PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Reloop RMX-20


Toxic_Dead
03-08-2010, 13:23
Witam was wszystkich serdecznie! :)

Recenzja jest moja, są to moje odczucia.
Kopiowanie bez mojej zgody surowo zabronione!
Wykonał : ActiveDJ (Patryk W.)

http://djdj.nl/cat/l/rmx20.jpg

Dzisiaj będę pisał na temat mixera Reloop RMX-20 , konkretnie wersji srebrnej (starszej) . Jego koszt waha się między 250 a 350 zł (zależnie od stanu i wyposażenia).
Osobiście kupiłem go w miarę przystępnej cenie, a wcześniejszy mixerek to Behringer VMX200 . Wydawało się mi na początku - " o jezusss co kupiłem " itp. . Lecz ostatnio coraz bardziej idę w stronę właśnie produktu Reloopa.
Mimo że mi brakuje dodatkowego kanału nie zamierzam go zmieniać w najbliższym czasie :)

Funkcje :

Trójzakresowy flashkill na obydwa kanały zasługuję na pochwałę . Bardzo szybko i czysto
Trójzakresowy EQ - Tu już gorzej, nie tnie do końca bass, ale da się przeżyć :)
Trójzakresowa regulacja mikrofonu - wielki pokłon w stronę Reloopa :)
Limiter bardzo szybciutki , nie "muli" jak w Behringerze
Potencjometry GAIN i MASTER bardzo czułe , dla mnie aż za.
Odsłuch : idealny dla mnie (nienawidzę odsłuchów takie jak są w np. Pioneer DJM 400). CUE i CUE level dobrze działają
Fadery i crossfader - optyczne, pięknie chodzą :) Cross przy dobrym ustawieniu tnie od 2mm
Reverse - przydatna funkcja odwracania biegunów faderów (nie wiem czy dobrze nazwałem)
Curve - Gałeczki ustawiające cięcie faderów/crossa
udanie to wyszło, a przydaje się bo dużo korzystam z mikrofonu.
To praktycznie wszystko :)

Co mogę pochwalić to konstrukcja wewnętrzna - niebo a ziemia w porównaniu z behringerem w tej samej cenie !

http://img19.imageshack.us/img19/3535/42734071.jpg


Wyjmowade faderki, ładnie po odkręceniu przedniego panelu możemy czyścić, jest jeszcze drugi na elektronikę pozostałą.
Wyjmowane fadery stwarzają możliwość szybkiej naprawy na imprezie


http://img826.imageshack.us/img826/1915/93613808.jpg

http://img693.imageshack.us/img693/1695/44079484.jpg


Na korzyść wypada jeszcze jakość dźwięku - o niebo lepsza :) na odsłuchu jak i na wyjściu .
Dwa wyjścia (Rec i master) mi wystarczają w zupełności :), przełącznik phono na line też przydatny.

Tak z innej beczki - srebrna obudowa lubi zbierać paluszki (odciski) oj i to bardzo :)

Pozostałe zdjęcia :

http://img248.imageshack.us/img248/6326/20251633.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/7110/70379781.jpg

Zbiorczoo :


Plusy:
-jakość wykoniania
-jakość dźwięku
-Fadery !
-Odsłuch i wyjścia
-CENA!

Minusy:
-EQ nie do końca tnie
-yy... lubi bród :D



ps. 100 post.. taki mały prezent ode mnie :)

Matthew Beckett
03-08-2010, 17:10
Wczoraj sprzedałem ten mikser :P użytkowałem go pół roku i muszę powiedzieć że w warunkach domowych sprawdził się bardzo dobrze :) nowy właściciel narzeka na to że się grzeje strasznie ale ten model tak ma :)

B-Max
03-08-2010, 20:01
Wielki minus to brak odsłuchu na master... i słaba jakość wykączenia, kille się odklejają Hahahah
Ogólnie na początek w sam raz..ale chyba lepszy już Vestax używka i Numark...

ps. Dobra recenzja!

macro
04-08-2010, 23:21
b max ale chyba w srebrnej wersji cos z killami nie tak ?! bo BF mam juz ponad 2 lata po po1 roku jako mixer zapasowy. I miał w du** niezle dawane i jedynie co to potencjometry deko trzeszcza po za tym wszystko git!! Wspomniane kille a cros i fadery jak nówki nadal chodza i graja!!!

