PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Toyota Corolla VIII 1.4 86km


formaa
29-12-2010, 07:45
http://katalog-samochodow.pl/img/toyota-corolla-viii-1-6-vvt-i-1.jpg
Co ogolnie sądzicie o tym aucie, troche czytalem na jego temat, ale wkoncu kupilem, wnetrze bardzo mi sie podoba, przyjemnie sie jezdzi, cicho, jak na takie autko nawet przyspieszenie ma, wyprzedam zazwyczaj bez problemowo.
Troche żłopie, w zime do 10 potrafi. Czytajac opinie uzytkownikow, bardzo malo awaryjnie auto ;) ale teraz czekam na wasza ocene
:patykiem:

djmatti91
29-12-2010, 09:53
ostatnia prawdziwa corolla. Niczym nie zachwyca. Kwestia gustu. Mi sie podoba tylko 3d taka jak wychodzila na WRC. Reszta jest dla mnie nie do przyjecia, podobnie jak wnetrze, typowo japonskie, bez polotu ;). Co do silników jak to japonce lubia wysokie obroty przez co maja kopa :D

Zakup z rozsądku, napewno lepszy wybor niz GOLF :) Bedziesz dobrze wspominał to auto. Twarda sztuka

Staylers
29-12-2010, 15:45
całkiem całkiem ;) choć wolałbym Toyote Celice 5 lub 6 :)
na spalanie nie ma co narzekać:) 10 litrów przy ciężkiej nodze to naprawdę niewiele :) zwłaszcza w zimie

formaa
29-12-2010, 17:24
Chciałem raczej mniej sportowy wyglad, i 5 drzwiowy ;), co do wyglądu, mysle ze to jest kwestia podejscia, i jak to sie mowi" swoje sie chwali " jak mialem to kupic, wogole mi nie podchodzil , ale przekonalem sie do niego, a co do wnetrza, jak na samochody z tych lat, wedłlog mnie bardzo przyjemnie wyglada ;) przez te sniegi, juz mam cos nie tak z tlumikiem,
kat tez troche sitkowaty, ale reszta sie trzyma elegancko ;) dzieki za opinie

_Simon
29-12-2010, 20:14
Ja mam takie samo trzy drzwiowe i powiem tylko tyle od prawie 3 lat jeździe i nie zepsuło sie nic jestem zadwolony z auta w 199%. Spalanie jakie 10 litrów co wy gadacie mi pali 6.3-6.5l w lecie i w zimie może litr więcej. 10l na setkę to chyba jak ktoś jeździ jedyna gaz podłoga dwójka gaz podłoga itp to może tyle spali ale przy normalnej ekonomicznej jeździe jak komuś tyle pali to ma coś nie tak. Mówie tutaj o silniki 1.4 bo na ogół takie sa spotykane 1,6 czy jakies 2,0 ale juz disel to żadkość. W środku auto mnie sie bardzo podoba w miarę nowoczesna stylistka nie jakieś tandetne plastiki jak w autach na F. W moim wogóle nie wyglada w środku że auto ma 12 lat. Wyglad zewnetrzny to już kwestia gustu mnie sie osobiście podoba choć wiele osób krytujuje brzydkie żabie reflektory w wersji przed liftingie. Mnie sie za to nie podoba wersja 5 drzwiowa z tyłu te światła są okropne. Ale co tam wygląd w aucie chodzi o to żeby sie nie psuło. Zdecydowanie lepsze auto od wszyskich golfów do serii 3, opli astra setatów cordoby ibizia i auto na F nawet nie ma co tu porównywać to jest jedne z najmniej awaryjnych samochów w historii motoryzacji o czym zresztą można lekko poczytać wszędzie w necie. Częsci ekspolatacyjne wcale nie sa bardzo drogie jak to wielu uważa a jeszcze trzeba wziaśc pod uwagę że jak sie dobrze trafi to wogóle sie z nich nie korzysta. Wiadomo filtry, swiece, zawiesznie klocki tarcze itp to normalnka w każdym aucie po jakimiś tam przebiegu to zmieniac trzeba. A jaką masz wersję bo były dwie japońska i anglielska ?? Ja mam japońką jest ponoć lepsza ma jakieś tam lepsze elementy itp.

