PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dyskusja Wasze sposoby na 'ściąganie' w szkole? ;>


Maite Radar
06-04-2011, 09:05
Witam.
Zakładam taki temat, by dowiedzieć się, jakie macie sposoby na ściąganie w szkole ;> Może czegoś ktoś nie zna, i przyda mu się bardzo. Wiem, że coś takiego już było (TUTAJ (http://www.4clubbers.com.pl/kosz/119352-19-10-07-jakie-macie-propozycje-na-ci-ganie-na-spr-w-szkole.html)), ale warto sobie odświeżyć tą tematykę :]
Zapraszam do udziału, jakichś sprawdzonych porad :ay:

Kasprzol
06-04-2011, 15:43
Telefon z aparatem i funkcją wysyłania mms'ów i jazda.

Sylw!a
06-04-2011, 19:06
internet w telefonie
sciagi w piorniku
torebka na lawce i jakos sie zaslaniam :D
otwieram zeszyt i spisuje

a jak sie nie da sciagac u kogos to musze sie juz uczyc sama w domu :P

Wrobel
06-04-2011, 19:09
Najciemniej pod latarnią :D
gdy mam kartkę ze sprawdzianem to na niej, ew. pod nią trzymam kartkę z której przepisuję... / w rękawie.

Gaajson
06-04-2011, 19:11
najpierw w kompie wszystkie wiadomosci w notatniku, na fona i luzno

Massive Sound
06-04-2011, 19:13
Ja głównie korzystam z telefonu i neta.
A poza tym to w rękawie czy kieszonce z boku bluzy i delikatnie zaglądam jak jest mozliwość.
to zależy od nauczyciela. :D

FireEye
06-04-2011, 19:16
w środku kartki z zeszytu, na której piszę sprawdzian/kartkówkę, piszę sobie ołówkiem, albo biorę dwie kartki wkładam jedną do drugiej i jakoś kombinuje z karteczkami w środku :)
na matematyce możemy korzystać w telefonów jako kalkulatorów, więc wiadomo internecik, albo zdjęcia z wzorami, rozwiązanymi zadaniami

FALO_
06-04-2011, 19:16
albo ściąga włożona w kaptur kolesia, który siedzi przed Tobą ;D

SorT
06-04-2011, 19:17
mój niezawodny sposób na ściąganie to włożenie ściągi pomiędzy blat ławki, aaaaa..... sami zobaczcie gdzie http://img69.imageshack.us/img69/1018/awkaszkolnabartek.jpg
i powiem wam, że dobry sposób

onetonet
06-04-2011, 19:36
hmm jak sesja jest to w rekaw sie wlozy albo drukuje sie sciage na papierze bezbarwnym mniej widoczny jest ;) a tak to od ludzi zrzynanie

Xien
06-04-2011, 19:42
Internet w telefonie ;x

Cnaack
06-04-2011, 19:43
ja nie ściągam ;OOO !

Andy Elliass
06-04-2011, 19:45
Albo otwieram zeszyt albo mam od tego ludzi :D odwracam się i przepisuje :D

Matan Zajcev
06-04-2011, 19:45
Najlepiej fotki zeszytu/książki na telefonie, nie rozumiem "papierowych" ściąg, na "teoretycznych" sprawdzianach się nie sprawdzają. A tak, na spr gdzie nauczyciel nie chodzi telefon na nogach lub w piórniku i jazda. Nie żebym się chwalił, ale obecnie ściągam na 2 przedmiotach i na obu... siedzę w 1 ławce. Ale nauczyciele zazwyczaj coś grzebią w dzienniku więc da radę spokojnie ściagac.

zxcvbnmasdfgh
06-04-2011, 20:00
ja tam nie ściągam :)

nastepne takie posty beda karane wiec ostrzegam!

