkty gratisowe

zadanie 32 za 5 punktów- powinniście dziękować za to. Tłumaczyłem dziś matematykę pewnej osobie która chodzi do gimnazjum i miała tego typu zadania ....


Ja uważam, że matura była bardzo łatwa i powinniście się cieszyć, bo poziom naprawdę jest taki żebyście to pozdawali, a jeśli chcecie jeszcze łatwiej to jak to sobie wyobrażacie ? Każde pytanie o procenty ?

benek2411
06-05-2011, 06:05
No sorry, ale ta matura również była banalna ; )

Grupowanie wielomianów ?!? Moja siostra w teście gimnazjalnym miała trudniejsze rzeczy..



Daj synu skan swojego świadectwa maturalnego, zobaczymy ile miałeś %.

Nie rozumiesz jednej zasadniczej rzeczy, człowiek nie jest dobry ze wszystkiego. Dla Ciebie ta matma była prosta, dla innego trudna, inny osobnik będzie wiedział wszystko o chemii a Ty nie będziesz wiedział niczego.

Wku*wia mnie takie bezsensowne yebanie farmazonów, jak się siedzi tutaj i można na spokojnie wszystko analizować. Chyba Ty matury nie pisałeś skoro nie zdajesz sobie sprawy że stres, presja wcześniej wychodzących kumpli, goniący czas, sprawiają że popełniasz głupie błędy.

I weź nie pie*dol że na gimnazjalnym były trudniejsze rzeczy bo mnie śmiech ogarnia, a skoro tak uważasz to udowodnij :)
-------------------

Pomykam na angielski:) spodziewam się czegoś równie pogmatwanego jak poprzednie dwa testy, ale spokojnie da się radę, obym wylosował miejsce zaraz przed radiem :)

djmatti91
06-05-2011, 06:22
może prawa jazdy nie ma : D

zxcvbnmasdfgh
06-05-2011, 10:06
I weź nie pie*dol że na gimnazjalnym były trudniejsze rzeczy bo mnie śmiech ogarnia, a skoro tak uważasz to udowodnij :)



Zadanie 35. (0-4)
Ania ulepiła kuliste koraliki o średnicy 1 cm, wykorzystując całkowicie dwa kawałki modeliny. Każdy z kawałków modeliny miał kształt walca o średnicy 2 cm i wysokości 6 cm. Ile koralików ulepiła Ania? Zapisz obliczenia.


Trudniejsze od wielu waszych zadań ; )

U was było np zadanie z policzeniem objętości stożka- no sorry ; )
albo to z jedyną trygonometryczną :| też zagadnienia z gimnazjum ...
No i zadanie 32. Podobne zadania tłumaczyłem wczoraj komuś kto uczy się w gimnazjum, także to zadanie to była chyba jakaś nagroda- nie wiem ;d

I jeszcze coś- czytaj ze zrozumieniem ; )

Napisałem, że od grupowania wielomianów mieli trudniejsze rzeczy ; )
Grupowanie wielomianów ?!? Moja siostra w teście gimnazjalnym miała trudniejsze rzeczy..

Ta matura była naprawdę do zdania i powinniście się cieszyć ; ) Jeśli ktoś chciał lepszy wynik- owszem coś trzeba było umieć, ale to chyba nie o to chodzi żeby każdy miał dobry wynik, co nie ???

Panuś
06-05-2011, 10:19
Jak tam po angielskim? :)

Formy wypowiedzi dali proste, wiadomosc i list prywatny do kolegi, I czesc tez nie taka zla, prócz kilka podchwytliwych pytań ;)

Dan Slenders
06-05-2011, 10:20
Matura z angielskiego łatwa, jak ktoś nie zda to szczerze wyśmieje, chodź wiem, że kultura tego zabrania;)
Osobiście licze na okolice 70, nigdy nie miałem mniej w próbnych (mimo, że orłem z angola to nie jestem:P) i teraz gorzej też być nie powinno.
Słuchanie i czytanie w normie, teksty łatwe ale jak zawsze o jakichś pierdołach:P I u mnie się płyta zacięła, więc musiałem z sorem po następną lecieć:P
Tylko trochę ten list kaleki napisałem, bo waliłem automatycznie, bez myślenia (co w angolu nie za dobrze mi wychodzi) i dopiero od połowy się przyłożyłem, więc minimum na 5/10 liczę.


