PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Radio CB - M-TECH LEGEND II - opinie - może inne radio?


Memciu
07-01-2011, 09:10
M-TECH LEGEND II

http://static3.skapiecstatic.pl/1496848-1-1-6.jpg

Chcę poznać opinie na temat tego radia CB - TYLKO od osób które miały z nim styczność!!
Jak ono chodzi, szumi i z jaką anteną je macie , lub znajomy ma- bo ten kto w tym siedzi to wie jak ważna jest antena.

Chcę kupić te radio i jakąś malutką antenkę- sądzę że dla mnie wystarczająca będzie :)

Jeśli macie inne propozycje do ceny 200zł - i SPRAWDZONE! - to poproszę - musi mieć małą sluchawkę, i regulację RF GAIN :)

djmatti91
07-01-2011, 12:45
ja kupilem ostanio alana 102 za 180zł. Okazja była i było warto.

qrczakosss
08-01-2011, 16:32
radio nie ma aż takiego wplywu na zasieg jak antena.. wiec bardziej bym sie pokusil na Twoim miejscu o antenke lepsza a radio jezeli do 200 zl to ja kupilem za 200 uzywke midlanda 48 plus multi

WR-
13-01-2011, 09:08
a jakbys sobie kupil uzywanego presidenta harrego 2 z asc ? mysle ze zaplacisz na allegro troche ponad 200zl ale bedziesz mial auto squelch, a to najwiekszy atut tego radia, mam w duzym aucie harrego 3 z ta sama funkcja i bardzo to sobie cenie

planet1
13-01-2011, 09:35
Ja ci polecam Uniden'a 520xl... Naprawdę dobre radyjko za niewielkie pieniądze, ja jakieś pół roku temu płaciłem koło 250 zł :) Tylko problem jest z kupnem sprzedaż tego radia w pl jest zakazana...

migo82
21-02-2011, 13:40
ja tez stawiam na unidena 520xxl + dobry bacik i można śmigać heh a w razie problemów tłumacz się ze zakupiłeś je jak jeszcze było dozwolone w PL

SebaS 1990
25-02-2011, 11:32
Witam. Ja ostatnio kupilem radio Unidena 520xl za 250zl i do tego antene Presidenta Missouri. Wszystko kumpel mi ustawil i smiga zajeb... A co do tego M-TECH LEGEND II to niby jest zamiennik Unidena 520xl ale jest maly problem. Uniden ma stara plyte glowna Presidenta a M-TECH jakie gowno. Uniden 520xl to to samo co President Hary II lub Johny II ale o 100zl tanszy. A M-TECH LEGEND II to jednym slowem podrobka. No tak Uniden jest zakazany w Polsce bo nie ma deklaracji zgodnosci bo przekracza jakies normy. Ale duzo osob go ma i tym sie nie przejmuje. Wiec Uniden bedzie najlepszym wyborem :beer:

Wujek Michał
25-02-2011, 12:57
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd Uniden to nie President YouTube - CB Radio. Test anten z podstawą magnesową i radiotelefonów cb - Alan, Uniden i President . oto dowód zobaczcie od 5.30 min

Memciu
27-02-2011, 10:20
Więc tak kupiłem jednak tego M-tech LEGEND II.
Dodatkowe dane :
Samochód Fiat Brava JTD
Antena DELTA 874 GEORGIA- podróbka Pressidenta - wiem wiem , by mieć dobry zasięg i czysty głos antena min 1m, i najlepiej montażowa.


Opinia:

Na pierwszy rzut oka nie jest źle, Trasa Olkusz-Kraków zasięg najlepszy jaki miałem to ok 10 km w lini prostej było by ok 7,8 Km . :)
Ale jedno mnie złości i nie wiem czy radio takie czułe-raczej tak - spryskiwacze, nawiew na max , el. szyby - zbiera mi zakłócenia z tych sprzętów, zauważyłem że jak auto wył. zbiera mniej zakłóceń, odpalę silnik trochę bardziej.
Radio podłączone pod zapalniczkę, a zapalniczka jest podłączona pod stacyjkę [troche dziwne nie ?] chcę podłączyć je bezpośrednio pod akumulator ale narazie za zimno na takie "zabawy", raz dla testu podłączyłem bezpośrednio pod akumulator, zakłucenia troszkę mniejsze były z tych urządzeń.

Kolejnie sprawdzałem inną antenę CB od znajomego, podróbkę Pressidenta MISSOURI zakłócenia trochę mniejsze z urządzeń wyżej podanych.
Tak samo w moim samochodzie zakłócenia z Unidena 520xl są dość duże, jak w moim radiu.

Więc wychodzi na to że bym musiał antenę większą kupić min. tą podróbkę missouri , do tego radio pod akumulator bezpośrednio .
Sądzę że wiele to nie da ale cóż. Lub poprostu radio wymienić.

Może macie jakieś sposoby na takie zakłucenia ? :> i czy ktoś do sprawdzał.

Konrado9
23-03-2011, 09:44
M-tech LEGEND II ma srodek unidena :) jest to samo :) sa bardzo podobne do unidena 520xl ja takiego mam masz korekcje w nim szumow ANL daje sporo ,

Ja mam mam na uchwycie zejdzie sie do 1.1 1.2 wiec zakłócenia mniejsze a mialem
PO 2 President nigdy nie byl unidenem to ze płytki robi alan do presidenta to nic nie znaczy prawda :)
Pozatym antena musi byc dobrze ustawiona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prawie zawsze szumi bo jest zle ustawiona :) podrubka no widzisz trzeba bylo kupic leem lub sirio a ta sprzedac :)

BartexT
24-03-2011, 13:44
Z wieloletniego doświadczenia wiem, że ilu użytkowników tyle recenzji opinii negów itd.

Jeśli chodzi o to radyjko to ustaw mniej więcej SWR bo jak wiadomo w środowisku jakim jest samochód nie da się tego zrobić idealnie jak jeszcze będzie antena na magnesie to już całkiem. I powinno śmigać, większość z radyjek zalecanych do samochodu po odpowiednim zestrojeniu nadaje się do przeciętnego użytkowania ;)
Znajomy je posiadał to mu końcówka padła, tyle, że on nadwyrężał możliwości radia :)
To samo z antenami. Wiadomo są lepsze i gorsze mój obecny zestaw to:
President Johnny II asc + Georgia
Ja osobiście , przeciętnym zjadaczom chleba polecam krótkie magnesy z puszczonym przewodem przez najrzadziej uchylane drzwi tudzież klape...
Jest to rozwiązanie które nie degraduje samochodu.
Masz rację wybierając nie drogi zestaw.
Nie życzę sobie komentowania mojego posta bo jest to moje zdanie i go nie zmienię.