PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pioneer CDJ-200


D-Paul
05-07-2010, 22:31
PIONEER CDJ-200

http://www.tigas.gr/eshop/images/thumbs/0000542.jpeg

Dane:



* MPEG-1 częst. próbkowania 32-320Kbps

* Rozdielczość: 32kHz, 44.1kHz, 48kHz

* MPEG-2 częst. próbkowania 16-160Kbps

* Rozdzielczość: 16kHz, 22.05kHz, 24kHz

* Maksymalny numer pliku: 999

* Zakres regulacji tempa: 6, 10, 16 %

* Funkcja Master Tempo

* Automatyczny licznik BPM

* Funkcja Beat Loop

* Wyjście słuchawkowe

* Przeszukiwanie plików i folderów Mp3

* Cyfrowe wyjście dla Mp3

* Podświetlany napęd typu slot-in


I coś ode mnie :)

Posiadam 2 sztuki tego odtwarzacza od 2 lat, użytkowałem i użytkuję do dnia dzisiejszego zarówno w domu jak i na imprezach, posiadają podstawowe funkcje i mniej wymagającym użytkownikom z pewnością wystarczą, z laserami nie miałem do tej pory problemu, czytają płytki bezproblemowo. Z mp3 radzą sobie bardzo dobrze jeżeli nie są to pliki VBR. Jeżeli chodzi o joga na którego tak wiele osób narzeka to jest to kwestia przyzwyczajenia. Sam miałem z tym drobny problem na początku przesiadając się z RMP-2 :)
A więc jeżeli szukasz odtwarzaczy trwałych w średnim przedziale cenowym to CDJ-200 jest dla Ciebie :) Jeżeli macie pytania chętnie odpowiem :)

Dj Matias
06-07-2010, 10:22
zamowilem jeden player do klubu i mam nadzieje ze sie nie zawiode :) chociaz oprocz tego joga nie spotkalem sie ze zlymi opiniami:) ale jak pelikanku napisales, jog to kwestia przyzwyczajenia :)

Microtek
06-07-2010, 12:42
Do wszystkiego można się przyzwyczaić jeśli chodzi o joga, grałem kilka razy
i również skusiłem się na w.w odtwarzacze, czekam aż przyjdą do mnie :). Postawiłem na ten model bo poprostu nie potrzeba mi zbędnych bajerów itd, ogólnie według mnie wart jest swojej ceny :)

greg_
07-07-2010, 15:37
Przez ponad rok używałem w klubie i musze powiedziec wbrew krążącym w internecie ze jest naprawde rewelacyjny (teraz zamieniłem na 800, ale gdybym nie miał kasy to na bank dalej by stały umnie na biurku i dalej zarabiały na siebie). Nie przytrafiła sie zadna, ale to zadna usterka. Płyty czyta naprawde bezproblemowo i naprawde szybko, plusem jest takze szeroki zakres ustawienia tempa z dokladnoscia do 0,01% jesli dobrze pamietam, dzieki czemu mozna naprawde dokładnie dostosowac tempo i spokojnie trzaskac pozadnie długie miksy.
Największa wada (nawet sam z tej opcji nie korzystałem, ale jesli jest powinna dzialac poprawnie) to wczytywanie plików mp3. Jest to naprawde niemiła niespodzianka gdy po wrzuceniu płyty mp3 nie mozna zlapac punktu cue. Ale i tak 99% ludzi gra z audioCD. Wytrzymałość przycisków play/pause oraz cue jest naprawde dobra. Po roku "wcisnał" mi sie cue i dwa play'e ale w niczym to nie przeszkadzało w uzytkowaniu - nadal pieknie i szybko lapal punkty cue, tak samo szybko startował.

Wiele osob ma zastrzezenia do joga, szczerze powiem nie wiem dla czego. Przesiadlem sie na ten model ze starszego brata 100s i nie odczuwałem zadnej róznicy - tarcza joga podobno sie wyciera, moge wstawic zdjecia poltorarocznego playera macanego przez gro ludzi i nie ma na nim najmniejszej ryski - jednym slowem jak ktos nie szanuje, to sila rzeczy sprzet sie niszczy.

Na koniec. Jak najbardziej pozytywny model od pionka - szczególnie do domu, ale i do klubu. Wytrzymalosc starszego brata + duzo ladniejszy desig!

Polecam i pozdrawiam.

D-Paul
07-07-2010, 18:02
Płyty czyta naprawde bezproblemowo i naprawde szybko, plusem jest takze szeroki zakres ustawienia tempa z dokladnoscia do 0,01% jesli dobrze pamietam, dzieki czemu mozna naprawde dokładnie dostosowac tempo i spokojnie trzaskac pozadnie długie miksy.
Największa wada (nawet sam z tej opcji nie korzystałem, ale jesli jest powinna dzialac poprawnie) to wczytywanie plików mp3. Jest to naprawde niemiła niespodzianka gdy po wrzuceniu płyty mp3 nie mozna zlapac punktu cue. Ale i tak 99% ludzi gra z audioCD.