A w gimnazjum było nie do pomyślenia, że lepiej angielski od polskiego napiszę:lol2eh1:

f@ze
06-05-2011, 10:32
U mnie polski łatwy (temat z wierszami ) :) Z maty kołek ze mnie, po sprawdzeniu wyników nastawiam się że mogę mieć poprawkę w sierpniu bo 1-2 punktów może mi braknąć ;/ A angielski to śmiech na sali, łatwe teksty do ogarnięcia, list prywatny o wiele łatwiejszy miom zdaniem od listu formalnego, w którym trzeba opisywać rzeczy związane z pracą itp. etc. Jak zdam matę to maturka zdana :)
Pozdro dla wszystkich maturzystów!

zxcvbnmasdfgh
06-05-2011, 10:43
Z maty kołek ze mnie, po sprawdzeniu wyników nastawiam się że mogę mieć poprawkę w sierpniu bo 1-2 punktów może mi braknąć ;/

Niepotrzebnie się przejmujesz ;p

Oni lajtowo to sprawdzają :)

Panuś
06-05-2011, 10:47
lajtowo tzn.? przecież klucza się muszą trzymac :) i nie ma zmiłuj..

zxcvbnmasdfgh
06-05-2011, 10:48
Niby muszą, ale przecież nie muszą tak naprawdę ; )

To też ludzie ; )

Znam i takie osoby co były przekonane, że nie zdadzą a wynik w okolicy 40 % ;-) (mówię o maturze sprzed 2 lat)

Matt Bukovski
06-05-2011, 10:49
Angielski rzeczywiście byl banalny dla mnie, liczę na jakies 95 procent, z matmy podstawowej z 70 procent, rozszerzonej 20 :P a z polaka to nie mam pojęcia :)

Dan Slenders
06-05-2011, 10:59
Jak zabraknie z 1 punktu, to będą przeszukiwać otwarte i coś może skrobną;)
Bo im na oblewaniu ludzi tak bardzo nie zależy.


EDIT: mam 34 na 35 z czytania i słuchania:wow:
Najlepiej napisana matura i to z angielskiego, a niby jestem w najniższej grupie.
Jeszcze policzyłem matmę (a miałem tego nie robić:P) i wyszło mi 60%.
Najbardziej się o polski boję, bo wynik będzie słaby (ale zdać raczej zdam).
Do poniedziałku, WOSowcy;):piwo:

A teraz idzim się wyluzować:cocain:

Panuś
06-05-2011, 12:09
ja z angielskiego 26/35, moglo byc coś 30 spokojnie, ale drugie słuchanie mi nie podeszło i ten tekst o lodach + 2 głupie błędy w nagłówkach ;) ale z II częsci z 20% będzie, może koło 30 i wynik nie taki zły będzie :)

Piaszeczki
06-05-2011, 12:18
Angielski rzeczywiście byl banalny dla mnie, liczę na jakies 95 procent, z matmy podstawowej z 70 procent, rozszerzonej 20 :P a z polaka to nie mam pojęcia :)


No nie gadaj że tak kosili z rozszerzonej ;] Człowiek się zastanawiał nad nią i dobrze zrobił ;]



Dzisiaj angol naprawdę spoko był ;]

Tak z 76 % liczę ;]

Longer_7
06-05-2011, 12:24
Posprawdzałem sobie ;)
Mata 20/23 zamknięte w sumie ~70%.
Polski 18/20 z czytania... myślę, że będzie dobrze i moja interpretacja wierszy przypadnie do gustu jury ^^
Angielski to jakieś 60%... czyli stały poziom ;x

Chris Joy !
06-05-2011, 12:27
A mnie strasznie denerwują te wasze przechwałki ile to procent macie, ja np. mam zaledwie 13/35 z czytania i słuchania, z form pewnie będzie w okolicach 10-12 więc mi to obojętne ile będę miał procent, byle zdać, na dzienne nie idę bo po cholerę, a na zaoczne i tak liczy się tylko kolejność zgłoszeń

klaudynson
06-05-2011, 12:50
Wszystko zależy od osoby która sprawdza, niektórzy naprawde lajtowo sprawdzają. Nie ma co się przejmować i liczyć procenty bo nigdy nie wiesz jak oni to sprawdzą. A co do matematyki, nawet jak macie zły wynik, ale napisaliście, ze korzystacie z takiego a nie innego wzoru to juz za to macie pkt, bo to nic ze przepisaliście z tablic, wazne, ze wiecie do jakiego zadania nalezy zastosować dany wzór. Nam sorka od matmy w tamtym roku mówila, zeby duzo pisac i liczyc nawet jak nie jest sie pewnym. I mówcie co chcecie, że w tamtym roku matma była łatwa, ale w tym roku aż tak wielkiej przepaści jak dla mnie nie było i mówi wam to studenka administracji, która od roku nie ma nic wspolnego z matematyką, pomijając fakt, że 3 lata byłam w humanistycznej klasie i mialam same 2 z matmy a mature zdałam na 60%. Nie ma co sie przejmować głowa do góry ;) pozdrawiam!

