PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Zatrzymany dowód ale kwitek i przeglad jest


Night Power
27-01-2011, 14:06
Witam mam pytanie mialem stluczke zabrali mi dowod dali kwitek ze auto odholowane itd... i auto bede mial jutro wieczorem to jest piatek no i w sobote zalozmy zrobie przeglad itd ale nie odbiore dowodu bo wydzial komunikacji nie czynny to czy jak pojade gdzies z tym kwitkiem i przegladem jak mnie zlapie policja zrobia mi cos? pokwitowanie o zabranym dowodzie bede mial i pokwitowanie o przegladzie tez

DirtTrack
27-01-2011, 18:19
Myślę,że nie mają podstaw by Ci coś zrobić.Kwitek od przeglądu będzie no ale hmm jak zrobiłeś przegląd skoro nie masz auta? Czy o to sie nie czepią? Najlepiej gdy zaczekasz aż oddadza Ci auto,za przegląd raczej nie karają za bardzo,wielu osoba zdarza się o nim zapomnieć,mnie również zdarzyło sie to kilkakrotnie:)

alvarinio
01-02-2011, 20:50
wydzial komunikacji dostaje od drogowki twoj dowod w ciagu 7 dni przeglad zrobiles masz kwitek od przegladu i o zatrzymanym dowodzie to z etgo co mi wiadomo mozesz jezdzic ale moge sie mylic

Abarth
02-02-2011, 17:26
Dam wam taką rade :D.Jak wiecie,że policja zabierze wam dowód rejestracyjny to mówcie, że nie macie go przy sobie.Dostaniecie 50zł mandatu ale zato macie z głowy zapierdzielanie po urzędach.

dj-gristo
03-02-2011, 05:20
W zależności na jakiego policjanta trafisz. Na pokwitowaniu z policji masz datę w prawym górnym rogu do kiedy możesz poruszać się autem po zrobieniu przeglądu. Jeśli ta data jest przekroczona to zgodnie z prawem w takiej sytuacji nie możesz poruszać się pojazdem, nawet jeśli masz przegląd. Do odbioru dowodu rejestracyjnego z urzędu potrzebujesz badania i pokwitowanie

WR-
03-02-2011, 11:14
dokumentem stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu jest dowód rejestracyjny, więc generalnie nie powinienes jeździć, a jak już masz jechać to nie ściemniaj napewno policjantowi ze zapomniales dowodu rejestracyjnego, bo teraz funkcjonuje cepik w ktorym to policjant jesli ma palmtopa sprawdzi sobie ze miales pare dni temu zatrzymany dowod, a jak sie ogarnie ze mu klamiesz to poleci z toba po calosci

Abarth
04-02-2011, 20:46
WR- Wogóle mnie nie zrozumiałes...Pisałem, że jak już jesteś pewny, że ci zabiorą dowód (np.masz przyciemniane szyby z przodu) to wtedy mówisz, że zapomniałeś i masz z głowy latanie po urzędach.Nie pisałem, że jak ci zabiorą dowód to masz wkręcać w nieskończoność, ze zapomniałes.Czytaj dokładniej :P

WR-
09-02-2011, 14:05
zrozumiałem Cie doskonale, napisałem to tylko dlatego, żeby autorowi tematu nie przyszło do głowy tak powiedzieć w jego sytuacji, bo tylko sobie problemów narobi ;)