PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pioneer CDJ 800 mk1/mk2


Mattheo
30-06-2010, 13:34
Pionner CDJ 800 wersja mk1 oraz mk2.
Jeśli mamy mówić o odtwarzaczach z górnej półki, nie wątpliwie jest nim Pioneer CDJ800, który wyszedł w dwóch wersjach - mk1 oraz mk2.
MK1 to pierwsza odsłona tego modelu. Charakteryzuje się szybkim startem, scratch'em, możliwością regulacji czasu startu, stopu. Posiada również takie funkcje jak reverse (odtwarzanie do tyłu), automatyczne loopy - 8, 4, 2, 1, funkcje loop in, loop out, reloop. Odtwarzacz ten pozwala na bardzo kreatywne mixowanie muzyki w dowolnym stylu dzięki zakresowi pitch'a +/- 100% oraz funkcji master tempo.

http://i.testfreaks.co.uk/images/products/600x400/210/pioneer-cdj-800.114642.jpg

MK2 to odświeżenie modelu CDJ800. Doszła możliwość odtwarzania plików MP3, zmieniono design na srebrne przyciski oraz poprawiono kontrast wyświetlacza, który jest jaśniejszy i bardziej widoczny aniżeli było to w modelu mk1, co ułatwia większą widoczność w ciemnych miejscach. Zwiększono również opór joga.

http://www.pssl.com/images/ProdImage01/500/CDJ-800MK2.jpg



Podsumowując model Pioneer CDJ800 stał się klubowym standardem po modelu CDJ1000. Moim zdaniem posiada wszystkie funkcje które są niezbędne dj'owi.

Pytania, sugestie? Chętnie odpowiem.

Sir Conceptz
30-06-2010, 14:07
"Krótka, zwięzła i na temat", chociaż trochę mało informacji, praktycznie same podstawy. Mogłeś napisać jak sprawuje się scratch w porównaniu do gramków, itp. Sam ze swojej strony dopiszę, że pitch ma wysoki przeskok (0,05%), więc nie dogramy idealnie utworów ;) Modele różnią się też tym, iż w MK1 mamy możliwość zapamiętania jednego CUE na płytę, w MK2 można zapisywać więcej punktów.

Man0
01-07-2010, 09:36
Wyborna ta recenzja.

Walu
01-07-2010, 10:43
w nich sie nie da w zaden sposob ustawic hot cue, czy mi sie wydaje?

Mattheo
01-07-2010, 10:51
w nich sie nie da w zaden sposob ustawic hot cue, czy mi sie wydaje?

in -> out i naciskasz 2x reloop (w 800mk1)
w mk2 nie wiem, nie próbowałem

shanzdj
02-07-2010, 09:26
Apropo hot cue- raczej nie ma takiej funkcji jak w 1000mk3 ze mozna sobie nagrac cue do przycisku 1 2 4 8 i blyskawicznie przywrocic. w cdj800 mk2 mozna oczywiscie nagrac punkty cue ale to rozwiązanie nie jest dość dobrze przemyslane w tym modelu.

Kolejnym niedociągnięciem jest wbudowana pamięć loop/cue, posiadając odtwarzacze w domu, przynajmniej w swoim przypadku, zapisuje sobie loopy vokali itp- gdyby dołożyli do tego wymienne karty pamięci sd/mmc bylo by znacznie wygodniej. Aby zaszalec trzeba zabrac CDJ ze sobą.
W sumie tyle moge dodac do recenzji Matheo

greg_
07-07-2010, 15:29
Moim zdaniem najrozsądniejszy zakup playera z wyższej pólki.
Nie wiele uboższy od wersji 1000, a tańszy sporo co niewątpliwie przemawia na plus tego playera - świetny w zastosowaniu klubowym.

Przyjemność grania z dużego joga jest dużo większa niż ze standardowego 100s, 200 czy 400. Minusem jest tylko mały zakres ustawienia tempa z duzym przeskokiem 0,05 jak już chyba ktoś napisał, ale w klubie takiego "uskoku" i tak nikt nie odczuje niewprawione ucho wiec da sie z tym zyc.

Nie całe 3500zł za 2szt 800mk2 spokonie mozna znalezc, a sprzet moze hulac jeszcze latami wiec jesli komus zalezy zeby odrobic sprzet - to napewno jest gwarancja bezawaryjnosci i bezproblemowego uzytkowania - bez dokladania ani złotówki w eksploatacje.

DjKayloMorris
12-07-2010, 22:10
Mam dwa takie playery produkt naprawde godny polecenia i cena tez dosyc zadowalająca jak na pioneera;p pozdro

FazZi85
12-07-2010, 22:58
ja tam zadowolony jestem z odtwarzaczy maszynki latają zayebiście, co prawda funkcje już podstawowe każdy zna, a tajemnice jakie kryją te zabawki to już mało kto wie, ale napiszę coś takiego że mk2 zdecydowanie lepsze od 1nki jest.

Pozatym można sobie zapisać pkty cue w pamięć odtwarzacza nawet jak cd wyciągniesz i dasz inne to nawet później jak włozysz cd do tego odtwarzacza to nie wiem jakim cudem ale odtwarzacz cały czas pamięta te pkty które sobie ustawiliśmy co wg. mnie jest wielkim plusem nawet się nie kasują :) ale skasować można ręcznie.

Jest jeszcze jedna piękna zaleta pętli bo w 1000 nie ma takiej możliwości z tego co wiem, choć może i sie da nie bawiłem się.
Poza tym pętle można znacznie skrócić pewien trik się stosuje może kiedyś zamieszczę plik video ;) co w efekcie końcowym może być wzięte jako efekt z odtwarzacza, a mówią że nie nie ma w nim efektów :) sa ale trzeba sobie zrobić :P

Plusem jest to że nawet jak trzęsie się odtwarzaczem lub stuka nim o stół płyta nie zacina się wcale wszystko po prostu ładnie zrobione. Co więcej to jeszcze napisze na czasie ;)
Zdecydowanie Polecam

Mattheo
12-07-2010, 23:58
Dobra mili Państwo, przypomniałem sobie łatwiejszy sposób zrobienia hot cue ;)
Ustawiacie hot cue w dowolnym miejscu utworu, wciskacie quick return, jog w trybie vinyl i naciskacie na jog'a :)
Ten pierwszy sposób, który podałem wyżej też działa, ale trzeba 2x naciskać reloop.

FazZi85
13-07-2010, 10:01
dla mnie to żadna nowość wiedziałem od dawna o tym, nic specjalnego nic konkretnego

Nie wiem czy ktoś wie ale jak np macie na cd kilkanaście utworów a chcesz od razu przeskoczyć z 1 na 12 to wciskasz TRACK SEARCH trzymając wciśnięty i kręcisz jog'iem :) jak ktoś ma cd z mp3 to szybko może przejść na dany track, bez wciskania "x"razy przycisku TRACK SEARCH

To samo dotyczy się przewijania utworów szybciej jogiem :)

Mattheo
13-07-2010, 10:30
dla mnie to żadna nowość wiedziałem od dawna o tym, nic specjalnego nic konkretnego

Nie wiem czy ktoś wie ale jak np macie na cd kilkanaście utworów a chcesz od razu przeskoczyć z 1 na 12 to wciskasz TRACK SEARCH trzymając wciśnięty i kręcisz jog'iem :) jak ktoś ma cd z mp3 to szybko może przejść na dany track, bez wciskania "x"razy przycisku TRACK SEARCH

To samo dotyczy się przewijania utworów szybciej jogiem :)

Ale Ty Fazzi pieprzysz farmazony... To dlaczego nie napisałeś wcześniej skoro wiedziałeś, hm?

FazZi85
13-07-2010, 10:39
Wiesz ja nie jestem człowiekiem tak IDEALNYM jak myślisz, więc nie wszystko od razu można napisać i zapisać jak się pisze coś na dany temat, zawsze coś ucieknie naszej uwadze, zresztą wiedz że co 2 głowy to nie jedna.

Na czasie zrobię (jak będę dysponował takowym, oraz odpowiednim sprzętem) może jakiś filmik to pokaże mniej więcej co można zrobić. Zresztą jak chcesz tez możesz pokazać to i owo ja nikomu nic nie bronię i nie zamierzam. Skoro recenzja to chyba każdy powinien mieć szansę wypowiedzieć się w tym temacie, zwłaszcza osoby które posiadają zabawki tej klasy :) A ja wywnioskowałem z twojej wypowiedzi że Tylko pomysłodawca zamieszania ma mieć najwięcej do powiedzenia.

A wiesz ze można jeszcze softa zaktualizować (przy czym jak sie mi wydaje jak by jakiś mózg był konkretny to przecież można sobie zaprogramować hot cue do pamięci, kwestia synchronizacji z cd tylko pozostaje :] )

A i jeszcze jeden mankament jest samo przyciskanie Jog'a klika on wam?
Czy może macie tak że tylko ok. 2 mm wam się wciska bez klikania?
Mój znajomy ma tak zrobione że 4-5mm wciska mu się jog z lekkim klikiem(ale to po servisie tak ma, bo chciał ) jak dla mnie to troszkę dłuższa droga (czasowo) jest wtedy do źródła

David Pi
29-01-2011, 10:05
Co do cdj 800 mk2... Odtwarzacz może i kultowy, bardzo wygodny ale w moim mniemaniu za mało funkcjonalny. Sam trochę żałuję, że wybór padłu akurat na ten model. Owszem stabilny i całkiem fajnie wyglądający ale brakuje mu tego czegoś...

danio742
02-02-2011, 13:18
POSIADAM OD ROKU DWA PIONKI 800MK2 I MIKSER PIONEER DJM700 I NIC LEPSZEGO NIE CHCE SPRZET PIERWSZEJ KLASY A MODEL 850 MK NIC DOBREGO A GRAC Z PENDRAJFA TO NIE GRANIE POZDRAWIAM DJ ARTI:piwo:

Majcruz
08-02-2011, 20:18
Cudo sprzęt :) Mam zamiar wymienić swoje rmp2 na cdj 800mk2 ale jak będzie to czas pokaże :)

SchizeQ
10-02-2011, 17:44
Chyba najczęsciej spotykany model spotykany w klubach(a przynajmniej wm oim przypadku). Czuc ze playery juz z wyzszej polki, bardzo dobrze sie na nich gra. I dla mnie najbardziej przydatna funkcja która w nie kazdym playerze jest czyli Text Mode - odczytywanie tytułow jesli nagralismy CD w Nero ;D

makaveli14
11-02-2011, 19:30
POSIADAM OD ROKU DWA PIONKI 800MK2 I MIKSER PIONEER DJM700 I NIC LEPSZEGO NIE CHCE SPRZET PIERWSZEJ KLASY A MODEL 850 MK NIC DOBREGO A GRAC Z PENDRAJFA TO NIE GRANIE POZDRAWIAM DJ ARTI:piwo:

głupoty prawisz :)......
Tak samo grać z cd to nie granie gra to sie dopiero z czarnych placków

jakbyś grał kiedykolwiek z jakiejkolwiek pamięci z usb to byś wiedział że niema różnicy miedzy cd a pamięcią :)


off top!
Pisz na temat albo wcale!

GregZakopane

abc9000
13-02-2011, 10:24
@up: z tego co wiem, to przy plikach mp3 z cd/usb, maksymalny zasięg pitch jest mniejszy niż w przypadku audio cd. Dla mp3 jest +-16%, a dla audio +-100%.

Dlatego nagrywam tylko na audio, bo fajnie czasem na przejściu w jednym utworze skrócić pętlę do 1/8, wyłączyć MT i 'podjechać' powoli do 100% pitchem, echo on, volume down i voila. ;)

Co do CDJ 800... mam mk2 i żałuję, że nie poczekałem z kupnem jeszcze 2 miesięcy, aż ukazałyby się 850tki, bo między tymi modelami jest tylko ok 300 zł różnicy ;/

edit: żeby nie było, że z nieba mam to info o zasięgu pitch: z usb sprawdzałem na Pionkach 400 jakiś czas temu, a płytkę mp3 dla pewności przed chwilą wsadziłem do mojej osiemsetuni i sprawdziłem ile można utwór podkręcić ;)

DJ F3NiX
16-06-2012, 14:54
ahh cdj 800 mk2 <3
kocham je sa poprostu zajebiste gralem i wiem :)
kazdemu je polecam ;)

vtecpl
22-06-2012, 12:16
kocham te odtwarzacze. za komfort obsługi, za prostote i intuicyjnośc, za dobre wykonanie i niezawodnosc. jak narazie moje ulubione, oraz najlepsze w kwestii cena/jakosc :)

Seboluk
23-06-2012, 11:53
Posiadam te odtwarzacze a dokładni model MK2 od tygodnia po przesiadce z Pionka CDJ100s. Wcześniej zastanawiałem się nad modelem CDJ850k tyle, że trafiła się okazja w cenie jednego playera kupiłem używane 2 sztuki CDJ800MK2. Wszystkie pozytywy już zostały wymienione przez moich poprzedników ja mogę od siebie dodać, że playery warte są swojej ceny mimo tego, że już trochę latek mają to nadal czuć ten feeling podczas grania. Jakoś wykonania przyzwoita nie mam zastrzeżeń a co do ceny to już zależy kto jaką gotówką dysponuje i jaka trafi się okazja. Ja zakupiłem playery w stanie idealnym, nie żałuje ani grosza bo warte były swojej ceny. To tyle ode mnie. Polecam z czystym sumieniem ! :D

Bartek_
28-08-2012, 11:15
Mam ten cd player juz od 3 lat i musze powiedzieć, że jest niezawodny. Osobiście mam bardzo dużą przyjemność z grania kiedy tylko go odpalam, także polecam go każdemu kto się zastanawia nad kupnem playerów;)

mellowM
25-10-2012, 11:28
jestem posiadaczem parki MK2 ,w kilku słowach rewelacja sprzęt niezawodny nie doszukałem się jeszcze minusów gram z audio cd więc żadnych problemów z odczytem co prawda z MP3 też radzi sobie idealnie tylko czasami jak trafi się jakiś wredzik AMR to nie ma przycisku cue ;-) poza tym extra .Polecam

PhaserShaker
01-02-2013, 12:29
Player jakim jest Pioneer CDJ-800 gwarantuje bezawaryjność i komfort pracy na wysokim poziomie. Cena jest warta tych że cd'ków. Mam przyjemność dosyć często grać na mk1 i świetnie wykonują swoją pracę. Właściwie nie ma się do czego przyczepić. Duży, czuły jog, pozwalający na łatwe i dosyć dokładne dokręcenie utworów. Wytrzymałe (te z których korzystam przechodzą nie raz naprawdę ekstremalne warunki, a jednak nic jeszcze się w nich nie zwaliło a użytkowane są niemal codziennie, jedynie switch poszedł ale to własna wina).
Naprawdę godne polecenia playerki w stosunku jakość - cena. ;]
Pozdrawiam ;]

bezksywy
13-02-2013, 08:45
Jakiś czas temu prowadziłem kurs dla młodych dj'ów i jeden z biorących w nim udział usilnie starał mi się wmówić że gramofony są do scratchu a CDJ'e TYLKO do miksowania. Nagrałem dla niego dwa filmiki i wczoraj nagrałem kolejny jako porównanie CDJ'a i gramofonu. Zapraszam do oglądania.


O5dh4M7Zyjk
TbpXbGxmbiE
nhDKaaB0q4A




Jak już poddajesz ten aspekt pod dyskusje to wystarczy że zrobisz to w jednym miejscu, nie musisz kopiować postów i wklejać je w inne działy.

Druga sprawa to staraj się umieszczać filmiki w tagi tak by się nie dublowały.

greg_

Toxic_Dead
13-02-2013, 13:21
Jednak zauważyłem jedną rzecz - albo ja jestem niedelikatny , albo miałem zajechanego cedejota, albo CDJoty się wykrzaczają po dłuższym czasie skreczowania

Synchro
13-02-2013, 14:01
Powiedz mi gdzie Ty sie uczyles tego scratchu? Jak w ogole Ty tak scratc***esz :/ Probowalem nie raz scratchowac i nie potrafie tak :P Jakie loopy? specjalny sampel do tego? Czy na normalnym utworze? itp?

matt romanoFFF
13-02-2013, 14:06
Turntable Tutorial 2 - SCRATCHING BASICS (Part 1 of 2) - YouTube

Ja korzystam z tego i masakra na początku jest skoordynować ruchy. Potem jakoś idzie.

Pozdrawiam

Toxic_Dead
13-02-2013, 14:29
Podstawowe techniki scratchu nie wymagają zbytniej koordynacji :)
@Synchro , są loopy i całe battle brake'i lecz jestem zdania że lepiej samemu składać takie rzeczy :)
Matt romanoFFF podesłał chyba jedne z najlepszych tutoriali. Oglądajcie dalsze części. Miłej nauki panowie i panie :)

Revers Play
02-03-2013, 15:01
Witam mam pare pytan odnosnie cdj 800mk1


1. czy nadadza sie klawisze z mk2 tzn play cue search nest track te srebrne ?
2. czy jog jest taki sam jak w mk2?

cmoon
02-03-2013, 16:49
widziałem juz 800mk1 z srebrnymi play i cue od mk2 jog jest ten sam. lift mk2 polegał na małych zminach gł format mp3 czyta.pozdro

Revers Play
02-03-2013, 21:39
no mi na mp3 ani na cd text nie zalezy ale ze srebnymi klawiszami sie lepiej prezentuje :p dzieki za info

Drave
02-03-2013, 21:55
Jog nie jest ten sam. Poczytaj pierwszy post ;) niektórzy wyznają zasadę " nie znam się to się wypowiem".

Hubert96
05-03-2013, 20:32
Klawisze będą pasować, ale czy JOG to nie wiem. Słyszałem właśnie , że w MK1 JOG działa na innych mechanizmach niż w MK2, ale myślę, że jeżeli chodzi o sam plastik to powinien pasować natomiast mechanizm to już wątpię.

HakTeck
12-03-2013, 16:06
Jog w mk1 jest zupelnie inny. Jest strasznie czuly. W mk2 stawia Ci wiekszy opor. Gralem na obu modelach, roznia sie troche od siebie.

Revers Play
12-03-2013, 20:29
No dzieki za info. Własnie ogladałem sobie filmy to nawet tam widac ze w mk1 jog nie stawia zbyt duzego oporu :)

Loca T
01-04-2013, 14:07
Tak myślę nad zakupem tych odtwarzaczy (w pierwszej wersji, znane jako MK1) i tak się zastanawiam... Czy warto je kupować? Co się w nich może ewentualnie popsuć przy normalnym użytkowaniu - o ile jest coś takiego. Wiem, że laser może paść, ale oprócz? Dzięki za odpowiedź jakby coś ; )

PrezZzeS
12-04-2013, 09:36
Zacznę tak: grałem i na mk1 i na mk2.
Sam posiadam mk1 od dwóch lat i jestem ich trzecim właścicielem. Playerki są z 2004 roku i 2006 wersja amerykańska. do tej pory wymieniłem tylko w jednym laser. Ale wiem że poprzedni właściciel nie wymienial a sam ich użytkował któryś rok. Przypuszczam że nie były wymieniane od nowości ;) Poza tym jedyne co miałem robione to czyszczone z kurzu i różnych zabrudzeń, bo służyły mi też na imprezach plenerowych. Co do joga to fakt mk1 ma strasznie czuły. Pod ttm względem lepiej mk2 wypadają. No i minusem w mk1 jest to że brak mp3 ale można to rozwiązać za pomocą traktora.
Tak więc podsumowując zepsuć w nich (a raczej wyrobić) mogą się przyciski play/cue (w zaleznosci jak kto to użytkuje) no i laser, Poza tym przy dobrej eksploatacji bezawaryjne ;) Mogę z czystym sumieniem polecić

leon31
21-08-2013, 17:18
powie mi ktoś czy da radę zrobić update softa mk1?

sposób z mk2 nie działa, kombinacje klawiszy nie reagują.

Eqalizer1996
29-09-2013, 21:22
Teraz dość ciekawa sprawa, nigdzie nie widziałem, żeby ktoś napisał coś o tym, ale w CDJ 800mk2 [nie wiem jak w mk1] można regulować opór jog'a. Nie da się tego oczywiście dokonać bez rozkręcenia decka, ale pod jogiem znajduje się małe pokrętło, ala cdj400 którym możemy dostosować opór przezeń stawiany. Przy najbliższej okazji mogę zrobić zdjęcia, a jeśli ktoś będze chciał to mogę nawet tutek napisać, bo myślę że wiele osób na forum ma cdj800mk2 i być może chcieli by sobie "dostosować" go do swoich preferencji ;D

Fabrycznie pokrętło jest ustawione na -1, a skala na nim jest od -5 do +5 bodajże, także pole manewru jest

barnaw112
21-10-2013, 15:04
mam pytanie a wlaściwie problem z moimi pionnerami mk1, płytki w obu odtwarzaczach przycinaja się a niekiedy wogole nie chca sie odtworzyć, czyściłem laser ale to nie pomoglo, w czym może byc problem ?

AdrianS
05-11-2013, 01:04
laser pada :) skoro czyszczenie nie pomoglo to tylko wymiana Cie czeka

Robert West
14-12-2013, 06:06
Teraz dość ciekawa sprawa, nigdzie nie widziałem, żeby ktoś napisał coś o tym, ale w CDJ 800mk2 [nie wiem jak w mk1] można regulować opór jog'a. Nie da się tego oczywiście dokonać bez rozkręcenia decka, ale pod jogiem znajduje się małe pokrętło, ala cdj400 którym możemy dostosować opór przezeń stawiany. Przy najbliższej okazji mogę zrobić zdjęcia, a jeśli ktoś będze chciał to mogę nawet tutek napisać, bo myślę że wiele osób na forum ma cdj800mk2 i być może chcieli by sobie "dostosować" go do swoich preferencji ;D

Fabrycznie pokrętło jest ustawione na -1, a skala na nim jest od -5 do +5 bodajże, także pole manewru jest


potwierdzam, tylko skala jest od -2 do +3 o ile pamiętam dobrze. I przy okazji stwierdziłem, że muszę zmienić sprężynki w owych mechanizmach, bo jak dla mnie JOGi chodzą już za lekko i ustawienie oporu na maxa niewiele dało. Ale zawsze jakieś pole manewru jest ;)
Pozdrawiam

Carl Gordon
09-01-2014, 15:56
Moi drodzy potrzebuje pilnie pomocy Jaki LASER do PIONEER MK 2 (Dokładnie o model) szukałem wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć a nie chce przepłacić na allegro tak jak zrobiłem to kiedyś z 800mkI za same Oko zapłaciłem 150/szt i to za chińskie a później znalazłem SANyO oryginalny z mechanizmem za 55zł... na allegro człowiek nie chce podać modelu lasera a za cały mechanizm z optyką chce 350zł.... Koledzy Poproszę o POMOC :)

Yuri Goodvibes
09-01-2014, 17:51
Do cdj800mk2 laser ma symbol ONP-8055A lub ONP-8056A. Obydwa pasuja bez problemu. Te same lasery są również w cdj 200 i cdj 400. Zobacz sobie ten sklep chyba maja najtaniej LINK (http://www.impelshop.com)

AdrianS
14-01-2014, 23:54
A orientuje się ktoś jaki jest laser do cdj800 mk1. Chodzi mi o nazwę zamiennika.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

djkroko
25-01-2014, 11:18
Gdzie jest w cdj 800 mk2 blokowanie bmp ?

szeler150
28-02-2014, 13:40
Jaki byłby koszt naprawy funkcji Vinyl w CDJ 800 MK I? Ponieważ podświetla się na niebiesko przycisk, ale sama funkcja nie działa.

xbsg
14-03-2014, 09:56
Witam, mam pewien problem, a dotyczy on nagrania płyty na Pioneer cdj800 mk2. Kilka miesięcy temu wraz ze znajomym zawsze u niego nagrywaliśmy płytki programem Nero Burning Room, konwertując na Audio ( płyty Verbatim ), aż do dziś. Dziś spróbowałem nagrać płytkę u mnie na laptopie, również nero, pełną wersją, nie wersją trial, i występuję pewien problem. Oczywiście płyty nagrywają się, lecz jakość na odtwarzaczu dźwięku jest strasznie słaba, jakość MP3, mam zawsze 320, z dobrego pewnego źródłą, nie jakieś MP3 download etc. Zauważyłem pewną tendencję, że jak wezmę niskie, średnie, oraz wysokie tony, na maksa na mikserze, to wtedy jakość jest normalna. Jestem pewien, że program zmienia mi jakość albo ogranicza, ale również próbowałem innym i występuję ten sam problem niestety, sprawdzałem wszystko w ustawieniach jest tak jak być powinno. Teraz nasuwa się moje pytanie, czy jest to wina nagrywarki laptopowej ? Czy może polecicie mi jakiś inny program, sprwadzony którym na 100% nagram dobrze muzykę.

Paweler
14-03-2014, 16:53
Witam, mam pewien problem, a dotyczy on nagrania płyty na Pioneer cdj800 mk2. Kilka miesięcy temu wraz ze znajomym zawsze u niego nagrywaliśmy płytki programem Nero Burning Room, konwertując na Audio ( płyty Verbatim ), aż do dziś. Dziś spróbowałem nagrać płytkę u mnie na laptopie, również nero, pełną wersją, nie wersją trial, i występuję pewien problem. Oczywiście płyty nagrywają się, lecz jakość na odtwarzaczu dźwięku jest strasznie słaba, jakość MP3, mam zawsze 320, z dobrego pewnego źródłą, nie jakieś MP3 download etc. Zauważyłem pewną tendencję, że jak wezmę niskie, średnie, oraz wysokie tony, na maksa na mikserze, to wtedy jakość jest normalna. Jestem pewien, że program zmienia mi jakość albo ogranicza, ale również próbowałem innym i występuję ten sam problem niestety, sprawdzałem wszystko w ustawieniach jest tak jak być powinno. Teraz nasuwa się moje pytanie, czy jest to wina nagrywarki laptopowej ? Czy może polecicie mi jakiś inny program, sprwadzony którym na 100% nagram dobrze muzykę.
Wiem, że pytanie może nie do końca będące odpowiedzią na Twoje pytanie, ale mogę się zapytać o celowość konwertowania MP3 do CD Audio (w tym przypadku)? Nie lepiej byłoby pozostawiać te utwory w oryginalnym formacie (o ile dobrze zrozumiałem sytuację)?

Robert West
15-03-2014, 19:21
Poszukiwania usterki zacznij od ustawień nero-sprawdź, czy nie masz aby zaznaczonej w programie opcji "normalizuj"-więcej z tego szkody niż pozytku. Ja osobiście też nagrywam audio przez nero z mp3 320kbps ( i też na verbatimy ;) i jeszcze mi się nie zdarzyły problemy z jakością nagranego materiału niezwiązane z samym plikiem.

Petro1988
29-07-2014, 11:39
Witam, mam pewien problem, a dotyczy on nagrania płyty na Pioneer cdj800 mk2. Kilka miesięcy temu wraz ze znajomym zawsze u niego nagrywaliśmy płytki programem Nero Burning Room, konwertując na Audio ( płyty Verbatim ), aż do dziś. Dziś spróbowałem nagrać płytkę u mnie na laptopie, również nero, pełną wersją, nie wersją trial, i występuję pewien problem. Oczywiście płyty nagrywają się, lecz jakość na odtwarzaczu dźwięku jest strasznie słaba, jakość MP3, mam zawsze 320, z dobrego pewnego źródłą, nie jakieś MP3 download etc. Zauważyłem pewną tendencję, że jak wezmę niskie, średnie, oraz wysokie tony, na maksa na mikserze, to wtedy jakość jest normalna. Jestem pewien, że program zmienia mi jakość albo ogranicza, ale również próbowałem innym i występuję ten sam problem niestety, sprawdzałem wszystko w ustawieniach jest tak jak być powinno. Teraz nasuwa się moje pytanie, czy jest to wina nagrywarki laptopowej ? Czy może polecicie mi jakiś inny program, sprwadzony którym na 100% nagram dobrze muzykę.
Wina może być twojej nagrywarki lub softu do nagrywania. Sprawdź ustawienia nagrywania ;-)
Ja osobiście używam do nagrywania płyt ashampoo


Co do Cdj 800 Użytkuje już parę dni i dochodzę do stwierdzenia iż jest to naprawdę super odtwarzacz . Jakość / wykonanie bez wątpienia jest rewelacyjna , moim zdaniem znacznie sprawniejszy niz 1000 :D

Dylo11
31-08-2014, 10:26
Witam ja właśnie kupilem 850 i są kozackie a swoje 800setki mam do sprzedania jezeli ktos jest zainteresowany zapraszam do kontaktu ze mna :-)

Tosmos
15-10-2014, 19:28
Witam, chciałbym się zapytać gdyż ostatnio zauważyłem w jednym z cdplayerów, że jak ruszam z CUE to przez chwilę wyświetlacz pokazuje 147 Bmp ale tempo jest normalne i czasami gdy już jakiś utwór leci czasami skacze 128-127. Chciałbym się zapytać czy jest to coś co wymaga naprawy czy po prostu taki błąd ?

Oskarro
15-10-2014, 19:39
Nie wiem jak to bywa akurat z mechanizmem CUE, jednak czasami zdarza się, że player źle odczytuje tempo utworu i podaje błędny BPM. Przyczyn moze być wiele: zarówno bardzo zróżnicowany czysto fizycznie utwór jak i po prostu błąd odtwarzacza, który odczytał przeskanował jedynie wybrane fragmenty ścieżki.

Tosmos
15-10-2014, 20:05
Dzięki za odpowiedź, jutro sprawdzę czy dzieje się tak przy każdym utworze, jeśli tak to odtwarzacz trafi na gwarancję.

Woncky
16-10-2014, 02:46
Jest wszystko w porządku - zawsze w pajonirach tak było, że pierwsze wskazanie bpm zawsze odbiega od wartości faktycznej, a wahnięcia o 2 czy 3 bpm wynikają z samej niedoskonałości algorytmu analizującego tempo. Zdarzają się też takie kawałki, które są tak zbudowane, że odtwarzacz będzie zawsze pokazywał np. 90 bpm, a utwór faktycznie ma 128. Zawsze zostaje ręczne tapowanie na mikserze jak koniecznie potrzebujesz wartości BPM do grania ;)

Tosmos
16-10-2014, 20:25
Na razie nie potrzebuje, bo najpierw muszę ogólnie ogarnąć co do czego służy, kiedy robić przejścia itp. a playerki sprawdziłem i w obydwu na jednej piosence pokazuje 130bpm a po czasie 122 i tak zostaje. Mam jeszcze pytanie bo nie chcę otwierać nowego tematu. Jak nagrać muzykę na płytę żeby było można sprawdzić nazwę utworu ?? Zmieniam tam na playerze na: text mode i pisze "no text"

Eqalizer1996
16-10-2014, 21:47
format Audio CD/MP3 i w zależności od programu musisz zaznaczyć opcję "CD Text" lub coś w ten deseń w ustawieniach nagrywania.

Oskarro
17-10-2014, 17:45
+dodajmy, ze niektóre programy nie umożliwiają nagrywania CD-T. (szczególnie darmówki)

M4ti
13-01-2015, 10:23
Witam, mam pytanie. Znacie jakiś dobry sklep z częściami do odtwarzaczy pioneer? Potrzebuje kupić do swoich cdj 800 mk2 zespół przycisków cue/play:
http://www.bopdj.com/media/catalog/product/cache/1/image/315x326/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/a/dac2286.jpg

BananasShake
13-01-2015, 11:51
@M4ati wystarczy chwilę poszukać
Nowy KLAWISZ do PIONEER CDJ800mk2 i CDJ850 !!! (4964808123) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/nowy-klawisz-do-pioneer-cdj800mk2-i-cdj850-i4964808123.html)

M4ti
13-01-2015, 12:30
@BananasShake widziałem, że są na allegro, ale wiadomo, nie każde przedmioty tytułowane "oryginalnymi" są oryginalne. Temu wolę kupić bezpośrednio z jakiegoś zaufanego sklepu z tego typu częściami.

MaciekM:)
13-09-2015, 14:37
Moim zdaniem najlepszy po cdj 2000 model od pioneera. Sam jakbym miał kupować nowy sprzęt, zastanawiałbym się nad tymi oto właśnie.

Devsik
12-08-2016, 18:46
bez hot cue tez mozna zyc xd