Pozdro :)

Toxic_Dead
05-08-2010, 07:45
Panowie, by zajechać kille czy cokolwiek to nie wiem , tarzaliście go w błocie czy jak ? :)

Wersje srebrna od czarnej różnią się ... kolorem ? :D

To jest ta sama konstrukcja, na TYCH SAMYCH częściach :)
Co do trzeszczenia potencjometrów trzeba poczytać o ich naprawie, coś słyszałem że Kontakt 40 załatwia sprawę (nie jestem pewien nazwy, nigdy nie miałem potrzeby go używać)

Pozdrawiam !

B-Max
07-08-2010, 21:28
Tak mam na myśli tą srebrną wersję, którą posiadam...czyli tańszą, stosunkowo gorszą..
ale mixer na początek dobry, popsika się preparatem i nic nie trzeszczy :] fadery pracuja dobrze, dzwięk normalny...

panie active nic nie robilem po prostu gralem a kile sie ogolnie naciska i puszcza, sa one przyklejone jakims gownianym klejem (mowie o tej plastikowej nasadce) i sie odkleja. ich dzialanie jest dobre, tnie tyle ile powinien, mowie tu tylko o wizualnym elemencie

macro
07-08-2010, 23:55
a widzicie i juz jest różnica miedzy wersja BF a biała kile w wersji BF mają "kijki" metalowe a nie przyklejane plastik tak jak z nasadkami od potencjometrów w bf sa gumowe z zewnątrz a w białej normalne troche grubsze - plastikowe do okoła

Pozdro :)

Chillout
12-09-2010, 21:55
ładna recenzja patryczku ;p

Toxic_Dead
14-09-2010, 18:25
Miałem okazje zagrać na wersji BF - mniej się grzeje i lakier ma matowy ale tak samo zbiera brudy :) przyjemne nakładki na potencjometry i fadery :)

Kowalski
18-09-2010, 14:19
Wczoraj sprzedałem ten mikser :P użytkowałem go pół roku i muszę powiedzieć że w warunkach domowych sprawdził się bardzo dobrze :) nowy właściciel narzeka na to że się grzeje strasznie ale ten model tak ma :)

za ile go sprzedałeś?? ja wystawiłem właśnie na allegro bf za 380, jak myślicie kupi to ktoś??

Chillout
19-09-2010, 18:20
napewno. dobra cena za bf .wgl rmx 20 najlepszy an początek więc szybko poleci

koleszka143
07-10-2010, 14:47
Nie wiem jak w BF, ale w wersji srebrnej regulatory napięcia sa w trochę nie elegancki sposób przykręcone do spodu obudowy bez dodatkowych radiatorów. Dlatego nie należny zamykać przepływu powietrza pod spodom obudowy miksera.
http://img826.imageshack.us/img826/20/p0710101304.jpg
Jako minusy zaliczył bym również sposób w jaki rozwiązane sa przełączniki do odwracania krzywej pracy, gdyż sa one niezbyt precyzyjne w działaniu (mam na myśli szybkie przełączanie krzywej pracy). Poza tym konstrukcja bardzo solidna i tania, a co do flash-y to u mnie ten problem się nie pojawił.

B-Max napisał o braku odsłuchu master

Hmmm zastanawiam się nad przydatnością dodatkowego odsłuchu dla master? Oba z kanałów możesz odsłuchać bez problemu z dowolnym poziomem głośności dla każdego z nich. Jedyna korzyść jaka by z tego wynikała , to fakt słyszenia w słuchawkach jak robimy przejście i co mówimy przez mikrofon. Przy tak prostym mikserze wydaję mi się to zbędnym kosztem w stosunku do przydatności danej opcji, już lepiej jak by był TALK OVER. Ogólnie mikser bardzo 5 i świetny na sam początek.

