PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pioneer DJM-400


djmatti91
04-07-2010, 09:30
Witam! Przedstawiam wam mixer Pioneer’a o oznaczeniu DJM-400. Jest to następca słynnego jeszcze w starszym pokoleniu dj’ów DJM300. Wprowadzenie 400tki na rynek było rewolucyjne ponieważ był to najtańszy mixer w gamie Pioneer’a posiadający w sobie cechy wyższych modeli takie jak np. cyfrowe brzmienie 24-bit’owe czy efektor. Na początek przedstawiam Wam specyfikacje tego modelu.

2 kanały
* 4 wejścia Line
* 2 wejścia Phono
* 2 wejścia przełączane (Phono/Line)
* 2 konektory Fader-Start
* 3-zakresowe EQ
* 2 wejścia mikrofonowe
* EQ dla mikrofonu
* 3 pozycyjna, regulowana krzywa cięcia
* 2 wyjścia RCA
* Wymiary: 223 x 305 x 106.6 mm
* Waga: 3.2 kg

http://estradowiec.pl/foto/testy/DJM-400%28top%29.jpg

Dobra, teraz przejdźmy do opinii i spostrzeżeń użytkownika czyli mnie.

Z początku miałem kupić DJM600, ale brak funduszy zdecydował że trafiłem na DJM-400 za dobrą cenę i tak właśnie się na ten model zdecydowałem. Jakby nie patrząc na DJM-600 w tym stanie musiałbym dołożyć jakieś 1000zł.

Szczerze to wcale nie żałuje, mixer brzmi bardzo dobrze, efekty są świetne – śmiało można powiedzieć że nie odstępują od efektów z większych braci, do wyboru 7 efektów - mi najbardziej przypadł do gustu ROLL, bardzo ciekawy efekt szczególnie że można go użyć jako pętle co nie raz mi się przydało gdyż gram z CDJ-100s. Mixer słynie z tzw. Samplera, owszem jest to dobra rzecz ale mało kiedy jej używałem, w sumie to tylko w domu dla zabawy gdyż na imprezie nie ma na to czasu, ale w tym Samplerze podoba mi się to że zapisane dźwięki można zwalniać albo przyśpieszać lub mixer zrobi to sam automatycznie dostosowując prędkość do innego utworu. Z rzeczy które przemawiają na plus 400tki to zdecydowanie jego wielkość i podręczność, jest to mały mixer który ma w sobie wiele funkcji i potrafi wycisnąć bardzo dużo. Kolejnym plusem dla mnie jest wejście na dwa mikrofony, bardzo mi się to przydało gdy prowadziłem imprezy karaoke. Bolączką tego modelu jest odsłuch, ale spokojnie da się do tego przyzwyczaić pomagając sobie trim’em. Od listopada 2008 nie miałem z tym mixerem żadnych problemów, raz mi robił cyrki ale to dlatego ze tak go skonstruowali, tzn. w okolicach konsoli było tak gorąco że mixer się nagrzał i się wyłączał co jakiś czas aby się nie spalił.

http://www.123dj.com/mixers/pioneer/djm400back.jpg

Mixer mogłby być nieco tańszy lub w tej cenie mieć kilka innych funkcji lub dodatków, np. wyjścia xlr a choćby nawet odsłuch rodem z wyższych modeli pionka. Nie mniej jednak jestem bardzo zadowolony z tego zakupu cenie go za małą awaryjność, za bardzo dużą funkcjonalność w małym „pudełku”, wszędzie się zmieści i jest lekki. Aha i byłbym zapomniał wyciszając poszczególne tony wyciszamy je do zera, czyli KILL. To jest bardzo dobre. Mixer polecam osobą którzy chcą mieć mały mixer z dużymi możliwościami. Dziś taki model kupimy za ok. 1000zł. Musze stwierdzić że trzyma cenę rynkową gdyż nie jest to popularny model, dj’e decydowali się częściej na DJM-600. Typy imprez na jakich stosowałem DJM-400: Klub, okolicznościówki, karaoke, akademie szkolne, prywatki, konferencje, wesele. Nadaję się w każde warunki :D

Dj.Andrew
04-07-2010, 17:09
Ja powiem Tyle...

+Mobliność
+Cena
+Jakość
+Gwarancja
+Użytkowanie na najwyższym poziomie.

Po prostu, ten mikser to jest rewolucja :)

B0mbel
04-07-2010, 21:10
Ja powiem Tyle...

+Mobliność
+Cena
+Jakość
+Gwarancja
+Użytkowanie na najwyższym poziomie.