Wojtas1990
29-12-2010, 22:49
Bardzo fajne autko, sam posiadam Toyotę z tego okresu tyle, że Carinę, silnik podobnie zbudowany ale ciut większy ;). To prawda, że to jedno z najbardziej bezawaryjnych aut w historii. Ja póki co zrobiłem moim 30 tysięcy i z silnikiem żadnych problemów. Wydech zapewne masz jeszcze oryginalny i dlatego 'brzęczy'. A spalanie dziwnie duże bo u mnie w 1.6 i przy większej budzie nawet tyle nie spala.
A tak wgl to gratuluję zakupu, japońce z lat 90 są świetne jeśli chodzi o bezawaryjnośc.
A możesz napisac który to rok i jaki przebieg?
No i zapraszam na forum Toyotowe ;) :
TOYOTA KLUB - Indeks (http://forum.toyotaklub.org.pl/)
Pozdro

Abarth
31-12-2010, 13:32
Te spalanie to norma 16 zaworowe silniki nie żałują sobie benzyny.Wiadomo coś za coś.Nie pomyśl sobie, że jestem złośliwy ale zaglądałes pod dywaniki? aby obejżec podłoge.Z tego co mi wiadomo corolle mają tendencje do korozji pod fotelem kierowcy a im szybciej sie wykryje tym lepiej.Mam nadzieje, że jej tam nie znajdziesz i autko długo ci posłuży ;) Szerokości :P

formaa
31-12-2010, 13:40
Rok 98, przebieg 150 tys, zaglądałem pod dywaniki, wszedzie, korozji nigdzie nie znalazlem, tylko tyle co narazie sie dopatrzylem, wraz jeszcze z 2 mechanikami, To ten wydech. :)
Spalanie takie, mamy zime.. to tez troche wplywa.

PS/ Mam oryginalnego japońca, swiatla tylnie jak i przednie fakt, wkurzaly mnie wygladem, tyle ze mam z tylu maly spoilerek, co zmienia troche charakterystyke. Przód, no faktycznie duzo osob ma swoje opinie, jak juz zdązylem zauważyc typowym mankamentem sa te uszczelki reflektorów z przodu, czesto potrafia sie wysówac ale to raczej szczegół ;)

_Simon
31-12-2010, 18:16
Rok 98, przebieg 150 tys, zaglądałem pod dywaniki, wszedzie, korozji nigdzie nie znalazlem, tylko tyle co narazie sie dopatrzylem, wraz jeszcze z 2 mechanikami, To ten wydech. :)
Spalanie takie, mamy zime.. to tez troche wplywa.

PS/ Mam oryginalnego japońca, swiatla tylnie jak i przednie fakt, wkurzaly mnie wygladem, tyle ze mam z tylu maly spoilerek, co zmienia troche charakterystyke. Przód, no faktycznie duzo osob ma swoje opinie, jak juz zdązylem zauważyc typowym mankamentem sa te uszczelki reflektorów z przodu, czesto potrafia sie wysówac ale to raczej szczegół ;)

Dużo Ci pali to są oszczdene silniki mi w zimie pali litr więcej max do 7.5 l a 10l/100km to zdecydowanie za dużo jak na ten silnik. Musisz poczytać po forach co to jest może sąda lamba a może coś innego trzeba to naprawić moim zdaniem a nie bulić kase. Pomyśl w leci jak mi pali 6,3 do 6,5 a jakby mi paliło 10l to jest prawie drugie tyle kasy za paliwo co nie jest teraz tanie. Wydech z tego co wiem jest drogi koło 1000zł dlatego ludzie jak im padają wydechy kupują sobie sportowe bo są tańsze około 500zł kosztuje tłumnik końcowy. Weź sobie poczytaj o tym ja tego nie naprwiałem nigdy. Te uszczelki fakt też tak miałem to jest taka jaby wada tego auta ale jest na to sposób przyklej sobie silikonem jak ja i jest gitara :)

formaa
01-01-2011, 11:51
juz nawet planowalem co do uszczelek, z tego co wnioskuje to moze mniej palicc, jezdze nim od 4-5 dni, i jeszcze tak nie patrzalem dokladnie, ale sprzedawca mowil, ze zebym sie nie zdziwil jak polknie 10l. Narazie nie narzekam, a bardzo duzzo jezdze
co do wydechu, a wsumie glownie chodzilo mi o katalizator , sprzedaje go bo jest sitkowaty, a wstawiam zwykla rure, przeglad bede mial zalatwiony, jakos pójdzie ;)

Szczesliwego nowego roku ;) wsumie troche pozno, wiec teraz zyczyl bym dojscia do siebie.