PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Mixowanie kluczem czyli jak robić czyste i płynne mixy


Bartek
19-12-2010, 14:05
Mixowanie wszystkich utworów zgodnie z naszym kluczem

Publikujemy w niniejszym artykule Teorie, program oraz jak to wygląda w praktyce...


Zacznijmy od początku...
Pewnie większość z was zastanawia się jak Dj'e światowego formatu takie jak (Dj Tiestio, Czy AvB) wykonują swoje mixy i dlaczego mamy taką dużą przyjemność z słuchania tego.

Jak wiadomo prawie wszystkie piosenki mają swoją specjalną tonację która jest ściśle powiązana z innymi utworami. Jeżeli chcemy dobrze połaczyć dane utwory należy wybrać taką tonację aby słuchacz nie odczuł różnicy między jednym a drugim utworem. W ten sposób tworzone są składanki czy albumy przez artystów światowego formatu.
W niniejszym artykule wyjaśnimy wam na czym to polega.

Na czym to polega ?
Metoda miksy o której pisaliśmy we wstępie nazywa się "Miksowaiem harmonicznym" (ang. Harmonic Mixing) i jest znana artystom na każdym kontynencie.
Jej główną zasadą jest łączenie podobnych kluczy tonacyjnych. Metoda ta umożliwia łączenie mixów w bardzo długie przejścia, jej kolejną zaletą jest wyeliminowanie starcia kluczy co powoduje że jest miła dla naszego ucha :)

Najlepiej sprawdza się miksowanie harmoniczne podczas tworzenia składanek oraz tworzenie setów radiowych czy promo miksó.

Czy warto miksować miksowaniem hramonicznym w klubach ?
To zależy głównie od gatunku muzycznego oraz od preferencji klubowiczów.
Wiadomo dla publiki nie gra się zawsze wg. klucza ale czasem można poszaleć za konsoletą a ludzie to dobrze przyjmą. Jeżeli gramy na imprezach to musimy ufać naszemu słuchowi oraz intuicji.
Nie mniej zalecamy wgłębić się w klucz i wykorzystać jego potęgę.

Jak miksować harmonicznie ?
Kluczem do sukcesu w miksowaniu harmonicznym jest: wiedza, znajomość danych utworów i dobór odpowiedniego klucza który współpracuje z danym utworem.

Do rzeczy !

Początkowo może wam przysporzyć problemów ale cały sekret tkwi w tym kluczy:

http://www.harmonic-mixing.com/Images/camelotSmall.jpg (http://www.harmonic-mixing.com/Images/camelotHarmonicMixing.jpg)

Powyższy obrazek prezentuje koło, na którym znajduje się klucz który jest przypisany do kawałka (od 1 do 12)
Miksujemy utwory które mają ten sam klucz. (8A +8A)


Jak poruszać się po kole
Nawet światowej sławy Dje korzystają z powyższego koła aby zagrać jak najlepiej swoje mixy.
Twój mix też może być perfekcyjnie zrobiony wystarczy że wybierzesz klucz który jest w pobliżu obecnie używanego. Jako przykład:
Nasz kawałek posiada klucz 8A (fiolet/róż). Klucze, które z nim współgrają to : 9A 7A oraz 8B. Zagraliśmy utwór który ma kod 8B, co dalej ? Dla 8B najlepszymi kluczami są 9B, 7B oraz znów 8A (poruszamy się po kole).
Dla 12A najlepszymi tonacjami są 11A 1A lub 12B
Uważaj !
Należy mixować tylko między zewnętrznymi okręgami oraz wewnętrznymi (7A do 7B) pamiętaj, że ta melodia przechodzi z Minor do Major ;).

TIPS
Poruszaj się zgodnie lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
Dla przykładu : 10A > 10A > 10B > 9B > 8B > 8A > 7A > 6A aby uzyskać w 100% harmoniczny mix.

Najlepsze programy
mixedinkey


Mixed In Key 2.5 (nowsza wersja 4.0 nie da się jej upiracić, jest płatna ~60$)
Zalety: dobiera klucze oraz bpm, tworzy baze danych utworów.


Mixmeister:


Źródła :
Tekst na podstawie "Miksowanie kluczem czyli jak robić czyste i płynne mixy by Rafael L" plus kilka przetłumaczonych zdań z Mixed In Key - Harmonic Mixing DJ Software (http://www.mixedinkey.com/)
Bartek dla www.4Clubbers.pl (http://www.4Clubbers.pl)

Dawca Mocy
19-12-2010, 14:19
ktos z wykształceniem muzycznym niekonieczie musi korzystac z tego co wyżej nam opisałeś :) większosć ,,dj'' na naszym forum go nie ma wiec napewno im sie przyda :p
troche ten rysunek podobny do koła kwintowego :p
to co wyzej kojarzy mi sie z harmonią w szkole muzycznej której nienawidze Xd
cium cium

greg_
19-12-2010, 17:23
Cieawa sprawa :)

WIELKIE dzieki za tutka.

Zaraz trzeba będzie sprawdzić to w rzeczywistości :)

Marisoli
19-12-2010, 18:29
NO fakt sporo to ułatwia aczkolwiek samym sprawnym uchem można określić klucze .
No i kolejna matematyka w muzyce . Jestem tylko ciekaw do czego to zmierza i czy w niedługiej przyszłości DJ nie zostanie czasem zastąpiony odpowiednim softem .

irrelevant
19-12-2010, 19:58
muzyka to matma i fizyka,
harmonia i wspolgranie to okreslone czestotliwosci wiec na dobra sprawe bez matmy ani rusz...
kazdy wykorzystuje dostepne srodki i wydaje mi sie ze nie ma co siedziec ciagle w dziupli ;p

greg_
19-12-2010, 20:25
samym sprawnym uchem można określić klucze .

Mi się wydaję że to dobry sposób by owe ucho wytrenować w odpowiednim odczytywaniu kluczy. Bitowanie to podstawa, a odpowiednia harmonizacja przejsc to juz wyższa szkoła jazdy - dlaczego by nie ujednolicić seta. Nikt nie karze mi grać określonych kawałków, ale przez taki klucz można lepiej chociażby ułożyć kawałki w kolejności.

DJ nie zostanie czasem zastąpiony odpowiednim softem .

Sam nie jestem entuzjastą całkowitej "cyfryzacji" tego fachu. Ale tu jednak nie gra soft, a człowiek. Za pomocą softu jedynie znamy i poznajemy klucze - dzięki temu w przyszłości człowiek nauczy sie klucza mniej więcej na pamięc.

Jak wyżej. W klubie liczy się spontan, a tu chodzi o nagranie typowego mixu: promo czy dla klubu.

Ja to traktuje jako kolejny rodział który pasuje poznać i tyle.

Dj Darell
19-12-2010, 21:46
Mi się wydaję że to dobry sposób by owe ucho wytrenować w odpowiednim odczytywaniu kluczy. Bitowanie to podstawa, a odpowiednia harmonizacja przejsc to juz wyższa szkoła jazdy - dlaczego by nie ujednolicić seta. Nikt nie karze mi grać określonych kawałków, ale przez taki klucz można lepiej chociażby ułożyć kawałki w kolejności.



Sam nie jestem entuzjastą całkowitej "cyfryzacji" tego fachu. Ale tu jednak nie gra soft, a człowiek. Za pomocą softu jedynie znamy i poznajemy klucze - dzięki temu w przyszłości człowiek nauczy sie klucza mniej więcej na pamięc.

Jak wyżej. W klubie liczy się spontan, a tu chodzi o nagranie typowego mixu: promo czy dla klubu.

Ja to traktuje jako kolejny rodział który pasuje poznać i tyle.
Kolega dobrze mówi:) W Klubie nie ma dobrego zaststosowania gdy sie gra cała impreze:) jedynie godzinnego seta.

Freaksane
20-12-2010, 22:42
Bardzo fajny tutorial :) Ciekawie napisane.
Mysle, ze jest to przydatne nawet jako cwiczenie odnosnie doboru kawalkow. Warto kojarzyc, co z wlasnej biblioteki do czego dobrze siada, a co sie w ogole gryzie i lepiej nie probowac.. ;)
Oczywiscie nie wszystko sprawdzi sie na imprezie, poniewaz, wiadomo, publika bywa rozna i kaprysna, ale jesli chodzi o nagrywanie setow do posluchania - jak najbardziej dobra rzecz.
Zczaje sobie ten program, nic mi nie zaszkodzi, a moze warto zobaczyc, co on oferuje :)
Takze dzieki za to ^^

INTEL
21-12-2010, 16:22
L jesteś wielki :)
Myślałem, że umiem dobrze mixować, a nawet nie miałem pojęcia o tym, że w djingu występuje takie pojęcie jak harmonizacja.
Przyswojenie sobie tego tutoriala będzie napewno dużym krokiem w mojej "djskiej karierze".
WIELKIE dzięki.
pozdrawiam

Royalle
21-12-2010, 22:24
ktos z wykształceniem muzycznym niekonieczie musi korzystac z tego co wyżej nam opisałeś :) większosć ,,dj'' na naszym forum go nie ma wiec napewno im sie przyda :p
troche ten rysunek podobny do koła kwintowego :p
to co wyzej kojarzy mi sie z harmonią w szkole muzycznej której nienawidze Xd
cium cium

wykształceniem muzycznym ?

Angelo SkyLine
15-01-2011, 20:23
No ale jak poznać dany klucz?
skąd mam wiedzieć jak dany klucz brzmi

irrelevant
16-01-2011, 00:07
klucze są w mixmeisterze oraz w programie do ktorego podalem link...
ten soft jest do rozpoznawania tonacji utworu

Piaszeczki
16-01-2011, 12:09
Świetna sprawa! Dzięki wielkie! Dużą satysfakcję sprawia mi to że mogę dowiedzieć się jeszcze tak ciekawych rzeczy o mixowaniu :)

Angelo SkyLine
16-01-2011, 13:26
klucze są w mixmeisterze oraz w programie do ktorego podalem link...
ten soft jest do rozpoznawania tonacji utworu

no dobra.. czyli bez tego programu nie rozpoznam :P tak?

FazZi85
16-01-2011, 14:11
Rafael L @ troszkę tam przesadziłeś pisząc o duszy bo, tego nie możesz włożyć w muzykę, bo dusza należy tylko do człowieka który żyje na ziemi, a później ta dusza może być zabrana do boga lub przez czeluści piekielne.
Powinieneś napisać troszkę inaczej znaczy wkłada się w te mixy sety swoje maximum zapału/chęci by wypadło jak najlepiej się przyjęło innym.