Angelo SkyLine
06-04-2011, 20:16
-albo spisuje na nodze potrzebne rzeczy ( czy tam przyklejam ściage) usiadam 'noge za noge' i tylko podnosze nogawke..
- internet w telefonie
- jeśli mamy przeciek sprawdzianu np. zdięcie z qmpla z innej klasy... robię gotowca, pod pazuche i tylko podmieniam kartki :]

Kershaw
06-04-2011, 21:42
Moje niezawodne sposoby to:
- mobilny internet (najlepszy niezastąpiony sposób) :)
- Ściąga pisana małym druczkiem wsadzona w długopis lub też obklejona wokół długopisa :PP
- żywcem z zeszytu
- W sytuacji gdy na sprawdzianie są wersie (rząd) A i B to nie zmieniam rzędu tylko mam ten sam co koledzy obok :D

To chyba tyle a jak jest coś łatwego to kilka minut nauki nie zaszkodzi :PP

protectorianka1
06-04-2011, 23:00
najlepiej to mieć ściągę pod kartką i ogień :P a poza tym metoda ze studiów ściąga z kozaka i ogień z buta ściągamy :P buheheh

SinceAge
07-04-2011, 00:22
moi kumple mają zestaw sluchawkowy w rekawie microfonik mały w uchu malutka sluchaweczka na bluetooth i sie komunikują z kims z zewnatrz. a ja to mam inny niezawodny sposob.
skonstruowalem rzadzenie tzw "rylec" zakonczony szpilką. kupuje zwykly dlugopis za 50 gr przezroczysty, i koncem szpilki ryje sciagne na tym dlugopisie:) duzo wiadomo sie nie zmiesci ale najwazniejsze jakies wzory albo cos czego nie mozna zapamietac idealne!!! nigdy mnie nikt na tym nie zlapal. niezawodny sposob:) jak ma sie wprawe to calkiem sporo mozna na tym zmiescic:) malym druczkiem. a i widac to tylko pod swiatlo:) niezawodne

xZetkax
07-04-2011, 15:43
na ręce w odcinku od łokcia do dłoni, bluza i jedziemy, żadnego szeleszczenia itp.
Albo z zeszytu/podręcznika nie wyciągając z plecaka

T-M-S
07-04-2011, 16:18
jestem w klasie informatycznej, więc najczęsciej jest to telefon (mms, bluetooth, internet), albo mp4 (.txt lub jakies zdjecia gotowców) oraz specjalne dlugopisy z allegro :P

Nadiya007
07-04-2011, 19:04
za czasów szkoły było tak :
- zeszyt pod nogi i jazda :P
- zbiorowo pisaliśmy ściągi potem drukowaliśmy i cała klasa miała , ściąga lądowała w piórniku i się spisywało :)
- jak był sprawdzian z matmy czy fizy to siadałam w gronie " mózgowców " i spisywałam tylko huk :D

Przemekk
07-04-2011, 19:17
Jeżeli nauczyciel ma wywalone i siedzi dupą przy biurku na krześle to z zeszytu normalnie kiedyś jak siedziałem na ostatniej ławce to nawet dzwoniłem to siostry i sie normalnie pytałem :D, a tak na ogół to ściąga pod kartką. Ale widze że teraz modne sciagi na telefonie heh.

_Small_
07-04-2011, 19:24
hmmm google w telefonie i ahoj : D

Pokrecony
07-04-2011, 19:58
telefony itd to zly pomysl wg mnie :P
ja zawsze sciagalem tak > bluza z szerokim rekawem i zamkiem ;) sciaga pod rekaw i jazda :P a jak szedl nauczyciel i cos chcial od ciebie to sciaga myk do polowy rozpietej bluzy jednym szybkim ruchem ;)

a jak pytala nas werszykow to wydrukowane dwie wersje i do kaptura kumpla siedzacego przed toba i 2 lawki dalej ;) jak mowila ze czytasz to robiles dwa kroki do przodu i nadal czyta;es z 2ej wersji;)

a rodzaj sciagania zalezy od nauczyciela;)
u mnie w tech facetka od chemi i przedsiebiorczosci pozwala pisac sprawdziany z zeszytow xD aby tylko kazdy korzystal ze swoich notatek :P

_Tommy_
08-04-2011, 16:44
A o to mój sposób ;D

Filmik nie jest mojego autorstwa ;>

OVEPjeBPcb4

Camind
08-04-2011, 17:18
ja robie czasem tak ze nagrywam sciage głosowa na mp3 i mówie ze muzyka mnie uzpakaja ;p

asienkaja
08-04-2011, 22:03
różnie bywa :D jak mozna to od kogoś, z zeszytu albo ze ściągi papierowej :) polozona na kolanie lub na ławce:) mała ilość materiału świetnie prezentuje sie przyklejona na długopisie :) ze wzgledu na to, ze zazwyczaj mam dluzsze paznokcie pisalam na nich ( znalazłam taki fajny cienkopis i na sprawdziany ze słowek przydawało się to idealnie:) ) a mój ostatni sprawdzian w liceum z historii pisalam z sluchawakami w uszach (oczywiście od tela) a kolezanka dyktowala mi odpowiedzi na pytania. Do tej pory pamietam jaka byłam zestresowanaa uff :D

Panuś
09-04-2011, 00:26
najczęściej to notatnik i na komóre plik, wtedy z kieszeni co nieco się szuka, jak nauczyciel nie spogląda.. inna opcja to długopisz i ta mała karteczka, albo w piórniku ściąga, na pasku od spodni czy net w komórce (w skrajnych przypadkach)..

Mattheo
09-04-2011, 00:40
Niektórzy nauczyciele życzą sobie "tylko kartka i długopis na ławce". Ja mam staaaary sprawdzony sposób na ściąganie który zawsze działa w 100%.
Ubieramy koszule z długim rękawem, odpinamy lewy mankiet (jeśli jesteś praworęczny) i do wewnętrznej strony na taśmie klejącej przyklejamy ściągę. Jak nauczyciel się zbliża to po prostu przekręcasz rękę i ściągi nie widać ;) ja tak zawsze robie i nikt mnie nigdy nie złapał :)

Czarny Lulek
09-04-2011, 10:11
Telefon miedzy nogami Google rusza pelna para ;d no i standardowo zerowanie na wszystkich dookola ;p

_CzujO_
09-04-2011, 10:51
Ja jestem mistrzem. Nie pierdziele sie w robieniu ściąg tylko książka albo zeszyt i jazda ;D

DJ_ZEUS
09-04-2011, 11:07
Ja to brałem pisałem ściągi w notatkach w tele plus gogole. Potem telefon do rękawa. Oczywiście zamieniałem się z kumplem miejscem i mnie zasłaniał. Oprócz tego jeszcze podłożony zeszyt pod kartkę 'by się lepiej pisało'. Było też jeszcze ściąganie od kogoś. :)

Aston
11-04-2011, 23:36
Bluza rozsunięta do połowy i w środku kartka z datami, pojęciami czy wzorami. Kartke (na której piszesz) kładziesz na brzegu ławki i mozesz caly czas patrzeć w bluze i nikt nic nie będzie podejrzewał ;). Nie słyszałem jeszcze by ktoś wpadł z taką ściągą. Do tego wiadomo, telefon, rękaw czy zeszyt na kolanach...

karolo95
12-04-2011, 18:20
Ja poprostu z ksiązki, albo zeszytu :P

Logg
12-04-2011, 19:04
jak u mnie nie można sciągać, to dostaje kose, robie zdjęcie sprawdzianu przy oddawaniu, i ide na poprawę już nauczony :p a jak się da ściągać, to poprostu najłatwiejszy sposób - telefon wyciągam, trzymam między nogami i czasem tam coś ręką w nim zadziałam.


edit: nie kojarzyć sobie ostatnich wyrażeń, mowa tam o telefonie.

_SmoQ_
13-04-2011, 16:07
Moje niezawodne sposoby to:
- mobilny internet (najlepszy niezastąpiony sposób) :)
- Ściąga pisana małym druczkiem wsadzona w długopis lub też obklejona wokół długopisa :PP
- żywcem z zeszytu
- W sytuacji gdy na sprawdzianie są wersie (rząd) A i B to nie zmieniam rzędu tylko mam ten sam co koledzy obok :D

To chyba tyle a jak jest coś łatwego to kilka minut nauki nie zaszkodzi :PP


ja mam dokładnie te same metody! ;)

lukasz1460
15-04-2011, 06:49
dobrym sposobem jest też ściąga w przeźroczystej obudowie w tych długopisach żelowych. Czcionka 3, szeroka ale nie długa. Na sprawdzianie piszesz i jednocześnie "oglądasz" długopis :D w moim przypadku zawsze zdawało to egzamin

