PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : BMW E36 Cabrio Co sadzicie?


Mariusz_EM
21-11-2010, 19:28
Witam:D to moj pierwszy temat w tym dziale chcialem was zapytac co sadzicie o Bmw E36 cabrio wiem wiem ze to juz troche lat ma ale sa tez wyjatki w dobrym stanie blacharskim no i silnik wiadomo tez ale chcialem was zapytac czy warto cos takiego kupic ?

djmatti91
21-11-2010, 19:31
2 tematy niżej ktos założy temat o e36 i trudno bylo tam zapytac tylko trzeba bylo kolejny nowy temat robic o tym aucie?

Mariusz_EM
21-11-2010, 19:34
ale ja czlowieku pytam o cabrio:D

owenG
22-11-2010, 09:27
Cabrio zajebista sprawa :) mi się bardzo podoba przy kupnie sprawdz aktualny stan licznika(patrz 2 tematy niżej) i puknij w progi bo często się sypią, nie słuchaj kolesi którzy mówią że to wiejskie auto a sami pewnie maluchami jeżdżą i mają najwięcej do powiedzenia laski na takie cabrio będą leciały :D uwierz

ViluC36
22-11-2010, 11:52
Przecież to jest jedno i to samo co E36 Coupe tylko że jest cięższa i jedyne na co jeszcze musisz zwrócić uwagę to stan dachu więc temat założony bez większego sensu...

djmatti91
22-11-2010, 14:06
nie chcialem juz tego pisac wczoraj i wdawac sie w dyskusję ale kolega wyzej ma racje.

MicheLLo
22-11-2010, 17:45
Cabrio zajebista sprawa :) mi się bardzo podoba przy kupnie sprawdz aktualny stan licznika(patrz 2 tematy niżej) i puknij w progi bo często się sypią, nie słuchaj kolesi którzy mówią że to wiejskie auto a sami pewnie maluchami jeżdżą i mają najwięcej do powiedzenia laski na takie cabrio będą leciały :D uwierz

no to teraz dopiero udowodniłeś że to strażackie auto... (czyt. remizowe, wiejskie).
i wypraszam sobie... maluchem nie jeżdżę, a nawet gdyby to uważam malucha za samochód do którego ma się sentyment i z dala od porównywania.... bmw do malucha.

laski będą na cabrio leciały buahahaha nie wierze że są dalej tacy ludzie :D

Mariusz_EM
22-11-2010, 19:07
dobra:d temat tematem;d ale pytam sie czy warto to kupi czy lepiej mam sie rozejrzec za czyms nowszym ciekawszym? osobiscie podoba mi sie cabrio tyle ze ten rocznik ;/ wiecie o czym mowie

MicheLLo
22-11-2010, 19:17
dobra:d temat tematem;d ale pytam sie czy warto to kupi czy lepiej mam sie rozejrzec za czyms nowszym ciekawszym? osobiscie podoba mi sie cabrio tyle ze ten rocznik ;/ wiecie o czym mowie

nie zapomnij że to BMW to bardzo wiekowy samochód (sam na to zwróciłeś uwagę - rocznik). Te samochody są często w opłakanym stanie technicznym (wizualny często poprawiany, techniczny - ukrywany) oczywiście nie mówię, że każdy ale prawdopodobieństwo że egzemplarz będzie tragiczny jest duże. ja wiem, że w młodym wieku ludzie chcą mieć auto do pokazu, rozumiem, że trzeba mieć coś innego, ale... nie kosztem bezpieczeństwa. ja myślę, że samochód powinien spełniać normy bezpieczeństwa, być całkowicie sprawny technicznie, a nie, że co chwilę cośtrzeba przy nim robić... objeżdżać przeglądy na lewo. potem mamy efekty jakie mamy na polskich drogach. auto rozpadło się na 2 części po zaliczeniu znaku... dlaczego? ano dlatego że poskładane z dwóch, dlatego że hamulce były słabe... no ale jeśli ważne jest to żeby laski na niego leciały... to oznaka że nie dorosło się do posiadania samochodu, samochód w rękach takiego człowieka to nabita broń. Dużo trzeba żeby zawinąć takie coś koło drzewa? wystarczy śmiać się z innych że jadą w miarę przepisowo bo pogoda nie taka jakby się chciało...przecież mając bmw nie pojadę za seicento, które jedzie 60km/h przez ciemny las w deszczu... sory za dość dosadne porownania... ale niestety takie płytkie myślenie osób typu "wyrwę laskę na bmw cabrio" do tego prowadzi. naoglądałem się takich cwaniaków i dziękuję. tak więc, decyzja Twoja, ja jestem zwolennikiem normalnych samochodów a nie wynalazków jakim jest bmw serii 3 e36 cabrio i pokrewne z tej serii...