Panuś
06-05-2011, 15:09
a jak tam polski ustny wygląda? te pytania od komisji dość przewidywalne są?

klaudynson
06-05-2011, 15:49
zależy od tematu i od lektur jakie masz oraz komisji, która Cię egzaminuje;) Osobiście w swojej pracy użyłam np. Granice i Cudzoziemkę i miałam 2 następujące pytania aby wyjaśnić tytuły tych utworów ;D Nie taki diabeł straszny jak go malują, żeby nie zdać ustnej matury z polskiego to chyba już naprawdę trzeba nic nie wiedzieć i iść na totalnego Jana. Jak już mówiłam luuz.. Zobaczycie, że po wynikach bedziecie się śmiać z tej matury, tak jak ja sie śmiałam rok temu ;) trzymam kciuki za maturzystów klabbersiaków ;D

Dj Encore
06-05-2011, 17:14
Wedlug mnie - MATURA Z ANGIELSKIEGO zarowno podst i roz to był BANAŁ. Po sprawdzeniu odp na podstawe bede mial 98% (jezeli za listy dostane all) czekam na odpowiedzi z rozszerzenia :D

Wrobel
06-05-2011, 20:29
Wyjaśnienie
06.05.2011, 15:16
W związku z brakiem spójności między uwagą ogólną a poleceniami szczegółowymi do zadań zamkniętych znajdujących się w teście z egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym informuję, że wynikające z niego wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść maturzystów.
Każdy zdający, który w zadaniach zamkniętych udzielił poprawnej odpowiedzi, niezależnie od tego, czy zastosuje się do uwagi ogólnej, czy do poleceń szczegółowych, otrzyma punkty przewidziane za właściwe wykonanie tych zadań.

Za zaistniałą sytuację wszystkich maturzystów przepraszamy.

/-/ Tadeusz Mosiek

tłumoki jak zwykle muszą popełnić gafę ;)

Dan Slenders
09-05-2011, 10:27
Matura z WOSu na podstawie z gatunku tych trudniejszych, ale bez jakiegoś przesadyzmu.
A pracę napisałem taką śmiechową, że sprawdzający będzie miał niezłą pompę:P

Zadanie z porównaniem PISu i PO BEZCENNE:P.
Ciekawe jak napisali to Ci bardziej wgłębieni w temat:thumbup:
Już widzę Donka jak pisze, że jego partia jest zajebista, a Kaczora bee hahaha

TheRaveBlasterz
11-05-2011, 13:10
matura z niemieckiego podstawowego była naprawdę prosta (tak jak i angielski). Szkoda że rozszerzonego nie pisałem;/

Sylw!a
11-05-2011, 13:52
niemiecki byl latwy dla mnie z tych zadan otwartych (list i krotka wypowiedz ) a te zamkniete to masakra ;/ strzelalam wszedzie

Sky Line
11-05-2011, 20:16
Podobnie jak i ja w kilku zadaniach strzelałem ;) Krótka wiadomość i list były dosyć proste, ale właśnie z tym tekstem było trochę gorzej... Ale trzeba być dobrej myśli. Myślę, że około 50% może się zbierze.

Skoczek20
13-05-2011, 13:51
Fuck Yeah angielski ustny zdany ;) jak by kto jeszcze miał po mnie to ja miałem scenki
1. Scenka "A" Dzwonie do jakiegos kogos i:
a)pytam czy ma załatwic jakąś robote sezonową na wakacje
b)gdzie chciałbym pracować
c)stopien znajomosci jezyka angielskiego
2. Scenka "B" Opowiadam koledze z UK o Świętach Bożego Narodzenia:
a)Opisac przygotowania do świąt
b)Opisać jak obchodzimy święta w szkole
c)Czy podczas wigilii wydażyło się coś zabawnego
3. Scenka "C" Znajomi wyjeżdzają za granice i:
a)zaproponować pilnowanie psa
b)odrzucic propozycje zapłaty za to, podać powód
c)przyjąc propozycje kupna biletu do kina

Obrazek miałem hmmm... dzieci grające w siatkówke na plaży(widać morze)
pytania do niego:
1.Czy uważasz że ludzie są zadowoleni, powiedz dlaczego
2.Czy uprawiasz jakies sporty, podaj plusy uprawianego sportu (nie wiem co to ma wspólnego z opisem zdj. ale co tam;P)

Mam nadzieje ze sie komus przyda; )

Frozen
15-05-2011, 23:59
Pisał/pisze ktoś jakieś rozszerzenia?

angielski jedynie ,ja ;p

Andrzej Dybiec
17-05-2011, 18:57
Jedynie, co dobrze mi poszło w tych maturach to jedynie angielski ustny ^^ 18 pkt. się udało uzbierać... a z resztą to ciężkawo. Niepewność mnie zżera :/

Thomas Maven
18-05-2011, 08:32
Ja w poniedziałek skończyłem matury :D Z ustnych poszło mi nadspodziewanie dobrze :D 18 z polskiego, 20 ang. rozszerzony i 20 ang. podstawa.
Angielskiego nigdy się nie bałem, ale z polskiego miałem spore wątpliwości bo nie znałem dobrze lektur.
Teraz tylko czekam na wyniki z pisemnej :D

_Rafael
18-05-2011, 10:23
Wczoraj 16/20 z polaka, czekam na angielski w piątek ;)

_Kinga_
18-05-2011, 20:53
Esiu91, ja rowniez pisalam rozszerzenia, pisalam rozszerzony j.pol, j.ang i geo., natoiast mat. na podst.
W mojej opini... j.pol podst. był banalny! Czytanie ze zrozumieniem proste! [O wiele prostsze niż na maturze próbnej.] Poza tym wydaje się, że było mniej zad. z czyt., niż na poprzednich. Wiersze or Granica, no to wiadomo, jeśli się przeczytało lekturę, kojarzyło mniej więcej to OKej, jeśli nie, można było zdecydować się na wiersze, nie widzę problemu. W wierszach można było posuwać na treści, wszystko wynikało z tekstu. Rozszerzony polski to była m a s a k r a i to twierdzą wszyscy w moim otoczeniu, którzy pisali ze mną, nawet ludzie z humanistycznych klas.
J.ang. podstawowy również prosty. Rozszerzenie też nie należało do najtrudniejszych. Największy problem miałam z transformacjami, na nich straciłam najwięcej punktów. ; x Ale tego się spodziewałam. Zobaczymy jak mi ocenią rozprawkę.
Matematyka, lepiej się nie wypowiadam, bo orłem w tej dziedzinie nie jestem, zdać zdane, zobaczymy na ile %.
Geografia, w miarę trudna, utrzymali poziom, niektóre pytania nie wiem skąd wzięte, kosmos, no ale geografia zawsze była, jest i będzie trudna, szczególnie rozszerzenie, także jeśli się ktoś decyduje musi się z tym liczyć.;)
Ogólnie ze wszystkiego jestem do przodu, reszta okaże się 30 czerwca.
Wczoraj miałam j.pol ustny i zaliczyłam 20/20, w przyszłym tyg. oba ang.

Kez
18-05-2011, 20:55
ja 100% z ustnego polaka, 100% z ustnego angola, kolo 100 z pisemnego angola tez ;p z rozszerzenia z 70 bedzie. nie wiem, ja sie nic nie uczylem. srednia mam 2.9.
polak pisemny z 60, matma 40-50.

_Kinga_
18-05-2011, 20:58
ja 100% z ustnego polaka, 100% z ustnego angola, kolo 100 z pisemnego angola tez ;p z rozszerzenia z 70 bedzie. nie wiem, ja sie nic nie uczylem. srednia mam 2.9.
polak pisemny z 60, matma 40-50.
Jaki miałeś zestaw na rozsz. ang? (ustnym) ;p

B-Max
05-06-2011, 11:57
a ja za rok dostane ***** jakas trudna mature

Dan Slenders
30-06-2011, 12:00
Ja piernicze, zdało tylko 75,5% maturzystów, czyli najmniej za czasów nowej matury.

79% tych, co nie zdało, to właśnie przez matmę.
I jeszcze żeby było miło, prawie 25 tys. osob nie ma prawa do poprawki w tym roku.


Jak będę miał mniej niż 85% to się potnę...
Ta, jasne;> Trzymam za słowo:P

Sylw!a
30-06-2011, 12:06
przez matematyke tyle osob nie zdalo ;p

Matan Zajcev
30-06-2011, 12:14
przez matematyke tyle osob nie zdalo ;p

raczej przez swoj debilizm - na egzaminie z matmy masz karte z wzorami (coś w stylu ściągi), jak ktoś ma olej w głowie i umie liczyc to nie da się nie zdac...

Sylw!a
30-06-2011, 12:39
raczej przez swoj debilizm - na egzaminie z matmy masz karte z wzorami (coś w stylu ściągi), jak ktoś ma olej w głowie i umie liczyc to nie da się nie zdac...

odezwal sie ten co mial 100% z matematyki ?