HISKY
15-04-2011, 18:20
zawsze i tylko pod reka ;d jakbym dal do kieszeni i ciagle cos tam kombinowal to na pewno by sie wydalo a tak to tylko lekko podnosze reke ;d nic podejrzanego :D

_Simon
15-04-2011, 18:59
Ja szkołe to mam już tyle lat za sobą że nawet wstyd sie przyznawać :smiech: Ale ściagajać robiłem sobie takie ruloniki pisałem małym drukiem i z tego korzystałem. Teraz prościej jest można to wydrukować na kompie przedtem to był rzadki sprzęt w domu. Też sie ścagi chowała pod przeźroczysta okładkę zeszytu i się ściagło. Ale ogólnie starałem liczyć sie bardziej na swoją głową niż ściaganie i na dobre mi to wyszło myślę :)

Śledzio
15-04-2011, 22:10
bluza z długim rękawem, pasek 2x10-20cm, mała czcionka, i chowanie pod ręką pod takim kątem, aby nikt nie zczaił... jak siedziałem kolo grzejnika, to test był mój...wkładałem pomiędzy odpinaną górną część, i było gites...

A.n.E.k
07-05-2011, 15:16
Otwieram po prostu książkę lub zeszyt i spisuję.
proszę o pomoc Google lub wikipedię.

Black King
07-05-2011, 20:04
trzy lata temu wyglądało to tak:
sony ericsson,pakiet internetowy plusa,opera i jedziemy ;)

wishoOtEk
07-05-2011, 20:11
Jeśli jakaś klasa pisała przed nami to idę na wywiad dostaję pytania i leciutko na kartce której będę pisał rysuje sobie gotowca ołówkiem tak lekko jak się da i potem na sprawdzianie poprawiam długopisem .
Dobrym sposobem jest napisanie ołówkiem wzórów itp na okładce z zeszytu lekko , tylko to musi być zeszyt taki żeby to co jest napisane nie rzucało się w oczy jakiś z plamkami albo jakimś obrazkiem byle nie jednolity .
I sposobem najczęściej używanym jest wkładanie ściągi do rękawa :D

LocKy
29-05-2011, 20:13
Nagrywam w domu telefonem z dyktafonem cały materiał.
Później w szkole odtwarzam go przez słuchawki i zazwyczaj się to udaje.
Ale czasami niestety telefon ze słuchawkami ląduje na biurku :(

matuSz12
18-07-2011, 13:15
sciaga jako wiadomosc sms ;D i potem pod lawka ;D niby ze sms czytasz ;D

lusa
19-07-2011, 18:03
Identyfikator - ściąga 54x84mm, czcionką 3,5 , można koło 100 słówek zmieścić ;]
Na pasku od spodni, na kapturze, na butach, na długopisie (jeśli przezroczysty), na linijce, na tablicy (:D)
Oczywiście zdarzyło się kilka sprawdzianów z obsługi Opery Mini ;]

Konr@do
19-07-2011, 18:49
najlepiej z ksiazki czy zeszytu sie sciagalo, chyba ze sciaga byla, ewentualnie w dlugopisie ale to duzo roboty to sie nie chcialo ale najlepiej z telefonu i wujek google :)

Kapel
19-07-2011, 19:08
Jak masz sciage to trzymasz ja w tej rece w ktorej masz dlugopis =) i nie ma bata zeby wyczaili
nawet jak na 1szej lawce siedzisz przed nauczycielem :P

Sylwiu90
21-07-2011, 12:56
Ściągi w piórniku chyba najpopularniejsze :D
Jeszcze z czasów podstawówki czy gimnazjum pamiętam jak koleżanka dawała mi korektor a w zatyczce mała karteczka by napisać odpowiedź xD Na studiach to już wyższa półka :D Robi się paski szerokości max 4 cm, czcionką 5 i wycina i robi harmonijki. Pod ręką spokojnie można kciukiem przewracać i spisywać lub tyż siedzieć noga na nodze i między nogami trzymać :D Jak się siedzi na auli gdzie siedzenia są jak w kinach, to niby że się drapie po szyi czy włosy poprawia i podaje karteczkę do tyłu :D Jest dużo sposobów na ściąganie, ale trzeba tyż umieć ściągać by nie być przyłapanym :D