Marisoli
02-11-2010, 05:22
Dlatego nie należny zamykać przepływu powietrza pod spodom obudowy miksera. Co za bzdury. Jeśli była by taka konieczność to zostały by zamontowane wentylatorki lub odpowiedni radiator. Uklady stabilizujące seri Lm lubxx78xx dodatnie lub Lm lub xx79xx ujemne mają sprawność rzędu 90% zależną od napięcia zasilania względem napięcia stabilizującego przez co zależnie od wysokości spadku napięcia na stabilizatorze odkłada się na nim odpowiednio duży prąd no i troszkę się grzeje wiec nie potrzebują aż takiego chłodzenia zresztą obudowa ma wystarczająco powierzchnię do chłodzenia.Po co dodatkowy koszt pod postacią aluminiowego radiatora. . Są przykręcone tylko po to do obudowy aby nie oddawały ciepła punktami lutowniczymi do pozostałych elementów znajdujących się na PCB . Po za tym wszystkie stabilizatory posiadają zabezpieczenie termiczne jak i przeciwzwarciowe.

Jako ciekawostka wszystkie półprzewodniki mają największa sprawność w temperaturze 70 stopni.

Zresztą co za konstruktor urządzenia umieszcza elementy zasilania na tym samej PCB co sygnały audio.
Jedynie chwała za to że transformator jest na zewnątrz .

Boobik
18-11-2010, 15:11
Mam ten mikser juz od kwietnia. W warunkach domowych elegancki :) jeszcze odpukac nie bylo z nim problemów ;)

Johny.
20-01-2011, 17:48
Mam BF i narazie chodzi:) Trochę się grzeje ale to już standard w tych modelach. W domu daje rade, zresztą na imprezach też nie ma tragedi. Polecam, na początek chyba najlepszy;)

Kr3jz0l
07-04-2011, 17:54
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy w tym mikserze jest możliwość odsłuchu?

Damzi2P9
12-04-2011, 19:06
Mam i nie narzekam jeśli o nagrzewanie no to tak jest w kadym z tego modelu ;) ale mi to wogóle nie przeszkadza najważniejsze ze cena i układ pokreteł (rozłozenie ich ) ponieważ paluchy sie nie mieściły hahaha

KMeleon
25-04-2011, 18:06
Niedługo planuję go kupić :) Mam nadzieję że dam czadu ;P

Maite Radar
26-04-2011, 21:09
Także jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu. Co mogę powiedzieć?
Jak narazie wielki pozytyw ;> Istotnie, lubi się pobrudzić, ale to kwestia kilku ruchów mokrą szmatką i już. Narazie się nie zacina, odsłuch w porządku, choć wiadomo - nie ma na Master. Przydają się także te takie mini 'efekciory' czasami :]
Polecam.

Kr3jz0l
28-04-2011, 06:28
Także jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu. Co mogę powiedzieć?
Jak narazie wielki pozytyw ;> Istotnie, lubi się pobrudzić, ale to kwestia kilku ruchów mokrą szmatką i już. Narazie się nie zacina, odsłuch w porządku, choć wiadomo - nie ma na Master. Przydają się także te takie mini 'efekciory' czasami :]
Polecam.

Nie ma odsłuchu na master? To chyba pomyliłeś działy. Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu i jest.

Co mogę powiedzieć o tym mikserze... Jak dla bomba :-)

BartexT
01-05-2011, 18:33
Nie ma odsłuchu na master? To chyba pomyliłeś działy. Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu i jest.

Co mogę powiedzieć o tym mikserze... Jak dla bomba :-)

To jak dokładnie jest z tym odsłuchem w tym modelu ?
Chcę nabyć mixer i zastanawiam się właśnie nad rmx-20.

Zależy mi, żeby ktoś dokładnie powiedział co mogę słyszeć na słuchawkach.

Chcę robić przejścia na słuchawkach z racji tego że odsłuchy mam słabiutkie.
Nie interesują mnie dorady, kup lepsze odsłuchy itd.

Chcę wiedzieć konkret, jakie opcje na słuchawkach ?

Toxic_Dead
03-05-2011, 08:56
Ten mixer nie ma odsłuchu, co wychodzi na MASTER (tj zmiany na linefaderach i crossfaderze w gratisie) . Usłyszysz tylko co leci na 1 lub 2 kanale (można jednocześnie na obydwóch, oczywiście) . Reguluje się to pokrętłem jaśniej mówiąc.

