PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka przed ćwiczeniami na siłowni?


Marco_92
29-08-2010, 16:02
Witam:) Jak w temacie, jak powinno sie rozgrzewać przed rozpoczeciem cwiczeń na siłce? Robie sobie mała siłownie z kumplem i szczerze mówiąc mało wiem w tym temacie więc prosze was o pomoc:) (+)!!!

ndw agroo89
29-08-2010, 16:35
Odcinek - Trening w domowych warunkach (wersja łatwiejsza) - tv.sfd.pl (http://tv.sfd.pl/Trening-w-domowych-warunkach-wersja-%C5%82atwiejsza,odcinek,19.aspx)

Tu masz instruktarzowy film dla poczatkujacych. Reszta znajduje sie w necie wystarczy siasc i poszukac.

Persona
06-09-2010, 14:03
Powinno sie rozgrzewac zazwyczaj cale cialo, a najbardziej intensywnie dana partie miesni ktore chcesz cwiczyc w danym dniu ale jak to jest to chyba kazdy wie. Rozgrzewke powinno wykonywac sie roznymi skretami sklonami wygieciami ciala, na koniec rozgrzewki wykonac niewielkim ciezarem serii np wyciskanie na klatke, uginanie ramion ze sztanga itp.

Zmojego doswiadczenia wykonuje kilka skretow tlowia i skrety ramion i zaczynam cwiczyc. Rozgrzewka w moim wykonaniu trwa zaledwie 2mninuty9wiem za malo), ale mi starczy by nie odniesc kontuzji

Konrado9
19-09-2010, 14:09
rozgrzewac rozciagac te miesnie w tedy sie zwieksza zakres ruchu ,czyli wieksza pompa efekty ,no i trudniej w tedy o jakies kontuzje

Śledzio
01-01-2011, 22:43
Pamiętaj aby nie zrobić pseudo rozgrzewki, tzw. naciągnięcie/rozciągnięcie danej partii mięśniowej, i zakończenie ćwiczenia po 2-3sek. Należy poczekać 10 - 15sek. bo inaczej nic nie rozgrzejemy.

Paul Electro
01-01-2011, 23:00
ja najczęściej rozgrzewam się tak: biegam, rozciąganie, skakanka no i do tego pompki... ;)

Śledzio
01-01-2011, 23:57
Ja poświęcam na to mało czasu (wiem, źle robie) ale staram się to zrobić w miarę dokładnie. Wy na początku treningu startujecie z największą, czy raczej najmniejszą liczbą powtórzeń?

Davidex
03-01-2011, 00:00
Ja poświęcam na to mało czasu (wiem, źle robie) ale staram się to zrobić w miarę dokładnie. Wy na początku treningu startujecie z największą, czy raczej najmniejszą liczbą powtórzeń?

Jak sobie to wyobrażasz? Przecież w pierwszej serii nie podejdziesz do maksymalnych ciężarów.
Najpierw rozgrzewka ogólna, potem na wybrane partie. Dopiero wtedy przechodzimy do serii właściwych, w zależności od celów będzie różna ilość powtórzeń ale np. na siłę do 5 powtórzeń, masa 12-8 (różnie ludzie reagują)
Czyli powinno to wyglądać to mniej więcej tak: 12-10-8-6 (przykładowo) Najpierw musimy zmęczyć trochę mięśnie co zapobiegnie kontuzjom i pomoże w wykonywaniu ćwiczeń lepszą techniką.

Śledzio
03-01-2011, 09:03
Wiem, ale niektórzy gdy stosują np. technike zmiany powtórzeń, to mają 1 czy tam 2 treningi, gdy zaczynają od prawie maxa lub maxa, (ale po rozgrzewce) Są tacy na siłce na którą uczęszczam.

Dj Alex Rose
03-01-2011, 19:10
Zależy od rodzaju treningów, ich celu stopnia zaawansowania. Rozgrzewka to sprawa równie indywidualna co plan treningowy i bzdurą tutaj jest wyrażanie tak rozległych stereotypów tej rozgrzewki. Przy treningu masowo - siłowym o średnim stopniu zaawansowania i natężenia jaki najczęściej się spotyka na siłowniach wymaga około 20 - 30 minutowej rozgrzewki z akcentem na partię mięśniową którą będziemy ćwiczyli na danym treningu. W zimie rozgrzewka powinna trwać dłużej niż w lecie. W kwestii indywidualnej rozgrzewki do zapotrzebowań możną pisać na PW - tutaj mi się nie chce rozposywać Troszkę wiedzy panowie bo takimi postami jak wyżej wprowadzacie laików w błąd :) Pozdrawiam.

Śledzio
03-01-2011, 22:21
Ale Ci, którzy to stosowali to nie laicy (nie tylko z wyglądu) ja tam nie wiem, ja robie to inaczej jak oni, ale nie sądze, by byli laikami.

Dj Alex Rose
03-01-2011, 22:42
Ja bym Ci pokazał panów którzy mają 50 w łapie i są laikami :) prawda jest taka że wiedzy nie zastąpi się wyglądem i środkami:) ja mówię Ci to na bazie długoletnich doświadczeń i pracy więc możesz mi zaufać że nie znalazłem tego dla lansu w googlach :) pozdrawiam ;)

Śledzio
04-01-2011, 06:50
Przecież nie mówię Ci, że ty kłamiesz a oni nie. Wiadomo że na świecie nie 1 plan wymyślono.

Dj Alex Rose
04-01-2011, 15:59
Z Twojej poprzedniej wypowiedzi odnoszę wrażenie że sugerujesz się głownie wyglądem kto jest laikiem a kto nie :) Stąd moje "ale" bo to nie do końca słuszna perspektywa ;) pozdro :)

Śledzio
04-01-2011, 18:12
Dokladnie napisałem że "nie tylko z wyglądu".
edit: Dobra, po co ta bezsensowna kłótnia. Zajmijmy się tematem i będzie spokój.

Dj Alex Rose
05-01-2011, 08:40
Przecież nikt się nie kłóci :)

Repartee
26-02-2011, 14:59
Najlepiej pobiegaj parę minut przed treningiem. Rozciągnij partie mięśni które masz zamiar ćwiczyć, dobra rozgrzewka to podstawa, bez tego łatwo nabawić się kontuzji ; )