Trance85
22-11-2010, 19:46
Jesli jestes drechem to nie masz się nad czym zastanawiać...kupuj nawet w ciemno, wstawisz spojler, grajka, i drzwi z pleksy i zadzisz na osiedlu...
A tak na poważnie to rozejrzyj się za czyms innym, czyms mniej klopotliwym i zdecydowanie tanszym w utrzymaniu, bo nie wierze ze kupisz e36 w takim stanie zeby nic w niego nie wkladac ;)

kellrez
22-11-2010, 20:57
Polecam ci forum BMW Klub Polska (http://www.bmw-klub.pl)
Gdyż są tam ludzie ogarnięci i nie kierują się stereotypami, poza tym są tam osoby doświadczone które nie polecają pierwszego lepszego modelu z alledrogo czy coś ; ) To nie zbiór fanatyków, ludzie po samych zdjęciach widzą że coś jest nie tak na aukcjach itd itp :)

Nawet jak w okolicy trafisz na kogoś ogarniętego z forum, to możliwe że podjedzie z tobą obejrzeć auto.

Niestety wszystkie auta w Polsce są "bezwypadkowe"


Osobiście nie jestem żadnym znawcą samochodów czy coś, ale wiem gdzie takie osoby w sieci można spotkać ;>

Poza tym jak masz górki to jazdą zimą mogą być problemy.



Pozdrawiam

Mariusz_EM
23-11-2010, 18:23
dzieki wielkie:)

DuDziAs
01-12-2010, 19:31
E36 w cabrio?????piękna sprawa nie ma co ale według mnie jako drugi samochód w garażu...Nie słuchaj innych że wieś itd. itp...jesłi masz na to kasę to kup i ciesz się tym że masz taką bryke

djadrriano
24-12-2010, 13:44
Ja mogę Ci powiedziec jedynie o swoich doświadczeniach o BMW Cabrio a miałem dwa e36 i Z3. Na początek polecam się nim przejechać z otwartym dachem i z zamkniętym, tak dystans ok 10 km. Bo jak zrobisz kółko wokół osiedla to nic nie zobaczysz. Jeździ się tym fatalnie i trzeba się przyzwyczaić do tego że samochód zachowuje się jak galareta o telepaniu i trzaskach nie wspominam. Podjedź na myjnię bezdotykową i chlupnij wodą po dachu, zobaczysz co masz w środku. W e36 miałem dośc sucho ale w Z3 z nowym dachem lało się i to bardzo. Skalkuluj sobie ceny części np. tylnej szyby do cabrio do Z3 nieorginalna w ASO to koszt 900 zł a jakaś garażowa 600 z wymianą. Zobacz też stan tapicerki i wykładzin, sprawdź elektrykę czy wszystko chodzi. Powąchaj samochód jak do niego wsiądziesz jak nie "wali" grzybem to jest OK :) najgorsze jest to że takie samochody kupuje się tak troszkę z podjarania a trzeba znaleźc wady i podliczyć koszt ich wyeleminowania. Ja jestem fanem kabrioletów i teraz szukam czegoś innego i po kilku tego typu samochodach wiem czego mogę się po nich spodziewać:)
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu

Lesny
27-12-2010, 15:00
BMW e36 cabrio ma swoje lata swietnosci za sobą, to bardzo fajne autko, ale niestety kojarzące sie z drechami i lanserami ulicznymi, pewnie przez to ze wiekszosc osób poprostu "tuninguje" je i wychodzi wielki obciach, poszukaj sobie czystej serii zadbanej z ładną ORI felgą, nic nie rób, nie zakładaj diodek swiatełek itp to bedzie super;)
Zastanów sie też nad audi 80 w cabrio, tansze w utrzymaniu jest i mniej awaryjne niż jednostki BMW.

dJ JoJo
29-12-2010, 20:43
przeczytaj posty wyżej: djadrriano i Lesny. obydwaj mają rację.

IMO: bmw e36 w cabrio to klasyka sama w sobie: kształty, silnik, cudo!
ale za klasyke w dobrym stanie trzeba zapłacić i to nie tylko przy kupnie ale również przy eksploatacji. i z tym musisz sie liczyć. wiadome też, że niektórym to auto kojarzy sie z dresami i żyłowaniem tych aut na prostej lub w kółkach, ale są też tacy którzy potrafią zadbać o to auto i utrzymac je w stanie niemal że idealnym. i zycze ci trafienia na takiego sprzedawce.

powodzenia w szukaniu 'idealnego' egzemplarza, mam nadzieję że do wiosny cos znajdziesz ;) naprawde rzadko zdarza sie zadbana sztuka.. pozdro! ^^,