Dragon Fly
22-07-2011, 16:28
Male karteczki schowane po kieszeniach ewentualnie na kalkulatorze http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i16804_374853551.jpg
PO lewej to jest taka nakladka na kalkulator. Ona sie po prostu zasuwa i tam sie miesci ponad 50 cm2 sciagi. Idealne na matme fizyke itd gdzie jest potrzebny. Jest tez z dlugopisem ale jest skomplikowane i nie wytlumacze. Niestety tylko 12cm2 sciagi. ale najlepiej i tak jak kumpel mowi:D

_Rafael
24-07-2011, 14:37
Zanim skończyłem szkołę najpopularniejszym sposobem było wysyłąnie odpowiedzi smsami.

Rooreck
24-07-2011, 14:51
Ściągi drukowane czcionką 3 na folii. Można taką kupić w sklepie papierniczym...

Pauline
24-07-2011, 15:05
zazwyczaj były to takie małe karteczki drukowane małą czcionką
chowałam wszedzie gdzie tylko sie dalo
w ostatecznosci musialam gdzies tam za dekolt ; D
jak karteczki zawiodły, to pozostały smsy
zobaczymy jakie nowe sposoby przyjdą nam do głów we wrześniu : pp

Vinylside
24-07-2011, 15:27
Ja otwieram sobie notatnik i czcionką "Trebuchet MS" piszę max 12 linijek tego czego potrzebuję (każdą linijkę oddzielam enterem) - wielkość okienka mała (standardowa po uruchomieniu) ;)
Po napisaniu zmniejszam rozmiar liter na 3kę ;)
Na szarej kartce papieru drukuję moje wypociny :) (jeżeli pod ręką nie mam szarej kartki to "koloruję" bialą tak aby była mocno ciemnego koloru [zazwyczaj koloruję po wydrukowaniu, aby tekst był widoczny])
Następnie wycinam wydrukowany tekst i wkładam do przeźroczystego długopisu :) - najkomfortowniej jest gdy kolor rurki od wkładu także jest szary. W tedy nauczyciel patrząc w długopis pomyśli, że to zwyczajny wkład (chyba, że serio ma zoom w oczach) :D
Efekt pracy - zdana klasa xD Cały rok jechałem na tej ściądze i nikt mnie nie złapał :)

Memciu
24-07-2011, 18:16
W klasie mieliśmy jednego kujona który ZAWSZE był przygotowany.
Bierzemy telefon z aparatem, fotkę jego sprawdzianu , i spisujemy...
Najlepszy sposób u lajtowych nauczycieli i takich co telefon nie drażni.

-smsami wysyłanie odp.
-przez bluetooth obrazki, itp.
-Wzory, krótkie teksty ołówkiem po zeszycie, biurku a po sprawdzianie mazanie tego :D

ErykDance!
24-07-2011, 18:29
A nie lepiej nauczyć się i być spokojnym :) ?

Mateos
24-07-2011, 18:55
Nie chodze do szkoły wiec nie sciagam ;) a jak chodziłem to miałem pod ręką ;D kolega wyzej dobrze powiedział.

Szerszen3
01-08-2011, 23:11
Sposobów było wiele jednak najbardziej popularny czyli małe karteczki/ściągi używałem najczęściej. Niewielki nakład pracy, łatwość ukrycia i skuteczność.

Jako ciekawy pomysł:
Przyklejałem ściągę z tyłu monitora nauczyciela (oczywiście musiałem siedzieć w pierwszej ławce). Pomysł dobry jeśli nauczyciel nie spaceruje po klasie w czasie sprawdzianu. Plusem takiego rozwiązania jest rozmiar karteczki - zwykle robiłem A5 a więc duuuuża powierzchnia jak na ściągę.

Mbroz
15-08-2011, 03:31
Są takie specjalne długopisy gdzie nakleja się karteczkę następnie zakłada się ten korpus czy cos takiego a potem przekręca się właśnie tek korppus :P Moim zdaniem to jest najlepsze ;)