Dokładność 0,02% przy zakresie 6% i 0,05% przy zakresie 10% i 16%. Puktu CUE nie ustawisz na plikach mp3 VBR. Z innymi współpraca jest taka sama jak na audio :)

greg_
07-07-2010, 18:12
Dokładność 0,02% przy zakresie 6% i 0,05% przy zakresie 10% i 16%. Puktu CUE nie ustawisz na plikach mp3 VBR. Z innymi współpraca jest taka sama jak na audio :)

wiedziałem że zakres uskoku jest naprawde mały i bardzo dokładny ;)

co do mp3 - wiem o tym ze vbr nie chce łapać, ale jest to jednak nie poręczne bo trzeba sprawdzać każdą mp3 czy to jest, czy nie jest vbr.
Ale dla chcącego nic trudnego. Ja nie uzywalem mp3 wiec az takie uciazliwie nie bylo, kiedys tylko dla proby chcialem sprawdzic jak to mp3 sie sprawuje. Jednak preferuje cały czas audioCd :)

Pozdrawiam.
:piwo:

Marisoli
19-09-2010, 08:00
Wiele osob ma zastrzezenia do joga, szczerze powiem nie wiem dla czego. Przesiadlem sie na ten model ze starszego brata 100s i nie odczuwałem zadnej róznicy Jog w 200 jest sporo gorszy od tego w cdj100s z tej przyczyny że ma o 5 punktów kontaktowych mniej niż w cdj100s i troszkę wolniej reaguje ale to jest kwestia wyczucia , no i nie wiem czemu pionier nie zadbał w cdj200 o porządne MP3 gdyż zastosowany jest ten sam czytnik optyczny w cdj100s jak i cdj800mk2 a jest to dwy1069.Tak naprawdę to jest czytnik cd i dvd wiedz nie rozumiem dlaczego cdj200 zostało tak spieprzone przez pionka .
Mało tego jeśli wam padnie w powyższych odtwarzaczach laser nie dajcie się zrobić w wymianę całego mechanizmu wraz z laserem za ok 460zł( niby najłatwiejsza opcja dla serwisanta) gdyż sam element optyki czyli laser dwy1069 kosztuje w granicach od 45 do 115zł droższego nie spotkałem ale z wymianą jest troszkę zabawy.Dokładnie wymiana w serwisie i ustawienie fobi,trbl,trga i foga kosztuje ok 150zł . Kto zapłacił więcej dał się naciągnąć .

Taka mała rada dla posiadaczy.

makaveli14
20-11-2010, 16:43
Jog w 200 jest sporo gorszy od tego w cdj100s z tej przyczyny że ma o 5 punktów kontaktowych mniej niż w cdj100s i troszkę wolniej reaguje ale to jest kwestia wyczucia , no i nie wiem czemu pionier nie zadbał w cdj200 o porządne MP3 gdyż zastosowany jest ten sam czytnik optyczny w cdj100s jak i cdj800mk2 a jest to dwy1069.Tak naprawdę to jest czytnik cd i dvd wiedz nie rozumiem dlaczego cdj200 zostało tak spieprzone przez pionka .
Mało tego jeśli wam padnie w powyższych odtwarzaczach laser nie dajcie się zrobić w wymianę całego mechanizmu wraz z laserem za ok 460zł( niby najłatwiejsza opcja dla serwisanta) gdyż sam element optyki czyli laser dwy1069 kosztuje w granicach od 45 do 115zł droższego nie spotkałem ale z wymianą jest troszkę zabawy.Dokładnie wymiana w serwisie i ustawienie fobi,trbl,trga i foga kosztuje ok 150zł . Kto zapłacił więcej dał się naciągnąć .

Taka mała rada dla posiadaczy.


z tą sama niby optyką sie nie zgodze laser z cdj100s jest taki sam jak w cdj-500mk1
wiec laser z cdj100s nie pasuje do cdj200 cdj800 itd...

Andzelo
26-11-2010, 11:02
grałem na nich pół roku troche te yogi mnie zawiodły i VBR nie czyta tak pozatym ok

AndreVerbov
19-12-2010, 20:18
Jogi sa straaaaaaaaaaaaszne.. Jesli ktos nie gral w ogole to bedzie mial spore problemy z ogarnieciem.. Trzeba leciutko dotykac bo inaczej rozjedzie sie w cztery dupy :P
Mam pytanie do bardziej zaznajomionych z pojeciem DVS..
Mianowicie nie dzialaja mi plytki Traktor Scratch z zadnym programem. Interface to Maya44 USB. Spotkal sie ktos z czyms takim? Dziala tylko play, a zatrzymac sie juz nie chce i wrocic do poczatku :/

dżordan
20-12-2010, 15:11
witam , mam okazje kupic te pionki tylko koleś mowi ze w jednym jog jest troche luźny czy oplaca sie kupywac 2szt i case za 1900zl?co z tym jogiem da sie to jakos dokrecic?czy to normalne w 200-setkach? NIe bedzie to w niczym przeszkadzało?prosze o szybka odpowiedz

jay daimon
24-12-2010, 19:21
opłaca się ja wczoraj zakupiłem za 1825 z case
jog da się wymienic

AndreVerbov
25-12-2010, 13:44
Joga nie trzeba wymienic, wystarczy dokrecic ;) Chyba ze farba sie zetrze...
Koszt nowego to 100zl :)

Frozen
04-01-2011, 13:16
Posiadam już chyba 3 lata Pionki 200 . Są niezastąpione !
I jak grywałem w klubach na CDJ 800 , 1000 czy 2000 to ciężko było mi się przyzwyczaić , bo dla mnie JOG w 200 jest prze zaj.ebisty !!!

Romanoo
04-01-2011, 14:44
Prawie 3 lata grają grają grają grają... Czyszczenie laserów... Grają grają grają

0 problemów :)

Naprawdę super sprzęcik jak na tą cenę! Polecam!

Bartecky.
04-01-2011, 15:00
Również posiadam ten model i szczerze mogę go polecić !
MP3 czyta elegancko, no i cena jest do zniesienia.. ;)

Romanoo
10-01-2011, 08:11
Również posiadam ten model i szczerze mogę go polecić !
MP3 czyta elegancko, no i cena jest do zniesienia.. ;)
Nie wiem dlaczego mi nie czyta wszystkie mp3. Ale i tak gram z audio i nigdy nie było problemów ;)

Bartecky.
10-01-2011, 18:37
Nie wiem Romanoo dlaczego tak.. U mnie jeszcze żadna MP3 nie odmówiła. :P
Pzdr.

ogonek
10-01-2011, 21:03
czy cena 3000zl za 2x CDJ-200 i mixer Behringer DJX700 to dobra okazja ? w ogole, myslicie, ze to dobry sprzet dla osoby zaczynajacej przygode z DJka ?

Dwight
10-01-2011, 21:14
Jedna korekte bym dodał - cdj 200 jak masz opcje za 2x ponizej 2000 zl - bierz od razu - co do mixera... powatpiewalbym.... badz co badz pioneeerki to marka nie do zajechania - nic sie jej nie rowna:)

DEEL
10-01-2011, 22:22
Sam jestem posiadaczem CDJ-200 i powiem krótko: niezniszczalne. Największą wadą tego modelu przynajmniej dla mnie jest Jog, który pracuje w taki sposób, że ciężko się na niego przestawić. Jednak jeśli trochę pograsz nie powinno być z tym najmniejszych problemów.

Romanoo! (http://www.4clubbers.com.pl/members/romanoo-.html) - wg mnie problemy mogłeś mieć jedynie z mp3 z VBR. Moje 200 bez problemu odczytują mp3.

ogonek (http://www.4clubbers.com.pl/members/ogonek.html) - mowa o nówkach? Bo jeśli używki to zdecydowanie jest to oferta nie warta uwagi (zdecydowanie za drogo). Poza tym Beh 700 to strata pieniędzy przy tych pionkach. Lepiej kupić mniej złożony mixer, który posłuży Ci na lata, np Reloopa.

Le Tissier D. (http://www.4clubbers.com.pl/members/le-tissier-d-.html) - ja właśnie planuję sprzedaż moich 200 w cenie do 2000zł, także jakby był ktoś zainteresowany, niech pisze.

M'House
29-01-2011, 13:25
nie używam innych odtwarzaczy. kolega w klubie ma 1000mk3, na zapleczu stoją 800 a ja gram tylko ze swoich 200. słyszałem narzekania na joga, ale ja nie mam żadnych problemów przez 3 lata, jak dla mnie świetny odtwarzacz wart swojej ceny.

dejokster
24-02-2011, 20:53
od jakiegoś czasu tez posiadam cdj 200 2szt.. i gra mi sie z nich swietnie .. a co do joga to kwestia przyzwyczajenia... ale jest super polecam bardzo :) a mam pytanko w jednym playerku jog troszku ciezej mi sie obraca niz w tym drugim....czyli co do wymiany czy da sie cos zrobic/.?? pozdrawiam i jeszce raz polecam ten model:):drunk:

tommy94
25-04-2011, 21:38
Jestem użytkownikiem CDJ 200 i musze powiedzieć, że oprócz swoich wielu zalet ma również minusy. Jednym z nich jest JOG. Jeżeli używa się go od początku (jest to sprzęt do nauki itp) nie ma z nim większego problemu, jednak jeśli jest to nasz któryś z kolei player zajmie nam troche czasu "wyczucie go". Niestety kolejną wadą jest to, że JOG wykonany jest z materiału podatnego na ścieranie (plus to, to że łatwo można ustalić jak odtwarzacz był używany), więc intenstywnie używany Pioneer szybko może zmienić kolor swojego "dysku". Oprócz tych 2 wad- bardzo sobie go chwalę :)

Marisoli
09-05-2011, 18:19
z tą sama niby optyką sie nie zgodze laser z cdj100s jest taki sam jak w cdj-500mk1
wiec laser z cdj100s nie pasuje do cdj200 cdj800 itd...



OPTYKA JEST TAKA SAMA W PIONKU 500,100,200,800 . różnią się tylko mechanizmem prowadzenia(DXX22432) zależnie od modelu . Jak i parametrem dostrojenia . Fakt istnieją nominalne odpowiedniki i zamienniki nie mające znaczenia. dwy1069 jest standardem w tych modelach pomimo iż nieraz można spotkać odpowiednik o innym symbolu.

Wymieniłem XXX sztuk u siebie w pracy więc troszkę pomyśl i nie myl pojęć.

David Pi
09-05-2011, 18:48
Hmm.. Powiem tak:
CDJ 200 niczym nie zachwycają. Jog jest bardzo ale to bardzo nie wygodny jak dla mnie i w dodatku szybko ściera się z niego farba co stanowi ujmę w jego wyglądzie. Efekty, które posiada są sterowane na zasadzie oporu joga, a nie jak np w 400 na dotyk. Kolejna sprawa to mało czytelny i praktyczny wyświetlacz. Często zdarza się tak, że zapominasz o włączonym efekcie i próbujesz na nim dokręcać. Tytuły i czas utworu podobnie jak w np w cdj 800 są przełączane z jednego na drugi dwoma guzikami. Na imprezach klikasz na oślep nie znając dobrze sprzętu.
Owszem napędy i lasery w porządku - tu raczej nie można się do niczego przyczepić.
Na pochwałę zasługuje loop cutter, którego chyba nie ma żaden inny playerek. Swoją drogą bardzo mi się to podoba.

Podsumowując uważam cdj 200 za odtwarzacz niskiej klasy zestawiając go np cdj 400, który według mnie jest bescelerem i żadna 350 się do niego nie umywa.

Dziękuję
Dobranoc:)

DawidoO
11-05-2011, 20:50
"Dj Exx" nie porownujmy cdj 200 do 400
cd'ki 200 to sa dla poczatkujacych dj'ow a cd'ki 400 to dla bardziej profesjonalnego,osobiscie rozmawialem z dj'em ktory juz kilka lat gra na cdj200 i nie narzeka a wiec moim zdaniem warto kupic sobie cd'ki 200

Damas
11-05-2011, 23:18
Zmieniłem setki na cdj 200, i drugi raz bym tego nie zrobił. Setki są zajebiste jednak:P

sebciq
08-06-2011, 16:10
Jog.. hmm działa "dobrze", ale setka ma lepszy :) Co prawda ten model, może nie jest tak trwały jak jego poprzednik, ale także sobie daje radę, początkujący DJ powinien się dużo na nim nauczyć :)

Mbroz
14-08-2011, 00:53
Mam takie pytanie... czemu przy niektórych cdj 200 jest dopisana literka S a przy innych nie?

cmoon
08-10-2011, 11:49
poprzedni 100 były nie do zajechania osobiscie zakupiłem 200 po 6 miesiącach poszła zaczeła się sypac jakies błędy sie pojawiały nie oddawała płyt ogolnie lipa była w serwisie i to samo jak dla licho albo taką sztuke trafiłem. Moim zdaniem najgorszy produkt pionka.:rain:

tommy94
12-01-2012, 15:37
Witam, ja również posiadałem cdj 200ok 1,5 roku. Uważam, ze nie mozna nazwać tego odtwarzacza sprzętem "trwałym". Tak naprawdę po roku intensywnego uzytkowania jog jest wytarty i już nie wygląda tak słodziutko jak nówka. Oprócz tego uwage trzeba zwrócić na jego wykonanie. Całość sprawia wrażenie zabawki, która zaraz ma sie rozsypać. Moim zdaniem w przedziale cenowym 850-1200 (tak jak to jest z cdj200) mozna kupić o wiele lepszy odtwarzacz.

tilek91
18-02-2012, 23:28
ja mam pytanie w ktorym roku on wszedl do sprzedaży? :)

player zacny,chcialoby sie czasem wymienic setki wlasnie na ten player

Damas
19-02-2012, 04:13
Witam, ja również posiadałem cdj 200ok 1,5 roku. Uważam, ze nie mozna nazwać tego odtwarzacza sprzętem "trwałym". Tak naprawdę po roku intensywnego uzytkowania jog jest wytarty i już nie wygląda tak słodziutko jak nówka. Oprócz tego uwage trzeba zwrócić na jego wykonanie. Całość sprawia wrażenie zabawki, która zaraz ma sie rozsypać. Moim zdaniem w przedziale cenowym 850-1200 (tak jak to jest z cdj200) mozna kupić o wiele lepszy odtwarzacz.