Poza tym to dobrze i ładnie opisane jest i przedstawione.
Ale zresztą przecież wszystko musi mieć jakiś tam klimat oraz spójność.
Tylko czasem bywa tak że dana nuta ludziom może się nie podobać więc wtedy trzeba swój błąd naprawić w jakiś sposób poprzez mianę nutki, zreszta to zalezy od dja.

Marsoli @ tak masz racje soft niedługo wyprze chyba dja całkiem, bo już są programy w które wrzuca się nutki same sie one mixują lub łączą. (winamp, virtual dj itp. itd.)
Ale wydaje mi się że zawsze będzie jakaś tam osoba która będzie stała za tym, aby przypilnować to jakoś ;) więc może nie do końca

Dj MihasH
18-01-2011, 12:31
Fajnie to opisałeś ale i tak nie za bardzo kumam o co chodzi

Matan Zajcev
18-01-2011, 22:02
Świetna sprawa! Dzięki wielkie! Dużą satysfakcję sprawia mi to że mogę dowiedzieć się jeszcze tak ciekawych rzeczy o mixowaniu :)

Dużą satysfakcję to by ci sprawiło dobre miksowanie na słuch, tak jak to się kiedyś robiło, bez pomocy żadnych programów itp.

irrelevant
18-01-2011, 22:51
Rafael L @ troszkę tam przesadziłeś pisząc o duszy bo, tego nie możesz włożyć w muzykę, bo dusza należy tylko do człowieka który żyje na ziemi, a później ta dusza może być zabrana do boga lub przez czeluści piekielne.
Powinieneś napisać troszkę inaczej znaczy wkłada się w te mixy sety swoje maximum zapału/chęci by wypadło jak najlepiej się przyjęło innym.
skoncz pie7777lic i czytaj miedzy wierszami.

co do softu... wypiera i wyprze on obecna technologie.
mix na sluch ? ok spoko, jasne... chodzi tu o skladanki i kompilacje a przyjemniej sie slucha spojnosc dzwiekow.

no dobra.. czyli bez tego programu nie rozpoznam :P tak?
po polsku napisalem

Walu
18-01-2011, 23:22
No ale jak poznać dany klucz?
skąd mam wiedzieć jak dany klucz brzmi

Nie rozumiesz, ze nie jest wazne jak ktory klucz brzmi? Wazne jest to, zeby mixowane kawalki pasowaly do siebie, koniec.

no dobra.. czyli bez tego programu nie rozpoznam :P tak?

Najlepiej kawalki dobiera sie w glowie, a sprawdza to w sluchawkach. To slychac, czy do siebie pasuja i czy sie nie gryza, gdy nalozysz jeden na drugi, albo nawet posluchasz rownolegle kazdego osobno na zmiane. Program to glupia maszyna, ktora nie moze zmieniac tego, co jej nakazano robic. Moze sie mylic. A Ty, zakladajac, ze bez tego nie dobierzesz dobrze kawalkow, bedziesz klepal liche mixy, bo tak program pokazal. Nie mowie, ze nie jest to przydatne, ale jak mawia moj kumpel "ucho > reszta". Potem spojrzysz na te literki i cyferki i ominiesz jakies zajebiste zestawienie, bo kolorowe kółko mowi, ze to nie pasuje. Z glowa trzeba korzystac z takich wynalazkow, to ma byc dodatek, a nie podstawa.

DJ GORO
19-01-2011, 13:39
Mi jak najbardziej ta metoda pomogła i wiem jak się stosuje ten cały klucz, w innym przypadku przejścia wydają się takie dziwne. Dzięki - pozdrawiam DJG :)

Kamis
19-01-2011, 13:41
misowanie kluczem hmm o takim czymś jeszcze nie słyszałem były / są miksery , payery itp ale miks kluczem ? ? czego to ludzie nie wymyślą ;O

Piaszeczki
19-01-2011, 20:25
Dużą satysfakcję to by ci sprawiło dobre miksowanie na słuch, tak jak to się kiedyś robiło, bez pomocy żadnych programów itp.



Nie rozumiem do czego pniesz w tym momencie.

Rozróżniaj satysfakcję z mixowania a z przyswojenia wiedzy na ten temat.



Walu wszystko powiedział. Z takich rzeczy korzysta się z głową. Podstawą jest dobry słuch a nie wzrok ;]

Nie zmienia to jednak faktu ze wszystko jest dla ludzi. Nie róbcie z tego jakiegoś shitu który niszczy wzorzec prawdziwego DJ-a. Ja tak o tym nie sądzę. Powtarzam, świetna sprawa że ktoś taki baYer wymyślił.

Śledzio
19-01-2011, 21:22
Hmmmm...ciekawe, nie słyszałem o tym ;) właśnie skanuje wszystkie nuty z tego miecha, i zobacze jak to się klei w realu :)
EDIT: Coś w tym musi być, bo rzeczywiście jakoś to się ładniej kupy trzyma :)

Don Madis
19-01-2011, 22:17
Po komentarzach widać że rzeczywiście 90% "DJów" mixuje na "pałe" a Ci którzy tego nie rozumieją po tak szczegółowym toutorialu chyba w ogóle nie powinny sie zabierać za DJke ;p Oczywistą sprawą jest że każdy utwór ma swoją tonację czyli tzw. klucz która zazwyczaj w pierwszych taktach jest jednostajna a dopiero potem ulega zmian. Oczywiście nie jest to reguła bo niektóre utwory zaczynają i kończą się samymi drum loopami gdzie zjawisko tonacji nie występuje albo od samego początku tonacja nie opiera się na jednej nucie. Dobranie utworów jest sztuką do której niezbędny jest dobry słuch, czasami np. w klubie podczas imprezy przez przypadek można zmiksować dwa numery w ten sposób, że "siadają" ze sobą idealnie i jeśli trafimy na te same tonacje można grać motyw z jednego utworu na drugim tworząc coś niezwykłego. W muzyce jednak nic nie jest regułą więc nie jest powiedziane że utwór z inną tonacją C nie będzie pasował do G itd. Najgorzszy efekt jest wtedy, gdy trafiamy na tonacje obok siebie czyli załóżmy miksujemy numer z tonacją D i dogrywamy do niego numer z tonacją #D lub E lub #C albo C. Z pewnością dla ludzi po szkole muzycznej nie jest problemem wyobrażenie sobie jaki dźwięk powstaje po wciśnięciu dwóch klawiszy obok siebie na fortepianie - w miksowaniu seta jest dokładnie to samo. Oczywiście nawet przygotowując seta raczej ciężko jest zagrać wszystkie utwory w tej samej tonacji dlatego wszystko objaśnia nam to piękne, kolorowe kółeczko z pierwszej strony ;) Dla niedowierzających i tych którzy nie rozumieją dalej o co chodzi polecam spróbować zmiksować razem:

Above & Beyond - Home (A&B Club Mix) z Alex Morph feat. Katie Marne - Spirit (Daniel Kandi Remix) lub odwrotnie

albo

Beyonce & Jay-Z - Deja Vu (Freemasons Remix) z Beyonce & Shakira - Beautiful Liar (Freemasons Remix) lub odwrotnie jednak w tym przypadku najlepiej wychodzi w tej kolejności co napisałem.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje że rozjaśniłem troszkę temat tym którzy nie rozumieli ;)

deejay lolek
19-01-2011, 22:47
Zacząłem się tym bawić i jak narazie działa bez zarzutu :)
Dzięki wielkie Rafael :)

irrelevant
19-01-2011, 22:48
bardziej jest to skierowane dla ludzi ktorzy tworza kompilacje i skladanki niz do samych djow, ktorzy oprocz odpowiedniego doboru musza patrzec na reakcje ludzie ktorzy bawia sie pod nimi...

Andzelo
20-01-2011, 09:53
dzięki Rafael przyda się

Bricksky
20-01-2011, 15:59
Dobra sprawa z tym jest, napewno będę używał na MixMaistrze ;)

DJModeno
20-01-2011, 19:15
dlaczego nie widze linków choć jestem zalogowany ?

zeby nie było off topa to dodam ze bardzo fajna sprawa z tym. Jeśli uda mi się pobrac jakiś program to na pewno wykorzystam.

pekijwr
20-01-2011, 20:04
jak dla mnie do setów świetna sprawa :D zaraz sobie wydrukuje te kółko i z czasem się nauczę na pamięć ;) wielki browar za ten temat dla Rafaela

michabu
22-01-2011, 14:49
Nie działa mi ten program, o co chodzi? Kto mi pomoże?
Z tego co opisujecie to się bardzo przyda.

Gruszkovy
26-01-2011, 08:23
jak dla mnie do setów świetna sprawa :D zaraz sobie wydrukuje te kółko i z czasem się nauczę na pamięć ;) wielki browar za ten temat dla Rafaela


chyba najglupsza odpowiedz jaka przeczytalem w tym temacie... kolor zapamietac mozna po pierwszym rzucie oka to raz..

A po drugie co Tobie da nauczenie sie kola jak nie znasz danego klucza utworu...

Widac jak czytales ten temat.

__________________________________

Ja osobiscie powiem ze czytalem kiedys o tej metodzie lecz nie bylem wtedy nia zainteresowany i nawet czytac mi sie nie chcialo, ale dzieki za odswierzenie pamieci bo teraz na pewno sie przyda i dobrze sie czegos takiego dowiedziec i wiedziec ze cos takiego jest.
Na pewno jest to duuuza pomoc dla wielu djow i pseudo djow chociaz dziwi mnie ze "NIKT" z djow ani mixmasterow nie napisal ,,metoda mi znana" i wychodzi ze mamy slaby poziom tutaj. Jeszcze raz moje podziekowania w Twoja strone za ta rade. Pozdrawiam



Edit:

Nie działa mi ten program, o co chodzi? Kto mi pomoże?
Z tego co opisujecie to się bardzo przyda.

W jakim sensie nie dziala?

michabu
26-01-2011, 09:52
Przy uruchamianiu zainstalowanego programu wyskakuje informacja:
To run this application, you first must install one of the following versions of the .NET Framework V2.0.50727.
Contact your application publisher for instructions about the appropriate version of the .NET Framework.

OK. I druga informacja:
Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000142). Kliknij ok aby zakończyć aplikację.

Czy może mi ktoś pomóc bo słaby jestem z angielskiego.

