PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Opony zimowe - Polecam/nie polecam


MicheLLo
04-12-2010, 10:45
Elo,
zima w pełni :) ten kto jeździ autem, pewnie opony już zmienił na zimowe... jeżdżąc na nich pewnie możecie odnieść wrażenie czy warto kupić dany model czy też nie...

ja jeżdżę na Kormoran SnowPro i ogólnie opon nie polecam :) zachowują się bardzo słabo nawet na śniegu (nie mówię o lodzie, gdzie żadna opona nie da rady). co do suchego asfaltu w zimę jest ok, opona nawet trzymie. ale gdy tylko jest mokro to są już słabe (w tym wypadku jednak opony letnie na mokrym się zachowują zdecydowanie lepiej). jeden plus jest taki że jak wjadę w kupę śniegu to raczej problemu z z wyjazdem z niej nie mam :) ale nie tylko to się liczy, dlatego wystawię opinię wg jazdy na drodze:

5/10

zachęcam do wyrażania opinii na temat opon zimowych którymi macie przyjemność się poruszać :)

technops
04-12-2010, 11:03
Rok temu zakupiłem opony Pirelli Winter Carving i sobie chwalę. Na śniegu trzymają dosyć dobrze, na asfalcie bardzo dobrze. Jedyny minus są głośne kiedy jedzie się po czarnym asfalcie :)

Abarth
04-12-2010, 12:33
Opinie na temat opon masz na Opony.pl.
Osobiście polecam (wbrew pozorom) Dębica Frigo 2 są dośc miękkie i bardzo dobrze trzymają się drogi,poziom hałasu jak to w zimówkach ale jest dośc znośny,najlepiej sobie radzą na ubitym sniegu.Myśle, że to absolutnie najlepsza opcja jak za taką cene.
Dębica Frigo 2
ilość ocen:231
sucha nawierzchnia:4.63
mokra nawierzchnia:4.45
jazda po lodzie:4.03
jazda po śniegu:5.18
komfort jazdy:4.63
poziom hałasu:4.20
ścieralność:4.36
wygląd:4.73
opory toczenia:4.35
OCENA KOŃCOWA:4.52
W skali od 1 do 6

MicheLLo
04-12-2010, 12:45
Opinie na temat opon masz na Opony.pl.

poważnie?

przecież ja nie pytalem o to gdzie można znaleźć opinie na temat opon.

Wojtas1990
06-12-2010, 00:37
Opinie na temat opon masz na Opony.pl.
Osobiście polecam (wbrew pozorom) Dębica Frigo 2 są dośc miękkie i bardzo dobrze trzymają się drogi,poziom hałasu jak to w zimówkach ale jest dośc znośny,najlepiej sobie radzą na ubitym sniegu.Myśle, że to absolutnie najlepsza opcja jak za taką cene.
Dębica Frigo 2
ilość ocen:231
sucha nawierzchnia:4.63
mokra nawierzchnia:4.45
jazda po lodzie:4.03
jazda po śniegu:5.18
komfort jazdy:4.63
poziom hałasu:4.20
ścieralność:4.36
wygląd:4.73
opory toczenia:4.35
OCENA KOŃCOWA:4.52
W skali od 1 do 6

Sam jeżdżę na takich. Na śniegu świetnie się trzymają, hamowanie spoko, przyspieszenie super, ładnie wbijają się w śnieg. Na lodzie już niestety gorzej ale powiedzmy sobie szczerze - żadne opony sobie nie radzą dobrze na lodzie ;). Powiem tak - za tę cenę, w tej klasie raczej innych bym nie szukał. Przy zakupie kierowałem się testem w Auto Świecie i Dębice wygrały w kilku kategoriach. Pozdro ;)

WR-
12-12-2010, 22:23
w mercedesie mam 4x nokian wr g2 - bardzo dobre opony, wiele ludzi je poleca takze cos w tym musi byc, w corolce sa 4 debice frigo 2, tez nawet niezle, ale jest rozncia na korzysc nokiana, natomiast w volvo mam zalozone z przodu klebera a z tylu bf goodrich, nie pamietma jakie modele, ale goodrich znaczaco odstaje nawet od debicy ...
a o jezdzie po lodzie na m+s to raczej nie ma co nawet rozmawiac bo nie do tego sa one przeznaczone, chcesz opony na lod zakladaj kolce ;)

MISTER X
02-01-2011, 19:00
W tym roku zakupiłem sobie oponki NOKIAN WR G2 i bardzo je sobie chwalę. Puki co nie trafiłem jeszcze na taką zaspę żebym z niej nie mógł wyjechać. Absolutnym plusem tych oponek jest cisza podczas jazdy na czarnym asfalcie. Polecam każdemu i cena też w miarę ludzka, bo zapłaciłem 230zł za sztukę.

Edit:
Całkowicie zgadzam się z Marcusem. Pamiętam jeszcze jak musiałem jechać 20km po odbiór tych oponek na rocznych oponach letnich z praktycznie nowiutkim bierznikiem w taką zamieć śnieżną, że pługi nie wyrabiały!!!! Na letnich jechałem: 30km/h i ok. 40min drogi, powrót na NOKIAN'kach: 80km/h, 15 min.
POLECAM raz jeszcze!!!!

Staylers
02-01-2011, 20:13
kleber, continental, dunlop.
Zdecydowanie odradzam opony marki "Sava". Ojciec przekonał się na własnej skórze o jakości tych opon. Opony po pierwszym sezonie zaczęły pękać po bokach. Ja na motocyklu również mam niemiłe wspomnienia co do tej firmy. Podobne do przypadku z samochodu. Nie wiem jaka przyczyna, może były zleżane na magazynie. Ale na pewno nie polecam żadnemu kupującemu.

alvarinio
05-01-2011, 16:04
ja mam godyear ultragrip 6 i daja rade w mondziaku ruszac rusza hamowac gwaltownie na lodzie troche gorzej a na sniegu hamowanie pelna kontrola

Emilo
05-01-2011, 16:33
ja mam godyear ultragrip 6 i daja rade w mondziaku ruszac rusza hamowac gwaltownie na lodzie troche gorzej a na sniegu hamowanie pelna kontrola


Też mam Ultra Gripy, krótko bo dopiero tą zime, ale póki co mnie nie zawodzą.

_Small_
17-01-2011, 22:31
Ja mam na przodzie jakies Debicy :P
Z tylu nawet nie wiem :P
Powiem zenie narzekam :)

Marcus Marc
19-01-2011, 12:56
Widzę, że dwie osoby mają opony z firmy NOKIAN

Strzał w dziesiątkę, firma nie jest jeszcze tak bardzo znana, ale to jak zachowuja się te opony, to po prostu poezja;)

Śnieg, lód, asfalt, błoto pośniegowe.. wiadomo, jeżdżąc z głową

oponki pokazują na co je stać po pierwszej chwili ich użytkowania;)

na zimę jak najbardziej Nokian:) zdania nie zmienię;)