Po prostu, ten mikser to jest rewolucja :)
kolego rewolucja w czym ?? napisales rzeczy ktore sa oczywiste dla kazdego ?? ;o

Matthew Beckett
04-07-2010, 21:28
Miałem i z tym Pionkiem do czynienia i muszę powiedzieć że najbardziej drażniła mnie sekcja odsłuchu... tylko możliwość wyboru 1, 2 chanel i master oraz głośność a nie tak jak np. w starszej 500 czy 600 była możliwość wyboru kanałów 1-4 + master i głośność odsłuchu + do tego wybór czy chcemy bardziej master słyszeć czy bardziej cue... Jak dla mnie to jedyny minus no ale w ostateczności można się przyzwyczaić (musiałem :P)

Dj_Adi
05-07-2010, 20:08
PIONEER DJM 500 nie miał możliwości regulacji głośności między CUE a MASTER;)

Djshift
05-07-2010, 20:17
Mixer Jest bajeczny ;] I tyle

Matthew Beckett
05-07-2010, 20:39
PIONEER DJM 500 nie miał możliwości regulacji głośności między CUE a MASTER;)

Sorki zwracam honor... rozpędziłem się :P ale jakby nie patrzeć tego w tym maleństwie brakuje... niestety...

greg_
07-07-2010, 15:45
Posiadam ten mikser od prawie 2 lat.
Cały czas uzytkuje go regularnie przynajmniej raz w tygodniu w warunkach klubowych. Do tej pory nie mam z nim żadnego ale to zadnego problemu.
Wszystkie potencjometry, fadery no wszystko wszystko dziala jak nówka sztuka.

Rozumiem ze sekcja odsłuchu może nieco rozczarowywać ludzi mających wczesniej do czynienia z djm600/700/800 ale dla dj'ów grających z np. djm300/500 ta sekcja odsłuchowa to zadnen problem. Sam zaczynalem od 300s i dlatego nie przerazal i nie przeraza mnie ten odsłuch. Jesli mi cicho to dokrecam trim'em i nie ma zadnego problemu z tym.

Efektor jak najbardziej na plus, co prawda rzadko uzywam ale daja rade, nie brzmia "plastikowo" tylko jak z flagowych produktów pionka.

Jedyny minus to brak XLR, ale jakoś da sie z tym zyc, ale jakby mial XLR to by był bajeczny.

Jeśli ktoś nie potrzebuje 4'kanałowego, a bardzo dobrze wykonanego miksera ze świetna jakościa dzwieku, wytrzymałego i do niedużego klubu to jest to naprawde strzał w 10'tke!

Jak najbardziej polecam ten mikser.

oscar wilde
07-07-2010, 18:35
świetny Mixerek ;) sprawuje sie bez zarzutów a gram na min juz prawie 3 lata ;)i jak sie wydaje nie do zajechania :D polecam jakktos szuka czegos bardzo funcyjnegi i niezawodnego na wiele lat ;)

NicraM
17-07-2010, 11:37
Sztuka w sztuce DJM400 to coś dla wszystkich. Minusem mogą być tylko 2 kanały.

PulsaR
20-10-2010, 14:51
A ja mam takie pytanie gdyz zastanawiam sie na kupnem sprzętu, pionek 400 czy behringer ddm 400??
Zalezy mi bardzo na dobrym efektorze słyszałem ze ten beh to rewolucja ze duzo możliwości ale pionek to pionek i stykna narazie 2 kanały

djmatti91
20-10-2010, 17:06
jedzie do dj shopu i przekonaj sie sam. We wroclawiu jest djshop

clubberpl
24-10-2010, 20:11
Panowie, krotka pilka z mojej strony.
DJM400 czy DJM350 ?
400 ma lepszy efektor a 350 za to wejscie na USB ktore jest dosc przydatne.
Co sadzicie ?

A co do samego mixera to nie moge wiele powiedziec bo nigdy stycznosci nie mialem, po opisach sadze ze warto w niego inwestowac, no i tez jest przyjemny design ;)


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


off top

to temat recenzja o DJM400, a nie pomoc w wyborze miksera!
Od tego masz odpowiedni temat w dziale pomocy dj zone!


