PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Info Kurs Produkcji wg. Was


Klimazz88
16-08-2010, 13:53
Cześć, po długiej nieobecności na tym forum przyszedł czas aby napisac cos mam nadzieje sensownego :)
Ktoś z was jest moze zainteresowany kursem produkcji muzyki? Pytam bo mam mozliwosc zoorganizowanie takowego. Plusem jest to że to wy wytypowalibyscie co tak naprawde najbardziej Was interesuje z tej tematyki. Na jakim etapie chcielibyście się najbardziej podszkolić? Jakie programy do omówienia? FL Studio, Logic, Cubase, PreSonus, albo może Ableton? Jaki sprzęt chcielibyście poznać i obmacać sobie?:) Jakie zagadnienia? Może chcielibyscie wypytac jakiegos konkretnego producenta? Myśle że o wiele łatwiej szkolić się nawet w gronie 5-10 osobowym z dobrym nauczycielem niz przykladowo samemu przegladajac losowo wybrane filmiki na youtube czy tez czytać zagmatwane artykuły pisane równie zagmatwanym jezykiem :). Prosze o opinie co o tym myslicie i kogo ew. cos takiego by interesowało. Lokalizacja to z pewnością Kraków. Jesli chodzi o cene to nieznajac waszych potrzeb nie jestem w stanie tego okreslic ale napewno atrakcyjnie bo nie chodzi o zarobek tylko bardziej promocje sklepu internetowego w który ostatnimi czasy wkładam sporą część swojego życia (www.studiopro.pl). Jasnym jest że osobą które by się na to pisały wszelkie zakupy załatwiłbym na wiele lepszych warunkach. Czekam na posty, propozycje i z gory dziekuje za wypowiedzi :)

LegiXx
17-08-2010, 11:56
Hmm ;) mi to np. bardzo by odpowiadało , gdyż po 1. napewno nie wiem jeszcze wszystkiego o produkcji , po 2. też mógłbym pomóc tym , którym tej wiedzy brakuje jeszcze bardziej , po 3. lokalizacja jest jak najbardziej dla mnie idealna ;) Tylko tak Marcin - ludzie którzy by z tego skorzystali to w większości byliby uczniowie , więc trzeba by było to organizować w weekendy , a druga sprawa to trzeba poczekać na cene , bo to też jest ważne ;) bo ,,atrakcyjnie'' może nie być dla wszystkich niestety ;/ fajny pomysł Klimazz , zobaczymy jak to wyjdzie , widać główka pracuje xD Pozdrawiam

Lucuś
17-08-2010, 11:58
Bardzo fajny pomysł ;) jak najbardziej jestem chętny :)

Leandro
17-08-2010, 12:03
ja się podpisuję pod kolegą wyżej ; ) myślę że jeśli to wypali to sam zabrałbym dupsko i sie wybrał na to :P

Zoom !!
17-08-2010, 23:32
bardzo ciekawy pomysł :) mógłbym sie tym zainteresować :)

DjAquinio
18-08-2010, 09:26
No no ..
hmm jak by coś wyszło to ja też bym się zainteresował

max_respect
18-08-2010, 09:38
bardzo dobry pomysł :)

Mc Gnojek
22-08-2010, 19:52
Jakies konkretne info? Głownie cena mnie interesuje.

iwanracing
22-08-2010, 20:38
jeżeli to byłoby gdzieś niedaleko mnie zorganizowane (Bydgoszcz - kółko 200km), to i ja mógłbym podjechać i podzielić się z Wami moją wiedzą na żywo, wziąłbym kompa i pokazałbym Wam to, o co byście się zapytali - oczywiście - jeśli znałbym odpowiedź ;)

tylko mówię, to musi być dobrze zorganizowane, i gdzieś obok mnie ;)
cena: null //no chociaż za dojazd fajnie by było jakby się zwróciło hehe //

Andy Elliass
22-08-2010, 20:59
hehe,ciekawe bardzo szkoda że u mnie nic takiego nie ma ;) zresztą u mnie jest zacofanie całkowite jako ja jedyny z okolic słucham Trance i jestem od początku samoukiem więc nie wiem czy bym dał rade z wami współpracować ;)

Grosso
22-08-2010, 21:43
Ja też bym był chętny :) tylko kiedy jakieś konkretniejsze njusy?

