PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Jak namierzyć swój telefon ...


DJ_Kłosek
03-08-2010, 00:28
Witam, znalazłem na necie pewien program, naprawdę przydatny program tylko dla telefonów z symbianem

Tak więc zaczynamy!
1. Pobieramy program z tej strony

http://www.f-secure.com/en_EMEA/products/mobile/anti-theft-download/anti-theft-download-wizard.html2. Wybieramy swój model telefonu po czym klikamy download
3. Wrzucamy go na telefon i instalujemy wszystko o co nas zapyta czyli silnik namierzania, aplikacja i jakieś biblioteki
4. Uruchamiamy aplikacje
5. Musimy zaktualizować naszą aplikacje łącząc się przez neta, nie trwa to dłużej niż 20 sek
6. Potem będziemy mieli konfiguracje
6a. Wymyślamy jakieś hasło klikamy next i potwierdzamy jeszcze raz hasło
6b. Wpisujemy tutaj teraz zaufany numer gdzie będą przychodzić różne informacje na temat położenia tego telefonu (nie wiem po co to tak naprawdę jest, jeżeli zlokalizować można każdym telefonem)
7. I aplikacja jest już gotowa do użytkowania

Jak używać?
1. Jeżeli zgubimy telefon/zostanie nam skradziony natychmiast z jakiegoś telefonu musimy wysłać na swój numer natychmiast kod o treści

#LOCK#<hasło>UWAGA! Trzeba pamiętać że zablokowane urządzenie można odblokować tylko przy użyciu wzorca odblokowywania ekranu.
2. Jeżeli na naszym telefonie są jakieś ważne informacje można użyć komendy

#WIPE#<hasło>Która usuwam wszystkie nasze wysłane, odebrane i zapisane wiadomości sms jak i e-mail czy mms
3. Jeżeli jednak chcemy zlokalizować nasz telefon używamy komendy

#LOCATE#<hasło>Otrzymamy zwrotnego smsa z linkiem do Google Maps, klikamy w niego w telefonie lub przepisujemy do naszej przeglądarki internetowej na PCcie.

To wszystko, mam nadzieje że w jakiś sposób komuś pomogłem

NIE ODPOWIADAM ZA JAKIEKOLWIEK PROBLEMY Z TELEFONEM PO UŻYWANIU TEJ APLIKACJI!

White Matt
03-08-2010, 08:57
Przyda sie Przyda :)
Lubie sie bawic takimi rzeczamy , zamiana softu juz sie nudzi ;p
O widze kolega z Łasku pozdro

lusa
03-08-2010, 13:59
Szkoda że tylko na Symbian. ;/ Zapewne program wykorzystuje LAC i CID stacji bazowej, sektor i odległość :P zatem nawet to i dokładne jest (choć GPSowi nie dorówna).