Mam drugi komplet CDJ 200, jeden kupiony za 1500zł, drugi za 1800 (od pierwszego właściciela z dokumentacją włącznie) Nic nigdy z żadnym playerem się nie działo, jedynie jog szwankuje, ale to to samo co w setkach, pisałem jak to naprawić. Nie wiem co robicie że jogi zdzieracie, mi nic takiego się nie działo. 1200zł jak za jeden player to spora przesada za 1400/1500zł można już kupić cdj 800mk2 bądz cdj 400.

DaveOneKay
10-05-2012, 19:09
Witam szanownych forumowiczów. Zamierzam kupić odtwarzacz Pioneer CDJ 200 w dobrej cenie, jedyny haczyk to , że nie czyta płyt. Czy poza prawdopodobnym uszkodzeniem lasera, często występują inne problemy w tym rodzaju sprzęcie. Z jakim kosztem naprawy mogę się liczyć ?

Kamen31
15-05-2012, 08:27
Osobiście nie jestem zadowolony z tych playerów... grałem już na nich kilkakrotnie w niejednym klubie i niestety nie przekonują mnie do siebie.

vtecpl
03-06-2012, 10:59
hmmm. zdarzyło się zagrać kilka razy na tym odtwarzaczu i gdyby nie jog to nie miałbym w sumie zastrzezeń. w małym opakowaniu miesci sie wszystko czego trzeba do technicznego grania :)

DJ F3NiX
16-06-2012, 14:56
a ja mam pytanko czy te deki wyswietlaja nazwy trakow jak w cdj 800 mk2?
ps chodzi mi o plytki audio nie mp3 xD i nie czytalem wszystkich postow bo troszke duzo xDD

matt romanoFFF
16-06-2012, 16:10
a ja mam pytanko czy te deki wyswietlaja nazwy trakow jak w cdj 800 mk2?
ps chodzi mi o plytki audio nie mp3 xD i nie czytalem wszystkich postow bo troszke duzo xDD

Tak, wyświetlają, jeżeli nagrasz płytę z tagami, czy tam danymi utworów.

Tak z ciekawości. Mogę usłyszeć Twoje produkcje, albo remixy?

Pozdrawiam

dj_mefisto
27-06-2012, 11:17
Jak dla mnie tak samo jak wyżej koledzy pisali, sprzęt wart swojej ceny i jakości ;) Jednak dla początkującego dj'a proponowałbym 100tki jeśli nie ma funduszy na 200tki :P

Mam jednak pytanie/problem, gdyż nagrywając kiedyś płytki jako cd audio miałem po włożeniu płyty do 200tki tytuł każdego kawałka, a teraz od jakiegoś czasu już nie :/ Nagrywałem nero, przez wmp i nic :? Ktoś z tym się zetknął, wie jak rozwiązać problem, oprócz pisania pisakiem po płycie?

matt romanoFFF
27-06-2012, 13:20
Ja mam muzykę zorganizowaną w iTunes i tam się zaznacza przed nagrywaniem, czy chce się CD Text. Poszukaj w opcjach nagrywania czegoś podobnego, albo "nagrywanie z danymi". Coś takiego.

Pozdrawiam

gwiazda90
27-06-2012, 13:58
w nero w opcjach zaznaczania "zaptasz" CD-TEXT

xukaszx
01-07-2012, 16:45
Moim zdaniem cdj 100s są lepsze ;) Jog w cdj 200, jest płaski, kiepsko się go dokręca, aczkolwiek jest to kwestia przyzwyczajenia. Polecam to osobą, które zwracają uwage na design odtwarzaczy bo 200 są na prawde ładne ;)

DJ F3NiX
01-07-2012, 18:11
a w cdj 100 tez jest jog plaski xD
ale i tak sa lepsze 8 setki mk2 ;d

Revers Play
01-10-2012, 15:38
1900 za 2x cdj200 nie oplaca sie na dzien dzisiejszy dokladasz 400zl i masz juz cdj 800mk1 wolal bym poczekac dolozyc kase i kupic 800mk1 jak by byly tansze to sam bym sie skusił na nie a tak sie nie oplaca wymieniac moich 100s ;D

Adam(Adamo)
21-12-2012, 18:27
Idealny sprzęt dla każdego kto zaczyna zabawę w tym temacie. Na pewno nie denony i inne decki jednak pionek to pionek. Proste porównanie to czytanie płyt, denon przy pioneerku po prostu mięknie i wyklepuje nam piękne "disc error". Sam się na nich uczyłem i miło wspominam pracę na tych deckach :)

rybenedition
24-06-2013, 12:34
Witam.
Mam problem z tymi cd-playerami.
Mianowicie. Mam konsole 2x cdj 200 i mixer djm 400.
Płyta jest w nim normalnie odczytana wszystko chodzi jednak na djm 400 nie ma wgl dźwięku na kanale z tego cd-playera.
Nie jest to wina kabli ani mixera bo sprawdziłem.
Problem tkwi w tym, że nie ma dźwięku z cd-playera.
Ma ktos jakiś pomysł co mogło się stać ?
Z góry dzięki za pomoc ;)