Lionex
26-01-2011, 12:59
Skorzystałem z tego, co prawda umiem już sam odpowiednio dobrać kawałki ale niezła sprawa z tym programem, czasami się nim wspomagam. ;)

R-HEAD
26-01-2011, 13:52
Ja usłyszałem o tej opcji ok 2 lat temu. Natknąłem się w necie. Bardzo fajna i przydatna sprawa, aczkolwiek zauważyłem że ta opcja działa dosyć fajnie jak gramy TRANCE. Używam wersji 2,5 i działa w 100%. Jakiś czas temu znalazłem skrakowaną wersję chyba 3.0, ale po zainstalowaniu programu i przekonwertowaniu utworu pokazana była tylko wartość BPM niestety bez klucza...

Gruszkovy
26-01-2011, 17:03
Przy uruchamianiu zainstalowanego programu wyskakuje informacja:
To run this application, you first must install one of the following versions of the .NET Framework V2.0.50727.
Contact your application publisher for instructions about the appropriate version of the .NET Framework.

OK. I druga informacja:
Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000142). Kliknij ok aby zakończyć aplikację.

Czy może mi ktoś pomóc bo słaby jestem z angielskiego.

Pierwszy problem polega na braku NetFramework'a 2.0 jak widac a drugi wynika z tego ze albo masz slabego kompa. Ale zawirusowanego ktory powyzeral Ci juz pliki WIN. Chociaz tak mi sie wydaje bo mialem podobny problem jak ten drugi tylko u mnie byl (0xc0000135). ;x

michabu
27-01-2011, 08:50
Dzięki pomogło, zainstalowałem tego netframeworka i uruchomiłem bez problemu. Ale teraz jak otworzyłem program to w jaki sposób mam dodać do niego muze. Robie add fille, utwór wchodzi, ale obok wyskakuje napis: key problem: input file could not be opened. Chyba że robi się to inaczej? Nigdy nie mialem takich problemów z żadnym programem. Chyba że mam zawirusowanego lapka już, jak wspomniałeś wcześniej.

R-HEAD
27-01-2011, 20:10
Dzięki pomogło, zainstalowałem tego netframeworka i uruchomiłem bez problemu. Ale teraz jak otworzyłem program to w jaki sposób mam dodać do niego muze. Robie add fille, utwór wchodzi, ale obok wyskakuje napis: key problem: input file could not be opened. Chyba że robi się to inaczej? Nigdy nie mialem takich problemów z żadnym programem. Chyba że mam zawirusowanego lapka już, jak wspomniałeś wcześniej.


Zaraz po uruchomieniu programu wrzucasz cały folder z muzyką na okno tam gdzie jest napisane "No files currently selected" po załadowaniu klikasz "Start Processing" i program analizuje utwory.

Potem jak program przeanalizuje każdy utwór- oblicza bpm oraz nadaje klucz

Ja tak robię i jest ok

klikasz "Browse Collection" i tam masz całą swoją muzę z BPM i kluczami

Pozdrawiam:piwo::piwo::piwo:

michabu
28-01-2011, 09:01
NO to czyli jutro "Format C" :P
Daje tak jak mówisz, analizuje mi, ale później jak dam Browse Collection to nic nie ma a w folderze gdzie była muza przerobiło mi utwory na wav. Są podwójne wav i mp3.

Wasowicz
28-01-2011, 12:36
NO to czyli jutro "Format C" :P
Daje tak jak mówisz, analizuje mi, ale później jak dam Browse Collection to nic nie ma a w folderze gdzie była muza przerobiło mi utwory na wav. Są podwójne wav i mp3.


jesli wlaczysz program to wrzucasz ile chcesz utworow chocby najezdzajac nimi do programu. Kliknij start processing i poprostu badz cierpliwy bo zanim znajdzie wszystkie klucze to troche minie. Pliki wav sie tworza ale tylko jeden ktory sie zamienia za kolejny utwor i tak po kolei az poda ci wszystkie klucze. Sprawdz i daj znac.

joni001
28-01-2011, 13:28
dlaczego nawet po zalogowaniu nie widze linkow ? czy mozesz ktos je wrzucic po raz 2 ?

Gruszkovy
28-01-2011, 14:41
dlaczego nawet po zalogowaniu nie widze linkow ? czy mozesz ktos je wrzucic po raz 2 ?

troche techniki i czlowiek sie gubi...

http://www10.zippyshare.com/v/2710620/file.html

prosze bardzo.

pekijwr
28-01-2011, 16:22
NO to czyli jutro "Format C" :P
Daje tak jak mówisz, analizuje mi, ale później jak dam Browse Collection to nic nie ma a w folderze gdzie była muza przerobiło mi utwory na wav. Są podwójne wav i mp3.

miałem taki sam problem ;P ale odkryłem że robiło się tak jak skanowałeś folder który miał nazwę z polskimi znakami :D pokasuj polskie znaki i zeskanuj ... u mnie pomogło ;)

michabu
29-01-2011, 11:15
Robię tak jak mówicie, analizuje utwory, potem pisze że znajde je w Browse Collection, zaglądam a tam nic nie ma. Pisze tylko Defaul colection. A folder mam bez polskich znaków, zmieniałem nawet nazwy, sam juz nie wiem o co chodzi.

Gruszkovy
29-01-2011, 15:36
Robię tak jak mówicie, analizuje utwory, potem pisze że znajde je w Browse Collection, zaglądam a tam nic nie ma. Pisze tylko Defaul colection. A folder mam bez polskich znaków, zmieniałem nawet nazwy, sam juz nie wiem o co chodzi.

nie wrzucaj calego folderu... zaznacz pare utworow i przenies je na program i opusc. I cieprliwie poczekaj pare minut w zaleznosci ile utworow na raz wrzucisz. I powinny sie po prawej stronie w programie obok utworu pokazac klucz i tempo.

demo512
31-01-2011, 11:43
Kurde, dzięki wielkie za tego tutka, naprawdę mi pomógł. Wszystkim polecam. Pozdro 4all :D

AdOne
01-02-2011, 19:54
Wielkie dzięki , programik naprawdę pomocy :) a istnieje takie coś jak zmiana klucza czyli np utwór 6A zrobić do 7A, 7B? :P

michabu
02-02-2011, 17:03
Witam ponownie. Zrobiłem format c, mam XP SP3, zainstalowałem program na nowo i dupa. Jakiś błąd windows przy uruchamianiu i nawet nie otwiera programu. Więc zainstalowałem frameworka. Uruchamia mi teraz program i wrzucam utwory, foldery, analizuje, pisze że są dostepne w browse collection. zaglądam tam i nic nie ma :(. Zainstalowałem program na innym kompie na win 7, odpalam i git - wszystko chodzi. Nie mam pojęcia co mojemu kompowi brakuje? W każdym razie program super, zaczynam skladać seta.

Panowie nowe fakty.
Nie dał mi spokoju mój lapek.
Skopiowałem muze na dysk C i działa. Z pulpitu lub z dysku zewnętrznego nie działało jak opisywałem wyżej. Tylko jest mały problem bo pokazuje mi wyniki nie w kodzie np: 10A tylko pisze np: B minor.
Co z tym zrobić? na drugim lapku bez żadnych zmian ustawień było normalnie. Oco kaman teraz?

michabu
03-02-2011, 19:11
Mam kilka utworów co mają kod G-flat minor. Co teraz, nie ma tego na kole.

Walu
03-02-2011, 19:22
to straszne, usun je najlepiej, pewnie sa zawirusowane

michabu
03-02-2011, 21:14
Człowieku przeczytaj sobie najpierw o co mi chodziło wyżej a potem się wypowiadaj.

Walu
03-02-2011, 22:19
chodzilo Ci o to, zeby program odwalil za Ciebie fuszerke, jednakze nie spodobalo mu sie to i postanowil Ci utrudnic zycie, bo widzi, ze nie rozumiesz o co w tym chodzi

No ale jednak postaram sie Ci pomoc i w takim wypadku polece wlozenie plyty z problematycznym kawalkiem do odtwarzacza, wcisniecie play i sluchanie. Sluchanie, az skojarzysz w glowie, co moze do tego pasowac. Nie gadaj, ze jak nie ma kompa, to seta nie ugrasz....

michabu
04-02-2011, 16:45
To Ja widzę że nie wiesz o co chodzi. Postaram ci się to wytłumaczyć po ludzku.
PO problemach z moim laptopem w końcu zaczął mi działać ten program lecz nie działa do końca tak jak ma działać co opisałem wyżej. Zmieniałem ustawienia a dalej pokazuje nie tak jak powinno i w tym jest problem a nie w tym że grać nie potrafię. Interesuje mnie dziwne działanie programu, bo jeżeli ktoś dał do tego koło z tonacjami (d-mol, c- dur itd.) to dlaczego jak mi wyświetliło to co mi wyświetliło to tam tego nie ma? Czy to problem komputera? czy po prostu wszystkich tonacji nie ma w kole. A że za moich czasów nie było komputerów w szkołach a w domach u co nielicznych jakieś amigi to mam braki z tejże wiedzy. Dlatego skrupulatnie to tutaj opisywałem oczekując mądrej odpowiedzi. Kilka podpowiedzi otrzymałem i jak na razie były przydatne, oprócz twoich.
Nie w tym rzecz że zgrać kawałków nie potrafię bez tego programu ale oto że jest to dla mnie nowe doświadczenie i z tym nigdy nie miałem do czynienia, a może to się okazać przydatne.

irrelevant
04-02-2011, 18:19
po dlugiej i zacnej wymianie zdan na sb z veenomsem stwierdzil, ze moze chodzic o wszystkie tonacje G...
nie wiem, wszystkie g pasuja danemu kluczowi ? innej teorii nie ma, sprawdz czy mniej/wiecej slychac plynnosc miedzy poszczegolnymi G

DJ GORO
04-02-2011, 19:51
Wielkie dzięki , programik naprawdę pomocy file:///C:/Users/DEEJAY%7E1/AppData/Local/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gifa istnieje takie coś jak zmiana klucza czyli np utwór 6A zrobić do 7A, 7B? file:///C:/Users/DEEJAY%7E1/AppData/Local/Temp/msohtml1/01/clip_image002.gif

Nie ma takiej opcji każdy utwór ma swoją tonację i nie da jej się zmienić.

Mam kilka utworów co mają kod G-flat minor. Co teraz, nie ma tego na kole.