_______________________________________________

GregZakopane

DJ Matthaus
09-11-2010, 18:32
Dobry mikserek ;)


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Off top


_______________________________________________

Azi

mati17818
17-11-2010, 15:03
bardzo dobry wybor :)

Carl Gordon
19-11-2010, 19:50
Posiadam ten mixerek od wakacji i powiem tyle: pierwszy miesiąc po grze na djm 600/700 i innych mixerach z regulacją cue/master chciałem go wyrzucić przez okno, najgorzej gdy w klubie nie było odsluchu i trzeba grać ze słuchawek.... ale po paru miesiącach: teraz nawet gdy gram w klubach na 600tkach itp to nie używam sekcji dzielonego odsłuchu przyzwyczaiłem się do niego i nie sprawia to już żadnego problemu tak jak już ktoś napisał to kwestia oswojenia się. Ja sprawę braku XRLi załatwiłem bardzo prosto, bo również gram na nim po klubach gdzie te wejścia są standardem, a mianowicie kupiłem dwa wtyki CHINCH, Dwa gniazda kanon 1,5 m kabla mikrofonowego i przejściówki gotowe :P

Pozdrawiam i w 100% polecam ten mixer jest bardzo mały (mobilność) dzwiękiem moim zdaniem nie odbiega od mixerów z górnej pólki, efektor daje rade ma najważniejsze efekty, sampler i roll efekt, który wymiata :P

grecja87
05-04-2011, 08:45
Grałem na nim ponad rok i nie było żadnych problemów... Każdy narzeka na odsłuch, moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia, mi też na początku było cięzko bo przesiadłem się z 600tki... Szkoda że wycofali go ze sprzdaży (tak jak i CDJ400). Jeżęli ktoś potrzebuje coś z 2 kanałami to uważam że to najlepszy wybór...

DJ Assimo
31-07-2011, 16:12
Grałem na nim wiele wiele razy i muszę powiedzieć że jest niezniszczalny :D
Przeszedl wiele, a dalej trzymał poziom :)

Adrian1607
12-08-2011, 23:05
super mixer, naprawde bardzo dobrze wykonany w dobrych pieniądzach około 1000 można kupić juz używkę. Efektor bardzo dobry jak i cała reszta. Mały a ma w sobie tyle ile potrzeba :)

kapsel576
17-10-2011, 22:27
Czy ten mikser ma echo chodzi mi o to czy przez mikrofon jak sie mówi to mozna włączyc echo ???

gwiazda90
17-10-2011, 23:47
Tak, efektor djm400 posiada efekt echio

Feelthemusic
18-10-2011, 07:02
Tzw. efekt Walkera?

kapsel576
13-12-2011, 22:01
No Głównie chodzi mi o taka opcje jesli bym podczas piosenki mówiłczy krzyczał cos do mikrofonu i zeby mój głos unosił sie echem jak np na niektórych imprezach dj przed wejsciem jakiejśmuzy krzyczy lecimy to czy w tym mixerze sie tak da i nie chodzi mi o to ze jest efekt echo bo to wiem ???

Pulse System
13-12-2011, 22:40
To jest właśnie efekt ECHO. Ustawiasz echo na mikrofon i 1/1 i możesz bawić się w Hejżela;P

kapsel576
14-12-2011, 15:19
heheh dzieki :D lubie ta opcje :P

kapsel576
07-01-2012, 00:02
mogł by mi ktos powiedziec co trzeba zrobic jeżeli chce zrobic seta i przejscia na mikserze to zeby mi zapiało to a jak tak robie o mi nie zapisuje ???


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


*post pod postem!
warn


_______________________________________________

greg_

Grintii
17-04-2015, 16:47
Witam. Chciałbym się zapytać czy jest możliwość podpięcia mixera pioneer djm 400 do komputera, ponieważ zakupiłem go wraz z 2x djm 400 i już je podłączyłem przez USB do programu vitrual dj i cdj400 działają lecz co zrobic z mixerem, da rade podpiąć go jakoś żeby działał w virtual dj ?

blackmister
17-04-2015, 17:29
Nie ma takiej opcji. Ten mikser jest zbyt prymitywny i nie ma nawet portu USB. A na Twoje drugie pytanie dlaczego nie pracują cd-ki z virtual dj zostawiłem odpowiedź tutaj:

www.4clubbers.com.pl/inne/1137559-cdj-400-podlaczanie-do-komputera-new-post.html (http://www.4clubbers.com.pl/inne/1137559-cdj-400-podlaczanie-do-komputera-new-post.html)

hauas
17-04-2015, 21:43
Musialbys zainwestowac w jakas prosta karte muzyczna (np traktor audio 2):

Traktor : DJ Audio Interfaces : Traktor Audio 2 | Products (http://www.native-instruments.com/en/products/traktor/dj-audio-interfaces/traktor-audio-2/)

Wtedy podpinasz ja do laptopa przez USB, 2 wyjscia stereo z karty podlaczasz do obydwu line-in w mikserze, a sluchawki podpinasz bezposrednio do mixera i stamtad odsluc***esz.

Wiaze sie to z przesiadka na traktor, ktory w sumie jest chyba najlepszym softem do grania na rynku i goraco go polecam.