ProDjKamilekUnw
26-06-2013, 14:42
Być może jakieś zwarcie na wyjściu. Nie było przerwy w dostawie prądu jak grałeś? W ogóle jak to się stało? Podczas gry nagle przestało grać?

rybenedition
26-06-2013, 14:45
W czwartek tydzien temu grałem na imprezie okolicznościowej. Tam prąd siadł w pewnym momencie. Ale jak włączyli to działało wszystko. Następnie w niedziele grałem nad jeziorem i kiedy włączyłem nie było dźwięku ;/

ProDjKamilekUnw
26-06-2013, 16:03
Rozumiem, że problem dotyczy jednego CDJ.
Jak masz jakieś pojecie o elektronice to miernik w dłoń i znajdziesz uszkodzony element.
Warto przed tym jeszcze zobaczyć wszystkie bezpieczniki. Może to w którymś z nich jest problem.

rybenedition
26-06-2013, 19:14
Niestety nie zbyt się znam na wnętrznościach CD-Playera.
Więc zostaje wizyta u elektronika.
Dzięki wielkie za pomoc.

DjBrose
30-07-2013, 22:09
Witam wszystkich, specjalnie zalozylem konto, zeby zapytać się o kilka nurtujących mnie rzeczy na temat cdj200.
Mam je od tygodnia i mam wielki problem z tymi mp3 w rozszerzeniu czy cos VBR.
nie wiem w jaki sposob przy sciaganiu moge to rozpoaznac ( po pierwsze)
nie wiem w jaki sposob moge pliki vbr przekonwertowac na cbr
chcialem sie dowiedzieć czy plytki zakupione z dj club mix albo dj promotion będą na 100% smigaly na cdj200 bo są często w rozszerzeniu mp3 i nie wiem czy jest sens kupowania ów płyt.
Proszę o odpowiedz pozdrawiam i dziekuje

ps; Sprzęcik jest super, ja juz sie przyzwyczailem do tego plaskiego joga i wszystko ladnie sie dokreca :P

D-Paul
05-08-2013, 14:51
Pliki z VBR na CBR przekonwertujesz sobie programem CDex. A najlepiej nagrywać płytki audio :) Płytki z DMC i z DJ Promotion są w CD Audio. Ale jak zależy Ci na graniu z plików MP3 i legalnej muzyki to digitalpromopool.pl :) tam masz pliki w jakości 320kbps ;)

dyziok1998
20-08-2013, 21:57
witam chciałbym zakupic palyery do 1800zł na lata (zeby działały przez 4-5 lat) nie musza miec miega duzo funkcji tylko te podstawowe wystarczą nie chce zadnych efektów etc. Sprzęt ma być do nauki (jak sie nauczę a najdzie mnie ochota na efektor to przecież od tego jest mikser)

oplaca sie cdj200 kupować? na tyle lat? czy podziałają przynajmniej 4 lata ?



2 X PIONEER CDJ 200 GWARANCJA CDJ200 (3488433785) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/2-x-pioneer-cdj-200-gwarancja-cdj200-i3488433785.html)

generalnie do nauki jest ważne trzymanie tempa czy te palyerki trzymią ładnie tempo?

najlepiej niech sie wypowiedzą w tej sprawie osoby które miały stycznosc z w/w playerami

ProDjKamilekUnw
20-08-2013, 22:45
Jak dla mnie kupno cdj 200 mija się z celem. W tej cenie masz nowe ndx 400 lub używane ndx 800. Jak dla mnie to lepszy wybór jak ma to być na lata bo masz choćby USB

Rought Cash
20-08-2013, 22:47
Dokladnie,tak jak kolega wyzej lib mozesz kupic dn s3500 bardzp dobry player i jak bedziesz szanowal to przetrwa dlugo.

greku
21-08-2013, 23:02
nie ma co , dwu setki zajebisty sprzęcik : ) polecam

Witam czy może mi ktoś wytłumaczyć poco w tych cdj 200 i pokrewnych na wyświetlaczu jest taki czerwony podzielony pasek czy to aby pokazuje obrazowo ile jest do końca utworu? pytam bo nigdy nie miałem w rękach tych pionków a dopiero zaczynam przygodę z tego rodzaju sprzętem.



Jak chcesz coś dopisać do poprzedniej wypowiedzi to edytuj swoje posty, a nie pisz jeden pod drugim.

