PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Plik Tomasz Wróblewski - Miksowanie na słuchawkach


iwanracing
01-08-2010, 12:52
Tomasz Wróblewski - Miksowanie na słuchawkach

http://www16.zippyshare.com/v/20063003/file.html

BOŻYDAR
02-08-2010, 00:53
Większość profesjonalistów twierdzi, że jedynym słusznym odsłuchem podczas miksowania są monitory, a produkcja wyłącznie na słuchawkach mija się z celem... Jednak ostatnio wyczytałem, że taki Laidback Luke do produkcji używa wyłącznie laptopa i słuchawek ;)

Hidden
03-08-2010, 05:20
Przyda się, jako że nie mam środków na nabycie monitorów ani możliwości ich stosowania w domu. Dzięki za ten i inne artykuły.

Don Karguleq
05-08-2010, 05:58
Dzięki wielkie za artykuł, przyda się ponieważ zwykle pracuje w nocy nad projektami, a w dzień zwykle odsłuch na słuchawkach ;) Pozdrawiam :) Przemek

FAT&slim
05-08-2010, 10:31
Jednak ostatnio wyczytałem, że taki Laidback Luke do produkcji używa wyłącznie laptopa i słuchawek ;)

używa słuchawek do aranżu i mixu (po cześci), bo panoramę robi już na monitorach :)

iwanracing
05-08-2010, 17:37
używa słuchawek do aranżu i mixu (po cześci), bo panoramę robi już na monitorach

a to ciekawe, ja robię aranż i panorame na słuchawkach, a ostateczny miks 9przede wszystkim głośności) już odsłuc***ę z głośników (aktualnie będę to robił już z monitorów) ;)

Hidden
12-08-2010, 11:40
a to ciekawe, ja robię aranż i panorame na słuchawkach, a ostateczny miks 9przede wszystkim głośności) już odsłuc***ę z głośników (aktualnie będę to robił już z monitorów) ;)

A to ciekawe, bo w artykule, który zamieściłeś jest napisane, że to panorama sprawia największy problem podczas miksowania na słuchawkach.

BOŻYDAR
12-08-2010, 12:34
Każdy robi jak mu pasuje, a jeśli efekt końcowy jest dobry to chwała mu za to :)

iwanracing
12-08-2010, 12:56
dokładnie, przecież nikt Wam (nam) nie karze trzymać się ostro wypisanych reguł :)

Matt Bukovski
12-08-2010, 13:25
ja na przykład na słuchawkach zaczynam kawałek, potem przeżywam szok przechodząc na głośniki, potem poprawiam na głośnikach i okazuje się że na sluchawkach nie brzmi :D jak uda mi się to wypośrodkować czyli dobrze brzmi na jednym i na drugim to jest to dla mnie wyznacznik że miks jest już dość niezły :D

Mattheo
12-08-2010, 13:55
Ja niestety nie mam póki co monitorów ani warunków by zmixować kawałek na głośnikach póki co robie to na Senkach HD25, przez co moje produkcje potem cierpią na małą ilość góry ;)
Ale takie rzeczy jak np. panorama czy perkusja, nie wyobrażam sobie robić na głośnikach.

Lucas Light
12-08-2010, 14:38
Moze ktos upnac Room Sound ?? jakos nie moge tego sciagnac ze stronki producenta ;p

kozaktm
18-02-2011, 10:08
a to ciekawe, ja robię aranż i panorame na słuchawkach, a ostateczny miks 9przede wszystkim głośności) już odsłuc***ę z głośników (aktualnie będę to robił już z monitorów) ;)
Fałsz ;)


Panoramy nie zaleca sie robic na sluchawkach.. ;)
Przypomnijcie sobie definicje panoramy a funkcje dobrych sluchawek..
Przez sluchawki jestes odciety od swiata, nie to co na monitorkach.
I to jest kluczowe w panoramie. Lepiej panoramy na sluchawkach nie zrobisz chociaz niewiem jak one bylyby zajebiste ;)
Producent ambitnego gatunku... a takie bledne stwierdzenie.. No ale ingeruje jak tworzysz bo to od cb zalezy
;)
Nie tak masz uszy skonstruowane zeby tworzac panorame zamykac je sluchawkami ;P
Chociaz rozne sa patenty na tworzenie ;)

iwanracing
18-02-2011, 10:31
Chociaz rozne sa patenty na tworzenie
i dobrze, że to napisałeś ;)

przede wszystkim, panoramę tylko ustawiam... i tak jak napisałem - ostateczny miks i tak jest już na monitorach robiony!

Roberto Lorenz
18-02-2011, 17:58
trzeba tez wziac po uwage, ze wiekszosc z nas robi muzyke klubowa - i tu nie ma sztywnych zasad co do panoramy.

te poradniki sa w wiekszosci pisane w odniesieniu do muzyki "zywej" - rock czy jazz powiedzmy i dlatego wtedy producent nie jest w stanie odwzorowac idealnie panoramy na sluchawkach, tak jak to gralaby kapela na zywo - powiedzmy bass prawy, elektryczna bardziej lewo, perskusja tylni srodek, a wokal w srodku, bo w sluchawkach jest "zludzenie" i dlatego musza monitory tworzyc trojkat rownoboczny z nasza glowa :)

a w muzyce klubowej rob jak chcesz byle bylo *******niecie xd

iwanracing
18-02-2011, 18:42
i dlatego musza monitory tworzyc trojkat rownoboczny z nasza glowa

zapytam bo nie wiem:

TAKI a) czy TAKI b) ?

http://img146.imageshack.us/img146/4831/beztytuutmx.png

sorry za painta xD

Ben Schotte
18-02-2011, 18:58
Z tego co wiem to głośniki mają tworzyć trójkąt czyli opcja 2ga jest poprawna .Gwizdki na wysokości uszu. Trójkąt równoramienny ma być.Tak wyczytałem

kozaktm
18-02-2011, 20:03
Z tego co wiem to głośniki mają tworzyć trójkąt czyli opcja 2ga jest poprawna .Gwizdki na wysokości uszu. Trójkąt równoramienny ma być.Tak wyczytałem

Musza byc na wysokosci zeby dzwiek lepiej dochodzil do ucha.
Uzyskasz wtedy pelny efekt przestrzeni ;)
W innym wypadku malo ma znaczenia ulozenie monitorkow poniewaz i tak dzwiek w pelni dochodzi w do ucha. Wazne zeby nie mial az tak zamknietej przestrzeni jak w sluchawkach. Wazne zeby ulozone byly w zasadzie stereo. Zeby to mialo rece i nogi. ;)

Jezeli cos zle powiedzialem prosze nakierunkowac ;)
Pzdr. :)

Roberto Lorenz
19-02-2011, 10:51
Z tego co wiem to głośniki mają tworzyć trójkąt czyli opcja 2ga jest poprawna .Gwizdki na wysokości uszu. Trójkąt równoramienny ma być.Tak wyczytałem

gwizdek to ma sedzia na boisku xd

a dlaczego powiedzialem ze rownoboczny ? a no dlatego ze musza byc w takie samej odleglosci - chyba jasne dlaczego :)

Rooreck
19-02-2011, 11:10
Panoramy nie zaleca sie robic na sluchawkach.. ;)
Przypomnijcie sobie definicje panoramy a funkcje dobrych sluchawek..
Przez sluchawki jestes odciety od swiata, nie to co na monitorkach.
I to jest kluczowe w panoramie. Lepiej panoramy na sluchawkach nie zrobisz chociaz niewiem jak one bylyby zajebiste ;)

Zgadzam się w 100%

Ciężko rozmieścić w przestrzeni stereo nawet najlepiej przebijający się dźwięk, na słuchawkach masz izolację od otoczenia, fala dźwiękowa pada niemal prostopadle do małżowiny usznej, do każdego ucha wpada oddzielny kanał.
Poza tym wykluczasz zjawiska (i tutaj nie pamiętam jego nazwy, jakby ktoś mógł przypomnieć) w którym fala dźwiękowa z (w domyśle) prawego monitora po załamaniu i odbiciu wpada do ucha lewego i vice versa.

Zresztą to i tak ch*j jak ktoś tworzy Muzykę klubową, bo gwarantuję, że w 98% klubów jest nagłośnienie mono. Jakiekolwiek nagłośnienie przestrzenne mija się z celem i jest widocznie droższe.
Eventy to już co innego...

Pozdro!

Ben Schotte
19-02-2011, 14:58
Zresztą to i tak ch*j jak ktoś tworzy Muzykę klubową, bo gwarantuję, że w 98% klubów jest nagłośnienie mono. Jakiekolwiek nagłośnienie przestrzenne mija się z celem i jest widocznie droższe.
Eventy to już co innego...

Pozdro!

Chyba kolego coś ci się pokopało. Gwarantuje ci że dźwięki nie jest w mono

Roberto Lorenz
19-02-2011, 15:38
jezeli juz to dol jest w mono :)

Van Peter
12-03-2011, 08:52
Wielkie dzięki za ten poradniczek ;-) chodz mam odsłuchy w domu to ich nie stosuje ponieważ nie są moje. Wielki + i jeszcze raz thx

djsams
29-07-2012, 23:53
Słuchawki słuchawkami.. ;p hehe.. jak nie ma warunków to możnma działac na słuchawkach.. ;p ale nie ma jak to dobre poczciwe odsłuchy.. :D

AdOne
30-07-2012, 13:12
Ale żeś ku*** odkopał : D

Tommy Falkon
30-07-2012, 17:59
Zażądane łącze do pliku jest nieprawidłowe.

Można re up ?

Matt Matias
09-08-2012, 23:31
Proszę:

Tommy Falkon
10-08-2012, 14:13
Dzięki bardzo kolego!

Edibe
10-08-2012, 14:35
Ale żeś ku*** odkopał : D

polać mu dobrze gada :piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo:

Madrus
04-11-2012, 07:22
ja na przykład na słuchawkach zaczynam kawałek, potem przeżywam szok przechodząc na głośniki, potem poprawiam na głośnikach i okazuje się że na sluchawkach nie brzmi :D jak uda mi się to wypośrodkować czyli dobrze brzmi na jednym i na drugim to jest to dla mnie wyznacznik że miks jest już dość niezły :D




ja mam dokładnie to samo...

janul
05-11-2012, 14:21
Można prosić o jakiś reup tego tutka? Gorące całuski dla kogoś kto się zlituje ;)

Odświeżyłem link w 1-szym poście ;)