G-flat minor to jest 11A

PS. Jeżeli skanujecie nuty w folderze to w samym folderze mają być same MP3 bez żadnych innych plików w innym przypadku folderu nie przeniesie do Browse Collection. Program w 100% nadaje się tylko do tworzenia kompilacji i setów – jest the best.

michabu
04-02-2011, 20:08
Na pewno wszystkie G do siebie nie będą pasowały bo G-dur a g-mol to całkiem co innego. Czy się zgraja utwory nie wiem sprawdzę. Ale bardziej mnie interesowało dlaczego tego nie ma . G-flat minor to chyba tonacja gis mol. Wyczytałem że pokrewna tej tonacji jest gama h-dur, której tu też nie ma. Wyczytałem tez że te tonacje sa bardzo rzadko w muzyce używane więc dlatego ich chyba nie ma na kole.
A czy to 11A to do końca raczej nie bo to tylko jedna nuta która by odpowiadała tej tonacji (klawisz na pianinie Ges i Fis).

Dirty Sound!
06-02-2011, 19:06
Nie da sie upiracić mowisz ?
Łapcie tutaj Mixed in key 4.0

INSTRUKCJA:
1.Instalujemy plikiem: MixedInKey_4.0.1.3
2.Wchodzimy w folder Fix MIK4.0.1.3 i odpalamy z uprawnieniami administratora plik Fix_MIK4.0.1.3.exe
3.Klikamy Fix Mixed in Key 4.0
4.Wybieramy sciezke gdzie zainstalowalismy Mixed in Key 4.0
5.Odpalamy nasz program Mixed in Key 4.0
6.Wpisujemy dowolny 17 liczbowo-cyfrowy klucz
7.Cieszymy sie programem !



PS.Pomogłem ? Daj Thanks

PS 2. Polecam MixMeister Pro 6

PRiDE
07-02-2011, 21:04
wszystko fajnie, ale nie pokazuje mi kluczy ;)

borek2
10-02-2011, 14:13
Super poradnik, od teraz będę go stosował w swoich promo setach!

SchizeQ
10-02-2011, 15:47
Fajna sprawa jesli(jak juz wczesniej bylo wspomniane) gra sie trance ;) z innymi gatunkami niekoniecznie sie to przyda :)
Ale według mnie duzo wieksza frajda jest kiedy polegamy na wlasnej znajomosci utworów, albo robimy to metodą prób i błędów. Ja wole posiedziec dluzej nad tracklistą ale byc zadowolonym z siebie ze efekt koncowy jest jaki jest niz wrzucic kawałki do analizy i miec "gotowe" :)

marxam
17-02-2011, 19:31
Bardzo przydatne.
Dzięki !

Party vs. Stylez
17-02-2011, 20:53
No super sprawa, dzieki ; )

Satellite Vision
12-03-2011, 20:29
Mam problem z ta wersja 4.0 bo nie pokazuje mi kluczy tylko na dole wyskakuje cos takiego: Analyzed files are now available in Browse Colection. You can select result and press Delete to clear the queue
wiecie może o co chodzi ??

irrelevant
12-03-2011, 21:31
boze.
skopiuj to sobie w translator googli i zrozumiesz.

parzyk86
16-03-2011, 17:05
dziekuje za tutoriala :)

tilek91
18-04-2011, 19:10
ej no czekajcie ! może i przydatne :) ale jeśli Dj zna utwory ,które gra (a powinien),to wie jakie mają dźwięki tonacje ,i co do czego będzie pasować :) Program moze i dobry to potestowania ale żeby całe życie z nim.
Lepiej postawic na swoje własne ucho ;)

Co do tworzenia PROMO bądź seta dla clubu, moze i dobre. Ale czy to z drugiej strony nie jest oszukiwanie własnego siebie?
Nie zapamięta sie wszystkich utworów czy to jest 1A czy 1B czy moge je zmiksowac (zgodnie z kluczem), dlatego uwazam ze słuch i znajomosc tego co sie gra to wazniejsze :)

Mattheo
21-04-2011, 12:16
Ma ktoś wersje na MAC OS X? Chce przetestować jak to działa ;)

Damzi2P9
21-04-2011, 19:12
Ma ktoś wersje na MAC OS X? Chce przetestować jak to działa ;)



prosze bardzo Mixed In Key - Harmonic Mixing DJ Software (http://www.mixedinkey.com/) tam jest na Maca ;) pozdrawiam papa

lusa
03-05-2011, 18:07
Virtual DJ od wersji 6 też pokazuje klucze, domyślnie w postaci np. C#m ale po dwukrotnym kliknięciu również w formacie 8A itd. ;] (bynajmniej w wersji 7 pro)

_cHomik_
07-05-2011, 13:35
ciekawe, sciagne sobie i przetestuje :) wydaje sie byc ciekawe

Escar
07-05-2011, 19:43
Mi może przejście nie zawsze wyjdzie, ale jakoś opanowałem to bez tutoriali żadnych. :)

Maite Radar
05-06-2011, 21:03
program raz działa dobrze, raz nie...
ściągnąłem wersję z linku w temacie i czasem działa, zwykle nie.
A do tego każdą przeanalizowaną nutę DUBLUJE!

PRZYKŁAD:
http://iv.pl/images/01652401885364841836.jpg

Ktoś wie czemu?
P.S. Dzisiaj przez godzinę próbowałem przeanalizować pliki, skutek marny bo nic nie działa (0 plików w katalogu...) :]

SojkaPL
05-06-2011, 21:49
Jak dla mnie to za bardzo przekombinowane...
Do nagrania audycji np czy promo mixa może się to przydać, ale do grania live nie bardzo. I ogólnie wiedza bardziej potrzebna dla mashupowców. Ja jestem zdania, że to DJ ma dobierać repertuar a nie program. Co z tego, że program dobierze utwory dobrze tonacyjnie skoro nie będą stylowo do siebie pasować...

PlayCue
06-06-2011, 14:09
Trzeba wypróbować:)
Chociaż jestem za tym, żeby wszystkiego próbować na słuch, bez żadnych wspomagaczy:)

Artheon
06-06-2011, 15:13
program raz działa dobrze, raz nie...
ściągnąłem wersję z linku w temacie i czasem działa, zwykle nie.
A do tego każdą przeanalizowaną nutę DUBLUJE!

PRZYKŁAD:
http://iv.pl/images/01652401885364841836.jpg

Ktoś wie czemu?
P.S. Dzisiaj przez godzinę próbowałem przeanalizować pliki, skutek marny bo nic nie działa (0 plików w katalogu...) :]

Wrzuc muzyke do folderu, ktory ma krotszy adres docelowy np.E: \muzyka\
i przeskanuj. Sądze, ze bedzie Ci dzialalo.

DjKaczi
06-06-2011, 19:44
Sorry bardzo ... nie bójcie głowy ani nie panikujcie... soffty nie wejdą w grę dj ... tak są vdj i tak dalej.... ale w konsolach nie ma sync i nigdy nie będzie... jedynie co to są dobre teraz liczniki bpm ..... A tak po 2 producencji nie będą tworzyli aż takiego sprzetu gdzie jest sync i wogle bo dj wogle by nie było....i wogle na samo myślenie wydaje sie to ze to jest pojeb.

Produncencji wyczesnieli max... jedynie pioneer będzie dawał nowe obudowy oświetlenia .... robił wiekszę loopy itd ... ale nigdy sync i wskaznikwó :P

DjQcyk
07-06-2011, 14:59
Nie będzie sync ? ....

Ależ uwierz mi żę będą:) Kto by kiedyś pomyślał o takim czymś jak licznik bpm ... ;]

DjKaczi
07-06-2011, 16:05
bpm było i będzie... za czasów gramców też było bpm opisywanie... chodzi mi o to że praktycznie na każdym pudelku było napisane w jakim tempie jest to nagrane
.

SojkaPL
07-06-2011, 17:31
Oczywiście, że będzie SYNC (niestety). Producenci sprzętu tylko kombinują nad nowymi wynalazkami, byle jak najwięcej bajerów wcisnąć i zarobić. Myślą, że wprowadzą coś innowacyjnego a tak na prawdę niszczą DJing...

DjKaczi
07-06-2011, 18:36
Powino nie być .... a jak będzie to .... żeby nie kusiło to się wyje.... klawisz sync i zaklęli klejem... także nię będzie

Matt S.
07-06-2011, 18:41
Tutek bardzo fajnie napisany ;]
Trzeba sprawdzić jak to działa ; D

lukaszlbn88
09-06-2011, 10:23
Przeanalizowałem jeden katalog - około 40 utworów.
Sama analiza jest ok, ale mimo że utwory mają taki sam klucz, to zgadza się on w refrenach, a same gatunki oraz ogólnie utwory posiadające ten sam klucz nie pasują do siebie.
Moja opinia - dla mnie nieprzydatne - samemu lepiej, znając dobrze swoje utwory dobierzesz który do którego pasuje.

Rollers
12-06-2011, 13:40
Wielkie dzieki za tuta napewno cos sie z niego dowiem i naucze:) Napewno warto z tego skorzystać.

Artheon
16-06-2011, 15:06
Przeanalizowałem jeden katalog - około 40 utworów.
Sama analiza jest ok, ale mimo że utwory mają taki sam klucz, to zgadza się on w refrenach, a same gatunki oraz ogólnie utwory posiadające ten sam klucz nie pasują do siebie.
Moja opinia - dla mnie nieprzydatne - samemu lepiej, znając dobrze swoje utwory dobierzesz który do którego pasuje.

Ten program nie jest idealny. Gdy ja robię seta przy jego pomocy, to nie zawsze utwory o tej samej tonacji bedą ze sobą świetnie grały - to jest w koncu tylko algorytm.

Poniżej są dwa sety wykonane przy pomocy tego programu, według mnie całkiem fajny efekt wyszedł.

http://www.4clubbers.com.pl/promo-mix/640513-king-arthur-exclusive-sounds.html

http://www.4clubbers.com.pl/promo-mix/674551-king-arthur-harmonic-mix.html

Thomas Grand
16-06-2011, 20:10
Bardzo fajny poradnik.
Dzięki wielkie. :piwo:

Dymas
17-06-2011, 12:21
Mnie również się przydał, aczkolwiek mixed in key nie chcial dzialać na moim komputerze.