Ostrzegam.


greg_

Dlugi321
22-08-2013, 11:40
tak, pokazuje to obrazowo ile zostało do końca

dyziok1998
22-08-2013, 19:54
cytuje:lepszy wybór jak ma to być na lata bo masz choćby USB

ale mi nie chodzi o prtzestarzałosc chocby cd audio
i ze teraz jest na topie usb wiec dłuzej posłuża mnie chodzi o trwałośc i żywotnosc co do serii ndx mam pewne wątpliwosci jak to jest wytrzymało by 5 lat
bo jak juz kupuje takie drogie rtzeczy to to ma działac długo
bo jak to ma grac rok ewentualnie 2 i puzniej same awarie to ja dziekuje
jak to jest wytrzymią w warunkach domowych głownie ?moze czasami jakas mala domowka u kolegi ?

chociaz z tym tez to nigdy nie wiadomo bo w radiu szkolnym beh dx626 działał chyba 6 czy 7 lat amogłby dłuzej gdyby noobki tam nie siedziały i sprzetu napojami nie zalewały
moze sie zdarzyc taki przypadek ze numark podziała 4 lata a pionek 3? czasami tak jest

ProDjKamilekUnw
22-08-2013, 21:16
cytuje:lepszy wybór jak ma to być na lata bo masz choćby USB

ale mi nie chodzi o prtzestarzałosc chocby cd audio
i ze teraz jest na topie usb wiec dłuzej posłuża mnie chodzi o trwałośc i żywotnosc co do serii ndx mam pewne wątpliwosci jak to jest wytrzymało by 5 lat
bo jak juz kupuje takie drogie rtzeczy to to ma działac długo
bo jak to ma grac rok ewentualnie 2 i puzniej same awarie to ja dziekuje
jak to jest wytrzymią w warunkach domowych głownie ?moze czasami jakas mala domowka u kolegi ?

chociaz z tym tez to nigdy nie wiadomo bo w radiu szkolnym beh dx626 działał chyba 6 czy 7 lat amogłby dłuzej gdyby noobki tam nie siedziały i sprzetu napojami nie zalewały
moze sie zdarzyc taki przypadek ze numark podziała 4 lata a pionek 3? czasami tak jest

Jak się sprzęt szanuje i odpowiednio serwisuj (czyści np) to będzie działać. Wiadomo są przypadki ale to i w Pionkach.
Jeszcze dodam, że 1700 za cdj 200 to spora kwota. Poszukasz a znajdziesz taniej sporo

dyziok1998
23-08-2013, 17:06
no z tym spora kwota
to dla mnie jest odwrotnie bo dla mnie lepiej kupić po normalnej cenie a nawet troche drożej bo jabym miał dac powiedzmy 1400 za stan taki jak w/w to juz na mile smierdzi przekretem przynajmniej dla mnie. to jak uderzac w te cdj200 bo wczesniej duzo osob na tym 4um mówiło że na reloop ani ndx nawet nie patrz ze jak chcesz sprzet z sredniej polki cenowej a wytrzymaly to cdj200 a dn-s3500 starszny zamulator
teraz znowu doszła kwestia ndx 400 bo niby maja usb wiec jak sie usb zepsuje to moge z cd grac i tak niby żyło by nowe ndx400 dłuzej niz uzywane cdj200

i ja juz nie wiem co robic doradzicie cos nie chce wtopic a jak dla mnie (15lat) to są rzeczy bardzo drogie

KrzemoFTB
19-09-2013, 23:39
mam pytanie gdzie dostane jogi, do 200-tek? gdyż dość dawno kupiłem używki i były lekko starte, nie raziło mnie to ale teraz z biegiem czasu kuje to w oczy, na allegro nie mogę dostać jogów może w pioneer polska coś zdziałają?

Proszę o radę/pomoc.

Pozdrawiam

D-Paul
20-09-2013, 07:04
PIONEER DNK4387 po tym symbolu bez problemu znajdziesz :)

Dan Camtes
26-01-2014, 13:32
Kto mi powie jaki koszt wymiany lasera?

Dan Camtes
30-01-2014, 19:04
Siemka. Nie wiem czy to dobry dział jak nie to przenieście.
Mam problem z jednym z player'ów. Przykładowo gdy zagram dwa kawalki o tym samym tempie w tym samym momencie rozjeżdzają się. Jest to tak nagminne, że nie da się grać. Czy to wina lasera jesli tak gdzie to naprawie na Mazowszu/Łódzkim i za ile. Rozważam sprzedanie tego sprzętu i muszę wiedzieć ile ewentualnie z tego powodu opuszczać. Czekam na rzeczową pomoc.