Myślę że wiele osób przyciągnęło by szkolenie odnośnie mixu od podtaw, dynamiki utworu.

I najważniejsze: godziny... Myśle ze wielu odpowidadały by godziny wieczorne, popołudniowe, bo pewnie większosć uczy sie/pracuje...

.abosurf
23-08-2010, 20:01
hmm.....

produkcji nie nauczysz się w tydzien lub dwa :)


I teraz mam kilka pytań:
- Jedna osoba chce zgłębić tajniki produkcji w stylu trance, a inna osoba np w stylu electro, to robicie kilka grup z podziałem na styl?
- Jeżeli 3 osoby chcą robic w Cubase, 3 w Fl studio, a reszta w Ableton, to też podział na grupy tak?
- Jeżeli nie robicie grup , to omawiacie z grubsza każdy styl i wszystkim miesza sie w głowie?
-Jeżeli jedna osoba z całej grupy nie zrozumiała czegoś, to reszta grupy czeka na nią czy olewacie sprawe?
- Omawiacie podstawy Mixu i Masteringu?



Nie chce nikogo obrażać, bo wiem że wkladacie dużo czasu oraz siły w taki kurs, ale zadałem pytania ktore mnie nurtowały :)

CechoS
23-08-2010, 20:16
Poszedłbym na taki układ tylko byłbym zainteresowany jaka cena i jaki wiek odpowiada ? :D

LegiXx
24-08-2010, 16:26
jeżeli to byłoby gdzieś niedaleko mnie zorganizowane (Bydgoszcz - kółko 200km)//
chyba pisze wyraźnie , że KRAKÓW !!! xD

______
dlatego napisałem "jeżeli to byłoby"

_uszat
24-08-2010, 21:37
Hmm... ja też z miłą chęcią bym się wybrał.
Czekam na jakieś dokładniejsze info xD

DJ LuKo
29-08-2010, 17:24
i tu daleko i tu daleko :/ mimo wszystko mega plus za świetną inicjatywę ....

tomekch
01-09-2010, 14:55
Jetem z krakowa i mam blisko takze bylbym chetny gdyby byly omawiane zagadnienia na temat mixu i masteringu. Będe sledził temat, jesli bedzie sie cos odbywało to daj znaka. Pozdrawiam

M@-Ti
13-09-2010, 11:58
Ja chętnie skorzystałbym z takiego kursu ;)
Bardzo dobry pomysł moim zdaniem.

sqzzz
21-09-2010, 17:11
chyba pisze wyraźnie , że KRAKÓW !!! xD


Nie pisze a jest napisane .

Duncan I.
28-09-2010, 19:53
Jeżeli pieniądze byłyby jakieś symboliczne, w stylu zwrot kosztów, to nawet traktując to jak wymianę doświadczeń z kimś, kto jest na mniej więcej podobnym poziomie - taki mini zlot - opłacałoby się.

Gdyby to miały by być, jakie konkretniejsze koszta z konkretniejszymi ludźmi - z poza forum - to osobiście widziałbym jakiś top producentów PL, może SLG, może Sienkiewicz, może Catz'n Dogz... Doświadczonych ludzi, którzy jakiś tam sukces już odnieśli jest pod dostatkiem.

Organizotorom czegoś takiego polecam zwrócić się do jakiegoś domu kultury, oni często pomagają w takich akcjach, nawet jak nie rzucą jakimiś pieniędzmi, to udostępnić jakiś dobry lokal mogą.

Pozdrawiam.

Andzelo
16-11-2010, 08:48
mysle ze pomysł dobry jak będzie wiadomo co do ceny to też bym się pisał tylko troche daleko bo jestem z Poznania :) wsumie to zawsze można kogoś z forum zabrać sciapać się na bene i jedziem

PZDR

Berggren
18-11-2010, 20:02
Ja też chętny jakby co ;)