Polecam w jego miejsce Rapid Evolution, działa tak samo i jest za darmo dostępny w sieci.

pozdrawiam:)

T B
18-06-2011, 10:46
Znana metoda. Jest bardzo przydatna przy tworzeniu wszelkich promowek. Mozna dzieki niej mashupowac po kilka kawalkow na raz w secie. Z tym ze nadaje sie tylko do trance sie nie zgadzam. Co stoi na przeszkodzie by mixowac w kluczu electro house np ? Nic :)

Piaszeczki
18-06-2011, 13:16
Testowałem na House i Trance.

W house zdecydowanie łatwiej dobrać tonacyjnie utwory, praktycznie co drugie przejście przy pomocy klucza wygląda cacy.

Z trance już jest troszkę inaczej. To taki gatunek w którym zdecydowanie trzeba wysilić się za konsolą żeby ułożyć dobrego seta. Korzystając z klucza można uzyskać naprawdę dobre efekty.


Ten program to nie jest jednak metoda na super seta. Klimatu techniką nie zastąpimy ;] A o klimat głównie chodzi ;]

armin100
26-06-2011, 16:05
Programik świetny ale idealny nie jest. Mam 2 pytanka co do niego tj po 1 co zrobić gdy program dubluje kawałki (robi z nich wawy) i 2 co zrobić gdy po tym całym skanowaniu wyjdzie mi klucz którego nie ma w kole mi wyszło np A sharp minor

Yoshimitsurek
03-07-2011, 12:10
Po komentarzach widać że rzeczywiście 90% "DJów" mixuje na "pałe" a Ci którzy tego nie rozumieją po tak szczegółowym toutorialu chyba w ogóle nie powinny sie zabierać za DJke ;p Oczywistą sprawą jest że każdy utwór ma swoją tonację czyli tzw. klucz która zazwyczaj w pierwszych taktach jest jednostajna a dopiero potem ulega zmian. Oczywiście nie jest to reguła bo niektóre utwory zaczynają i kończą się samymi drum loopami gdzie zjawisko tonacji nie występuje albo od samego początku tonacja nie opiera się na jednej nucie. Dobranie utworów jest sztuką do której niezbędny jest dobry słuch, czasami np. w klubie podczas imprezy przez przypadek można zmiksować dwa numery w ten sposób, że "siadają" ze sobą idealnie i jeśli trafimy na te same tonacje można grać motyw z jednego utworu na drugim tworząc coś niezwykłego. W muzyce jednak nic nie jest regułą więc nie jest powiedziane że utwór z inną tonacją C nie będzie pasował do G itd. Najgorzszy efekt jest wtedy, gdy trafiamy na tonacje obok siebie czyli załóżmy miksujemy numer z tonacją D i dogrywamy do niego numer z tonacją #D lub E lub #C albo C. Z pewnością dla ludzi po szkole muzycznej nie jest problemem wyobrażenie sobie jaki dźwięk powstaje po wciśnięciu dwóch klawiszy obok siebie na fortepianie - w miksowaniu seta jest dokładnie to samo. Oczywiście nawet przygotowując seta raczej ciężko jest zagrać wszystkie utwory w tej samej tonacji dlatego wszystko objaśnia nam to piękne, kolorowe kółeczko z pierwszej strony ;) Dla niedowierzających i tych którzy nie rozumieją dalej o co chodzi polecam spróbować zmiksować razem:

Above & Beyond - Home (A&B Club Mix) z Alex Morph feat. Katie Marne - Spirit (Daniel Kandi Remix) lub odwrotnie

albo

Beyonce & Jay-Z - Deja Vu (Freemasons Remix) z Beyonce & Shakira - Beautiful Liar (Freemasons Remix) lub odwrotnie jednak w tym przypadku najlepiej wychodzi w tej kolejności co napisałem.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje że rozjaśniłem troszkę temat tym którzy nie rozumieli ;)
fakt, idealne przejście!! świetne

co do programu, pewnie jest przydatny, ale mi nawet nie działa, ciągle jakiś error

andrzej1988
11-08-2011, 16:10
A nie jest to trochę tak, że jak się zmienia tempo o kilka bpm to zmienia nam się również tonacja nieco? Zakładając oczywiście że nie używa się master tempo;) Jeżeli rzeczywiście tak jest, to jest jakaś reguła, która mówi o tym jak zmienia się tonacja w stosunku do zmiany tempa?

ksywa812
13-08-2011, 14:19
ktos z wykształceniem muzycznym niekonieczie musi korzystac z tego co wyżej nam opisałeś :) większosć ,,dj'' na naszym forum go nie ma wiec napewno im sie przyda :p
troche ten rysunek podobny do koła kwintowego :p

no to jest robione na podstawie kola kwintowego :P
co do tematu, to jak kolega dawca mocy w nocy napisal, zwyklemu userowi moze sie to przydac, ;)

lukaszmdt
03-10-2011, 01:11
swietny tutek :)

Dj_Krut
19-10-2011, 13:31
Witam mam problem odnośnie programu "Mixed in key" dokładnie chodzi o to czy program czyta każdą piosenkę ?,bo u mnie przy niektórych utworach występują błedy takie jak: wgl nie odczytuje mi czy to jest 5A czy 5B w innych przypadkach wykrywa jakieś błędy a niektóre czyta bardzo dobrze . Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać ?




Jeśli chodzi o tutoriala to naprawdę kawał dobrej roboty , informacje z pewnością się przydzadzą , wielki Thx

Edit do Odp Rafael-a L

hmmm no ja nie mialem w ogole z tym problemow, wiec niestety nie wiem od czego to zalezy, ale powiem to ponownie, jesli nie mixed in key to chociazmy mixmeister czyta klucze, zasada jest taka sama i mniej roboty ;)

ps. macie tu mixed in key 4 MIK.4.0.1.3_[RH].rar (http://www9.zippyshare.com/v/41262540/file.html)


Dzięki jeszcze raz , już chyba rozkminiłem , ktos tam wcześniej napisał że najlepiej dodać do jednego folderu i wtedy nie powino być problemu tak właśnie robie , pulpit jeden folder i po jedenj piosence wtedy nie ma błędów ani zbędnych problemów

irrelevant
19-10-2011, 14:04
hmmm no ja nie mialem w ogole z tym problemow, wiec niestety nie wiem od czego to zalezy, ale powiem to ponownie, jesli nie mixed in key to chociazmy mixmeister czyta klucze, zasada jest taka sama i mniej roboty ;)

ps. macie tu mixed in key 4 MIK.4.0.1.3_[RH].rar (http://www9.zippyshare.com/v/41262540/file.html)

Allen Waleys
20-10-2011, 17:24
Jak dla mnie to za bardzo przekombinowane...
Do nagrania audycji np czy promo mixa może się to przydać, ale do grania live nie bardzo. I ogólnie wiedza bardziej potrzebna dla mashupowców. Ja jestem zdania, że to DJ ma dobierać repertuar a nie program. Co z tego, że program dobierze utwory dobrze tonacyjnie skoro nie będą stylowo do siebie pasować...

Jacy wy jesteście ograniczeni ;x Dobierze klucze, ułoży tracklistę i jeszcze zagra za was seta tak aby wszystko było cacy.

Podstawowa zasada! To wy tworzycie klimat, grając takie kawałki aby było miło i przyjemnie, a program może wam w tym pomóc jedynie w tonacji utworów. Chyba tracki to już dobieracie sami, czy może lecicie po kluczach aby tonacja się zgadzała grając obojętnie Dedmausa a później hendzap - klucz się zgadza ? Zgadza, to po uj mam co innego brać ?

Odpowiedzcie sobie na jedno pytanie ? Czy dj'ing jest dla was zabawą czy ciężką pracą ?
Nigdzie bez zaangażowania nie osiągniecie sukcesu. Czy to w dj'ingu czy w jakiejkolwiek innej czynności.

mario49
22-10-2011, 04:25
Witam, do tej pory amatorsko cwicze mixowanie utorow z niewielkim doswiadczeniem w klubach. Kupujac sprzet wybralem oldschoolowe cd playery zamiast nowoczesnego kontrolera.
Nie uzywalem jeszcze tego programu, stad moje pytanie do doswiadczonych osob:

Czy warto wogole sie tym sugerowac?

Sprawia mi przyjemnosc to kiedy zgram utwory i uznam, ze warto podzielic sie tym ze sluchaczami, ale wobec tej pieknej rozpiski zdaje sobie sprawe, ze jestem niedoedukowany. Czy posidacie w swoich zborach strony, gdzie mozna by nabyc zaawansowana wiedze muzyczna?

PS bede bardzo wdzieczny za pomoc, zrodla moga byc rowniez w jezyku angielskim.

Allen Waleys
22-10-2011, 20:04
Witam, do tej pory amatorsko cwicze mixowanie utorow z niewielkim doswiadczeniem w klubach. Kupujac sprzet wybralem oldschoolowe cd playery zamiast nowoczesnego kontrolera.
Nie uzywalem jeszcze tego programu, stad moje pytanie do doswiadczonych osob:

Czy warto wogole sie tym sugerowac?

Sprawia mi przyjemnosc to kiedy zgram utwory i uznam, ze warto podzielic sie tym ze sluchaczami, ale wobec tej pieknej rozpiski zdaje sobie sprawe, ze jestem niedoedukowany. Czy posidacie w swoich zborach strony, gdzie mozna by nabyc zaawansowana wiedze muzyczna?

PS bede bardzo wdzieczny za pomoc, zrodla moga byc rowniez w jezyku angielskim.


Jaka wiedza muzyczna konkretnie Cię interesuje ? To trochę bardziej pomoże w zasugerowaniu stron o takiej tematyce, która Cię interesuje. Źródeł jest wiele.... a jednym z nich google.pl

maslak_s
23-11-2011, 02:48
hmmm no ja nie mialem w ogole z tym problemow, wiec niestety nie wiem od czego to zalezy, ale powiem to ponownie, jesli nie mixed in key to chociazmy mixmeister czyta klucze, zasada jest taka sama i mniej roboty ;)

ps. macie tu mixed in key 4 MIK.4.0.1.3_[RH].rar (http://www9.zippyshare.com/v/41262540/file.html)

Zainstalowalem ta wersje ale niestety nie pokazuje mi wynikow KEY... wrzucam mp3, naciskam proccesing, proces sie konczy i niestety nie wyswietla wynikow KEY ;/

_MarcuS
23-11-2011, 09:07
Rafael L dzięki serdecznie za turtial, naprawdę wiele się dowiedział i już całkiem inaczej postrzegam rzeczywistość oraz składnie muzyki.. niby kółeczko ale baaardzo pomaga, thx.