SBooLL
24-09-2011, 09:02
mam ten mixer kupilem nowke po miesiacu grania w domu padl crossfader pokretla trzeszcza i nie jestem zadowolony przesiadam sie na pioneera

B-Max
24-09-2011, 12:12
jak za ta cene to dobry, ale ogolnie lipna produkcja

PlayCue
26-09-2011, 21:34
Miałem ten mikser:)
Trudno było mi się z nim rozstać:) Mój pierwszy mikser:)
Naprawdę polecam!
Nie żałuje kupna. Idealny dla początkujących.
Jedyna wada jak dla mnie to brak odsłuchu na MASTER ale naprawdę da się przezyć.
Świetny mikser za male pieniądze.

EROLOVSKY
09-10-2011, 19:16
Posiadam mixerek już 4-5 miesięcy no i co mogę powiedzieć, to to, że jest świetny dla początkujących, jedyna wada to brak odsłuchu na master a tak elegancki sprzęt.

Flashard
17-10-2012, 15:36
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z odsłuchem? Jaka jest rożnica z odsłuchem na masterze w innych mixerach a tym.Robiąc odsłuch w tym mixerze wystarczy przy przejściu ustawić na środku cue między dwoma kanałami.Gram na nim i nie widze żadnego problemu chyba że źle zrozumiałem.

Interius
17-10-2012, 15:56
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z odsłuchem? Jaka jest rożnica z odsłuchem na masterze w innych mixerach a tym.Robiąc odsłuch w tym mixerze wystarczy przy przejściu ustawić na środku cue między dwoma kanałami.Gram na nim i nie widze żadnego problemu chyba że źle zrozumiałem.

jak sama nazwa wskazuje na to odsłuch na masterze to odsłuch tego co się dzieje na głośnikach, albo jak kto woli odsłuch dźwięku który leci na salę i słyszą to wszyscy a takowej opcji na RMX-20 nie ma a szkoda bo jeden z lepsiejszych dwu kanałowych mikserów..

harus10
11-07-2013, 22:21
na początek lepszego nie trzeba ;)
choć jakby był efektor to mixer domowy full wypas ;)
ja nie narzekam i polecam w 100%

zmajzlik
03-09-2013, 20:32
Dzień dobry, a właściwie dobry wieczór.

Kupiłem ostatnio Reloop'a RMX20 BlackFire. Praktycznie od niedzieli mam z nim problem.
Jeden kanał jakby przestał reagować na ruchy faderami. Gdy włączę opcję "If Reverse" to wszystko działa. Według wyświetlacza działa tylko na jednym kanale odsłuch - czyt. tylko R działa. Proszę o pomoc, co mogło się stać i jak to domowymi sposobami naprawić.
Z góry dziękuję.

h33pY
03-09-2013, 22:17
Jeżeli to nowy mixer to polecam odesłać do serwisu. Każde jednorazowe rozebranie bodajże będzie skutkowało tym że gwarancja będzie nieważna. A może to być wada fabryczna bądź coś podobnego, bo nie wiem do końca w czym problem.

zmajzlik
04-09-2013, 11:00
Nie jest to nowy mikser, kupiłem używany, po jakimś miesiącu dopiero wystąpił taki problem.

PrezZzeS
30-09-2013, 17:42
Był to mój pierwszy mixer i powiem szczerze byłem z niego bardzo zadowolony. Co prawda tylko dwa kanały jednakże żeby się nauczyć jak najbardziej polecam. Idzie trafić w rozsądnej cenie te mixery i są bez awaryjne. Mój z powodzeniem służy już jakiś czas nowemu właścicelowi a sam też używałem go dwa lata ;) Teraz mam rmx 40 z uwagi na większy zakres możliwości i tego co potrzebuję.

JJU
24-04-2014, 17:50
Pytanie mam odnośnie dwudziestki. Co może być gdy na lewym kanale od czasu do czasu gra tylko jedna strona słuchawek? Wystarczy puknąć i wszystko jest z powrotem w porządku. Wiadomo że coś nie styka, ale pytam w kontekście takim czy warto to robić przed wystawieniem na allegro (czy sprzedać jako lekko uszkodzony), bo leży u mnie i już za długo się kurzy ;).

Jakby ktoś chciał to opylę z kejsem :D

DjTowser
09-05-2014, 05:54
Czy będzie on dobry do zabawy na Numarkami TT-1625.
To znaczy trochę skreczu i zwykłej gry ( na razie ) ;)
Jak jest z crossem nada się do tego czy nie?