PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Trening niemickich ciężarowców


blaiR
27-03-2011, 10:08
witam, mam dla Was do zapropowania ciekawy trening, prawdopodobnie ktoś z Was słyszał o tym treningu
Ten trening ma na celu zwiększenie swojego maxymalnego wycisku na klatke, mi w ciągu tego cyklu udało się zwiekszyć rekord do 10 kg

Rozpiska:

trening stosowany cięzar liczba seri liczba powt .
1............73% ...............10 .........5
2 ...........78% ...............10 .........4
3 ...........82% ...............10 .........3
4 ...........78% ...............10 .........5
5 ...........82% ...............10 .........4
6 ...........87% ...............10 .........3
7 ...........82% ...............10 .........5
8 ...........87% ...............10 .........4
9 ...........92% ...............10 .........3

Jak wykonywać ?
Wykonujemy sposobem Wyciskanie sztangi na ławce poziomej Charlesa Poliguina
Metoda tego niemieckiego trenera obejmuje tylko jedno ćwiczenie , jest nim oczywiscie wyciskanie sztangi na ławce poziomej .Ćwiczenie to wykonujemy na każdym treningu przez okres około 6 tygodni , a trenujemy co 3-6 dni .Przerwy między seriami ograniczamy do 1 minuty. W przypadku, gdy była to zbyt krótka przerwa, można ją przedłuzyć maksimum do 1,5 minuty.Po zakończeniu treningu ta metodą należy przejsć na inną.

Jeżeli ktoś wykonywał ten trening niech opisze tu swoje efekty lub ich brak :) ja osobiście polecam

Walu
11-04-2011, 21:35
Robilem rowniez ten trening, polecam jesli komus zalezy na sile w wyciskaniu. Za pierwszym razem robilem ten trening tak jak jest wyzej rozpisany, z tym ze robilem go 3x w tygodniu (pon, sr, pt). Co trening zwiekszalem ciezar 0 2,5kg i odejmowalem to jedno pwt w kazdej serii - tak bylo idealnie. Nie pamietam dokladnie jaka byla progresja na koniec, ale bardzo podobalo mi sie to, ze zwieksza on rowniez "wytrzymalosc" - w takim sensie, ze mocniej mozna dzieki temu pozniej walczyc z ciezarem, latwiej wyprostowac rece w ostatniej fazie przy pobijaniu rekordu.

Drugi raz po jakims czasie chcialem znowu pocwiczyc troche tym systemem, ale nie mialem czasu na 3 treningi w tygodniu, wiec troche go zmodyfikowalem. Mianowicie robilem go raz w tygodniu, a na koniec dokladalem skos (5s) i rozpietki (3s) - takie zwykle silowe serie. W ten sposob co tydzien odejmujac jedno powtorzenie na plaskiej dokladalem 5kg. Cwiczylem tak ze 3 miesiace, calkiem ladnie i rowno szlo.

Wilgotne_Łono
12-04-2011, 11:06
Jeżeli komuś zależy na sile to polecam popatrzeć na metody treningowe trójboistów, ale ostrzegam, dobrej masy mięśniowej na takim planie treningowym nie zrobicie i bardzo łatwo o kontuzję.