PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Behringer DDM 4000


Walu
01-07-2010, 15:31
Behringer DDM 4000

Pomijając wszystkie specyfikacje techniczne zamierzam Wam przybliżyć jedynie to, co powinien każdy wiedzieć, korzystając z tego mixera. Nie dyskutując na temat gustów, w przedziale cenowym w jakim zawiera się ten mixer zaoferowano nam bardzo dużo. Na początek jakość dźwięku. Uważam, że gołym uchem słychać różnice między tym Behem, a chocby pioneerami z serii DJM. Z tyłu mixera mamy do dyspozycji wyjścia XLR, a ponadto możemy chinchami podłączyć 2 różne zestawy nagłośnienia, których głośność regulowana jest osobnymi knobami. Mamy również możliwość podłączenia 2 mikrofonów, których eq można dostosować wspólnie knobami, lub dobrać osobne ustawienia drogą cyfrową. W ustawieniach mikrofonów mamy również osobny dla nich efektor, z całą gamą efektór i regulacją ich parametrów.

Pare słów na temat całej masy przycisków, które chyba przerazaja, jeśli nie intrygują nowego użytkownika. Mi poznanie większości z nich zajęło ok tygodnia. Reszta na razie nie jest mi potrzebna. Sporo z nich często się dubluje, wiec można uznać, że poznając jeden, możemy skreślić z listy cztery (mówię np o tych sąsiadujących z knobami od eq kanałów). Reszta ma całkiem przydatne funkcje. Pod wyświetlaczem głównie służą one do regulacji efektorów, tutaj również wystarczy poznać jedną stronę, ponieważ druga (drugi efektor) działa identycznie. W lewym dolnym rogu mamy sampler. Tą część najdłużej poznawałem, aczkolwiek bardzo rzadko z niej korzystam. Mamy do dyspozycji 2 banki sampli. Sample można odtwarzać zarówno jako pętlę, jako pojedyncze odtworzenie oraz od tyłu. Również zaproponowano na koniec sampla efekt "break" .

Wróćmy teraz do głownych efektorów. Wszystkie efekty są automatycznie synchronizowane z bpm, ale można również ręcznie wprowadzić tempo w jakim ma być wybijany efekt. Każdy efekt ma osobne parametry poddawane przeróżnym regulacjom. Można również wyciąć pasma na które nie chcemy nakładać efektu. Każdy z efektorów można przypisać dowolnemu kanałowi (włącznie z master). Można również przypisać oba jednemu kanałowi. Jakość efektów generowanych przez ten mixer, moim zdaniem (nie mam zbyt wielkiego porównania) jest nieprzeciętnie dobra. Bardziej leży mi jak efektor w DJM 400 (ale tutaj nie ocenie który jest lepszy), jednak porównując do Reloopa RMX 40 ja stawiam punkt po stronie Behringera. Wartości bpm widoczne na wyświetlaczach są jednak mylące, ponieważ ciągle się zmieniają, więc nie sposób dobrze dzięki nim zbitować. Ja osobiście wole na nie nie patrzeć, bo tylko robią mętlik w głowie.

W sekcji odsłuchu mamy kolejne złowrogie przyciski, którymi możemy podbic bass oraz wysokie tony w słuchawkach, co ma ułatwiać zgrywanie. Przydatne, gdy słuchawki mają słabe któreś z w/w pasm.

DDM 4000 posiada także cyfrowy/optyczny (nie chce mi sie sprawdzać, bo nazwa jest chyba nieistotna) X-fader z regulacją krzywych cięcia, killami odpowiadającymi kanałom przypisanym Cross Faderowi oraz funkcją reverse aktywowaną pojedynczym przyciskiem i blokowaną "Hold" .

W mixerze mamy również opcję zapisu ustawień wprowadzonych podczas użytkowania w bodajże 7 slotach, co przyspiesza gotowość sprzętu do grania zaraz po włączeniu.

O MIDI nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie mam do tego kabla i nigdy nie było mi to potrzebne.

http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/spin-dj/cabinet/mixer/ddm4000-top.jpg

http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/spin-dj/cabinet/mixer/ddm4000-rear.jpg

http://eduardobrunharo.files.wordpress.com/2009/08/ddm4000_p0167_toprightpers_web.jpg

Sorry jesli są błędy jakiekolwiek, ale nie mam czasu sprawdzac. Pytania mile widziane, postaram sie pomoc.

macro
01-07-2010, 21:42
Nie dopisałeś oz możliwości mixu częstotliwości pomiędzy stronami krosa a i b - przypisanych do nich kanałów. Dla tych co mnie nie rozumieją chodzi o taki bajer coś takiego jak w Pioneer DJM2000 gdzie mozna to robić dotykowo na wśietlaczu a w ddm robimy to za pomocą krosa.

Spróbuje to kiedys obasnic. Po za tym dopisze Swoją recenzje gdyż kilka funkcji zostało pominiętych. Ale rozumiem - brak czasu.

Pozdro

DJ JokeR
02-07-2010, 21:45
Dla mnie jest to świetny mixer, ponieważ sam go mam.
Muszę też przyznać że ilość przycisków nie jest taka przerażająca jak to co niektórzy twierdzą. Obcykanie całego sprzętu zajęło mi w sumie jakieś 5 godzin. Oczywiście przed zakupem też już coś tam wiedziałem.
Co do efektora - rewelacja. Nie można go co prawda porównać do Pioneera, ale robi swoje i ma dość obszerne funkcje.

Walu
02-07-2010, 22:19
Nie można go co prawda porównać do Pioneera

no nie mozna, bo pioneer lezy w tym zestawieniu, przynjmniej 400 i 600 ; ]

macro
02-07-2010, 23:56
Wiek: 16
Nie można go co prawda porównać do Pioneera, ale robi swoje i ma dość obszerne funkcje.

NA ilu pionkach (jeśli wogóle) grałeś ze tak twierdzisz ?? ;)

Dj.Andrew
03-07-2010, 11:45
Można go porównać do pionków, jednakże pionek do pionek...

Kiedy zakupiłem DJM 400, wcześniej grałem na DJX 700 oraz DDM 4000 (tymczasowo) i chciałbym powiedzieć tak, że jeśli Behringer, wprowadził by lepsze suwaki, potencjometry to ja bym nie kupił pioneera.
Najgorsze dla mnie jest w tym, ze te suwaki oraz potencjomatry wysiadają dość szybko..
Nie wiem, może ja miałem takie "wadliwe" miksery, ale tak sie stało..
Niech firma Behringer zainwestuje w lepsze podzespoły, to z czystym sumieniem kupił bym DDM 4000, i nie szukał bym nic innego.

P.S (pozdrawiam kolege macro, z Hrubieszowa :-) )

Walu
03-07-2010, 15:03
mialem djx700 (moze napisze recenzje jak mi sie zechce i znajde chwile) prawie rok, nic mi sie z nim nie dzialo, ale, gdy na nim gralem, to czulem, ze jest slaby. DDM mam juz prawie rok, a kupilem uzywany od roku i tak. Po 2 latach narazie najmniejszej usterki nie zauwazylem. Wydaje mi sie, ze latwo w kosc nie da mu sie przylozyc.

dj maxxi
26-07-2010, 22:19
Witam.
Dorzucę swoje 3 grosze. Mixerek mam od dłuuugiego czasu...
Czytałem spooooro postów na temat Behringera DDM 4000. I jedno mnie zastanawia…
Ludzie, porównujecie DDM 4000 do Pioneera DJM 800 albo Eclerów, Allen & Heath… Trochę logiki, za DJM 800 można mieć 4 takie Behringery. I co z tego? Wiadomo, ze Pioneer, Ecler itp. To klasa sama dla siebie. Wytrzymałe, dobrze rozplanowane… Ale jest parę kwestii, w których z Behringerem startu naprawdę nie maja. DDM 4000 to chyba najbardziej ‘konfigurowalny’ mikser w historii. Można w nim ustawić dosłownie wszystko i to z poziomu menu miksera. Wszystko przejrzyście i wygodnie, jak nigdzie indziej. Krzywa ciecia crossa i faderów kanałowych, możliwość wyregulowania killów, wejść mic. Narzekacie ze efektor ma slaby? Można w nim ustawić nawet takie rzeczy jak to, dla których częstotliwości ma być zastosowany efekt. Chcesz mieć echo bez basu? Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku. W tym mikserze można skonfigurować dosłownie wszystko. Nawet fadery kanałowe maja regulacje krzywej ciecia. Każda opcja jest do regulacji. Nawet na wejściach mic można regulować limiter, enhancer, efekty. Sporo można również namieszać w sekcji OUTPUT. Mamy dwa wyjścia MASTER (A i , przy czym B posiada osobna regulacje oraz możliwość zamiany na 2 x MONO. Do tego SUBWOOFER OUT oraz MASTER A na XLR(2, 1) oraz chinch. Wyjście TAPE OUT ma własna regulacje.
Dalej mamy sampler, dwa banki po 32 sekundy. Można nawet ustawić start samplera z crossa. Do tego można dołożyć efekty. Mamy również 2 BPM countery, które się faktycznie sprawdzają, synchronizacje MIDI, możemy sobie ustawić takie rzeczy jak to, jakie częstotliwości wycina crossfader, kille na każdy kanał (można kille przerobić na punche).
Wielu narzeka na to, ze to choinka. A wielu osobom (w tym mnie) podświetlenie większości klawiszy i guzików naprawdę się przydaje. Wszystko widać jak na dłoni. Do tego wyświetlacz. Jedno spojrzenie i wiemy, jakie parametry efektu mamy, jakie tempo. Wszystko przejrzyście i czytelnie.
Oczywiście w pierwszej chwili natłok funkcji może przytłaczać, ale ja po jednym dniu zabawy wiedziałem już wszystko. I mogę powiedzieć, ze wszystko jest intuicyjne i na miejscu. Tak jak to narzekanie na miejsce gniazda słuchawek. Mi nie przeszkadza, kabelek wsadziłem miedzy mikser i deck i po sprawie. Nic nie zasłania i nie przeszkadza.

Podsumowując, za te pieniądze to moim zdaniem najlepszy możliwy wybór, oczywiście, jeśli ktoś potrzebuje tylu funkcji. Mi się jak najbardziej przydają. Gram elektro, house, techno i trance. I wszystkie bajery mi się przydają, można robić dosłownie cuuuuda.
I nie ma się co obrażać, ale faktem jest, ze zanim Pioneer zrobi mikser z tyloma funkcjami, to minie duuuzo czasu. No i będzie kosztował 10+ tysięcy. Pozostaje pytanie czy jest sens przepłacać?
Co do trwałości, mam ten mikser od roku. Co sobota gram w klubie, do tego jakieś imprezy u kumpli, i zabawa w domu. Jak do tej pory nic nie szwankuje, nie trzeszczy. Trochę męczyć zaczynają opinie ludzi, piszących ze to g***, bo to Behringer a nie Pioneer. Fanboje…

Z wad mogę wymienić brak wejść coaxial, szczególnie w świetle tego ze wyjście takowe posiada. Oraz brak opcji fader start.

Ludzie, pobawcie się tym chociaż przez tydzień i dopiero się udzielajcie. A nie po 15 minutach. P takim czasie to każdy napisze ze to g***, bo większości rzeczy nie będzie miał okazji nawet sprawdzić.
Dla ścisłości, nie jestem antyfanem Pioneera. Ddmke mam w komplecie z dwoma CDJ 400 i HDJ 1000. Są kwestie, w których Pioneer jest wypasiony, ale trzeba uczciwie przyznać, ze DDM 4000 to naprawdę udana konstrukcja. Biorąc pod uwagę cenę, to można powiedzieć ze to bardzo udana.
Się rozpisałem. Jak ktoś miałby pytania odnośnie DDM 4000 albo CDJ 400 to chętnie odpowiem. Często ludzie szukają opinii na temat DDM a z reguły trafiają na tekstu DDM to shit, kupuj DJM 800. Tylko nie każdy może mieć 6000 na sam mikser. Wiec zastanówcie się zanim zaczniecie jakieś sprzęt dissowac z góry.
Pytania walcie na priv.

Pościk mojego autorstwa z innego forum. Delikatnie nie na temat. Ale wiadomo o co kaman.
Pozdro!

hauas
27-07-2010, 10:34
kupilem ten mixer ok 2 lat temu i generalnie dobrze go wspominam

na poczatku wkurzalo ostre niebieskie swiatelko przy killach, ale to sie da zmienic zmieniajac parametr multi/single [czy na odwrot]

sekcje w mixerze sa dobrze widoczne, oswietlenie [oprocz wspomnianych wczesniej niebieskich diod] jest w sam raz

mikser jest tez dosyc glosny- przyciski mocno "klikaja" podobnie jak np w kontrolerze bcr tego samego producenta, ale wystarczy poglosnic odsluch i da sie zyc ;)

mojemu koledze, ktory kupil mixer w tym samym czasie co ja i uzywa go do dzis, wysiadl cross fader, ale on sporo skreczuje i bardzo duzo gra na nim

po paru miesiacach mixer sprzedalem i przesiadlem sie na djm600

binekmasta
29-07-2010, 23:14
Siemanko! Nie posiadam owego cuda techniki ale grałem na nim :)
Jakość: Kiedyś posiadałem mikserek behringera, i fadery po roku zaczęły trzeszczeć, nie wiem jak jest w tym przypadku.. W tym modelu szczególnie denerwujące są gumowe guziczki. Osobiście uważam, że mikser powinien mieć tego typu "knefli" jak najmniej, a jednocześnie być bardzo funkcjonalny.
Design: Jak dla mnie to porażka. Z deczka podobny do Denona, jak pierwszy raz się dorwiesz, to dam rękę uciąć, że będziesz miał nie lada problemy, aby się połapać co jest co. Całą masa zbędnych przycisków i ustawień, oczojebne diody które po kilku godzinach grania są wręcz nie do zniesienia! Kolejnym minusem jest bardzo krótki wyświetlacz poziomu głośności każdego z 4 kanałów (zaledwie 7 malutkich diod).
Podsumowanie: Szczerze, to wolałbym kupić Reloopowską "kopię" DJM 600, bo nie oszukujmy się, efekty bawią nas przez pierwszych kilka dni, a w tym przypadku owe bajery, tylko psują całą zabawę. Zasiadając przed DJM 800, nie czytałem instrukcji, od razu wiedziałem co, gdzie i jak, a tutaj pierw zapoznałem się z grubą instrukcją, ponieważ miałem nie lada problem z odpaleniem tego wehikułu. Mnie osobiście nie zachwycił i nie polecam.

macro
30-07-2010, 23:34
binek przyciski są plastikowe a nie gumowe. :)
Za duży kombajn powiadasz?! A diody mogłeś zmienic na żółte przyciskiem "mode"

DjKandzior
11-08-2010, 21:53
Ten mixer ma Digitalne Fadery i ich sie nie zajedzie... :) to samo z EQ ^^

Gordon_FreeMaN
11-08-2010, 23:04
Siemanko! Nie posiadam owego cuda techniki ale grałem na nim :)
Jakość: Kiedyś posiadałem mikserek behringera, i fadery po roku zaczęły trzeszczeć, nie wiem jak jest w tym przypadku.. W tym modelu szczególnie denerwujące są gumowe guziczki. Osobiście uważam, że mikser powinien mieć tego typu "knefli" jak najmniej, a jednocześnie być bardzo funkcjonalny.
Design: Jak dla mnie to porażka. Z deczka podobny do Denona, jak pierwszy raz się dorwiesz, to dam rękę uciąć, że będziesz miał nie lada problemy, aby się połapać co jest co. Całą masa zbędnych przycisków i ustawień, oczojebne diody które po kilku godzinach grania są wręcz nie do zniesienia! Kolejnym minusem jest bardzo krótki wyświetlacz poziomu głośności każdego z 4 kanałów (zaledwie 7 malutkich diod).
Podsumowanie: Szczerze, to wolałbym kupić Reloopowską "kopię" DJM 600, bo nie oszukujmy się, efekty bawią nas przez pierwszych kilka dni, a w tym przypadku owe bajery, tylko psują całą zabawę. Zasiadając przed DJM 800, nie czytałem instrukcji, od razu wiedziałem co, gdzie i jak, a tutaj pierw zapoznałem się z grubą instrukcją, ponieważ miałem nie lada problem z odpaleniem tego wehikułu. Mnie osobiście nie zachwycił i nie polecam.


jezeli o fadery sie nie dba to tak potem jest ze trzeszcza.......
ja bym kupil :) na razie mam djx700 i jestem zadowolony :)

Matthew Beckett
14-08-2010, 19:17
Na wczorajszych mistrzostwach dał radę :) da się go nauczyć w pół godziny jeśli nie miało się wcześniej z tym modelem do czynienia bo od Pionka, Denona czy Reloopa (sick!) się znacznie różni...

Walu... DJX700 to nie Pioneer a Behringer więc nie wciskaj kitu że miałeś 700 ;)

Walu
14-08-2010, 22:50
prosze? wytlumacz mi w ktorym miejscu tu jest jakis kit?

Matthew Beckett
15-08-2010, 18:26
NA ilu pionkach (jeśli wogóle) grałeś ze tak twierdzisz ?? ;)
To było do ciebie... a ty odpowiadasz:
mialem djx700 (moze napisze recenzje jak mi sie zechce i znajde chwile) prawie rok

Jeśli dasz mi dowód że Pioneer wyprodukował mikser DJX700 to stary... nie wypłacę ci się do końca życia!!

Walu
15-08-2010, 19:54
To ja Ci lepiej zaplace, za jakis kurs czytania albo okuliste, bo nie potrafie na dystans zdaignozowac z czym masz wiekszy problem. Jak szukasz afer, to polecam odwiedzic cos w stylu pudelek albo samosia.

SanSeb
25-09-2010, 02:29
Jakość: Kiedyś posiadałem mikserek behringera, i fadery po roku zaczęły trzeszczeć, nie wiem jak jest w tym przypadku.. W tym modelu szczególnie denerwujące są gumowe guziczki. Osobiście uważam, że mikser powinien mieć tego typu "knefli" jak najmniej, a jednocześnie być bardzo funkcjonalny.

Od kiedy to słodki DDM ma gumowe przyciski? I jak chcesz zajechać cyfrowe i w dodatku optyczne fadery? Chyba wlewając do nich pół litra czystej wymieszanej z browarem. Mam od ponad 2 i pół roku :) Obecnie mixer pracuje z CDJ1000mk3 i Reloopami 6000 mk6. Sprawuje się miodnie. ;) A przeżył nie jedno ;) Bezkonkurencyjny nadal w swojej klasie cenowej.

Tak BTW. Nowa edycja DDM-a ma wymienione niebieskie diody na zielone :]

krzychal88
25-09-2010, 16:07
jak dla mnie mixer elgancki duzo mozliwosci!! i wlasnie taki mam do sprzedania w bardzo dobrym stanie jak ktos chetny niech pisze na gg; 8289183 sprowadzony z usa mysle ze nie drogo moge go sprzedac ;)

Chillout
25-09-2010, 22:25
recenzja tak na 8/10 ale widze że tu ostre rozmowy ida .nie ma co porównywać pionek to pionek

SanSeb
26-09-2010, 00:59
O.o ;] Nie ma co porównywać? Można wiele rzeczy porównać ;] Ja osobiście gram na nim częściej niż na DJM800 który też mam w domu ;) Powód? Dużo lepsza jakość dźwięku, podwójny efektor etc. ;) Więc jeśli nie miałeś przyjemności dotknąć chociażby DDM-a to uprzejmie proszę nie wypowiadaj się szanowny Czarku ;]

dj maxxi
26-09-2010, 14:23
A ja swoje zdanie podtrzymuję
. Świetny mixerek za tę kasę:)

mister_deejay
11-10-2010, 18:18
Fadery są cyfrowe więc nie wiem jakim cudem mogą komukolwiek i kiedykolwiek trzeszczec, do tego mikser ma 32 bitowy procesor więc niech mi też ktoś powie jakim cudem pionek 800 może miec lepszy dźwięk, tym bardziej że oba mają te same procesory z takim samym przetwornikiem... Po tym mikserze widzicie ile pionek narzuca sobie marży za mikser, który Beh sprzedaje za 1/4 ceny mikser z tymi samymi najważniejszymi bebechami... "pioneer to klasa sama w sobie" bo na forach tak gadają więc ja też tak gadam...
pzdr
wg mnie nie ma bardziej konfigurowalnego miksera i nie wstydzę się powiedziec że nie ma lepszego miksera, nie tylko w swojej klasie cenowej bo gdyby Beh wystawił go za 6000 to na forach nie pisaliby że to gówno i nie ma startu do pionka tylko popadliby w niebiosa że taki mikser wogóle można stworzyc...
wiem co mówię bo się znam trochę na tym ale nie będę Wam udowadniac mojej wiarygodności bo nie zalezy mi na tym;)

Djshift
12-10-2010, 17:14
Pioneer powinien teraz płakać że taka marka go dogania bo to naprawde niezwykłe że behringer sie tak wybił tym mixerkiem . Funkcjonalnośc szokująca ale trudno by mi było sie połapać co jest gdzie :D Grałem na pionkach i wiem że są naprawde bardzo dobre choć 800-seta nie ma tak wiele opcji

mister_deejay
16-10-2010, 02:27
mam tego beha od dwóch miechów ale kumpel ma go od półtora roku, grał nim w wakacje w klubie codziennie (i przy tym katował że iskry leciały, albowiem gra hip-hop i non stop skreczuje;) później grał co tydzień w klubie i w te wakacje to samo co rok temu i nic się nie dzieje, nic się nie ściera i wogóle jestem pod wielkim wrażeniem tego sprzętu a jak widzę na forach posty że do dupy bo wejście na słuchawki nie tam gdzie Pioneer to mnie ściska, kabel wkłada się między miks a cd i w niczym nie przeszkadza.
Natomiast wszystkie pozytywne posty zaczynają się od "mam ten mikser od x czasu..." i tak powinny się zaczynać wszystkie posty;)
jak ktoś chce mieć zayebisty miksior za półtora tysi to tylko ten... I jak ktoś chce jakiejś porady to priv;)
pzdr

Mikeal
05-01-2011, 08:37
Planuję zakupić DDMa a Wasze opinie bardzo mi pomogły, szczególnie Pana Mister DeeJay-a za co oczywiście thx leci. Widać że ładowanie kasy w pionka nie jest opłacalne w tym przypadku.

DJ Oski
05-01-2011, 19:35
Z mixerem mojego kolegi stało się oto coś takiego podczas grania audycji radiowej...

http://img46.imageshack.us/img46/503/imgp8458t.jpg

kaczi15
06-01-2011, 14:03
Widać jak kolo szanuje sprzęt i jak zasówa na pokrętłach ;D Osobiści mam DDM-a 4000 od pół roku i śmiga że HOHO ;)

Potwierdzam wszystko co dobre napisane powyżej o tym mixerku. A ludzie, którzy piszą, że to schit zapewne widzieli go tylko na fotkach... 32-bitowy procesor i podwójny efektor z możliwością dopasowanie wszystkiego pod siebie, to wypas i wyjątkowość w tej cenie. Pełna cyfra i mega funkcjonalność jednym słowem HIT SEZONU !!! Nie ma lepszego za tą cenę...

DJ Oski
06-01-2011, 16:14
Szanował mixer, nie katował go tylko spokojnie z niego w radiu grał...
Userowi Zjem Ci Buta z naszego forum ten mixer się po prostu spalił.
Może i funkcji ma dużo przez co się fajnie na nim grał i jakieś cuda robi ale do wytrzymałych to go na pewno nie można zaliczyć...
Powodzenia z takim mixerem w klubie :P

DJ PająK
06-01-2011, 16:48
jak dla mnie to tam za duzo tych guzikow moze dla tego ze od gram na swoim pionku djm 800 3 lata :D i przyzwyczajiłem sie do tego ze w pionach wszystko jest po układane

Walu
06-01-2011, 18:20
Ja kupilem roczny, prawie 1,5 roku temu, jakos nic mi sie nie urwalo, ani nie spalilo. I wcale mixer nie ma ze mna lekko, wszystko w ciaglym ruchu jest ; >

DJ Oski
06-01-2011, 18:24
Może są lepsze i gorsze sztuki...

macro
22-01-2011, 23:57
Ja to się boje pomyśleć jak bym musiał mocno przy.... zeby knoba urwać. No to kolego Twój chyba miał pecha albo naprawde napierdalał bo od normalnego grania takie rzeczy sie nie robią!!

Mój jest po chrzcie bojowym juz od ponad pół roku kiedy to zagrało na nim przez całą noc w klubie coś koło 18-20 dj i wszystko całe i sprawne jak nowe :)

peff
04-02-2011, 07:39
Gram na tym mikserze w klubie już od 1,5 roku weekend w weekend(piątki i soboty) i żadnego problemu. Wraz z CDJ-400 jest to przegenialny setup. W tym przedziale cenowym nie ma lepszego miksera 4-kanałowego. A trwałość...?? jak dbasz tak masz :) fakt faktem mógłby być odrobinę solidniejszy jeśli chodzi o wykonanie , ale przy normalnym użytkowaniu bez zbędnego głupkowania - trzaskania na chama fader'ami i męczeniem EQ mikser ten na pewno Wam długo posłuży:) A jak ktoś chce napieprzać fader'ami tysiąc razy w ciagu jednego utworu to błogosławię i radzę żeby kupił sobie Rane'a:D

mister_deejay
21-03-2011, 22:04
Się dba, się ma;] peff gram w domu tylko na tym zestawie:)
Jeszcze chciałbym coś dodac... Mówicie że za duża choinka bo wszystko podświetlone... To spróbujcie w pionku zmienic efekt w totalnej ciemnicy;]
pzdr

DjVvaldi
23-03-2011, 17:20
Jeśli ktoś chce tani i dobry mixer a nie ma duży pieniędzy niech go bierze bez zastanowienia ;p na 1 raz jest straszny ale można go obcykać po dłuższej chwili. Patrząc cenowo i segmentowo to DDM 4000 jest pięknym zestawieniem względem innych renomowanych marek :D

binekmasta
09-05-2011, 20:06
Jeśli macie 1500zł na wydanie, to owszem dobra maszynka. Dla mnie liczy się ergonomia, której ten mikser nie posiada i dlatego celowałbym w coś innego. Moi koledzy jednak mają te miksery i nie narzekają, cena/jakość oceniają na 5 (nie w skali od 1-10 tylko szkolnej).
Pozdrawiam!

Pioterro
25-05-2011, 05:25
gram na nim 2 lata,2x w tygodniu i mobilnie,do tej pory usterek brak! jedyne co pod faderami lekko napisy się przytarły,reszta rewela,trudny będzie do zamordowania ;-)

ASmarcelek
25-05-2011, 06:10
Mi się chyba gorsza sztuka trafiła bo 2 tygodnie pograłem i wyświetlacz padł ;x

Na szczęście był na gwarancji :P

Ogólnie sprzęt wypas :)

Peter Ivansky
26-05-2011, 00:40
warto tez przypomniec ze wersja mk2 nie posiada juz oczojebnych diod.

nowluka
09-06-2011, 01:15
Czytam, że suwaki słabe, tutaj jakieś zdjęcie z oderwanym knobem. Brakuje opinii osób, które grają coś szybszego niż house, wymagającego intensywnego używania faderów i eq... Eksploatacja jest inna jak gra się minimale, a inaczej jak kawałki po 150bpm, gdzie się strzela faderami bo nie ma czasu.Zastanawiam się nad kupnem tego mixera, ale boję się co do trwałości potencjometrów i eq.

Jest ktoś kto grał np dnb, breakcore, hartechno, hardstyle/core lub ma ten mixer?Proszę o pomoc:)

Ma on efekt chop chop czy czegoś w tym rodzaju?
Mógłby ktoś podać ile on prądu zjada?

binekmasta
09-06-2011, 15:00
Jak będziesz na nim grał DnB to pewnie po miesiącu trafi na gwarancję ;) Czemu interesuje Cię ile on zje prądu? Na pewno mniej niż telewizor.

nowluka
09-06-2011, 16:53
Ja nie planuje dnb a schranz, a tam pewnie widziałeś, gra się dosyć ostro... To lepiej chyba szukać jakiś wyższych modeli denona, pewnie wytrzymalsze z jakością dzwięku jest tak samo raczej.
O prąd pytałem z ciekawości, chciałbym wiedzieć czy setup będzie dużo bardziej energochłonny niż komp.

binekmasta
09-06-2011, 18:41
Różnicę między Behringerem a Pioneerem czy Denonem odczujesz bardziej niż rachunki za prąd ;) Pozdrawiam!

DeeJay_YF
02-07-2011, 17:58
Planuje kupić DDM4000 ;D
Myśle że ze z CDJ100S bd dobrym zestawem na początek ;D

DeeJay_Caldi
22-07-2011, 16:58
Mam pytanie czy orientuje się ktoś czy ten mikser jest na płycie zintegrowanej czy tak jak Pionek wszystko jest osobno ?

peff
25-07-2011, 22:26
Mały edit co do mojej poprzedniej odpowiedzi na ten post. Generalnie mój DDM jednak załapał pierwsze symptomy zużycia - zaczyna się krzaczyć potencjometr gain na kanale drugim. Krzaczy się w obszarze na jakim jest zawsze używany w trakcie grania , przyrównując do tarczy zegara to to będzie pozycja potencjometru na godzinie 11(ściślej 10:30 - 11:30) czyli taki optymalny poziom jeszcze bez przesteru oczywiście biorąc pod uwagę że wypuszczany na tym kanale nagrany utwór jest równo na poziomie 0 dB ani mniej ani więcej. Wedle mych odczuć nadal twierdzę , że maszyna ma świetny potencjał jeśli chodzi o granie imprez , ale Behringer znowu poszedł w cenę a nie w jakość , chociaż z drugiej strony gdyby zastosowali lepsze potencjometry obrotowe i suwakowe to cena zapewne wzrosłaby na pewno powyżej 2 tys zł.A prócz tego defektu nadal wszystko ma sie bardzo dobrze:):) Wiem , że kolega który tez kupił DDM'a miał już na samym początku problem z linefaderem kanału pierwszego,bodajże na końcu i trochę na początku zdarzało mu się przerywać.No nic , czas zreanimować ten potencjometr gaina, i zacząć zastanawiać się nad sprzedażą Behrka i jednocześnie rozglądać za Korgiem Zero 4:)

Dj.luke
14-08-2012, 15:46
Trochę odkopię temat, ale poszukuję case'a na zestaw DDM4000 + 2xRMP3 Reloop'a i nigdzie nie mogę znaleźć. Jest tego pełno na necie, ale DDM4000 jest chyba nieco większy niż reszta odtwarzaczy i mam obawy że nie będzie pasował.

Polecacie cały case na zestaw, czy lepiej kupić dedykowane case'y na poszczególne urządzenia?

Dj Bunsen
14-08-2012, 21:48
Właśnie przeczytałem calutką recenzje ze wszystkimi odpowiedziami i jestem pozytywnie nastawiony na ten mixer xD Zauważyłem również, że dużo osób z forum go posiada albo posiadało...
Tylko nie wiem czy zauważyliście ale cena tego mixera poszła w górę i to o dość dużo..
Da się znaleźć go za 1500zł ale w niektórych sklepach cena to ok 1800zł a czasami nawet ponad 2000zł.
Myślę czy będzie fajnie współgrał z NDX 900 i nie wiem
Poza tym ten mier ma normalną wielkość 12" czy jest większy ?

HenrykDeep
26-08-2012, 10:44
Mam go, gram surowe oldschoolowe techno, mieszam z acid techno i hard techno.
Mikser jest juz u mnie 3 lata, gral na kilkunastu imprezach. Fadery dalej jak nowki chodza, nic nie trzeszczy. To juz nie ten behringer co kiedys, to juz jest wysoka klasa sprzetu. Dzwiek jest duzo lepszy niz z DJM600 czy nawet 800 - testowane przy naglosnieniu klubowym z polaudio [czyli klasa sama w sobie].

co do wypowiedzi wyzej:
Jak bedziesz bral DDM4000 to patrz zeby ledy od killów były zielone, nie niebieskie - jest to nowsza wersja na trwalszych czesciach i zupdateowanym firmware.

Takze jak ktos sie zastanawia czy brac DDM4000 czy cos innego, to powiem tak - nie ma sie nad czym zastanawiac. Jest to jeden z nalepszych mikserow jakich uzywalem, jesli nie najlepszy.

A co do wielkosci - jest o 5cm wyzszy niz technicsy 1210, ktore stoja zaraz obok niego u mnie ;]

A co do mojego granie - nie ogranicza sie ono raczej do plynnego spokojnego przechodzenia, bo tak sie nie gra techno.
Fadery sa dosc ostro wykorzystywane, eq to samo.
Do takiej gry raczej ten mikser zostal stworzyny - o czym swiadczy dozstawienie wszystkich klawiszy funkcyjnych i przegenialny podwojny efektor

I jedna rzecz jeszcze - rzeczywiscie mikser ten ma cyfrowe fadery i potencjometry. Ale gałki od Gainów juz cyfrowe nie są.

AndreVerbov
26-08-2012, 16:42
Zastanawia mnie czy ten mixer ma wade fabryczna czy tylko u mnie wystepuje ten problem. Mianowicie chodzi o zbyt glosne wejscie mikrofonu. Jak gain jest skrecony do minimum to mikrofon chodzi idealnie a moze nawet ciut za glosno.. Jesli podkrece minimaaalnie gain to juz jest przesterowanie.. Obojetnie czy jest to pierwsze czy drugie wejscie :)

adamo9910
17-10-2012, 10:22
Mixerek posiadam od 8 miesięcy i sprawuje się znakomicie :) Nie zawiódł mnie jeszcze ani razu. Współpraca z 8 setkami od Pajoniera jak najbardziej na + :) Teraz chcę go sprzedać bo jakiś nowy chcę kupić :)

Dolin
12-11-2012, 18:11
Posiadam ten mixer od 2 miesięcy, bardzo dobrze się sprawuje, lecz zaskoczyła mnie dziś pewna rzecz. Mianowicie po włączeniu go na wyświetlaczu było napisane coś w stylu Check LED meters, dłuższe zdanie jakoś było, ale te słowa zapamiętałem, i w tym samym czasie wszystkie diody mocy sygnału jedna po drugiej się zapalały i szło tak począwszy od mastera i potem wszystkie kanały po kolei, a następnie wyskoczył napis"Done" i wyłączyłem mixer. Włączyłem z powrotem i wszystko działa normalnie, ale po prostu jestem ciekaw co to takiego było?;>

Venique
12-11-2012, 18:40
Z tego co napisałeś to był jakiś test na diody wysterowań. Bo Check LED meters, to nic innego jak właśnie sprawdź diody wysterowań. W jaki sposób i z jakiego powodu się włączył to nie wiem, ale na to mi wygląda :)

Dolin
12-11-2012, 21:51
Tyle to się sam domyśliłem. Te zdanie dłuższe było tylko, ze nie zapamiętałem i po c w ogóle takie cóś sie włączyło? :)

AndreVerbov
14-11-2012, 21:58
Te mixery tak maja ze czasem to sie samo wlacza ale to nic strasznego. Po prostu mixer sie "testuje" :)

DjVTom
23-02-2013, 19:53
Witam,
mam problem z mikserem podanym w tytule, otóż, gdy włączam owy mikser, świecą mi się wszystkie klawisze na mikserze i w okienku jest komunikat, który brzmi następująco: "Adjust VR24 FOR BEST READABILITY".
Proszę serdecznie o pomoc, bo nie wiem czy mixer wymienić, czy coś mam zrobić.


P.s Dołączyć zdjęcia?

baniakrulez
17-03-2013, 20:05
Witam,
mam problem z mikserem podanym w tytule, otóż, gdy włączam owy mikser, świecą mi się wszystkie klawisze na mikserze i w okienku jest komunikat, który brzmi następująco: "Adjust VR24 FOR BEST READABILITY".
Proszę serdecznie o pomoc, bo nie wiem czy mixer wymienić, czy coś mam zrobić.


P.s Dołączyć zdjęcia?

Miałem to samo, na początku kilka razy mi się to włączyło, wyłączałem mikser i włączałem drugi raz i działał, aż pewnego dnia cały czas miałem ten komunikat z VR24, był na gwarancji więc odesłałem i przysłali mi nowy. Jeśli Twój jest na gwarancji kontaktuj się z serwisem.
U mnie jeszcze wyglądało to tak, że mikser zakupiłem w Polsce w dj-sklep.pl we Wrocławiu, ale wyjechałem do UK i tam mi padł, więc kontaktowałem się bezpośrednio z Behringerem poprzez ich stronę internetową. Wysłałem kilka zdjęć miksera i skan karty gwarancyjnej z nazwą sklepu w Polsce. Przysłali mi email'em adres serwisu z którym mają podpisaną umowę najbliżej mojego miejsca zamieszkania w UK. Odesłałem i dostałem nowy, jedyne co to trochę to trwało. Wklep ten błąd w google zobaczysz, że nie jesteś jedyną osobą, która ten błąd miała.

P.S.
Dalej posiadam tego DDM'a i działa bez zarzutów, rzadko go używam, bo mam kontroler.

Kozdi
20-03-2013, 12:21
Moim zdaniem jest to świetny mixer! Nic więcej mu nie potrzeba! Sam go posiadam, ilość przycisków może odstraszać, ale jeśli ktoś naprawdę chce się podjąć opanowania to zajmie mu to góra dzień ;>

Lissekk
21-05-2013, 14:11
Witam. W tym, lub następnym tygodniu planuję zakup tego mixera. Mam tylko jeden dylemat. W dwóch różnych sklepach dostałem dwie różne oferty:

- Behringer DDM 4000 + 2 lata gwarancji
lub
- Behringer DDM 4000 + rok gwarancji + case

Zastanawiam się, która z nich byłaby dla mnie korzystniejsza. Wybrać dodatkowy rok gwarancji, czy case o wartości około 200 zł? Proszę o poradę :)

pawelyoy
21-05-2013, 21:07
Jak ma się zepsuć to się zepsuje.Ja jestem za opcją beha+case bo zawsze to dodatkowa ochrona a moim zdaniem ten model nie należy to wadliwych i pozytywnie zaskakuje.

Egooo
12-06-2013, 07:18
Witam mam mikser jak w temacie aczkolwiek nie mogę opanować FX mikrofonu , tzn wiem gdzie i jak się go ustawia ale jak dopasować do BPM to już trochę magia .Może ktoś mi to jakoś wytłumaczy bo jestem na etapie uczenia tego miksera

k4loryfer
16-11-2013, 22:45
ja moze powiem tylko tyle ze ja swojego uzywam jedynie w domu ( bo nie jestem pro DJ) i musiaelm go chyba juz 2 lub 3 razy odsylac na serwis ;/ jedynie na + przemawia 3 letnia gwarancja producenta wiec nie jest zle :>

DJKompot
17-11-2013, 23:05
Ja już przerobiłem nadto temat behringera ddm4000 i mogę dla zainteresowanych przesłać zdjęcia. Sprzęt ten ma to do siebie jako budżetowy że będzie się psuć prędzej czy później. Ma przetrwać okres gwarancji i potem kup sobie nowy... Oczywiste jest to że ma bardzo dobre parametry, wysokiej klasy elementy, procesory dźwięku, wzmacniacz słuchawkowy więcej.... (nie wiem czy był link nie przekopałem wszystkich postów) inside BEHRINGER DDM4000, 32bit Digi Mixer(update) - Speakerplans.com Forums - Page 1 (http://forum.speakerplans.com/inside-behringer-ddm4000-32bit-digi-mixerupdate_topic23217.html)

Mój sprzęt był mocno używany przez duże M :D. Ma jakieś 4 lata. Co mogę się pochwalić to:
-Wymiana wszystkich potencjometrów kanałów 1-4 na nowe metalowe (wymagało przeróbek)
-Wymiana diod niebieskich na zielone
-Wymiana uszkodzonych Opampów OUT A
-Wywalenie zasilacza i wstawienie czegoś własnego pomysłu
-Wywalenie stabilizatorów z płytki FX i zrobienie zasilania prosto z zasilacza
-Dołożenie chłodzenia aktywnego
-Naprawa crossfadera.

90% DDMów z allegro ma problem na bank z zasilaczem. Jest to mega budżetowe i niedopracowane, na styk pracujące zasilanie. Nie pomoże żadna wymiana kondensatorów :D :D. Objaw problemów to przygasający wyświetlacz i wskaźniki, rozjechany kontrast wyświetlacza, brak wyjścia out a lub resetowanie się miksera to uszkodzenie któregoś układu stabilizacji na płytce... pikowanieeee na kanałach tak samo...zgłaśnianie i ściszanie zależne od obciązenia było tego zjadłem zęby więc też się polecam :D.

Ze względu na możliwości, ogólne parametry, kwotę jaką za niego zapłaciłem i tak by wymieniać mimo problemów nie mogę się z nim rozstać :D.

DjMaRcuŚ
17-03-2014, 15:24
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak rozpoznać odświeżony mikser marki Behringer model DDM4000. Słyszałem że ten odświeżony jest na lepszych podzespołach. Na co zwrócić uwagę?

djpd
17-03-2014, 19:15
Pierwsze słyszę o czyms takim jak "odświeżony model DDM4000" w tym modelu pakują i raczej będą pakowali te same podzespoły

Paweler
17-03-2014, 19:35
Pierwsze słyszę o czyms takim jak "odświeżony model DDM4000" w tym modelu pakują i raczej będą pakowali te same podzespoły
Możliwe, że ma na myśli te nowsze sztuki, w których dano przyjemniejsze dla oka podświetlenie. No, ale chyba nic poza tym tam nie zmieniono.

marsi253
30-03-2014, 20:09
Witam mam taki problem gdyż nie działa mi lcd w tym modelu przy odpaleniu włączą się ekran powitalny i nic dalej czym może być to spowodowane?

DjTowser
10-05-2014, 12:01
Ja chciałbym wyrazić moją opinię o tym mikserze:

Bardzo fajny czterokanałowiec, który dorównuje zdecydowanie droższym modelom mikserów typu djm700.

Zdecydowanie na wielki plus zasługuje multum zainstalowanych funkcji, dwa dobre efektory oraz MIDI.

Oczywiście najważniejsze, że maszynka jest cyfrowym kombajnem, więc ma zdecydowanie dłuższą żywotność od mikserów analogowych.

Do listy pozytywów tego miksera zaliczam również wyjście XLR oraz OCZYWIŚCIĘ CENĘ.

Szkoda jednak, że nie ma pętli efektowej takiej jak np. w Denonie DNX-1500, regulowanej w osobnej sekcji miksera oraz też funkcji, która byłaby zaczerpnięta z tego Denona tzn. systemu wejść Matrix.

Dodatkowo jeszcze w naszym Behu mamy efekty mikrofonowe - też fajna sprawa.

ALE NAJLEPSZĄ, NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZĄ JEST TO, ŻE MOŻEMY GO KONFIGUROWAĆ POD SIEBIE.
Mikser ten jest podobno najbardziej konfigurowalnym na świecie.

Najbardziej jednak zachęca jego cena, to że jest cyfrowy, konfigurowalny i ma dwa efektory.

Pozdrawiam i polecam ten mikser
DjTowser

dzejson.mandela
10-05-2014, 15:53
Mixer jak najbardziej na plus. Posiadam go od roku, zakupiłem używany w świetnym stanie i do dziś nie mam na co narzekać. Podwójny efektor, masywna budowa, wszystko działa płynnie. Do rozmieszczenia przycisków też można się przyzwyczaić. Jedyne co denerwuje to miejsce wejścia słuchawek, ale jeśli się nie używa crossfadera to da się przeżyc. Szkoda tylko, że jest tak rzadko spotykany w klubach.

DjTowser
13-05-2014, 15:52
W ogóle mam pytanie. Na mikserze grałem i właśnie będę mikser updatował :)
I powiedzcie mi czy lepiej wziąć używkę czy nowy.
To znaczy, czy używka długo podziała? Bo cyfrówka, ale lepiej spytać.

Ceny wyglądają mniej więcej tak:
Używany - 900-1000
B-Stock (powystawowy) (ze sklepu) - 1399
Nowy (ze sklepu) - 1499

Jeśli chodzi o nowy a powystawowy to lepiej by już było dołożyć tą 100 i mieć pewność.
Ale nowy czy używany? Oto jest pytanie.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
DjTowser

DjMaRcuŚ
14-05-2014, 17:58
Siemka. Uważam że lepiej nowy. Sam kupiłem nowy i o niego dbam i wiem że będzie chodził i że zadbany idt. Używany nie wiadomo jak bardzo przetyrany był.

DjTowser
14-05-2014, 21:07
Niby mikser cyfra - tyrka dla niego niestraszna.
Ale masz rację chyba lepiej mieć pewność i dołożyć.
Dzięki za odp.

pawell777
24-03-2015, 18:07
Czy możecie mi powiedzieć w jaki sposób odróżnić wersję mk1 od mk2? Podobno były dwie i różnią się jakąś diodą tylko nie wiem dokładnie którą?

baniakrulez
25-03-2015, 18:31
Pod diodami wysterowania kanałów przy pokrętle korektora od tonów wysokich masz przycisk mode, który odpowiada za działanie kill'i i jak tym przyciskiem klikasz to są tam dwie diody które sygnalizują jak działają kill'e jedna żółta a druga niebieska/zielona. I tak w pierwszej wersji ta dioda była niebieska i strasznie oczojebna, więc ludzie nawet zaklejali ją jakąś taśmą podczas grania a w tej nowszej wersji dioda jest zielona. A czy tam jakieś bebechy są poprawione w tej kolejnej wersji to nie wiem.

Zippyshare.com - beh.jpg (http://www10.zippyshare.com/v/1w7aIcnV/file.html)

pawell777
25-03-2015, 18:55
Bardzo Ci dziękuję o to właśnie mi chodziło

kombajnista1
13-04-2015, 17:43
Też się zastanawiam nad zakupem, dzięki za informacje:)

PetroVanBase
13-04-2015, 18:32
Rozwiewam wszelkie wątpliwości. Wersja ze starymi niebieskimi diodami ma takie same "bebechy" jak nowa. Różnią się tylko i wyłącznie kolorami diód.

pawell777
15-04-2015, 18:25
A skad masz taka wiedze?

PetroVanBase
16-04-2015, 11:23
Z oficjalnych źródeł. Zapraszam na oficjalne strony producentów.

No i oczywiście mam wgląd na dwie wersje tych mikserów :)