MR Piorun
30-01-2014, 19:33
ja bym zrobił jeszcze eksperyment przed jakimi kolwiek wymianami , pitch na 0% i ten sam utwór na dwóch playerach i bez master tempo , ogólnie niektóre cd'ki mają wade że z włączonym master tempo po jakimś czasie tempo się "rozjeżdża" , przyczyn tak na prawdę może być 1000 i pierwsze co to trzeba określić , który player nie trzyma tempa , problem może być zarówno z napędem albo suwakiem pitch , u mnie w cdj100 problem był z master tempo , serwis który polecam to https://www.facebook.com/DJ.SERWIS , mieści się w łodzi i parę razy tam naprawiałem za każdym razem z pozytywnym rezultatem ;) samemu na pewno odradzam jeżeli nie miałeś z tym styczności .

sanso
01-10-2014, 15:22
Witam!
Dziś proszę o pomoc! Zastanawiam się nad zakupem CDJ 200 i zastanawiam się czy ten CD;k obsługuję płyty RW, a konkretnie mam na myśli to tak:
Jednego dnia nagrywam 3 piosenki, a drugiego do tej samej płyty dogrywam kolejne 2 piosenki. Pytanie brzmi... Czy CDJ 200 będzie odtwarzał te 2 piosenki które zostaną dograne ?

Woncky
01-10-2014, 15:50
Ze strony producenta:
Multi Read
Supports playback of CD-R and CD-RW discs. (Some discs may not read properly, however, due to special characteristics of certain discs and recorders, or dirty/damaged discs.)

sanso
01-10-2014, 17:47
okej, producent producentem, ale ja chciałbym mieć pewność w 100% z praktycznego punktu widzenia, dlatego prosiłbym o wypowiedź kogoś, kto ma cdj 200 i próbował coś takiego.
Za cytat od producenta dziękuję :) Zawsze coś :)

ThomasS_UK
08-10-2014, 11:24
siemka , jak znajde u siebie jaks cd rw to ci powiem , bo posiadam takowe playery :) pozdrawiam , jezeli chcesz sie jeszcze cos dowiedziec to pisz smialo

Oskarro
08-10-2014, 18:23
okej, producent producentem, ale ja chciałbym mieć pewność w 100% z praktycznego punktu widzenia, dlatego prosiłbym o wypowiedź kogoś, kto ma cdj 200 i próbował coś takiego.
Za cytat od producenta dziękuję :) Zawsze coś :)


Masz wszystko wyżej opisane :)
To, że koledze może dzialać, nie znaczy, że Tobie będzie, co zostało opisane wyżej.

ThomasS_UK
08-10-2014, 20:29
Sprawdzone , cd rw dziala wysmienicie na cdj 200 jedynie co , to cos nie moge dodac utworow audio do nagranej wczesniej kompilacji.
Ale cd-rw czyta bez problemu

Abikoss
09-01-2015, 16:30
Siemka. Podczas grania przy włożeniu płyty najpierw ją wypluł, po ponownym włożeniu ją wciągnął i już nie chciał jej oddać. Wyskoczył błąd E-9101 czyli błąd mechaniczny. Wyjąłem ją awaryjnie. Sprawdziłem wszystko, wyczyściłem w środku lecz nadal wyskakuje error. Przełożyłem ten cały napęd do drugiego playera i wszystko działa. Wie ktoś może co mogło się stać i co może być przyczyną?

bodzius91
21-08-2016, 15:08
Siemka. Podczas grania przy włożeniu płyty najpierw ją wypluł, po ponownym włożeniu ją wciągnął i już nie chciał jej oddać. Wyskoczył błąd E-9101 czyli błąd mechaniczny. Wyjąłem ją awaryjnie. Sprawdziłem wszystko, wyczyściłem w środku lecz nadal wyskakuje error. Przełożyłem ten cały napęd do drugiego playera i wszystko działa. Wie ktoś może co mogło się stać i co może być przyczyną?

sorry za odgrzebanie tematu ale chcialbym wiedziec co bylo przyczyna awarii?
sam mam podobny problem i nie potrafie sobie z nim poradzic. elementy mechaniczne mechanizmu wsuwania plyty wygladaja na dobre i brak sladow zuzycia na nic a player wyswietla komunikaty eject, load, eject , e9101 i nie ma reakcji na jaki kolwiek przycisk tym bardziej mechanizm rowniez nie wydaje zadnych dzwiekow. pozdrawiam

Lukassos
26-09-2017, 07:42
Ja rowniez spedzilem kilkadziesiat wypoconych godzin przy tych playerach :)
Jak dla mnie bomba... do nauki w sam raz.
Nigdy mi sie nie wieszaly, unikalem oczywiscie nagrywania plyt mp3, zawsze puszczalem z audio.

Sprzed godny polecenia.


Przeszedlem na kilka modeli wyzej (Czyt. CDJ 900 nexus).

P.S: Mam pytanie odnosnie ceny CDJ 200 za jaka rozsadna moglbym je puscic.
Gralem w domu i tylko w domu, mam case, mam nawet do niego oryginalne kartony.

Zestaw z mixerem :)

Danny Rush
07-11-2017, 08:40
Ogólnie udane playery, ale jogi spartolone. Czułość tych jogów jest strasznie dziwna, działają jakby z lekkim opóźnieniem, czy cuś, albo za delikatne są. O wiele lepiej grało się na cdj100, lub cdj400 w górę.