Matan Zajcev
30-06-2011, 15:25
odezwal sie ten co mial 100% z matematyki ?

Maturę mam za rok:P Jak będę miał mniej niż 85% to się potnę...

Zegar.
30-06-2011, 15:46
Kuuuźwa.....


Matma - 22%
Polak - 60% (pierwszy raz w życiu pisalem interpretacje wiersza)
Anglik - 62...

Ustne
Polak - 30%
Anglik - 50%

Ogólnie z matmy za duże zaległości...

Sierpień poprawka....

Piaszeczki
30-06-2011, 17:14
Ludzie! Nie przeżywajcie tej matmy tak. Ja tam w miarę dobry z matmy jestem, a mimo to z 30 egzaminów przed maturką przerobiłem. Zadania się powtarzają, dodatkowo dostajecie kartę odpowiedzi. Niema siły że przy zaangażowaniu i chęci matura jest spokojnie do zdania. U mnie orłów w klasie nie było, a prawie wszyscy zdali.

Trzeba ruszyć trochę głową przy rozwiązywaniu zadań. Fakt, kilka zadań było dobrego poziomu, ale też sporo łatwych dali.

Ja martwiłem się że fizykę obleję bo tego przedmiotu prawie wcale nie miałem w szkole. Dodatkowo nie byłem jakoś super dobry. 2 książeczki kupione, nauka, chęci i zdane ze sporą nadwyżką. Czasem są przypadki uczniów którzy po prostu ni w ząb nie zakapują. Ale to już naprawdę mała grupa.


Rozróżniajcie lenistwo od braku talentu do matematyki. Krew zalewa jak się ludzie żalą.

Co 4 nie zdał matury to straszny wynik. Więcej imprez, wagarów i lajtowego życia ;]

spooky
30-06-2011, 17:27
U mnie zdane ;)
Matematyka- 42%
Polski- 60:%
Angielski 63%
Geografia rozszerzona 34%
Polski ustny 80%
Angielski ustny 100%

Nareszcie nerwy opadły, można teraz opijać ;)
Pozdro dla maturzystów;)

_Simon
30-06-2011, 17:40
Teraz i tak macie lajt parę procent zdobyć i jest matura a dawniej jak było nawet nie pamietam dopkładnie ale coś koło 70% musiało być dobrze żeby wogóle zdać na mierny a teraz śmiech na sali. Prawda jest taka kto chce i sie uczy to zda a kto jest leser i leń i mu sie nie chce to na maturę nie zasługuje. Piszecie o tej matmie że taka cieżka ja z matmy byłem mega noga zreszta jak cała klasa na 40 osób tylko 2-3 osoby umiały matmę resze jechała na dwójach i trójach. W trzeciec klasie wziołem sie sie za matmę ostro korki itp i maturę zdałem z palecem w d... jak sie to mówi pisemną na 3 a ustną nawet na 5 :) Polski to banał obkujesz sie i nie ma opcji nie zdać. A inne przedmitoty to już zależy kto co lubi co mu siedzi itp i także jest to do zdania. Ale ja widzę jak zmieniała sie młodzież przez ostanie 10 lat i wiecej schodzi na psy w głowie im imprezy, samochody, picia i inne cuda zamiast wziaśc sie do nauki. Taka prawda kto zdał gratuluje a kto nie zdał będzie miał nauczkę że w życiu trzeba coś sobą reprezentować i się postarać żeby można było powiedzieć jestem maturzystą :)

_SmoQ_
30-06-2011, 17:56
ja tam nie narzekam;d matma - 76%, polski 63%, angielski 85% ;) najbardziej bałem się o polski, ale punktacja zadowalająca ;)

Szerszen3
30-06-2011, 18:02
Ja tam tez spokojnie zdałem. Ale Simon ma zupełną rację, jak ktoś oleje sobie całą szkołę średnia to potem są takie skutki. Nie powiem, że jestem jakimś kujonem czy coś, ale z drugiej strony nie olewałem wszystkiego. Był czas na naukę i czas na zabawę.

A moje wyniczki to:

Mat - 96%
Pol - 74%
Ang - 97%

_Rafael
01-07-2011, 19:17
Matura zdana
Pol- 66
Mat-58
Ang- 65
Biol-50
Geog-70

fubu91
02-07-2011, 00:29
matma- 89
polski- 70
angielski-68
wos-70
biologia-86
rosyjski -68
niemiecki-35 ( nie lubię Niemców)
W-F - 50 ( setka mi słabo poszła bez popitki )

B-Max
10-05-2012, 13:29
a ja za rok dostane ***** jakas trudna mature

no to ***** dostalem buahahahahaha smiech na sali hahaha