PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Allegro- sposób na reklame :)


Vision_
26-01-2011, 14:50
Postanowiłem napisać ten chyba prosty tutorial z myślą o ludziach, którzy często korzystają z portalu aukcyjnego allegro.pl, i chcą aby ich produkty były częściej odwiedzane przez potencjalnych klientów.
Jest to bardzo znana metoda wśród sprzedawców allegro, a mianowicie metoda dobierania odpowiednich nazw w nagłówku.
Przykład.
Można wpisać prosto "Konsola Numark CD DJ IN BOX".
Ale możemy zastosować drobny chwyt jakim jest zamiana na "Najlepszy zestaw Numark CD DJ IN BOX-Tanio!_Nie Pioneer." Dzięki czemu kiedy potencjalny klient wpiszę w wyszukiwarkę allegro słowo "Pioneer"( znana marka, często wyszukiwana), ku jemu oczom w jednym z wierszy ukarze się nasz "Najlepszy zestaw Numark CD DJ IN BOX-Tanio!_Nie Pioneer.".

Dzięki czemu będziemy mogli zyskać większe zainteresowanie naszym produktem.
A słowo "Tanio", zadziała na podobnej zasadzie i przyciągnie ludzi spragnionych tanich sprzętów. :)

Podobnie jest z innymi produktami przykładowo w kategorii "Bilety".
Sprzedajemy bilet na mecz "Polonia-Legia", ale jak wpiszemy "Historyczny bilet z meczu Polonia-Legia", możemy sprawić, że ktoś kto będzie szukał historycznego filmu, odnajdzie nasz bilet na mecz :)


Należy jednak pamiętać, że dotyczy to tylko jednej kategorii produktów, i jeżeli przykładowo wpiszemy słowo Pioneer w kategori "roślinki blablabla" to nie pojawi się ani nasza oferta ani żaden zestaw Pioneera ;) Chyba, że przed pomyłke ktoś umieścił go w złej kategorii.
Chyba, że kupujący wpisują słowo w wyszukiwarce ogólnej a nie danej kategorii.
Jeżeli ktoś szuka w danej kategorii to może nie znależć naszego Numarka.

Wiem, że to nie jedyny sposób, ale jeden z wielu wielu wielu.
Mam nadzieję, że komuś w ten sposób pomogę.
Pozdrawiam ;)

Kamis
26-01-2011, 14:55
dobry sposób , ale są lepsze ;)
ja tam zawsze pisałem Koniecznie zobacz , mega promocja itp żeby to jakoś oddziaływało na potencjalnego klienta ;)
często też odświeżam stronę i nabijam sobie tak liczbę odwiedzin , żeby pokazać , że dużo osób interesuję się tą aukcją ;)
jest dużo dobrych sposobów ;p

Sir Conceptz
26-01-2011, 15:59
Odświeżanie i podbijanie ceny na aukcji z innego konta ok, ale to z "Numark, nie Pioneer" mnie wręcz wnerwia (żeby to ładnie ująć i się wulgarnie nie wyrażać). Jak widzę takie slogany to szerokim łukiem omijam aukcje, więc nie zawsze to się sprawdza.

Vision_
26-01-2011, 16:05
No widzisz, ale jednak zauważyłeś.
A może jest ktoś kogo to nie wkurza i akurat kupi.
Bo akurat mu się spodoba coś.
Są dobre jak i złe strony, również kupowania na allegro. :)

offcast
26-01-2011, 17:10
Odświeżanie i podbijanie ceny na aukcji z innego konta ok

chyba to nie do końca ok w stosunku do kupującego.:)
Nie powiem sposób dobry ale czy uczciwy chyba raczej nie choć wiadomo że nikt niczego nie sprzeda ze stratą więc musi jakoś kombinować

Encore
26-01-2011, 17:29
Dobra inicjatywa na tutek, nie spotkałem się z takim.. :)
Nie chciałbym Cię zniechęcać tylko zachęcić do opisania więcej możliwości i sposobów, których jest znacznie więcej..
Troszkę za mało ich uwzględniłeś.
Oceniam pozytywnie ;]

Grosso
26-01-2011, 17:58
Powiem Ci że pracowałem w sklepie który wystawiał dużo na allegro i takie coś się nazywa "manipulowanie słowami kluczowymi" i allegro ma na to paragraf. A aukcje usuną wtedy gdy jakiś konkurent zgłosi Twoją aukcje i kasa za wystawienie przepada.

Tak że to pomysł nie nowy i znany na allegro ;)

Dragon Fly
20-06-2011, 10:34
Urzekla mnie Twoja historia... Jak widze nie pioneer denon numark. itd to nawet nie otwieram...