Zainstalowalem ta wersje ale niestety nie pokazuje mi wynikow KEY... wrzucam mp3, naciskam proccesing, proces sie konczy i niestety nie wyswietla wynikow KEY ;/
pouczyć się angielskiego nigdy nie zaszkodzi.. jak się skończy processing klikasz "Browse Collection" i to cała filozofia. Mi wszystko działa.

Maite Radar
23-11-2011, 11:18
ps. macie tu mixed in key 4 MIK.4.0.1.3_[RH].rar (http://www9.zippyshare.com/v/41262540/file.html)
niestety, mam dziwny Error.
Mianowicie postępowałem według instrukcji, jakie były w paczce, a na koniec, gdy chcę odpalić program, mam coś takiego:
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i20005_baba.JPG
czemu ? Jak zainstalowac poprawnie?

_MarcuS
23-11-2011, 14:35
z wersją 4._ też mi wyskakiwał błąd, możliwe że jest uszkodzona wersja lub nie jest kompatybilna z system.. pobierz tą 2.5 mi działa bardzo dobrze i klucze się czytają, tutaj masz link , pzdr ;)

maslak_s
23-11-2011, 15:00
Rafael L dzięki serdecznie za turtial, naprawdę wiele się dowiedział i już całkiem inaczej postrzegam rzeczywistość oraz składnie muzyki.. niby kółeczko ale baaardzo pomaga, thx.


pouczyć się angielskiego nigdy nie zaszkodzi.. jak się skończy processing klikasz "Browse Collection" i to cała filozofia. Mi wszystko działa.

Pajacu!! nie mierz innych swoja miarą to po pierwsze...

Dwa... Jeżeli myślisz że jestem na tyle głupi że nie przejrzałem pozostałych zakładek w programie po "processingu" , to zastanawia mnie to czy posiadasz kciuki?! ;/

ps. baaaardzooo denerwują mnie internetoowi inteligenci

_MarcuS
23-11-2011, 15:09
haha, żenadny jesteś :) jesteś jedynym któremu nie pokazuje kluczy ... czy nie ja tu jestem "pajacem" .. tutorial jest dobrze opisany.
a może nie masz tej opcji zaznaczonej ...
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i20010_asdasdasd.jpg
i trochę szacunku.

zooshi
23-11-2011, 15:41
A nie jest to trochę tak, że jak się zmienia tempo o kilka bpm to zmienia nam się również tonacja nieco? Zakładając oczywiście że nie używa się master tempo;) Jeżeli rzeczywiście tak jest, to jest jakaś reguła, która mówi o tym jak zmienia się tonacja w stosunku do zmiany tempa?

Jest taka zasada. Przyspieszając/zwalniając track o 3% generalnie tonacja się nie zmienia stanowczo. Ale jeśli będzie przyspieszony o 6% to tonacja zmienia się o pół tonu, czyli z B minor robi się C minor.

W dawnych czasach ponoć DJe sprawdzali z pianinem na słuch jaką tonację mają kawałki, a dzisiejszy software tylko przyspiesza to zadanie, plus umożliwia to osobom, które aż tak dobrego słuchu nie mają.

Dodam jeszcze tyle, że miksując za pomocą tego koła (tzw. camelot wheel) można też budować klimat. Działa to następująco:

- jeśli chcemy dodać energii na parkiecie to warto dobrać kawałek, który jest o jeden ton wyższy niż aktualnie grany. Np. gra coś 5A (C minor) to warto wmiksować 7A (D minor). Efektem jest wywołanie poczucia w ludziach, że jest bardziej energetycznie. Trudno to wytłumaczyć, ale tak to działa.
Podobnie, jeśli chcecie wystudzić ludzi na parkiecie, to można zagrać coś jeden ton niżej, czyli zejść ze skali o minus 2 stopnie.

- fajnie działa też efekt przejścia o całą oktawę, czyli +7 na tej skali (5A na 12A, 11A na 6A itd.). Nie można przy tym miksować melodii, bo się pogryzą, ale jeśli jedna wejdzie po drugiej to efektem będą "ręce w górze" i ciarki na plecach. Ale wszystko oczywiście zależy od kawałków :)

Adriano77
20-01-2012, 17:31
Wie ktoś może w jaki sposób te wartości Key przenieść z programu Mixed in Key do foobara, żeby obok tracka na liście był key?

Dj_Cr4zyb0y
26-01-2012, 14:42
Dobry tutorial, dopiero teraz zauważyłem :>

load6
04-02-2012, 15:17
zrobiłem test 20 utworów w programach: Mixed In Key 2.5 i MixMeister Fusion 7.3.5.1 i tylko 6 było takich samych keycode reszta inna o.O i bądz tu mądry

Bawiłem się też MixMeister Fusion 7.4.4 i 7.4.2 i nie rozumiem pola keycode wyświetla mi tylko od 1 do 12 . O co tu chodzi ? Dlaczego nie ma A i B ?

http://s1.img.pl/v/1202/110963key.jpg

_MarcuS (http://www.4clubbers.com.pl/members/_marcus.html) Ty używasz wersji 2.5 a maslak_s (http://www.4clubbers.com.pl/members/maslak_s.html) walczy z 4 . Wersja 4 z crackiem która krąży w necie nie pokazuje kluczy :)

Black Jokey
04-02-2012, 19:22
Wiecie co... dla mnie to jest zaśmiecanie sobie głowy ;p jak ktoś potrafi grać to poradzi sobie bez "kodów" :)

J.Ev
06-02-2012, 17:30
Up - dokładnie to samo twierdzę.

Wg mnie na odsłuchu dokładnie słychać co się mówiąc potocznie zgrywa, a co nie.
Oczywiście temat numeric keya oczywiście jak najbardziej prawdziwy. Ktoś kto np. korzystał z VDJ na bardziej zaawansowanym poziomie wie, że się przydaje i sprawdza.
Oczywiście za tutka +1:)

Btw.
Tak mi się przypomniało, że wałki dobrze kręcą się jeszcze po przekątnej koła.
Przykład: 12A-6A, 3A-9A, 10A-5A etc.

razor1985
26-02-2012, 17:24
Co do tej sprawy. Do wyszukiwania kluczy używam mixmeistera.

Za to mogę wam polecić tą tabelkę:
MixShare: REWiki (http://www.mixshare.com/wiki/doku.php?id=mixing_harmonically#compatibility_tabl e)

Idealnie się zgrywa z kluczami wyszukiwanymi przez mixmeistera. Nie pozostaje nic, tylko się bawić :)

Skinek
29-02-2012, 15:43
jak zainstaluje sobie wersje 2.5 i jak chcę otworzyć to mi wyskakuje że aplikacja nie została właściwie zainicjowana.
co zrobić żeby odpaliło ?
mam xp-ka

już działa xd
brakowało net framework

DJ Roobs
07-03-2012, 13:39
Ma ktoś może wersje MIXED IN KEY 5 MAC OS X ??
bylbym wdzięczny :)
Pozdrawiam :)

juniorsky_rp
19-03-2012, 15:31
Proszę, oto wersja 5 na maka wraz z serialem.



Zastanawia mnie tylko po co ci ona, bo mixed od wersji 3 wzwyż przy analizowaniu nut łączy się ze swoim serwerem i sprawdza czy faktycznie masz orginała. Dlatego nawet jak się ściągnie i witaminke wlepie nic wam to nie da, tempo, nazwy będzie pokazywać ale nie KEY'a!

Kolejna sprawa ktoś tu wrzucał Mixed In Key 4.0.1.
Części użytkownikom program nie chodził, wywalało błąd, dlatego że jest to wersja cracka tylko na 32 bity!!! W systemach 64 bitowych trzeba się trochę namęczyć by zadziałał program ;) ale wieczorem jak znajde chwile to przerobie cracka pod wersje 64 i wrzuce tutaj ;) z drugiej strony nie wiem po co, bo i tak KEY nie będzie pokazywany ;]
Jedynym możliwym wyjściem z sytuacji jest ściepa na ten program (wątpie by ktoś użyczył swojej licencji) oraz przetestowanie przez który plik/komende/wpis w rejestrze program łączy sie z serwerem i wydzielenie odpowiednich danych by wkleić kraka ;]
Ja próbowałem z rejestrem plikami config, dll i czym tylko popadło, nawet próbowałem w rejestrze przerobić informacje, ze niby 4 widniałaby w systemie jako 2,5 który z serwerem się nie łączy, niestety to też nie pomogło... ktoś ma pomysły? :D

groov
24-04-2012, 03:23
Dobra, bo siedze od 20 jest 3cia i dalej nie moge rozkminic, moze bedziecie w stanie mi pomoc :)

Chodzi mi o kawalki w kluczu minorowym. Biore przyklad pierwszy z brzegu ktory jest oznaczony kluczem minorowym czyli Aly & Fila vs Akesson - Perfect Red. Wedlug beatporta jest to klucz B Minor, wg Virtual Dja rowniez i owszem wg Mixed in key. Czytajac z kola Camelot System jest to klucz 10A. No to sobie ustawiam klucz 10 A w flu (na zielono)
http://www64.zippyshare.com/scaled/17673545/file.html

a tu slysze falsz na A#. Za to na kluczu pokrewnym do niego, czyli 10B, czyli D Major jest wszystko plynnie i kazda nuta jest czysta. Moze mi ktos wytlumaczyc dla czego tak sie dzieje?

Drugi przyklad, troche bardziej skomplikowany. Zawsze gdy tworzylem kawalek i brzmial on jak pokrewne kawalki do projektu Armina pt. Gaia to jak sprawdzalem klucz to pasowal mi Major Bebop, z tym wyjatkiem, ze jedna z nut w kluczu przez pewien moment byla falszem, a potem druga. Pokaze to na przykladzie Tuvan. Wg beatportu itd jest do klucz 5A, a ja ustawie Major Bebop 5B.

http://www64.zippyshare.com/scaled/30834426/file.html

Te dwie nuty co dalem na kolorowo sa to dwie nuty ktore sie zmieniaja w zaleznosci od momentu petli w utworze jedna jest falszem, a druga jest czysta. Moze mi ktos powiedziec dlaczego przez 3/4 utworu A# jest czyste dla Tuvan, a nie jest ta nuta w kluczu minorowym?

Pozdrawiam i licze na uswiadamiajaca mnie odpowiedz :)

Charlie Gazunga
24-04-2012, 18:03
Dobra, bo siedze od 20 jest 3cia i dalej nie moge rozkminic, moze bedziecie w stanie mi pomoc :)

Chodzi mi o kawalki w kluczu minorowym. Biore przyklad pierwszy z brzegu ktory jest oznaczony kluczem minorowym czyli Aly & Fila vs Akesson - Perfect Red. Wedlug beatporta jest to klucz B Minor, wg Virtual Dja rowniez i owszem wg Mixed in key. Czytajac z kola Camelot System jest to klucz 10A. No to sobie ustawiam klucz 10 A w flu (na zielono)
http://www64.zippyshare.com/scaled/17673545/file.html

a tu slysze falsz na A#. Za to na kluczu pokrewnym do niego, czyli 10B, czyli D Major jest wszystko plynnie i kazda nuta jest czysta. Moze mi ktos wytlumaczyc dla czego tak sie dzieje?


Tu masz ustawiony minor harmoniczny (7 stopień gamy jest podwyższony o pół tonu w stosunku do minora naturalnego). Ustaw sobie minor eolski(naturalny) - wtedy stopień 7 pozostanie niezmieniony i Ci zabrzmi. Jeśli w flu nie ma takiego, to w kole kwintowym ( camelot system) znajdujesz sobie odpowiadający do tego minora major (bo w obu masz te same dźwięki) i ustawiasz w flu majora.




Drugi przyklad, troche bardziej skomplikowany. Zawsze gdy tworzylem kawalek i brzmial on jak pokrewne kawalki do projektu Armina pt. Gaia to jak sprawdzalem klucz to pasowal mi Major Bebop, z tym wyjatkiem, ze jedna z nut w kluczu przez pewien moment byla falszem, a potem druga. Pokaze to na przykladzie Tuvan. Wg beatportu itd jest do klucz 5A, a ja ustawie Major Bebop 5B.

http://www64.zippyshare.com/scaled/30834426/file.html

Te dwie nuty co dalem na kolorowo sa to dwie nuty ktore sie zmieniaja w zaleznosci od momentu petli w utworze jedna jest falszem, a druga jest czysta. Moze mi ktos powiedziec dlaczego przez 3/4 utworu A# jest czyste dla Tuvan, a nie jest ta nuta w kluczu minorowym?

Pozdrawiam i licze na uswiadamiajaca mnie odpowiedz :)

W Tuvan masz akordy: c, f, Es, G, As f, G, G(na tercji) dalej się trochę zmienia, ale to nie jest ważne.
Wszystko oprócz G mieści się w zwykłym minorze (naturalnym), a akord G jest durową dominantą w tonacji c-moll.
Durowa dominanta służy budowaniu napięcia i rozwiązuje się na molowa tonikę (akord c). Zwykłą rzeczą jest w molowej tonacji wstawianie durowej dominanty, spróbuj wstawić tam akord g zamiast G (czyli zamiast dźwięków g,h,d - g,b,d, lub w angielskim nazewnictwie zamiast g,b,d - na g,a#,d) - przekonasz się sam.
Stąd też, że występuje w skali minorowej durowa dominanta, czyli zamiast a# jest b (lub zamiast b jest h, zależnie od nazewnictwa), a zwykłą minorową (naturalną/eolską) można zastąpić równoległą jej majorową (wg koła kwintowego), to w flu pojawia się do wyboru skala minor harmonic, bo ma ona zamieniony ten dźwięk (podwyższony 7 stopień gamy).

Przez to, że utwór zbudowany jest tak, a nie inaczej, raz pasuje Ci b, raz a#, a skala bebopowa pozwala Ci grać oba te dźwięki, czego nie pozwala zrobić minor harmoniczny.

Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem:))

Ian Davecore
26-05-2012, 22:54
no i wreszcie ktoś to przedstawił od strony harmonii, bo brakowało :)

"Zwykłą rzeczą jest w molowej tonacji wstawianie durowej dominanty, spróbuj wstawić tam akord g zamiast G (czyli zamiast dźwięków g,h,d - g,b,d"
exactly - Dominanta durowa G najładniej się rozwiązę na tonikę molową (tutaj c), co głównie podczas gry na organach w kościele się wykorzystuje. g jest słabsze od G, i nie ma takiego efektu, ale w muzyce klubowej jest to bardzo często wykorzystywane.

offcast
13-07-2012, 18:29
dzieki wielkie .......................

Piaszeczki
17-08-2012, 19:27
Potrzebowałbym serial do wersji nr 5 na WinOS. Za pomoc dziękuję.

xordi
27-09-2012, 09:37
Jak ktoś używa to oczywiście rekordbox też ma swoją opcję ustalania Klucza, wystarczy zaznaczyć utwory, kliknąć prawym i Analyze Key ;)

No i jeszcze trzeba dodać spedcjalną rubrykę i wtedy ładnie będą się keye p[okazywały, nie wiem jak to działa bo nie używam ale dajcie znać :)

Mam nadzieję że się przydałem ;)

Tomi1992
27-10-2012, 02:02
DJ TechTools *|* Key Analysis Software Smackdown (http://www.djtechtools.com/2009/11/02/key-analysis-software-smackdown/)

Niestety na tych programach nie mozna polegac w 100% :)
Dobre ucho oraz doswiadczenie moga jedynie pomoc w doborze utworow :)

Yourking
07-11-2012, 13:39
Wszystko łatwo i zrozumiale napisane. Dzięki :D

N8neSkill
07-02-2013, 14:08
Dzięki wielkie. Bardzo przydatne :) !!!

Mr Crash
28-02-2013, 18:53
Ja mam taki problem Mixed In Key przerabia mi muze z mp3 na wav;/ wie ktoś o co chodzi ?

Tomi1992
03-03-2013, 11:29
Ja mam taki problem Mixed In Key przerabia mi muze z mp3 na wav;/ wie ktoś o co chodzi ?

Wtedy kiedy utwor nie potrafi przerobic kawalka,tworzy sie kopia wav. tez mnie to troche irytuje ale tak jest. polecam zakup najnowszej wersji nie ma tylu bledow.

Syneg
04-03-2013, 19:40
Dzięki wielkie. Bardzo mi się to przydało.

Fabio Grand
05-03-2013, 11:05
Panowie błędy w postaci przerabiania plików na format wav powstają wtedy gdy folder w którym macie muzykę bądź plik który przerabiacie zawiera polskie znaki językowe. Usuniecie tych polskich znaków powinno podziałać . Pozdro

Tomi1992
07-03-2013, 03:37
Panowie błędy w postaci przerabiania plików na format wav powstają wtedy gdy folder w którym macie muzykę bądź plik który przerabiacie zawiera polskie znaki językowe. Usuniecie tych polskich znaków powinno podziałać . Pozdro

Akurat to ma malo wspolnego, wszyscy moi znajomi ( z Niemiec ) mieli ten sam problem a jak mozna sie domyslic polskich znakow nie posiadaja wiec ta teoria wydaje mi sie obalona. zawsze kiedy wyskakuje blad z brakiem mozliwosci odczytania klucza pojawia sie kopia wav.

Matan Zajcev
16-03-2013, 10:34
Dokładnie Tomi - polskie znaki nie mają tu nic do rzeczy. Ja zawsze radzę sobie z takim problemem "aktualizując" dany utwór - wrzucam go do Audacity i zapisuję jeszcze raz. Jak komuś to nie pomoże to zawsze można się pobawić w edycję - lekko zmienić BPM czy uciąć trochę utwór, bo to i tak tylko na potrzeby odczytania klucza.

Simon Gates
17-03-2013, 23:17
Na beatporcie również jest podawany klucz :)
Przykład:
Moguai, Dimitri Vegas, Like Mike - Mammoth (Original Mix) [Spinnin Records] :: Beatport (http://www.beatport.com/track/mammoth-original-mix/4191993)

Maarten Metz
20-03-2013, 09:50
Virtual Dj 7 pro dostrzega klucze wszystkich utworów. Ale miksowanie kluczem w tym programie średnio się sprawdza. Dla przykładu próbuje połączyć ze sobą dwa kawałki o tym samym kluczu 07A. No i tak czasami wszystko ładnie, pięknie, a czasem jadą konie po betonie... No chyba że VDJ7 źle rozpozanje klucze poszczególnych kawałków... Najlepszą metodą miksowania muzyki w programie komp. typu VirtualDJ jest sklejanie kawałków metodą prób i błędów. To jedyna słuszna metoda w takich programach. Tutaj nie ma możliwości wykonywania po kilka ruchów równocześnie, nie można jednocześnie zmniejszać gain, zciszać basu jednego kawałka, zwiększać głośność drugiego, zwiększać bass drugiego itp...

Sanbit
20-03-2013, 12:52
Najlepszą metodą miksowania muzyki w programie komp. typu VirtualDJ jest sklejanie kawałków metodą prób i błędów. To jedyna słuszna metoda w takich programach. Tutaj nie ma możliwości wykonywania po kilka ruchów równocześnie, nie można jednocześnie zmniejszać gain, zciszać basu jednego kawałka, zwiększać głośność drugiego, zwiększać bass drugiego itp...
No jak to żesz nie?! : )
A skróty klawiatury to co? : )

Tomi1992
20-03-2013, 16:40
No i tak czasami wszystko ładnie, pięknie, a czasem jadą konie po betonie...

Haha to klucze sa potrzebne do tego aby koni nie bylo :D ? :>


Swoja droga to tylko softy, grajac 2=3h seta mamy pelna swobode przygotowac sobie playliste ( nie seta :) , jesli ktos gra regularnie to wie co sie z czym zgrywa, wprowadzajac nowe utwory zazwyczaj sie je mixuje w domu badz przynajmniej kilka razy dokladnie przesluc***e.

Ileż to ty didżejów na to zwraca wogole uwage czy dany utwor ma klucz 9ejjjj ? :muahaha:
Doswiadczenie sie klania :)

Raciok
09-06-2013, 03:57
Prosze o wybaczenie odgrzebując stary temat, ale niedawno odkryłem tą dyskusję i postanowiłęm wypowiedzieć się w tym temacie. Przyznam szczerze że odkryłem ten temat jakieś 3 dni temu, szczerze zszkowowany jak to jest możliwe ze istnieje złoty środek na dj'kę wiec postanowiłem to sprawdzić. Nie tyle sprawdzić co porównać... Mianowicie chciałem sprawdzić jak algorytmy w/w programu "łącza się" z moimi preferencjami.
Rezultat z gruncie rzeczy jakoś mnie nie zdziwił. Przygotowalem sobie seta wg swojej wlasnej "sluchowej" receptury, nastepnie porównałem poszczególne tracki wg kluczy tonacji zawartej w magicznym kole camelota, całość sprawdziłem wg "mixed in key". I jak? Ni h** ni w dupe... niepodobne tonacje tzn 10A wchodzą przykładowo z 7B i jest gitara? Hmm. Być może jest to moje subiektywne wrażenie, dlatego zapodałem znajomym wyjadaczom w dziedzinie ówże set i - możliwe że subiektywnie również - stwierdzili że poszczególne kolejne kawałki zajebiście zgrywają się z poprzednimi...
W najbliższej przyszłości mam zamiar przetestować ten "magic key", z tym że jakoś wierzyć mi sie nie chce by ten soft mógł ułatwić pracę dj'a... OK może faktycznie ułatwi w tym sensie że skróci czas przygotowania, tudzież da złudzenie że można wkręcać wałki bez uprzedniego ich przesłuchania, bo i po co skoro zgadzają się klucze.
Z drugiej strony zastanawia mnie sama zasada działania obliczania ówże klucza, jeśli rzeczywiście chodzi o tonację utworu, co się dzieje jeśli zmienimy tempo danego kawałka, bo inne tempo = inna tonacja. Ano ne bo ne?
Opisywany test wg moich znajomych odbył się na secie ze strony http://www.4clubbers.com.pl/promo-mix/959055-mski-diggin-deep.html, z góry przepraszam jeśli przytaczanie linków z innych stron jest nie wskazane w tym temacie :)
Pozdrawiam

Dawid92
09-06-2013, 12:27
To działa!
Dzięki

Maarten Metz
10-06-2013, 19:21
To działa!
Dzięki

Czasem działa a czasem nie...Nie ma czegoś takiego jak złoty środek, najlepszą metodą jest metoda prób i błędów...

Maniek323
16-10-2013, 16:14
Wie ktoś gdzie można pobrać ten program? Gdyż link na początku wygasł.

djpd
24-10-2013, 18:14
niestety, mam dziwny Error.
Mianowicie postępowałem według instrukcji, jakie były w paczce, a na koniec, gdy chcę odpalić program, mam coś takiego:
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i20005_baba.JPG
czemu ? Jak zainstalowac poprawnie?

mam ten sam bład/Windows 7 64bit..(crack zmienia rozmiar pliku do rownych 100kb i nie odpala) a może macie serial do najnowszej wersji? badź nowszej niz 4?

djpd
24-10-2013, 18:30
Proszę, oto wersja 5 na maka wraz z serialem.



Zastanawia mnie tylko po co ci ona, bo mixed od wersji 3 wzwyż przy analizowaniu nut łączy się ze swoim serwerem i sprawdza czy faktycznie masz orginała. Dlatego nawet jak się ściągnie i witaminke wlepie nic wam to nie da, tempo, nazwy będzie pokazywać ale nie KEY'a!

Kolejna sprawa ktoś tu wrzucał Mixed In Key 4.0.1.
Części użytkownikom program nie chodził, wywalało błąd, dlatego że jest to wersja cracka tylko na 32 bity!!! W systemach 64 bitowych trzeba się trochę namęczyć by zadziałał program ;) ale wieczorem jak znajde chwile to przerobie cracka pod wersje 64 i wrzuce tutaj ;) z drugiej strony nie wiem po co, bo i tak KEY nie będzie pokazywany ;]
Jedynym możliwym wyjściem z sytuacji jest ściepa na ten program (wątpie by ktoś użyczył swojej licencji) oraz przetestowanie przez który plik/komende/wpis w rejestrze program łączy sie z serwerem i wydzielenie odpowiednich danych by wkleić kraka ;]
Ja próbowałem z rejestrem plikami config, dll i czym tylko popadło, nawet próbowałem w rejestrze przerobić informacje, ze niby 4 widniałaby w systemie jako 2,5 który z serwerem się nie łączy, niestety to też nie pomogło... ktoś ma pomysły? :D

poradziles sobie moze z tym mix in key?
korzystam z wersji 2.5 a z myśla o aktualizacji pomyslalem ze przesiąde sie na nowszą.
Przerobiles moze tego cracka na 64bit?

Marco Donati
25-10-2013, 00:57
MixedInKey jest bardzo mocno zabezpieczony :/ przetrzepałem cały internet i wszystkie instalki nie działają (tzn. instaluje się program ale nie działa).
Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest po prostu zakup oryginalnego oprogramowania nad czym mocno się zastanawiam :P

Matthew Raveen
02-01-2014, 14:29
No dokładnie też szukałem tego programu, jak byłem zdesperowany to klucz utworu określałem za pomocą pianina:P ale to się mija z celem.

soundwhere
24-01-2014, 19:45
M.X.D İ.N K.Y 2.8
4 MAC OSX

DDStudio
13-03-2014, 20:14
Rozumiem mniej-więcej o co chodzi, lecz to raczej nie moja działka. Na pewno poradnik zrobiony rzeczowo, w dodatku pisany fajnym i przyjemnym językiem!


Pozdrawiam,

DjDragon20
16-04-2014, 18:54
bardzo fajna rzecz można zrobić fajnego seta.

eryczek23
22-04-2014, 13:38
bardzo fajna rzecz można zrobić fajnego seta.
No można można i nawet fajnie wychodzi. Mi się to bardzo spodobało :D teraz robię tak cały czas :)

Rate Motion
23-04-2014, 16:20
Sposób bardzo fajny :) ładne sety wychodzą :)

Syneg
28-10-2014, 19:00
Wie ktoś, skąd pobrać ten program na WIN7?

Rate Motion
29-10-2014, 11:05
Wie ktoś, skąd pobrać ten program na WIN7?

Spróbuj tutaj (http://chomikuj.pl/Kar158/Programy/Mixed+In+Key+2.5-Full) u mnie na Win7 działał dobrze jak nie to inne wersje na chomiczku :).

Novy Q09
21-11-2014, 14:31
darmowy odpowiednik to KeyFinder
http://www.ibrahimshaath.co.uk/keyfinder/

Solax
28-07-2015, 12:03
jak ma się sprawa z analizowaniem kluczy na rekordboxie? dobrze pokazuje? ;)

MKL.
28-07-2015, 17:29
jak ma się sprawa z analizowaniem kluczy na rekordboxie? dobrze pokazuje? ;)
Bardzo dobrze - sam przesiadłem się na rekordboxa z Mixed in Key, jednak jeśli wcześniej używałeś systemu Camelot Wheel możesz mieć problem. Ja system z Mixed in Key lubiłem tak bardzo, że po przeanalizowaniu utworu w rekordboxie edytuję go sobie wg. tabelki na ten camelotowy (niestety w rekordboxie domyślnie go nie ma, jednak program ma tak wiele plusów, że i tak wygrywa). Mam to zapisane w WordPadzie i zmiana kluczy na Camelota trwa chwilkę. Poza miksowaniem standardowym ( 1A - 2A - 2B - 3B - 3A etc...) polecam łączenie np. F minor (4A) z F major (7B) czy G minor (6A) z G major (9B). Dla zainteresowanych:

01A - Abm (A-flat minor)
01B - B (B major)
02A - Ebm (E-flat minor)
02B - F# / Gb (F-sharp major)
03A - Bbm (B-flat minor)
03B - Db (D-flat major)
04A - Fm (F minor)
04B - Ab (A-flat major)
05A - Cm (C minor)
05B - Eb (E-flat major)
06A - Gm (G minor)
06B - Bb (B-flat major)
07A - Dm (D minor)
07B - F (F major)
08A - Am (A minor)
08B - C (C major)
09A - Em (E minor)
09B - G (G major)
10A - Bm (B minor)
10B - D (D major)
11A - F#m / Gbm (F-sharp minor)
11B - A (A major)
12A - Dbm (D-flat minor)
12B - E (E major)

Solax
29-07-2015, 14:51
Bardzo dobrze - sam przesiadłem się na rekordboxa z Mixed in Key, jednak jeśli wcześniej używałeś systemu Camelot Wheel możesz mieć problem. Ja system z Mixed in Key lubiłem tak bardzo, że po przeanalizowaniu utworu w rekordboxie edytuję go sobie wg. tabelki na ten camelotowy (niestety w rekordboxie domyślnie go nie ma, jednak program ma tak wiele plusów, że i tak wygrywa). Mam to zapisane w WordPadzie i zmiana kluczy na Camelota trwa chwilkę. Poza miksowaniem standardowym ( 1A - 2A - 2B - 3B - 3A etc...) polecam łączenie np. F minor (4A) z F major (7B) czy G minor (6A) z G major (9B). Dla zainteresowanych:

01A - Abm (A-flat minor)
01B - B (B major)
02A - Ebm (E-flat minor)
02B - F# / Gb (F-sharp major)
03A - Bbm (B-flat minor)
03B - Db (D-flat major)
04A - Fm (F minor)
04B - Ab (A-flat major)
05A - Cm (C minor)
05B - Eb (E-flat major)
06A - Gm (G minor)
06B - Bb (B-flat major)
07A - Dm (D minor)
07B - F (F major)
08A - Am (A minor)
08B - C (C major)
09A - Em (E minor)
09B - G (G major)
10A - Bm (B minor)
10B - D (D major)
11A - F#m / Gbm (F-sharp minor)
11B - A (A major)
12A - Dbm (D-flat minor)
12B - E (E major)

Ostatnio sobie słuchałem seta Axwella i Ingrosso z Tomorrowland i faktycznie oni tak miksowali tzn. dla przykładu G minor z G major i wychodziło to okej :)
A i mam jeszcze pytanie nie wiecie może, jeśli dodam do utworu np. 1 BPM, to tonacja o ile się zmienia?

rafal25791
04-08-2015, 10:36
W VDJ tonacja pokazuje się w takim zapisie np. C#m lub Cm. Wyjaśni mi ktoś różnicę pomiędzy tymi dwoma tonacjami ? Czy chodzi o to że C#m to skala durowa a Cm molowa ?

p_wojtanowicz
08-08-2015, 17:25
W VDJ tonacja pokazuje się w takim zapisie np. C#m lub Cm. Wyjaśni mi ktoś różnicę pomiędzy tymi dwoma tonacjami ? Czy chodzi o to że C#m to skala durowa a Cm molowa ?


Patrz post wyżej, tam masz wytłumaczone.