Grintii
18-04-2015, 08:53
Czyli w moim przypadku lepiej jest uczyć się grać na cdj na żywo a sety robić w samym komputerze tak ? ;)

hauas
19-04-2015, 10:46
Ta karta daje ci mozliwosc pracy na 2 niezaleznych kanalach stereo (lewy deck, prawy deck).
Oprocz tego masz 2 cdj400 ktore mozesz uzyc do kontrolowania walkow w traktorze- lewy i prawy deck podepnij przez usb do lapka, karte dzwiekowa podepnij przez USB do lapka a wyjscia audio z karty dzwiekowej te wspomniane na poczatku wepnij do mixera jako line in1 i line in2.
W efekcie cdj400 bedzie sterowal dzialaniem walka na ekranie monitora, a poziomy glosnosci, EQ czy efekty bedziesz sobie regulowal na mixerze.

c-tite
19-04-2015, 16:43
nic nie musisz kupować, CDJ400 są wyposażone w karty audio, potrzebujesz tylko sterowniki (CDJ-400 - Software & firmware downloads - Pioneer Europe (http://www.pioneer.eu/eur/support/software/CDJ-400/page.html)) + CDJ Aggregator (ta sama strona) jeżeli używasz MACa,

olchan121
04-03-2016, 08:25
Witam, chciałbym zapytać czy CDJ-100 i DJM-400 to dobry komplet na start, ponieważ zszedłem ze zwykłego kontrolera (resident dj kontrol 3) na którym nauczyłem się podstaw oraz zagrałem kilka imprez, lecz chciałbym przede wszystkim nauczyć się grać na CD'kach i wolę robić coś sam, a nie program robił to za mnie, chodzi mi też głównie o jakość dźwięku.. czekam na opinie, z góry dzięki!:swir:

blackmister
04-03-2016, 10:20
Cokolwiek innego niż chiński kontroler wypada na plus, tym bardziej jakies pionki ;) djm 400 ma delikatnie kłopotliwy odsluch, cdj 100 to jednak zupełnie odmienna technologia niz obecne, ale na start sa ok ;)

DaniuS
05-03-2016, 16:58
Zamiast cdj 100 weź sobie jakieś ndx'y numarki, wiem że jest chyba taka wersja bez licznika bpm z wejściem na usb, wygodniej Ci się będzie grało.

PulsaR
05-03-2016, 17:13
Cdj 200 sa już spoko, w setkach za duzy przeskok pitcha 0,1 cały czas trzeba dokręcać. W Cdj 200 0.02 czyli mozna długie mixy bez problemu robić.

djmatti91
07-03-2016, 10:51
Ja bym został przy CDJ100s. Sam miałem taki komplet. Jeśli ogarniesz CDJ100s to już na wszystkim zagrasz. A nie tam jakieś njumarki ...

Prostota CDJ100s to jego największa zaleta, grając z nich jesteś zdany na swój słuch. Co do wypowiedzi wyżej względem dokręcania to nie wiem o co kaman... Przerobiłem dwa komplety "setek" i żadne mi nie gubiły tempa, a nawet gdyby to chyba po to ma się słuch ... ?

Sam mixer jest bardzo dobrej jakości pod względem wykonania i dźwięku (mixer cyfrowy). Efekty działają równo i niczym nie odbiegają od tych w DJM600/700/800. Fakt, sterowanie odsłuchem jest kłopotliwe, ale bez przesady.. da się żyć.

Kristo0f
08-03-2016, 22:43
Sam zaczynałem od tego kompletu i naprawdę polecam. Odnośnie odsłuchu na DJm 400 to prawda kwestia przyzwyczajenia ale idzie bez problemu ogranąć to. A 100 to wiadomo klasyki w swojej dziedzinie:) Miałem, grałem i naprawdę POLECAM :D

msbrightside
09-08-2016, 16:06
A mogę wiedzieć co z tym odsłuchem w djm 400 jest nie tak? Wszyscy na to narzekają a ja nie wiem dlaczego a mikser kusi mnie trwałością, efektorem i tym, że dwa kanały a czterech nie potrzebuję. Z tego co widzę da się go wyrwać w miarę tanio a taki byłby do domu w sam raz. Boli niestety fakt, że mraktycznie chyba nie ma dobrego, nowego, cyfrowego małego miksera z rozbudowanym efektorem jak te numarki z serii x.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

ThomasS_UK
11-08-2016, 19:42
nie ma odsłuchu mastera , tylko lewo prawo

msbrightside
12-08-2016, 15:19
A nie poleciłby ktoś jakiegoś najlepiej cyfrowego 2 kanałowca z dobrym efektorem, który można jeszcze kupić jako nowy niewycofany? ...

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka